Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
24. sep 2008

Dobre ranko,

Wienika,dobreee ze uz je Leuska v poriadku....chuda takto ju trapia tie zubky...u nas vyliezli a boli,ja som o tom ani nevedela...ale ved kazde dieta je ine.
Potom oznamim,ked pridam fotky...ale teraz ich mam len malo...to co fotil muzik a ten fotil len zahradu...lebo uz si predstavuje,ze tam bude kazdy den grilovat... 😀 no som zvedava ako dlho mu to vydrzi... 🙄

Lenky,este 2v1...podajte infosky.
A aj Lieska tu dlho nebola,dufam,ze vsetko je u nej ok.

Pekny dnik.

ronnda
24. sep 2008

ahojte a pekne rano, tady dost zamracene a tudiz ospale...

miriam - jasne, se zoubkama budte v klidu, my jsme na tom stejne a to jsme o par mesicu starsi 😒 zase se rika, ze cim pozdeji zuby vyrostou, tim dele pak vydrzi 😀
cetla jsem, ze u vas otevreli eltern-kind-zentrum, tak treba tam jeste se samkem stihnes zajit, nez se prestehujete na sk.

wienika - lea se s temi zoubky tedy natrapi. a je to sikulka, to jsou velke pokroky kdyz uz takhle chodi okolo steny, uvidis, ze to uz brzy prijde a lea bude chtit chodit jen po svych. u nas to bylo taky tak, nici se pustila sama malo, pak jednou stala oprena u sedacky, neco ji zaujalo a najednou se pustila a sla si pro hracku, sama byla prekvapena, ze jde sama a pak uz to zkousela porad, no a ted uz pekne lita, nahanim ji po celem byte, nekdy ani nepostrehnu, ze nekam odbehla.

dnes jdeme k dr., tak uvidim, zda pocet jejich zubu je ok a taky jsem zvedava kolik vazi a meri, otesanek...

tehulky, kde jste???

miriam25
24. sep 2008

ahojte, tak som prave ulozila maleho, som zvedava, ci bude spinkat alebo nie, ale mohol by 😉

mayi, tak teda blahozelam k bytiku, som zvedava na fotky.

tehulky, hlavne lenky, kde ste? zeby ste rodili naraz? 😲

ronnda, podaj info, ako ste dopadli u doktora, my sme boli pred dvoma tyzdnami, to mal samko necelych 11 mesiacov, vazil 9kg a meral 78cm.
No jeho najnovsia a najlepsia zabava je momentalne mi utekat, hlavne teda vonku, lebo tu v byte ani moc nema kde. Otoci sa na druhu stranu a uz trieli jedna radost. Minule som musela za nim utekat, inak by mi padol na strk. No mame o zabavu postarane.

wieni, uvidis, ze o chvilu bude leuska chodit. U nas to trvalo od prvych krocikov asi mesiac. A to sa obcas pustil sam, obcas si pytal ruku a pod... teraz sa uz pusta uplne sam, ruku nepyta, ale vonku mu ju drzim, aby mi nevybehol na cestu.

Inak samko uz niekolko krat dokazal bez cudzej pomoci a bez pridrziavania sa zdvihnut predmety zo zeme. najskor to skusa s rovnymi nohami, ked zisti, ze to nejde, tak ich pokrci do kvoku, zdvihne co chce, pridrzi sa zeme a potom sa postavi. Normalne je to zaujimave pozorovat. A keby ste ho videli, ako sa potom tesi, ze to sam dokazal, no uzasny je. Ako vsetky nase deticky 😉

jasterka
24. sep 2008

Ahojte 🙂 Baby ja som z toho pocasia fakt na nervy 😠 pozriem z okna a vsade sedo,v byte tma,jaj normalne na jesenu depku 😖 ...chodite aj v takom to sychravom pocasi von s detmi na prechadzky?ja neviem ako prezijem zimu,ja chcem uz jar 😅

miriam25
24. sep 2008

jasterka, my musime ist von, lebo inak by sme to spolu doma nevydrzali. Maly sa vonku ovela viac unavi ako ked beha cely cas po byte. Neviem, asi je to ten cerstvy vzduch. Takze okrem dni, kedy cely cas len prsi, sme kazdy den vonku, snazim sa tak 2x denne s nim ist von, ale niekedy nam to 2x nevyjde, no niekedy ideme aj 3x 😉

a u nas svieti slniecko, sice zubate, ale svieti...

lieska
24. sep 2008

Caute babule!

Ja vas sice poctivo citam,. len nestiham odpisovat...uz sa na materskej nenudim! 😀 Stale mam co robit a nejak mi to rychlo bezi!

Mayi, tak mate uz bytik...som to len z vcerajsich/ dnesnych prispevkov zaregistrovala!! Gratulujem!

Wieni, tak super, ze mala uz nehoruckuje!!!

Lenky, drzte sa, aj ja na vas myslim! Teraz sa okolo mna len deticky rodia!
Ja co tu mam kamosky tehule (z kurzu), tak sme styri a uz druhej sa narodil v pondelok v noci chlapcek. Prave ju dnes ideme pozriet (je doma, rodila ambulantne), tak som zvedava. Vcera mi akurat stihla do telefonu povedat, nech si na 1000% dam pichnut PDA. V tej nasej stvorici som len ja zatial bola za PDA, ostatne nechceli no a teraz dostavam taketo odporucania! 🙂 Inac na pondelkovom kurze nam zasa povedala lekarka, ze nie kazdu hodinu sa cievkuje, ale len raz! Tak to je OK, to sa da vydrzat! Ved uvidime ako bude...

Silvi, Jasterka, Twix...ako sa mate? Ja uz zacinam verit tym vyrokom mamiciek, ze posledny mesiac je dost o nicom a uz to chce mat kazda za sebou! Ja som odobeda este celkom fit, ale poobede...chrbat, krize, mechur bolia, brucho taha dole, no o nicom. A malinke sa mrvi a mrvi, co je super, ale na druhej strane moje urcite teda naprespi 90% dna ako sa pise v knihach!
Dnes idem tiez na kurz, tak sa tesim (len dufam, ze si tam najdem normalnu polohu na sedenie), uz si pripadam dost velke megero!!! 😀

lieska
24. sep 2008

... a aj u nas svieti slniecko, dnes je konecne super! Neboj, Jasterka, zajtra ho mate aj vo Viedni! 😉

ronnda
24. sep 2008

jasterka - uplne te chapu, zalez pod deku, dej si dobry caj a koukej na telku, ale ne zadny porad o porodech apod. 😉

i my jsme minimalne dvakrat denne venku, jen asi dnes, kdyz porad prsi, ven nepujdeme, odpoledne jedeme k dr. ale nicole je i doma momentalne moc hodna, hezky si sama hraje, hlavne ji ted bavi listovat si v knizkach a u toho povidat jako kdyby je asi cetla, az mam nekdy uplne spatny pocit, ze ji necham u tech knizek samotnou, ale kdyz chce abych ji neco precetla, prinese mi ji. ctu si s ni a hraji spis az na vecer, kdy uz je vic unavena. venku je ale nejspokojenejsi. vcera nebylo taky nic moc pocasi a ona porad doma delala mnau a haf, tak jsme sly ven hledat nejake to zviratko a konecne jsme potkaly jednu pani s pejskem, tak byla stastna a celou cestu domu stekala.

miriam - s tim zvedanim predmetu ze zeme mas pravdu, je to sranda, zvlast kdyz se snazi vyvazovat tim vycpanym zadeckem aby nespadla 😉
samko je vazne sikulka, zacal chodit brzy. dam ti pak vedet kolik vazi nase nici. vcera jsem mluvila se znamou, co ma chlapecka 5 mesicu a ma 8 kg, to mi prijde trochu hodne, nevidela jsem ho asi dva mesice.

musim rict, ze ted od toho roku je to uplne jine, je to takovy veliky zlom, jak zacla chodit, hrozne rychle se uci nove veci, ted umi nove udelat bitte bitte kdyz neco chce, tancujeme spolu mazurku, ukaze kde co ma na telicku, kdyz ji reknu podej to a to, tak to prinese, az se nekdy divim, ze to tem detem staci rict nebo ukazat jednou a oni si to pamatuji. je to proste nadhera! tehulky, teste se!!!

miriam25
24. sep 2008

ahojte, maly spi, ale uz dve hodiny, takk predpokladam, ze bude kazdu chvilu hore...

ronnda, mas pravdu, akonahle deti zacnu chodit, nejaky zlom nastane a zacinaju ovela viac veci vnimat ako predtym. Samko robi neuveritelne pokroky. Este sice nerozumie uplne vsetko, ale minule ma videl sakat do papierovej vreckovky a potom ju nasiel lezat na stole a doniesol mi ju pchal k nosu 😀
alebo rozhadzoval hracky z krabice von a ked ho to uz nebavilo, prisla som k nemu a hovorim mu, chrobacik, ale tie hracky mozes aj naspat hadzat a ukazala som mu ako a on normalne asi polovicu hraciek nahadzal naspat. Len potom ich chcel mat zasa vonku 😀
zaujimave je, ze raz prisiel k radiatoru, ked sme uz kurili a chytil sa ho. nie je to take horuce, ze by sa popalil, ale zaregistroval, ze je to dost teple a odtiahol rucicku. Niekolko hodin na to, som mala na riadiatori polozenu dosku, aby sa ususila a neplesnivela a on ju chcel zobrat, ale zakazdym, ked naciahol ruku, tak ju aj pekne stiahol, si pamatal, ze je to horuce 😉

no ale ked mam otvorene dvere na kupelni, tak vzdy tak vbehne rychlo (vyuzije prilozitost) a bud pcha ruky do zachodu, alebo mi vysype kos a s velkou oblubou sa hra s vysypanymi smetami alebo chce vliezt do sprchoveho kutu. Jaj, nemozem zabudat tie dvere zatvarat 😀

no a myslim, ze som to uz pisala, strasne rad mi uteka prec a smeje sa pritom tak sladko, no uzasny je.
Dokonca ked su privrete dvere alebo tak napoly otvorene,pride k nim, otvori si ich, este aj ustupi, aby sa mohli otvorit a ide potom dalej. A ked su nejake dvere zatvorene, tak sa nacahuje za kluckou, lebo vie, ze tam sa tie dvere otvaraju 😀

no dokazala by som pisat aj pol dna 😀

mayi, tvrdo zarezavas, ze sa moc nehlasis?

maya01
24. sep 2008

Ale Miri,praveze nemame toho dnes vela na robote...tak kecame s kolegynami...som bola na obed a vymenit kabat. Som si vcera kupila a zistila som,ze na nom chyba jedno putko na zapinanie,tak som bola reklamovat...som mala stastie,lebo uz mali posledne S.
A este hladam na nete novu spalnu...teda hladam inspiracie... 😉
Maly Samko je teda uz riadne rozumny a sikovny...
Ja si uz ani na toto obdobie poriadne nepamätam...skoda,ako clovek rychlo zabuda...mamina mi vzdy hovorila,nech si to zapisujem a moja odpoved,ved na take veci urcite nezabudnem....a predsa si uz na vsetko nepamätam... 😅

jasterka
24. sep 2008

Jej,ronnda 😉 hned si mi zdvihla naladicku,ako opisujes malu...musi byt na zjedenie,ked tak hafka po ceste 😀
veru tesim sa na to ,sledovat prve neiste krocky,a postupne uspechy 🙂

Lieska-ty chodis este stale na ten kurz? 😕 co vam tam rozpravaju?nam to zhrnuli za dva dni,a aj tak som mala pociit,ze stale je to len to iste...super,ze mas okolo seba tehulky,akosi nas to k sebe taha 😀
-to uz idete tu novopecenu maminku aj navstivit 😕 ?tak potom napis vsetky podrobnosti,hlavne ako sa citi...ja sa obavam,ze navstevy budem primat az po mesiaci,ak vobec. 😅

dufam,ze mas pravdu a slniecko zavita aj k nam,pozdrav ho odomna..ze je tu ocakavane 🙂

lenka.pav
24. sep 2008

ahojte, hlasim, ze este ziadna zmena nenastala, stale len cakame 😀 . mozno maly caka na tatkove meniny, co su v pondelok 😅 . vcera som bola na tych pasoch a srandistka doktorka povedala, ze nebojte sa, najneskor 4. oktobra mate maleho pri sebe...tak cakame 🙂 . pekny dnik, papa

lieska
24. sep 2008

Jasterka, ja som s tymto predporodnym kurzom zacala len 8.9., je to kazdy tyzden v pondelok, 5x. My sme mali naposledy tam gynekologicku a Kinderarzta, ktori hovorili o porode z toho medicinskeho hladiska. Bolo to trosku ine ako ked hovori Hebamme, hlavne ten detsky lekar. Dnes mame vynimocne, ako nahradu za posledny termin.

No... ideme tak skoro, aj prvu z nas sme boli navstivit uz v stredu, pricom rodila len v nedelu. Mne sa to tiez az tak moc nepozdava, no ale ked baby tu maju ine moresy... Je to ale len taka rychlovka, max. hodinka!
Podrobnosti napisem, ale asi nie vsetky, lebo uz vcera ako mi to tak narychlo vravela do telefonu som mala dost! 😖

lenkaw
24. sep 2008

Ahojte,
ani u nas ziadna zmena, aj som dnes vynimocne upratovala, ze nech sa to trosicku pohne a zatial nic. Lenka.pav, ti nasi chlapci budu asi lenivci ;o))) moc sa im nechce z bruska von.
Tak zajtra zasa ctg a uvidime ako dalej. ale uz chcem mat malinkeho pri sebe !!!
Drzte sa kocky.

maya01
24. sep 2008

Leni,este stale nic 😕 no teda ja som si myslela,ze uz drzis maleho v naruci 🙂
Raz vyjst musi a ci to bude dnes alebo zajtra...to nechaj na neho,on sa urcite rozhodne pre ten spravny den 😉 asi sa mu u teba paci.

miriam25
24. sep 2008

ahojte, tak mne uz maly spinka a idem pracovat 😉 mam tu nejake 4 strany na preklad, tak som zvedava, dokedy tu budem nad tym dnes sediet, ak to vobec dnes dokoncim, nejaka som unavena ☹

lenky, tak este nic 😕 jedna lenka ma dnes termin vidim, druha uz par dni prenasa... no uz to naozaj nemoze dlho trvat... malinkym sa u vas naozaj moc paci. Asi zbieraju silu na tu tazku cestu von 😉

lieska, ja by som si tie podrobnosti aj rada precitala 😅

budem vas priebezne este sledovat, ak tu este niekto vobec je...

lyziarka
24. sep 2008

prosim vas, co robite s otvorenymi a nespotrebovanymi kasami, resp. susenym mliekom, ked su uz po dobe spotreby? Mne sa tu nazbieralo uz hadam zo 10 krabic obilninovych kasi, nejak to nestihame pocas doby spotreby papat, mam to vsetko vyhodit do kosa alebo mate na to nejake zmysluplne pouzitie? Umele mlieko som otvorila, pisu, ze spotrebovat do 2 tyzdnov, no moj maly ho absolutne bojkotuje, skusala som s nim aspon zemiakovu kasu zarobit, skusil jednu lyzicku a hned vypluval, to iste, ked som s nim urobila obilninovu kasu, 1x ked som mu dala z flase pit samotne, tak ten vecer sa mi povracal (neviem, ci to bolo z toho alebo z niecoho ineho, to bolo pred tymi hnackami), takze mam prakticky cele balenia na vyhodenie ... ☹(( no a asi idem skusat bud este zopar inych znaciek, ci mu nieco zachuti, alebo ak nie, neviem, normalne kravske este nechcem davat, tak neviem, co bude s odkojenim... Ale hlavne som sa chcela opytat, ci to vyhadzujete alebo co s tym. dik.

miriam25
24. sep 2008

lyziarka, ja ti asi moc neporadim, my stiham vsetko spapat 😉 teda az na jednu, ale to bola moja chyba, som ju dala do skrinky dozadu otvorenu a zabudla som na nu. Ale tak co chces urobit s niecim, co je uz po dobe zaruky? alebo si skus ty dat na ranajky s mlieckom, budes mat nieco moc zdrave 😉 inak naozaj neviem.
Ja som malemu kupila minuly tyzden jahodovu kasu a vobec mi to nechce jest. A bohuzial nemam na blizku nikoho, komu by som ju mohla dat, tazke ju budem musiet vyhodit, lebo v tomto je maly asi po mne, okrem cerstvych jahod nezjem nic s jahodou prichutou 😝

maya01
24. sep 2008

Lyziarka,ja som tie kase priam zboznovala....u nas isli super na odbyt ako z mojej strany,tak aj so Samkovej... 😀

maya01
24. sep 2008

No a s tymi otvorenymi a po zaruke uz asi vela toho nenarobis...jedine riesenie je ich asi vyhodit...sice je to skoda,ale co uz...na druhej strane uz vies,ze malemu nechutia a druhy krat ich uz nekupis.

jasterka
24. sep 2008

Ahojte 🙂
Obom Lenkam prajem,aby uz co najskor drzali svojich chlapcekov v naruci,uz to fakt nemoze dlho trvat 😉
... obaja su chlapci a tak si davaju na cas a maminky lenky natahuju...asi si to dohodli,ked sme boli vtedy na kave 😀

Lieska-len mi napis pravdu a podrobnosti,ja sa radsej pripravim na najhorsie a ked to tak nebude,budem sa tesit,ze to nebolo az take hrozne... 😉

twix
24. sep 2008

Ahojte!

tak pocasie sa nam vraj v najblizsich dnoch umudri, hlasili dnes v telke. uz sa tesim 🙂

lenky - tak stale nic, ale to nevadi. väcsina prvorodiciek prenasa. u mna to boli 4 dni. ved uvidite, mozno uz dnes v noci to pride 🙂 a zajtra budete mat drobcov v naruci 😀

lyziarka - ja mam tiez jednu kasu, co laurinka nechce, tak ju asi vyhodim, ja to teraz akosi nemusim a moj chlap tiez na kasicky nie je. ale inak spotrebujeme vsetko. ak ich nechces ty zjest, tak by som ich na tvojom mieste vyhodila.

wienika - to je fajn, ze mala uz nema horoucky. my sme mali len den a noc a potom bolo po teplote. este predtym asi 3 dni straaasne slintala a soplila. vela mamiciek hovori, ze deti maju horucky, ked idu zubky. ja som raz ale niekde citala, ze to lekari nepotvrdili. vraj su len deticky nachylnejsie na infekcie, preto ma väcsina teploty. tak si vyber 😖

ronnda - viem si predstavit, aku mas z malej radost. u nas je to podobne. mohla by som popisat celu stranu, ako napreduje. paci sa mi, ako pises, ze nici robi bitte, bitte 🙂 ja som lauru cele tyzdne ucila "dakujem" a "paci sa", ale nepodarilo sa mi, zatial co muz ju za pol dna naucil "danke". teraz ked nieco chce tak na to ukaze a povie danke, aj ked jej nieco dame, tak povie danke 🙂 predtym, ked nieco chcela, hovorila "dej, dej". to mala tiez od manzela. ja asi na nu nemam taky vpliv ☹ tiez ma strasne rada knizky. casto si listuje sama a nechce, aby som sa jej do toho plietla. inokedy chce, aby som si s nou citala. len nechapem, preco ich ma stale dole hlavou ☹ ja jej knizku hned otocim, ale ked si to nevsimnem ... tiez sa dlhsie ucila dvihat predmety zo zeme. uz jej to ide velmi dobre a dvihne aj malu skatulu s hrackami a odnesie si ju, tam kam chce. najnovsie si da ruky pred oci a chodi na slepo 😒 prar krat uz spadla, tak ide opatrne. a aj si zapchava prstami usi a divi sa, ze nepocuje 🙂 no je toho vela, kazdy den si vymysli nieco nove 🙂

maya - blahozelam k bytiku, aj ked ja by som ho na tvojom mieste chcela vidiet. ja v tomto na mojho chlapa nespolieham, ale asi mas sikovnejsieho 🙂

maya01
24. sep 2008

Twix,no ten byt som v podstate nasla ja....muz ho isiel len pozriet a este aj predstihol nase ocakavania...a zas moj muz si na tak veci potrpi a nesiel by hoci kde byvat a ked som videla este tie fotky co porobil...som hned vedela,ze tam chcem byvat...Ten prvy dojem bola na jednotku...
Sice viem,ze tam nie su pekne kachlicky v kupelni...ale to je uz vedlajsie...ta zahrada to vsetko zatieni... 😵

jasterka
24. sep 2008

twix-no mala nema chybu 😀 ze cuduje sa preco nepocuje...a chodi na slepo 😀
dobre sa mi to citalo,schuti som sa pobavila,na toto sa teda fakt tesim,co si tie deti nevymyslia a ako sa tesia z malickosti 🙂 proste krasa,ta detska logika...

aj ked tie vase mamickovske starosti so zubami a teplotkami ,odkojovanim...😕 to da urcite tiez zabrat,ale vy to uz budete mat vsetky za sebou a urcite poradite,takze aj mi to zvladneme 😉

jasterka
24. sep 2008

jej 😲 mam 666 prispevok,to cislo je mi teda nesympaticke ,tak s nim rychlo prec... 😉

Dobru nocku zelam vsetkym tehulkam,maminkam a detickam 🙂

lieska
25. sep 2008

Bre ranko!!
Lenky, tak aj dnes drzim palce, nech sa co to u vas pohne! 😉

Twix, Ronnda, tie vase krpadla nemaju chybu, musi to byt strasne zlatunke pozorovat pokroky tych vasich pokladikov! Uz sa tesim aj ja na to obdobie!

No, ja som bola vcera u tej mojej kamosky, malinky je zlatunky a ona uz takmer zasa vo forme. Dokonca sme boli kocikovat.... 😲 Ja neviem, 3. den po porode (ona rodila ambulantne) sa mi to zda totalne skoro, no ale kazdy si robi po svojom. Ja v tom mam chaos, na jednej strane pocuvam "cez sestonedelie ani za svet s babom von", na druhej strane "kludne, ved babo potrebuje cerstvy vzduch"! Maminy, vy ste to ako robili?

No ale spat... tak ona mala porod dost rychly, v nedelu o 20.00 sa vracala z nemocnice domov, sice s infuziou v ruke (lebo uz v stvrtok bola otvorena na 2 cm a az v nedelu vecer jej praskla plodova voda), ale s tym, ze ma este kopec casu a mala prist dalsi den o 6.00 na vyvolanie. Kontrakcie sa jej zacali takmer okamzite po navrate domov a o 24.00 uz bola zas v nemocnici, otvorena na 6 cm. Maly sa narodil o 3.00, medzitym ale strasne bolesti (podla nej najhorsia faza to posledne stadium otvarania sa z tych 8 na 10 cm, tlacenie uz vraj nebolo bolestive, len neprijemne), cestou do vane jedna krasna "sabla", cievkovanie aj napriek tomu, ze ziadnu PDA nemala, no a taky mierny cirkus na sale, lebo ze kricala ako o zivot... tak sa tam vraj par mesiacov nemieni ukazat! 😀
Maleho nakoniec museli tahat zvonom, cize musela mat aj nastih napriek jej doslednym pripravam (masaz, Heublimenbad, lanove semiacka a podobne). Vraj vobec nevedela dychat, ze v tej panike co mala to neslo...
No, ale najdolezitejsie je, ze fakt je momentalne dost fit, normalne chodi, normalne sedi (na WC sa sice este neodhodlala), a ze uz to je ako tak zabudnute. Tak to ma tak utesuje!!!

Takze tak! V kazdom pripade nabuduce uz bez PDA nepojde (ja som z tej nasej stvorice jedina, ktora skoro od zaciatku vravim, ze PDA skor ano ako nie...baby to z nejakeho dovodu odmietali). Na to dychanie som sa pytala vcera Hebamme, lebo nas to nejak moc neuci v kurze a ona na to, ze to je uplne zbytocne, lebo ze zeny to pri porode aj tak nerobia...ze tam ta Hebamme dycha s tebou a hovori ti co a ako, ze na to netreba byt az takto dopredu pripravena... Tak sa spolieham na to!

miriam25
25. sep 2008

dobre ranko, kde ste vsetky? tehulky este spinkaju alebo uz spinkaju po porode?

twix, tiez si ma dobre pobavila... som sa dobre zasmiala... to s tymi usami bolo naozaj svetove 😀

jasterka, nuz ono je to tak, deticky nam robia ohromnu radost, ale mame s nimi aj starosti, ono sa to tak nejak vyvazuje, i ked tie radosti prevysuju 😉 ono sa hovori, ze male deti male starosti a velke deti velke starosti a vidno to uz na tak malych detoch. Ked bol samko malinke babo, mali sme tri najdolezitejsie ulohy za cely den. Papat, prebalit a spinkat. Kam som ho polozila, tam som ho nasla, stihla som aj doma toho mc porobit, lebo on sa len napapal a do 20 minut uz spinkal, nevadil mu ani vysavac, nic, no bolo to uplne nieco ine ako teraz. Teraz z neho nemozem spustit oci, kam ho dam, mozem si byt ista, ze za niekolko sekund bude uplne niekde inde, ale zasa to prinasa kopec inych radostnych veci, radost z kazdeho maleho pokroku, co urobi, radost z jeho objatia, ked mi da tu jeho sladku vlhku pusinku a poolizuje ma pritom celu, no som stastna, ze ho mam 😉

miriam25
25. sep 2008

jeeej, lieska, si ma predbehla 😉 si dopisala skor ako ja...

k tomu dychaniu, my sme to cvicili na tom predporodnom kurze a mne to naozaj velmi pomohlo pri porode, som sa koncentrovala len na dychanie a hebamme mi hovorila, ze dycham uplne super, ze len tak dalej, popri dychaniu som tu bolest potom tak nevnimala a vsetko to nejak preslo rychlejsie. ked prisla kontrakcia, snazila som sa ju totalne predychavat, keby ma tak niekto natocil, tak si budem pripadat ako po nejakom straaaaasne dlhom maratone, ale som rada, ze sa tak nemusim vidiet 😀 takze neviem, mozno niektorym zenam je to dychanie naozaj zbytocne, ale so mnou v nemocnicii nikto nedychal (mozno preto, ze som to uz vedela).

ja som prisla do nemocnice na 9cm otvorena a kym sme tam neprisli, nemala som nijake velke bolesti, skor najhorsie bolo ked som sa otvarala na tych 10 cm, cize ta posledna pol hodina. pri tlaceni si uz ani nepamatam, ze by ma nieco bolelo, skor to telo samo tlacilo a ja som sa len tvarila, ze tlacim 😀 tvar som mala urcite krasne cervenu, ale tak no snazila som sa. Ked sa maly narodil, pocitila som len, ako mi padlo brusko dolu, ale necitila som vobec nic, ze som sa natrhla som vedela az ked mi to po vytlaceni placenty hebamme povedala, takze naozaj, ta posledna faza nie je bolestiva. Dolezite je mysliet na to, ze cim lepsie budete tlacit, tym skor to budete mat uz za sebou. Aspon ja som na to myslela. Ked netlacite poriadne, len to trva o to dlhsie.
Po porode ma manzelik chvalil, aka som bola super a neviem co vsetko, ked siel potom k svojim rodicom, vraj tam povedal len, ze som bola uzasna, ze maly je nadherny a len co sa naobedovali, uz utekali vsetci za mnou.

S tymi prechadzkami, no neviem, mne sa maly narodil v nedelu, vo stvrtok ma pustili domov a na prvej prechadzke som bola v pondelok, cize nejaky tyzden po porode, ale keby ste ma vtedy videli, ja som ten kocik tlacila ako najvacsiu trofej na tejto zemi, taka som bola hrda na to, ze mam babo, uz som slepo nezavidela mamickam s kocikmi, uz som sama mala samka 😵 😵 😵 ale zasa musim povedat, ze tie prve prechadzky boli kratke. Po zasivani som mohla normalne sediet aj chodit, len pomalsie, asi ako v tie posledne dni tehotenstva a postupne sa mi vracali sily a teraz uz beham ako sinter, presne ako samko 😉

Najviac sa musim smiat, ked si spomeniem, ze som chcela byt s malym kazdy den vonku na cerstvom vzduchu a tak jemu krasne teplucko v kociku a ja som mrzla az do kosti... to bolo v januari, strasna zima bola, ale samko si spokojne spinkal.

jasterka, 666 prispevok????? ved my ich tu uz mame vyse 5000 😕 😅 😔

twix
25. sep 2008

Ahojte!

Tehulky, teste sa, s tymi babätkami su sice starosti, ale neskor aj kopa radosti a srandy. ten prvy rok sa budete tesit, ked dietatko dvihne hlavicku, posadi sa, z prveho zubka, prvych zvukov, ktore vyda 🙂 a ten druhy rok vas bude okrem bezneho vyvoja zabavat kopou somarin, ktore si povymysla 🙂 ale to patri tiez k vyvoju.

Lieska - ja som bola tiez den po porode fit. mohla som chodit, akoby sa nic nestalo. dokonca som mala priliv energie a adrenalinu. radost, ze uz to mam za sebou. porod bol bolestivy, ale rychly a preto sa dal vydrzat, aj dalsi by som chcela vydrzat bez PDA. nam tiez hovorili v nemocnici, ze s detmi mozeme zacat hned chodit von. samozrejme, najprv len na chvilocku. my sme sa v nedelu vratili z porodnice a v stredu sme mali prvu prehliadku u lekarky, to bola zaroven prva prechadzka. bolo to ale zaciatkom aprila, trosku chladno, ale uz nie zima. neviem, ake to bude v novembri, ci sa tiez odvazim hned chodit s drobcom von, ale mozno najprv len na chvilku okolo domu. tiez si myslim, ze cerstvy vzduch je dolezity a babätko potom lepsie spinka, aj ked moja mala prve 4 mesiace cez den moc nenaspala ☹

twix
25. sep 2008

Lieska - s tym dychanim som na tom bola podobne. hebamme mi povedala, ze aj tak to kazda rodicka zabudne a ona mi presne povie, kedy mam ako dychat a aj tak bolo.

Miriam - ja ked som isla na prvu prechadzku, tiez som mala taky super pocit, ze uz aj ja kocikujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre