Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

layla06
18. júl 2009

ahojte , byvam v 22bz a mam skoro uz 3neho synceka, rada by som sa zoznamila

tinavieden
18. júl 2009

ahoj Layla,byvam tiez v 22.bz a ma skoro 2rocnu dcerku.Kde v 22.byvas?

bejby29
18. júl 2009

Ahojte kocky,
Boldynka, to ti verim, ze si sa poriadne zlakla chudiatko, ja som sa tiez tak minule nalakala ked si Nat pchala plnu hrst piesku do pusy, vtedy nam matkam nie je vsetko jedno. Ale este si zazijeme taketo chvile, hlavna vec, ze sa nic vaznejsie nestalo.
Layla aj ja byvam v 22. Bezirku. Kde presne byvas?

Zdeni, to je super, ze je vsetko v poriadku a uzivaj si bruska, ako hovori Ronnda.

vroni
18. júl 2009

Zdenka, super, že je všetko v poriadku. Boldy, už aj vy naháňate adrenalín, ešteže všetko dobre dopadlo...
Ronnda, mám autíčko Finley, 2.,3. a 4. diel (prvý je vypredaný a vraj už nepríde), stal sa hitom aj u nás, tak ti to vo štvrtok donesiem, ak sa mi podarí doštrikovať sa, inak pošlem poštou...
Natálka včera dorazila zo škôlky s horúčkou 39,5, ale večer jej zliezla a dnes po horúčke ani pamiatky (nedala som jej ani sirup, ani čípky, nič), tak neviem, čo to bola za záhadná "choroba", možno nejaký mierny úpal alebo podobný čert... Zuby už má všetky, tie to na svedomí mať nemôžu 😉 😎

jasterka
18. júl 2009

Ahojte baulky.
My sme u nasich na Sk,konecne po narocnom tyzdni odychujem a citam knihu a nasi sa vytesuju z malej,tak mi to dobre padlo,fakt som uz potrebovala vypnut,evidentne aj muzik ,ktory je uz cez hodinu nalozeny vo vani...

boly-viem ako sa citis,aj my sme mali dnes podobny hrozny zazitok,dali sme Emmke cucat melonik,a ulomila vecsi kusok,ale kjrasne ho mlela dasienkami,tak sme sa tesili ako jej to ide,kym sa nepokusila prehltnut vecsi kusok...
iba ocka vypulila,bola to sekunda,som do nej fukla ,nic,bolo vidiet ze sa nevie nadychnut,niekde jej to ostalo...tak som ju treskla po chrbatiku tri krat pestou...a vyletel nerozžuty kus,ani neplakala,tak bola prekvapena..mne sa potom aj nohy rozkepali,ale nadruhej strane som na seba pysna ,ze som rychlo zareagovala,to este ani muz nestihol,on je skor muz cinnu ako ja,ale toto bol reflex...no vidim ze na ucenie prehltania kuskov mame este cas,po tomto zazitku ich zacnem zavadztat asi v 18stke 😅 ...

boldy-a co to mate za dudlik? emmca si ho vzdy dava opacne,mame aventacke,ale este nikdy jej tak neuviazol...
chuda jasminka,este ze ste ju hned zaculi a pomohli,na nasom je napisane ze aj keby si ho dietatko zaseklo,cez otvori co na nom su moze dychat...

inak vysyp na mizne,uz mame len zopar bodiciek nam pripomina ten neprijemny tyzden...

krasny vikend vsetkym.

lenkaw
19. júl 2009

ahojte,

tak ja tiez oddychujem, kedze tu mam maminu 😉 Vcera sme boli po dllllhej dobe s muzikom zasa v kine a potom si sahnut na poharik dobreho vinka, tak to bola zasa zmena ako za starych casov 😝

jasterka: tak si len dobre oddychni doma, potrebujes to po takom narocnom tyzdni s Emmkou, ale som velmi rada ze uz je to za vami a ste zdravi. dufam ze sa pridas na stretko, aj ked uz s vami asi moc nenakecam, kedze Luca uz len by behal !

boldy: to bol teda hrozny zazitok s tym dudlikom, urcite sok!!! hlavne ze ste rychlo zareagovali a Jasminka je zasa o.k.

zdeni: tak drobcekovi sa u teba v brusku urcite paci, ja som sa tiez vzdy tesila, ale aj zaroven obavala ci je vsetko o.k. tak len tak dalej, nech ti len rastie v brusku tvoj cervicek 😉

zdenka73
19. júl 2009

Ahojte! Baby ďakujem. Ja som sa teraz tešila tak veľmi kvôli tomu, že mám super krvné testy a na utz sa nepotvrdil Downov syndróm, a aj tomu, že pekne rastie. A ja dúfam, že sa mu páči v mojom brušku. Len eraz mám kontrolu, až za šesť týždňov, no to bude dlhá doba. Ale v auguste idem na týždeň domov, tak to ubehne.

Boldy - veru otrasný zážitok, hlavne že ste tak rýchlo zareagovali, a všetko je v poriadku.
Jašterka - tak ste tú hnusnú chorobu konečne prekonali, tak si teraz pekne odpočiň na Slovensku a naber veľa síl. I ty si super zareagovala, ako správna mamina.

bejby29
19. júl 2009

Caute kocky, zas tu zacina byt nejak mrtvo 🙂
Ja mam malu u krstnej, ale zachvilu uz ideme pre nu. Ja som zistila, ze bez nej sa uz strasne nudim. A co robim je len spim a spim a potom sa mi chce este viac spat 😀
Neboj Zdeni, cele tehu ti tak rychlo ubehne, ja uz to mam tiez za par ako sa hovori. My sme vcera boli vybrat postielku, konecne to mam za sebou, lebo ja sa fakt v takychto veciach neviem rozhodnut..

Prajem krasny vikend babulky

miriam25
20. júl 2009

ahojte babulky,
teeda, ale ste toho popisali, co som tu nebola, super, ze sa to tu zasa tak pekne rozbehlo. este som si vas nedocitala, lebo sa bojim, ze sa mi kazdu chvilu zobudi samko a to by som uz nestihla nic napisat.
no ja som bola vo stvrtok na pohovore, ale aj ked ma chcu vziat, ja to vziat nemozem, lebo ja som si posielala ziadost na polovicny uvazok (tak to bolo vypisane na AMS) a oni chcu niekoho na plny uvazok, vlastne este viac, prac. cas by mal byt od rana od 9 do vecera do pol 8, co sa mne zda byt nenormalne dlho, aby som chodila domov o 8 vecer a to by musel dat drahy vypoved vo firme a co by robit, to vazne neviem...
v piatok som bola potom este na jednom pohovore (volali mi doobeda a poobede som tam uz aj naklusala) a to by sa mi naozaj veeelmi pacilo, dokonca si robim aj nadeje, ze by som tu pracu mohla dostat. je to priamo u nas v meste, takze by som nemusela dochadzat, majitelia mi na konci pohovoru povedali, ze zatial som najlepsia kandidatka, ale ze este maju niekolko ludi pozvanych na pohovor, takze mi to este nemozu povedat na 100%, ale ja dufam, ze nikto lepsi neprisiel a ze coskoro zavolaju, ze ma beru, to by som vazne aj sampanske otvorila ;)
prave som volala s drahym, takze on tento tyzden domov nepride, je vo viedni a rano si bol este rychlo zbalit tasku a ja silno uvazujem nad tym, ze balim kufre a idem k nasim. nedala by som samka na obed spinkat a vecer, ked uz nebude tak teplo by sme vyrazili, povedzme okolo tej 7. sak co mam robit doma???? len sa este nemozem dovolat mamine, tak neviem... ale asi naozaj pojdem...

zdenka, super, ze ti vysetrenie dobre dopadlo, tesim sa s tebou...

baby, samko tiez este nechodi na nocnik, ucim ho aspon rozoznat, ze co vlastne do plienky robi, ale sa mi zda, ze tomu este nerozumie. on povie, ze robi aa ked si len prdne a ked sa naozaj pokaka, tak je ticho ako partizan a aj ked sa ho opytam, ci kakal, tak mi poviee, ze nie. takze asi mame este trosku cas, aj ked tiez pocuvam od mojej maminy, ze ja v jeho veku som uz davno chodila na zachod.
inak baby, samko tiez nema rad nocnik, ale na zachode sedi rad. kupila som mu to detske sedatko na wc a tam ked sedi, tak vazne tlaci, len zatial este nevytlacil nic 😀

miriam25
20. júl 2009

jasterka, ja by som ti tiez radila ist do nemocnice po dalsi nazor. presne ako pises, aj nas lekar sa mi zdal byt v poriadku az kym samko neochorel 😒 ja som na samkovi videla, ze nieco nie je v poriadku, ze je chory, tak som s nim hned sla k doktorovi, on ho len zbezne prezrel a povedal, ze je uplne zdravy a vecer prisli horucky 39, na druhy den sme sli k druhemu doktorovi a ten povedal, ze ma maly chripku... takze asi tak. na zubky sa lahko vsetko zhadzuje, ale podla mna je dolezite nic nezanedbat, ved zubky su jedna vec a zdravie dietata druha...

boldy, viem si predstavit, ako si sa zlakla, naozaj neprijemny zazitok, ale ver mi, takych este bude. mne samko raz spadol z nasej postele a plakal ako o zivot, som si myslela, ze ma nieco zlomene, ale nastastie sa len zlakol a nic sa mu nestalo. zas inokedy si prisunul stolicku k otvorenemu oknu, pozeram nanho kde je a on uz na komode pred oknom a liezol hore na okno, tak som sa zlakla, ze sa mu posmykne rucicka kym k nemu priletim a vypadne mi z okna, odvtedy mame okna otvorene len na vetracku, lebo pri nom clovek nikdy nie je dost rychly.... a raz u svokry jedol jablcko a zrazu prehltol vacsi kusok, ktory mu zostal stat v krku, tak svokra (stala najblizsie) ho hned schytila otocila hlavickou dolu a buchala po chrbte, az kym ten kusok nevypadol a odvtedy sme s jablckom veeelmi opatrni... a teda vtedy som sa triasla asi este hodinu... nebolo mi vsetko jedno...

tinavieden
20. júl 2009

ahoj babule,tak dufam,ze vo stvrtok okolo 15.00 v Praterfee sa stretneme vsetky.Tesime sa na vas Tina&Leni 😉

zdenka73
20. júl 2009

Ahojte! Jašterka všetko najlepšie k narodeninám, hlavne veľa zdravia a pekne osláv s rodinkou.

miriam25
20. júl 2009

teda baby, ze sa nehanbite. 6 vas je na facebooku a sem nenapisete ani riadok 😀
nedalo mi to nerypnut si, ked som videla kolko vas je online a nakukla sem, co ste kto napisali a tu nic 😅 😅 😅

twix
20. júl 2009

ahojte,
tak som si vas docitala. chystate stretko s detickami, alebo bez a s korculami? som to celkom nepochopila.

Zdenka, to je fajn, ze ti vysetrenie tak dobre dopadlo. tesim sa 🙂

Jasterka, tiez ti prajem vsetko najlepsie, vela zdravia a radosti z malej 🙂

Boldy, moj maly si tiez pcha cumel opacne do pusy. asi mu to robi dobre na dasienka. aj Laurinka si ich casto masirovala opacnou stranou cumla. zatial sa nim ale nedusili, zato sme sa dusili kuskom ovocia a supkou z parku, takze obidve deticky uz viseli dole hlavou a strkala som im ukazovak do krku. tomu sa asi ziadna mama nevyhne.

my sme isli v piatok na severnu Moravu navstivit manzelovho tatina. cesta trvala 4,5 hodiny a mala som uz mesiac depresie, ci to deti zvladnu bez nejakeho silneho revu. nastastie to dobre dopadlo. Laurinku som zabavala jedlom, hrackami a knizkami, pustali sme si CDcko s detskymi pesnickami, ona uz dost dobre spieva 🙂 a Dominik, ked prave nespal, tak papal kukuricne chrumky, a smial sa na Laurinke, ked mu robila opicky 🙂 tak to bola jeho prva dlhsia cesta. tiez rozmyslam, ze ho dame do väcsej sedacky, aby nieco videl z okna. len najprv musime Laurinke kupit novu a on dostane tu jej.

Miriam, tak drzim palceky, nech to s tou pracou dobre dopadne.

twix
20. júl 2009

Miriam, tiez som bola chvilku na FB, ale konika nezanedbavam 🙂

bejby29
20. júl 2009

no ja som tu pisala v nedelu a vsetci ma odignorovali 😀

miriam25
20. júl 2009

bejby, u nas je nedela "posvatna" to keby som zapla pc, asi by drahy zosedivel :D
ale zato sa snazim tu byt cez tyzden a vikend si uzivat v kompletnej rodinnej zostave ;)

twix, vidis, ako super ste zvladli tu cestu. nabuduce to bude uz uplna malina ;) a ako ste sa mali na morave? odkial pochadza tvoj drahy? ja mam tetu pri zline, sice to nie je severna morava, ale urcite ti to nieco bude hovorit...

bejby29
20. júl 2009

Ja sa na stretko pridavam (som zabudla napisat). Inak, vo stvrtok ma byt 34 stupnov, no neviem, to dojdem asi hola 😉
Miri, ja to chapem, ked tu to fakt ide ako v lete na saniach, to sa potom tazsie komunikuje. Ale ja sa tiez v poslednej dobe uz snazim nezanedbavat 😉 Nech ti to vyjde s tou druhou robotkou 😉

Twix, ja mam babku na Morave, ked sme tam ako deti chodievali bol to pre nas raj. Ta priroda a vzduch..

boldy
20. júl 2009

pekny vecer,
dnes sme mali vycerpavajuce zaspavanie, neviem, ale je strasne uplakana bojkotuje mi prsnik, ale iba pred spanim, inac nie... dakujem baby za podporu, a vidim, ze kazda jedna z nas nieco vystrasujuce zazila, a deti vysia hore nohami 🙂
miriam> ty si bonzacka 🙂 ale nie srandujem, ja mam pc zapnuty cely den, bez rozdielu, ci som tu alebo nie... ja by som na tvojom mieste isla domov 😎
bejby> nedela je tu stale ticha 😉
jasterka> bol to cumel MAM, oni su take mensie oproti ostatnym sa mi zda, takze u nas sa pouzivat nebudu
twix> no stretko je aj s detickami, ja beriem korcule, ale neznamena, ze budem korculovat na 100%, skor si dam nejaku kavicku 😀

miriam25
20. júl 2009

takze babenky, ste sa nabonzovali same... ale nie, ja som si chcela len rypnut, kedze ako som uz pisala som bola na fb a pozeram, ze kolko vas je online a pozriem konika, co ste sem napisali a tu nic, tak som bola tak trosku sklamana ☹ ale je pravda, ze uz tu nie je tak mrtvo ako bolo prednedavnom ;) takze vas chvalim, ze sa zlepsujete ;)

zdenka73
21. júl 2009

Ahojte! Miri aj ja by som išla na tvojom mieste na Slovensko, ked nemáš manželíka doma.
Twix - máš super detičky, veru pekne prekonali takú dlhú cestu, môžeš byť na ne pyšná.

A ozaj pozerala som nejaké staršie stránky na koníkovi, ako ste sa mali ked ste boli v takom tžýdni čo som teraz ja a všimla som si, že Maya si vymazala fotku a aj album, neviete prečo, niečím sme ju tu urazili, alebo koník? Aj sem prestala úplne písať, tak neviem čo si mám myslieť, čo sa stalo.

zdenka73
21. júl 2009

ja sa mám celkom v pohode, len to teplo je hrozné, som radšej ked je pod mrakom.

A ešte čo viem tak najbližší termín nemá bejby ale kafulienka, tento mesiac, alebo v auguste, tak dúfam, že nám dá vedieť ako sa má a ako sa má malá.

ronnda
21. júl 2009

Ahoj holky,
ja ted nemam nejak cas, nechodim na FB ani nikam jinam 😉
Bohuzel ve ctvrtek na stretko prijit nemuzu, nejak se mi vse preorganizovalo.
Vroni – muzu te poprosit o zaslani DVD tedy postou? Penize bych ti poslala na ucet. Poslu ti moji emailovou adresu.
S Nicole chodim od vcerejska do jeslicek, zatim vse bez problemu, jen neposedi a porad nekde neco zkouma a tak. Treba u jidla sedi vsichni deti vzorne u stolecku a papaji a Nicole proste nechce sedet a jde treba skakat na zinenku. Pry se te discipline casem nauci. Tak snad jo, od pristiho ctvrtka uz tam bude sama a cely den…

boldy - s tim dudlikem jsem zazila neco podobneho, ale nicole byla uz vetsi, mela ho cely v puse obracene, tenkrat jsem se taky strasne vylekala.

zdenka - taky jsem si vsimla, ze maya uz tu dlouho nebyla, psala, ze je radeji na FB. nejsem si vedoma, ze bychom ji neco udelali...

maya01
21. júl 2009

Zdenka...vy ste ma neurazili a ani konik... 😉 Len mam v poslednom casu dost toho na krku a jednoducho nestiham... Ale poctivo citam,len nemam cas reagovat... A co sa fotky tyka,tak sa mi uz zdala neaktualna a chcela som ju nahradit novou,ktora bola ale moc velka a nechcelo sa mi ju zmensovat... 😲

maya01
21. júl 2009

A este som chcela reagovat na stretko...my sa bohuzial nepridame...lebo to nijak nestiham...letiet z 2.bez do 23 a potom naspät...
Ale kebyze sa Vam chce zorganizovat stretko niekedy v sobotu...tak to sa urcite pridame... 🙂 ale predpokladam,ze v sobotu si vsetky uzivat vikend s rodinkou... 😵

zdenka73
21. júl 2009

jeeeeeeeeeej maya tak to som rada, aspoň viem, že si tu s nami

maya01
21. júl 2009

No jasne,ze som...poctivo smirujem,kto sa ako ma 🙂

twix
21. júl 2009

ahojte,
no dnes mame zase krasne letne pocasie. poobede sa deticky mozu zase cvachtat v bazeniku na balkone a ja si tam namocim aspon nohy 😀

ronnda - podla mna si casom Nici zvykne. Laurinka je rovnaka. ona ma aj doma problem posediet pri jedle, nie vzdy ju stihnem nakrmit, kym mi ujde. tiez myslim, ze bude zo zaciatku "nedisciplinovana" 🙂 ale to vela deti.
tak malej sa tam paci. a uz si ju nechala samu?

lyziarka
21. júl 2009

no vy ste teda fesandy... pred dvoma tyzdnami sa tu pomaly nikto neukazal, akurat tulipanka, co mi promptne reagovala (vdaka tulipanka!), tak som si myslela, ze ste vsetky dakde na Hawaji, no a dnes tu nakuknem a vidim niekolko popisanych stran 🙂 len teraz ich nemam cas docitat, tak snad vecer... nieco som iba zbezne prebehla...

Co robievate pocas takychto horucich dni s detmi? chodite sa kupat? My sme casto v ZOO, Jahreskarte mame do konca augusta, potom neviem, ci si kupime dalsiu, kedze to bude z 19-teho pre nas uz daleko ☹ Je to tam pre nas teraz idealne, chodime tam radi. Jaj, organizujete stretko, my jednak uz na stvrtok nieco mame, ale by to bolo pre nas aj daleko, cestovali by sme tam asi hodinu... Inac som teraz tiez chcela byt na Sk, no bohuzial si manzelik zranil nohu, nemoze dlho soferovat, takze aj keby som cestu tam odsoferovala ja, nemohol by sam ist naspät a s nami tam nemoze ostat...tak neviem, kedy sa nam to podari...
Jaj, o nocnikoch ste sa bavili, ani K. tam vobec nechce sediet, ale on ani na WC s tou detskou sedackou nechce. On si sadne na nocnik, iba ked ma plienku a je obleceny. no super. ale nenutim ho, ved snad sa niekedy nauci.

Boze Boldy, tvoj prispevok som citala, to znelo hororovo, chudatko male. nas Kristian od pol roka cumlik vypluval, nechcel ho velmi, tak sme mu ho uz potom ani nedavali.

budem koncit, snad sa mi podari vas docitat, tak potom este zareagujem...
no majte sa pekne

miriam25
21. júl 2009

ahojte babulky, tak ja som sa rozhodla, ze predsalen ideme na sk, takze som sa teraz s vami prisla na niekolko dni rozlucit ;)

maji, nebudete nahodou aj vy v nr?
lieska a vy? mozno by nam vyslo nejake stretko. teraz budem mat aj nase auto k dispozicii, takze budem plne mobilna 😀

no nic, idem ja rychlo dobalit, nech mozeme medzi 6 a 7 vyrazit, nech sme do tej 10 u nasich, ti uz netrpezlivo cakaju, uz mi vyvolavaju kazdu pol hodinu, ci sme nahodou este neni na ceste, aby sme ich neprekvapili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre