Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
18. sep 2009

ahojte kocky,
dlho som tu nebola, akosi som nemala moc casu, vsak tie co pracujete, viete o com hovorim.... 😒

vitam nove kocky 🙂

lenka.pav, velice pekny domcek ste nasli...nech vam to vsetko vyjde bez opletaciek...... 😉

inac nove nemam nic, lea je zlata,len prestala v jaslickach spavat, takze o piatej je na nevydrzanie a mrnci, stale na mne visi, no nic moc obdobie, snad to coskoro prejde....uvidime, ci bude zajtra spinkat, kedze je vikend....

dufam, ze sa nam nabuduce stretko podari prist, kazdopadne, chodim este kym sa da hlavne do türkenschanzu, takze ak sa niekedy niekto prida, budeme sa s leou tesit.....

prajem vam krasny vikend

lyziarka
18. sep 2009

ahojte kocky,

ako sa vsetky mate?

Silvi2 - ja som byvala v Julius-Raab Heime 😉 krasne to casy...uz su daaaaavno prec....V Gallneukirchene som bola raz na svadbe v jednej cinskej restauracii... teda neviem, ci ich tam je aj viac, ale s majitelmi tejto som sa poznala (myslim, ze ju uz ale davno predali)

Ktosi tu pisal, ci tu moze cudzinec vlastnit nehnutelnost. Samozrejme, ze ano.

Murcos - co sa tyka Viedne... presne ako pises... bohuzial ☹ v mensich mestach a dedinach su ludia (aj celkovo zivot) uplne ini...

vroni
19. sep 2009

Ja by som zas privela nesnivala 😉 Svokra byva v dedine cca 120 km od Viedne (smerom na zapad) a nechcela by som tam byt ani omylom. Vsetci si kukaju do hrncov a moralne normy urcuju dedinske klebetnice. Bleeeeeeeeeeeee A ked idete nieco vybavit, tak o tom do dvoch hodin vie cela dedina. Snad su menej podozrievavi, nez ludia v meste, ale ja tu malomestsku a dedinsku zlomyselnost z duse neznasam a tej je tam veru pozehnane (boli sme tam minuly tyzden, sam pan starosta povazoval za potrebne ma upozornit, ze si s chlapom nemam zacinat, lebo je to ¨sviniar, ktory uz ma tri deti a kazdy tyzden inu zensku¨ A to je chlap miestny!!!!)
Inak u nas nic nove, dieta neposlucha a mlci ako doteraz, ja nestiham tak ako doteraz a ani stahovat sa nebudeme... 😀 😀 😀

sylvi2
19. sep 2009

murcos....ahojcek a kde ty vlastne si v Graz ci....? 😕

sylvi2
19. sep 2009

lyziarka... 😀 ano aj mne sa tu velmi paci uz len koli detom.....no mame tu jednu cinsku restiku pri autobusovej zastavke-benz.pumpe tak budes mat asi tu na mysli 😀 No ja som sa to ani nepytala len mi bolo divne ze co napisala ichbinich "Prajem pevne nervy pri vybavovani a papierovani. Kedze Slovensko vtedy nebolo este v EU, nezapisali ma ako spolumajitelku bytu Takze aspon mas tu sancu, ze domcek bude aj na Teba..."tak to som tak trochu nepochopila.....
Inac to je vsade vo svete ze cim mensie mesto-dedina ina mentalita ludi...ale zasa vo velkom meste su ine vyhody....kazda minca ma dve strany....Ja pochdzam z väcsieho mesta a manzel je z dediny... 😀

zdenka73
19. sep 2009

Ahojte babulky! Vítam tu nové prispievateľky.
Bejby - ako? Termín sa ti blíži ako divý. Si ešte v kinderkovskom stave,a či to už máš za sebou.
Baby a kde ste všetky? Minulý rok to tu žilo a tento rok no slabota. Ja viem, že máte kopu vybavovačiek, zariaďovania, do práce treba chodiť, s deťmi sa hrať, s manželmi pokecať. No ved ked budete mať čas tak sa ozvete.
Ja idem v pondelok konečne na organ screening, tak som zvedavá a aj dúfam, že je všetko v poriadku.A potom cestujem na Slovensko, na mesiac, huráá.
Ale maa by som na vás jednu otázočku: Už som nezamestnaná a vypočítali mi, že peniaze budem dostávať len do 14. novembra a na materskú nastupujem 24. novembra, ako to mám vyplniť tých 10 dní, mám ísť na maródku, alebo ako to je. Ďakujem za rady.

jasterka
19. sep 2009

Ahojte.Tak teda ja sa ktomu nieco vam napisat dostanem naozaj len z roboty 😅 😀 ...

zdenka -tebe to tiez krasne ubieha,drzim palce na organscreening,date si zistit pohlavie?
absolvujes aj nejake tuhu cvicko,ci kurz?
Uz si sa aj rozbehla po nakupoch?,ja sa obacas zasnivam ake nadherne tehu som prezivala 😵 tesila sa z kazdej novej vecicky a teraz sa tesim z Emmky,ktora tak rychlo rastie,ze uz planujeme oslavy prveho rocka.
bohuzial za peniazky poradit neviem,v mojom pripade to tak nebolo,najlepsie zavolaj na krankenkasse,hlavene aby si bola tie dni poistena.

veru na bejby si aj ja casto zmyslim,ale ona by sa ozvala,keby nieco. 🙂

lenka.pav-domcek je krasny,urcite ste si to z manzelom dobre zvazili,ako pisu kocky ,byvanie na dedine versus mesto...kazde ma svoje vyhody a nevyhody,takze vam moc zelam nech vam to vide,nech ste tam stastny 🙂 a nech mozme na rok zorganizovat grillparty 😉

nove prispievatelky aj ja zdravim a vitam,snad sa ukazete casto,nech nam tema nezapada prachom. 🙂

jasterka
19. sep 2009

Miriam-no vidis ako to Samko uzasne zvladol,aj u nas je to podobne,sme my ale schizofrenicky,aj ja som bola zo zaciatku prekvapeno-sklamana,ze si na mna Emmka ani nespomenie ked som v robote 😀 ...
je ale zlaticko,ked pridem odmov tak sa ma uz nepusti,mam pocit aj ,ze si tyzden potom uplne spolu uzivame a tesim sa aj do roboty,priznavam bez mucenia ,ze mi to dobre robi,vypadnut zo stereotipu,krmenia a prebalovania,manzel ma nastastie na 100%zastupi.

twix-ako sa mate,ste zdravucky?

vroni-nema chybu ten tvoj prispevok,uzasny pan starosta,
viem si aj predstavit,ze si mu aj nieco stavnate odvetila 😀

jasterka
19. sep 2009

aaaa do tretice vsteko dobre 😉 ...
este otazocka do placu na Viedencanky-neviete tu vo Viedni o dobrom alergologovi,alergolog.centre?
nic sa mi nepodarilo vygooglit. ☹

Krasny vikend vsetkym.

murcos
19. sep 2009

jasterka, daj si do googlu allergiezentrum wien a vyhodi ti to tam vsetko.
ja som bola v 14.bezirku. dostala som rychlo termin, ani som necakala a vsetko som zvladla s 3 detmi....podotkyam testovali mna - a zabavili aj junioro.

sylvi2 - byvam za wien vo wienerawalde. ale ako som spominala, za oö smutime 😉

mesto - dedina - vsade ziju len a len ludia, ale svoj nazor som uz povedala.......
aj nasa derenva - to sme este ku tomu rozdeleny na city a downtown 🙂 ma len par obyvatelov....ono je to vsetko o tom, co si pripustate, ako viete selektovat info......
v kazdom pripade ja osobne si vychutnavam klud (spolu s detmi) prirodu zahradu ....

murcos
19. sep 2009

vroni....a co sa tyka toho pana starostu to radsej nekomentujem.
ale podobne vyroky sa mi nehodia na liniu starosu......

sylvi2
19. sep 2009

zdenka73
Ahojcek nechapem to s tymi 10mi dnami vysvetli mi to konkretnejsie mozno ti budem vediet poradit...inac mne moja lekarka vybavila predcasnu matersku ale nerozumiem tvojej otazke ...? 😅 zdravotna poistka by ti nemala hned skoncit je to tam nejako ohranicene este niekolko dni po "skonceni" ti bude platit alebo sa das na manzela poistit co bude najrozumnejsie.... 🙂
aproppo dakujem za mile privitanie 😀

sylvi2
19. sep 2009

murcos
ako som uz pisala vo Wien som zila a milujem ju ale nevymenila by som ju za Gallneukirchen(zatial:o) koli detom...je to tu take rodinne ale nikto mi nepozera do hrnca teda pozru len tolko co im ja dovolim.... 🙂 A myslim ze bud.tyzden budeme mat volby starostu.starostky urcite pojdem volit.....teda aspom dufam...:o)

twix
19. sep 2009

ahojte!

vitam nove prispievatelky!! 🙂

my sa mame dobre. Laurinka uz chodi do skolky. vobec neplace, ani sa za mnou neobzrie. este tam nespava. od pondelka by ju mal vozit moj muz, tak som zvedava, ako prijme tuto zmenu. na nom viac visi.
Dominik si tu chodi po byte a skuma vsetky skrinky a zasuvky. zatial sa pridrziava nabytku, ale uz sa mi par krat postavil bez drzania a aj sa skusa pustat a spravit par krokov bez drzania. za den spadne asi tolko krat, ako zvykla Laurinka za tyzden, no ale asi bude o chvilu sam behat. Laurinka v Dominikovi zacina vidiet rovesnika a uz ju viac zaujima, aj ked hracky mu stale berie, vraj "das ist meine" - prva veta, ktoru sa v skolke naucila 🙂

ronnda, viem si predstavit, ze nic nestihas. ja som strasne rada, ze tu mam svokru, ktora deti casto postrazi a berie von. aspon si stihnem nieco poupratovat, alebo si sadnut s kavickou. ale ked zacnem chodit do roboty tak to bude asi riadny stres.

pozrela som si fotky na facebooku. deticky su vsetky strasne zlate. musim vsetky pochvalit. snad bude coskoro dalsie stretko, aby som ich videla aj osobne.

bejby, tebe sa to uz riadne krati. viem, ze na konika teraz nechodis, ale uricite aj sem napises par riadkov, ked sa rozdvojis. budeme sa tesit!!

jasterka, ja som bola s Laurinkou v Allergiezentrum Floridsdorf v 21. na termin sme cakali asi mesiac, ale bola som tam spokojna. www.faz.at daj si do googlu alergiezentrum a vyhodi ti to aj ostatne vo viedni.

zdenka, aj ty mas uz polovicu za sebou. ako ten cas leti. o chvilu budes vediet, co cakate. co sa tyka penazi, tak by si mala poberat nejaku notstandshilfe, alebo nieco take. treba sa popytat na arbeitsamte.mozno pomoze vroni?? 😉

tak sa majte vsetky!!! krasne 🙂

bejby29
20. sep 2009

Caute kocky, veru nestiham prispievat, lebo vecer som total mrtva, ze uz nemam chut ani nic. Noci zacinaju byt coraz "zaujimavejsie", snivaju sa mi same debiliny a stale mi treba na vecko.. No proste hroza.. Uz nech to mam za sebou.
Mne zmenili termin na 28. septembra z toho dovodu, ze maly je zle otoceny tak to vyzera na cisarak.. Ja som sa prenho dobrovolne rozhodla, lebo sa nemienim 15 hodin trapit a aj tak to nepojde.. Tentokrat si to trosku ulahcim 🙂 Vsak ja vam potom napisem, ako to vsetko prebiehalo. Tento tyzden sa este chystam prichystat postielku s manzom a pobalit kufor a uz mam vsetko hotove. Hlavna vec, ze su vsetky vecicky pozehlene, ciste..

Twix, Miriam to mate super, ze si Laurinka a Samko tak perfektne zvykli na skolku.. A Jasterka, bud len rada, ze malej nechybas, vies si predstavit, aky horor by to bol, keby prerevala za tebou cely den? 😉

Zdeni, tak uz aj ty mas polovicku za sebou, ja som sa v obidvoch tehotenstvach najlepsie citila tak v siestom, siedmom mesiaci 😉 Drzim palce na organscreening, uz budes vediet, ci je to chlapcek alebo babulka...

Nove kocky vitajte.. Ja napriklad mam rada dedinku, ale taku co je kusok od mesta 😀 😀 To znamena asi takych 15-20 minut od centra 😀 Ked mam chut na kavicku na namesti alebo na nejaky shopping tak to mam na skok.. Ale najsamlepsie je byvat v meste a mat chaticku na vidieku, to sa mi pozdava najviac.. Inak na takej dedinke, kde davaju lisky dobru noc, tak tam by som nechcela byvat ani nahodou. No a co sa tyka ludi, vsade su aj taki aj taki.. Len to, ze dedina je mala, je to tam viac vidno.

Ok kocky, my dnes planujeme Schoenbrunn, lebo si chceme uzit este posledne teple dni. Prajem vam krasnu nedelu

sylvi2
20. sep 2009

bejby29
Ahojcek ja nie som na dedinke som v meste v malom meste ktore je 14km od Linzu 🙂

charlotka
20. sep 2009

Ahojte!

tak vas musim pochvalit, ako ste to tu zas pekne rozbehli, hlavne nove babule, super! 😉
ja sa priznavam bez mucenia, ze teraz som castejsie na FB 😀 ono ked sa to tam raz rozbehne.... 😝

aj ja som pridala (uz davnejsie 😅 ) par foto zo stretka do albumu viedencanky 🙂my sa mame super, akurat tento vikend sme po dlhom case boli celyyyy cas rodinka pokope a pekne sme si to uzili 😀 tak mam povznesenu naladu (manzel je s livi vonku na prechadzke a ja mam naordinovany oddych!!! 😀) buduci piatok sa chystame na 2 tyzdne na sk, tak to ma tesi este viac 🙂 cez tyzden nas este pridu (prvy krat od porodu) pozriet byvale kolegyne, tak zas oprasim trosku moju nemcinu 😝
mesto vs. dedina, no ja neviem, mam rada zivot na dedine, vyrastala som tam a mam uzasne spomienky na dectvo( luky, lesy, potoky, smetiska 😀 a podobne...) a tiez by som asi chcela, aby moje deti dychali dedinsky vzduch a mali taky vybeh ako som mala ja 🙂 ale momentalne mi mesto velmi vyhovuje a asi este dlhsie aj bude, hlavne ked clovek pracuje, je to super, ze nemusi stravit polovicu dna cestovanim!!!!

no ja idem teda oddychovat, pustim si nieco dobre v telke a chystam sa zjest vseeetku zmrzlinu 😝

vroni
21. sep 2009

No, my sa dnes susime doma, Natalka v noci strasne kaslala, tak ideme omrknut uja doktora, ci je to len kasel alebo chytene priedusky...
Jasterka, ja som panovi starostovi nepovedala nic. Z cisteho soku som prepasla tu asi stotisicinu sekudny, ktoru som mala na odpoved cas, tak mu zakontroval chlap osobne. Sice trefne, ale zial, nepublikovatelne 😀
Tento tyzden sme chceli ist do cirkusu, boli ste uz niekto? Ja som az teraz preverila, ze nemaju ziadne dive zvery a tak som ochotna vziat ich na milost (uz od detstva som neznasala tigrie a levie vystupy a slonov v manezi tiez veru nemusim)
No, susedia zacali vrtat, tak asi bude Natalka hned vstavat 😠

sylvi2
21. sep 2009

vroni...no pokial mi nezrusia moj nick tak ti este rychlo odpisem.... 🙂 Ja som tu uz bola x-krat v cirkuse a je to super(tu je to zakazane taktiez slony tavy atd.,.nastastie:o)a vidim ze dcerka ma 3 roky takze aj vek uz na to je...mozno budu sice ludia viacej na nu pozerat(ked to bude tak prezivat ako moja mala to prezivala:o) ako na manez....a je tam aj prestavka takze v pohode len chod a napis ako bolo 🙂 pa...

vroni
21. sep 2009

Sylvi, vďaka za tip, krpaňa bude určite nadšená, tak už len aby sme lístky dostali.
Doktor nám predpísal mastičku na očko, kašel je vraj len prechladnutie, tak pijeme homeopatický jablkový sirup proti kašľu (je otrasne zelený, ale dobrý..... mhmm, aj ja asi začnem kašlat 😀 😀 😀 )
Sylvi, priznaj sa, čo si vyviedla, že ti majú rušiť nick? 😀 😀 😀

ronnda
22. sep 2009

ahoj holky, my pracujici proste nejak v posledni dobe nestihame a zanedbavame co jen jde...
zdravim nove clenky, hlasim, ze v neulengbach jsme byli loni na svatbe, v eichgraben mame zname. tenkrat jsem tam byla nadsena z prirody a vune lesu a strasne jsem chtela, aby dite spalo na cerstvem venkovskem vzduchu, ale mala tenkrat nechtela vubec spat, az v aute 😉

bejby, taky jsem na tebe myslela, uz to mas za par, tak ti drzim moc palce at je vsechno v pohode!
twix, laurinka si tedy zvykla ve skolce rychle, je to sikulka. nicole uz taky neplace, tesi se, jen to jidlo, odmita tam proste cokoliv jist, ale doma to pak dozene.

tak vic uz nestiham, musim jit, zase se tu prilezitostne ukazu...

zdenka73
22. sep 2009

Ďakujem baby za rady, už som sa dozvedela, že potom dostanem notzstanhilfe, takže niečim to bude vyplnené.
Silva2 - a tú predčasnú materskú ti ako vybavila, mala si nejaké problémy? Asi ked pôjdem nabudúce na kontrolu, tak sa skúsim opýtať doktora.
Včera som bola na tom Organscreeningu, všetko máme a všetko je v poriadku, srdiečko bije ako zvon, a je taktiež v poriadku tak som veľmi rada. No a stále neviem či to bude dievčatko, alebo chlapček ☹ , ale to je jedno, hlavne nech je zdravé. Len už som sa chcela zamerať na nakupovanie, ale musí to ešte počkať.

pinkina
22. sep 2009

Ahojte, tak nase bejby je uz dvojnasobnou maminkou. 🙂 Maly sa narodil dnes doobeda a bejby rodila normalne, ziadny cisarsky jej ani nebol treba.

GRATULUJEEEEEEMMMMMM






🙂 🙂 🙂 🙂

boldy
22. sep 2009

ahoj kocky,

hlasim sa, dnes mi po tyzdnovej navsteve odisli rodicia, tak nam je s jasminkou trosku smutno...mala si na nich velmi zvykla a ja som si trosku oddychla 🙂 taktiez sme vymalovali obyvacku, tak nebolo kedy citat a pisat... vitam nove prispievatelky...

bejby: gratulujem k 2.mamickovaniu a k malemu... tak nakoniec ste sa ako rozhodli Max ci Daniel 😉 hlavne nech ste zdravi
zdenka: tiez sa ti to krati, si to este vychutnavaj 🙂
ronnda: tak ty mas fofry 🙂 hlavne, ze ste ok a das o sebe obcas vediet
zatial papa a pre tie Nie Facebookove som pridala par foto 😉

zdenka73
22. sep 2009

Bejby gratulujeeeeeeeeeeem, tak malý sa poponáhlal, asi sa bál noža či skalpela? 😀 A ani si nerodila tých 15 hodín, ráno píšeš a poobede už rodíš, no super. Aj ja chcem, rychlovku.

silvia2406
22. sep 2009

bejby, aj my z celeho srdca blahozelame k danielkovi 😵 😵 😵 ako zdenka trefne poznamenala, asi sa naozaj bal noza 😀

lyziarka
22. sep 2009

to je najkrajsia sprava dnesneho dna, ze tu mame nove babätko !
Bejby, tak teraz sa urcite nenudite... 😉 gratulujeme! a v dobrom zavidime! nech vas obstastnuje kazdy den len usmevom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenka.pav
22. sep 2009

bejby, tesim sa s tebou, ze to mas za sebou a veeeelmi gratulujem!!!! 😵 😵 😵 . Zvladla si to super rychlo - moj obdiv!
ostatne babule, ktorych deti maju okolo roka, mam otazku? aj vy mate pocit, ze tie deti prezivaju svoju prvu pubertu? Lucas si zmysli, ze nieco chce a tak zacne vrestat, ked to nedostane, ze mam co robit, aby som sa ovladala a zostala kludna... 😒 Ako to riesite vy? (teda ak to aj vy zazivate...)
zdeni, super, ze na organscreeningu vsetko dobre dopadlo, az na to utajovane pohlavie 😀 , bude to huncut, to je jasne 😀 . este sa pamatam, ako som sa ja toho vysetrenia bala a zaroven sa nan velmi tesila 😵 . uzivaj si tehulkovanie pokial mozes 😵
boldy, pridte aj nam vymalovat 😀 😀 😀 . druheho oktobra by sme mali podpisat zmluvu a potom budeme makat - vymalovavat, skladat kuchynu - chceme si objednat v ikee, ostatne stali strasne vela 😠. chcem tu cervenu, ta sa mi velmi paci. a dufam, ze od prveho decembra budeme v novom 😅 (ale som naivna, ze?). a ozaj, ak poznate niekoho, kto by chcel byvat v eichgrabene, tak od prveho decembra bude volny trojizbovy byt 😀 😀 😀 - podnajom...

murcos
22. sep 2009

gratulujem aj ja cerstvej mamine! tesime sa s vami

lenka, tak ako citam, ste v endfaze! super, tak aby ste to uspesne doklepali.
to ostatne zvladnete lavou zadnou 😉
..a prve vianoce vo svojom!
v eichgraben su aj byty?...premyslam kde asi..zeby pri gemeinde?

lenka.pav
22. sep 2009

skoro 😀 , je tam taka fialkova bytovka hned na hlavnej ceste medzi sparkasse a skolou, oproti je nah und frisch - obchod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre