Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

rosi
23. jan 2008

Lieska..nejako som prehliadla, ze si v Salzburgu 😅 prepac...ale tu je link pre Teba, mozno tam nieco uzitocneho najdes:
http://www.babyguide.at/rtc-babyguide/238

Ahoj Silvia, viddim ze si usilovna..vsak Ty si sikulka. Drzim palce 😉 Ja idem zajtra k lekarovi 😒 dnes som si vyzdvihla vysledky a uz teraz vydim ze nic moc 😔

kvetinka28
23. jan 2008

Ahojte, no s tymi poistovnami je to fakt komplikovane. Mna tu prihlasili bez toho, aby si pytali potvrdenie z VsZP (asi preto, ze som Mitversichert, nie Selbstver.), takze som bola 2 mesiace prihlasena v obidvoch. Kedze to je ale protizakonne, musela som dat vypoved na SK a odhlasit sa z VsZP. Je to menej komplikovane. Lieska, drzim palce, aby si to coskoro vyriesila, lebo to mas komplikovanejsie ako ja.

Twix, mas pravdu, uz sa tesim, kedy porodim, do oficialneho terminu mam 5 dni, do toho skutocneho este 13, ale uz by som chcela aj dnes. Tesim sa uz na drobceka a uz nevladzem nosit to brucho. Kleslo mi uz tak pred 3 tyzdnami a stale nic. No, pomaly pribudaju nejake priznaky bliziaceho sa porodu, ale stale mam cas, tak si nerobim iluzie. Co ked je ten maly taky lenivy ako ja? 😀 Alebo mi chce urobit radost na narodky - tak to este musim cakat 14 dni 😀 Dakujem za povzbudenie, dufam, ze to dopadne dobre.

Silvi, drzim palce s diplomovkou, uz nemas toho vela. Potom este asi prakticka cast, ze? Tak aj s tym Ti drzim palce.

lieska
24. jan 2008

Bre ranko!! Silvi, diky za tvoj reportik 😀 ! No ved ja to zrejme len skusim, tiez sa obavam toho, ze budu chciet to potvrdenie z mojej poistovne. I ked mne najprv dali prvotnu info, ze sa mozem poistit, ale plnenie z ich strany (ak nastane nejaka poistna udalost) bude az o 6 mesiacov! Na to som sa ich pytala - velmi slusne a zaobalene - co toto je za blbinu a az vtedy vyrukovali s informaciou, ze ak by som chcela mat poistenie k dispozicii hned, tak musim doniest potvrdenie o tom, ze som bola zakonne poistena (a VSZP je pre nich akceptovatelna)! Ja sa skusim pripoistit k manzelovi - ako kvetinka - uvidime co si vymyslia v tom pripade.
Idem do toho n azaklade toho, ze sa manzel vypytoval v praci kolegov - zahranicnych - ako to riesili oni a ti vraj prisli s manzelkou a nikto sa ich na nic nepytal ani nechcel ziadne potvrdenia a jednoducho ich pripoistili!

Na SK mi davaju stale info, ze moje poistenie v Rakusku moze "vyriesit" EPZP (Europsky preukaz zdrav.poistenia), jednym dychom vsak dodaju, ze prehliadky v tehotenstve hradene nie su a porod moze, ale nemusi byt hradeny. Aby som di zistila aktualne ceny za lekarske vykony! No nie su uzasni??? 😀
Dalsia moznost vraj je E106 (to mi dali info aj z Hauptverband der österreichischen Sozialversicherungsträger). Avsak: to mi vydaju iba ak mam trvaly pobyt v jednej krajine a pracujem v druhej krajine. Kedze mam na SK zivnost, mala by som mat teda trvaly pobyt v Rakusku! Ked som sa sem prihlasovala, tak som si dala v Rakusku prechodny pobyt (kedze je tak isto nelegalne mat trvaly pobyt v 2 statoch)!! Zostava moznost zrusit trvaly pobyt na SK, co ale znamena vela komplikacii (dokonca som oslovila aj slovensky konzulat - v mojej blbej predsatve, ze mi tam poradia v takychto veciach ... 🙂 ... proste dilinka! Tam my ale pani odporucila, nech trvaly pobyt na SK urcite nerusim, ze s tym mozem mat vela komplikacii v buducnosti!) Cize ked ratam ako chcem, stale mi vychadza, ze musim niekde porusit predpisy a nariadenia alebo zacat setrit! 😀

Rosi, diky za tie linky! Super pomohli!!!

Kvetinka, uz som dnes otvarala tuto diskusiu s ocakavanim (kedze som videla, ze si sem ako posledna vcera pisala), ze od teba tu uz bude spravicka, ze mimi je na svete! 😉 Uz to nejak vyrz, drzim palce!

A inak baby, uz aj "Salzburcanky" idu mat stretko .... 😀 Uplne na zaciatku tohto fora sa ohlasila marlene a hladala baby zo Salzb.! Tak sa dnes ideme my dve na nejaku "rychlu kavicku" stretnut!
To aby ste vy, "Viedencanky" mohli na chvilenku a trosilinku zavidiet tak ako ja, ked som citala, ze mate stretko vo Viedni! 😀 😀

silvia2406
24. jan 2008

dobre ranko 🙂
my sa dnes chystame na slovensko, jednak preto, ze mam v sobotu poslednu skusku zimneho semestra, ale aj preto, ze ideme vybavovat pôzicku na byt, tak som zvedava co vybavime.
inak aj ja som pripoistena pri manzelovi, kedze nikde nepracujem. no uvidim, ake vyzrozumenie mi pride, povedali, ze do dvoch tyzdnov 🙄
ronnda, naozaj ti prideme male pokocikovat 😉 ked sa uz vyhrabem zo vsetkych skolskych povinnosti, tak uz budem môct chodit kocikovat jedna radost, a hlavne by som chcela uz to svoje 😵
kvetinka a mate uz vybrate meno?
lieska, stretko si pekne uzite a dajte vediet ako bolo 😉

ronnda
24. jan 2008

Kvetinka - preji ti takovy porod jako jsem mela ja - rychly a bez komplikaci a moje mimco se narodilo v den mych narozenin!
Silvia a Rosi - dekuji za nabidku "pokocikovani"
Muzeme se nekdy sejit az budete mit cas. To my na materske mame casu... 🙂
Silvia - prala bych ti at vam to s mimcem klapne, je to vazne nadherny...

twix
24. jan 2008

Ahojte!
tiez som tu bola isty cas pripoistena u manzela. ak sa dobre pamätam, tak som tam nemusela ist
osobne, len manzel odfaxoval nejaky dokument. potom som zacala pracovat na SK. po pol roku
som sa tu bola odhlasit a vratili mi za cely polrok poistne, kedze som bola poistena v dvoch statoch
a tu som u lekara nebola. ale vtedy sme este neboli v EU, takze vsetko bolo akosi jednoduchsie.

Kvetinka - drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne a nech sa coskoro "rozdvojis" 🙂

Ronnda - ja som tiez na materskej, tak by sme sa mohli niekedy stretnut.

Ostatne dievcata - kedy naplanujeme dalsie stretko??

boldy
26. jan 2008

ahojte babeny,
tak ako sa mame... vidim, ze k nam nove pribudli, tak vitajte a nech sa rozrastame nadalej... tak dufam, ze sa nam podari urobit to stretko spolocne, no nie Silvy 😉

kvetinka28
28. jan 2008

Ahojte,
ako sa mate? Ja som stale 2v1, dnes mam oficialny termin, ale nic sa zatial nechysta. Poobede pride za mnou Hebamme, v sobotu som s nou telefonovala (normalne som to zvladla po nemecky 🙂 ) a hovorila, ze podla toho, co sa deje, tento tyzden by to mohlo byt. Ale ak by maly pockal do 6.2., tak ho tiez dostanem ako narodeninovy darcek 🙂 (Ronnda 🙂 ) Skutocny termin je 5.2., takze to nie je take nerealne. Otazka je len, dokedy to este vydrzim s tym bruchom 😀 Dakujem Vam vsetkym za priania, dufam, ze to dobre dopadne. Aj Vam prajem, nech sa Vam dari, Silvii pri skuske, lieske s poistenim a hlavne vsetkym snazilkam s fazulkami 🙂 Skoda, ze byvam tak daleko od Viedne aj od Salzburgu, nemozem sa pripojit k ziadnemu stretku ☹ Aj tak teraz nebudem mat vela casu.
Tak snad coskoro napisem, ze som sa uz "rozdvojila" 😀
Silvi, meno uz mame, aj ked este s nim musi suhlasit nas drobcek, ked sa narodi. Zatial je to Markus.

ronnda
28. jan 2008

Ahojte,

twix - ja mam taky holcicku, pulrocni. Cetla jsem tu, ze jste byli v Sonnentherme, my tam jezdime moc radi, s malou jsme tam tedy jeste nebyli, ale chceme tam vyrazit na jare, uz se moc tesim. Vzdycky jsem tam videla plno miminek, ale tenkrat jsem se o to nezajimala, jake maji vybaveni a tak, ale co jsem slysela a cetla, tak je to pro deti vazne bezva.

Kvetinka - vim, ze ted ke konci tehotenstvi je to cim dal narocnejsi, ale vydrz, stoji to za to! Drzim palce, hlavne at jde vsechno jak ma a mate maleho Markuse brzy u sebe.

twix
28. jan 2008

Ahojte,

Kvetinka - drzim palceky, nech sa maly Markus narodi zdravucky a bez problemov!! daj potom vediet, nech
sa mozeme tesit s tebou.

Ronnda - urcite sa malej bude v Sonnentherme pacit. chodievas s nou plavat? my chodime raz za tyzden
do Oberlaa. mala krici od radosti ked vidi vodu v bazene alebo vo vani. co robievate cele dni? ak chces,
posli mi cislo cez internu postu a zavolam ti.

ostatne dievcata - ako sa mate? kedy sa uvidime?

ronnda
29. jan 2008

twix - plavat s malou chci zacit na jare, taky chceme chodit do Oberlaa, maji tam skupinu od 7 mesicu, mam to sice trochu z ruky, ale kamaradka z porodnice co ma taky holcicku, tam bude chodit, tak se nejspis pripojime. Do Lutzmannsburgu uz se strasne tesim, ja totiz vodu miluji, doufam, ze mala na tom bude stejne tak.
Jinak co my tak delame cele dny... prvni tri mesice mala dost rvala, takze jsme ani nikam moc nechodily, ted uz je to lepsi, ale jelikoz jsem nemobilni (nemam auto), tak se zdrzuji spis v okoli bydliste... pevne verim, ze jak bude jaro, ze se to zmeni.
Poslu ti moje tel. cislo.
Pekny den vsem!

lieska
30. jan 2008

Caute babeny!
Kvetinka, drzim palce, hlavne nech to prebehne bez problemov, ten den hore dole popritom uz aj ozelies, nie? 😉 Markus je pekne meno!!

My sme mali teda minuly tyzden take rychle stretnutie s Marlene, bolo super! Myslim, ze vy "Viedencanky" si tie stretka musite fakt celkom dobre uzit, kedze je vas viac! 🙂

Inak moje poistenie: minuly tyzden som bola v Krankenkasse s tym, ze sa chcem pripoistit k manzelovi a co k tomu potrebujem atd. Dostala som kopec papierov a dotaznikov, kt. mam vyplnene spolu s Meldezettel obidvoch a sobasnym listom doniest! Ziadne otazky ani upozornenia, ci som poistena na SK alebo podobne! Tak sa v tom asi prestanem sprtat, vykaslem sa na "pravidla" a poistim sa aj tu! (Zo VSZP mi jedna pani napise, ze pre pripad ako moj mozem kluuudne vyuzivat europsky preukaz poistenca. Druha mi napise, ze ho mozem vyuzivat, ale (!!) prehliadky v tehotenstve nie su hradene a porod ... moze, ale nemusi! Aby som si pre istotu zistila co to stoji! Pristup ako "vino"!!!)

Dievcata - maminy! A podla coho ste si vyberali tu gynekologa? Referencie??? Alebo len tak "na blinc"?

ronnda
31. jan 2008

Lieska - mne gynekologa doporucila kamaradka a jsem spokojena, jen ma hrozne dlouhou cekaci dobu, takze i kdyz jsem objednana treba mesic dopredu, vzdycky tam jeste min. hodinu cekam. Ale pocitam s tim a beru si s sebou knizku.
Tak at narazis na nekoho schopneho!

lieska
1. feb 2008

Ronnda, diky! 🙂 To si sa aj pocas tehotenstva objednavala mesiac dopredu??
Ja som sa kvoli tymto cakacim dobam prehlasila od mojho ex-gynda na Slovensku, nemam na to nervy pomaly sa prosit, aby som o 4-5 tyzdnov mohla prist! A potom, den pred dlho ocakavanym terminom dojde mrcha .... 😀

ronnda
1. feb 2008

lieska - samo kdyz je neco akutni, tak te vzit musi. ja kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna, tak jsem mela bolesti a sestricka me odbyla, ale nedala jsem se a termin jsem si vydupala jeste ten den a jsem za to rada. Dostala jsem leky na udrzeni plodu a tehu pak bylo celkem v pohode. Ty pravidelne tehotenske kontroly jsou kazdy mesic, takze jsem se vzdycky pri kontrole rovnou objednavala na dalsi. kdyby bylo v tehotenstvi nejake komplikace, mohla jsem kdykoliv za doktorem zajet do nemocnice, pracuje jako OA.

lieska
4. feb 2008

Ach taak, ok!! Ja som zatial dost velky blb z toho kolko krat na ake prehliadky, takze som nevedela! Diky! Ale co je to "OA"?

ronnda
4. feb 2008

Ahoj, promin... OA je Oberarzt 🙂 ty prohlidky jsou dane a jsou vypsany v Mutter-Kind-Pass, ktery pak dostanes kdyz jsi tehotna.

kvetinka28
4. feb 2008

Ahojte,
dakujem za podporu. Stale sa nic nedeje, malemu sa von akosi nechce. Uz skusam vsetko mozne, asi to fakt bude narodeninovy darcek 🙂 Ak nie, tak som horucou kandidatkou na prenasanie. Ono by to nebolo take strasne, keby Markus nevazil uz 4 kilecka. V piatok som umyla okno, co to urobi, ale nic, takze dnes umyjem vsetky ostatne.

Na jar by som tiez chcela chodit s malym plavat, ale asi az od 3 mesiacov, skor by to asi nebolo moc dobre. Kazdopadne sa na to velmi tesim, konecne si uz aj ja zaplavam. Pocas tehu som sa bala kvoli chloru alebo infekciam, ale hned ako to bude mozne, si skocim asi rovno sipku do vody 🙂 A tiez uvazujeme o nejakom vikende v Sonnentherme.

Dufam, ze uz nabuduce pridem s radostnou spravou. Drzte sa vsetky a tesim sa na novinky. Dufam, ze nam coskoro pribudnu nejake tehulky.

ronnda
4. feb 2008

Kvetinka - chapu te a moc citim s tebou!!! Markus asi opravdu ceka na ty tvoje narozeniny. Tak si jeste uzij ze ho mas v brisku, mne to brisko potom tak trochu chybelo. I kdyz ted ke konci je o uz narocne... s temi okny jsi me pobavila. Ale mozna to pomuze, u me to bylo tak:

patek - umyvala jsem koupelnu, drhnula jsem kazdou kachlicku, lezla po ctyrech, s pupkem mi to zabralo skoro cely den, vecer jsem uz citila hrozny tlak dole a byla jsem unavena. v noci jsem pak uz mela kontrakce a celou sobotu, ale nebylo to tak hrozne a vubec me nenapadlo, ze budu brzy rodit.
sobota - kontrakce se stupnovaly, ale porad "pohoda," tak manzel rozhodl ze pojedeme na kontrolu, to bylo nekdy navecer, no a uz si nas tam nechali, mala se narodila par minut po pulnoci - takze v nedeli.

I kdyz se nezname, tak citim s tebou a moc na tebe myslim 🙂

kvetinka28
4. feb 2008

Ronnda, dakujem 🙂 Ono to nie je take strasne, len som uz nedockava. Aj tak maly pride, ked bude chciet, tak to nebudem znasilnovat, radsej si este uzijem to brusko. Urcite mi bude chybat. Aj tak to umyvanie okien pomoze, az ked je porod uz na spadnutie a ten moj asi nie je. Ale uvidime, mozno nas Markus zase prijemne prekvapi 🙂
Este raz dakujem za povzbudenie 🙂

twix
4. feb 2008

Kvetinka, drzim palce! malickemu sa asi paci v tvojom brusku. je mu tam prijemne teplucko a ani nejake
umyvanie okien ho nevystrasi 😉 ja som sa este v den porodu citila velmi dobre. odcupkala som si sama
bez manzela do nemocnice, kedze som si myslela, ze ma len pozru a zase poslu domov, tak ako uz dva krat
predtym. vtedy by ma ani nenapadlo, ze poobede uz budem drzat malu v naruci 🙂
tak sa nechaj prekvapit 🙂 malicky pride, ked sa mu bude chciet. no a ak sa mu chciet nebude, tak ti
budu musiet v nemocnici pomoct a porod vyvolat. ale tym by som sa na tvojom mieste momentalne
vobec nezaoberala. radsej sa vyspinkaj, uz coskoro ta cakaju narocne dni a noci 🙄

lieska
5. feb 2008

Juuj kvetinka, aj ja na teba myslim a velmi drzim palce! A mozno, ak bude malinky taky "pohodacik" ako vyzera byt (ze si tam pekne v klude lebedi v brusku), tak tie dni a noci mozno ani take narocne mat nebudes! 😀

kvetinka28
5. feb 2008

Dievcata, Vy ste take zlate 🙂 Dakujem za podporu, uz sa tym velmi nestresujem a povedala som si, ze pride, ked nastane jeho cas. Myslim, ze je to velmi mudry chlapcek, uz ma o tom parkrat presvedcil, tak mu verim a necham to nanho. Napokon, aj tak sa musim naucit respektovat ho, ved to bude samostatna ludska bytost, vlastne uz je.
S tym vyvolanim to bude realne najneskor 16.2., ako mi slubil primar v nemocnici. Takze si mozem byt ista, ze o 11 dni uz ho naozaj budem drzat v naruci. Je mi velmi sympaticke, ze primar respektoval termin 5.2., lebo termin som mala uz 28.1. a ja nie som velmi nadsena myslienkou vyvolavania porodu. Toho 16. je taky kompromis, kedze Markus je uz dost velky. Ale snad to nebude az take hrozne, normalne porodit sa daju aj velke deti a bez komplikacii. Ale verim malemu, ze sa rozhodne sam aj pred tym 16. februarom 🙂
Tak sa drzte a vsetko dobre Vam prajem.

jaruskawien
5. feb 2008

Ahojte baby,

no ja som tu prispievala este na tych zaciatocnych stranach :O), tak iba v kratkosti sme anglicko - slovenska rodina mame 2 dievcatka a byvame v 22-ke.

Rada sa budem do diskucie zase pripajat ,ak bude nejaka ta volna chvilka....

Vidim kvetinka ze cakas kazdu chvilu babetko, nadherne , dufam ze Ta nebude trapit prilis dlho.
S prenasanim deti mam ja skusenosti, obidve som prenasala....v mojom mysleni je to iba trapenie.....
Z mojou druhou dcerkou som prenasala tiez ,sice na 7mi den po porode mi zacala pomalinky odtekat plodova voda a aj napriek tomu na nechali este dalsie dni cakat a fakt az na ten 10-ty den mi to vyvolali 😠 pretoze aj ked mi voda odtiekla nemala som kontrakcie, no a potom technicky porod ci vyvolany, no nechcem Ta strasit , ale po tomto zazitku ja uz na ziadne deti nemam chut 😒

Z prvou dcerou som si urobila koktel a tak som ziadne vyvolanie nepotrebovala , fungoval ale presne na 10 den po termine 🙂 lebo som uz s toho cakania nevedela co zo sebou

takze ja mozem rozpravat o tehotenstve a porodoch cele strany 🙂 ,ale tebe kvetinka zelam vela sil a radosti z maleho chrobacika , drzim paste a vsetko dobre

silvia2406
5. feb 2008

ahojte dievčatá 🙂 ako sa mate, co nove?
kvetinka, tak vidim, ze pripravy su uz v plnom prude, prajem ti bezproblemovy porod, verim, ze malinky sa rozhodne prist na svet v pravy cas a nebudu potrebne ziadne vyvolavacky. ak si dobre spominam, maly markus bude nase prve rakuske babatko narodene pocas nasej debaty. tak dufam, ze ta budeme nasledovat aj my dalsie bezdetne, ale aj tie, ktoré si praju pre svoje deticky surodencov.

jaruska, tvoje deticky su nadherne, take male kucerave, blondave anjeliky. a ak sa môžem spytat, kde si rodila? tu vo viedni, ake mas skusenosti s lekarmi?

twix, ako sa ma laurinka, poslucha? 😉 uz coskoro budemat jeden rôcik, ach jaj ako strasne rychlo to leti.

ja uz by som chcela mat odovzdanu diplomovku, mat po statniciach, hned by mi bolo lahsie na dusi 😖 myslim si, že aj preto sa nechce babatku do bruska, lebo s takou mamou stresorkou by to nebolo bohvieco, takze verim, ze ked uz budem mat vsetko za sebou, pride aj babatko 😎

ozaj babule, tie ktore mate babatka, ked ste boli tehotne, boli ste niekde na dovolenke letecky? ako ste to zvladli a v kolkom mesiaci ste tam boli?

kvetinka28
5. feb 2008

jaruska, silvi, dakujem, snad nebude treba vyvolavat.

Silvi, moj drobcek sa mi nastahoval do bruska v case najvacsich stresov, takze to nie je take nepravdepodobne 🙂 Teraz asi zas potrebuje stresy, aby vysiel z bruska von 😀 Drzim palce s diplomovkou a so statnicami a moc sa s tym nestresuj, urcite to dobre dopadne. Ved preco by nemalo?

Jaruska, deticky mas rozkosne 🙂 Asi to trapenie stalo za to. Ale musim povedat, ze si si teda uzila, klobuk dolu. A aky kokteil si si urobila s prvou dcerkou?

kvetinka28
5. feb 2008

Silvi, este k tomu lietaniu v tehotenstve, ja som neletela, iba som cestovala hore-dolu takych 400-500 km autom aj 2x do mesiaca a pohoda, raz dokonca aj sama a zabludila som do Viedne v case dopravnej spicky, ale vsetko OK. Ale jedna kamoska letela asi v 3. mesiaci a vsetko ok, myslim, ze dokonca 2x. Pozri si o cestovani v tehotenstve nejake clanky na webe, myslim ze na www.miminka.cz su take.

silvia2406
5. feb 2008

Kvetinka, ja vidim problem v tom, ze ma stres obera o chut snazilkovat 😀 😅 ale som si povedala, ze ked to ma prist tak to pride, takze nechavam to tak ako to je a uz rozmyslam, ze prestanem merat teplotu, nebudem sa sledovat, ved ono je to skoro vzdy tak, ze vsetko pride, ked to clovek najmenej caka 😎
a inak, nechcem ta strasit, ani vlastne neviem, ci je to pravda, ale pocula som, ze v poslednych mesiacoch tehotenstva by sa okna umyvat nemali, teda nemalo by sa robit nic, kde su ruky nad hlavou. 😒 😨

inak dakujem za drzanie palcov, statnice by mali byt oproti pôrodu malina, tak by som to mala zvladnut, no nie? 😀

alexa27
5. feb 2008

ahojte dievcata. tak sa ozyvam zase po dlhsej dobe. vidim, ze ste sa tu trosku rozpisali, super a som rada, ze nas tu je coraz viac.
kvetinka, drzim ti moc palceky, Marcus je teda riadny pozitkar, len by si u teba lebedil 😵 .
silvi teba som sa chcela spytat ake mas vysledky z toho femigardu, mas pocit, ze ti pomohol?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre