Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
13. nov 2008

dobre ranko kocky,
tak dnes sa uz na vas tesim.....
o 15tej budem pri u bahne a kto nepride, ten zavola.......a uz sa dohodneme...
tak pekny den.

lenkaw
13. nov 2008

caute kocky,

my sme sa prave vratili od doktora, boli sme na Mutter-Kind Pass Untersuchung a vsetko je super tak sa tesime ze krasne Luca pribera a rastie 😀

Tina: tak sa mozme stretnut pri U1 a pojdeme spolu

Wienika: to je super ze nas prides cakat, tesim sa na vas vsetky 😉

susann83
13. nov 2008

ahojte kocky1 tak vam je dobre, ze sa dnes stretate, aj ja by som sa vtierkla 🙂 😉 🙂 😉 ale idem na skolenie.
inak rano ma cakala zla sprava, prisli mi kramy, zatial slabe, ale urcite sa prejavia... ☹ ☹
prajem vam krasny den, uzite si stretko
baby v nemoc. drzte sa, dufam ze je vsetko ok a coskoro pojdete s miminkami domov.

miriam25
13. nov 2008

jaj baby, jak vam len bude dnes u wieniky dobre, aj vam trosku zavidim. Dufam, ze porobite vela fotiek, aby som si aspon tie mohla pozriet.
Ja idem dnes k mojej milovanej svokruske. Minuly tyzden som tam vobec nebola, od stvrtku do nedele boli oni na dovolenke v chorvatsku, takze cez vikend sme ich tiez nevideli a tuto sobotu odchadzame k nasim na sk, tak som povedala, ze dnes poobede pridem s malym, aby ho aspon chvilu videla. A potom budem mat od nej zasa dva vikendy pokoj 😅 Jaj, keby bola ona ako je svokor, tak by som bola asi najstastnejsia nevesta pod slnkom. Svokor je stelesnenie dobroty. Minule, ked som tam prisla, tak ma chytil okolo ramien a dal mi taku ostychavu pusu na lice, az som aj ja zostala v rozpakoch. Chcel mi tym len ukazat, ze ma ma rad. Naozaj zlaty. Vzdy sa tesi, ked nas vidi, nefrfle, nestara sa do nicoho, opyta sa, ako sa mame, co je nove, porozprava nam co ho napadne a pomoze vzdy, ked to clovek potrebuje. A samozrejme, moj drahy by zanho aj ruku do ohna dal. Ten by mu neodmietol nikdy pomoc.

No nic. vidim, ze tu dnes nikto nie je.

maji, ked budes mat cas, tak urcite napis tvoje najcerstvejsie skusenosti ohladom povolenia. Aj mna by to zaujimalo, ci mam doma vsetko, co potrebujem, kedze zrejme od januara budem robit.

leni, tesim sa, ze ste u doktora dobre dopadli, nie je nic krajsie, ako ked dietatko pekne rastie a ty vies, ze je v poriadku 😵

vroni, tak ja mam tu zlu skusenost s objednavanim netu s inou firmou. to ma len utvrdzuje v tom, ze rakusania su niekedy naozaj ovela horsi ako slovaci ☹

ronnda
13. nov 2008

manzel se vcera vytesoval, ze pecu a jak se divil, ze to neni pro neho 😉
na stretko se uz moc tesime, miriam, taky je me to lito, ze nemuzes s nama, dekuji za pripomenuti tech fotek, uz jsem si nabalila fotak.
at je dnes svokra prijemna... ale vis co, kdyztak jednim uchem tam, druhym ven, jeste ze svokor je tak zlaty, vynahrazuje vam to za svokru.

miriam25
13. nov 2008

no veru ronnda. A aku buchtu si upiekla? nech viem, o co prichadzam 😀 okrem teda vybornej kavicky od wieniky 😉
to musel manzel pekne blbo pozerat, ked si mu povedala, ze to nie je prenho 😀 si to viem zivo predstavit 😀 ale tak ty mu to urcite vynahradis inokedy a upecies specialne prenho nieco dobre 😉
no este dobre, ze som napisala o tych fotkach, inak by si zabudla. I ked wienika bude mat urcite doma fotak (jedine, ze by ho manzel vzal na sluzobku)... tak a potom s fotakom sup von a urobit vela vela krasnych fotiek. Aj tu buchtu mozes odfotit, nech sa nam (co neprideme) zbiehaju slinky 😀

ronnda
13. nov 2008

miri - delala jsem takove rohlicky s tvarohem, zatim mely vsude uspech a rozdavam recepty po sousedkach 😉 tak uvidim, jake budou odezvy... manzel je ma moc rad, ja jsem mu jich par nechala...
tak musim letet, mala uz je vzhuru, tak budeme papat, pak chystat a pak hura k wienice.
budeme na tebe i na samka myslet a dej si kavicku u svokry a mysli pri tom na nas, hned budes mit lepsi naladu 🙂

miriam25
13. nov 2008

no veru, budem vam ticho zavidiet, ze vy pijete suprovu kavu a sedite vsetky super spolu a klabosite a ja sedim u svokry a pijem kavu, ktora mi ani najmenej nechuti 😝 a ani neviem, o com sa s nou mam rozpravat, aby to neotocila proti mne a nepohadali sme sa. Ale tak snad to nebude az take hrozne 😎 a prezijeme.

sammy
13. nov 2008

Sorry, ze sa tu trochu vrypnem, no mam na vas otazocku:

Boli ste niekto v Sonnentherme s detmi? Chceli by sme ist teraz cez vikend, mozno aj prespat 1 noc. Podla webstranky to tam vyzera fajn, no rada by som si precitala aj osobne skusenosti.
Da sa tam dohovorit po anglicky? Ubytko treba zajednat dopredu ci sa da aj priamo tam? Da sa tam ohriat niekde detska strava?
A ak mate nejake tipy, napiste.
Alebo pripadne privitam aj tipy na podobne zariadenie blizko BA (Rakusko, Madarsko).
Dakujem 🙂

bejby29
13. nov 2008

Kocky, dufam, ze sa mate fajn, joj, ako Vam zavidim to stretko, hned by som isla.. A urobte pekne fotky, nech vas vsetky pekne vidim 😉 Aspon tie fotky nebudem ja kazit s tym mojim ksichtom a la 5 panakov 😀

miriam25
13. nov 2008

ale no, bejby... to co si sama o sebe myslis?

sammy, baby mali dnes stretko, takze tu poobede nikto nebol, ale urcite ti niektore budu vediet poradit, pokial si dobre pamatam, tak niektora uz spominala, ze tam bola. ja nie som vo viedni, takze by som ti vedela povedat len o inych therme, ale to by si mala daleko...

baby, no ako stretko? vidim, ze tu este nikto nieje, takze vam bolo urcite super a zdrzali ste sa tak dlho, ako sa dalo...

zdenka73
13. nov 2008

To stretko vám dopadlo určite super, ja som vám tiež závidela. I keď som tu nová, čítam vás asi tri mesiace, a zdá sa mi, že sa s vami poznám. Mám z vás taký super pocit. Rada by som sa tiež s vami zoznámila, škoda ale je to ďaleko. No možno niekedy v budúcnosti sa nám to podarí.
Lenkaw to je super, že kontrola s Lucom dopadla super, nech ti robí ďalej takú radosť.
Sammy tiež by som ti rada podarila, ale tiež nebývam vo Wien.

ronnda
13. nov 2008

Pekny vecer vsem…

Jelikoz jsem ze stretka odchazela tradicne mezi prvnimi, jsem tu uz s prvnimi dojmy a fotkami. V prve rade musim moc podekovat nasi hostitelce wienice za moc mile odpoledne, vyborne kaficko a prijemnou atmosferu. Jsem rada, ze jsem zase poznala dalsi nase “clenky,” maleho Lucu, ktery je strasne roztomily a hodnoucky a taky holky tehulky, kterym ta jejich briska moc slusi.

Nase deticky si pekne vyhraly. Taky pekne papaly, tedy nase dite melo porad neco v puse, Leni chutnalo moc jablicko, no a Lea krmila vsechny kolem, moc mile.

Samko od Mayi je vazne moc mily kluk, no a nasi Nicole proste okouzlil svym usmevem a taky jeho krasnym trickem s autem 😉

Skoda, ze s viedencankou a jejimi detmi jsme se tak skoro mijeli, protoze my jsme uz byli na odchodu, ale Linduska je nadherna, no a Martinko je bezva, hned se s nami dal do reci.

Vytvorila jsem pod svym profilem nove album s fotkami, skoda jen, ze jsem nezastihla na fotkach wieniku, protoze porad litala kolem nas a vzorne se o nas starala, zato jeji Leuska to na fotkach vynahradi.
Pri popisu jedne fotky, kde je lea s leni, jsem omylem napsala nicole a leni, ale urcite to poznate, jen uz se mi to nepodarilo opravit, nemuzu se pak do alba vratit a opravovat udaje? nejak mi to neslo. nejsem moc technicky typ 😒

Miriam – skoda, ze jste nebyli s nami, holky by se o Samka jiste popraly 😉 aspon ze muzeme byt v kontaktu timto zpusobem, kdyz uz je mezi nami takova dalka, ale verim, ze nejake spolecne stretko nas vsech prece jen jednou vyjde!

Jinak Nicole usnula v 18 hodin ihned po ulozeni do postylky, byla krasne utahana.

ronnda
13. nov 2008

sammy - Sonnentherme – urcite poradi tina, ta tam s malou byla, pak asi i twix, ale ta se tu ted nejspis neukaze. My jsme tam byli jednou a to jsme jeste nemeli malou. Zatim tam ale vsichni byli moc spokojeni po vsech strankach.

ronnda
13. nov 2008

tak uz se mi ten popis u te fotky podarilo opravit... prece jen nejake to male technicke nadani mam 😉

zdenka73
13. nov 2008

ronnda spravila si veľmi pekné fotky. Všetky máte veľmi krásne deťúrence.

miriam25
13. nov 2008

jeziiiis, nadherne fotecky 😵 😵 😵 ronnda, vdaka za rychly expres fotiek, tesim sa straaaasne moc.
No vidim, ze u vas uz zamluvy prebehli a mate uz buduceho zenicha... ani ste na nas necakali, ze komu sa bude kto pacit viac... ale nevadi, my mame leusku 😀

a mali kolaciky uspech? som si ista, ze ano...

wieni, ked som videla tu vasu telku a vsetko to pod noou... no neviem si predstavit, co by s tym moj samko vsetko porobil... uz teraz chytam nervy, ked mi vypina telku tlacitkom na telke a samozrejme, ze ovladacom sa to zapnut neda, to musim zasa zaplnut klasicky rucne... a niekolko krat za hodinu mi zapina a vypina dvd-cko. kable sme museli vsetky zamaskovat, inak by bolo uz davno po nich...

inak ta fotka, ako pozeraju dievcence telku je vazne super 😀 to poznam aj ja doma...

maji, samko vyzera byt na tych foktach ako v raji 😉 tolko kociek naokolo... to sa mu muselo pacit... ale vyzera naozaj stastny...

jaj a este som chcela napisat, ze leuska davala napit (myslim, ze napit) aj mojmu samkovi, ked tu boli. ona je taka zlatunka, ona sa s vsetkym rada podeli...

maya01
14. nov 2008

Dobre ranko,

Wienika,musim sa ti podakovat za mile pohostenie....bolo super,dufam,ze to coskoro zopakujeme.
Deticky su nadherne...mamicky samozrejme tiez... 😉
Nove kocky som rada,ze som vas spoznala... 🙂
Miri,Bejby...chybali ste.
Samko je v siedmom nebi...je doma so svojou babi,nemusel ist do skolky...aj na hrcu na hlave zabudol... 😉
My mame tiez dost fotiek...len neviem,kedy sa dostanem k tomu,aby som ich prihodila.... 😅
Kocky zatial pekny dnik.

lenkaw
14. nov 2008

Ahojte,

chcem sa tiez podakovat Wienike za mile pohostenie,bolo super a veeeelmi rada som vas spoznala aj ked som pri mojom dietatku na vas moc casu nemala 😅
Viedencanka, sice len vo dverach sme sa stretli ale mala Linduska je uzasna a aj Martinko je uz velky chlapec.
Ozaj Maya, Samko vyzera uz ako skolak taky velky a rozumny 😉 Ked budes mat cas cez obed tak sa ozvi, alebo pridi ku mne 😉
Tesim sa na dalsie fotky, pekny den vam prajem.

ronnda
14. nov 2008

ahojte,

jakpak se maji nase novopecene mamicky? vcera jsme na vas vzpominaly a doufame, ze je u vas vse ok a tesime se az se ozvete.

miriam - a jak jste se meli vcera vy u svokry? doufam, ze to probehlo bez problemu...

miriam25
14. nov 2008

ronnda, u svokry bolo na pocudovanie celkom fajn. Strasne sa tesila zo samka, ho dlhsie (jeden a pol tyzdna 😀 ) nevidela. Dala mi aj obed aj jablkovu strudlu aj tu jej kavu, ktora mi nechuti, ale tak no... bola som slusna 😀 aj sme normalne pokecali, odchadzala som az o stristvrte na 5 od nej. Tentokrat si odpustila vsetky hnusne poznamky. Asi sa uz poucila, ze ked bude pindat, zbalim veci a idem so samkom domov, ako naposledy.Takze bolo fajn 😉
no my uz zajtra ideme k nasim na sk, tak sa uz moc tesim. upratujem doma, preriem, aby to do rana uschlo, chystam veci, co zbalim, no mam toho dnes dost a samka mi nemoze nikto postrazit, aby som to vsetko lahsie a rychlejsie stihla, ale asi je to tak lepsie, lebo keby som bola sama doma, stale by som nakukovala na konika, ci sa nejaka z nasich cerstvych mamiciek ozvala alebo co ste ktora napisala 😀 uz zacinam byt pomaly na vas zavisla 😉
no nic, neviem, ci sa este ozvem,ked nie, napsiem potom zo slovenska. krasny vikend vam vsetkym zelam!

boldy
14. nov 2008

ahojte,

dakujem za vcerajsie stretko, bolo to super odreagovanie, wieni dakujeme za kavicku a babam za sladke ku nej 😝 wieni dufam si dosla do Ba v poriadku
ronnda> fotky su super, deticky boli zlate ozaj
maela, maya, lenka > som rada, ze som vas poznala aj osobne
ostatne miminky su asi zaneprazdnene babatkami 🙂 dufam su ok... viem, ze Silvia tu ma teraz asi maminku tak sa venuje...
papa

tinavieden
14. nov 2008

ahojte babulky,

aj Ja chcem podakovat wieinike za super popoludnie a pohostenie, kavicka bola ozaj vynikajuca 😉
ronnda tie Tvoje rohliky boli tiez super mnam mnam🙂
a aj ten kolacik bez muky od maely bol super...aj ked bol bez muky bol naozaj vynikajuci.

Lenkaw, maly Lucas je taky dobrucky chlapcek a rada vas na bud.tyzden uvidim a pojdem na prechadzku aj s bejby,ktora nam vcera chybala.

Ronnda mala Nicol je rozkosna a najmä ta jej hlaska na auto,ze audi super 😀

Wienika ta Tvoja Leuska je taky anjelik ako nukali Leni bolo to uzasne. Tie jaslicky su ozaj super nauci sa tam zaobchadzat s detmi delit sa atd. a tiez sa deti neboji co je ozaj fajn.

Leni ako ste si vsimli je taka mala pohodacka no tak si to este vychutnavam ten klud

Maela Teba som rada spoznala, tehotenstvo Ti velmi slusi.
Aj boldy normalne ziarila...super baby len si to este vychutnavajte tie brusinka.

Maya Samko je uzasny chlapec a dufam,ze mu tu modrinu uz nevidno. Je uz ozaj velky ako skolak.

Viedencanka som rada,ze som aj vas videla Martinko je uzasny chlapcek a ako LEni ukazoval hracky no super, je z neho urcite dobry bracek.Linduska je taky anjelicek dobrucky nech ste len zdravi a aby Martinka nemuseli operovat to vam teraz najviac zelam...
Babulky prajem vam pekny vikend nas caka oslava bratrancovho syna ma 1rok tak bude veselo.

maya01
14. nov 2008

Kocky prajem krasny vikend....
Miri,ty si uzi Nitru...aj ja chceeeeem.
Paaaaa

silvia2406
14. nov 2008

ahojki dievcata 🙂

snazim sa vas priebezne citat, aby som nebola uplne mimo 🙂
vidim, ze stretko dopadlo vyborne, snad nabuduce sa budem moct pripojit. ja som sa este necitila fit, mam pocit, ze ta choroba sa mi neustale vracia, raz je lepsie potom horsie.
no a vo stvrtok pricestovali aj moji rodicia, ktori su z tesinky uplne nadseni, hlavne mamina ju neustale pusinkuje, rozprava sa s nou, tuli sa k nej 😵 inak je malinka dobrucka, trosku zvykne nervacit, pretoze musime nosit spreizhose kvoli zlym klbikom, ale da sa to zvladnut.

viedencanka, mozem sa spytat, ake hodnoty namerali tvojej linduske pri kontrole klbikov? (dufam, ze si pamatam spravne, ze vy ste museli balit nasiroko)
aj ja dufam, ze sa pri martinkovi zaobidete bez operacie, to by bolo naozaj super 😵

pevne verim, ze sa vsetky mate dobre, deticky pekne rastu a posluchaju 😵
prajem vam krasny vikend 🙂

wienika
14. nov 2008

ahojte dievcata,
aj ja dakujem za pekne popoludnie, aj za super kolaciky a darceky...ste vsetky strasne mile ...

ja som vcera nastastie dobre dosla do bratislavy a o siestej rano som uz aj vstavala, aby som stihla do roboty.....
leuska je u babinky spokojna, teraz sme spolu volali, ze spala cez az 5 hodin, najprv 3 a potom este dve poobede....v zahrade....ten vzduch robi dobre......tak som spokojna. akurat mame tam komare a lea je cela dostipana.....

teraz som si chatovala s manzelom, tak sme sa dohadovali na tom, ako sa stretneme utorok apojdeme spolu pre leusku....uz sa nevie dockat.....ani ja....

tak prajem pekny vikend.....

bejby29
14. nov 2008

Caute kocky, som rada, ze Vam stretko dopadlo tak dobre, len mi je luto, ze som sa nemohla zucastnit aj ja, ale co uz 😵 Nabuduce mi to dufam vyjde..
Silvi, to je super, ze je malicka Tesinka taka dobrucka, babinka musi byt velmi pysna a dufam, ze sa ti coskoro podari pridat nove fotecky.. Uz sa velmi tesim a som zvedava na drobceka 😀
Mamina kupila malej pavuka, tak sa teraz smejeme aka je v nom zlata, ako kope nozickami, no, este jej to nejde ale aspon cvici.. Velmi sa jej v nom paci..
Viedencanka, dufam, ze nas buduci manzel 😀 sa ma uz lepsie a nebude potrebovat ziadnu operaciu.. Je mi luto, ze som nevidela malicku Lindusku, musi byt nadherna..
Tie vase deticky su take krasnucke na tych fotkach, vsetky do jedneho, Mayi, pridaj aj ty viac fotiek, uz sa neviem dockat..
Lenkaw a Tinus, buduci tyzden kocikujeme, dufam, ze si najdete cas 😀 .. Velmi sa na Vas tesim..

miriam25
15. nov 2008

ahojte babenky, tak ja len na rychlo, drahy siel dat prezut pneumatiky na aute a ja som rychlo zapla pocitac, ze vas este pozdravim a pojdem balit. Ked sa drahy vrati, pobalime, ponosime do auta a ideme k nasim. Uz sa taaak tesim. Na obed to nestihneme, budem rada, ked do 11 vyrazime a niekde kupime aspon käsaleberkäsesemmeln, aby sme to nejak k nasim vydrzali a mamina nam potom da zasa nieco suprove papat 😵 neviem, ako casto sa vam budem ozyvat buduci tyzden, zalezi aj na tom, aky bude samko a co vsetko stihnem vybavit... akurat som hovorila drahemu, ze 100eur mi je maloo na tyzden u nasich. chcem ist ku kadernicke, na kozmetiku, kupit si topanky, ked najdem pre samka pekne, atak aj jemu a este nejaky pulover a tricko, takze 100eur, je vaaaaazne malo 😀 no ale to je jedno, nastastie bankomaty existuju, takze mozem vybrat hocikedy.
Tak sa mi majte krasne a ja sa zasa ozvem. papa

twix
15. nov 2008

Ahojte!

Ja len strucne, nemam cas si vas precitat. nas prepustili vo stvrtok domov. v stredu nas este nechceli pustit,
lebo maly dost schudol, nechcel papat. ja som si musela pravidelne odpumpovat mlieko, aby sa mi zacalo tvorit. takze maleho som aj kojila, aj dostaval z flasky odpumpovane. takto aspon pribral a zacal viac papat. teraz uz krasne kojim, pyta si kazde tri hodiny. cely den prespi. moja mamina prisla z bratislavy a ostane tu tyzden, nieco navari a pomoze, kde sa da. laurinka si tiez pomaly na maleho zvyka. na zaciatku strasne ziarlila, hlavne, ked zobral manzel maleho na ruky. oblicku nam tiez vysetrili. vybrat mu ju vraj netreba. este mame v decembri dalsie vysetrenia, tak som zvedava, co bude.

som si ista, ze vase kavickovanie dopadlo dobre. nabuduce sa uz mozno pridam, aspon s jednym dietatom 🙂

maela
16. nov 2008

ahojte aj ja sa chcem podakovat za mile kavickovanie u wieniky,som rada ze som vas spoznala.dufam,ze vas uvidim opät.prave sa chystame na Sk,moja mami ma narodky a bude pecena kacka,mnam mnam🙂zelam vam
pekny zvysok vikendu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre