Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenkaw
18. máj 2009

ahojte kocky,

bejby: gratulujem, tak bude predsalen parik 🙂

miriam: skoda ze sa k nam nepridas ☹ uz som bola aj ja na teba zvedava, ale snad nabuduce.

pinkina: ja som mojmu Lucovi dala vanicku prec ked mi zacal sam sediet, to bolo na zaciatku 6.mesiaca. Aj som sa bavila o tom s mojim detskym doktorom a vravel ze to nie je ziadny problem, ak tam nesedi cely den!

No dnes ked som varila som polozila drobca na Krabbeldecke, za chvilu sa otocim a uz si tam sedel a skeril sa na mna s tymi 2 zubami, to sa mu podarilo dnes uz viackrat, tak som ho aj natocila 🙂

Prajem vam este pekny dnik.

lenka.pav
18. máj 2009

ahojte kocky! tak sa vam po dlhej dobe hlasim! uz chodim do tej prace. ten prvy tyzden bol celkom narocny, aj som musela trosku dlhsie zostavat, co ma moc netesilo kvoli malemu, ale uz je to ok a vysli mi v ustrety v tom, ze kedsi v tyzdni nadrobim hodiny, tak mam piatok volny! a inak ma ta praca bavi, tak je to fajn. maly to tiez zvlada dobre - konecne, lebo prve dni boli dost narocne....
leni, teeeeeeeeeda, maly je sikulka, ze sa uz sam posadi! dufam, ze sa niekedy stretneme, napr. ked budem mat v nejaky piatok volno.
vsetky nove kocky tu vitam!
idem si precitat, co ste tu popisali, precitala som si len posledne dva prispevky 😀 😀 .

jasterka
18. máj 2009

Ahojte babulky,muzika som vyslala aj s malou nakupit a tak konecne mozem napisat...teda odzaciatku som vela nestihala,ale teraz 😕 ...hups,ved ja uz si ani nespominam kedy som chudakovi muzikovi navarila 😅

trdlo 🙂 si zlaticko ze sa nam takto poctivo hlasis,ja na teba myslim kazdy den,ale nevyvolavam ci uz,lebo ja som to neznasala,ked mi znami volali...ahoj este nic? 😝 ...no tieto poslicky ta kazdym dno priblizuju k dnu D a pripravuju tvoje telo,aby vydalo ten pokladik 🙂 ...no to upratovanie 😀 taky zachvat som mala fakt par dni pred porodom,co si manzik tukal na celo,ci mi preskocilo...takze cochvila tu uvitame dalsiu babulku do klubu 😵

bejby 🙂 velmi vam to zelam aby ste mali parik,a aj nam tu treba nejakych chlapov pre nase baby,ved je ich tu akutny nedostatok 😉 ...inak ako sa citis?

lenky 🙂 vy ste aktivistky...jedna vari,druha pracuje...ved ja som pri vas zienka neschopna 😲

lenka.pav-a ako ste to zaldili s lukaskom?je u tej Tagesmutter?super,ze sa ti ta praca paci,tak bude mat Luky spokojnu maminku,ked nebude chofdit vystresovana s roboty...inak co maly papa,uz ste odkojili?

jasterka
18. máj 2009

pinkina-Emmcu vozim podla pocasia bud vo vanicke alebo v maxikosi,ktoru dam na kocikovy ram.
Zvolila som maxicosi,elbo ej tak emmka naucena z auta,pekne vidia vie si v nej pospat,teiz uz vo vanicke nieje nadsena,snazi sa brusakovat 😀 a ked sa unavi tak mrnci,inak trosku uz aj nosiem v manduce tak to striedame podla programu kam ana ako dlho,no a pocasia.
Tiez ale suhlasim s Lenkou,ze je to v pohode,ked tam mala nesedi cely den a nechce byt vo vanicke nemas vela na vyber.
Pytala si sa tiez na choditko-no ja ho tiez nekupim,som tiez skor nazoru,ze neprosipieva,ono ked je to z mierou asi ani neuskodi,ale zakaz to potom dietatku ,ked sa mu v tom zapaci?..tazko potom branit...ja som citala vela ze je dobre nechat deti krablovat a potom prirodzene pockat na chodenie. 🙂

no uz su moje lasky doma,viac som nestihla 🙂

twix
18. máj 2009

Pinkina - Dominik sedi v sportaku uz asi 3 tyzdne. on je tam tak v polo sede, ale aj tak stale dviha hlavicku, akoby nevidel 😉

Silvi - mne maly dned vypil dva krat 100 ml. zdalo sa mi to byt dost malo, ale je to uspech. uz je to par dni, co som ho zacala odstavovat, ale az dnes nieco vypil. to sme vyskusali uz skoro vsetky znacky mlieka, ale u neho to nie je chutou, on proste nema rad flaskove, ale len capovane 😉 stale ma chyta a kuse za tricko a hlada milk-bar 🙂 ale teraz uz sa to asi rozbehne a zvykne si na flasku.

Leni w - tak maly sa uz posadi 😲 ten je ale sikovny. Laurinka sa posadila az niekedy v 10 mesiaci.

Trdlo - tak uz sa ti to blizi 🙂 onedlho budes drzat malicku v naruci 🙂 drzim palceky, nech to pride cim skor a nemusis uz tolko cakat.

ja som tiez dnes dostala zachvat upratovania 🙂 deticky boli vonku s babkou a ja som upratovala skrine. to je hrozne, co sa tu nakopi a vzdy, ked nieco potrebujem, tak to samozrejme neviem najst.

Miriam - to je skoda, ze sa nemozes v stredu pridat. snad niekedy nabuduce.

ozaj, kde a kedy sa to presne chceme stretnut?

wienika
18. máj 2009

ahojte babulky,
tak ja som prave ulozila malu a idem zehlit...popritom si pozriem let´s dance 🙂 tak potom mi to zehlenie rychlo ujde....
inac aj ja som dnes chytila upratovaci rapel.....

bejby,tak predsa chlapcek, supeeeer, gratulujem... 🙂

trdlo, tak uz to mas zachvilku za sebou......drzim palceky 🙂

ronnda, dkujeme za fotky su super...ani som nevedela, ze fotis, ty si vsetko stihla, aj kavu, kolacik, fotit a byt este aj s malou v herni......sikulka 🙂

lenkaw, gratulujem k sedkaniu.....musel byt zlaty jak sa na teba zubil.... 😀

stefi, vitaj medzi nami-dievcatami 🙂

lenka.pav...super, jak to perfektne zvladas...... 🙂

kocky, co sa tyka stretka, ja este uvidim, lebo v stredu asi hram vecer,ale ked nie, tak urcite pridem, ale to dam este vediet.mrzelo by ma, keby mi to nevyslo....a ked budem moct tak az po osmej, lebo manzelik si musi predtym zakopkat do lopticky.... 😠
ja by som teda navrhovala okolo deviatej pred stefflom...co? skoro alebo neskoro?
vroni, prides?
miri, skoda, ze nemozes......snad nabuduce....

tinavieden
18. máj 2009

ahoj babule. Tak o tej deviatej pred Strefflom(nie aby si to niekto pomylill so Stephansdomom 😀) je dobry cas. Tak dufam,ze sa nas stretne dost.Takze ratame s Twix,Jasterkou,Silvinkou,Ronndou, Wienikou(jasne,ze to stihnes 😉 Lenkouw ak som na niekoho zabudla tak prepacte prosim 😉
Miriam skoda,ze sa nepridas ale snad niekedy nabuduce.Radi by sme Ta spoznali...no ved este nieco vymyslime aby to vyhovovalo aj Tebe.

tinavieden
18. máj 2009

A ano uz viem koho som este zabudla na Mayu 😉 hlava derava.Jasne Maya dufam,ze na 100%prides.
Ozaj a Charlotka co je s Tebou pridas sa?

tinavieden
18. máj 2009

..a co by bola bomba keby sa pridala a j vroni...no co pridas sa k nam na zur? 😀

maya01
18. máj 2009

Tina,tak to si nemozem nechat ujst... 🙂 😉
Vroni...veru...ty nesmies chybat... 😉

pinkina
18. máj 2009

Ahojte Kocky,

diky za radu. No Lenka to je super, ze ti maly uz sedka. Uz sa na to tesim aj ja. 😀

Jasterka aj Kristinku som parkrat mala v tom MaxiCosi a uz som aj na to zabudla, lebo posledne dni bolo stale skarede pocasie no a ked je pekne, tak tam narieke, ze jej svieti slniecko a ani slnecnik nepomaha a potom aj tak nic nevidi, ked ju musim zakryvat pred slnkom.

Mozem prist aj ja na to stretko? Je to rano o 9hod? Alebo myslete, ze je to az vecer- Stretko pre maminy? Nestiham to vsetko citat, tak vobec nie som v obraze. 😎 Sorry.

pinkina
18. máj 2009

Ozaj este som nieco zabudla. Sorry, ale ja mam tolko otazok, lebo nemam tu ziadnu kamosku co ma mimčo. A ked som vas tu konecne objavila, tak to musim vyuzit 😀
Novembrove maminy kojite este? Ja hej, ale uz ma to prestava bavit. Uz by som sa chcela nejako oslobodit. 😝

tinavieden
18. máj 2009

Pinkina, stretavama sa casto s detmi cez den ale teraz sa stretneme len maminy a ideme sa troska zabavit.Tak ak chces tak sa k nam mozem pridat budem radi,ze spozname novu tvar 😉

silvia2406
18. máj 2009

ahojte babule 🙂

lenka.pav, som rada, ze sa ti v robote paci a ze ste sa s lucaskom tak pekne zosuladili 🙂

lenkaw, blahozelam ku posadeniu. ale pochvalit sa musime aj my, tereska sa dnes tiez sama posadila. priznam sa, ze som to nevidela, boli sme u charlotky, malu som dola na brusko, my sme kecali a ked som sa na malu otocila, tak sedela 😅 takze ja som prepasla, taky dolezity medznik v zivote mojej dcery 😀 ale predpokladam, ze teraz si da drobec na par tyzdnov pauzu, ako to ona vie, a opat sa posadi az neskor, takze dufam, ze to uz neprepasnem 🙂 a tiez uz zaciname stvornozkovat, este je to velmi neiste, ale uz je tam ten pohyb, ruka noha, ruka noha, potom nasleduje bac na zem 😀

twix, krasne si to povedala s tym capovanym, maly ma pravdu, na co by chcel flasku, ked ma milk bar priamo pri mamine 😵

trdlo, myslim, ze miriam myslela bejby 😀 len ak by vedela o niecom, o com neviem ani ja sama 😀 tak uz sa ti tehulkovanie naozaj krati, poslickovia su hnusoby, uz mas pocit, ze je to tu a nic, ale neboj ono to pride, a syndrom hniezdenia mas ako vysity. ja som bola tiez hrozne aktivna v den porodu 😉 uz sa na ten vas maly "velky" zazrak neskutocne tesim🙂

co sa tyka stretka, velmi rada sa pridam, ale uvidim, aka bude noc z utorka na stredu a podla toho sa rozhodnem, ale vidim to viac na ano ako nie. 😉

miriam25
18. máj 2009

ahojte babulky,
trdlo, jasne, ze som myslela bejby 😀 😀 ja som teda riadny polepetko, pisala som rychlo a neviem akym nedopatrenim som tu sposobila rozruch 😀 ospravedlnujem sa silvinke aj bejby 😉

co sa tyka stretka, skoda, ze je to v stredu ☹ ale pevne dufam, ze to nebude posledny zur, ktory organizujete pre maminky bez deticiek a nabuduce sa budem moct pridat, uprimne povedane, veeelmi by som sa tomu potesila a veeelmi rada prisla, aj ked teda neviem, kde by som prespala, ale mozno by som sa mohla tak trosku votriet k maji alebo k wienike 😅 lebo inak by som si s vami nemohla ani len vypit a unavena by som este soferovala dve hodiny domov... ale to by sme myslim vedeli poriesit, vsak? tak snad este nejaky ten zurik bude, na ktory budem moct prist, bolo by to naozaj super.

lenkaw, aj ja sa pridavam k blahozelaniu, teda malinky je riadna sikulka 🙂

silvi, aj tebe blahozelam k posadeniu sa malinkej 😉 neboj, ona na to raz prisla a bude to robit stale 😉

trdlo, tak zachvat upratovania? no veru, tiez mam taky pocit, ze uz tu budeme coskoro vitat novy prirastok a zapisovat do tabulky 😉

lenka.pav naozaj ta obdivujem, ako to zvladas. si sikulka. len tak dalej.

idem mrknut na fotky zo stretka...

miriam25
18. máj 2009

ronnda, zasluzis si veeelku pochvalu 🙂 nielenze chodit pravidelne na stretka, ale este aj robis krasne fotky 😉

no nic, idem ja do sprchy a potom asi spat. tak dobru noc vsetkym.

jasterka
18. máj 2009

Ahojte 🙂
tak aj ja dufam,ze si to nejako dokazem zorganizovat,mliecko nemam odstriekane,lebo Emmca teraz pije kazde dve hodinky,ale skusim nakojit tesne pred odchodom a potom mam do polnoci frei 🙂

my sme v nedelu skusili mrkvicku,len prepasirovanu cez sitko,nech si Emmka zvyka na hustejsie,ale riadne ju natahovalo...chuda,doteraz len mliecko a zrazu taka kasa 😝 ,ale bola statocna a nieco spapala...dnes to bolo lepsie,ale stale len par lyziciek,tak neviem ci jej to mam radsej mixovat,citala som,ze ak si deti odzaciatku zvyknu na pevnejsiu kasu,nemaju neskor problem s kuskami,uvidime ktora z nas to vzda skorej 🙂 ...
v nedelu po tej slavnej prvej mrkvicke sme boli vonku v parku a ked sme prisli domov,tak mala Emmka hrudnicek vysypany,tak som sa prelakla,ze to je alergicka reakcia,ale asi to boli len potnicky,cez noc to zmizlo a dnes sa nic.Tak dufam,ze tie prikrmy zvladneme,pre mna je to hotova veda...mam respekt,kedze ma muz potravinovu alergiu ☹ ...

pinkina-ja kojim a teda bavit ma to akurat zacalo 😉 vsetko ciste,po ruke,hned,rychle,prakticke...
uz sme s Emmkou zladene,takze to ide ako po masle,nie ako tie pociatocne polhodinove kojenia,slecna je za pat minutiek obsuzena 🙂 ale to je kazdeho osobny pocit,ja si to kojenie este trosku mienim uzit 🙂

pinkina
18. máj 2009

Ahojte
No tak, to som zase zle pochopila myslela som,ze mate stretko rano s miminkami. Mne sa vecer asi neda prist, radsej by som prisla na buduce, ked pojdete von s krpcami. 😎

Jasterka teraz som sa prave zasmiala, ked si mi pripomenula tie zaciatky toho kojenia. Ked si predstavim seba ako som s hodinkami sedela na gauci a presne stopovala 15min. z jednej a 15min z druhej 😀 😀 . A to este Kristinka polku z toho spala, takze som ju musela stale stipkat, aby sa prebrala 🙄 a potom som mala stress z toho, ze asi nic nespapala. Mas pravdu, teraz je to pohodove za 5min. poriadnym tempom.Tak asi budeme pokracovat dalej. Ja uz Kristinku prikrmuje od konca minuleho mesiaca na obed Hipp-Menu a vecer este zje Griess. Jej chuti vsetko sama otvara pusinu 😲
Diky za nazor. 😉

lieska
18. máj 2009

Dievcata, vsetkym vam veeelemi dakjem, strasne ste zlate!! Tolko pozitivnej energie som tu nasla... 😉

Zdenka, gratulujem ku krasnej spravicke!
Bejby - parada, no to som zvedava na toho tvojho chlapceka, urcite bude taky zlaty ako jeho sestricka, len v muzskom vydani!
Vroni - ta Tvoj aNatalka je triadny ficus, tiez ma hned napadol vtip co pisala Slivika!
Pinkina - Mimi uz nosim v bugyne ale je tak v pololehu v polosede! A ked zaspim, dam ju do lehu. V MaxiCosi ju len nerada nechavam spavat, vraj to nie je ok.
Pavuka nekupujem ani ja...na plavani mame takeho chlapceka, ktroy preskocil fazu lozenia (lebo ho mamina stale davala do pavuka) a ten teraz chodil, ale len po spickach!!! Smiesne to je, ale hlavne je, ze v puberte moze byt z toho skolioza a podobne neduhy.
Kojenie bavi aj mna teraz viac ako na zaciatku, ako pise Jasterka. Ja kojim tiez a zatial sa ani nechystam koncit s tym. Tiez to povazujem za super rychle a prakticke...
No... a tu som zabudla co som este chcela...
Miri, dik za IP, napisem neskor, uz ma dnes raz odtade vyodilo.

viedencanka
18. máj 2009

Caute baby,

twix- ja Linde zarabam 110 ml, viac mi naraz nevypije,nam ale trvalo skoro 2 mesiace,kym vobec akceptovala flasku.Ty mas stastie,ze Dominik je rychlejsi 🙂 Ja este raz za den- rano kojim a nesnazim sa odstavit,keby som mala dostatok mlieka,nezacinala by som s umelym,kedze ja mam alergiu a astmu a moje dieta by malo byt co najdlhsie kojene.

Chysta sa tu stretko mamiciek? Ja sa k vam bohuzial nepridam,dost vam zavidim,lebo rada by som trosku von vypadla,ale nema mi kto postrazit deticky. Muz pride vo stvrtok a vtedy ked tu je on,som vzdy doma,kedze sa tak malo vidime. Tak snad nabuduce,ked tu bude zase babysittovat moj ocino,sa rada pridam.

viedencanka
18. máj 2009

Baby,ktore ste tu spominali ten maxikosi na kocik- dieta by sa tam malo davat len velmi kratko,ked je to nevyhutne,nie na prechadzky a uz vobec nie na spanie.Citala som o tom vela clankov,ake je to skodlive,urcite to tiez najdete na nete. Aj pri syndrome nahleho umrtia o tom pisu.Samozrejme je to kazdeho vec,dufam ze sa do mna nepustite ☹

My sme boli dnes plavat v Oberlaa,obidve deti sa unavili na smrt,vecer zalahli a je ticho 🙂 Ja som dnes poobede pri citani casopisu zaspala,tak teraz som cula a neda sa mi spat 🙂

bejby- to je krasne,ze aj vam vysiel parik. z nicoho sa nestresuj,s druhym to uz ide ako po masle 🙂

viedencanka
18. máj 2009

Silvia-pytala si sa na autosedacky 9-18 kg. My sme pouzivali Römer King Plus a bola som nadmieru spokojna so vsetkym. Da sa polohovat,lahko sa zapina. Teraz sa uz vyrabaju aj take otacacie,ze ked zapinas dieta,mozes si tu sedacku otocit k sebe. Viac o tom neviem,ktora znacka to je a kolko stoji,len propaguju to ako novinku.

pinkina
19. máj 2009

Dobre rano kocky. Diky za rady, hej o tom Maxi Cosi som aj ja citala, ze nie je dobre. No nasa Kristinka v tom aj tak bola, len parkrat. Moj muz ma auto cely den v robote, takze v aute ani velmi nie je.
Dnes idem na stretavko s Charlotkou, takze uz nemam cas vypisovat, musim frcat si umyt vlasy.

😵

charlotka
19. máj 2009

jej pinkina, aj ja sa chystam umyt vlasy 😉 to budeme ale vyfesakovane 😀 len dufam, ze nam nebude prsat, lebo nejak sa mraci 😠

musim vychvalit Silvinkinu Teresku 🙂 ta sa nam tu vcera premavala po byte ako nic 😀 sidlo je to poriadne, mamina sa uz zapoti 😉 a este aj to posadenie, no sikovnica poriadna, energia z nej len tak frci 🙂 to nasa livca, ta si zvolila taky komornejsi pristup k veci 😀 a zo par krat si aj pobekala ze meee meee a slzicky ako hrachy, ked sa Tereska rozhovorila alebo nieco vykrikla, livia sa lakala 😎 ale ona si len tak trosku pomeka a ked ju trosku pomojkam, uz aj nazera co kde ako 😀

ale asi sme tu vcera mali nejaku pozitívnu energiu ohladom pohybovania, pretoze livia rano zacala s pretacanim na brusko! co pred tym nikdy nerobila a neskor sa uz aj zas zacala pretacat z bruska na chrbatik 🙂 takze asi nieco od Teresky odkukala 😀

no a vyzera to tak, ze nam ide prvy zubok! vcera som jej na dasienku objavila taku purpurovu ciarku ale velmi si nedala nazerat do pusinky. to dnes rano zacala piskat a vyskat a neprestala az doteraz, kym nezaspala, tak som mohla aspon kukat do pusinky, kedze bola stale otovrena🙂 a na mieste cervenej ciarky uz vidno dve biele vlnky 🙂 tak som zvedava 😀

jasterka
19. máj 2009

Ahojte baby 🙂

teda ste ma vystrasili stou maxicosi 😲 a ja som bola doteraz presvedsena ,ze je to lepsia volba ako sportak,ked este nesedime 😕 najme preto,lebo je uz od novorodenca vyvinuta na sedenie v aute a aj na dlhe cesty,samozrejme s prestavkami,poznam maminky co su v aute s detmi mozno viac ako ja na prechadzke...
viem za ten nahly syndrom,ze treba pozerat male mimi ako maju hlavinku zvesenu,ci dychaju,ale toto som eset nepocula,ze by sa vnej nemalo byt dlho....nastastie uz to nebude snad dlho trvat a leto stravime krasne v sportaku 🙂

pinkina-krasny den aj s Lotkou 🙂 a vsetkym krasny dnik 🙂

charlotka
19. máj 2009

Na to super stretko mamiciek sa zial nepridam ☹ ☹ ☹ ale taaaaak by som rada, presne take nieco by som potrebovala, take odreagovanie ale neda sa. musim kojit, livia z flasky dostala iba raz a to ju natahovalo, takze mi mame len cicik a ten nam treba o 19.30 a zas tak medzi 22.00 a 23.00 a tak dalej, proste casto, som pisala, ze livia chce papat tak 3 - 4 krat za noc. no co uz, ale to kojenie si tiez vychutnavam a nehanbim sa povedat, ze je to pre mna doslova slast 😀 tak ju stiskam ked tak krasne papa 🙂 to asi pre tie tazke obdobia, ked som jej nemohla dat papat pred vysetreniami alebo ked nechcela pretoze jej bolo velmi zle a to mi taaaaak strasne chybalo, to jej salenie za cicikom 😀 ona totizto od narodenie doslova salie, len co ju dam blizsie k ciciku, tak sa zacne triast a hlasno tesit a dozadovat he he he hu hu 😀 tak plne chapem aj Silvinku, ze jej ten pocit chyba ale najdolezitejsie je spokojne babatko, nie? 😉

charlotka
19. máj 2009

Ahoj Jasterka, este si tu?

charlotka
19. máj 2009

som len chcela ohladom toho papania, ja tiez malej pretlacam len cez sitko, mixovat zacnem az masko. tiez si myslim, ze je to lepsie, malej v pohode chutilo, ale tiez ju par krat natiahlo, ked som napr. dala malo vodicky, tak mozno by pomohlo, keby si pridala trosku viac vody a spravilo tu kasicku taku ako pyre, u nas to zabralo a zas sa otvarala pusinka 🙂

pinkina
19. máj 2009

ahoj Charlotka aj moja Kristinka cely den len vyska, totalne sa jej to paci. Skusa stale hlasnejsie a hlasnejsie a u toho kope stale nozickami.

Ozaj vy nekupujete tie Hipp Menu pohariky? Robi te tie kase sami? Ja som citala, ze tie pohariky su zdravsie, ze to sama tak nemozes hygienicky a ani biol doma upravit. Tak teraz neviem co si mam o tom mysliet. 😕

bejby29
19. máj 2009

Caute kocky, vy ste ale aktivne..
Pinkina, ja som tiez pocula, ze tie pohariky su lepsie ako doma varene, ale aj opacny nazor, takze teraz si mozem asi vybrat. Ja aj varim aj kupujem Hippky. Skusala som aj Alnaturu, ta jej vsak nechuti. Kase som vzdy kupovala, ale mixovala som do toho ovocie.
Musia byt tie vase deturence podarene, ako si vyskaju 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre