Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
7. okt 2008

aj ja zelam dobry vecer...
no mne to ani pred chvilou neslo ☹
poobede sme boli u svokry, som sa s nou bola porozpravat, tak sa da povedat, ze by malo byt vsetko ok, aj ked z mojej strany to teda ok nie je, ale nemienim sa s nou dotahovat...
dnes zasa vysla s tym, ze som jedno velke decko. pozeram na nu, ze co? ja nie som ziadne decko a ona na to, ze veru som a hotovo. no a potom, ze som sa strasne zmenila, ze ja si to mozno neuvedomujem, ale je to tak a bohuzial som sa zmenila k horsiemu. no tak som sa zmenila. a kto by sa nezmenil? predtym som bola len vysokoskolacka, ktora chodila na brugady, po skole som mala robotu, mojim zaujmom bolo robit ju dobre a obcas ist s kamosmi von, teraz som vydata a mam male dieta, jasne, ze je to nieco uplne ine a ze som sa musela aj ja zmenit... no ale ked si mysli, ze k horsiemu, co mam k tomu dodat...

inak twix, ty si pisala, ze si raz urobila malej krupicu a kedze sa v noci zasa zobudila, odvtedy mas klud. Tak my sme tiez skusali urobit krupicu a maly sa mi tiez v noci zobudil. Ked osm to povedala svokre, tak povedala, ze som ho tak naucila a ze jeden krat mu dat krupicu nepomoze. Tak k tomu uz nemam co dodat...

ja sa vam vazne moc ospravedlnujem, ze vam sem stale pisem o svokre, ked sa sa niekomu musim vykecat, kto ma podobne problemy ako ja... snad vas s tym moc neotravujem 😒

maya01
7. okt 2008

MARTINKOVI VSETKO NAJLEPSIE K 4.NARODENINAM HLAVNE VELA ZDRAVICKA A NECH ROBI SVOJIM RODICOM LEN A LEN RADOST 🙂 🙂 🙂

wienika
7. okt 2008

ahojte baby,
dlho som sa neozvala, vobec som nemala cas, nic nestiham. leusku pustili vcera domov, vysledky boli v poriadku, antibiotika musi brat do stredy. ja som ale nestastna, lebo lea je strasne apaticka, stale len lezi alebo opustene sedi, nechce ani lozit ani chodit, len na rukach alebo v kociku a NIC nechce jest...ale vobec nic...uz 3 dni nic nejedla, vsetko odmieta, obcas si napije trosku cajika. dufam, ze je to len preto, ze berie tie lieky a ked ich doberie, tak to prejde a jej sa znova vrati chut. no som proste zufala....

lenky, mate krasne babatka, tak vam obom prajem vela stastia a zdravicka.......
este raz gratulujem.....

miri, to si musela mat riadny strach, aj ja by som mala, nastastie je vsetko ok....

maya, dufam, ze bude samko zdravy......a nebudes musiet ist na OCR-ku......

babulky drzte sa ja idem nieco porobit.....ked budem mat cas sa ozvem.....

dobru nocku

maya01
7. okt 2008

Wienika,konecne si sa ozvala....som na vas myslela...
Tak Leuska este nic nepapa,no podla mna to ma tiez z tych antibiotik a ked ich prestane brat,znovu sa jej vrati apetit... A nepytala si sa na to v nemocnici? Alebo si zavolaj svojmu detskemu...mozno by bolo dobre,kebyze berie probiotika na obnovenie crevnej mikroflory...sice neviem,ci su aj pre take male deticky,ale za pokus to stoji. Mne moja detska dr. hovorila,ze probiotika by sa mali vzdy brat,ked mas nasadene antibiotika,ze vraj to potom organizmus lahsie znasa.

Miri,no neviem neviem,ci ja by som pri takej svokre vydrzala a na udobrovanie by som asi nemala ani pomyslenie.... 😠 ale na druhej strane ta chapem,ze z casu na cas potrebujes,aby ti pomohla,ze tam nemas nikoho ineho...Tak sa drz a hlavu hore.... 😉

viedencanka
7. okt 2008

Maya,dakujem za gratulaciu.My sme tiez chori-teda martinko- uz od piatku ma teplotu,ale vzdy len v noci,cez den je to celkom OK,ale je na nom vidiet,ze je celkovo velmo slaby, nie je vo svojej kozi.Tak aj dnesnu oslavu v skolke mu museli prelozit,bol smutny,velmi sa tesil,tak snad to vyjde zajtra- prave robime torticku. A dakujem za tipy na doru,kde co kupit...

Wienika- je mi luto,ze Lea sa este nema najlepsie.Myslim si ale ze ked berie tie antibiotika,je to normalne ze nema chut na nic.Vypije aspon mliecko?

Lenka gratulujem z celeho srdca,chlapci su zlati.

jasterka
7. okt 2008

Ahojte 🙂 teda konik dnes riadne strajkoval a ukazal mi aka som uz na nom zavisla 😅 ale aj kolko veci stiham porobit,ked nesedim na nete 😔 ale zase si prinom odychnem,ja uz teda trpim tou posledonou tehufazou,vola sa to ze chystanie hniezda 😀 chystam vsetko v bytiku pre mimi a doladujem,prehadzala som celu skrinu a vsetky veci a asi to este do porodu par krat prehadzem 😀

Wienika-je mi vas tak luto,len ta predstava ake to musi byt ,ked mas chore dietatko mi nahana husiu kozu ☹
leuska je urcite cela otapena s tych antibiotik a potrebuje cas,verim ,ze vam je tazko...zelam vela sily,vy to zvladnete a zase bude dobre.

Viedencanka-aj odomna velka gratulacia pre Martinka 😵 aby mu ta oslava zajtra vysla, avela zdravicka,ostatne si taky sikovny chlapcek vybavi do zivota aj sam 😉

jasterka
7. okt 2008

Lenka.w 😵 vdaka za fotky,aj som si pri nich poplakala 😅 taka tuzba ma prepadla mat to uz tiez za sebou a priniest si domov taky uzlicek.Luca je nadherny,a ty vyzeras na tych fotkach tiez super,akoby porod bol malina...viem ze urcite nie,ale to ma napadlo pri pohalde na teba...aj ja chcem byt takto v pohode a stastna 🙂
s celeho srdca ti to prajem a gratulujem 🙂 🙂

maya01
8. okt 2008

Dobre ranko,

no my sa chystame k dr.,som zvedava,ci Samka vypise....dufam,ze nie...lebo uz sa mi zda v poriadku,no ved uvidime...

Viedencanka,tak nech Martinkovi dnes dopadne dobre oslava v skolke 🙂

Zatial pekny den.

wienika
8. okt 2008

dobre ranko kocky,
teraz mam chvilku, leuska mi este spinka, zato ja som hore od stvrtej, len som sa prehadzovala, nevedela som zaspat, trapi ma leuskin stav, dufam, ze je to len tymi liekmi...neviem, preco ma chudatko tu smolu, ze doteraz sa trapila s jedlom, teraz ho uplne odmieta, ja tym strasne trpim.....keby ste ju videli aka je zubozena, vzdy bola malinka, ale tera sa mi straca v kociku, len take dve velke smutne ocka z neho kukaju....
dnes bude manzel volat kamaratovi-doktorovi, sice nie je detsky,lebo ten nas je mimo, pride az buduci tyzden a spyta sa ho, ci mozme tie ATB uz dnes nebrat. ja viem, ze by sa mali dokonca dobrat, ale mam pocit, ze ju z toho strasne boli boli brusko. cela sa kruti a place. sranda je, ze rano vypije mliecko, aj mam pocit, ze je dobre naladena, ale po tych liekoch, je zasa otapena a uplakana a vtedy aj odmieta jest. vcera v jaslickach nejedla vobec nic, ani vecer mliecko, no proste vobec nic okrem par glgov caju. tak uvidime co dr povie..ja uz ju nechcem trapit, okrem toho ta davka lieku 5ml je ako pre kona......

viedencanka, martinkovi vsetko najlepsie k narodeninam.....a nech sa skoro vyzdravie.....

maya a ako tvoj samko? dufam, ze je v poriadku....a s tym stahovanim sa neboj, deti sa prisposobia ovela lahsie ako dospeli a my z toho robime vedu....ked mu to pred tym vysvetlis, myslim, ze to pochopi, ved uz je velky chlapcek. tak nech vam to s tou skolkou vyjde....

miri, co tvoj samko? vsetko ok?

babulky tehulky, ako zvladate posledne tyzdne?

cerstve maminky sa snad uz maju dobre a coskoro tu budu s nami castejsie.....som zvedava na lenkin.pav porod.....

twix, to je super,ze lauru zaujima telka, lee to este nic nehovori.....tiez zhanam nejake dvdcka ako je teletubies alebo krtko, ale neviem to zohnat...kukala som v tescu a nic...pozriem dnes v saturne na teletubies.....

tesi ma, ze lea vie ukazat ako sa ma a ako bude velika aj ked sa jej pytame v oboch reciach.....dokonca obcas trafi aj spravnou kockou do dierky v skladacke....a ked jej to potom nejde tak sa jeduje, ze ich rozhadzuje okolo seba.....a niekedy sa tym sama buchne do hlavy a potom place..... 😉

tak ja idem do prace, prajem vam pekny dnicek....papa

vroni
8. okt 2008

No teda, skoro dva dni ma nechcelo pustit na tuto konsku stranku 😀 😀 😀
Takze: gratulujeme Lenke k Lukaskovi a Mayinmu Samkovi k narodkam a dakujeme za gratulaciu k meninam. Natalka dostala baby puzzle, to je jej najnovsia vasen a ja som cela hrda, lebo na krabici je az od troch rokov 😎
Wienika, Lea je sikulka, Natalka sa nikdy nenamahala nieco ukazat. Ona je taky maly Zahorak (cely stary otec 😀), ked sa jej nechce, tak "neni o cem"
Ja kupujem nemecke cd-cka cez amazon a niekedy v zachvate tropickeho sialenstva (chlapovho) vyrazime aj do Media Marktu a nakupime tam. Ale cim dalej tym menej, nic nemaju v predajni, treba objednavat a to je pre trpezlivu maminku (to ako mna 😀 ) ako cervene sukno pre byka.... A na slovenske je podla mna super www.dvdbest.sk (dufam, ze admini nekukaju, ako tu robim nedovolenu reklamu 😉 )
Maya, Wienika, nech ditka rychlo vyzdraveju!!!

lenkaw
8. okt 2008

Ahojte, malinky spinka, tak mam chvilu cas na konika ;o)))

jasterka: dakujem, aj ty to urcite zvladnes v pohode a ked budes drzat ten svoj uzlicek na rukach tak zabudnes na vsetku bolest!!! Je to fakt nieco nadherne. My sme vcera oslavovali tyzden!!! tak sme si pripili s materskym mlieckom (teda Luca, manzel s pivom a ja so Stilltee)

Martinkovi zelame tiez vsetko najlepsie k narodeninam a Leuske skore uzdravenie.

lieska
8. okt 2008

Caute baby,

Wieni, to mi je strasne luto s tou Tvojou Leuskou!!! Ktovie, ci jej nasadili vhodne ATB. Ja som stara kofa, ale naposledy, kled som bola chora (minule Vianoce), tak mi tiez nasadili take, z ktorych mi bolo zle jak slak!To ti verim, ze ti srdce drasa, ked ju vidis taku zubozenu! Velmi vam drzim palce, nech to mate cim skor za sebou!

Viedencanka aj ja gratulujem Martinkovi k narodkam a zaroven prajem skore uzdravenie!

Aj Mayinmu Samkovi!!!

Miri, ta tvoja svokra... no nic moc, vyzera byt taky dobry hadavy a hasterivy typ.... to nenavidim!!!

Lenkaw, maly je krasny!!! Take blondatko malinke, no strasne zlatunky! S kojenim ti to ide???

Ja som vcera troicha zapanikarila, cely den vcera a vlastne aj den predtym sa mi zdalo, ze pohyby babatka su take slabsie, nepravidelne a kratsie. Poskusala som, vselico (mlieko, sladke, lahnut si,...), ale furt to iste, tak som brnkla do nemocnice, ze co to moze byt a pekne som tam hned aj isla na kontrolu. CTG a sono v poriadku, chvala Bohu je vsetko OK, plodovej vody mam dokonca az privela (takze ten 18 EURovy test mozno ani nebudem musiet pouzit), babo ma 3260 g. Ale vraj este nejak velmi nizko nie je !
Dnes som bola zas, vsetko OK a aj ked mi vcerajsia doktorka povedala, ze ak bude vsetko v poriadku staci prist az o 14 dni, ta dnesna mi dala termin na piatok. Ja som neprotestovala, radcsej tam budem chodit kazdy den ako na klavir ako mat take nervy doma. Mne sa zda raz za 2 tyzdne prilis malo!

Jasterka, tak budujes hniezdocko?? My sme uz zreorganizovali byt, ale mne sa ti nejak ani nechce az tak do toho hniezdenia. Este mam oprat perinky co mam z domu a par veci a stale si to posuvam na neurcito! 🙂
Dnes sa mam zas stretnut s tym mojim "tehu-spolkom", dve baby uz maju baba a dve sme este tehotne. Takze sa tesim...

Aj vo Viedni je take super pocasie??? ☹

lieska
8. okt 2008

ten posledny antismajlik mal patrit na ine miesto, ja sa z tohto nasho slniecka vytesujem totalne!!!

miriam25
8. okt 2008

ahojte,
wieni, tak my zelame leuske rychle uzdravenie a este rychlejsi navrat chute do jedla, viem si predstavit, ako sa trapis... mne samko v poslednej dobe nechce papat s lyzickou, len flasu vypije, zacina mi to pripominat leusku, ako ti len mliecko pila...

natalkam oneskorene vsetko najlepsie k meninam a martinkovi hlavne vela zdravicka k tych 4. narodeninam!!!

maji, ako ste dopadli u doktorky? boli ste uz? ci este nie? ako je samkovi?

mojmu samkovi je dobre, zivy, usmievavy, moj zlaty pokladik. Pozajtra uz pridu nasi, tak som v navale upratovania, vcera som upratala celu obyvackovu stenu, dnes sa chystam vsetko co tu mam ozehlit a zajtra musim este kupelnu dat do poriadku, hlavne vyprazdnit jednu policku, aby si mali kam dat nasi svoje veci. A este by som chcela podlahu poumyvat.
V piatok doobeda budem musiet varit a riady spratavat, takze to nebudem mat moc casu popri samkovi este nieco ine urobit. Samka mi nikto nevezme, svokra urcite nie, takze to budeme museit zvladnut sami, ale ved nejako bolo, nejako bude.
My sme predvcerom spali do pol 9, vcera do tristvrte na 9 a dnes zasa do pol 9. Normalne nechapem, ci je to tym pocasim alebo cim, ze samko tak dlho vyspava, ale to ma asi po mne, ja by som najradsej spala 12 hodin denne 😀

u nas je od rana hmla, teraz sa to uz ako tak zdvihlo, ale teda po slniecku niet zatial ani stopy, snad to bude lepsie. Hlavne je, ze neprsi a budeme moct ist von, ked sa samko zobudi.
tak zelam krasny den vsetkym!

ronnda
8. okt 2008

Ahojte!

Lenka.pav – moc gratuluji k narozeni vaseho broucka. Kdyz si uvedomim, ze byl o kilo tezsi nez nase nici kdyz se narodila… no musel ti dat zabrat. Je vazne moc nadherne miminecko! At je zdravy a krasne roste.

Lenka.w – maly je vazne moc nadherny, uzivejte si rodinneho stesticka. Jsem rada, ze se citis tak dobre a ze je vse v pohode.

Miram – tedy klobouk dolu, jak dokazes reagovat a zvladas krizove situace, jak jsi vyrazila se samkem do nemocnice, jeste ze bylo vsechno v poradku!
stejne tak ovsem zvladas i krizove situace se svokrou, k tomu neni co dodat… ty, manzel a samko jste proste rodina a ona to musi akceptovat a je samozrejme, ze se s manzelem podelis o svoje radosti I starosti a nemuze ocekavat, kdyz na tebe tak vyjela, ze to manzelovi nereknes. opravdu si z toho asi nic nedelej, a to ze ti rekla, ze jsi jak male dito, to si snad ani nemuze dovolit ne? nevim, jak bych reagovala... snad se to tak nejak uklidni a samkovy narozeniny oslavite v klidu a pohode.

nasi nici rostou asi zase zoubky, je dost ospala, ale mozna je to i tim pocasim. dopoledne spala hodinu a pul do pul jedenacte a o pul jedne uz rikala porad HAJI, HAJI a busila na dvere do loznice, tak je v postylce, sice nespinka, ale povida si a lezi, asi to potrebuje. Ja ted porad uklizim, varim, pecu a tak. dnes jsem varila male cuketovou polevku a moc ji chutnala.

wienika - i my na vas casto myslime a moc me mrzi, jak na tom ted leuska je. snad se dnes od toho dr. neco dozvite a ta apatie je opravdu jen diky tem lekum. s tim papanim je to opravdu nestastne, vydrzte! a ty musis pracovat a leuska je v jeslickach?

ronnda
8. okt 2008

miriam - jeste jsem chtela napsat k te krupici... nevim, ja jsem to nezkousela a mliko male jeste davat nechci. ona uz nekolik mesicu prospi durch, ale ted asi tyden to je, co se kolem treti budi, vypila mlicko a spala dal, jednu noc jsem ji dala misto mlika vodu, trochu se napila a spala az do rana. ovsem dnes byla vzhuru asi desetkrat, ale s placem, napila se vody a na chvilku vzdycky usnula, ale to budou nejspis zase dalsi zoubky na ceste.

lenka.pav
8. okt 2008

Ahojte, hlasim sa vam uz z domu. prepustili na vcera poobede, mame za sebou prvu noc doma. maly prave spinka na tatinkovi, uzivame si taku rodinnu idylku 🙂 . dakujem vam vsetkym za gratulacie.
ste zvedave na porod? 🙂 . tak vam ho teda popisem. tretieho rano o tretej som sla na zachod a zrazu sa zo mna nieco vylialo, bolo to ruzove (ale nebolo toho vela), tak som myslela, ze je to voda. zobudila som draheho a sli sme do porodnice. tam mi robili ctg a zaznamenali mensie kontrakcie, ktore som ale vobec necitila. co sa tyka vody, uz mi viac neodtieklo. tak sme cakali v porodnici, ci kontrakcie zosilneju. okolo deviatej mi prestali. tak mi dali klystir (bol v pohode, vraj zrychlenim pohybov criev sa rozdrazdi aj maternica ku kontrakciam) a hebamme mi namasirovala nejaky olej na krcok a este ma poslala do teplej sprchy. potom sme si trosku zdriemli a o dvanastej som sa zobudila na kontrakciu. potom sa to uz zacalo, ale stale som bola otvorena len na tri cm. o piatej som bola stale len na 5 cm, tak som sla do horucej vane s nejakym eterickym olejom. odteraz ju kazdemu len odporucam. lezala som v nej asi hodinku a za ten cas som sa otvorila na 9 cm! a kontrakcie v tej vode boli uuuuplne v pohode. potom som uz mala pocit, ze musim tlacit, tak som sla na kozu a tam mi hned aj voda odtiekla. od siestej do deviatej som uz bola v porodnej sale a tlacila a tlacila 🙂 . vystriedali sme s hebamme vsetky porodne polohy a mozem to len odporucat, lebo som v inej polohe napinala ine svaly a tym som mala cas na nabratie sil. nakoniec som teda maleho vytlacila, ale vraj siel tvarickou dohora, nie dodola ako prevazna vacsina deti, takze som sa roztrhla az po konecnik (mam na nom dva stehy). ale som na seba pysna, ze som to zvladla (hebamme povedala, ze 80% tychto deti - sternkuker sa vraj volaju, sa rodi cisarskym). ale so sedenim ani chodenim problemy nemam absolutne ziadne, takze som rada. uz som bola aj na velkej a nebolelo to 😅 . a este musim podotknut, ze som strasne rada, ze bol moj drahy pri tom. velmi mi pomahal a drzal sa statocne.
takze to zhrnme 😀 - na porod vobec nespominam v zlom, je mi super, uzivam si materstvo a sme stastni 😉

maya01
8. okt 2008

Jeeej Leni,tak super,ze mas take pozitivne spomienky na porod...urcite si tym vsetky tehulky nesmierne potesila... 😉
A mas dost mlieka,aj kojis? Teda malinky bol teda riadny macko 🙂 A brala si aj tie homeopatika?
A prihod este fotecky.

Samko je uplne v poriadku,sice trochu kasle a sopluje,ale inak ok...aj tak ostanem s nim 2dni doma a v piatok bude u maminy,nech sa z toho dostane.

Inak Samko uz mal 4r. v juli...asi ste si to pomylili s Martinkom.... 😅 ale neva aj tak diky za gratulacie ... 😀

miriam25
8. okt 2008

ahojte, tak samko uz lezi v postielke, ci spinka neviem, ale je tam ticho 😉

ronnda, nam sa uz dva mesiace tlacia zubky a stale nic ☹ len samko sa mi v noci budi. Predtym mi uz spaval durch a som sa z toho moc tesila, ale tie zubky to pokazili. Neviem, ci som uz spominala, ale nedavno som si vsimla, ze mu ide 5 zubkov von... tak chuda ma tiez co robit.
inak ja som skusala tiez dat samkoi vodicku, ale po dvoch glgoch mi vyplul flasu a plakal az kym som mu nedala mliecko alebo krupicu... takze uspech vodicka nemala...

mayi, ja som tiez pozerala, ze preco ti gratuluju niektore baby, teda skor samkovi, ale ved vsetci sme len ludia a mozeme sa pomylit 😉 inak tie fixsky, ktore sme minule zabudli cakaju v skrini 😉 uvazujem,ze ich dam nasim, aby ich zobrali so sebou, aby som na ne nabuduce nezabudla. No ved dufam, ze sa este stretneme v nitre 😉 aj ked uz budes zasa viedencanka a nie nitrianka...

maya01
8. okt 2008

Miri,ved to je normalne,ze chybicka se vloudi...v pohode... 😉
No ja stale ratam,ze nas prides so Samkom navstivit,takze tie fixky prinesiete potom... 🙂

twix
8. okt 2008

Ahojte!

Wieni - to je mi luto, ze si musite obidve tolko vytrpiet. urcite je to dost tazke obdobie aj pre malu aj pre teba ☹ laura raz brala antibiotika a tiez mala problemy s bruskom. ale aj moj muz, ked bral antib. mal strasne krce. je to bezna reakcia. mozno sa dohodnite s lekarom, ci sa daju vysadit, alebo vymenit za ine, ak je to take zle. drzim palce, nech toto zle obdobie vydrzite a aby sa leuska rychlo uzdravila!! este k tym teletubbies, videla som ich v Carrefoure v petrzalke. v nemcine sa daju objednat cez internet na amazon.at

Viedencanka - Martinkovi prajem vsetko naj, naj, naj k narodeninam !!! a hlavne nech sa rychlo uzdravi !!!

Jasterka - ja som tiez pretriedila a poprehadzovala veci v skrine a mam uz skoro vsetko nachystane. este mam zopar veci, co by som chcela stihnut poprat, nachystat ... zajtra som zase na vysetreni v akh, tak snad si ma tam este nenechaju. v sobotu mame ist na predstavenie Cirque du soleil, rada by som to videla. dufam, ze drobec ostane v brusku este aspon desat dni. potom uz budem pripravena 😉

Lenky - tak uz ste obidve doma a uzivate si vysich drobcekov. tak nech vam robia radost, vela spinkaju a pekne papaju!!

wienika
8. okt 2008

dobry vecer...

tak ja mam konecne chvilku pre seba a samozrejme pre vas 😀 manzel sa siel nahanat za loptou, aspon dufam, lea uz haji, a ja som si urobila dobry cajik a zapla pc......

twix, my sme tie ATB uz dnes vysadili, aj tak ich mala brat len dodnes, takze dr povedal, ze je to ok. dnes sa drobcek citil lepsie, aj trosku, ale fakt len trosku nieco zjedla, v jaslickach len polievku, potom keksik a potom vypila trochu mlieka s bananom. na veceru asi pol tegliku griessbrei..tak to je pokrok..snad jej bude uz len lepsie. este stale bola unavena, moc nelozila, len tak polihovala....aj sa trosku sama hrala.....
jej, cirque du soleil by som aj ja rada videla, poznam par ludi co tam ucinkuju, ale zatila som to videla len v telke....takze drzim palce, nech malicka este ostane v brusku, aby si sa mohla pokochat.....
dakujem za tip na ti dvd.....ja som uz v tescu hladala krtkov a nenasla som.....asi to fakt budem musiet objednat, nevadi, aj tak chcem, aby pozeravala vsetky rozpravky co som aj ja zboznovala ako vlk a zajac, lolek a bolek, rex... a matko a kubko, pat a mat- resp. a je to...... takze budem objdnavat ako diva..... 😀

lenka.pav, tak super, ze si uz doma.....a ze si mala taky porod, si statocna....
este raz gratulujem vam obom lenkam a tesim sa, ze vas niekedy, asi v tom novembri konecne spoznam aj osobne...aj vase krasne babatka....

vroni, tiez dik za link....pozriem to...ale ja mam este cas, leu telka vobec netankuje...
ozaj, natalka ma 2 roky, ze? akou recou rozprava, resp. kto s nou ako hovori? a rozprava uz? poznam jedneho chlapca, ten v 2 rokoch ani cek.....az teraz sa rozrozpraval, a to uz skoro 3....ale on bol cely pozadu, este v 6 mesiacoch sa nevedel sam pretocit......ale inac je normalny 😀
pocula som,ze deti v zmiesanych manzelstvach hovoria neskor, tak uvidime ako to bude u nas.....ale myslim, ze to bude nas pripad, ved este ani nechodi......tiez je nejaka zu spät 😀

lieska, ty len nepanikar, vsetko bude ok..niekedy byva babo pokojnejsie, ale viem ako sa citis, lebo ja som robila to iste......
pisala si, ze si pribrala 18 kg? fakt? a to ti chutilo jest alebo si naliata vodou? kamoska pribrala 25 kg a hned po porode jej odislo vela, teda ta voda a za dva mesiace bola ako pred tym......mne trvalo strasne dlho kym mi odislo brucho, preto radim vsetkym cerstvym maminkam, cvicte uz teraz, lebo tie kila idu strasne tazko dole....a to ja som mala len 9 kg navyse.....teraz uz makam jak srob v robote, chuda som jak palica, ale brucho este stale trosku mam.....teda rano ani nie, ale hned jak sa najem, tak vyzeram ako v 4 mesiaci.....sakra, nikdy sa ho nezbavim 😉 ?

maya, tak samko len soplikuje, chvalabohu.....inac u nas v robote su asi vetci nakapati...vsetci smrkaju a pokaslavaju...mna tiez boli uz druhy den hrdlo.....
maya, vy ste ako v spojeni s manzelom? telefonujete si alebo skypujete? ja som mojej mamine kupila bob kartu a jej to v blave funguje, sice casto vypadava signal, hlavne ked je zle pocasie. ale je to super, takto si mozme kazdy den volat...v petrzalke sa da chytit A1, tak som rada.....

miri, to inac tak byva s tymi zubami, ze dlho nic a potom vsetky naraz...bud rada, aspon si to odbolite teraz a bude pokoj.-...lea ma uz aj dve stolicky....moja piranka..... 😀

tak nic baby, este sem kuknem, idem si kuknut ordinaciu a panelak.....
zatial papa

maya01
8. okt 2008

Wieni,no my sme väcsinou cez skype,ale sem tam aj telefonujeme...
Ja ked budem vo Viedni,sa chystam zobrat Orange...ma super akciu...1000volnych minut v ramci EU a mesacne platis 25euro...podla mna super akcia.
Ale s maminou budeme v kontakte asi cez skype a budem moct urcite aj s roboty sem tam zavolat 😉
A Leuska je uz v jaslickach...nemala problem znova nabehnut,ked nebola dlhsiu dobu?

Twix,tebe sa to uz tiez riadne krati...ved uz len 3 tyzdne a malinke je na svete.

jasterka
8. okt 2008

Pekny vecer 🙂

Lenka pav.-ale si mi urobila velku radost 😵 opisom tvojho porodu,zvladla si to super,a som taka stastna,ze si nezazila ziadnu dramu,tak sa mi ulavilo,predsa za par tyzdnov budem na tvojom mieste v tom istom KH.
tvoj opis vanovania ma navnadil,ze si rodila bez EPI takeho chlapinu 😕 si hrdinka,urcite to nebola az taka pohodka ako to znie s tvojho opisu,napisala si to tak ,ze by som si to isla aj hned odrodit,dakujem 😉

Malicky nech ti robi len radost,a pekne rastie 🙂 tesim sa az sa stretneme na dobrej strudlicke a namiesto brusok s kocikmy a spokojnymi babetkami.
Som zvedava ,ci sa moj instinkt potvrdi a pribudne knam moje drobatko ako chlapcek,to by bola Silvikina Terezka teda riadne obletovana babulka 😀 uz sa neviem dockat,kedy sa to dozviem a tiez obimem nase dietatko 😵 uzivaj si to plnymi duskami.

maya01
8. okt 2008

Jeeeej Viedencanka...fotecky malinkej princeznej...kraaaasna je 😵 😵

bejby29
8. okt 2008

Ahojte kocky, uz sme z dovolenky doma, predlzili sme si o jeden tyzden pobyt.. Co je nove?

maya01
8. okt 2008

Ahoj Bejby,
ako bolo? aj si chytila farbu,ako si mala v plane? Ako zvladla malinka cestu?
Nove je to,ze pribudli dve babenka....od dvoch Leniek 🙂

lieska
8. okt 2008

Lenka ahoj!!! NO tak uz aj ty si doma?? Super, uz som na teba dnes rano myslela, ze kedy sa ozves!
Tak teda vyznelo to akoby tvoj porod 4 kiloveho baba bola uplna malina!!! Este aj to natrhnutie beries tak v pohode! No klobuk dolu! Juuj, uz aby som to aj ja mala za sebou! A EPI si teda nemala??? Sice asi nie, ked si sa v tej vani otvorila na 9 cm, to uz bolo asi neskoro, nie?
Akurat co ma zarazilo...3 hodiny si len tlacila??? 😨 Dnes sme u kamosky studovali MUKI pas a ona ma v tej kolonjke Austreibungsperiode 28 minut! Co som si ja povedala "no ... OK, to sa bude dat vydrzat"! A ty ze 3 hodiny!!! Uffff! No ale super, ze uz si uzivate rodinnu idylku! Este raz gratulujem!

Wieni, no panikarim...ved vies ako to je! 😅 Ja neviem z coho mi naskocilo tych 18 kil, uz zvazujem, ze sa ani nebudem vazit, lebo to je hrozne!!! Ale vsetko mam v bruchu, vsetci mi vravia a aj mne sa zda, ze v ostatnych partiach som nepribrala (i ked stehna a zadok sa mi urcite nezmensili)! 😀 Ale ako som pisala, doktorka mi vcera povedala, ze mam az vela plodovej vody, tak ja dufam, ze tie kila robi hlavne ta voda! No uvidime!

Ako si vysadila Leuske tie ATB??? Radili ste sa s tym lekarom??

Bru noc babule!

viedencanka
8. okt 2008

Maya,ty si rychla,prave teraz som pridala fotky,este som vam to ani nestihla napisat....pridam este nejake.

Lenka.pav- to je super,ze porod si mala taky v pohode a v dobrom spominas,ja na ten moj spominam len v zlom,radsej na to nemyslim.

Lieska- s tymi kilami som ja na tom bola podobne,20 kg som pribrala.Teraz mi este zostalo 8, k cviceniu som sa zatial nedostala,stepper som si sice uz z pivnice opat vyniesla do bytu,ale nejako chyba casu.Ale dolezite je,ze sa uz tak nenapchavam,presla ma chut do jedla.

Martinko mal dnes krasnu oslavu v skolke.Spravila som mu velikansku tortu-taku pre deti - jablkovu, s pudingovou plnkou a navrchu lentilky.Spravila som este jednu extra tortu aj pre ucitelky,zasluzia si,su vzdy tak velmi mile.

Maya,takze tebe sa to blizi,uz ani mesiac,a si tu nablizku.

viedencanka
8. okt 2008

Lieska,ja mam v MUKI ako AUstreibungsperiode 2 minuty....mne stlacili brucho a babatko vytlacili.
Lieska nemysli na ten porod,nestresuj sa,nejako to bude, u kazdeho je to inak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre