Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
18. feb 2009

No Wieni, lenze ty mas posledne Leuskine foto z therme a to uz je tiez nejaky ten mesiac dozadu 😀 ..
Ozaj, Boldy, posli nejaky ten kolacik, ja by som si dala 😉

wienika
18. feb 2009

tak kukni na facebook ak chces....tam su ,,trosku,, cerstvejsie..... 😉

bejby29
18. feb 2009

ok kuknem 😉

boldy
18. feb 2009

wieni> taky rychly kolacik so smotanou, vsetko dokopy a sup... a dnes sme kupili cerstve jahodky, tak som ich tam tiez hodila 😝 ne co som tehu sa mi nechcelo varit, ale opat chytam nejak chut na varenie 🙂 hlavne manzo bude zas rad, ze ma to opat zacina bavit 😀

viedencanka
18. feb 2009

wienika, ocko Linduske tak slzi,ale neboli ju to,ano nestipe,aspon myslim,lebo si to vobec nechyta,len jej to stale cistim,lebo sa jej tazsie otvara

No ja tu teraz asi sama buntosim,robila som si tu trochu poriadok vo fotkach,medzitym mi aj pracka doprala,cajik som si uvarila a takto si tu vegetim 🙂

aj my ideme v piatok do BA,dufam, ze cesty budu dobre,ale Martinko by sa velmi tesil,ak zostane sneh,dedko mu slubil,ze ho zoberie na sane,asi na Kolibu,alebo mozno bude stacit ten maly kopcek co mame v zahrade 😉

maya01
19. feb 2009

Ahojte kocky...
teeeda ste toho popisali...ale tak to ma by...aspon som mala co citat... 😉

Viedencanka,s tou penazenkou ma to mrzi... ☹ hlavne tie vybavovacky su najhorsie...
Idem hned zavolat,kvoly tomu cviceniu...aby sme sa mohli na bud. stvrtok uz pridat...To cvicenie zacina o 17.00...vsak?

Wieni,som sa dobre zasmiala na tvojom svagrovi...ale aj snaha sa rata...no nie? 🙂

Bejby,ber to pozitivne...odbyjes si to naraz...ja by som tiez prijala uz druhe...ale vzdy mam este nejake proti,preco este nie... 😒 Uz si bola aj u dr. a vies,ktrory tyzden si?

Miri...tak ste mali pekny zazitok... 🙂

No idem nieco robit...ale v poslednej dobe sa mi taaak nechce... 😝

miriam25
19. feb 2009

ahojte babulky, tak ja som uz ulozila malinkeho spinkat, dufam, ze potiahne aspon hodinku a pol 😉

wieni, tiez som sa vcera dobre pobavila na tvojom svagrovi, to musel byt super pohlad. moja svagrina by to so samkom urcite vsetko super zvladla, ona k nam chodieva dost casto a vtedy vyuzivam situaciu, aby som mohla porobit ine veci, ktore so samkom nestiham a ona sa onho postara, nech je to cokolvek. aj flasu mu urobi, prebali, oblecie, uz je u nas ako doma 😉 takze ja som sa o toto nebala, skor som si robila starosti, aby jej samko vobec zaspal, ked bude vidiet, ze s drahym nie sme doma, lebo to zvykne robit cirkus. preto som ho ukladala este sama do postielky, akoze sa nic nedeje, som doma a potom sme s drahym tajne vypadli 😀

bejby, neboj sa, presne ako si napisala, odbijes si to teraz a potom sa uz budes len venovat svojim detickam a divat sa, ako krasne rastu. a budu mat aj vela spolocneho, kedze medzi nimi nebude velky vekovy rozdiel. my sme si s bratom ako decka moc nemali co povedat, je medzi nami rozdiel 4 roky a mali sme uplne ine zmyslanie a zaluby, ale teraz je to uz zasa o niecom ceeelkom inom ;)

vroni
19. feb 2009

Viedencanka, prajem vela trpezlivosti pri vybavovani, fakt, ked sa dari, tak sa dari......
Wieni, Lea v overale bola super, skoro som si oprskala monitor a kolegyna uz ma vazne pochybnosti o mojom dusevnom zdravi 😀 😀 😀
Dnes som zapisala krpatu na plavanie, po niekolmesacnom hladani som to vzdala a zapisala ju v Bratislave, tu ponukaju (ak vobec) sport pre deti 2-4 len doobeda alebo najneskor o tretej..... Ze ja, stary zhyralec aj do prace chodim, mam smolu (a moje dieta so mnou 😠 ). Takze ak niektora potrebujete tak dvakrat do tyzdna si odskocit do Bratislavy alebo nieco priniest - od marca som k dispozicii... 🙄 🙄 🙄
Chlap vcera doklusal s nadsenymi spravami o fantastickej lyzovacke (pre deti) na Hohe Warte, poznate to tam niektora?

ronnda
19. feb 2009

vroni - tak ted jsem si malem oprskala monitor ja, kdyz jsem si predstavila, jak ho oprskavas a kolegove na tebe ziraji 😀
s tim plavanim je to zvlastni, ze se tu jaksi nepocita, ze by rodice mohli byt v pracovnim procesu...
ta pravidelna linka dvakrat tydne do bratislavy je bezva, skoro jako katamaran 😉

miriam - mala usnula neco po jedenacte a taky doufam, ze to bude tentokrat vic nez jeji obvykla hodinka, protoze jsme dnes meli budicek uz v 5:45... po strasne dlouhe dobe... jinak ale zase musim napsat, ze posledni dobou spi durch a velice klidne, takze se ani nebudim.
a co vlastne zoubky? u nas zatim nic noveho, mala ted poctive otvira pusu co muze, kdyz ji cistim zoubky, je to radost je takhle cistit a nezapasit s ni. takze po dukladne prohlidce jsem neobjevila zadny novy.
vcera si rozrazila ret a dnes spadla a ma modrinu na cele, tak je takova hezky barevne sladena.

ronnda
19. feb 2009

wienika - i ja bych uvitala nejake aktualni fotky leusky v tvem albu, facebook??? tam se muzu zaregistrovat, to je nejaky chat? vim, ze jste tu uz o tom psaly... ja jsem absolutni neznalek.

ronnda
19. feb 2009

boldy - no teda, ty takhle pozde v noci jeste peces, ale je pravda, ze kdyz je chut na sladke, tak te nezastavi temer nic, to znam!!! 🙂

maya01
19. feb 2009

Roonda...http://cs-cz.facebook.com/ 😉

Vroni...nemas chybu...skoro som tiez monitor oprskala... 😀

viedencanka
19. feb 2009

vroni,aj ja som predbezne zapisala martinka na plavanie do BA od aprila,dp plaveckeho klubu na pasienky,tam su v skupine len 4 deti a je to skutocne trenovanie,nie len take blaznenie vo vode,casy si kazdy moze vybrat,hlavne soboty a nedele je vela moznosti,co vo viedni bohuzial nie je

ronnda
19. feb 2009

maya - dekuji, vedela jsem, ze se nade mnou nekdo slitujete a budete me o techto technickych vymozenostech informovat 😉

viedencanka
19. feb 2009

dnes sme boli s linduskou u dr,zase podrastla a pribrala a je nadpriemer,na 5,5 mes. 7,3kg a 66 cm.Presne za mesiac pribrala 350 g,preto ma prekvapilo ked pisala lenka.pav ze jej dr povedal ze to je maly mesacny prirastok a mala by zacat prikrmovat.Mne naopak povedal,ze pribera az nadmieru takze ziadne dokrmovanie 🙂

viedencanka
19. feb 2009

ronnda,neboj,urcite si technicky zdatnejsia nez ja 🙂 ja sa cudujem,ze som doteraz este nepokazila moj pc 🙂

viedencanka
19. feb 2009

bejby- takze asi budes aj ty oktobrovka 🙂 daj nam vediet,ci je vsetko v poriadku a ako sa citis.

ronnda
19. feb 2009

viedencanka - myslim, ze linduska pribira hezky a kdyz neplace hlady, tak si taky myslim, ze neni duvod dokrmovat. co doktor, to jiny nazor.
co ocicko, dival se ji na to dr.?

viedencanka
19. feb 2009

ano,ma zapal spojoviek,dostali sme antib. kvapky,za par dni to prejde,nie je to nic vazne,nastastie ju to nesvrbi

miriam25
19. feb 2009

ronnda, vies, ze som aj ja na teba myslela, ze ci nemate nahodou nejaky novy zubok? 😀 u nas tiez zatial nic, ale tlacia sa 4 zubky von, krasne to vidno. dokonca som mala pocit, ze uz vysiel jeden ocny, ale bol to len klam, no ale nemyslim si, ze by to este neviem ako dlho trvalo. aj ked sa mozem mylit 😉 ved ja ta budem informovat, neboj ;)

viedencanka, aj ja si myslim, ze lindska pribera normalne. a mozno je aj rozdiel, ci je to chlapcek a ci je to dievcatko, ved chlapci su zvacsa vacsi, neviem. ale pokial je spokojna a staci jej tvoje mliecko, tak nevidim dovod, preco zacat dokrmovat.

ronnda, na tom facebooku je uz polovica bab z konika. sice budes najskor pozerat, ze co sa kde robi a budes trosku mimo (zrejme kazdy bol), ale ked si zvyknes, tak uz bude dobre ;) daj vediet, pod akym menom ta potom mame hladat.

susann83
19. feb 2009

ahojte babenky-mamicky.
potrebovala by som poradit.
moja kamoska byva v dedinke pri viedni, je slovenka a v juni tu bude rodit, mazela ma tiez slovaka. moja otazka je, ci ma narok aj na novorodenecky prispevok zo slovenska. je zamestnana tu v rakusku, tu si vsetko plati, ale ma este na slovensku zahlaseny pobyt, ale na sk si uz ziadne poistenie ani nic neplati.
viem, ze som tu nieco podobne citala, ale neviem kedy a kde to bolo.
dakujem vam vopred 🙂 🙂 🙂

maya01
19. feb 2009

Viedencanka a co s tym futbalom...zobrali tam Martinka?
To plavanie je super... 🙂 Na sk,je dobre to,ze vela kurzov je v sobotu a aj v nedelu...tu nic a to je velka skoda... ☹

Susann,v tomto sa ja moc nevyznam ale baby urcite poradia... 😉

bejby29
19. feb 2009

Ahojte kocky, tak dnes idem k dr., uvidim, v ktorom mesiaci alebo tyzdni som 😉
Viedencanka - mozno oktobrovka, ale moze byt aj novembrovka. Ja si totizto debko nepamatam, keby som mala naposledy kramy..
Susann, ja som bola tiez v rovnakej situacii ako tvoja kamaratka, ak ma stale trvaly pobyt aj na Sk, tak ma narok na novorodenecky prispevok (je to tusim okolo 800 Eur).. Ja som ho dostala a tiez mam len trvaly pobyt na Sk, okrem toho tam nic neplatim (okrem smeti)..

maya01
19. feb 2009

Bejby,daj potom vediet...som zvedava... 😉

bejby29
19. feb 2009

jasne, Mayi, dam vediet.. Aj ja som velmi zvedava 😉

susann83
19. feb 2009

bejby dakujem ti za odpoved. drzim palce u lekara 🙂 inak malinku mas chutnu.

bejby29
19. feb 2009

dakujem Susann 😉

lieska
19. feb 2009

Vroni a Twix, dakujem za rady!!!! Pomohli!

Lenka, ja mam tu istu situaciu, nie som poistena, lebo som im nedodala potvrdenie o trvalom pobyte na SK! Tak mi stopli poistenie!
Medzitym som sa nahlasila uz aj na trvaly pobyt tu v Rakusku, ale az od 17.2. dovtedy potrebuju potvrdenie zo SK. Dnes tam bola mamina, aj som s panou hovorila telefonicky, oni mi mozu dat potvrdenie len ze mala je nahlasena na trvaly pobyt od dneska, teda odkedy sa prila nahlasit. Dobre, co? Tak sme to vymysleli tak, nech tam nepise datum a skusim to tak Rakusanom predlozit.
Inak Familienbeihilfe (to je vyplacane z Finanzamtu, nie?) uz dostavam, na to som trvaly pobyt v Rakusku nepotrebovala! A aj Anmeldebescheinigung uz mame, tzreba len dodatocne poslat kopiu pasu malej. Inak slovensky RL trval fakt bez jedneho dna 3 mesiace!

Ronndi, diky za privitanie! 😉

No a Bejby ... zimomriavky mi behaju!!! To je super sprava, neviem ci to nejak moc prezivam, ale normalne som dojata! GRATULUJEM!!!!!!

twix
19. feb 2009

ahojte,
tak my sme uz asi zdravi. no nechcem to zakriknut, ale deti dnes cely den nezakaslali 😀
maly dostal rano posledne ATB, tak snad ho prestane boliet brusko, posledne noci boli dost narocne
a ja mam strasny deficit spanku. uvidim, ci dnes vydrzim pozerat ordinaciu a este je aj Opernbal .... 🙄

inak ste tu pisali o kalamite a ze sa neda ist von. nas v 21. to asi obislo. vcera som bola v obchode a aj na poste a cesty a chodniky boli suche, snehu malo, este som si pomyslela, ze chudak Laurinka, kym sa dostaneme von, ani sneh uz nebude.

Viedencanka, chuda, tebe sa asi lepi smola na päty ☹ mne tiez raz skoro ukradli tasku v Auparku v McDonalde. normalne uz drzal tasku, som sa k nemu otocila tak rychlo usiel.
moje deti mali tiez po porode zapaleny slzny kanalik a brali tie kvapky. drzim palce, nech sa to malickej rychlo vylieci.
ozaj, to cvicenie ponukaju v kazdom bezirku? ako zistim, ci je to aj tu u nas? od kolkych rokov tam mozu deti chodit? to som prekvapena, ze na kruzky musite jazdit do bratislavy ☹

twix
19. feb 2009

Wieni, my sa chystame na musical Rudolf. muz kupil listky pod stromcek. naposledy sme boli na We will rock you (pesnicky od Queenu) a predtym na Elisabeth (mam aj cd aj dvd, je to velmi pekne).

Bejby, ja som to druhe chcela hned, myslim, ze o par rokov by ma uz nikto neprehovoril, aby som v noci stavala k babätku 🙂 a laurinka by bola jedinacik, co som ja nechcela. tiez mam brata ani nie o dva roky starsieho. teraz to sice nie je lahke vstavat v noci, ale coskoro to budem mat za sebou a deticky mi uz teraz robia radost. len to tehotenstvo nebude pri natalke take lahke. prave sa uci chodit, ale ty to urcite zvladnes. daj potom vediet, ako bolo u lekara.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre