Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
28. júl 2008

Ja sa hlásim po víkende. Napriek mojim čiernym predpovediam bolo super. Malá sa držala skvele, autá ju nadchýňali ešte dlhšie než jej tatka (a to je veru riadny výkon), príroda tam bola nádherná a hotel s detským ihriskom, izbou na hranie, bazénom, saunou, no nenudili sme sa 😀 Bola len náhoda, že tie preteky boli akurát na moje narodky 😀 , od chlapa som dostala Nintendo (čo ukazuje hĺbku jeho citov, lebo bytostne neznáša moju posadnutosť elektonickými hrami 😎 ) a od dieťaťa pol kytice (druhú polovičku si nechala s komentárom, že mne už stačí ☹ ) Tak sme hneď na cestách aj oslavovali. K chlapovej cti treba povedať, že vie kupovať super darčeky a dokonca ich kupuje aj rád.
Krpatá dostala k roku klavír: http://www.amazon.de/Mattel-K2837-0-Fisher-Pric... ,hráva na ňom doteraz a zebru: http://www.amazon.de/Fisher-Price-K0317-Hipp-Ho... , tiež je v prevádzke dodnes. Kočíky a bábiky slečna neuznáva, takže nič 🙄
Miriam, škoda, že ten dom nebol to pravé, ale určite ešte niečo nájdete. Inak, môj chlap evidentne nosí hodinky tej istej značky ako ten tvoj. Pol hodina na ceste domov trvá aj tri. A amen tma, keď to okomentujem, ofučí sa aj na dva dni.... 😒
Budúci týždeň máme pondelok a utorok voľno, keď by bolo stretko vtedy, tak sa pridáme....

maya01
28. júl 2008

Vroni,zase mile osviezenie,som sa zasmiala.... 😀
Takze Nintendo,zaujimavy darcek na narodky...mna by ten moj tym moc nepotesil... 😉

bobd
28. júl 2008

ahojte!
pardon, ze sa vtieram 😝 , ale nepoznate nejake fajne kupanie niekde kusok od SR? vdaka...

vroni
28. júl 2008

No, mňa potešil, lebo som po Nintende slintala už dlho, len som sa hanbila to povedať nahlas, že stará koza (ja 😀 ) sa nevie ovládať kvôli hračke. A viem, ako chlap frfle, keď do niečoho "džubem" Takže ma aj prekvapil aj potešil v jednom 😀 A minulý rok som dostala klavír, tak som zmierala hrôzou, že tento rok privlečie niečo podobne veľké (alebo aj väčšie) a budeme si musieť hľadať väčší byt 😀 😀 😀

tinavieden
28. júl 2008

ahoj babulky. Tak aj Ja sa vam hlasim oddychnuta 😉 u mamky v LM bolo super len pocasie nam nevyslo ☹ ale aj tak som si oddychla. Mamka malu strazila takze som mohla chodit po kadernickach, kozmetickach atd.
No a s jedenim je to stale to iste.Nasa mala slecinka odmieta stale lyzicku, mamka sa s nou natrapila kazdy den a to jej zjedla mozno 2-3lyzicky, skusala aj moja sestra ale nic.Ked jej vsak dame nieco do ruky tak to ako tak zje teda skor ocmula ale aspon nieco sa do nej dostane. Takze sme stale na tom istom bode...najlepsie jej chuti moje mliecko 😠
No nestiham vas moc citat ale postrehla som,ze sa organizuje nejake stretko.Kedy a kde?Radi sa pridame.Aj pocasie sa umudruje takze sup stretnum sa 😀

wienika
28. júl 2008

ahoj tina, tak aj ty si sa nam konecne vratila....a si si aspon dobre oddychla....takze aj vy sa trapite s papanim, no aspon ze mas to mliecko.....drzim palce, nech uz konecne odkojis.....a mala sa riadne zahryzne do nejakeho stehna 😀

ronnda,tie hracky co si vravela su super...ja mam pre nu to auto, ale urcite dostane este od rodiny ine darceky, ja by som chcela tiez nejake knizky a skladacky...nieco naucne...tak uvidime...a oslavujeme tiez 2 krat, raz s mojou rodinou raz s manzelovou....ale este neviem kedy.....
super, ze nici uz takto bezka, to zachvilku uz pojde sama....

miri, urcite najdete dom podla vasich predstav.....ked ti nieco vadi, tak to radsej neberte.....potom sa tam clovek neciti dobre.....

tiez uz musim pozerat nejake topanky pre malu, takze tie elefantky niekde musim kuknut...ani netusim ako vyzeraju 😀

dnes by sme sa mali ist kupat na city beach, tak sa uz tesim.....

lea uz tiez chce stale chodit, ale sama sa este boji.....tak uvidime...

lieska
28. júl 2008

Caute baby!
Dik za vsetky nazory na tie otocne kolieska na kociku. Je to tak ako som si myslela, zrejme velmi subjektivna zalezitost, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja sa stale priklanam k tym pevnym a velkym. Ved nakupy bude robit drahy a nie ja, takze v kociku nic okrem maleho chrusta nosit nebudem (aspon myslim, ozvem sa po pol roku... 😀 ).

Bejby - ten inzerat cicushky, co predava ten Qeeny som pozrela, len zial prave tieto kociky ja zaradujem do tej kategorie "futuristicke"! Mozno mam divny vkus, ale mne sa proste tento typ vobec nepaci, takze nic... Aj ked cena je super.

bobd - ja viem len o kupalisku v Bruck an der Leith. Minule som prave narazila v Novom case na take porovnavanie kupalisiek a toto tam nahodou bolo. Pamatam si, ze vsetupne je nizsie ako siroko daleko v okoli.

ronnda - tak vitaj spat. Super, ze si si oddychla a ze ste sa mali tak super!! Ja som sa - pravdu povediac - trocha obavala toho, ze tam budete mat take pocko ako my tu ... uplne fuuj!!

Ja mam zajtra tiez stretko s tehulkami, ale tunajsimi, ziadna Slovenka medzi nimi! Ale tesim sa velmi, uz vam aspon nemusim tak zavidiet!! 😀

lieska
28. júl 2008

Tehulky...aj vam sa drobec ozyva, ked zacnete jest alebo ste tesne po jedeni??? Ja sa z toho idem usulat, aj teraz som prave po obede a male je totalne aktivne! To je super, ze to mozme takto zazivat... chlapi su o toto ukrateni a je to skoda, lebo tie chvilky, ked si len ty a tvoje - aj ked este nenarodene - babo su neskutocne!!!!! 😀

wienika
28. júl 2008

vroni, dala si super tipy na darceky, tu zebru nanutim manzelovi nech jej kupi a klavir babina....a je to...od ostatnych clenov rodiny si vypytam tie spominane knizky.... 😉

bobd, ja nepoznam, ale viem, ze hned za hranicami v nejakych dedinkach su krasne kupaliska....skus sa popozerat na nete...

miriam25
28. júl 2008

ahojte, tak my sme z prechadzky doma, tato sa potesil zemliam a flaske piva 😎 samko zasa, ze videl tata, ja som si kupila jedny nohavicky, boli sme v potravinach, tak som si este aj melonik kupila.... no a teraz samko beha v choditku (dlho sedel v kociku, musi sa rozhybat 😀 ) a ja som si vas precitala...

vroni, zasa si ma dobre pobavila 😉 hlavne s tymi hodinkami... uz som si myslela, ze napises, ze su presni ako svajciarske hodinky, ale ty si to napisala ovela lepsie...

tina, super, ze si si oddychla, ved to bol hlavny ciel, nie? teda okrem toho, ze budes s maminou, sestrou, kamoskami... 😉 a neboj, mala bude papat. My sice taky problem nemame, ale vcera si mlady pan zaumienil, ze nebude papat a tak od rana, co vypil flasu mliecka vypil 2dc caju, 1dc mliecka, jednu lyzicku vyzivy, 4 slivky a kusok kolaca... to bolo asi tak vsetko za cely den. Normalne spapa viac jak 2x tolko.. dnes to vyzera lepsie, uz vypil mliecko, cajik, spapal vyzivu, asi za pol hodinku dostane zeleninku, no uvidime... 😉 vy by ste sa mali s wienikou stretnut, mozno keby sa tie vase princezne krmili navzajom, aj by pekne papali 😉

miriam25
28. júl 2008

bobd, ani ja ti neporadim, naozaj sa v tej lokalite nevyznam.

maya01
28. júl 2008

Tina vitaj naspät,si si urcite dobre oddychla,mamina ta od mnohych veci odbremenila...poznam 😉 Super pocit...

Vroni,ta zebra je nadherna...
Wienika,mala sa jej bude urcite tesit...

Moj maly tiez raz dostala klavir,ale ako ho rychlo dostal,tak aj rychlo som mu ho zobrala... Vyhraval o stosest 😀 Ked bol väcsi,tak som mu ho dala znova,uz sa to dalo pocuvat.

maya01
28. júl 2008

Wienika,ako vam bude dobre na kupku a kde je to presne,este som o tom nepocula...
Kebyze je teplo,tak by sme mohli dat stretko aj tam,co vy na to?

lieska
28. júl 2008

Baby, otazka: kupovali ste do postielky antialergicky madrac alebo "obycajny"?

maya01
28. júl 2008

Lieska,ja som mala do detskej postielky ten kokosovy... bola som s nim spokojna.

miriam25
28. júl 2008

lieska, my mame od svagrinej postielku rozmerov 70x140 cize vacsiu ako su klasicke detske postielky... Tak som zhanala matrac do nej. Tu v rakusku sa mi zdali byt priserne drahe, na slovensku som zasa nevedela zohnat takychto rozmerov, nakoniec v auparku mali, pytala som sa, ci je aj antialergicky, tvrdili, ze ano, ale ci je to tak naozaj, to vedia len oni. Ale co sa mne paci, tak je naozaj druhy (ca 10cm), nie ako niektore klasicke matrace tenke... ma zimnu a letnu stranu... aky je v tom rozdiel neviem, ale jak sa oteplilo, tak som mu ho prehodila naopak na letnu stranu 😉 ja som s nim mooooc spokojna... a myslim, ze aj samko,lebo od narodenia mi tam pekne spinkal... 😉

lieska
28. júl 2008

Mayi a ten kokosovy to je antialergicky?? Viem, ze su to nejake zdravotne madrace,ale v com spociva ta ich vyhoda neviem, len som to tak zbezne pocula...

Miri, diky aj tebe, cize aj ty mas antialergicky. Ja neviem ako sa rozhodnut...postielku budeme mat 60*120, z IKEA, lebo sa nam bude hodit k nabytku v spalni. V Ikee maju aj madrace, ale nemyslim, ze su antialergicke.
Neviem ani ci to je az tak dolezite...ked sa mi v byte bude prasit (nie ze by som neupratovala a nepucovala, ale steriln eto tam nebude nikdy) a ke dbude madrac novy... Na druhej strane vsade sa pise, ze treba antialergicky. Tak zistujem... 😉 Diky!

maya01
28. júl 2008

Lieska,ci je antialergicky,to presne neviem,ale mal by byt... 😉

bejby29
28. júl 2008

Caute kocky 😀 😀 Dnes mam super naladicku, kocky.. Vcera sa moj manzel rano vytratil a ja v slzach zas, ze sa nam nevenuje ani v nedelu, total nasrata, ale nic som mu nehovorila.. Som si povedala, ze sa uz rozculovat nebudem.. no a drahy si o piatej zavola, ze ideme na vylet a ja, ze ci mu sibe, o piatej na vylet.. Tak nakoniec nas doviezol do 22ho a tam kupil dom.. Skoro som odpadla, za mojim chrbtom 😀 Ale nastastie sa mi velmi paci ta oblast, je to vlastne pozemok na ktorom stoji stary dom, ale ten zburame.. Ma krasnu zahradu a vyzera to ako na dedinke..
Wieni, napis mi ako si na Facebooku registrovana..

Lieska, ja ked som kupovala matrac, tak odporucali mi antialergicky, nas ale vysiel az na 200 Eur, ja som totizto v nemocnici v letaku citala, ze vraj za ten SIDS syndrom nahleho umrtia su zodpovedne aj nejake chemikalie z nekvalitnych matracov.. Vraj to niecim napustaju a kedze matrac sa neda oprat ako napriklad oblecko alebo periny, atd tak to tam zostava a vyparuje sa to a dietatko to dycha.. Nas je z aloe vera a ta predavacka tiez hovorila, ze nema ziadne chemikalie, takze nieco na tom pravdy bude..

jasterka
28. júl 2008

Ahojte 🙂

Ronnda-to je super,ze ste sa mali tak dobre a zesa malinka vyblaznila.Tu bolo minuly tyzden tak dazdivo,som si na vas aj zmyslela,ze snad je dole krajsie...Musi to byt krasny pocit vidiet radost takeh drobceka ako sa kupka v mori a tesi sa.Jaj 🙂 uz aby sme to zazili aj my,neuveriltelne ze od teraz budeme chodit na dovolenky traja...

bejby-tak tomu sa povie prekvapko 🙂 pre rodinku. Vo Viedni a predsa ako na dedine,co viac si priat.
Snad len viac deticiek 😉 😀

jasterka
28. júl 2008

Lieska-ja som pocula,ze matrac treba kupit tam kde aj postielku,leboze tie inak nesedia,aj ked su rozmerovo rovnake,tak neviem... 😕 ale ikea ma urcite aj matrace.
Ja som bola sice v Salzburgu len raz ale zda sa mi to tam vsetko taky hornaty teren,tak neviem,ci by nebol lepsi odpruzeny kocik aj s otocnymi kolieskami...my sme mali raz tu cest kocikovat taky nemotorny velky kocik na navsteve a aj moj muz fucal...co ho nemohol vytocit ako bolo treba...
to je aky "futuristicky kocik"? 😕

miriam25
28. júl 2008

nuz ohladom tych matracov, my sme postielku dostali a matrac sme kupovali a teda sedi super, neviem si predstavit, preco by nemal do postielky pasovat... 😒 Ten nas stal asi 1200,-Sk a je naozaj super. Ked menim malemu plachu, tak ho vzdy aj povysavam, aby sa tam nekopil prach... Vraveli mi, ze je protialergicky, tak dufam, ze je to tak. Ked som ja pozerala matrace, tak tie 60x120 boli lacnejsie (logicky), nie som si uz ista, ale myslim, ze tam, kde sme kupovali ten nas, stal tento rozmer nejaku tisicku.
Neviem, chcela som kvalitnejsi, no zasa nie za 300 eur, tento bol sice lacnejsi ako som vobec predpokladala a ratala, no je naozaj super, ja ho len odporucam... Sa mi zda, ze je na nom este aj nejaka nalepka tej firmy, tak ak by si lieska chcela, mohla by som ti to pozriet.

bejby, jake super prekvapko!!! No u nas bohuzial nehrozi... Jednak ma moj drahy trosku odlisny vkus a na druhej strane on vobec nepozera na veci, na ktore pozeram ja a ani nema cas behat pozerat... takze ja sa takeho krasneho prekvapka urcite nedockam... 😒

tinavieden
28. júl 2008

tak mala mi zaspala a Ja mozem nieco popisat 😉
bejby super,ze ste kupili dom v 22.bz. byvame tu aj my 😉 a kde v ktorej casti ste ten dom kupili?
Mas pravdu domy co su tu vyzeraju ako na dedinke a predsa su vo Viedni. Svokra ma doma v 21.bz.Strebesdorf a je tam klud a ticho ozaj ako na dedine. Takze budes urcite spokojna.
Ohladom matracov my sme kupili k postielke tiez kokosovy no ale nasa slecinka v postielke moc nespi takze ho moc nevyuzije 😒
A co sa tyka jedenia uz sa netrapim ved raz jest zacne..len kedy to bude 😀

bejby29
28. júl 2008

Ahoj Tina, ta ulica je Gmarchhaufenstrasse 19, je to kusok od Donauzentrum, ja som tam bola vcera tiez prvykrat takze este to neviem presne opisat.. To je super, ze tam byvas, uz sa tesim 😉
Miri, neboj, aj ty sa dockas 😉

tinavieden
28. júl 2008

bejby no super pri Donauzentre byvame aj my 🙂

bejby29
28. júl 2008

Tina a kde tam presne? mozno sme aj susedky 😉 to by bolo supeer 😀

maya01
29. júl 2008

Dobre ranko,

ale,ale ake novoty to tu citam... Gratulujem Bejby,super prekvapko,aj ja chceeeeem 😉
A kedy idete stavat?

Dnes ma byt zase hic 😝 ale vzdy lepsie ako zima,co bola min.tyzden.

Tina a mala spi s nami...rychlo ju to oducte,lebo potom to bude tazke. Moj Samko je este teraz vruteny medzi nami v postely a je to na.... 🙄 A neviem ho dostat do svojej izby...Aj sa tam vecer vzdy ulozi a po 10 min.na mna krici: mami ja sa bojim,pocujem zvuky a niekto tu klope... Uz si z muzom hovorime,ze mozno ked pojde na strednu,tak sa rozhodne spat vo svojej izbe.

Ozaj kocky aj my hladame v 22.byt 😀

Prajem prijemne vstavanie.

maya01
29. júl 2008

Tina,jasne,ze som sa chcela napisat,ci mala spi s vami a nie s nami 😉

maya01
29. júl 2008

Baby,este som vas chcela upozornit,ze nepiste sem na forum vase adresy a ani kedy chodite na dovolenky,vase skutocne mena atd. Neviete kto si to vsetko moze precitat... 😠 Ked budem mat viac casu,tak vam kazdej poslem IP. Len som vas chcela upozornit 😉

miriam25
29. júl 2008

Doobre ranko babenky,
ja som sa dnes dobre vyspala. Samko sa mi v noci zobudil len raz na to, ze chce cajik a hned na to, ked dopil sa otocil na bok a spinkal dalej... viem, ze sa zobudil nieco po 6 rano, ale normalne ma nechal spat az do 7, ked som sa k nemu otocila a pozrela, ze co robi, on na brusku a pozeral sa na mna... zlaty moj... tak som si ho zobrala este k sebe na par minut a potom som mu utekala robit papat...
My sa dnes poobede ideme kupat, sme sa uz vcera dohodli s babami z babyschwimmen, tak sa tesim, ze konecne zasa mozeme ist. Ja hlupa som kupila sezonnu permanentku, ze budeme chodit kazdy tyzden aspon raz a to hlupe pocasie nam to nie a nie dovolit. Tak ak zostane tento tyzden takto pekne, rozmyslam, ze by som s nim slaa aj sama aspon na hodinku, oklupkat sa a potom domov. Nech to aspon vyuzijeme. Buduci rok tu permanentku urcite kupovat nebudem. By sa to oplatilo, keby bolo cele leto pekne pocasie, ale takto... Jedine, ze by sme zacali chodit uz v maji,ked je pekne 😀

no bejby, ak som ti to nahodou este nepisala, tak sa tesim s tebou, ja som to hovorila vcera mojmu drahemu, ked som bola pri casti, ze v poslednej dobe chodit tvoj drahy castejsie niekam prec, nevedel, co ma na to povedat, lebo aj on chodi, no ked som sa dostala ku koncu, ze kupil domcek, tak na mna pozrel, ze to od neho ocakavat nemusim.. Sme sa dobre spolu zasmiali... Mas skveleho manzelika... Nie je nic lepsie, ako ked chlap prekvapi svoju najdrahsiu tym, ze kupil dom a este k tomu taky, aky sa jej paci!!! Ja by som to pri mojom asi ani riskovat nechcela. Jemu je dolezitejsi pozemok a zahrada ako vypadaju ako kuchyna a kupelna 😀

Mayi a to Samko naozaj este stale s vami spava? Mne dala wienika normalne chrobaka do hlavy, ze ma lueska uz teraz svoju izbu a spinka tam sama... Ak by sa nam podarilo kupit domcek, asi by som ho aj ja uz nechala spinkat sameho a kupila si ten babyphone (alebo ako sa to vola ci pise). My ho totiz vecer dame do postielky a teda my este tak skoro spat nechodime, teraz sa mi bude v noci na cajik, ale si myslim, ze to prejde... takze v podstate nevidim ziadny problem, preco by nemohol byt vo svojom...
A musim sa priznat, ze som ho nenechavala spavat pri nas ani ked sa narodil alebo neskor, aby som ho mala pri sebe, ked som ho kojila a pod. Ja som radsej vstala, ale on bol vzdy vo svojej postielke. Moji rodicia si tak naucili mojho brata,ze spaval s nimi a tazko sa ho to odnaucalo... Tak som tomu chcela predist. Casto som nad tym rozmyslala, chcela som ho mat pri sebe, chcela som si ho pritulit, no kazdy sa potrebuje poriadne vyspat a to by som sa s nim nevyspala. Takze som tie myslienky vzdy nejak zavrhla... No asi som aj urobila dobre. Mam taky pocit, ze aj on si zvykol,ze potrebuje mat svoj klud, svoj priestor. Raz cez den, ked bol uz unaveny, cchcela som si s nim lahnut aj ja, tak som si povedala, ze budeme spat spolu. ON nie a nie zaspat, stale sa len prevaloval a vymyslal hluposti, ked som ho dala do jeho postielky, ako keby vedel, ano, som vo svojom a v momente zaspal.. Takze on uz asi ani s nami nechce spat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre