Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
18. mar 2008

ahoj ronnda, tak ako? uz si stihla upratat? moc ti nezavidim, teraz ked mas babo a stavebny prach v byte. my to mame na chodbe, cele dni od rana vrtaju, vsetky poschodia su biele od prachu a samozrejme to ide vsetko k nam....takze tiez napodobne. este ze mala este nelezie po styroch 😉
chcela som sa opytat teba a ostatnych maminiek jednu vec. neviem, ci to mate aj vy,ale, moja mala, vzdy ked k nam niekto pride alebo ked ja som s nou niekde na navsteve, tak strasne cely cas reve..akonahle prideme domov, tak je spokojna. ked som s nou doma, tak mi ani moc neplacka, len mrci, ked je unavena alebo hladna. ale na navsteve reve ako tur. nechapem... co chapem je , ked su tam cudzi ludia... ale moje kamosky predsa pozna a vidame sa casto. dnes som bola u jednej, lea bola napapana a vyspata, cize by mala byt spokojna, ale ona spustila a cele dve hodiny neprestala. tak som sla domov.... ☹ trva to asi dva mesiace. dufam, ze to tak nebude stale..to budem odkazana na samotu v nasom byte 😉

takze , ked sa stretneme, tak sa vam moja dcerka predstavi s,, nadhernym,, hlasom.....paaaaa 😉
ale inac uz sa tesim....a myslim optimisticky, ze bude ok...

tinavieden
19. mar 2008

ahoj baby, tak som rada,ze suhlasite s tym kidscafe je to tam ozaj fajn. Tak ale pomaly by sme mali upresnit pocet,ktore pridu lebo tam rezervujem stol na toho 3.4. aby sme si mohli v klude vsetky pekne poklapobisit. Tak zatial ronnda, wienika,Ja aj Twix slubila ucast,kto sa este prida?Mozu samozrejme aj snazilky aj tehulky 😉
Wienika to co robi teraz Tvoja mala je "fremdeln"neviem aky ma slovencina na to nazov. Dieta v tomto veku sa boji ludi, chce by len pri mamicke a v jej naruci. Neboj to prejde. Nasa Leni to tiez mala a ani ku vlastnemu ocinovi nechcela ist ale preslo to.

ronnda
19. mar 2008

dobre ranko, tak uklid jsem tak nejak zvladla, ale dira ve zdi nam tu zustane nejmene jeste dva tydny...
wienika - jak uz psala tina, o tom "fremdeln" jsem taky cetla, ja to tedy neznam, nase mala to nedela, zatim se smeje na kazdeho, ale myslim, ze je to proste jen urcita faze, abych rekla pravdu, cekala jsem, ze se to u nas taky projevi, ale asi me mala zas tak nepotrebuje ☹
tina - jsi bezva organizatorka, uz se tesim az poklabosime, to bude babinec 🙂

lieska
19. mar 2008

Babule,ja som doma na SK,tak mam nejak menej casu na pisanie (ale pozorne tu vsetko sledujem)! 😉
Jasterka, gratulujem!!!
Silvi, dufam, ze ti zle bolo fakt len prvy a posledny krat. Ja si to tu tak checkujem, ze ako sa citite vy..tak podobne ako ja, tak ma to tak ukludni. Mne nastastie zle nie je (klop klop klop), prsia bolia tiez dost, ale uz ani nie som taaak strasne unavena ako pred 2 tyzdnami hoci energie mam urcite menej ako pred tehu! Brusko: nadute,ako taka fajna baculka, ale tehu brusko to este nie je zdaleka. 🙂

Takze babulky: krasnu Velku noc vam prajem a o tyzden pa! 🙂

wienika
19. mar 2008

dobre ranko...
tina, super, ze to tam rezervujes a dufam, ze sa pridaju aj ostatne babulky, tehulky a snazilky....skoda, ze nepridu tie , ktore byvaju daleko....

mozno to je to, co hovoris, ale moja nema problem s ocinom, toho uplne zboznuje, tak isto moju mamu a sestru...aspon to. ja ju aj casto nechavam samu cez noc s mojou mamou, ze aby si zvykala aj na druhych..doteraz nastastie nebol problem.... a co sa tyka tych cudzich ludi, tak co uz...snad to prejde....

wienika
19. mar 2008

lieska, aj tebe krasne velkonocne sviatky....
joj, tie prsia...mna boleli az donedavna,kym som prestala kojit...ale je perfektne , ze ti nebyva zle, aspon si to tehu mozes ozaj vychutnat.... 😉

jasterka
19. mar 2008

Ahojte dievcata,tak uricte viete ze som si zelala nejake sprievodne tehu tazkosti,
lebo som sa obavala ci je vsetko o.k.
Tak sa my to vypomstilo a ja som sa povracala priamo v elektricke. 😔 😅 cestou do roboty.
Iba som si stihla pomysliet ze to snad nemoze byt pravda....a chytit kabelku.
Tak som sa hanbila,vsetci ludi pozerali bokom a ja do zeme.
Teraz my to uz je do smiechu 😀 ale vtedy som si aj porevala od hanby.
Ale aj tak mi je lahsie ze sa mi telo zobudilo a reaguje na mimi 🙂

Krasny dnik.

silvia2406
19. mar 2008

jasterka, blahozelam k tehu príznakom 😀
viem si predstavit ako si sa citila. aj mne sa to uz raz stalo, a to som este nebola tehotna, ja celkovo trpim cestovnymi nevolnostami, nastastie som stihla vybehnut z elektricky, ale vsetci na mna cumeli ako na blazna a ja som mala hlavu v krikoch rovno pri mann-ovi. môj manzel ale nestratil duchapritomnost a vsetkym co divne cumeli ukazal na brusko, teda ze som tehotna. to ste mali vidiet ako sa zrazu tie pohlady zmenili.

neboj vsetko bude o.k., treba si povedat, ze tych ludi si videla prvy aj posledny krat. co tam po nich, hlavna vec, ze tvoje babatko je o.k.

tinavieden
19. mar 2008

ok tak este pockam kto sa prida na stretko a na buduci tyzden to rezervujem a nahlasim presny pocet aby nam pripravili stoly 😀.Mamicky s väcsimi detmi maju vyhodu od 2 rokov je tam "skolka" kde sa o deticky staraju pedagogicky plati sa tam sice 4Euro ale dieta tam moze ostat ako dlho chce je to priamo v lokali.Takze mamicky s viacerymi detmi sa mozmu pekne pridat o väcsie deticky bude postarane 😎
Wienika myslim,ze je to co som pisala Tvoja babiky "fremdeln"u nas to bolo v takom stadiu,ze ako som uz pisala ani ku vlastnemu ocinovi nechcela ist. U Teba to bude asi "slabsi odvar"tych ludi co vidi castejsie a pozna sa neboli ale tych co vidi prvy.Ale neboj to je len faza to prejde.Kolko ma Tvoja babika?

silvia2406
19. mar 2008

babule, neviem, ci som to ja zle pochopila, ale myslela som si, ze sa stretneme cez vikend 😢 ak by sa mala pridat alex, boldy, rosi, teda snazilky, tak pre ne je tiez vhodnejsi vikend, pretoze pracuju a cez tyzden sa im neda (aspon si myslim)
neviem, ako je to s tebou jasterka?

mne by sa aj dalo prist, ale vy ste uz vsetky maminky a ja jedina tehulka, co by som tam medzi vami robila, hmm? 😅

takze bolo by mozno fajn, niekedy sa dohodnut aj na vikend, kedy by sa mohli pridat aj ostatne snazilky 😉

tinavieden
19. mar 2008

ok silvia ved mozme neskor organizovat stretko aj cez vikend. Teraz to uz nechame na toho 3.4 ok?A kludne sa k nam mozes pridat vobec nevadi,ze si tehulka aspon nieco pochytis co sa budeme rozpravat o detoch a naberies skusenosti 😎
My mame teraz dost narocne obdobie, mala mi uz tretiu noc dobre nespala bola hore kazde dve hodiny a tuto noc dokonca kazdu hodinu. Som strane unavena chodim ako matoha a ked citam po sebe tak sa len smejem ake chyby robim ale necudujte sa spankovy deficit 🙄
Neviem co tej nasej malej je, ci jej idu zuby alebo co. Ale ziadne priznaky nevidim,ze by jej isli zuby tak neviem.
A nezaspi sama, vzdy mi zaspi len v naruci je to strasne namahave 🙄

viedencanka
19. mar 2008

AHojte,
na to stretko by som velmi rada prisla aj s Martinkom, ale som v praci do 17.00, to tam uz asi nebudete...
Ale buduci tyzden idem k lekarke, mozno ma vypise, lebo mam uz silnu alergiu a kedze nemozem brat lieky, nemam to v praci jednoduche, tak v tom pripade by som sa k vam pridala na to stretko..

ronnda
19. mar 2008

jasterka - no teda, chudero, ja jsem z tramvaje vzdycky stacila vystoupit, kdyz to na me prislo... jezdila jsem ale malo, vsude me potom vozil manzel. ted se tomu uz smejes, ale muselo to byt tedy neco...

tina - to me mrzi, ze ted tak spatne spinkate, zoubky by to mohly byt, ale co ja muzu radit, to spis takhle nejaka zkusenejsi maminka, treba twix (halo twix, kde jsi???) 🙂 nase mala spinka porad v noci hezky, mrzuta je nekdy pres den a to si myslim, ze jsou zuby, trva to uz treti mesic a zoubky se porad nechteji vyklubat.

s tim stretnutim se k vam o vikendu nejspis nepridam, to jsme vetsinou nekde na cestach a nebo mame plno aktivit, no a manzel je doma, takze si chce uzivat male. Ale uvidime, rada bych poznala nejen vas - mamicky, ale samo i tehulky a snazilky!

ronnda
19. mar 2008

viedencanka - to by bylo fajn, zkus s doktorkou promluvit, s tou alergii to musi byt neprijemne, mohla by ti napsat doporuceni aby sis vyridila to freistellung.

tinavieden
19. mar 2008

viedencanka tak dufam,ze to vyjde a na stretko prides. Ronnda presne s tym so aj ratala,ze väcsina mamiciek nemoze prist na stretko cez vikend lebo su odcestovani alebo travia cas s manzelmi.Takze je to dost zlozite aby sa sme sa stretli vsetky aj mamicky aj snazilky a tehulky ale snad sa nas toho 3.4 zide viac. No uz sa tesim ako vas spoznam osobne 😉

wienika
19. mar 2008

jasterka, viem ako sa citis...ja som nastastie chodila len autom, lebo v metre alebo u-bahne mi bolo z tych smradov este horsie. v aute som mala vzdy poruke sacok, ale aj tak som vzdy stihla zastavit...znackovala som si cestu ako nejaky psicek 😀 teraz sa na tom smejem,ale clovek hned zabudne na vsetky problemy, ked sa to male narodi....vydrz, v tretom mesiaci by to malo prestat....a hanbit sa nemusis, ved je to v tehu normalne a cudzi ludia ta trapit nemusia.....

skoda, ze sa nestretneme vsetky, ale to je tazke zorganizovat tolko ludi. mne osobne tiez viac vyhovuje cez tyzden, ale ako som hovorila, prisla by som aj cez vikend, i ked som vacsinou v blave, nejako by som si poprehadzovala.

tina, vidis, kazda mame s mimi nejaky problem, jedna druhu utesujeme, ze snad su to zubky alebo len faza...prejdeme tym vsetky...mne zatial spi celkom dobre, az na to ze buntosi uz asi od pol siestej..s jednou papacou pauzou medzi 2ou a 4tou....ale nestazujem si. mne zas nechce moc dobre spat cez den, spi kratko, cize nic nestihnem...ale ordinaciu som si dnes ,,musela,,pozriet 😉

twix
19. mar 2008

ahojte!

bola som posledne dni dost unavena, aj ked som si vas cez den citala na mobile, vecer, ked prisiel manzel
s notebookom, sa mi uz nechcelo prispievat. okrem unavy mi tiez niekedy byva mierne zle od zaludka,
ale da sa to vydrzat. tiez som mala podobnu prihodu v elektricke, ked som cakala lauru, ale stihla som
vybehnut a utiect za roh k nejakym smetiakom 🙂 ale prsia ma nebolia a ani pachy mi nevadia,
ako to bolo pri prvom tehotenstve.

fremdeln sme zatial nezazili. aj ked som o tom citala, tak som to aj cakala, ale opak je pravdou, laura
ma strasne rada ludi a ide aj k cudzim. je to myslim tym, ze od malicka sme chodili na plavanie
a spielgruppe a medzi ludi. alebo ma taku povahu?

tina - s tym spanim ti nepomozem. my sme take nieco zatial nastastie nemali. zeby mala tvoja mala nejaky
zly sen? alebo ju nieco boli? hrdlo, usko ?? nemava teploty? neviem ti pomoct.

strasne sa tesim na stretavku, ze sa konecne uvidime a osobne porozpravame 🙂
a rada pridem aj na vikendovu, ak nejaka bude a ak budem vtedy vo viedni 🙂

lieska - tiez ti prajem krasnu velku noc!

my sa tiez chystame na sviatky do Blavy k nasim. budeme tam oslavovat hlavne prvy rocik mojej
princeznicky 🙂 ani sa mi nechce verit, ze uz je to tu. tak rychlo to ubehlo ☹ aj preto sa strasne
tesim na druhe babätko, ze si to este raz cele uzijem 🙂

silvia2406
19. mar 2008

mile maminky, snazilky, tehulky, aj ja vam prajem krasne velkonocne sviatky 🙂

prave sa mi podarilo dopisat diplomovku, tak dufam, ze mi ju konzultantka schvali, pripusti ma k statniciam a v maji sa uz budem moct naplno venovat len mojmu tehotenstvu a malej fazulke 😵

aj my sviatkujeme na svk, tak sa tesim, ze si trosku oddychnem a budem konecne viac s manzelikom, lebo cez tyzden si ho velmi neuzivam 🙂

wienika
19. mar 2008

ako vidim, tak skoro vsetky tu na sviatky nebudete...ja tu musim ostat kvoli robote, ale v nedelu pojdem aj ja, manzela tu necham, necj si aj on od nas oddychne. este stastie, ze tu ten ,,blby polievaci zvyk,, nepoznaju...manzel sa dost cudoval, ked som mu o tom hovorila. oni hladaju len tie zajace. to je mi sympatickejsie ako nedobrovolne kupanie sa v 5-8 stuonch, ci?

silvia, gratulujem k diplomovke a drzim palce...

twix, mas naozaj stastie s tvojou dcerkou, ze je taka fajn a nemas s nou problemy. aspon niekto. 😉 i ked tie nase su len take drobnosti...ale hlavne nech su tie nase mucinky zdrave. tvoja uz bude mat rok a uz chodi? ak budes mat cas, napis prosim nieco o jej vyvoji a pokrokoch, aby sme vedeli co nas tri( ronnda i tina) caka...mame skoro rovnake stare deticky...i ked je jasne, ze kazde babo je ine...moja este ani sama nesedi ani nelozi...zato zuby ma dva ako taky zajo..... 😉

ak by ste tu uz niektore do sviatkov neboli, prajem vam vela,, vody ,, 😀

ja tu budem urcite, pc mam zapnuty od rana do noci,dokonca aj v blave, vzdy ked mam chvilku,tak kuk do MK....mam pocit, ze to zacina byt moja droga...nuz co, moj manzel sa hrajka zasa hry...to sme ale rodicia 😝

ronnda
20. mar 2008

ahojte devcata, tak my v sobotu taky odjizdime, ale v pondeli uz budeme zase zpatky. ja mam dnes docela pohodu, prijela mi vcera totiz neter a zustane az do soboty, je to velika pomoc, byly jsme venku a ted si hraje s malou. Mela jsem tedy trochu obavy, jak jsme se tu vcera bavily o tom "fremdeln," ale mala je zlata, az je mi trochu lito, ze me vubec nepostrada ☹

twix - chapu, ze jses unavena, musi to byt narocne kdyz se staras jeste o malou. preji ti, at se vam oslava vydari, laura bude urcite nadsena.

wienika - nase mala taky jeste nesedi, ted posledni dny zacala tak pololezt, spis se plazi, no dostane se proste kam chce, ale je to pro ni desna namaha. jo a zuby stale nikde 🙂 vim, ze je kazde dite jine, tak se tim moc netrapim a "uzivam" si jeste relativniho klidu, az poleze, tak se asi nezastavim 🙂

preji vam vsem pekny den, my budeme mit odpoledne navstevu, prijede kamaradka z porodnice s holcickou, ta uz sedi, leze a zubu ma plnou pusinku 🙂

wienika
20. mar 2008

ahoj ronnda, aspon si trosku oddychnes, ked mas babysitting, to by sa mne tu tiez zislo... 😉

dnes rano sa zacala mala snazit a tiez nejako plazit, ale place pri tom, lebo jej to nejde...ale zatial sa este nikde nedostala, aj dobre, lebo, ked to pride, tak budem cele dni za nou behat 🙂 takze si tiez este uzivam...

teraz tu mam evu( upratovacku), cesku, tak nastastie jej sa lea neboji a pozoruje ju ako zehli alebo upratuje....ta mi moze obcas aj pohlidat, ale zatial som ju nepotrebovala.....ale urcite, ked zacnem od septembra pracovat, tak bude chodit po veceroch....tak fajn

to pocasie je na porazku...normalne snezi.....vyhlasme vianoce 😉

jasterka
20. mar 2008

Ahojte dievcata,tak az teraz docitavam,co ste vy este vcera popisali,mna dorazila hroooozna unava.Citim sa akoby chora,aj kaslem skaredo,dufam,ze to nebude horsie ☹
Je to normalne byt taka unavena,ja by som len sedela a lezala,to ma teda prekvapilo po tom zavale energie minule tyzdne,mam pocit ze kazdy den sa prida neco ine 😕

Twix-klobuk dole ako to zvladaz s malickou,ja nezvladam ani samu seba ☹ tak ma to stve ze som jak matoha.

wienika
20. mar 2008

jasterka, to je uplne normalne.....aj ja som bola, ale to nebude dlho trvat..akurat je blbe, ze moze do toho prist este aj jarna unava...hlavne vela spi a jedz vela vitaminov....... 😉 nastastie sa tu da vsetko kupit bio.... 😉

jasterka
20. mar 2008

Dakujem Wienika,este,ze som vas tu na nete objavila,lebo sa nemam skym podelit o moje pocity,manzelik je zlaticek,a snazi sa,ale ostatnym sme este nic neprezradili,predsa sa my to zda este skoro...

Problem je vtom,ze mam taky zaludok ako na vode,nemam na nic chut...inak mozem citrusy?na taky pomaranc by som mala chut,ale niekde som citala ze by sa prve mesiace jest tropicke ovocie,ja som s tych roznych info pomylena ☹

viedencanka
20. mar 2008

Jasterka, ja som nic nepocula o tom ze citrusy by sa nemali jest prve mesiace.Ja momentalne tiez jem vela pomarancov.
Je to super, ze existuje tato stranka, ze si mozme navzajom vymenit informacie, pocity, poradit. Pri mojom prvom tehotenstve som o MK nevedela, este ani ziadna z mojich kamaratok nebola tehotna, tak som ziskavala info len z jednej knizky ktoru som si kupila. Takto to je ovela lepsie, ked sa mozes porovnat s ostatnymi.
Snad sa ti ten zaludok zlepsi, ja som nastastie so zaludnkom ani pri 1. ani pri tomto tehotenstve zatial problemy nemala, ale co nebolo moze prist...Ja mam zase uplne na nule imunitu, stale som chora, stale nieco s hrdlo,kasel,priedusky atd...ale asi je to aj tym, ze pri prvom tehotenstve som vela oddychovala, rovno z prace som si doma lahla a citala alebo pozerala Tv. Teraz mam aktivneho 3,5 r. chlapceka, s ktorym si moc neoddychnem a to asi vplyva aj na imunitu, ale nestazujem sa, mohlo by byt aj horsie.
Dufam ze sa k vam budem moct na to stretnutie pridat.
Neviete o niecom podobnom ako je to Kids Kafe v Bratislave a okoli?
My ideme zajtra po praci tiez do Blavy, na Velku noc same navstevy- moje sesternica s 3-rocnou dcerkou prisla na navstevu z Talianska, druhej sesternici sa narodilo minuly tyzden dievcatko, mojej vybornej kamoske v Blave zase Chlapcek, takze budeme chodit po navstevach, ale tesim sa..

viedencanka
20. mar 2008

Ked pisete o tom, ako sa vase deticky snazia( ucia) liezt, spominam si na mojho Martinka ked bol v tom veku. On zacal liezt smerom dozadu, a to vo velmi smiesnej polohe- jednu nohu mal mierne vpredu, jednu zdanu, v podstate tak posediacky, a tak lozil asi 3 tyzdne smerom dozadu a hrozne sa hneval, lebo chcel ist dopredu...az potom to pochopil, vtedy sme sa tak na nom nasmiali- takze dievcata uzivajte si tieto krasne chvile, lebo deticky tak rychlo vyrastu a potom mozme len spominat

alexa27
20. mar 2008

dievcata, zelam vam vsetkym krasne sviatky 🙂 .
alex

twix
20. mar 2008

ahojte!

tak zatial laurinka nechodi. este to asi potrva, kedze sa ani nevie postavit. ale uz sa snazi dvihnut, akoby
na jednej nohe klacala a na druhej cupela a snazila sa rozhojdat do vysky. na jednej strane sa tesim, ked
zacne chodit, na druhej to ale bude este narocnejsie ako teraz, ked uz strasne rychlo lozi. odkedy
lozi, tak uz si moc pri nej neoddychnem. zacala lozit az ked mala 10 mesiacov. predtym sa asi dva tyzdne
pohybovala systemom "valania valcov", cize chrbat-brucho-chrbat. tiez na zaciatku lozila dozadu, ale asi
len 3 dni. kazde dieta vraj najprv cuva 🙂
prve dva zubky jej vysli, ked mala 7 mesiacov. ked mala 11 tak dalsie 4 zubky v priebehu asi 2-3 tyzdnov
a myslim, ze idu dalsie.
sama sa posadila ked mala asi 9 mesiacov. sedela bezproblemov asi ako 7 a 1/2 mesacna. predtym sme
ju podopierali vankusmi, aby nespadla dozadu.
teraz uz dva tyzdne ukazuje palcekmi na oboch rukach na predmety. tak ju ucime: ukaz tik-tak, ukaz lampu,
ukaz kde ma mamina ocko (to mi strci palcek do ust, do nosa a niekedy trafi do oka 🙂 )
ale kazde dieta sa vyvija inym tempom. takze sa s nami neporovnavajte 😉

twix
20. mar 2008

jasterka - o tych citrusoch som nepocula, prave naopak, snazim sa jest kazdy den ovocie, momentalne mi
strasne chutia pomarance, mali sme aj par krat mango. pocula som o arasidoch, tie vraj nemaju tehotne jest.
skoda, mne strasne chutia a hlavne pocas tehotenstva som na nich mala strasnu chut, ako aj na arasidove
maslo 😠 tie citrusy, ak sa dobre pamätam, tak by sa nemali pocas kojenia?? niektorym babätkam to nerobi
dobre. ale tiez si to musim opät vsetko nastudovat.

twix
20. mar 2008

silvi - blahozelam k diplomovke!!! tiez som tu fazu raz prezivala, dokonca dva krat, tak viem, aky je to super
pocit, dopisat take dolezite dielo 🙂 drzim palce, nech ti ju schvalia a dokoncis studium!!!

alexe a vsetkym dievcatam, ktore sa uz chystaju cestovat, prajem pokojne sviatky, hlavne, nech sa pocasie
trochu umudri, aby sme nemrzli a nesedeli doma pri radiatoroch 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre