Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tinavieden
5. sep 2008

Super novinka.Viedenecka zelame aj my vsetko len to najlepsie nech vam Linduska robi radost.
My ideme za chvilu pozriet kamosku co sa jej vcera narodila dcerka Marie, rodila v tej nemocnici kde aj Ja tak si aspon zaspomin ked tam budeme ako to bolo pred rokom 😉

Bejby fajn,ze si sa ozvala, napis co mate nove?

Prajem krasny vikend.Vraj ma byt posledny taky krasny teply. Tak si ho uzite.
Nas cakaju oslavy tak bude veselo 😎 😎

lenkaw
5. sep 2008

Gratulujem Viedencanke, nech vam Linduska robi radost.
Jasterka: ake boli nakupy na Mariahilferstr.??? Mne dnes prisli vecicky co som objednala v Baby Walzi tak ich idem vyzdvihnut na postu, huraaaaa.
Zelam vam vsetkym krasny vikend.

miriam25
5. sep 2008

viedencanka, aj my sa pripajame ku gratulaciam, mrzi ma, ze ta linduska tak potrapila, ale snad to bolo posledne trapenie vo vasich zivotoch a uz budete spolu len stastni vsetci styria 😉 hlavne, nech ste zdravi.

uz tu asi nikto nie je, wienika pracuje, maya ma mozno uz muzika pri sebe, tehulky oddychuju po narocnom tyzdni, ronnda zehli niekde pri telke (koho som nespomenula, ospravedlnujem sa 😅 ), len ja tu zasa sedim.
My sme mali dnes dost narocne poobedie, samko stale len mrncal, plakal, nic sa mu nepacilo, jedina zabavka, pri ktorej vydrzal bolo chodenie, nic ine, tak sme pochodili okolo domu niekolko kilometrov, jaj, presne ako ronnda pisala, tu bolest by som si s nim s radostou vymenila, keby to slo.

bejby vitaj zasa medzi nami, dufam, ze je uz naozaj vsetko ok, ked si bola tak dlho v nemocnici. mala si aj malinku pri sebe?

maya01
6. sep 2008

Dobre ranko,

co mate cez vikend na plane?

Ja som sa pustila do varenia a poobede na kupko...nech este vyuzijeme posledne slnecne luce 😵

Tina, VSETKO NAJLEPSIE LENI K 1. ROCIKU 🙂 🙂 🙂

Pekny den kocky.

boldy
6. sep 2008

ahojte babule,

som spat vo Viedni, tak sa hlasim... sme v poriadku, len som nemala cas prispievat, ale som si vas dnes poctivo precitala az do konca ufff...

>viedencanka gratulujem k linduske, dufam ze sa citis dobre, vela zdravicka vam prajem
>silvy aj ja potrebujem novy pas, ak zistis, ci sa to da vybavit aj v BA daj mi vediet, lebo ozam do Ke sa mi opat nechce ist
>twix ani mi nehovor o vybavovackach na uradoch, tiez som bola a sme natrafili na par podobnych pripadov ako ty. za meldezettel chceli odomna 16 eur, pretoze som menila meno, ale ak donesiem novy pas s novym menom tak len 3 ... no som mimo

ostatne babenky zdavim a prajem pekny vikend 😉

wienika
6. sep 2008

caute baby,
to je uz ake pocasie. 🙂 my sme dnes boli cely den na donau insel fest, bolo super, lea bola uzasna, cely den musela byt v kociku, napriek tomu sa stale smiala....tak sme sa z nej dnes vytesovali.
vcera ju v jasliach pochvalili, ze aj pekne spala aj pekne papala, tak som bola spokojna. dufam, ze to tak pojde dalej.
buduci tyzden budem zasa sama, neviem ako to zvladnem, kazdy den som do pol siestej a nechcem leu tak dlho nechat v jaslickach. to je tak ako naschval, teraz, ked potrebujem manzelovu pomoc, tu nie je. ale on tiez za to nemoze.

tak idem nieco kukat a zachvilu asi odkvecnem, som nejaka unavena, cely den na slnku, potom sme sa vsetci traja hodili do vane, malej sa to pacilo, naposledy sme sa takto kupali, ked bola babatko, tak si to nepamatala....
drahy pozera futbal, rakusania vedu 2:0 , tak sa tesi jak male decko....a este je prestastlivy, lebo federer tiez dnes vyhral...... 😀

dobru nocku a uzite si asi posledne horuce dni....papa

wienika
6. sep 2008

jeeeej a tina, zabudla som, leni prajeme s leuskou vsetko najlepsie k narodeninam.......hlavne vela zdravicka a nech tu tvoju cicu uz coskoro necha tak 😀

tinavieden
7. sep 2008

Dakujem maya a wienika za blahozelanie.Jednu oslavu uz mame za sebou dnes nas caka druha 😝 Leni podostavala vela darcekov a dnes sa moze tesit na dalsie 😀
Wienika bolo by super keby uz nechala moju cicu tak ale nechce potvora 😉

jasterka
7. sep 2008

Ahojte 🙂
Dufam,ze ste mali vsetky krasny vikendik a este nas vsetky caka pekny nedelny vecer. 🙂
Ja som rada, ze dnesna horucava trosku opadla,a mohli sme sa ist na prechadzku,ja ked uz si pripadam tazkopadsne,chodza a la kacica 😖

Tina-Leni zelam vsetko NAj s celeho srdca,musi to byt krasne sledovat 1.sviecku na torte,teda neviem,ci sa to tak este robi 😅 ja mam ako mala take fotky,ako mi kazdy rok pribudala sviecka....ja si ten cas nepamnetam,iba tieto fotky mi to pripominaju,.ale je to take pekne sentimentalne 🙂 ..takze dufam,ze ste si oslavy uzili a Leni najviac.

Boldy-takze uz si zase naspat vo Wiedni, akosa citis,cesta do Ke musi byt pre teba teraz narocna,co?...
dufam,ze nevolnosti su uz u teba iba nemilou spomienkou... 😉

Wieni-to je super,ze ste boli na donaufeste a malej sa to pacilo,moj muzik tiez veklmi chcel ist,ale ja sa teraz taka bruchana vyhybam davom a horucave,takze si to snad o rok aj mi s drobcekom v kociku uzijeme.
Zda sa mi podla toho,co pises,ze Leuske len dobre robia tie jaslicky a spolocnost inych deti...urcite sa od nich aj vela priuci.

ronnda
7. sep 2008

pekny vecer po vikendu... zase utekl jako voda, ale uzili jsme si to, v sobotu jsme grilovali u znamych a jejich zahrada pripomina spis detske hriste, takze momentalne idealni, nicole se koupala, houpala, hrala v piskovisti, jak uz chodi, tak je to uplne jine, uz vubec neleze, i kdyz se ma dostat pro neco jen maly kousek, proste si stoupne a udela treba jen dva kroky a vitezne se usmiva, ze to dokazala, je to nadhera! Taky je z toho pekne unavena.
Dnes jsme byli na donau insel fest, presne jak psala wienika, i nicole byla hrozne hodna, porad nekde litala, pak doslova odpadla na pul hodinky v kocarku a my jsme si dali v klidku pivko 😉

jasterka - uplne te chapu, ze se ti na donau insel fest nechtelo, ja jsem tam loni taky nebyla a letos jsme si to opravdu uzili a s kocarkem je to uplne jine, tak pristi rok si to hezky vynahradite uz ve trech.

tina - i my se dodatecne pridavame ke gratulantum a jsme radi, ze se vam oslavy vydarily a ze leni je z darecku nadsena. tak at krasne roste a je hodnoucka!

wienika - i mne moc tesi, ze je to s leou v jeslickach jen lepsi a lepsi. pristi tyden to tedy nebudes mit jednoduche, kdyz tu budes sama.

moc me tesi, ze viedencanka i s malou lindou jsou v poradku, i kdyz porod mela asi hodne narocny. moc jsem na ni myslela, tak hlavne ze uz je dobre...

twix, boldy - na tech uradech proste vzdycky nekde natrefis na nejakeho blbce... at tu nebo v cesku (sk). ja tu mam skvely zazitek z gesundheitsamt, mela jsem jednou nejakou bakterii podobnou salmonele, tak se zjistovalo, kde jsem co jedla apod. urednik s silenym videnskym dialektem se me ptal, kde jsem co jedla, tak jsem mu rekla, ze o vikendu jsem mela jidlo v restauraci v cesku. ten na me hledel a ptal se, jestli to cesko je jako v chorvatsku??? no uplne mimo... mne bylo tenkrat jeste zle, dalsi navstevy tohoto amtu jsem uz jaksi odmitla, veskerou dalsi komunikaci vyrizoval manzel.

tak hezky vecer...

maya01
7. sep 2008

Dobry vecer,

tak dnes bol asi posledny horuci den....my sme ho stravili na kupku...Samko sa vykupal do sytosti,vecer odkvacol ani som nevedela ako.
Zajtra ma uz prsat ☹

Ozaj baby citali ste o tom nestasti,co sa stalo dnes rano...havaroval slovensky autobus v Chorvatsku...a kolko mrtvych...strasneeee... 😢
No ale nebudem tu pisat o smutnych veciach.

Dufam,ze zajtra sa tu niekto ukaze...

Prajem pekny vecer.

wienika
8. sep 2008

dobre ranko,
tak ako vidim ste mali krasny vikend, aj my...vcera sme boli na vienna city beach na dunaji, bolo super, az na to, ze ten piesok mala lea vsade....ale aspon sa vyblaznila..

maya, ten autobus, to je hrozne, az mi zle prislo.....nie je toho nahodou uz vela?

kocky, prajem vam pekny den a vecer sa tu ukazem....paa

miriam25
8. sep 2008

dobre ranko,
no my sme mali rusny vikend, v sobotu som bola s 3 svagrinami na disko, samko vraj 3 hodiny preplakal, vcera to nebolo o nic lepsie, trapia nas tie horne zubky nie a nie aby sa prerazali, vcera vecer som mu dala detsky paralen, tak v noci spinkal dobre, zajtra ideme k lekarovi, tak som zvedava, co mi povie, chuda malinke, tie bolesti by som mu najradsej vzala na seba, keby to co i len trosku slo...

mayi, vcera to tu o tom autobuse davali v spravach, tak som sa zhrozila, tych nehod je uz naozaj strasne moc... ☹

viedencanka by uz pomaly aj domov mohla prist, nie? ved zajtra to uz bude tyzden, co sla do nemocnice... tak snad sa nam uz coskoro ohlasi...

maya01
8. sep 2008

Dobre ranko,

dnes je strasneee pocasie,take na spanie...a mne sa vobec nic nechce robit.

Dnes rano som stretla moju susedku,ako trieli do nemocnice,zajtra ma termin...tak cakam na sms,ze co a ako...som takaaa zvedava,ci si ju tam nechaju,alebo ju este poslu domov. Stale na nu myslim,sa neviem ani sustredit na pracu.

Ta nehoda s tym autobusom je nieco strasne...normalne mi naskakuju zimomriavky,ked o tom citam.

Miri,tak vas zubky trapia...chuda Samko ☹ ...my sme take problemy nemali...ja som ani nevedela ako isli von...len strasne slintal a to vse.

Tak zatila pekny dnik.
Paaaaaa

miriam25
8. sep 2008

mayi, tie dolne zubky si vysli len tak, z nicoho nic. Myslela som si, ze to tak bude aj s tymi hornymi, lebo ked som si prvy krat vsimla, ze uz su takmer vonku, ze uz staci len prerezat, samko nemal ziadne bolesti, vobec nic. No to bolo, ked sme v polovici augusta sli na slovensko k nasim. Ten druhy tyzden, co sme tam boli zrazu z nicoho nic bol hrozne umrncany, nenechal sa nikym ani trosku ukludnit, nic, v kociku mi zacal tak zalostivo plakal, tak som si odmyslela, ze to budu zubky. No a teraz, nie sice kazdy den,ale stale nas trapia. To ked uz zacne tak plakat, uz viem, ze su to zubky, lebo si neviem nic ine vysvetlit, cim by to bolo. Papa normalne, ako vzdy, chodi, hra sa, stolicu ma, vsetko ok, az na zubky. Stale sa im nechce von, no uz to nemoze moc dlho trvat, aby vysli, ved uz teraz to trva tri tyzdne!!!

lieska
8. sep 2008

Caute babulky!

Viedencanke gratulujem z celeho srdca!!!! Tak predsa Linduska?? Pekne meno aj to! Chudiatko, dufam, ze malinka coskoro opusti tu intenzivku a mamina zabudne na ten tazky porod! Chudiatko, asi si vytrpela!!! A pritom malinka aky drobcek, nie?

Twix, tak to je super, ze ten cisarsky nebude nutny ani u teba!!! Super! Len si viem aj predstavit z eteraz sa zas rychlo psychicky preorientovat na normalny porod je tiez nic moc! Ja som tu uz o tom pisala, je to take od veci, lebo kazda zena asi potrebuje nejak mentalne spracovat to, co ju v ten den D caka! Ale tesim sa s tebou, je to dobra sprava!
Uradnicky su kravy aj na SK aj tu. Ja som tu zasa az take strasne milucke, zlate uradnicky a uradnikov (v porovnani s tymi nasimi slovenskymi) tiez nezazila, to mas jedno! Ale mas to vybavene, kasli na to!

Vroni, diky za tvoju radu!!! Fakt sa vyznas!
Ja idem dnes prvy krat na Geburtsvorbereitung do LKH, tak budem mat tieto infosky z prvej ruky, som zvedava co mi povedia. Ak by som potzrebovala cislo toho zakona, tak sa este na teba obratim, zatial ale vrela vdaka!

Tina, aj ja gratulujem Leni k prvemu rociku! Od kade to baby inak viete?????
Kedy ma narodky? 6.9.???? Nech ziju panny!!!! 😀
Ja som sa vcera prehupla do 34 tt a zaroven aj do 34. roku zivota (hrozne cislo, bleeeeeee, ale co uz, pomalsie to nepojde)! Preto ta euforia!!! Oslavili sme to zatial tak nijak, museli sme zrusit planovany obed, lebo pocko bolo na prd (15°C, hmlu a dazd ja ozaj nemusim....vroni, ako mozes mat rada take pocasie? Ja naopak milujem aj ked su Hitze, vobec mi to nevadi!).

Inak Miriam, tebe vsetko naj naj naj k meninam dnesnym ... a zajtra ma meniny Jasterka, ak sa nemylim, vsak???? A v piatok Maya???? 😀 Kto ste este ake meno?????? 😉

lieska
8. sep 2008

Ta vcerajsia havaria inak hrozne!!!!!!!!!!!!!! Ja som tiez mala az zimomriavky!!! Mali strasnu smolu podla mna, nebyt toho stlpu, do ktoreho narazili, mozno to nemuselo skoncit az tak tragicky! Keby to bolo troska skor alebo neskor, mozno by sa len prevratili.... chudaci ti ludia!!!

miriam25
8. sep 2008

ronnda a ty rozumies tomu nicinmu telefonovaniu? Mozno by si mi mohla povedat, o com ti nasi dvaja holubkovia kecaju 😉 ten moj robi stale ze ha ha, akoby chcel povedat hallo 😉 ale niekedy povie ba ba (to ho ucila moja mamina, nech povie babka 😉 )

miriam25
8. sep 2008

jaj, zabudla som,
Tine vsetko naj naj naj k narodeninam,
lieska, tebe tiez k tym vcerajsim 34. narodeninam 😉 na fotkach vyzeras na 25, neboj 😉
a lieska, dakujem, vidis, musim si zapisat, co si napisala o tych neninach 😉

ja sa teda pochvalim, ono je to aj tak uz davno 😉 ja som tiez panna (znamenie 😀), mala som v auguste este 😉 a take pekne okruhle, 25 😉 tak sme oslavovali s mojimi rodicmi, ked som tam bola, potom cez vikend s mojim drahym a v sobotu sme boli so svagrinami na disko, tak som bola vcera trosku dost mimo, aj ked som moc nepila, no predsa len, ten nedostatok spanku, aaach, uz som z tohto vyrastla 😀

maya01
8. sep 2008

Miri,vsetko naj,naj,naj k meninam 😉

Lieska, vsetko naj,naj,naj k narodeninam... 😉

Tento tyzden je ale oslavencov.

maya01
8. sep 2008

Lieska,to co mate za pocasie...tu bolo vcera o dobrych 17stupnov teplejsie,dnes je tu sice uz chladnejsie,ale este stale nemozeme konkurovat tym vasim 15.

A ako si uzivas matersku? Nenudis sa? A ocakavame nove fotecky brusiek 😉

maya01
8. sep 2008

A v piatok ma meniny aj Viedencanka 🙂

lenka.pav
8. sep 2008

ahojte. este stale som 2v1, ale ved mam este narok. ale co sa mi nepaci, strasne mi zacali puchnut nohy, fakt strasne...mam ich ako prasacie paprcky. ale co clovek nevydrzi pre drobca.
vsetkym oslavenkyniam prajem vsetko najlepsie a nech sa im splnia vsetky tajne priania 😉
maya, zeby to estell rodila??? 😉 mala kontrakcie? ci jej odtiekla plodova voda? ak by ozaj rodila, bolo by to super, strasne sa bala, ze bude zas prenasat 😉

tinavieden
8. sep 2008

Ahoj babulky.Tak uz mame po narocnom vikende plneho oslav. Leni podostavala tolko darcekov,ze nevie s cim sa skor hrat. Skoro kazdy je kupil nejaku hracku a väcsinou tie hracie takze mame doma veselo 😀
Dakujem vam vsetkym za gratulacie, odovzdam LEni 😉
Dnes sme boli na rocnej prehliadke. Vsetko je ok, len slecna je dost pohodlna ani sa sama neposadi ani nepostavi iba s pomocou. Takze ju musime troska motivovat aby nebola leniva. Ale uz chodi aj ked len za ruky ale predsa uz chodi. No myslim,ze kazde dieta je ine a kazde sa vyvija svojim rytmom.

A co baby kedy dame to stretko?Co tak niekedy na buduci tyzden v tom kids caffe(kvoli tehulkam aby mali po ruke WC) a potom niekde na prechadzku?Co tak na buduci utorok alebo stvrtko?

maya01
8. sep 2008

Leni,hej je to Estell...
Voda jej neodtiekla,ale odisla jej zadka a kazde myslim 2 min. uz mala kontrakcie. Som jej aj pisala,ale nehlasi sa,tak asi uz ide do tuheho...dnes vecer pojdem za jej muzom,tak potom dam vediet,co a ako 😉

miriam25
8. sep 2008

ahojte, nemala nahodou aj tina spolu s leni narodeniny? mam taky pocit.
ak ano, tak tina aj tebe vsetko naj naj naj 😉

maya01
8. sep 2008

Miri,myslis...ja viem,ze Ronnda a Nici maju spolu narodky...ale o Tine neviem...ak ano Tina,tak daj nam vediet 😉

boldy
8. sep 2008

ahojky,

tak tu sa dnes blahozela... vsetkym vsetko dobre, uz v tom mam misung tak presne neviem komu 🙂
baby tehulky, chcem sa opytat tie ktore beriete zelezo, nemate problem so zapchou ? myslim jasterka nieco si kedysi spominala o zeleze

tinavieden
8. sep 2008

Nie babulky Ja mam narodky vo februari ale zajtra mam meniny 🙂

lieska
8. sep 2008

Baby, fakt aka narodeninovo-meninova "party" sa nam tu strhla!!! Dakujem za gratulacie, Miri, aj tebe teda vsetko naj (a diky za kompliment)! 😉
Kedy si ty v auguste???? Tolko pannien, no to je super!

Boldy, ja som zelezo nebrala, ani problemy so zapchou som nemala, ale vraj to je uplne bezne! Len neviem co by som ti poradila na to! 😉

Vroni, asi ten paragraf budem potrebovat, zo SK mi pisali z obvodneho uradu, ze tam pre to potvrdenie musim prist osobne, tak idem vybavovat tu s nemocnicou, ze ziadne potvrdenie nedostanu odomna, musia im stacit ine doklady, ktore mam (sobasny, OP, pas, Meldezettel...). Tak len keby robili problemy, tak sa na teba este obratim! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre