Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

charlotka
8. apr 2009

tak som malu este uspala na balkone, juj, to som rada, aj ked pravdepodobne len na pol hodinku, ale aspon nieco 😕 tiez mame fazu mama mama a o zaspavani ani nehovorim, to je revu, pred kazdym spanim a vymyslania, co teda nebyvalo, vecer zaspinkala sama s dudlom hned a rano tiez bez problemov, no teraz.... vsetko sa meni, stale 🙂

silvi, tak super ze uz mate ten bytik!!! prajem prijemne zariadovanie, to ja osobne priam zboznujem 🙂

ronnda, no teda neviem ako ti poradit s tou vodou, uz som pisala, ze ja som bola ako dieta taka ista, dokonca si to este stale pamatam, ako som kricala a skriabala sa po obkladackach vo vani 😒 a hlavu zmyt? to ani nevravim, ale pamatam si, ze moj ocino mi vzdy dal ruku pod hlavu a stale mi rozpraval ako ma drzi a ze ma nepusti.... to trosku pomohlo...ale fakt, je ze vody sa bojim ako cert svatenej vody... ale uz nie vo vani, ale len v prirode 🙂 a aj v bazene ma chyta obcas panika, ale to som uz natrenovala 🙂 tak vam drzim palce, nech to cim skor prekonate. pozrela som foto, mala je v tom auticku straaaaasne podarena, normalne ako naozaj 😀 to bude pretekarka! 😀

charlotka
8. apr 2009

tak si tu pisem sama so sebou 😅

ale este som chcela dodat zopar info

liluvie, v ziadnom pripade sa nenahanaj za nejakym potvrdenim!!!!!!!!!!!! pochybujem ze ti ho aj nejaky urad tu v rak. vystavi! a uradnicke povedz, ze to ma mat ona prehlad, co sa v ktorej clenskej krajine vyplaca a na co maju slovenski obcania narok na sk! a ked ona nevie, tak chod rovno za jej veducou - odd. statnych socialnych davok a ked nebude vediet ani veduca, tak sa mozu spytat na odd. Eures, europoradcovia by to mali vsetko ovladat, mozes pozriet aj na net http://www.eures.sk/ niekde to tam urcite je, len nemam cas to hladat. a ked nezaberie ani to, tak chod rovno za riaditelom, nech sa na to pozrie, ved ty tam nebudes chodit ako na hodiny klavira pre ich neznalost!!!!! (riaditel odboru socialnych veci) a rovno im aj povedz, ze ani oni by nevystavili hocijake potvrdenie o nejakom neznamom prispevku ktory sa vyplaca v inej krajine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zlc mi ide usami 😠 ved na tom tlacive je presne napisane, ake doklady mas predlozit . ked im nestaci ustne, ze take cosi v rak. neexistuje tak nech ti to daju podpisat formou cestneho prehlasenia a nedaj sa a basta!

wiedencanka, aj ja som vahala pri tej odsavacke na vysavac. najskor som si kupila tu do ust, a aj som sa snazila zopar dni odsavat, ale bolo to katastrofa, livia mala uplne zapchaty nos a trasne sa hnevala na tu hadicku a ja som mala cele pery donicene, co mi to zakazdym vytrhla rucickymi. tak som skusila tu na vysavac a je to lepsie, sice tiez revala ako o dusu, ale nos sme vycistili paraaaadne. ja som pocula, ze sa nema pouzivat do 6 mesiacov - mozno kvoli tomu usku, ale v navode je uvedene, ze sa moze pouzivat od narodenia.

charlotka
8. apr 2009

este ma by ma zaujimalo, liluvie, v ktorom meste - na ktorom urade si to bola vybavoat? len zo zvedavosti 🙂

viedencanka
8. apr 2009

Silvia,takze aj ty budes byvat v 23.? Na ktorej ulici? Pre aky byt ste sa nakoniec rozodli? Gemeinde alebo Genossenschaft?

viedencanka
8. apr 2009

My sme dnes boli v nemocnici na vysetreni,martinko rano uz teplotu nemal,ale brucho ho stale bolelo.Bola tam velmi mila lekarka,dlho ho vysetrovala.Bolo mi povedana,ze to je uplne bezne,ze deti skolkari casto dostanu nejake infekty.Pokial teplota netrva dlhsie ako 3 dni a nie je vyssia ako 38,5, netreba to brat vazne,je to pre dieta dolezite na budovanie imunity. Kaslat uz prestal,pluca uz ma ciste,uz mu len trochu tecu sople,tak preto asi ten kasel prechadza. No ked sme sa vratili,zase dostal teplotu,ale len 37,5,teraz cele poobedie spi,co mu len pomoze,snad ho to rychlo prejde. Brucho mu tiez dlhsie prezerala,pravdepodobne je to nejaky infekt,ktory mu chytil aj zaludok,preto ho to boli.Tak uvidime,dokedy sa budeme trapit,ale takyto dlhy spanok mu vzdy pomohol nabrat nove sily.
Charlotka tak vy uz pouzivate Laufgitter? Ja som tiez rozmyslala,ci ju uz mam zmontovat,myslela som si,ze tam este nevydrzi,lebo este nevie sama sediet,ale asi uz vyskusame. /to budem musiet asi premiestnit zase nabytok,lebo tu v obyvacke sa uz nepohneme ☹

Ronnda- to vyjednavanie nieco za nieco dobre pozname 🙂 U nas to funguje doteraz,Martinkovi sa v poslednom case casto nechce spolupracovat 😉

miriam25
8. apr 2009

ahojte babulky,
ja teraz zrejme len kratko, nejaka som unavena, takze si pojdem dnes skor lahnut a nebudem konecne ponocovat. Dufam, ze som sa nenakazila od samka a nebudem teraz ja marod... samkovi je uz lepsie, teplotku sice ma, ale uz nie taku vysoku, tak dufam, ze zajtra uz bude naozaj len dobre a budeme moct ist aspon na chvilku von.
dnes tu bola svokra na chvilku, vypila si kavu, chvilu sa s malym pohrala a sla. no ale musim povedat, ze to je uspech, u nas uz nebola ani nepamatam...
no nic, dobru noc vam zelam...

silvia2406
8. apr 2009

ahojte 🙂

prinasam spravy od matky 🙂 operacia dopadla dobre, je ubolena, ale inak je vsetko oukej 😵 velmi pekne dakuje vsetkym dusiam, ktore na nu mysleli 🙂 este nevie, kedy ju pustia, pretoze o tom nehovorila s lekarom, snad zajtra bude vediet viac. 😉
matka, zelam ti skore zotavenie, aby si co najskor bola doma pri svojej rodinke 😵 😵 😵

viedencanka, dufam, ze martinko bude coskoro fit. je super natrafit na dobru lekarku, ktora ta poriadne vysetri, uisti ta, ze o nic vazne nejde a neodbije ta ako hystericku matku. matka by o tom vedela rozpravat, mala stastie na lekarku, ktora ju vysetrovala po prvom zachvate 😠
inak bytik sa nachadza blizko U6 Alterlaa 😉

charlotka, dakujem za povzbudive slova 🙂 tereska je spokojnejsia, licka sa jej zagulatili, tak uz sa tak netrapim, aj ked mrzi ma to stale 😒 ale neurobim s tym uz nic 😎

miriam, drzim palce, aby si nebola chora aj ty 🙂 zelam rychle vyzdravenie samkovi a samozrejme aj ostatnym marodom 🙂

viedencanka
8. apr 2009

Jasterka,tak mas to za sebou,uz len zregenerovat sa a si doma.

Silvia,lekarka,co nas dnes vysetrila bola naozaj super,stravila s nami vela casu a bola veeelmi mila.Ked nas pediater ma dovolenku a lebo neordinuje,tak vzdy zajdeme do nemocnice do Mödlingu,tam je velmi dobre Kinderabteilung,vyborni lekari,necaka sa dlho,je to tam velmi ciste a takmer ziadni cudzinci,takze odporucam v pripade potreby.

viedencanka
8. apr 2009

Twix- aj ja najradsej idem nakupovat bez Martinka oblecenie a topanky.Kupim,doma vyskusam a co nie je dobre,vymenim alebo vratim.Jedine do Deichmanu so mnou chodi rad,tam maju televizor,kde bezia rozpravky 🙂 Predtym aj do C&A v SCS chodil so mnou rad,tam mali detsky kutik s gulickami a smyklavkami,tam dlho vydrzal,ale po rekonstrukcii to zrusili,takze tam chodim zase sama /resp. s Linduskou/ 😉

maya01
9. apr 2009

Dobre ranko,

Martinka,aj ja ti prajem skore zotavenie...super,ze vsetko dobre dopadlo... 🙂

Wieni,ako sa ma Lea?

Ozaj a co je s Bejby,sa tu dlho neukazala...alebo je na Sk?

Konecne posledny den pred sviatkami...ja sa tak tesiiiim. Potrebujem oddych...

Viedencnaka,ako Martinko...uz je ok?
Moj Samko tiez kaslal tuto noc,ako stary hrniec...no dufam,ze bude ok...

lenka.pav
9. apr 2009

ahojte dievcata. ako sa mate? konecne je pekne pocasicko, slniecko svieti, da sa aj dlho prechadzat - konecne. 😵

jasterka, ako sa mas? dufam, dobre a bolesti ze ta obchadzaju....a verim, ze emuska to tiez bez maminy dobre zvladla.

bejby, veru, co je s tebou? vsetko ok?

viedencanka, ako je martinkovi? dufam, ze uz neteplotujete.

miri, samko ako?

charlotka, si spokojna s laufgitter? kde ste kupili, kolko stalo? daj vediet. kedy to idete na tu operaciu? dufam, ze mala ma stale pekny zadocek...

silvi, tak ako? vsetko premerane? taketo veci ja milujem, zariadovat, nakupovat, malovat....ach jaj....

musim sa vam pochvalit, od dnes rana oficialne patrime k zubacom, lucaskovi vysli naraz oba spodne zubky!!!! 😉

maya01
9. apr 2009

Lenka gratulujem k prvym zubkom...teeeda hned dva naraz,super... 😵 🙂

ronnda
9. apr 2009

lenka.pav - taky gratuluji hned k dvoum zoubkum. a jak to lucas zvladl, byl neklidny nebo vylezly v pohode?
jasterka - super, ze uz ma op za sebou, dekujeme silvi za zpravy a moc zdravime!!!
bejby - ozaj kde jsi... mozna jen pospavas, ta jarni unava...
wienika - a jak u vas? co leuska, snad je ok. a ty asi pracujes...
viedencanka - snad uz je martinkovi dnes lip.

vcera odpoledne jsem byla s nici jete u deichmann, byly jsme tam pres pul hodiny, tam se ji libi, i kdyz zrovna nejela tv, chodila si tam a hrala s botkama, vzdycky jsem ji nejake nazula at v nich chodi a tak, byla to pohoda, ten humanic se ji nelibi uz na prvni pohled... ale botky jsme zase nekoupily, nemely velikost, tak asi zitra pojedu jeste jednou.
charlotka - dekuji za povzbuzeni ohledne strachu z vody... musim rict, ze vcera bylo koupani opet bez revu a sice metodou "neco za neco" nebo spis domlouvaci, vyjmenovala jsem ji vsechny deti co se koupou a ze kdyz si hraji v pisku, koupat se musi, tak jestli si chce zitra zase hrat (kyvala jak o zivot), tak ze se musi vykoupat. nakonec jsme si hezky hraly a ani se ji nechtelo ven. tak v teto metode budeme pokracovat a jsem zvedava, az budeme umyvat vlasy...

mayi - super, posledni den v praci a zitra huraaa volno. ja jsem myslela, ze je dnes streda 😒
jdu varit spenat...

maya01
9. apr 2009

Ronndi,tak ste nic nekupili... 😒 No ja sa chystam,ze sa po ceste zastavime v Pandorfe a kupim Samkovi aspon 2 parov topanok... 🙂
Ja som sa prave vratila z obeda a tiez som mala spenat...ved na zeleny stvrtok sa patri... 😉

ronnda
9. apr 2009

mayi - jasne, dnes je spenatovy den...
miri - co vy, jak je samkovi? pujdete uz dnes ven? zase je tam krasne.

viedencanka
9. apr 2009

Martinko mi vcera prespal cele poobedie,vecer asi o deviatej sa zobudil,chvilu bol hore a zase zaspal,spal az do rana.Rano uz zase vyzeral dobre,poriadne sa vypotil v noci,myslim.ze mu uz vsetko preslo.Dnes som ho zaniesla do skolky,maju Osterhasefest,to som ho nemohla nechat doma 😉
Dnes mi Linda konecne vypila trosku mlieka z flasky,prvy krat. Uz par dni s tym bojovala,ked videla flasku,hned zacala od jedu sermovat rukami ☹ Ja ju inak nadalej kojim,lieky neuzivam,ale mam uz velmi malo mliecka a aj jej zostava vacsinou plienka sucha.Tak som sa rozhodla dat jej trosku UM,mozno sa ale medzitym este rozbehne tvorba mojho mliecka,rada by som este pokracovala,zatial to vydrzim bez liekov na alergiu.
Jasterka,snad uz sa mas lepsie a cosoro ta pustia domov.

Ronnda- Nicol je uz velmi rozumna,ze sa s nou mozes tak super dohodnut. A asi mame rovnaky vkus,ani ja moc do Humanicu nemusim 😉

Tiez sa pridavam k spenatovym,prave si pochutnavam.

viedencanka
9. apr 2009

Dnes doobeda som bola v Toys r us a bolo tam take mnozstvo ludi,ako keby zadarmo davali.

Baby,ktore kupujete pampersky,v Bipe maju zaes akciu,ten velky balik,okolo 60 ks- 11,19 EUR.

viedencanka
9. apr 2009

Maya- ten kasel je tu teraz asi poriadne rozsireny,aj deti vsetkych mojich kamosiek to teraz maju.Nam nastastie lekar nepredpisal antibiotika,len sirupy,takze pokial nedostane martinko zase teplotu,malo by to u nas uz byt OK.

viedencanka
9. apr 2009

Neda mi este nepochvalit sa: Linduska uz par dni hovori mama,ale iba vtedy,ked vidi,ze jej chystam jedlo a pyta si,vtedy uplne zretelne opakuje mama a pozera na jedlo /nie na mna ☹ /

maya01
9. apr 2009

Viedencanka...no Samko kaslal len nad ranom...ked som odchadzala do roboty,tak nekaslal,no uvidim,ked pojdem pre neho do skolky...ale teda soplik mu tecie statocne... ☹
Linduska musi byt zlata... 😵
Idete dnes do Ba,ci ostavate na sviatky vo Viedni...?

wienika
9. apr 2009

ahojte kocky,
dakujeme za opytanie, lee je uz dobre, vlastne uz vcera bolo, akurat nepije vecerne mlieko, z coho som smutna, lebo jogurty a syry nepapa, tak dufam, ze je to len prechodna faza.....

viedencanka, to musi byt zlate, ako mala kuka na jedlo a hovori mama...... 🙂
inac tu odsavacku som kupila v petrzke, ale v danubii, tam je carefour(oproti tescu) a tam vnutri je ta lekaren.....prepac, som si pomylila nakupne centra....
som rada, ze je martinkovi uz dobre.....

jasterka, no vidis, ze vsetko dobre dopadlo......uz aby si bola doma s emmkou 🙂

silvi, gratulujem k bytiku......nech ste tam stastni.....

lenka, super, dva zubky naraz........a ani to moc nebolelo, ze?

maya, kedy vyrazate? my okolo tretej......uz sa tesim domov 😉

miri, ako samko?

charlotka, ozaj ako ta rituska? stale vetrate?

ronnda, ja som kupila malej boty v geoxe, uz druhe a som veelmi spokojna.....to su tie luftovacie, aspon sa jej nespotia nozicky v lete....
ozaj, aku velku nohu ma nici? lea ma 20.....twix spominala, ze laurinka ma 24.....fuha, trosku rozdiel...ale lea je cela drobnucka....ved ja mam tiez len 36ky nohy

tak vam vsetkym prajem krasne sviatky......a veeela vody...bleeeee 😝 😀

maya01
9. apr 2009

Wieni,my vyrazame tiez okolo tretej-stvrtej...no ale kym sa dotrepeme do Nr...ajaaaaj. Aj ja chcem v Pandorfe kupit Samkovi geoxky...mali sme uz dvoje a tiez som bola nad mieru spokojna... Sice v jednych zimnych sa mu tak ci tak potila nozicka...som to naschval odsledovala... 😉
Ja este trcim v robote...ale aj tak nemam co robit...za chvilku to tu zbalim a idem rychlo pre Samka... 🙂

maya01
9. apr 2009

A Wienika,super ze je uz Leuske lepsie.... 🙂 🙂

lyziarka
9. apr 2009

ahojte kocky

mne maly spi dnes uz druhy krat, vcera sme boli u doktorky na prehliadku a kedze mu chybala este ta posledna hexa, tak sme odrazu aj zaockovali a uz ma pokoj. dnes je z toho viac unaveny, tak zase zaspal. neboli sme dnes ani vonku, mozno este ked sa zobudi, na chvilu vyjdeme. Lebo ma aj trochu zvysenu teplotu, neviem, ste sa tu bavili minule odkedy davat cipok niektore od 38 niektore od 38,5 ale to ste mysleli rektalne vsak? Ako je to ked sa meria v usku? Tiez tak isto? Alebo tam treba dat uz skorej?

My sme tiez mali prve topanky od Geox, boli vemi dobre, teraz som kupila Elefanten, snad budu dobre, len teraz, ako mu ich vidim na nozickach, sa mi zdaju, ze je to taky uzsi strih, ci nie? neviem, mozno sa mi to iba zda, lebo on ma vpredu dost siroku nozicku a neviem, ako su tie Elefanten strihane. mate niektora s nimi skusenosti? Najlahsie sa kupuju otvorene sandalky, tam je presne vidiet, ako je ta nozicka vnutri. tie uz mame tiez prichystane.

No nic, idem ja pozehlit, kym mam cas, tak si pekne vsetky uzite sviatocnych dni s vasimi rodinkami...

bejby29
9. apr 2009

Kocky ahojte, vsak ja som na dovolenke v Obertauern, v therme 😀 😀

twix
9. apr 2009

ahojte,

ja som dnes pozehlila kopu pradla. zajtra vecer, ked pride manzel z roboty, ideme do Blavy k nasim na sviatky. tesim sa, bude to zmena, aj ked viem, ze v pondelok sa uz zase budem tesit do Vidne 🙂 doma je doma a aj rezim mame len doma vo Viedni.

Jaserka, tesim sa, ze uz mas po tom a drzim palceky, nech sa rychlo zotavis, aby ta pustili a mohla si uzivat svoj Emmku.

Viedencanka, pekne fotecky na Facebooku 🙂 tak Linduska uz hovori mama. to je super. Laurinka hovorila "mama" kazdemu, aj manzelovi, aj svokre a este dnes, ked sa luci s Tagesmutter, tak na nu mava "papa mama" 🙂 niekedy to proste popletie 😉

Lyziarka, ja odporucam merat teplotu len rektalne. ja tiez meriam niekedy pre kontrolu, ci im klesa, ale niekedy je tam rozdiel medzi oboma uskami az 1 stupen 😒 tak moc tomu neverim.

Bejby, uzij si therme. nie je ti zle v tej teplej vode? ja som sa cele tehotenstvo skoro vobec nekupala, nerobilo mi to dobre.

Laurinka mala dva krat boty Elefanten a bola som velmi spokojna. sandalky kupujte len tie, co su v predu uzavrete. deticky by nemali chodit v otvorenych, ak sa potknu, zakopnu, moze ich to velmi boliet.

Tak, ak by som sa zajtra neozvala, prajem vsetkym pekne sviatky, vela slniecka a malo vody 😀

lenkaw
10. apr 2009

ahojte,

babulky zelam vam aj vasim detickam krasne sviatky a uzite si to na SK. my zostavame tu vo Viedni, prisli moji rodicia tak si uzivaju maleho. Luca nam uz sedi sam, aj v kociku uz sedi a pozera na cely svet a skeri sa s tymi 2 zubami.

Lenka.pav: vcera bolo super v Schönbrunne a maly Lucasko je fakt podareny, taky vlasac oproti mojmu 😀

Miriam: tak teraz mas teplotu zasa ty ☹ tak skore uzdravenie

viedencanka: Linduska musi byt zlatucka ako hovori mama.

viedencanka
10. apr 2009

My o chvilku odchadzame do BA.Prajem vsetkym krasne sviatky.

vroni
10. apr 2009

Aj my ostavame vo Viedni, v sobotu ideme v kompletnej zostave (chlap, vsetky deti, mama, svokra a ja) obtukat velkonocne trhy, ja slovenske velkonocne zvyky dost nemusim (to je velmi jemne vyjadrene), takze ma na Velku noc nikto na Slovensko nedostane 😝
Baby, tu mamu vam zavidim. Nasa mala zacala rozpravat velmi neskoro, dodnes to nie je ziadna slava, ale do dvoch rokov sme boli vsetci demokraticky Katze.... Dnes uz mi normalne povie mami, ale to babetkovske mamamam sa veru u nas nekonalo ☹
Lenka, gratulujeme k "selme zubatej"!!!
Jasterke a ostatnym chorym rychle zotavenie!
Jaj, a boli sme aj u logopeda, dieta vysetril, skonstatoval, ze je recovo pozadu a dal nam este dva mesiace, lebo vraj okolo troch rokov niekedy vyvoj prudko podskoci. Takze zaciatkom juna mame prist zas a bude asi veselo, lebo problem nasej slecny je, ze rozpravat NECHCE! 😠 😠 😠 Ale teraz neviem, ci ju nejako "nevydesil" (bol velmi fajn", lebo od tej navstevy jej pusinka nejako viac slape...... (ale slava to teda nie je ani tak)

blau
10. apr 2009

Ahoj dievcata, Prajeme Vam krasne prezitie Velkonocnych sviatkov.. 🙂

Otazka, od kedy ste davali vasim detom jest Fruchtzwerge? Alebo im to nedavate vobec? Mna tu tieto rakuske mamicky dost matu, ked im poviem, ze toto maly este nejedol a toto este tiez nie. Nehovoriac o tom, ze je normalne vidiet jest 8mesacne dieta MCdonalda 😒

Vroni ja si myslim, ze malej sa pusa rozviaze, tak ze Vas aj usi budu boliet. Poznam par deti, ktore zacala rozpravat az v 3rokoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre