Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
26. aug 2008

maya - prohlidla jsem si fotky z vasi dovolenky, no parada, pro samka idealni, ten mel moznosti se dost vyradit. je to skoda, ze je hodne lidi z chorvatska tak zklamane, ztrati tak hodne turistu. to ty nase pozitivni zkusenosti jsou asi hodne spojene s tim, ze jezdime ke znamym, ktere mame moc radi, citime se tam jako doma, takze mozna proto...

wienika - ohledne terminu u dr. my jsme na zacatku dostali betreuungsplan a on nam vzdycky rekne, kdy mame prijit dal. ale ted jsme tam nechodili kazdy mesic, byli jsme tam 1.4., pak az 29.6. a ted jdeme az v septembri. zalezi jako bylo ockovani a MKP-untersuchungen. v MKP nam dr. vypsal, jak budou pokracovat ockovani, takze v tom impfpass tam vzdycky mame u konkretniho ockovani napsany mesic a rok, kdy je potreba preockovat, takze mame prehled, kdy k dr. mame chodit.
ve vidni je asi o dobre kinderarzt nouze, nechces se zkusit podivat i nekde v okolnich bez., zkus se optat, nebo najit reference v internetu, kdyz s tou vasi dr. nejste tak uplne spokojeni.
to je skvele, jak se lea zlepsila s tim papanim, ze by ji vyhovovalo to prostredi jeslicek, ostatni deti? no musis mit z toho velikou radost, tak jen tak dal a at se ji tam libi.

lyziarka
26. aug 2008

ahojte

ja tiez hladam noveho/novu doktorku, ak mate niekto dobre skusenosti, prosim dajte tipy aj v ktorych Bezirkoch ste.

Wienika - preco ste chodili k doktorke kazdy mesiac, ved podla MUKI Pasu nie? Inac ockovanie sa tiez riadim iba podla toho vseobecneho ockovacieho planu a sama rozhodujem, ked je napriklad mumps v druhom roku zivota, tak sama sa objednam, ze kedy pridem. Ale tiez by som prijala, keby sa mi o to viac staral detsky lekar, niekedy pozabudnem, a ked sa telefonicky chcem objednat, dostanem termin az za dva mesiace. niektori lekari to nechavaju na rodicov, co je v podstate ok.

Twix - daj potom vediet, ako bolo v tom fun centre, tiez si myslim, ze dobra alternativa v zime.. teraz sa da dobre vyblaznit vonku.

K Chorvatsku - my sme boli pred 2 rokmi na Makarskej riviere v hoteli s polpenziou- uplne super, velmi spokojni, more krasne, sluzby zodpovedali cenam. Boli sme maximalne spokojni, keby manzelovi nevadili tie kamienkove plaze, tak ja by som tam isla aj kazdy rok...

Tak sme si uz aj my obstarali Jahreskarte do ZOO, je to prijemna zmena, ale straaaaasne vela ludi a aj to detske ihrisko je riadne preplnene. Ale maly zvieratka velmi vnimal, len treba pomaly a s mierou.

ronnda
26. aug 2008

lyziarka - my mame dr. ve 23. bez. a jsme moc spokojeni, je ovsem wahlarzt.
jahreskarte do zoo taky vyuzivame, kdyz mame schönbrunn kousek, o vikendu jsme byli v lainzer tiergarten, tam se nam taky moc libi.
jsem rada, ze jste byli v chorvatsku spokojeni 🙂

lyziarka
26. aug 2008

este som sa vas chcela opytat, aky mate odstup medzi tretou a stvrtou 6-fach Impfung? V ktorom mesiaci ste dali tretiu a potom za ako dlho stvrtu? Resp ako vam to naplanovali vasi lekari?

lyziarka
26. aug 2008

Ronnda my sme tiez obcas v Lainzer Tiergarten (my sme blizko Nikolaitor) kde je ten kostolik, a väcsinou skoncime tam na tom detskom ihrisku... a vy?

lyziarka
26. aug 2008

davate aj Zeckenimpfung? ak ano, v akom veku? Boze, mna tie ockovania privedu do hrobu 🙂 je to pre mna zlozita tema.. co ano, co nie. kazdy odporuca nieco ine... uz dufam, ze som sa opytala vsetko, co som chcela 🙂

silvia2406
26. aug 2008

ahojte dievcata 🙂

v prvom rade vsetko naj naj naj samkom k meninkam 😵

ja som si bola dnes zacvicit, takze sa citim fajn, este vo stvrtok na tehu jogu a mozem si povedat, ze mam pohybu az az 😀 krvacanie sa uz inak trosku zkludnilo, tak som rada, este raz dakujem, ze ste na nas mysleli 🙂

maya, tak dovolenka sa samkovi teda pacila, vsak tym detickam asi vela netreba, vyblaznia sa pri mori do sytosti 🙂

wieni, super, ze leuske sa zlepsilo papanie, tfuj tfuj tfuj, nech jej to vydrzi 😵

baby, chcem sa vas spytat ohladom toho detskeho lekara, vyberali ste si ho uz pocas tehotenstva? ako to funguje? to mam prist k lekarovi, ze ci po porode mozem k nemu prist? alebo sa hlada az po porode? ale v MUKI pase je uvedene, ze je potrebna kontrola hned v prvom tyzdni, tak som z toho jelen 😅

jasterka
26. aug 2008

Ahojte 🙂

Maya-fotky ukazuju,ze Samko si teda dovcu uzil naplno,take nezbedne vesele ocka ma na fotkach,radost pozerat 🙂 K meninkam mu zelam s celeho srdca vela zdravicka a aby sa takto tesil z kazdeho dna ako na dovolenke 🙂

Miriam-aj tvojmu Samkovi krasne meninky a vela zdravicka,nech sa mu dari pri kazdom novom kroku do zivota.

wienika
26. aug 2008

caute baby,
tak dnes bol den skoro ako vcera, la plakala, ked som odchadzala, potom sa ukludnila, sa hrala, spinkala a moc nepapala.....ze vraj len trosku. nevadi, tak som ju o 12tej vyzdvihla, isli sme este do parku, tam som sa ja najedla, mala papkala trosku so mnou, zemlicku a zemiak-super kombinacia.....konecne mi zacala pit aj ine tekutiny okrem vody a mlieka, dnes jej v jasliach dali nejaky saft do flasky, tak jej smakoval.
neviem ako je to mozne, ale vcera mi nespala vobec cely den. len doobeda asi 3/4 hodinky v jasliach. potom vydrzala do 3/4 na osem...nechapem...tak som sa tesila, ze snad v noci ten deficit dozenie a bude dlhsie spat, ale kdeze, o siestej uz buntosila...neviem, kde to decko berie energiu..... 😉

maya, fotky su super....samkovi sa evidentne pacilo, zato ty si na vsetkych akasi smutna....inac, nechcem ti lichotit, ty vobec nevyzeras ako jeho mama.....skor ako jeho sestricka.... 🙂

lyziarka, ja neviem preco sme chodili kazdy mesiac, mne tak dala vzdy ta jej asistentka termin. ja vobec netusim, kedy mam prist na kontrolu....co vlastne robia detom? pocuvaju ako dychaju, skontroluju uska, odvazia, odmeraju? ta nam robila doteraz....no musim jej zavolat...a ohladom impfung netusim, kedy a aky? ja som ju dala zaockovat okrem toho zakladneho, este na pneumokoky, meningitidu a pred 2 mesiacmi aj proti kliestom....voiac uz nedam.....nastastie ovci kiahne uz ma za sebou, tak tie nemusim.... 😉

ronnda, ja uz teraz nebudem doktorku menit, uz je to jedno, ked tam nemusime tak casto chodit ako doteraz...dufam len, ze lea nebude casto chora....aby sme nemali dovod tam ist 😉 ale v jasliach asi bude castejsie chora, no ale s tym uz nic nenarobim.

silvi, ja som si nehladala predtym detskeho dr....mne v porodnici dali zoznam vsetkych pediatrov vo viedni, podla bezirkov....ja som si vypytala len 8. a 9. a potom 17 a 18...to mam blizko. a bohuzial sme natrafili na nie moc dobru. drzim palce, nech vy budete mat vacsie stastie.....

twix, joj, do oberlaa by som sla aj ja...leuske sa tam velmi pacilo, len ja vzdy v teplej vode chytim mykozu...takze nic....daj potom vediet ako bolo v tom parku...

inac skoda, ze sme nespravili stretko teraz niekedy, pocasie by nam tiez prialo....ja uz od buduceho tyzdna nebudem moct, takze vas a vase deticky vzdy budem obdivovat na fotkach...ale budem optimistka a snad sa mi podari na nejake to stretko prist..... 🙂

no drobec sa mi uz zobudil, tak ja idem...zatial papa

maya01
26. aug 2008

Wieni,ale kdeze smutnaaa,to urcite nie...a ze vyzeram ako jeho sestra 😀 😅 na to som si uz zvykla...ja vyzeram rovnako asi od 15r. co uz... 😅
A super,ze to Lea tak pohodovo zvlada...urcite si rychlo zvykne...
Samko sa ma uz kazdy den rano vypytuje,ze ci uz ide do skolky...nevie sa dockat...chuda ale vela si tam nepochodi a bude si musiet zvykat na novu...

Silvi,ja som si tiez nehladala pred narodenim maleho dr.,v nemocnici mu spravili vsetky vysetrenia a potom som sa myslim do 4tyzdnov hlasit u detskeho lekara...az potom som toho mojho hladala....

Wieni a co sa stretka tyka,ved sa da urcite zorganizovat aj v sobotu alebo v nedelu...alebo by si mohli mamicky niekedy vyrazit aj bez deticiek... 😉

Ozaj citali ste,ze dnes zomrel Docolomansky ☹ Skoda ho,bol vynikajucim hercom.

lenka.pav
26. aug 2008

caute kocky, ale ste toho popisali. este si to musim cele precitat. dnes som bola poslednykrat u mojho gyndosa na kontrole. bol strasne zlaty, hladkal mi na koze brusko a povedal, ze ho mam naozaj krasne, take pekne okruhle 😵 . mile to bolo. maly je otoceny stale hlavickou dole - nastastie, placenta vzadu, plodovej vody akurat. len hlavicka este stale nezostupila uplne dole a aj krcok je este uplne zavrety. a ja som dufala, ze mosno trosku skorej porodim. na to mi gyndos povedal, ze nam teda ako lekar naordinuje kazdy den sex... 😀 . ze to pomaha 😀 😀 😀 . tak sme sa tam vsetci traja dobre rehotali. najblizsie ho uvidim az 4-6 tyzdnov po porode - zvlastna predstava.
idem si vas precitat 😉

lenka.pav
26. aug 2008

co sa tyka chorvatska - my tam chodievame skoro kazdy rok a mozem povedat, ze nas este nikdy nesklamali. chodime tam radi.
silvi, a kam chodis na tu tehu jogu? 😕
a tiez by ma zaujimalo to, co silvi - kedy si treba vybrat detskeho lekara? na slovensku treba jeho meno nahlasit uz v porodnici. tu to tusim netreba, ale kedy ho vybrat? staci aj familienazrt?

wienika
26. aug 2008

maya, citala som o docolomanskom, smutne, aj mna to riadne zaskocilo.poznala som ho osobne, v bratislave sme spolu robili jeden balet pre deti, on bol rozpravac......skoda ho, bol to vynikajuci herec.....

lenka, veru, aj mne bolo cudne, ked mi dr poveal, tak dovi a vidime sa o 6 tyzdnov 😉
s tym detskym podla mna staci v porodnici, lebo ty musis ist s babom na kontrolu po tyzdni.....ale este sa popytaj.....

co sa tyka sexu pocas tehu, mne to teda vobec nezabralo, tiez som chcela, aby sa mala narodila trosku skor.... 🙂

ronnda
26. aug 2008

lyziarka - my tam chodime pres lainzer tor (myslim tedy), nikolaitor neznam... my jsme tam spis o vikendu, pres tyden to mam bliz do schönbrunnu.
6-fache impfung - treti jsme meli 4.3.08, ctvrtou mame mit februar 2009
zeckenimfpung jsme podle rady doktora nedali, mozna pozdeji, nicole uz mela kliste.

silvi - tak ja jsem si detskeho doktora hledala uz pred porodem, hledala jsem reference, zkusenosti maminek a tak. opravdu pak jak te pusti z porodnice, dalsi tyden musis jit k nemu. staci, kdyz se podivas v okoli bydliste jake tam mate doktory a pak se muzes treba na netu poohlidnout po referencich maminek apod.

wienika - lea ma tedy vydrz, pozoruji, ze nicole taky uz nespi tak hodne, nekdy ji taky staci jednou denne, ale ja ji davam dvakrat, proste i ted odpoledne jsem ji polozila, i kdyz mi moc unavena neprisla, ale uz trochu mrcela a vymyslela si, no a hned usnula, tak jsem rada, ze treba vydrzi dele vecer. jinak my mame taky porad budicek kolem seste, posledni dny se nam ale stava, ze jeste tak pred sedmou na hodinku usne, je to prijemne, zvlast o vikednu...
budes to ted mit pekne nabite s praci a tak, verim, ze se stretkem to naplanujeme tak nejak, aby to vyhovovalo i tobe.

ronnda
26. aug 2008

leni - super, ze je maly uz nachystany a pocity jsem mela naprosto stejne, kdyz jsem od dr. odchazela, na vetu ze se uvidime 4-6 tydnu po porodu taky nezapomenu... 🙂
v porodnici jsem jmeno kinderarzt hlasit nemusela, ale normalni hausarzt to byt nemuze, vylozene kinderarzt

ronnda
26. aug 2008

to je opravdu moc smutna zprava s docolomanskym...

lenka.pav
26. aug 2008

ronnda, dakujem. myslela som, ze aj normalny to moze byt. ale aj tak je kinderarzt isto lepsi pre mimino 😉 . este raz dik

ronnda
26. aug 2008

leni - myslim, ze ani normalni hausarzt nemuze provadet ta detska vysetreni pro MKP

ronnda
26. aug 2008

leni - super fotka jak konikujes s laptopem a s briskem 🙂

lenka.pav
26. aug 2008

ronnda, dik 😀 😀 😀 . to manzel povedal, ze ma takto musi odfotit, ze inak ma uz ani nepozan, len v tejto polohe. aj teraz 😀
mam na teba este jednu otazocku. wahlarzt znamena, ze sa mu plati na ruku, ze? je to moc drahe? lebo u nas v okoli je len jedna jedina lekarka, co ma zmluvu s poistovnami a inak su tu len wahlarzte..babo, porad 😉

jasterka
26. aug 2008

Jej Leni,fakt super fotky 🙂 a brusenko mas naozaj krasnucke.
Takze si uz bola na poslednej kontrole,ja sa na to tesim,ze uz tam budem chodit len 2krat do roka,s celeho srdca dufam,ze nie castejsie,mam tych kontrol plne zuby.
Leni,co mas do porodnice zbalene?aj zupan?a uteraky?vlastne pyzamo...kazdy mi povie nieco ine,kamoska ci mi sibe brat pyzamo,ze si ho zaspinim od krvi,ze nato su tam tie erarne,ale tie su mi teda nie velmi sympaticke ☹

lenka.pav
26. aug 2008

jasterka, neboj, v nasom spitali je ozaj ciste pradlo, aj nocne kosele a aj uteraky. ved som ich sama pacientom rozdavala, tak viem 😉 . ale beriem si tam: zupan, papuce, kosielky (len pre istotu - nechystam sa ich pouzit), podprsenky na dojcenie, ponozky, jeden uterak - na prsia, stilleinlagen, kozmetiku, pre babo nieco na cestu domov (ale to moze doniest aj manzel, nemusis si brat), jednu plienocku - inak je vsetko pre babo nemocnicne, nepotrebujes nic 😉 .

lenka.pav
26. aug 2008

inak tu mas link s vecami, co by si si mala doniest do nemocnice 😉 :
http://www.sjk-wien.at/live/stj_tree/stj_conten...

miriam25
26. aug 2008

ahojte, ja som sa tu dlhsie neukazala, co ma aj velmi mrzi, ale mam viac roboty a behaciek, ako ked sme doma, chcem sa so vsetkymi stretnut a vobec nestiham, no hroza... ako vzdy, ked pridem.

Mayi, aj my zelame tvojmu Samkovi vsetko najlepsie k meninkam... Co hovoris na stvrtok poobede?? Mala by si jenaku hodinku cas? Alebo dve? Ze by sme sa zastavili so samkom na kavicku a pozreli aj to auticko?

baby, ste sa bavili o tych kilogramoch. No ja meriam 160cm a tyzden pred porodom som mala 21kg navyse. Az na posledne tri kg som uz schudla uplne vsetko bez diet, bez cvicenia a napchavala som sa aj o 10 vecer reznami a hranolkami a teda aj sa napchavam pizzou a podobnymi hlupostami. A tie posledne tri kila mi nevadia, lebo ja som predytm vazila 45kg a terajsich 48kg mi tiez uplne vyhovuje, len dufam, ze to zasa nepojde samo dolu.

Samko sa obcas pusta aj sam, ale ako ronnda pisala, vacsinou hlada ruku a chce sa ma aspon jednou rucickou drzat. Manzel je trosku smutny, lebo ako sa sam vyjadril, prepasol prve samkove krociky, lebo sme boli na slovensku a on v rakusku, ale tak ja za to mozem??? Ved jeho tem smutok prejde, ked uvidi, ako samko pekne beha. On by behal najradsej cely den, ale kto by mu stacil? To by som potrebovala este dve nohy a dve ruky...

dnes na meninky toho podostaval tolko, ze neviem, ci nebudeme mat polovicu kufra preplnenu jeho hrackami, no hroza a este aj ludia, od ktorych by som to nikdy necakala. Prisiel sused, starsi pan dochodca a priniesol mu telefonik na kolieskach. Som cumela a tvrdil, ze bol sam v hrackarstve kupovat. No skoro som odpadla.

No nic, idem ja spat, zajtra budem mat pevny den, tak dobru nocku.
Je mi luto, poslednu stranu som nestihla precitat... snad to dozeniem, ked sa vratime domov, ale moc nepiste 😉

twix
26. aug 2008

ahojte,

tak v oberlaa bolo dnes zase super. ja som tam chodila pravidelne s malou odkedy mala 3 mesiace skoro kazdy tyzden a strasne sa nam tam paci. len posledne dva mesiace to uz bolo pre mna dost unavne, tak idem len ak ma muzik cas. malej sa voda strasne paci. dnes tam boli zase babätka na kurze plavania, tak som si musela spomenut, ako sme my tiez minuly rok zacinali. ten cas tak leti.

silvi - lekarku som si hladala uz pred porodom, odporucila mi to hebamme. tak som nasla niekolko tu na okoli, chcela som, aby sa tam dalo ist peso. pozerala som aj na internete nejake odporucania inych mamiciek, ale nakoniec som mala stastie, nasi znami mi odporucili jednu, hned vedla v dome, s ktorou boli velmi spokojni a nahodou je povodom ceska, co mi dobre padne, nemusim hladat vsetky detske choroby v slovniku 🙂
v porodnici mi povedali, ze treba ist s babom v priebehu tyzdna k lekarke. tak som jej zavolala a dala mi hned termin. kazdu stredu mava poradnu pre mamicky s babätkami.

jasterka - ja som mala asi v den porodu a ten dalsi den erarne pyzama, pre istotu. ked to krvacanie uz nebolo take strasne, na treti den, tak som si obliekla uz vlastne z domu (mala som dve nocne kosele).

lyziarka - 6-fachimpfung sme dostali 3. ked mala 7 mesiacov a 4. ked mala 16 mesiacov. Zecken sme dostali 1. ked mala rok a o mesiac druhu. ja som chcela, aby to mala a aj jedna kamaratka, ucitelka v skolke, mi povedala, ze vraj to skoro v kazdej skolke vyzaduju. ale aj tak by som ju nechala zaockovat.

twix
26. aug 2008

jeejda, mojej malej idu asi zase zubky. za poslednu hodinu bola tri krat hore ☹ to bude asi narocna noc ☹

maya - krasne fotecky. samkovi sa urcite pacilo. bude mat pekne spomienky. ja som bola raz v chorvatsku este pred viac ako 10timi rokmi. tiez ma nejako neocarilo. ubytko nic moc, strava este horsia a bolo tam strasne draho, teda pamätam si hlavne jedlo, kedze sme boli stale hladni.

lenka - tak uz sa ti to krati. je to zvlastny pocit, ist k svojmu gyn posledny krat pred porodom 🙂 malicky je uz otoceny spravnym smerom, tak uz len treba cakat, kedy sa mu bude chciet prist na tento svet 🙂
podla mojich informacii sa wahlarzt plati na ruku a potom ides do poistovne, kde ti urcitu sumu preplatia, podla toho, o ake vysetrenie islo. väcsina tychto lekarov ti aj dopredu povie, kolko a ci vobec nieco od poistovne dostanes. ale ronnda nam asi napise presnejsie, ako to je. myslim, ze povinne prehliadky preplacaju na 100%.
ked som bola u svojho praktickeho lekara, tak som sa trochu divila, ze tam boli aj asi 2-3 deti. mozno od urciteho veku sa nemusi chodit k detskemu lekarovi.

maya01
27. aug 2008

Dobre ranko,

Miri,no jasne,ze mozete prist...vyhovuje vam vo stvrtok? Koncim v robote skor,takze hned poobede by ste mohli dobehnut,alebo ako sa ti Samko vyspinka...

Lenka,tebe sa to uz riadne krati...uz sa urcite nevies dockat... 😉

Viedencanka,ty si este 2v1 ci uz je nieco noveho ????

Ozaj kocky,co je s Bejby...uz tu dllllho nebola... 😕

Zatial paaaaa

ronnda
27. aug 2008

ahojte,
k tomu wahlarzt - platime mu na ruku, ucet pak odevzdame v pojistovne a ta nam pak posle penize na ucet. vysetreni pro MKP proplaci v plne vysi, ale strhavaji si 20% bearbeitungsgebühr, my taky za kazdou navstevu u dr. platime, pojistovna nam proplaci nepatrnou cast a hlavne nez ty penize poslou, trva to vetsinou dva mesice, takze nic moc. zatim to moc neresime, chodili jsme na ty pravidelne prohlidky, ockovani, mala zatim nemocna nebyla, kdyby mela byt nemocna casteji, tak nevim, no uvidime. ale my jsme s nasim dr. moc spokojeni, hlavne u nej nehrozi takova ta plna cekarna deti a kdyz prijdes na termin a cekarna plna, jdes na radu podle planu nebo o neco malo pozdeji. vyhodou taky u nej je, ze mu muzeme kdykoliv zavolat a jednou jsme ho otravovali dokonce i v nedeli, to byla mala uplny mimco, je moc fajn, no a nebo mu poslu mail, kdyz neco potrebuji vedet.
to zni jak reklama na dr. ze? 🙂 on nam byl proste doporucen a zatim jsme nemeli duvod premyslet o zmene dr.

viedencanka
27. aug 2008

AHojte,tesi ma ze na mna myslite,zatial nic nove.Vcera som zabehla do nemocnice,lebo poslednych par dni mam skoro stale tvrde brucho a este ma aj nastrasila kamoska,ta co v sobotu porodila,ani ona necitila kontrakcie,mala len tvrde brucho,tak pre istotu isli do nemocnice a za hodinu porodila..Ale vcera mi robili CTG,povedali ze vsetko v poriadku a povedali bis bald, takze cakam cakam....Termin mam buduci utorok,tak to uz naozaj moze prist....Nasi pridu sem v piatok,vsetci ,aj brat s priatelkou,tak uvidime,ci este budem doma....
Inak vcera v tej nemocnici bol hrozne mily primar,velmi pozitivne naladeny,to ma velmi potesilo.Ale zase sestra bola taka sucha,asi som jej prerusila obednu pauzu....

Ja som si pri Martinkovi pediatra vyberala tiez az po navrate z nemocnice,ved dopredu je tazko si dohodnut termin,ked nevies kedy porodis. Teraz babo zapisem k tomu istemu pediatrovi,on ma ordinaciu v nasom dome a je hrozne hrozne mily,termin da vzdy podla toho ako to vyhovuje mne.Sme v 23.bez., berie vsetky Kassy,takze ak mate niekt. zaujem,poslem IP.

To s tym menom- zatial sme dohodnuti na Linde,Anna ustupila na bok....Ked manzel prisiel,pustila som tak nenapadne CD jedneho nasho oblubeneho spevaka a v jednej pesnicke spieva o Linde....a on ze takze bude Linda? A Martinko nato,ze on chce Annu, - taky vecny kolotoc,ale uz mi to je v podstate jedno,len nech je zdravucka.
Twix - napis potom,ako bolo na tom Indoorspielplatz,my chodievame do Bogi Park,ale ta stranka co si poslala ty,vyzera lepsie.

viedencanka
27. aug 2008

Wienika,takze uz zarezavas?
Neboj sa, s tym rannym vstavanim u Leusky sa to upravi. Martinko ked bol maly nikdy nechcel spavat a tiez rano uz buntosil,asi od 2 rokov si zase rano rad pospi,teraz do skolky ho musim o osmej tahat z postele...Zato cez vikendy,ked vie ze je doma dedko,tak uz pred siedmou vstane a chce sa s nim hrat...

Vcera ked som bola v tej nemocke,takk prave roznasali obed,vyzeralo to velmi chutne,velke porcie,takze mam o starost menej....Ked som rodila v Hanusch,nasi mi kazdy den nosili obed,lebo tam sa to nedalo jest. Pripominam-ja zjem vsetko,nevyberam si.

Chcela som sa este opytat,Ronnda ty chodievas do Lainzer Tiergarten- moj muz tam chce ist teraz s Martinkom,nevies ako sa vola zastavka metra-alebo elektricky. najblizsia k vstupu,kde su tie zvieratka?
My sme tam boli uz dvakrat autom,ale z tej opacnej strany,od Hermesstrasse,tak boli akurat nejake srnky a detske ihrisko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre