Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
26. feb 2009

Ja som za... 🙂
Pockame na to krajsie pocasie a mozeme sa hocikedy dohodnut... 🙂
Moj MM sa bude tiez len tesit... 😀

maya01
26. feb 2009

Viedencanka...nechcete sa s Martinkom pridat a maju aj celkom rozumny cas... 🙂
http://www.oberlaa.at/schwimmkurse.html

miriam25
26. feb 2009

Ahojte babulky, tak som si vas uspesne docitala, ste sa trosku rozbehli ;) to je dobre 🙂

maji, som rada, ze prst je uz v poriadku, zelam ti, aby to tak aj zostalo a nemusela si to uz nikdy viac obsolvovat ;)

boldy, tak ty si uz cakatelka v konecnom stadiu, boze, ako to rychlo ubehlo,len nedavno sme sa cudovali, ze mas za sebou polovicu a teraz uz pomaly budes rodit. no zelam ti, aby to trvalo co najkratsie a co najmenej bolestivo a ako to tu uz niekto pisal, nech mas na porod len same dobre spomienky ;)

maya01
26. feb 2009

Dakujem Miri... 😉 aj ja dufam,ze uz budem mat pokoj.
Inak sa ako mate?
Ja dnes nemam co robit...lebo uz 3 den nam nejdu systemy... 😖

miriam25
26. feb 2009

mame sa fajn, v ramci moznosti super ;) dnes pride drahy domov, tak sa nanho uz tesime 😵
a ty co robis cely den v robote, ked vam nejdu systemy? to vas nemozu poslat domov????

maya01
26. feb 2009

Nic...pozeram von oknom... 😅
Nieco sa da robit...ale je toho straaasne malo... Poslat domov nas nemozu...kto chce,moze si zobrat volno (co ja nechcem lebo si chcem setrit dovolenku na leto),tak tu musim sediet... 😒

miriam25
26. feb 2009

no uuuzas, ja neviem, ale niekedy tych ludi "hore" nechapem. naco drzia zamestnancov v robote, ked ziadna robota nie je???? tak nech ich poslu domov, ved tam len vsetci hnijete :(

lenka.pav
26. feb 2009

ahojte 😉 , no teda, kocky, ani vikend nie je a tak malo prispevkov tu mame! 😀
maya, teda, sranda, ze tak dlho nie su schopni opravit vam ten server. sa cudujem. a ako sa paci v robote? uz je to aspon o trosku lepsie?
bejby, stahovanie nezavidim. a ako dopadla obhliadka bytu? pacil sa vam?
co sa plavania tyka - musela som kvoli malemu zmenit termin, cize uz nie som s lenkou-w v jednom kurze ☹ . my totizto hodinu do dianabad cestujeme a ked sa malo plavat, tak maly chcel spat.....ale teraz sme boli neskor a lucas bol ako hollywoodska hviezda - len usmevy rozdaval. jednoznacne mu to takto viac vyhovuje. velmi sa mu vo vode paci, aj pre mna je to relax. trosku zmena. lebo niekedy mam pocit, ze nic ine nerobim, len dojcim, necham odgrgnut, prebalujem a tak dokola.
poistena este stale nie som, cakam, kym to konecne na poistovni spracuju a dufam, ze uz to tam nezapatrosia 😠
vroni, ty nas pravny poradca, nevies ako to je s materskou, kedze som bola akoze po mutterschutz este dva mesiace zamestnana? (mala som vela dovolenky, tak mi ju preplatili). a vraj na matersku musim nastupit hned po mutterschutz....tak mi dnes na wgkk povedali....tak snad s tym nebudem mat problem, ze ma ukratia o dva mesiace kinderbetreuungsgeld...ak vies, porad, prosim.
prajem vam pekny vecer a pekny vikend. my zajtra ideme k sestre do blavy, ideme zajednat restauraciu ku krstu (14.3. krstime naraz). paaaaaaaaaaaaaaaaa

viedencanka
26. feb 2009

lenka.paw- aj ja ked som bola na materskej s martinkom, som si nechala vyplatit dovolenkutiez to vyslo na dva mesiace,hned po mutterschutz,firma to nahlasila ako Urlaubsgeldauszahlung alebo tak nejak a to nema ziaden vplyv na vyplacanie materskej.AJ keby ti vyplatili premie alebo podobne zalezitosti,tak sa to nezapocitava do vysky Zuverdienstgrenze

viedencanka
26. feb 2009

maya- martinko dne po cviceni zalahol a v momente zaspal,taketo cvicenia by potreboval kazdy den 🙂
pozerala som tu stranku oberlaa,ale aj tyk mi to vychadza dost draho,za jednu Einheit so vstupom to vyjde vyse 20 eur,este si to premyslim,aj kvoli tomu,ze ten kurz by bol v maji a juni a vtedy je uz velmi teplo,to by som radsej chodila na kupalisko do perchtoldsdorf,tam je to naozaj pekne.do oberlaa by som zasla niekedy,ale asi nie pravidelne.

My sme v pondelok boli na promociach bratovej priatelky a v utorok na bratovych,bolo pekne a na urovni,ale uz toho prejedania sa stacilo 😒

lenka.pav
26. feb 2009

viedencanka, dakujem za info, snad to tak bude. a ako sa mate? paci sa martinkovi na futbale? a ako sa ma linduska?

viedencanka
26. feb 2009

teraz som si citala poslednych 5 stran,to s tym danovym priznanim ma prekvapilo,mne vzdy bolo na SK povedane,ze ked som v rakusku danovy rezident,presne ako pisala Lieska a na Sk nemam ziaden prijem /uroky v banke ti zdani banka rovno zrazi/,stredisko mojich zivotnych zaujmov je rakusko,tak na sk priznanie netreba podavat. Tak teraz naozaj neviem.Dokonca ani ziaden z mojich kolegov slovakov ,ktori tu pracuju 15 rokov, na sk nepodavaju priznanie, a to su dokonca pendleri.

vroni
27. feb 2009

Lenka, presne ako ti hovori viedencanka. Dovolenku ti v pohode mozu preplatit a ty nastupis na matersku hned po mutterschutz, jedno sa s druhym nevylucuje.
Viedencanka - s danovym to je tak, ze pokial mas potvrdenie, ze si danovy rezident Rakuska, tak samozrejme na Slovensku nic odovzdavat nemusis. Pokial take potvrdenie nemas a zaroven mas aj hlaseny trvaly pobyt (aj) na Slovensku, mas psiu povinnost odovzdat danove priznanie. Je uplne irelevantne, co ti banka stiahne. Podat danove priznanie neznamena, ze musis aj nejake dane platit, mas len povinnost svoje prijmy danovemu uradu oznamit. Zatial kontroluju daniari hlavne firmy, sukromne osoby len tak namatkovo a pro forma, ale vraj si pockaju dva - tri roky (opakujem, zakon je platny len od minuleho roku) a potom zacnu rozosielat pokuty (zaplatit 500 € za neoznamenie, ze danovemu uradu nic nedlzis je krute. Ale pravne nenapadnutelne) Informacia je z danoveho uradu Bratislava IV. Danove priestupky su zalovatelne - a pokutovatelne - dost dlho (od 5 az do 20 rokov), takze prajem pendlerom vela stastia..... Ak mas trvaly pobyt len v Rakusku, moze ti slovensky danovy urad fukat praskovy cukor.....
Inak, krasne fotocky ste popridavali, drobce su nadherne!!!! A Lenka, gratulujem k otacaniu! 😎

maya01
27. feb 2009

Ahojte,

Viedencanka...Samko tiez hned odpadol...dokonca ani neveceral,vypil si mlieko a uz som o nom nevedela.
No s tym plavanim,si to este tiez rozmyslime...ale rada by som s nim este niekte chodila.
Mala ja nadherna...aj na buduce si rada popestujem... 🙂 😵

Lenka.pav...no v robote je uz lepsie...nie ze by sa kolegovia zmenili...stale je to o tom istom,ale ja som si to prestala pripustat a poslali sem na rok jedneho kolegu z Nr.tak mam aspon aku taku podporu a mam s kym vypadnut na kavu... 😉

No idem rychlo robit...lebo nam znovu prisiel mail,ze nam vypinaju na "chvilku" system...

Ozaj,kto ide na 100% na to hudobne predstavenie???

maya01
27. feb 2009

Bejby...a co byt? Pacil sa Vam?
Nam znovu nejde system.... 😠

bejby29
27. feb 2009

Ahojte kocky, mne sa pacil ten byt, je dvojposchodovy, blizko pri nasom pozemku, ale chcu depozit (kauciu) 4000 Eur, co sa nam zda hrozne prehnane.. Ale inak byt peknucky

maya01
27. feb 2009

Bejby,my sme tiez davali kauciu...myslim ze to boli 3000 tis. Dostanes ju tak ci tak naspät,ked bude vsetko ok...

bejby29
27. feb 2009

Tak do 3000 tis je to v pohode, ale 4000 na takyto byt je prehnany depozit...

maya01
27. feb 2009

A kolko ma m/stvorcovych.... A je aj zariadeny,ked chcu taku vysoku kauciu?

bejby29
27. feb 2009

98 m2 a je aj zariadeny, mozno preto je taky drahy, ja som zo Spanielska zvyknuta na mensie kaucie, preto sa mi to zda asi prehnane

vroni
27. feb 2009

Tak uz som tu 😀 😀 😀
4000 nie je az taka vysoka kaucia, mozu si ziadat az do vysky 6 mesiacov najmu 🙄 🙄 🙄 My sme tiez calovali tak nejako (tusim 4200). Dojposchodove byty su super, len potrebujes zabranu na schody (posuniem ti aj nasu, ak chces, my sme ju uz pred rokom zlozili ale doteraz ju japonec SAMOSATO z bytu neodstaranil....) A kauciu vam vratia...
Maya, my sa stopercentne chystame, ale krpata zacala vcera strasne kaslat, takze som si nie ista, ako sa to vyvinie... Ideme dneska testovat novy Mucolvan pre deti, ak zaberie, tak prijdeme.....

twix
27. feb 2009

ahojte,
tak to som rada, ze nakoniec to stretko nebolo. ja som bola vcera uplne KO. deticky boli v noci casto hore, na striedacku a ja som mala rano pocit, ze som celu noc nespala 🙄 oni si potom cez den dospavali, samozrejme na striedacku, jeden doobeda a druha poobede 😠 takze lahnut som si s nimi nemohla. ale dnesna noc bola kludna a tak sa citim ako znovunarodena 😉 a aj to slniecko cloveku hned doda super naladu.

dufam, ze sa pocasie natolko zlepsi, ze dalsie stretka uz budu vonku.

maya - my sa chystame do blavy, takze na ten koncert bohuzial neprideme.

bejby - kaucia 4000 nie je draha na taky velky byt. ako pise vroni, niekde pytaju aj polrocne najomne 😨

jasterka
27. feb 2009

Ahojte 🙂 tak konecne mala zalomila,dnes taha od 8 rana ,spala iba raz 10min... 😲 na to niesom zvyknuta,vsade bordel,cakam na muza ako na spasenie.

Bejby-to mate bytik na prenajom?kolko je tam najomne? my budeme mat konecne 2roky co tu byvame,a mozem si dat ziadost na gemeindewohnung,len dufam,ze nam ponuknu nieco slusne...sme zaregistrovany aj v genossenschaftswg.ale tie ponuky 🙄 hroza....

babulky ,ktora ste tu spominali,ze ma malinka zlepene pysteky v šuške 😅 ? ...ci som to niekde inde citala?
Emmka ma tiez a davame masticku a nic sa nemeni,mam hrozu,co jej stím budu robit,ak sa to nerozlepi 😕

jasterka
27. feb 2009

Inak chystame sa aj so Silvikou lyzovat na predlzeny vikend-pozate niektora Katschberg a Obertauern strediska?

silvia2406
27. feb 2009

ahojki 🙂

som sa prave vratila z prechadzky, mala este spi v kociku, tak si uzivam chvilku nicnerobenie 🙂

bejby, my sme platili kauciu za 46 m2 2500eur 😠 🙄 , tak to asi naozaj nie je tak vela 😉
ozaj, chcem pochvalit tvoju nathalku, je to nadherna okana, mali by ste uz teraz zaobstarat nejaku zbran hromadneho nicenia na odhananie napadnikov. tak nadherne ocka som este nevidela a vyzera ovela starsie ako na 9 mesiacov 😉

podobne ako matka, aj my mame zlepenu pisulku, som citala hrozive scenare tu na konikovi, tak snad nebude potrebny chirurgicky zakrok 😒 ☹

lenka.pav, blahozelam ku pretacaniu, nam uz chyba len kusocek, aby sa pretocila, tak netrpezlivo cakam, kedy sa jej to podari 😵 naozaj je krasne pozorovat uspechy tych nasich zlaticiek 🙂

zdenka73
27. feb 2009

Ahojte babulky! Nestíham sa zapájať, lebo ťahám už štvrtý týždeň bez volna desať, dvanásť hodín, tak som tak unavená až no.
Ako ste tu spomínali daňové, tak podávam i na Slovensku, pretože keď som si podala v Rakúsku, tak mi ho nespravili, kým som zo Slovenska nedoniesla potvrdenie, že som neni živnostník, a nezarábam tam.V Rakúsku mi dali papier, ktorý som musela dať na Slovensku potvrdiť, a pravdaže u nás v menších mestách to nepoznajú, a robia s tým len problémy ako v Kocúrkove.
Bejby tak ty si tehotná, tak to ti gratulujem. A prosím, prosím pošli nejaké tehulkovské bacilky, aj nám snažilkám.

miriam25
28. feb 2009

ahojte babulky,
no mne malinky spinka a drahy je u jeho sestry, tak mam teraz trosku casu. konecne som si vas docitala 🙂

vroni, tak mi prosim ta porad. Ja som z toho naozaj totalny jelen. Mam si podat to danove, ked som tu na materskej a na slovensku nemam nic alebo nie? lebo nejak stale nechapem, ci sa to vztahuje na kazdeho cloveka alebo nie :( tie zakony su naozaj niekedy uuuuuuuuplne na hlavu postavene :(

bejby29
28. feb 2009

Zdeni, tak ti poslem svojho muza, ten ma tzch bacilkov na rozdavanie 😀

lieska
28. feb 2009

Ahojte babulky!
Jasterka a Silvi, aj my sme to mali, pri poslednej navsetve u lekara si to vsak ten vsimol (ja blb som si stale myslela, ze ved to tak ma byt, aj ked mi jedna dierka chybala ... 😀 , ale oni to tam maju take miniaturne, ze som si myslela, ze to tam je, len ja to nevidim). Doki jej to s takou drevenou palickou, na konci ktorej bola vaticka nejak "odlepil" s tym, ze ja tam nemam robit nic! Odvtedy dierku vidim, Mimi ani nemukla (mna oblieval studeny pot) a mala to tam dva dni take troska akokeby krvave, ale nic sa nedialo, po par dnoch to preslo. Tak sa spytajte na to vasho pediatra!

Baby, ja mam otazku... ako uspavate vase deticky? mat enejake tipy a triky? Ja zistujem, ze to robim nejak na prd. Mala zaspava pri papani, v mojej posteli a ked ma dni, ze pri papani nezapsi, tak reve ako tur, cize ju musim nosit na rukach az kym nezalomi. Uz som si aj kupila knihu "Jedes Kind kann schlafen lernen", zatial som sa docitala, ze ma uplne na prd zaspavacie navyky, tak som zvedava, co sa docitzam na dalsich stranach, ako na to. Tam pisu, ze kazde zdrave dieta, co ma aspon 6 mesiacov dokaze prespat celu noc!!!! Sen!!!!

miriam25
28. feb 2009

no dnes vas tu moc nebolo, co je aj pochopitelne, kedze je sobota 🙂

ja som zabudla napisat jednu dolezitu info pre RONNDU!!!!!! My uz mame konecne zubok c. 13 vonku. vydral sa ocny zub hore, tak sa tesim, len uz aby sa vydral aj ten druhy ;)

tak vam vsetkym zelam krasny zvysok vikendu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre