Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
5. máj 2009

ahojte dievcata, kde vsetky ste? zeby na facebooku??

chcem sa opytat, dali ste si na okna/balkonove dvere nejake detske poistky? ja uz nad tym dlhsie uvazujem. je to otazka casu, kedy si laurinka prisunie stolicku a otvori okno. nastastie to tak lahko nejde, treba mat silu, ale nechcem nic ponechat nahode. co som videla v obchodoch, tak sa to vsetko musi prisrubovat. asi neexistuje ina moznost, len narobit diery do okennych ramov ☹

Viedencanka - mala ti uz prespi celu noc? co jej davas vecer papat?

tak prajem pekny den, idem sa trosku pohrat s nasimi fotkymi z therme, kym sa deticky nezobudia.

gabrielkabj
5. máj 2009

Ahojte babenky trochen vám tu skočím do témy chcela by som vedieť ake kupujete plienky pre vaších drobcov,lebo chystám sa na nákup do Rakúska a neviem ktorá značka je dobrá a kde su ake ceny. Budem rada ak sa mi vyjadríte dik. Pa pa 😉

ronnda
5. máj 2009

ahoj holky, me ted posledni dny zlobila zada, dopoledne jsem se sotva hybala, odpoledne uz to bylo vzdycky lepsi, no ale kdyz jsem o vikendu chodila sehnuta temer do praveho uhlu a nemohla jsem se narovnat, usoudila jsem, ze se navsteve dr. nevyhnu. vcera jsem dostala sest injekci do zad a vecer se mi konecne ulevilo. no a dnes jsem si udelala super relax odpoledne v oberlaa. a potkala jsem tam viedencanku s linduskou, tak to bylo moc prijemne.
preji vam pekny vecer, jdu si nahrat zada a ulehnout pod deku.

viedencanka
5. máj 2009

Ronnda,to bola ale nahoda dnes,som rada,ze sme sa stretli.

Dnes som bola 1.krat s Linduskou na Babyschwimmen,pacilo sa jej.Dokonca ju ta pani aj ponarala pod vodu a bolo to v pohode.Tak budeme chodit asi castejsie.

Twix- pitala si sa,co davam vecer Linde papat,ze potom prespi celu noc.Ona uz od narodenia v noci velmi dobre spavala,budila sa len raz a niekolkokrat prespala aj celu noc, a to som len kojila. Na vecer som jej doteraz davala zeleninovo-masovy mix,do toho asi tak kazdy druhy den dam jednu lyzicu ryzovej kase alebo 4-Korn Brei.Posledny asi 10 dni som jej uz zacala davat vecer mliecnu kasu,ja kupujem tu hypoalergennu od Milupy. No a musim sa pochvalit,Linduska konecne zacala pit z flasky,takze tu kasu jej dam este zapit troskou mlieka.No a ona je spachtos,spi vacsinou az do rana. Rano ju este kojim. Ked sa nahodou zobudi v noci,tak ju kojim v noci.

Lieska- ja prikrmy robim vsetky cerstve,ja mam stastie na bio zeleninu z prvej ruky- z babkinej zahrady...Aj jablka mame este zo zahrady,nasii tam nepchaju ziadnu chemiu. Linde som skusala davat aj Hipp mrkvicku,dokonca uz dvakrat som sa pokusala a zakazdym sa z toho vyhadzala,tak bud je velmi citliva,alebo to az take neskodne nie je. Ale tiez by som uprednostnila Hipp pred dusicnanovou zeleninou.
My mame este aj masko kontrolovane- davam jej kralicie masko,moj ocino kvoli malickej zacal chovat zajace,ze aby jedla zdravo 🙂

Gabrielkabj- ja kupujem pampers v Bipe,ale mam tam zakaznicku kartu,tak ten velky balik,myslim okolo 60 plienok ma vyjde na 12 EUR,ked byvaju baby days- raz do mesiaca,vzdy pondelok-streda- na zaciatku noveho mesiaca,vtedy v Bipe su zlavy bud na detsku kozmetiku,alebo stravu alebo plienky.

viedencanka
6. máj 2009

No dnes tu nikto nie je? Co sa deje?

tinavieden
6. máj 2009

Ahoj babule, tak neviem kde vsetky ste asi na facebooku no ale ten mi je nejak nesympaticky tak pisem radsej tu 😉
Tak uz mame vysledky.Vcera mi volal doktor(ano presne po 6tyzdnoch),ze je vsetko ok, ze nenasiel nic ale to neznamena,ze je Leni zdrava. Maju podozrenie,ze jej chyba nejaka latka v mozgu a preto je motorika zabrzdena.Da sa to nahradit liekmi a enzymovou terapiou. Musia vsak robit este velmi drahe vysetrenie, odobrat jej z miechy nejaku tekutinu a z toho zistia ci jej ta latka v mozgu chyba alebo nie. Ak sa to potvrdi tak sa zacne s liecbou.Ak nie tak uz potom nevedia co jej je....tak dufam,ze jej pomozu a bude fungovat ako ine deti.
Mam dost zmiesane pocity, na jednej strane som rada,ze testy dopadli ok, a nema ziadnu geneticku poruchu alebo poskodenie mozgu ale z druhej strany zase mi neostava nic ine ako len cakat. A samozrejme su to znova spec.testy a na vysledky sa bude cakat 6 tyzdnov... a dovtedy ma asi porazi.Tak mi drzte palce nech to psych.vydrzim.
Tak to by bolo tak v skrate od nas.Uz ste boli urcite vsetky zvedava ako sme dopadli tak som vam to tak laicky napisala.

wienika
6. máj 2009

juj tina, tak som rada, ze tie testy dopadli ok.....aspon ste vylucili geneticku poruchu....chapem ta, ze mas strach, ale aj tak si myslim, ze bude vsetko ok.....prajem ti veeela sily.....
a tie vysetrenia budu robit tu vo viedni? a kedy? mate nejake znamosti, ci sa to neda urychlit? alebo podplatit? to cakanie musi byt hrozne,.....
a co vlaastne mate s leni robit, len cakat? cvicit s nou nechces? si hovorila, ze to vtedy pomahalo....
no uz som na vas zvedava, ked dame nejake to stretko...

viedencanka, ano vsetky su na FB....kaslu na nas 😉
linduska je sikulka...budes mat aj fotky z plavania ako lenky?

ronnda, bola som v rusovciach v jednej uuuuuzasnej restauracii, tak dobre sme sa uz dlho nenajedli, tak ak budes chciet, poslem ti kontakt....
ako chrbat?

tinavieden
6. máj 2009

wienika, samozrejme to ide cez znamost a na bud.tyzden sa rozhodne kedy sa to vysetrenie(odber tej tekutiny) bude robit.Robi sa to Viedni ale na vysledky sa caka 6-9tyzdnov lebo sa to vyhodnocuje len na 2 miestach v Europe.Takze nam neostava nic ine len cakat.
Ak sa potrdi tato diagnoza tak budeme vsetci radi,ze sa bude dat Leni pomoct.V tomto pripada ziadna fyzioterapia nepomoze a je zbytocne s nou cvicit a psych.ju tyrat Vojtovkou.Takze teraz neviem co mam robit, ci s nou preventivne cvicit alebo nie...och joj ☹

Stretko by sme boli dat tak na bud.tyzdnen hm?

jasterka
6. máj 2009

Ahojte 🙂 pre tie co nieste faceboockfans 😀 😉 som pridala par novych foteciek,nech tiez vidite ako nasa Emmka rastie.
Ja sa priznavam bez mucenia,ze rano zapnem pocitac.mrknem na faceboock a ten tam mam nahodeny cely den a ked si ukradnem nejaku chvilku pre seba ,tak si pozrem nejake fotecky,napisem kratku spravu a aspon tak som v kontakte s mojim blizkym okruhom priatelov,preto mam facebock rada,lebo som tak obnovila stare ,davno zanedbane kontakty...na vas nekaslem 🙂 ,ale lez napisem nejaku poriadnu spravu ci vas docitam...nuz tolko casu mi niekedy Emmka nedopraje a aj jest musim 🙂

boldy
6. máj 2009

ahojte,

ja vas nezanedbavam, citam povinne, najme pri kojeni 🙂 aj ked som facebook fan... mame sa dobre, pridala som par fotiek, pre tie, ktore na facebook nechodia...

tinka> som rada, ze vylucili geneticky problem a dufam, ze najdu konecne pricinu... drzim palceky ale musis to tych 6 tyzdnov vydrzat... ja som za stretko 🙂

ronnda> ako sa dari, aj mna boli chrbat a neviem z coho, malu velmi nenosim po rukach, ale neviem preco mam podozrenie, ze je to z epiduralky a z anestezie co mi dali ☹ baby tie ktore ste mali epi, nemali ste bolesti chrbtice?

jasterka
6. máj 2009

No viac som napisat nestihla,tak zase na pokracovanie 🙂

wieni- prosim ta aj mne posli Ipku s tou restikou,lebo ani mi veru nepozname poriadnu restavraciu v Ba,vecsinou skoncime v nakupnych centrach 😝 ...takze normalna kultivovana restika by padla vhod...boli ste aj s Leou? je to tam aj pre deti?...

tina-tesim sa,ze vylucili to najhorsie a velmi verim,ze zistia presne o co ide a budu mat tak podkaldy na zacanie liecby a Leni pomozu a postupne vsetko dobehnete...ja viem,ze vas este caka dlha cesta,ale je tam velka nadej,kedze tie hrozne diagnozy uz vylucili,cakanie je ubijajuce ☹ ale zvladnete to tak uzasne ako doteraz,chodte k maminke,ked vam to tak prospieva,je uzasen a velmi dolezite ,aby si to nemusela prezivat sama...moc vam drzim palce...
to stretko by bolo super buduci tyzden,ale v pondelok a stredu nemozem...budem sledovat ako to naplanujete 🙂 snad sa budeme moct pridat.

boldy-ja nemam po Epi nizaidne problemy,urcite to nepodcenuj a ak to boli tak terba ist k doktorovi...o tom by mohla ronnda aj Lenka rozpravat,ze baby?

ronnda
6. máj 2009

ahojte, ja na facebook nechodim, ted nechodim vubec nikam 😉
zada uz jsou temer ok, zitra mi manzel asi jeste dopreje par hodinek v oberlaa 😉 je totiz doma a stara se o malou. nici do bazenu ted brat nechci, protoze mela pred nedavnem windelpilz a jeste to nema uplne dolecene, tak to nechci v te vode pokouset.
jinak dr. mi rekla, ze bych mela delat nejaky sport, ze mam ochabnute svaly, takze plavani, joga apod. no kde na to vzit cas ze...

tina - jsem rada, ze vysledky jsou v poradku. ted vas ceka jeste dalsi narocne vysetreni, zase cekani... vydrz, hlavne at uz zjisti co konkretne leni schazi a budou vedet, kterym smerem se ma lecba vest. rada jsem cetla, ze vam pobyt na slovensku tak prospel.

wienika - budu moc rada za kontakt za tu restauraci, o vikendu jedeme do brna, tak treba se tam na zpatecni ceste zastavime.

boldy - opravdu si radeji zajdi k dr. ja jsem to porad odkladala, mne zada zacala zlobit uz pred rokem, to kdyz mala jeste nechodila a hodne jsem ji nosila, trapi me to vlastne s prestavkami porad.

stretko pristi tyden uvitam, takze ja jsem pro 😉

a ted jsi jdu prohlidnout ty fotky, protoze viedencanku jsem v oberlaa poznala podle lindusky 😉 videla jsem krasne okate miminko a rikam si, to miminko prece znam 🙂 no jasne, tady z fotek!

ronnda
6. máj 2009

jasterka - fotky jsou nadherne, mala je kouzelna a ty fotky kde jste spolu jsou proste prekrasne, cernobile fotky jsou moc zajimave. jee, rada bych vas uz poznala osobne, tak treba to vyjde pristi tyden na stretku.

boldy - jasminka je slunicko, jak se krasne smeje, je to velka fesanda a v tech satickach je sladoucka.

ja jsem se totiz v oberlaa rozplyvala z lindusky od viedencanky, prislo mi to tak davno, co byla nici tak malinka. linduska byla ve vode moc spokojena a smala se od ucha k uchu.

bejby29
6. máj 2009

Caute kocky,
ja som chcela dnes pridat uz dvakrat prispevok a neslo mi to poslat. Takze ja vas poctivo citam a dufam, ze tentokrat mi to odosle, uz mi to lezie na nervy 😠

Tina, to je super, ze vylucili geneticku chorobu, to vysetrenie, co vas caka je velmi narocne tak vam budem silno drzat palceky. Ale vy ste silne babule, vy to zvladnete.. Hlavne vela sily prajem.

Ronndi, aka fajn nahoda, ze ste sa stretli s Linduskou a Viedencankou..

Boldy, ja tiez nemam po Epi ziadne problemy nastastie. Jasminka je rozkosna princeznicka 😉

Jasterka, ty sa uz citis lepsie po tej OP? Aj Emmuska je krasna, tie ciernobiele fotky su nadherne, ste tam velmi zlatucke.

Ja som teraz na Sk u maminy, skoda, ze tak leje ☹ My mame v sobotu oslavu, Nat ma jeden rok. Boze, ako to rychlo uslo..

gabrielkabj
6. máj 2009

viedencanka dík moc za odpoveď sestra pracuje vo Viedni tak ju pošlem do bipi tiež má bipa kartu aj ja som pracovala v Rak.... pred 4 rokmi. Pa

lieska
6. máj 2009

Bejby, Natalka uz ide mat 1 rocik??? Boze, ved len prednedavnom si sa vratila z porodnice!!! No ale na druhej strane, my mame pozajtra pol rocka a tiez nechapem!
Tina, super!!! Aj ja som rada, ze tie testy vysli ok a prajem ti, aby si to dalsie cakanie zvladla v pohode! Ja viem, ze to musi byt na nervy, ale apson sa to rozhybalo!
Boldy, aj ja som mala EPI aj cisarsky nakoniec a ziadne problemy s chrbticou! Preco myslis, ze by to s tym mohlo suvisiet?
Viedencanka, diky za tv. skusenost s Hippkami. To fakt sa Linduska vyhadzala? Si predstav Inak moja teta robi na hygiene v Poprade a tam to vraj (o.i.) testovali a vravela mi, ze aj napriek tomu, ze bola vzdy odporcom tejto stravy mozem byt uplne kludna, ze to je fakt "cistucke". Naopak...normy na zeleninu sa stale upravuju, lebo inak by vsetko bolo zavadne! Dobre, co?

maya01
7. máj 2009

Ahojte kocky,

no ja sa musim s Vami podelit o moj vcerajsi (asi najhorsi) zazitok v zivote... 😲
Vecer okolo pol jedenastej sa k nam chcel niekto vlamat...bola som sama so Samkom doma,lebo manzela mam mimo a zrazu pocujem nejaky krach (podotykam,ze som spala a zobudila som sa na ten buchot) najprv som si myslila,ze manzel prisiel skor domova a robi nieco v kuchyni...ale potom to bolo na mna moc hluku,tak som vstala,ze mu vynadam,ze nech nerobi taky krach,ze zobudi Samka... Tak som vstala,ale v kuchyni som nikoho nenasla,tak som isla do chodby a tam mame aj vychod na terasu a zrazu som zbadala,ako niekto uteka cez zahradu prec...poviem mam,ze v tej minute som myslela,ze skolabujem...potom som sa prizrela blizsie a videla so,ze tie terasove dvere boli uz napoli otvorene... Hned som volala policiu,ktora prisla v priebehu 10 min...ked som otvorila tie dvere,tak bolo vidno,ze su riadne poskodene a policajti nasli vzadu v zahrade postavene pri mure nase dve stolicky,ktore mame v zahrade na sedenie... 😖
No poviem Vam nebolo a ani nie je mi vsetko jedno...stale rozmyslam nad tym,co by sa stalo,kebyze sa nezobudim.... ☹

silvia2406
7. máj 2009
silvia2406
7. máj 2009

maya, az mi beha mraz po chrbte ☹ ani pomysliet na to, keby sa dostal az dnu 😔 nastastie vsetko dobre dopadlo ale verim ti, ze ta to vystrasilo. dufam, ze ho chytia, aby ste mohli kludnejsie spavat.
ja sa priznam, ze tu vo viedni mam hrozny strach otvorit aj postarovi. radsej neotvaram a idem si zasielku vyzdvihnut osobne na postu, asi som v tychto veciach paranoidna 😔

maya01
7. máj 2009

Silvy...no chytit ho asi nechytia...lebo ja som im nemohla dat ziaden opis...ked som zapla svetlo,automaticky som nic vonku nevidela... Jedno je iste,ze boli dvaja...
Esteze ideme dnes na Sk...zajtra mam dovolenku,tak aspon,ze tam nebudem musiet spat...lebo neviem,ci by som oka zazmurila... 😖
Ja mam tu vo Viedni,tiez ovela väcsi strach... ☹

kleopatris
7. máj 2009

ahojte dievcata, mozem sa k Vam navtierkat?

my byvame tiez v Rakusku asi 10 mesiacov a prave sa pokusame o mimi. Chcela som sa Vas spytat, boli ste ako tehotne privatne pripoistene alebo mate normalneho Kassenarzt? lebo ja tu este gynekologa nemam a neviem ani k jakemu mam ist...keby ste mali nejaky tip, bola by som vam velmi vdacna. Inak byvam pri Mödlingu (kusok od Viedne)

Dakujem 🙂

jasterka
7. máj 2009

Mayi 😲 teda otrasny zazitok,urcite si zazila velky strach o vas ☹ ,nerozmyslaj co by sa stalo keby...tvoj instinkt ta chvalabohu nesklamal,hlavne ,ze sa nic nestalo!...myslim si ,ze uz sa nevratia,ked robili taky hluk,oni si mysleli,ze nieste doma,ale aj tak stolicky radsej odstrante,mozno nechavaj zazate male svetlo,
hnusoby 🙄 sa chceli na vase naklady nabalit,je to hrozne ,najme to, ze sa nemas ako tomu branit...takyto bastardi su vsade,nielen vo Viedni 😠 ...

kleopatris-vitame kazdu "vtierku" 😀 nech nam to tu zase ozije 🙂 tak vitaj!
ja som ako tehulka nemala ziadne privatne poistenie a nebolo ho treba,ale ak mas vyhnes sa tomu ,ze budes po porode lezat na izbe s 5.mamickami a babetkami 😝 ale tych par dni sa to dalo prezit,nesposobilo mi to ziadnu ujmu na zdravi 😉 ...my tu viacere chodimek k Dr.stefanovic,wien 22 bez,ale no....je slovak ,t.j vyhodou,ma svoje pro aj proti...hod si do vyhladavaca a pocitaj co sme o nom popisali...ak nemas problem s nemcinou,tak trdlo ma velmi mileho gyndaka v 12 bez., je lekarom aj v St.Josef KH,kde bude rodit,urciet sa nenahneva ak jej posles IPku a da kontak 🙂 ...drzim palce pri snazilkovani,nam sa tu v tehu dari,tak verim ze to dlho nepotrva a budes tu pri nas tehulkovat😀

jasterka
7. máj 2009

ronndi-teda tie tvoje kriza 😲 to je sila,az taka bolest ,ze sa nemozes vyrovnat a museli ti dat sest injekcii? 😕
a co teda mas stymi krizami? to ta vzdy tak sekne? tiez by bolo dobre si to dat vysetrit,ved si este mlada na take bolesti aspon do 90siatky 😉...to plavanie by ti pravidelne prospelo,verim,ze ukradnut si ten cas je narocne,ale zase je to investicia do zdravia...a to si nikde v lekarni nekupis,tak ten cas hladaj 😉
tak ty si spoznala viedencanku cez Lindusku?zlate... 😵

-baby,dakujem moc za pochvaly fotiek,my radi fotime,lebo aspon tak mozme zachytit tie krasne okamziky...lebo tak nam Emmka rastie,uz teraz slzim nad jej foteckami z tych prvych mesiacov...

...ved ako bejby vyrastla Natalka 😲 ze 1.rocik 😕 ,to bude krasna oslava,tiez ju nafote,uz teraz sa na tie fotecky tesim 🙂 ...inak dakujem za opytanie,mam sa uz super,jazvy sa mi sice nehoja pekne,mam sklon k tym keloidom(take skarede hrube jazvy),ale su malinke tak kaslem na to 😝 ...hlavne je ze mozem vsetko zjest a zit bez strachu...Emmku uz nosim,aj ked sa snazim este co najmenej natahovat...
ty si uzi a odychni doma na Sk a krasnu oslavu zelam. 🙂

boldy
7. máj 2009

pekny vecer, zbytok rodinky u nas uz spi, tak som si vas precitala... mame sa dobre mala rastie a obcas vystraja 😝 dakujeme za pochvali k foteckam

maya> az ma pot oblial, ked som to citala... ja mam z takych pribehov nocne mory, mne sa stale take nieco sniva, ze sa mi chcu vlamat do bytu a ja cez kukatko vsetko vidim, a nic nezmozem...ble... ufff musim sa teda hrozne citit...
lieska> ja som pred porodom nemala take bolesti, mam az akoby trpnutie na pravej strane, a to malu po rukach nevlacim, takze neviem z coho to moze byt ked nie z epi
cleopatris> vitaj medzi nami... ja som tiez nebola pripoistena a vsetko bolo ok... aj v nemocnici som mala stastie, som bola sama na izbe 3 dni 😉 tiez chodim k Dr. Ivaaaanovi Stefanicovi 🙂 prijemne snazilkovanie

trdlo
7. máj 2009
lieska
7. máj 2009

Mayi, fuuj, aj mne behal mraz po chrbte, lebo sa mi tiez ako Boldy taketo veci aj snivaju a mam z toho strach strasny, ez by sa mi to nebodaj aj mohlo prihodit! Chuda, musela si mat dost, co? Cim skor na to zabudni, ak sa ti da!

Boldy, no neviem ci to mozes mat z tej EPI...skus brnknut do nemocky. Sice uz nie si v sestonedeli (u nas v Salzburgu nam dali info, ze pocas akehokolvek problemu v sestonedeli mame kontaktovat nemocnicu), ale za pokus to stoji, mozno ti poradia kam sa obratit dalej.

Trdlo, tak tebe tam uz 37. tyzden svieti...neuveritelne ako to leti! Drz sa!!! Ja som na akupunkture bola asi 5x pred porodom, ale mne to teda nepomohlo ani najmenej. Porod mi museli vyvolavat, prve kontrakcie som zacitila az na 3.den od zaciatku vyvolavania a otvarala som sa strasne pomaly...takze ja nie som zrovna povzbudivy priklad.

Kleopatris - ja som Zusatzkrankenversicherung tiez nemala a uplne v pohode. Da sa... Kamaratka, ktora mala rodila sice v takej komfortnejsej klinike, mala jednotku izbu, bolo to tam naozaj trocha luxusnejsie ako ja v LKH, ale nejaky velky rozdiel co sa starostlivosti tyka sme nenasli, ked sme sa tak porovnavali..

viedencanka
7. máj 2009
viedencanka
7. máj 2009

Boldy,ja som zase vsade citala a aj nam dali v nemocnici taky informacny letak, ze jeden z vedlajsich ucinkov Epi su aj bolesti chrbtice,ktore mozu zostat do konca zivota. A pisali tam,ze sa mozu objavit az niekolko tyzdnov po porode.Nechcem ta strasit,u teba to nemusi byt ten pripad,mozno mas len priseknuty nejaky nerv,nejaky rychlejsi pohyb si spravila,ale radsej sa daj vysetrit,ak to pretrvava.

silvia2406
8. máj 2009

viedencanka, dakujem za info 🙂 ja som tereske skusala dat ryzovu kasu, ale pluvala mi to ako vsetko ostatne, popritom som jej to davala do mlieka, ktore pije, takze to malo takmer nezmenenu chut, len to bolo hustejsie a predsa to nechcela ☹
som rada, ze linduska ta takto prijemne prekvapila so sedenim a ani sa nenazdas a zacne lozit. mne doktorka vravela, ze deticky sa vyvijaju skokom, teda jeden den to nevedia a na druhy den to urobia akoby sa nechumelilo a akoby to vedeli uz od narodenia. u nas to bolo tak s otacanim, tereska sa zacala otacat, potom dva tyzden pauza a zrazu robila take otocky az som bola prekvapena. takze neboj, teraz to uz pojde a sedenie bude lepsie a lepsie 😉 😵

boldy, neporadim, ale o tomto negativnom ucinku som citala aj ja. chcelo by to mozno naozaj vysetrenie, ci nemas niekde pricviknuty nerv 😉

silvia2406
10. máj 2009

ahojki 🙂

nikde nikoho? 😕 😕 😕 teeeda baby, mate pätky za dochadzku 😅 😀

maminky, prajem vam vsetko dobre k sviatku 🙂 dnes to vyzera na krasny den ako stvoreny na vylet s rodinkou, tak snad nam pocasicko vydrzi 🙂 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre