Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lyziarka
7. aug 2008

jasterka, ano narodil sa 2 mesiace predcasne...

twix
7. aug 2008

lyziarka, vitaj medzi nami! to si ma moc nepotesila, ze ti v tom AKH epi tak "pobabrali". ale snad si bola vynimocny pripad. uz som citala na internete od niektorych zien prispevky, kde pisu, ze boli v AKH so vsetkym nadmieru spokojne, tak dufam, ze to bude aj moj pripad.ako dlho sa ti hojila jazva? musela si brat antibiotika?
mala si dlho bolesti? mne tiez hrozi cisarsky, tak zistujem podrobnosti.

lenka - pokial viem, ma tvoj muz narok na kinderbetreuungsgeld, ak odvadza poctivo odvody. pozrela som pre istotu este na internete, ci nieco nenajdem, ale je tam len pisane, ze ak nenahlasi svoju zivnost "ruhend" tak musi dalej odvadzat sozialbeiträge. a este si musi davat pozor na zuverdienstgrenze, ak by bol cinny pocas poberania KBG. nech sa popyta v svojej poistovni, urcite mu daju nejaky informacny material, kde bude vsetko podrobne popisane.

jasterka, no vidis, ty si podvedome chranis brusko. ja ked som videla letiet tu loptu, tak som na brusko nemyslela, ale postavila som sa pred malu. aj som sa v prvej sekunde potesila, ze to nedostala, az potom mi doslo, co sa vlastne stalo ☹ nabuduce nastavim chrbat (len dufam, ze uz ziadne nabuduce nebude). nastastie vsetko dobre dopadlo 🙂

maya01
8. aug 2008

Dobre ranko,

konecne piatoook...a potom dva tyzdne dovolenkaaa...
Jaj tak sa tesim...

Co mate dnes na plane...ma byt horuco...

Dufam,ze nam ta dovolenka vyjde,lebo moja mamina chytila hnisavu anginu 😖 Tak sa musi liecit,aby bola fit.

Idme pracovat.

Zatial pekny den.

wienika
8. aug 2008

caute babulky, ste tu toho vcera vecer teda popisali.....

jasterka, neboj brusko ti trosku splasne, hlavne sa maternica dobre stahuje kojenim.....urcite nemozes cakat, ze bude hned ploske, ale nejaky ten mesiac budes asi ako v 5-6 mesiaci...ale u kazdej zeny je to individualne.....

co sa tyka hebamme, ja som mala nahodnu a bola som nadmieru spokojna...
a o epi som tu uz pisala, tiez som bola nadsena, prisiel anesteziolog, videla som ho 1 krat v zivote, pichol mi ju a siel prec...absolutne bez bolesti a ja som nemala ziadne bolesti hlavy ako pise lyziarka. ja som chcela ist hned 2 hodiny po porode domov,tak dobre som sa citila.
ale niekde som citala, ze su zeny, ktore epi znasaju zle, prave tou strasnou bolestou hlavy.
neviem, ci to bolo vsetko psychikou, ale ja som cele tehu vobec nebala porodu, velmi som sa tesila, v den porodu sme sli s manzelom rano do spitalu, pesi a sme si vyspevovali.....
neviem coho sa zeny boja, ved trosku bolesti nezaskodi 😀 a nakoniec sme vytrenovane.....

o akh som pocula tiez same chvaly, takze twix sa nema coho obavat... a mozme si kyvat z okna 😀

leni a jasterka, tak nech sa vam ti drobci prihlasia vtedy, ked pri nich budu moct byt aj ocinkovia......

maya, juj, tak maminke drzim palce, nech sa do dovolenky vylieci.....

zatial pekny den....

lieska
8. aug 2008

Bre ranko!
Vroni, diky z apodrobne infos o Tagesmutter.
Lyziarka a tebe za tvoju skusenost s epiduralkou.
Len taka otazka....nie je nahodou rozdiel medzi epiduralnou analgezou, ktora sa dava pri spontannych porodoch a spinalnou analgezou, ktora sa dava pri cisarskych rezoch??? Pri spinalke si paralyzovana od brucha az po prsty na nohach, teda vobec nemozes chodit, kdezto pri epiduralke nie. A okrem toho, kedze si nakoniec dostala celkovu anesteziu, tak tie bolesti hlavy si podla mna musela mat aj z nej, ak nie hlavne z nej. Respektive...ked s ati predtym pokusali dat 2x epi a nakoniec si dostala 1x celkovu anest., tak to sa ani necudujem!!!
Ale je pravda, ze jednym z neziaducich ucinkov epi su aj nasledne bolesti hlavy, to je fakt!
napis viac o tom tvojom cisarskom reze, tiez ma to zaujima!!!!

lyziarka
8. aug 2008

lieska

myslim, ze mas pravdu, asi je medzi tym rozdiel, treba sa konkretne na to opytat anesteziologa, tak ja som pisala o spinalnej anestezii, aj tie moje bolesti hlavy sa volaju postspinale Kopfschmerzen. A su iba z tej spinalnej, nie z celkovej. Aj mi to presne vysvetlili, ale to mi s mojimi bolestami hlavy nepomohlo ☹
Ja nechcem tehulky nijako plasit s hororovymi scenarmi, ja som bola fakt velmi zriedkavy komplikovany pripad, a ked mate normalny priebeh tehotenstva a ziadne komplikacie, tak aj porod bude v pohode, ci uz spontanny alebo cisarsky. My sme sa porovnavali s rodickami, co rodili spontanne, tak po cisarskom su urcite dlhsie bolesti, ja som nemohla ani ku mojmu drobcekovi zajst vytahom, iba na voziku a aj tak ma vsetko bolelo.

twix

si chcela vediet, ako dlho sa mi hojila jazva. Nuz, este stale ma pobolieva, svrbi a vyzera skaredo, cervena a vypukla, ked som bola po roku na kontrole uz u mojho gynekologa, povedal mi, ze je to uz tzv. keloid, ktory sa da zrezat chirurgicky (v celkovej narkoze!) a nepomozu mi na to ziadne masti ani gely, podotykam, ze som od zaciatku dbala na Narbenpflege, su na to aj take gelove platne, ja mam doma z lekarne Cicaplast, ale ako hovorim, gyn mi povedal, ze to mozem nechat, ze mi to nepomoze. Ja som si fakt toho uzila v kazdom stadiu.
A este o AKH - ja som tam stravila 2 a pol mesiaca, x vysetreni, a hadam zo 20 roznych sestier, ak nie viac. je to kolos, kde prava ruka nevie, co robi lava, odporucam vsetko kontrolovat a opytat sa aj 3x ak treba. Personal je tam nic moc, lekari su dobri, a strava aj izba, ak mate pripoistenie, dobra.
Ale inac, moj anjelik je zdravucky a to je najdolezitejsie...

lieska
8. aug 2008

Lyziarka, jasne, najdolezitejsie je, ze malinky je v poriadku. Na vsetko ostatne mamina zabudne, vsak? 😉

To je v pohode, ze pises aj veci, ktore mozu niekoho naplasit. Ved hadam aj my tehule, uz vsetky vieme, ze kazda je ina a kazde jedno tehotenstvo a porod prebieha inak. A pripraveny treba byt...
Ty si mala aj nejake komplikacie pocas tehotenstva, ked sa malinky narodil o dva mesiace skor? A porod sa ti zacal spontanne?
Ak teda o tom mozes/ chces pisat!
S tou jazvou to je inak tiez sila. mas aj niekde inde n atele jazvu, ktora s ati tak dlho hoji? Alebo si zas jeden z tych pripadov, ked ludom tie jazvy skor rastu ako sa vstrebu. (Mam kamosku, ktorej sa vydulo miesto na pleci kam nas ako deti ockovali na ZS. Dala si to bud vyrezat alebo zrezat - uz neviem presne co - a ono jej to zacalo normalne rast, dnes to ma velke a hrube asi ako palec na ruke a vydute do priestoru... A tiez sa to vola nejak "keloid" alebo nieoc podobne...)
A mliecko ti nabehlo po cisarskom hned?

jasterka
8. aug 2008

Ahojte 🙂

Lyziarka,lieska ma pravdu,my tehule vieme ,ze kazda z nas bude mat iny porod,onosa nam asi ani neda velmi pripravit,ty si pre mna priklad,ze aj zle sa da prezit,a najdolezitejsi je ten vysledok=zdrave dietatko.
Take keloidy sa tvoria aj mne 😠 mame to v rodine,dala som si vybart na nohe asi 2mm znamienko na dva stehy za tomam krasnu 2krat taku velku jazvu,vyzera to horsie ako to mini znamienko,len som sa bala aby neblo zvrhle,tak slo von...takze ak budem mat cisarak aj ja,bikiny uz asi nikdy neobelciem ☹ ale dietako vsetky straty krasy vynahradi 😉

jasterka
8. aug 2008

Miriam.az teraz som s docitala,co ste si cez tyzden popisali,a 😲 vau
Gratulujem aj ja 🙂 k ponuke prace a j k domceku,nech vam vsetko vide tak ako si zelate.
Drzim peste pre stasticko.

Wieni-pozrela som fotky leusky,slniecko fakt ju to riadne chytilo,ale snad mate to najhorsie za sebou.
ako sa ma a ty sa ako citis?

lenka.pav
8. aug 2008

twix, dakujem za radu, urcite do tej jeho poistovne zavolam a poinformujem sa.
kocky, nebudem sa dnes rozpisovat, som po zubnom zakroku, bleee. zacina mi to ozivat a boliet, tak idem radsej spat. papa

wienika
8. aug 2008

dobry vecer....

jasterka, dakujem za opytanie,leuska sa ma uz lepsie, ale obcas sa este skriabe.. 😒 na telicku uz ma len take malinke chrasticky, ale bojim sa, ze v dekolte jej ostanu kratery....asi si to v noci riadne driape, lebo tam sa jej to moc nehoji....nechapem, uz ma tie kiahne asi 10 dni...ale uz sme boli dnes trosku vonku, velmi sa jej paci, taka je dobra v kociku,len sedi a kuka. akonahle prideme domov, je z nej umrncane dieta....ja chapem, ze sa uz doma nudi.....ale zajtra ideme zasa do blavy, tak bude zmena a budeme na vzduchu.....

lyziarka, fuha, tak tvoje skusenosti su fakt hrozne.chvalabohu je vsetko v poriadku a ty sa tesis zo zdraveho chlapceka...uz sa nanho tesime.......inac je dobre, ze si to napisala, lebo aj take veci sa stavaju...ale myslime pozitivne a vsetky nase tehulky budu mat rychly a bezbolestny porod..... 😉

tak asi tu uz dnes nikto nebude, ja idem pozerat nieco v telke, potom pojdem do vane a spinkat. na draheho dnes cakat nemusim, pride dost neskoro, tak aj tak nemam co robit.....
dobru nocku....

miriam25
9. aug 2008

Dobre ranko babenky, tak som si precitala posledne tri strany, ktore som tento tyzden zanedbala.

Lyziarka, tak to ti vobec nezavidim ten tvoj porod, si si naozaj vytrpela svoje, ale hlavne, ze ste obaja s babatkom v poriadku (ty v ramci moznosti).

Babulky tehulky, vy budete mat urcite taky porod ako som mala ja... pridete do nemocnice s tym, ze vobec netusite, ze uz rodite a za hodinku a pol bude babo na svete 😉

K tym hebamme, ja som vobec netusila, ze sa da nieco take ako je wahlhebamme, my sme prisli do nemocnice, bola tam jedna, ktora nas prijala a vysetrila ma a asi pol hodinku na to (mozno ani nie tolko) prisla druha, sa vystriedali. Na tu prvu si ani nejak moc nepamatam, ale ta druha bola uplne uzasna, ako keby prresne vedela, co je pre mna najlepsie ako sa najlepsie citim a to aj robila. Ja som nechcela lezat, len stat alebo sa trosku po miestnosti prechadzat a ona sa ma na to hned opytala, musim povedat, ze mi to miestami pripadalo,a koby mi citala myslienky, takze som nadmieru spokojna. Ked sa maly narodil, len ho prezrela, ci je vsetko ok a nechala nam aj s muzikom samych, aby sme si tie prve chvile vychutnali, potom prisla doktorka, ktora ma zasivala, ale to som mala cely cas maleho v naruci, takze som ani nevnimala, co sa okolo mna deje. Takze vsetkym zelam, aby ste mali takyto krasny porod 😉

No ja sa musim priznat, ze som dnes asi po 4 hodinach spanku... 😖 Vcera sme boli u svagra na grilovacke, pozval celu rodinu (ich je 7 deti). Som nastvana na draheho, lebo sme sa dohodli, ze zostaneme max. do 9 a potom pojdeme domov, aby mohol samko v klude spinkat, ale on nie. maleho som uspala v bugine, po pol hodine reval jak pavian (chuda moje) som sla k nemu, vzala ho na ruky, v momente zavrel ocka a spinkal dalej, som ho dala zasa do buginy a za 10 minut zasa rev, tak som ho dala na postel a tam spinkal spokojny, ale sme ho chodili kontrolovat kazdych 5 minut, ci sa nahodou nepohol a nemoze spadnut, elbo samozrejme, ziadne zabrany sa tam nedali urobit... Drahy nie a nie ist domov, odchadzali sme uuuuplne posledni o pol 11. A to ma na tom stve najviac, my s malym dietatkom odchadzame posledni??? Je toto normalne? To uz ti chlapi nemozu ani len mysliet na nevinne dieta??? Nastastie, ked sme prisli domov som maleho prebalila,prezliekla, drahy urobil papat a siel spinkat, bez pipnutia zasa zaspinkal, ved bol unaveny... No ale ja som nemohla zaspat, o pol druhej som vstala a sla na wc, drahy pri pc, netusim, co tu tolko robil, o tristvrte na 3 som este stale nespala (drahy uz spal) a ja nie a nie zaspat. O 6:45 sa mi uz maly zobudil, ddraheho ani len nepohlo, ze by vstal, tak som musela ja. Teraz uz spia obidvaja, ale obavam sa, ze poobede odkvacnem, ale je mi to jedno, nech sa pekne tatinko o synacika postara...

My sme vcera boli este raz pozriet ten nas buduci dom. Maklerka hovorila, ze s tou sumou, ktoru sme navrhli neboli nejak nadseni, ale ze by aj suhlasili, len od 1.7. je nejaky novy zakon,ked sa kupuje starsi dom a chceme si zobrat ankaufsförderung, tak na dome musia majitelia urobit neviem co (sa mi zda, ze nieco energiespar) no a ti majitelia chcu, aby sme im dali 92 tis., aby mali pokryte naklady, co este musia urobit. Tak sme maklarke hovorili, ze si to musime este premysliet, ale aj tak sme vedeli, ze s tym budeme suhlasit. V podstate sme ratali s tym, ze bdueme musiet platit 95 tis. takze este stale usetrime 3tis. eur a zaa to mozeme urobit na dome snad aspon cast kuchyne, ak nie celu... ale na celu to asi nebude stacit. V pondelok idem do realitky povedat, ze teda dame tych 92 tis. a spiseme s maklerkou nejaky navrch kupy alebo co (wieni, ty o tom vies urcite viac). Bohuzial to musime s drahym podpisat obaja a on sa vrati domov az vo stvrtok v noci a v piatok ideme na SK, takze to bude musiet zaniest potom sam maklerke ten dalsi tyzen... No som zvedava. Zrejme to nepojde vsetko tak rychlo, ako by som chcela, ako som si uz predstavovala, no ale cco uz. Na SK idem aj keby co bolo. Mala som ist prve dva augustove tyzdne a sme to prelozili, mamina uz ma nahlasenu dovolenku kvolli nam a ja sa tam uz tesim, bude si musiet drahy poradit sam a ked nie, tak sa oneskorime o dva tyzdne, je tam toho... hlavne, aby sme vsetko zvladli do Vianoc a to pevne verim, ze zvladneme...
Tento tyzden musim vyzistit, ake vsetky dokumenty potrebuju od nas na pridelenie ankaufsförderung, pekne to vsetko drahemu nachystam na jednu kopku, napisem mu, kam s tym ma ist a jeden den si bude musiet zobrat este volno, aby to vybavil. Tolko uz snad zvladne aj bezo mna.

No nic, tolko zatial odo mna...

mayi, nech sa mamina rychlo uzdravi a mate krasnu dovolenku 😉

wieni, idem pozriet tie fotky leusky, co si pridala.

miriam25
9. aug 2008

wieni, no tie prve dni, pozeram na fotky, ved ziadne pupaciky nevidim a potom... no pekne je vysypana.. chuda malinke... ale ako pises, uz je snad dobre... najhorsie mate za sebou.
a vidim, ze leuska ma super hracku... s mojim mobilom by samko behal najradsej cely den.. len keby ho neocucaval 😀

wienika
9. aug 2008

miri, fiha, tak teda super, ze budete mat ten domcek.....velmi sa tesim a urcite v nom zazijete krasne vianoce.....a samko bude mat zachvilku sam aj izbicku.....
samozrejme, ze vas caka dost vybavovaciek, ale ukludnit ta moze to, ze to tu ide hladko a rychlo, nie ako na SK.....ohladne zmluv ti neviem moc poradit,musela by som sa opytat manzela, ale asi nejaku predkupno-predajnu zmluvu, aby vam ten dom nepredali inemu a potom uz len notar, banka a kupno-predajna zmluva.....aspon u nas to tak nejako bolo. viem, ze ked drahy kupuje nejaky byt, tak ho ma do 3 tyzdnov...tak drzim palce..ale keby si mala otazky, dam ti cislo na muza a on ti povysvetluje vsetko, co potrebujes vediet....

inac, ten vcerajsi vecer si opisala tak ,ako keby si pisala o nas.....presne takto to chodi aj u nas....vzdy robim oci na muza, ze podme uz, ze chuda dieta, ale on nic, proste on ked sa dobre zabava, tak mu je jedno, ze mame male dietatko.....
a mas pravdu, poobede mu jednoducho povedz, ze ides spat a on nech ide s malym na prechadzku.....ja to tiez tak robim, ked viem, ze nema robotu a je doma....ale nesmies sa pytat, musis mu to oznamit.....

miri, to zacalo u lei, jednym malym cervenym pupacikom na licku v utorok, v stredu rano bol z toho taky vodovy pluzgier a do vecera mala tych pupacikov viac po celom tele...vo stvrtok rano uz bola riadne vysypana...a v piatok, no hroza, tak mi jej bolo luto, taky malinky chudacik so smutnymi ockami...celu cestu v aute do blavy len tak sedela a pozerala....na ociach hned vidno,ked je clovek chory...

jej oblubena hracka, ktorou je uplne posadnuta je moj notebook....ja ju k nemu npustam, ale stale si to vynucuje, hrozne reve, ale ja nechcem, aby sa hrala s takymi vecami. hlavne mi vzdy nieco postlaca, povamazava veci....
potom miluje moj handy, ale ma aj jeden moj stary na hranie, ten ju vobec nazaujima.....len moj...ale je zlata, lebo uz si ho do ust nedava, nastastie, ale teraz si tu snurku zavesi na krk a tak s nim chodi. alebo ho vezme, da si ho k uchu a povie vzdy ,, ha,, akoby chcela povedat halo....
uz sa tesim, kedy jej dam to auto na narodky, lebo ma take mensie, daju sa donho dat take kocky, rozne tvary formiciiek a vzdy to zazvoni ak da spravne. potom ho vie vypnut a zapnut, ked zacne to auto spievat, tak ona zacne akoby skackat na kolenach....a chodi s nim po celom byte, no je to pekny ramus na tych parketach 😀
ak nebudem chora, tak robime dve oslavy pre nu, jednu u nas v zahrade v blave a jednu u svokry na zahrade.....takze budem musiet objednat dve velke sacherky...mnam....mam sice recept, ale ta objednana je vynikajuca a ja nechcem riskovat....

ronnda a twix, mam otazku, ako dlho sa davaju tie kvapky oleovit? mne sa zda, ze do roka, ze? ale nie som si ista...
a potom, co uz mozem davat lee jest? jej vobec nechutie tie hippky,lebo su bez chuti, ked jej dam kusok niecoho normalneho, osoleneho, tak to zje....myslite, ze uz mozem aj trosku solit?
a co by kazdopadne este nesmela jest? ryby?
ja neviem....aj tak mam pocit, ze je furt to iste...vobec nemam fantaziu, po tych neuspesnych pokusoch, co som vsetko uvarene vyhadzovala...jedine,co mi teraz papa je od hipp ta creme gemüse suppe, ta je fakt chutna... maso stale nic, obcas si da nejaky zemiak a mrkvicku....no je to stale bieda s tym jedenim, budte rady, ze vase deti pekne papaju...

bohvie ako sa ma tina,ci sa uz nieco podarilo do leni dostat okrem cici....drzim palce.... 😉

tak ja idem pomaly balit, ,,deti,,mi spia...lea sa ale kazdu chvilku uz zobudi, spi asi od 9tej....muzika este necham nejaku tu polhodinku...
tak vam prajem krasny vikend a v nedelu sa prihlasim...(aj tak sme tu miri asi same 😉 )

twix
9. aug 2008

ahojte!
my sme boli vcera v kine na aktu X. bolo to cely cas riadne napinave. pacilo sa nam to. len to bolo tak nahlas,
ze babo cely cas kopalo. este sa chystame na mama mia.
mna chyta ten upratovaci syndrom buducich mamiciek. vzdy ked mam volnu chvilku, tak nieco upratujem 🙂
mala som to aj ked som cakala lauru 🙂 volaju to chystanie hniezda, alebo tak nejako 🙂

tych chlapov vam nezavidim. moj vzdy berie ohlad na malu a odchadzame, ked je unavena. keby nesiel, tak ja by som zobrala auto a nechala ho tam 😀 nastastie to nikdy nie je potrebne 🙂

wienika - oleovit sa ma davat prvy rok. mozes uz kludne prestat, kedze chodis s malou von na slniecko, tak sa jej tvori vitamin D. to je myslene len pre babätka, ktore sa vobec nevystavuju slniecku.
od prveho roka davam malej uz to, co jeme my. len vynimocne nejaku hippku, ked nemam navarene. ma velmi rada polievky, tak vzdy mame nejaku polievku a potom jej dam trochu z nasho jedla. ak je hladna, zje viac, ak nie, tak sa s tym pohra 🙂 minule sa hrala pol hodiny s troma spagetami 🙂 samozrejme, ze ked varim, tak nekorenim a solim menej. my s manzelom si to potom dochutime. ale ona je dost na slane a kysle. ked vidi kyslu uhorku, tak je uplne hotova, musim jej dat, inak sa zacne hadzat o zem 🙂 uz som jej davala aj fischstäbchen, hranolky od mcdonalda miluje. nastastie je dost cerstveho ovocia, jogurty a pije vela mlieka, takze sa do nej
dostane aj nieco zdrave. spenat so zemiakmi tiez jedla bez problemov ...

prajem pekny vikend!!

maya01
9. aug 2008

Ahojte,

MIri,kolko noviniek naraz...tak uz ste na 100% rozhodnuti,ze dom kupite? Tak nech vam to vsetko vyjde podla vasich predstav. A kde ste ho vlastne kupili,v akej oblasti?

Wienika,moj Samko sa tiez rad hraval s tym cim nemohol tel.,pc. atd.
A my sme to vymysleli tak,ze mamina mu doniesla z roboty staru klavesnicu od pc a aj stary tel....od vtedy to boli jeho naj. hracku a nic ine nepotreboval.

Twix,AktyX ...mozes take veci pozerat,ked si tehu...lebo ja som nemohla nic zahadne,brutalne atd. pozerat,mavala som potom tazke sny.... 😅

My sme boli na nakupoch...zas som si pokupila somariny...ale konecne som Samkovi kupila poriadne okuliare,len este musim vymysliet,kde mu ich zavesit,aby ich nestratil,lebo nestali malo a dost by ma to sralo kebyze ich strati.
Na mna lezie asi tiez nieco...hlava ma boli,hrdlo a kaslem jak stary hrniec...tak dufam,ze to rychlo prejde...idem poobede nakupit vitaminy...

Zatial peknu sobotu.

ronnda
9. aug 2008

ahojte,
vroni, twix - dekuji za vycerpavajici info o tagesmutter...

tak my jsme byli vcera na svatbe a zjistila jsem, ze mame opravdu zlate dite, ona byla tak hodnoucka, sice chtela porad nekde lozit a chodit, ale byla strasne hodna, jen kdyz se priblizila jeji hodinka spanku – 18:30, tak byla unavena, pul hodinky si zdrimla v kocarku a pak vydrzela skakat, lozit, dovadet a tancovat az do 21 hod., pak nas manzel zavezl domu a na svatbu se vratil. Bylo to tak akorat, kdybychom zustali dele, byla by uz asi pretazena, takhle si odpocinula trochu v aute a doma si dala mlicko a hned usnula, no a dnes rano si dala v 7:30 mlicko a pak spala az do 10 hod. A my samozrejme s ni, takovy komfort jsme uz dlouho nemeli, tak ji dnes porad chvalime, jak je hodna, jak jsme si svatbu uzili vsichni tri a jeste jsme se dnes krasne vyspali.

Wienika – oleovit, uz jak psala twix, se ma davat do 1. narozenin. Ja jsem prestala par dni pred jejimi narozeninami, protoze mi uz dosel a dalsi jsem si v lekarne nevyzvedla.
K jidlu – nicole ma porad rada hippky, ty od 8. mesice, tu gemüsecremesuppe taky miluje, ma rada i hippky od 4.mesice, ale varim ji ted k tomu treba jen brambory, testoviny nebo ryzi a smicham to. Spenat mi nechtela, ale doufam, ze jak uvidi, ze ho jime i my, tak si taky da. U nas staci jen otevrit dvere lednicky a otesanek je u nas. Davam ji ochutnat skoro vsechno, treba vcera na svatbe jsme se v klidu najedli diky tomu, ze ona spokojene papala hranolky. Taky ma rada chleba s maslem, syrem, tvrdy syr na kosticky, zeleninu, piskoty, kukuricne krupky bez chuti uz favoritem samozrejme nejsou. Nejradeji ma ceske pribinacky! Vzdycky jich nakoupim do zasoby a kdyz Nicole mrci u lednicky, jakmile uvidi pribinacek, muze se zblaznit.

Jak je to vlastne s paprikou – muze uz? Tu jsem ji jeste nedavala…

Ty deti jsou opravdu vychytrale, starsi mobil je samozrejme nezajima, u nas je to stejne, nejvetsim lakadlem je ten muj, ale nekdy delam jako ze telefonuji s tim jejim na hrani a nekdy mi na to skoci a pak si s nim chvili hraje.

maya - s tou starsi klavesnici jsme to taky zkusili, ale u nas to neklaplo 😉
snad nebudes marodit, mas prece pred dovolenou! tak vitaminy a odpocivej...

taky vam preji pekny vikend a v pondeli ahoooooooj.

vroni
9. aug 2008

Twix, pobavila si ma. Mňa s autom a chlapom napadlo presne to isté. Nechala by som ho stáť a ja išla s malou domov (isteže autom, nech on šlape pešo) Inak ten môj sa hrabe domov, keď vidí, že je malá unavená alebo nejdeme nikam, keď je chorá. Ale keď sa niekam vyberie sám, tak veru zabudne na hodiny a prijde v nekresťanskom čase (našťastie mu nechutí alkohol, takže tam problém nie je, ale je schopný sedieť pri jednej káve aj do štvrtej do rána (a mlieť jazykom až uši brnia)) 😠
Ja som malej dávala od roka skoro všetko (okrem ťažkých vecí, mastných, húb a orechov) a aj som začala trošku soliť, papriku chrúmala už od 10 mesiacov (keď už mala dosť zubov), ryby sa tiež môžu už pred rokom (ale v inej forme ako rybie prsty ich tá moja trubka nedá do pusy 😠 ), od nejakých 17 mesiacov už som jej ani zvlášť nevarila.
S mobilmi ju to už prešlo, diaľkové na televízor už používa len primerane účelu (čiže na zapnutie a vypnutie televízora)a počítač používa sama (nie, nevie s ním pracovať 😀 😀 😀 , ale vie si na ňom pustiť rozprávky) Ale veru neviem, kedy ju to prešlo. Len som si tak uvedomila, že pred časom sme mobily museli schovávať (aj tak trom vykrútila krk. Jeden utopila vo WCku, druhý žužlala kým nezhrdzavel kontakt a tretí neprežil hod do diaľky) a teraz nám ich donesie, keď zvonia, ale inak na ne kašle.....
No, idem sa pridať dolu ku chlapom (požerajú nejaku vedecko-fantastickú šialensť, tak dúfam, že už to končí 😀 ), tak pekný zvyšok víkendu....

wienika
10. aug 2008

caute baby, tak aky ste mali vikend?
my celkom fajn, boli sme u mojej maminky, tak sme si uzili pekne pocasie a super jedlo....moj manzel sa vzdy tesi, ze po tych mojich zdravostiach co mu mu vyvaram, tak u mojej mamy dostane poriadne jedlo.....teraz bola slizikova 😉 polievka a svieckova.....

baby, dakujem za rady ohladom jedla, ja by som jej rada davala uz aj normalne veci, ale ved viete, ze mam problem vobec do nej nieco dostat. najhorsie jedava obedy, to je ze takmer nic a celkom dobre papa na vecer. aspon to...vcera vypila 200 ml mlieka s 1/2 bananu a spapala polku rohlika s maslom...tak to som skoro odpadla....dnes som ju nahanala po byte s kasou, aspon par lyzic zjedla.viac zje, ked ju nedam do stolicky, ale ju necham volne behat a vtedy aj celkom otvara pusu....toto vsetko budem musiet povedat aj v jasliach. a este ze hryzie. 😀 aj vase deti hryzu? niekedy ma lea tak kusne, ze mam modriny.....

maya, ako sa citis? kedy vlastne cestujete? alebo ste uz isli?

maya01
10. aug 2008

Ahojte,

Wienika,no citim sa tak vselijak,ale dufam,ze to prejde...ideme az v sobotu vecer,takze casu dost...len ma mrzi,ze som chcela prist do Viedne,ale neviem-neviem ci sa budem citit na taku cestu a Samko je tiez soplavy...ved uvidime...lebo by som sa veeeeelmi rada s vami znovu stretla 🙂
Ako je na tom Leuska?
A ty sa ako citis? Mas uz nejake priznaky? Mozno to nakoniec ani nedostanes...drzim palce,aby to tak bolo 😉

Prajem pekny nedelny vecer.

miriam25
11. aug 2008

Dobre ranko,
este spinkate vsetky?
Maya urcite, ked ma tu dovolenku, musi si ju vychutnat 😉
No moj drahy uz od dnes zasa pracuje. Nastastie nemusel ist na tyzden prec, tak sa tesim. Mozno uz tento tyzden zacne vybavovat uver na dom a veci sa rychlejsie rozhybu... Snad...
No nic, zelam vam krasny dnik, ja sa este ozvem, doobeda musim ist k lekarovi na vysetrenie. Dala som si robit novy vodicak a potrebujem to vysetrenie k tomu..
Poobede ideme so samkom a najmladsou svagrinou opekat kukuricu, tak sa vratime az vecer okolo 7 domov. Ale medzitym tu este budem 😉

maya01
11. aug 2008

Dobre ranko,

Miri,mas pravdu trosku som si pospala,ale nie dlho,lebo moj vnutorny budicek ma nenecha si dlhsie pospat...uz som naucena skoro vstavat.
My sa chystame do mesta a potom ideme k jednej znamej.

Zatail pekny dnik.
Paaaaaa

lyziarka
11. aug 2008

moj maly pred chvilou zaspal, tak varim obed a poobede asi niekde do parku. Inac ja nestiham vsetko citat, ani tu nie som kazdy den, mamicky, vy byvate tu v Rak. alebo na SR? Lebo ktorasi tu pisala, ze je uz cely tyzden na SR, tak nemam v tom celkom jasno. Ak byvate vo Viedni, aj sa niekde stretavate alebo chodite spolocne kupat? Ak ano, dajte vediet, radi sa pridame.

boldy
11. aug 2008

ahojte baby,
ja Vas len chcem pozdravit, mam sa dobre, len nemam cas, pretoze sme nasli novy bytik, tak sa stahujeme. Citam vas pravidelne, len nemam velmi cim prispiet. Tak vam prajem pekny den. Papa 🙂

maya01
11. aug 2008

Ahojte dievcence,

dnes je tu nejaksik mlkvo... ☹
Kde ste vsetky...
My odchadzame uz v piatok (som to poplietla)....prave som pozerala pocasie...a nevyzera to bohvieako...dufam,ze sa umudri a budeme mat teplo...nepotrebujem horucavy,ale nech aspon svieti slniecko a neprsi....
Lyziarka,vsetky baby su v Rakusku (okrem mna)...my sme zili 4r. vo Viedni a v najblizsej dobe sa tam aj vraciame...manzel je tam stale...a ja so Samkom sme na Sk...dlha historia...ked sa niekedy stretneme,vysvetlim osobne 😉

Zatial pekny dnik.

viedencanka
11. aug 2008

AHojte,
Vroni a Twix,dakujem za Info ohl. Tagesmutter.Je to naozaj dobra moznost,tak na 1-2 dni v tyzdni,rozhodne to preferujem pred neznamou baby-sitterkou.

Ja som dnes bola v nemocnici na kontrole,na ultrazvuku vsetko v poriadku,babatko narastlo,cca.2.600g.Tak uz ma len informovali,kedy mam volat sanitku atd. ...

Lyziarka-to mas teda zly zazitok z porodu,bohuzial,niekedy to nevyjde ako si predstavujeme,ale najdolezitejsie je,ze babatko je zdrave.

tehulky-neplaste sa tej epi,to co lyziarka opisovala je spinalna anestezia,u tej su bezne hrozne bolesti hlavy. Ja si este stale nie som rozhodnuta pre epi,ale bola som na info Gespräch u anesteziologa,je tam tiez dost vela rizik,ale nie tak vela ako u celkovej anestezii alebo u spinalnej. Pri mojom prvom porode v nemocnici epi nechceli davat,takze som sa nemusela rozhodovat. V KH Lainz,kde pojdem teraz,davaju epi bezne,takze ja sa rozhodnem podla mojho aktualneho stavu.

Twix- ten syndrom upratovania a chystania je aj u mna. Ved ja odkedy som doma,stale v byte nieco menim,pocnut kuchynou...Pred 2 tyzdnami som sa rozhodla vymenit vsetky lampy v byte...Minuly tyzden sem prisli nasi a ocko cast z nich namontoval,ostali este 2. Nehovorim o novom kresle,ktore som si tak spontanne kupila atd. ..

tehulky- dnes som sa informovala ohladne tych 3 foriem-dlzok materskej. Dolezite je,ak si napr. vyberiete 20 mesiacov a do prace sa napr. rozhodnete ist ,az ked ma baby 24 mesiacov, za tieto 4 mesiace uz nie sme sozialversichert- treba sa pripoistit u manzela. / u mna to bohuzial mozne nie je,kedze manzel nie je zamestnany v rakusku a mozno ani nebude)

Inak cez vikend sme predsa este sli na SK. Martinko chcel ist hrozne za dedkom, a kedze som sa citila dobre,isli sme. Ale odteraz uz pre istotu zostavame tu.

viedencanka
11. aug 2008

Boldy,som rada,ze si v poriadku. Takze stihate aj stahovanie?

Maya- pocasie urcite vyjde,neboj. A keby aj trosku sprchlo,pri mori je aj to pekne.

lenka.pav
11. aug 2008

viedencanka, uz coskoro mas drobceka pri sebe 😵 . sa uz tesis, ze? JA UZ VELMI. chcela som sa ta spyptat, kedze si sa informovala na tu matersku, ked by som ostala doma tych 24 mesiacov, matersku uz nedostanem, ze? len ak by mal zaujem moj muz? (ale on asi nemoze, lebo je selbststandig...). je to na mna nejake zlozite 😒. dik za info. a dufam, ze ste mali pekny vikend.
lyziarka, vitaj 😉
a kde ste vsetky schovate?
tehulky, zajtra idem cvicit, ak chcete, pridajte sa (teda dufam, ze mi to uz vyjde, snad nepride ziadna neocakavana "navsteva" ako minule)

wienika
11. aug 2008

dobry vecer...

my sme sa dnes boli kupat na schafbergbad, bolo velmi fajn....

maya, tak to mas este par dni,aby si sa preliecila...uvidis, budete mat pekne pocasie a dovolenku si uzijete.
to chorvatsko je poslednu dobu nejako divne s tym pocasim, my sme uz minuly rok skonstatovali, ze nebudeme tam chodit. po prve je tam draho,po druhe sme mali vzdy zle pocasie a cesta je dlha a je tam vo vseobecnosti malo plazi, resp.vsade kde sme boli, nemali tie penziony vobec ziadnu plaz, len taky kusok a ked si si tam nehodila uz o siestej rano uterak, tak si mala smolu. iste , ze su aj pekne miesta, vobec teraz nechcem kydat na chorvatsko a znechucovat dovolenku, len my sme mali akosi vzdy smolu. myslim,ze nabuduci rok sadneme do lietadla, dve-tri hodinky a bud do grecka alebo turecka.....pocasie tam je vzdy pekne....aspon bolo doteraz 😉

viedencanka, veru, uz by si moc nemala cestovat, ta prava to hovori, ja som bola este 10 dni pred terminom sama v blave, vsetci sa mi cudovali a pytali sa ma, ci sa nebojim, ze dostanem kontrakcie na dilanici....neviem, akosi som citila, ze sa to este nestane.
este mas 3 tyzdne, tak si odpocin a uzivaj si martinka.....

lyziarka, ano my vsetky byvame vo viedni a obcas sa tu aj stretavame....ked sa bude organizoavt stretko, dame vediet, hlavne sa to vzdy riesi aspon tyzden vopred, tak neboj, urcite sa to dozvies....

lenka, ty si ale snaziva...to mne sa nechcelo ani hnatou pohnut....ja som sa resp.vobec nehybala...len som oddychovala....obdivujem ta.... 😉

idem nieco porobit, este sa tu zastavim, ale obavam sa, ze ste vsetky na dovolenke 😀

maya01
11. aug 2008

Wienika,vobec mi nezhnusis dovolenku...pravdu povediac ja som v Chorvatsku este nebola a som sama zvedava...ale my sme volili miesto,kde nemusime dlho cestovat (autom),ja mam rada aj Taliansko,ale sever sa mi zda tiez preplneny...Kalabria je moja srdcova zalezitost,ale to az ked bude Samko väcsi...
Mne strasne ucarili aj Kanarske ostrovy a konkretne Fuerteventura,do toho ostrova som sa zamilovala...ale bola som tam len raz. Ale dufam,ze sa tam este vratim. Ja som tam bola v january a mali sme naaaadherne pocasie,dva tyzdne bolo horuco.
A este aj Holandsko je fajn,som necakala,ze tam bude tak pekne...ale tam len v lete a nie vzdy je pocasie ok.

My ideme teraz hlavne kvoly Samkovi,nech si to uzije on...tak dufam,ze sa mu bude pacit.
Wieni,tak na kupku... a mala je uz v poriadku? A ty? Vsetko ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre