Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
15. máj 2008

Tak super Wieni,ze tebe to vyhovuje,dufam,ze sa pridate aj ostatne 😉
Jeeej a kde idete na kupalisko?
Termalne?

Cez ebay,som aj ja dost vela veci kupila a vzdy som bola spokojna...

ronnda
15. máj 2008

ahojte, vcera ten MK opravdu blbnul...
jakpak se ma asi silvia - ze by jeste oslavovala?
ano, bejby se tu neukazala, ma ted urcite plne ruce prace. ani kvetinka uz za nama dlouho nebyla.

wienika - to mate prima s tim koupalistem, je to bezva, ze manzel s vama muze byt i pres tyden, o vikendu je vetsinou vsude hodne lidi, takhle si to uzijete mnohem vic. dnes je opravdu badewetter...

s tim stretkem ja zatim jeste nevim, jestli tu ten tyden budeme.

wienika
15. máj 2008

maya, ideme do schafgergbad, to je v 19stom....aspon myslim a nie je to termal, normalne kupalisko...tam sa zlozime pod strom a budeme relaxovat....

wienika
15. máj 2008

sorry, vola sa to schafbergbad..... 🙂

maya01
15. máj 2008

To kupko poznam,je take malicke,myslim,ze len dva bazeny...
Ako vam bude super,hned by som isla...

maya01
15. máj 2008

Ronnda,dufam,ze Vam to vyjde,rada by som vas spoznala 🙂

wienika
15. máj 2008

ty myslis asi ine, je jedno tak vyssie, krasny vyhlad na vieden a tam su len dva bazeny. toto je velke, nie je take pekne, ale moj drahy tam chodieva uz roky a tym ze je tam obrovska plocha na lezanie a vela stromov, ma clovek aj trochu sukromia.my nechceme byt priamo pri bazene, lebo je tam vzdy naval....chodieva tam vela deticiek, tak som zvedava....

miriam25
15. máj 2008

Ahojte, my sme sa uz vratili z prechadzky, boli sme aj na ihrisku, nebolo tam okrem nas ani nohy ☹
Dala som maleho na hupacku, najskor sa tvaril tak neutralne, potom sa mi zdalo, ze sa mu to aj paci, ale potom mal uz dost. Tak sme skusili smykalku, co si myslim, ze sa mu paci, len on stale chytal kraj, aj ked sme sa spustali a nemozem drzat aj jeho aj jeho dve rucky a bala som sa, aby si ich nespalil, ako sa smykneme. Tak sme potom skusili take, co sa toci dokola, som si ho dala na kolena, ale nejak to nanho nezaposobilo. Este je predsa len asi malicky na taketo veci. Ale tak ked pojdeme okolo, mozeme sa skusit kazdy den trosku pohojdat, mozno aj spozname ine deticky a mamicky a najdeme si kamaratov.

Jaj, tak rada by som sa s vami aj ja stretla, no Vieden je trosku daleko a aj ked tu pisete neviem ake kupaliska a zoo a neviem co vsetko, tak mi to nic nehovori. Max este Sonnbrun by som vedela kde je, ale tym asi koncim... ☹
Nechceli by ste niekto prist sa sem okupat. My byvame v hlavnom meste vsetkych Therme. Naokoli su takmer v kazdej dedinke Therme a vlastne aj do jedneho z nich chodime s malinkym na to babyschwimmen. Znie to lakavo, nie?

wienika
15. máj 2008

miriam, ja si myslim, ze tvoj drobec je este trosku malinky na to, ale presne ako pises, skusaj kazdy den....my sme na ihrisku este neboli, ale doma na sk mam hojdacku a malej sa to velmi paci....len ju musim stale hojdat....

to kupanie znie lakavo, ale pre mna je to trosku daleko....ja nemam ani nejako moc casu, stale mame nieco....ale neboj, urcite sa nam podari nieco zorganizovat.... 😉

ronnda
15. máj 2008

my jsme taky byly venku, pozorovaly jsme auta a kolemjdouci, to nici bavi 🙂

nemyslite tim koupalistem krapfenwaldbad (nebo tak nejak podobne), tam je krasny vyhled na wien.

wienika - to vam dnes opravdu zavidim, lehnout si do stinu, to bude lea spokojena, no a mamicka a otecko taky.
nas prijede navstivit zase ta kamaradka z porodnice, jezdi za nama skoro kazdy tyden, ona nebydli v moc peknem bezirku, nema tam s malou kam jit, tak je rada, ze u nas se tu muzeme projit, deti si pohraji, no doufam, ze nici nebude plakat jako vcera kdyz videla jine mimco 😉

tak si uzijte pekny slunecny den!

ronnda
15. máj 2008

miriam - opravdu je to veeeeelmi lakave 😵

maya01
15. máj 2008

Wieni,tak potom neviem,ktore kupko myslis 😒
Uzite si to.

Miriam,Samko je asi este moc malinky...vyckaj chvilku,potom ho nebudes vediet z ihriska dostat domov... 😉
To znie celkom lakavo s tymi Therme,hod nejake int. stranky,kde sa to da pozriet.

Ronnda,mala je aka pozorovatelka 😕

Uzite si vsetky slniecka,vyzera to tak,ze na bud.tyzden uz nebud tak pekne ☹

miriam25
15. máj 2008

Aj vam to tu stale vypadavalo? Asi tri krat som vam napisala a ked osm to dala odoslat, vypadlo mi to tu cele, ze stranka sa neda zobrazit. Jaj, nervy som chytala, tak som vypla pocitac, ale neda mi to a uz som tu zas na chvilu 🙂

maya01
15. máj 2008

Miri,mne neslo stranku vobec zobrazit a nie to este nieco napisat 😖
Asi je MK pretazeny...

miriam25
15. máj 2008

No musim sa priznat, ze sice som velmi trpezlivy clovek, ale dnes som sa uz na celu stranku MK nastvala. Ako rano som pisala vyse stvrt hodiny a dala som to poslat a vypadlo mi to cele, poobede som pisala trikrat to iste a vypadavalo mi to a co je vela, to je vela.
U nas sa schyluje k burke. Uz sa poriadne zatiahlo a zacal fukat vetrisko. Maly je unaveny, mal by si pospat, ale naozaj neviem, ci sa nahodou nebude bat. Som mu zatiahla zaluzie, aby nic nevidel a mohol dobre spinkat, len dufam, ze nebude hrmiet. Takze uz dnes von vobec nepojdeme. Este dobre, ze sme sli doobeda a ze sa trosku vyblaznil. Teraz sme boli len tu pri dome, vyse hodiny, takze uz by mu aj mohlo stacit.

wienika
15. máj 2008

caute babule,
akosi nam ten konik blbol, vobec mi to nechcelo nic nacitat, ale vidim, ze nie som jedina...

to kupalisko, kde sme boli je uzasne, vsetkym odporucam, hlavne bolo super, ze tam bolo malo ludi...vyborne a pomerne lacno sme sa tam najedli, lahli na lehatka, lebo ja alzheimer som zabudla zobrat uteraky, ktore boli v chodbe nachystane, tak sme vyuzili leine plienky. aj na tomto kupku je krasny vyhlad na vieden. su tri, ktore sa mi velmi pacia, aj schoenbrunnske je super.

silvia sa nam zatial nehlasi, asi oslavuje...a uz teraz sa bude sustredit len na babatko v brusku...

tak ja idem tiez off, aj tak tu nikto nie je, dam si pivo a pojdem spat....tak dobru nocku vsetkym 😉

maya01
16. máj 2008

Dobre ranko babule,

vyspate do krasy...?

Wieni,tak vam bolo ale super...hned by som isla...uz sa tesim na leto...

Vcera to tu vazne blblo,asi to bolo vsetko pretazene...

Kocky drzte sa,pekny dnik.

miriam25
16. máj 2008

Dobre ranko, no uvazujem, ci som tu dnes naozaj prva, alebo ten konik stale blbne a nikomu nechce nic odoslat. Samusko je uz spokojny, lebo ma plne brusko a teraz tu lieta po kuchyni v choditku. Vcera tu bola poobede burka a prsalo, takze sme uz nikam nesli, len doma sme boli. Nastastie sme sa nevybrali von pred tou burkou, len pri dome sme boli, takze sme nemuseli rychlo utekat.

wienika, aka bola voda vcera? nebola studena? nie ze by som bola nejaka fajnova, ale studenu vodu nejak nemusim. Ale tak ak bola taka akurat, to by som zniesla. Uz sa tesim, ked budeme aj my traja chodit na kupko. Len s mojim drahym to bude trosku tazsie. Ten stale len pracuje a pracuje. Aj dnes. Siel doobeda do firmy a poobede pojde na fusku a zajtra zasa, takze budeme spolu cely den len v nedelu. A to dufam, ze nebudu mat poziarnici zasa nejake to cvicenie alebo sedenie, lebo tam zasa skysne pol dna. Ax, nie je to vzdy jednoduche. Tato nam obidvom cez den chyba.
Keby ste videli nasho maleho, co ten robi, ked pride drahy domov. Ten ide z koze vyskocit. Ani len najest ho nechce nechat. A ja uz nie som vobec zaujimava. Na mna potom maly uz len pozrie len sem tam, ved tu ma tata, naco by sa zaujimal o mna, nie? To sa na malom vzdy smejeme, aky je zlaty a ako uprimne prejavuje radost. Dospeli to uz tak pekne nevedia, teda rozhodne vacsina dospelych.

No vonku nam dnes zasa krasne svieti slniecko, dnes nemusim ani varit, takze okolo tej 10 pojdeme zasa von, skusime zas tu hupacku ako vcera. Inak vcera som malinkemu aj urobila fotky - prvy krat na hupacke. Skusim ich cez den stiahnut a pozriet, ci by som sem mohla dat aspon jednu z nich, ci nemaju viac ako tych 700kB.

miriam25
16. máj 2008

Heh, mayi, kym som ja dopisala svoju slohovu pracu, uz si ma aj predbehla 😀

wienika
16. máj 2008

dobre ranko....

miriam, u nas neprsalo, sranda....a dnes vy mate slniecko a my mame zatiahnute.....len dufam, ze bude zajtra pekne, lebo ideme na jednu svadbu a ta bude vonku....
co sa tyka tych fotiek, jednoduch´sie by bolo, keby si si zmensila format priamo vo fotaku, aby si to nemusela robit v pc....je to jednoduchsie a rychlejsie...
co sa tyka tvojho manzela, ta obdivujem ako to cele zvladas..moj je nastastie casto doma, vacsinou pracuje len doobeda a teraz este spi...este ho necham do deviatej 😉
ale viem si predstavit ako sa samko tesi ked pride...to iste robi aj lea...ona ked ho vidi, tak aj jest zabuda.... 😉

ta voda bola celkom pijemna, ja tiez nemusim studenu....lee som omocila len nohy, ale nijaka reakcia, ani plac ani nadsenie..nabuduce vyskusame celu...

maya, ako budete travit leto? budes cely cas pracovat a samko bude v skolke? alebo budete aj vo viedni?

maya01
16. máj 2008

Wieni,nieeeee urcite nebudem cele leto v robote...Samko bude chodit len v juli 3tyzdne do skolky a potom budem mat ja dovolenku,mamina,muz... si to nejak rozhodime....sice je mi proti voly dat ho aj na tie 3tyzdne do skolky,ale nemam ho kde nechat....mozno niekoho este najdem,uvidime...
Urcite pojdeme niekde na dovolenku,len este je to v stadiu rozhodovania a vo Viedni budeme tiez.
A vy co mate na plane cez leto?

twix
16. máj 2008

Dobre ranko!

u nas v 21. sa ukazalo slniecko, tak asi sa tie mraky zacinaju pretrhavat. nas tatino je dnes doma.
mala je tiez do neho zamilovana 🙂 ked vecer pocuje klucik vo dverach, tak s obrovskym piskotom
lezie k dveram 🙂 potom sa spolu samozrejme blaznia a ja mam pokoj 🙂 ale musim pochvalit, moj
muz sa o nou travi skoro vsetok svoj volny cas. aj cez vikendy sa jej venuje maximalne. ale ja som
vedela, ze ma rad deti - keby to bolo inak, tak by som druhe ani nechcela, ale viem, ze mi bude
velmi pomahat 🙂

vcera som malej dala do ruky zubnu kefku a ja som si tiez jednu zobrala (nastastie sme doma jednu
mali, kedze pouzivam elektricku). ukazovala som jej, ako si mamina kefkou cisti zubky, len tak bez
vody a pasty, najprv vyzerala, ze ju to zaujima, obzerala si svoju kefku a ja som cakala, ci si ju strci
do pusy. no potom ju hodila na zem a zobrala moju, ta sa jej viac pacila. potom sa s nimi len tak
hrala. ked som jej ju chcela strcit do pusy, tak ani za svet neotvorila. tak neviem, ako na to 😒
dufam, ze zatial stacia tie tabletky a mozno casom, ked sa tomu budeme pravidelne venovat,
tak sa to podari. kupim aj pastu v lekarni, snad jej zachuti 🙂

twix
16. máj 2008

miriam - kde to presne byvas, nech si to pozriem na mape.

my sa chystame cez vikend na moravu na dva dni, tak dufam, ze bude pekne pocasie.

miriam25
16. máj 2008

Ahojte, tak uz ste viacere hore.. 😉
twix, prosim ta a kde si kupila tie tabletky? Ja som bola vcera v lekarni a tam na mna pozerali ako keby som spadla z mesiaca, ze co to vlastne chcem, ze oni maju len detsku zubnu kefku, teda nemaju, ale mozu mi ju objednat ak chcem a o ziadnych tabletkach ani nejakych naprstkoch na vycistenie pusinky nikdy ani len nepoculi. Ako bola som z toho trosku sklamana, ale tak co mam robit? Neporadite mi niekto? Kolko stoja tie tabletky? Nebol by niekto ochotny mi to kupit a poslat postou na dobierku? Samozrejme, ze si hned zaratajte aj postovne.

wienika a neznizi sa tym kvalita fotiek, ked to urobim priamo vo fotaku? Neviem, nevyznam sa v tom, preto sa pytam. Inak ja nemam nejak na vyber. Moj drahy robi v stavebnictve a bohuzial nemoze chodit z prace domov skor. A potom aj ked ma napriklad kratky tyzden a robi len do stvrtku, tak piatok a sobota ide na fusku, aby zarobil este nejake peniazky a nieco sme usetrili, lebo chceme kupit dom a kazde euro sa nam zide. Ale som mu hovorila, ze by mohol chodit na fusky radsej len kazdy druhy vikend, aby bol trosku viacej doma, no niektori ludia su uplne hrozni. To vies, kazdy chce mat vsetko uz aj hned hotove a nikomu sa nechce cakat o tyzden alebo dva dlhsie. Okrem toho, moj drahy ma 6 surodencov a z nich dve sestry stavaju dom a permanentne od mojho nieco potrebuju, aby prisiel pomoct. A on jednoducho nevie povedat nie... 😒

miriam25
16. máj 2008

twix, ja byvam vo Fürstenfelde. Je to smerom na Graz,ked ides z Viedne. Pred Grazom nejakych 56km. Ved uvidis... 🙂 A kam na Moravu idete? Mne tam byva teta a obidve sestranice 😉

miriam25
16. máj 2008

mayi, no my budeme mat leto take iste ako aj teraz. Budem s malinkym sama doma, pretoze moj drahy nedostane dovolenku. Uz pred dvoma tyzdnami hovoril sef vsetkym, ze jul august - urlaubverbot! alebo tak nejak. Tak som sa velmi potesila, ze super, zasa ziadna dovolenka. Ale drahy hovoril, aby som zbalila kufre a sla s malinkym do nr na nejake dva alebo tri tyzdne, ze aj ja si trosku oddychnem, lebo to vies,moji rodicia, brat, babka, ti su z maleho nadseni a ja len sedim a pozeram sa ako sa s nim hraju 😀
A okrem toho, postretavam sa s kamosmi a kamoskami, dufam, ze aj s tebou a bude super. Tak sa uz tesim. Aspon nieco.

twix
16. máj 2008

miriam, tabletky nam predpisala lekarka, ked vysiel prvy zubok. myslim, ze vo viedni ich beru vsetky deti.
volaju sa Zymafluor 1/4 mg.

miriam25
16. máj 2008

hups, zasa som sa rozpisala.. 🙂

miriam25
16. máj 2008

twix, vdaka, o necele dva tyzdne ideme k doktorovi s malym, tak sa ho na to spytam.

twix
16. máj 2008

miriam, my cestujem do frydlantu (dufam, ze sa to tak pise 🙂 ) este som tam nebola, ale manzel odtial
pochadza, tak som zvedava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre