Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenkaw
26. nov 2008

Ahojte, tak ak my to vyjde tak sa k vam zajtra o 16.00 pridam 😀 a dam si aspon Kinderpunch 😠

ronnda: tak Nicole este marodi? Chuda,ale hlavne ze uz nema teplotu. Prajem skore uzdravenie. Inak tie vyrazky nam uz zmyzli, kremovala som ho tym kremom od doktora a Luca uz je krasny chlapec.

Maya: myslim si ze by to bolo lepsie ta skolka so zahradou, ale daj Samkovi na vyber. Asi to je teraz na nho privela tolko zmien. Ale neda sa nic robit. Drzim palce s rozhodovanim.

Mamicky, nepridate sa so mnou niektora od Januara na Babyschwimmkurs v Diana Bad??? Nas Luca miluje vodu, vzdy ked sa kupe tak sa tak zlato skeri. Tak chcem vyskusat ten kurz.

lenka.pav
26. nov 2008

ahojte, ja by som sa tiez tak rada pridala na stretko. len neviem, ako by to vydrzal maly. lebo auto nemam (manzel ho potrebuje do nocnej) a vlakom to do mesta trva pol hodinu, plus u-bahn a ked by ho chytil hlad, nemam ho kde nadojcit ☹ .
lenkaw, a ja by som si veru punc dala, ved poharik vina sa moze 😉

lenkaw
26. nov 2008

lenka.pav: a ako s kojenim? Dufam ze je u vas uz vsetko o.k., ale ked pises ako maly krasne pribera, tak asi je vsetko v poriadku, ze?

maya01
26. nov 2008

No dufam,ze Samko sa rozhodne pre tu Gemeinde skolku... 😀 Ale je to na nom,nebudeme ho do nicoho nutit....
Miri,ake mate pocasie? Mate aj sneh?
Lebo ja z kazdej strany pocuvam,kolko vela snehu je v Nr. a ticho zavidim... ☹

Lenkaw,kedy idete zajtra? By sme mohli ist spolu...co ty na to?

lenka.pav
26. nov 2008

lenkaw, kojim, nemusim maleho dokrmovat. mlieka mam nastastie dost. az sa bojim, aby sa mi zas neurobil nejaky zapal...ty to ako riesis s kojenim, ked ides von? mas mliecka dost? ked idem nakupovat, tak problem nemam, minule som kojila v skusobnej kabinke 😀 . ale vo vlaku alebo na vianocnych trhoch si to neviem predstavit 😅

bejby29
26. nov 2008

Lenkaw ja na ten kurz uz chodim do Diana Bad a budem rada, ked sa pridas 😉

lieska
26. nov 2008

Ahojte dievcata! Konecne som si vas docitala, pozrela fotky (Dominik, Emmka, Livinka a Lukasko su ROZKOSNIIIIII, nadherne deticky!!!!). Ja som tiez konecne pridala fotky... Odpisem neskor, pisem len jednou rukou, v druhej mam malu (spinka po kolikovom zachvate, chudiatko) a uz mi odchadza chrbat. Mam tu teraz maminu, no ale aj tak nejak nestihame... Ja som napr. stale v pyzame...o pol piatej!!! ☹ Zatial teda pa...

bejby29
26. nov 2008

Lieska, mala je naaadherneee babatko!

lenka.pav
26. nov 2008

lieska, malinka je na spapanie, taka chutnucka, zlatucka 😉 . mas byt na co pysna 🙂

maya01
26. nov 2008

Lieska, mala je kraaaaasna... 😵
Este raz z celeho srdca gratulujem.

lenkaw
26. nov 2008

Lieska: malinka je naaaadherna. Skus si kupit v lekarni sirup Lefaxin, mozno to pomoze. Kamoskinej dcerke pomohol proti kolikam.

Lenka.pav: Nastastie aj ja mam mliecka dost, tak nam drobcek tiez pekne pribera. No na nakup ked tak idem radsej sama, manzel postrazi drobca a aj ja si na chvilu oddychnem 😀 Nechcem ho teraz v tom chripkovom obdobi brat do nakupnych centier, radsej na cerstvy vzduch 😝

bejby29:jeeej, tak to sa k vam pridam a mozme sa chodit kupat spolu. Uz teraz sa tesim 🙂

Maya: zajtra ti este presne poviem, o tretej mam jeden termin tak snad to stihnem.

zdenka73
26. nov 2008

Ahojte!
Lieska - Annemarie je fakt krásnučká, na zjedenie.
Babulky máte zase stretko, to je super, škoda že mi niektoré sme tak ďaleko od Wien, radi by sme sa i my pripojili.

maya01
26. nov 2008

Dobry vecer....

Lenkaw,ok daj vediet ci to stihnes a ked nie tak sa vidime priamo na mieste...
Kocky a kde sa to presne stretneme...
Aby som to hned nasla...lebo nemam chut pobehovat tam po Karlsplatzi...resp. v metre...ved urcite viete ako to tam dole vyzera... 😲
Wienika...co je s tebou?

wienika
26. nov 2008

caute baby,
az teraz som sa dostala k pocitacu....
drahy bol s malou vcera u doktora, lebo sa mi nepacia tie jej sople a kaslik, uz vyse mesiaca, a este k tomu ma na nozickach take ekzemy.....tak musime kazdy den inhalovat, viete si predstavit ten cirkus, reve akoby sme ju vrazdili, este dostava na noc cipk proti kaslu a musim ju kupat v takom speci olejceku ci co to je a natierat s takou dobre mastnou mastou.....tak dufam, ze to coskoro prejde....

lieska, som rada, ze ste v poriadku.....tvoja malinka je nadhernaaa, a ta fotka po porode, no parada,vyzera akoby uz mala malinka aspon mesiac......ked budes mat viac casu,napis o malickej......

miri, ja sa opytam manzela a dam vediet ohladom tej KPZ, ok? tiez netusim.....

maya, ta skolka vyzera super, tak drzim palce, aby sa samkovi pacila....
ronnda, prajem nici skore uzdravenie.....vidis, aj nas trapia sopliky.....dufam, ze nam to neprerazi do nejakej choroby....
viedencanka, je mi luto, co ste si obe vytrpeli, nastastie deticky hned zabudnu...aspon dufam.....

baby, ja zajtra na stretko nepridem, mam poobede sice volno, ale chcem ist vybavit nejake darceky, neviem totiz, ci sa dostanem pred vianocami....ale ved trhy len zacali, tak dufam, ze sa este na tom punci stretneme....inac ja chodivam skoro kazdy den do stareho AKH, je tam velmi pekne, ak by ste niektora mala cas a chut, mozme sa aj tam stretnut.....co je super, ze je tam aj ihrisko, takze deticky tam mozu byt volne......
ja to mam z domu asi za 15 minut......

kocky, idem sa osprchovat a si lahnut, tak prajem pekny vecer

viedencanka
26. nov 2008

Lieska,malicka je zlatucka a vyzera,ze sa podoba na teba.

Tina alebo Maya,poslite mi cislo na ip,ak budem zajtra meskat.

Bejby,ja som si vcera asi 2 hodiny pozerala tu stranku so satockami na krst,neviem sa na to vynadivat,este som sa nerozhodla,ale asi zoberiem cely zimny komplet s kabatikom. Tie topanocky-to ako mam vybrat cislo,tam to ide od 10.Dnes som isla do HM,aby som malej primerala nejake topanocky,aby som si potom na tej stranke spravne vybrala, ale najmensie mali v obchode myslim 15 a tie boli hrozne velke.Ty si Natalke ake cislo vybrala?

viedencanka
26. nov 2008

Charlotka,ja som na tom vystreni Lindusku tiez drzala za rucky a hladkala po tvari,aj dudel som jej skusala davat,ale ona ho nechcela.Ta sestrica mi povedala,ze nech jej dam z flasky pit,ja som povedala,ze len kojim , a ona na to,ze tak to mame teda smolu.Kazali nam prist o 4 tyzdne,ale my budeme naspat vo Viedni v polovici januara,ale som presvedcena,ze tam s nou asi nepojdem. Takto ma nahanaju stale po vysetreniach len preto,ze na jednom ultrazvuku mala velky mechur,odvtedy jej uz tisic krat robili uzv,vzdy mala mechur maly,a stale vysetruju ze preco ho vtedy mala velky.Zda sa mi to uz cele prehnane.Vy Charlotka nejake potiaze badate,alebo vam nieco potvrdili?

bejby29
26. nov 2008

Viedencanka, ja som vybrala tusim 17-tky a boli jej akurat 😉 Maju nadherne veci, ja som mala problem normalne vybrat a co je najlepsie, tie saty su uplne dokonale aj ked ich dostanes 😉 😉 A ceny maju tiez super..
S Linduskou ma to velmi mrzi, dufam, ze vam nic nezistia a konecne budete mat pokoj.. Drzte sa a drzim palceky 😉

miriam25
27. nov 2008

Ahojte,
lieska, malinka je nadherna a ako sa krasne usmieva na tatinka 😵 😵 😵 nie je nic krajsie, ze?

wienika, budem ti vdacna, ked sa spytat draheho na tieto veci, ja sa v tom nevyznam a rada by som to vedela... Buduci tyzden v nedelu ideme za majitelmi dohodnut sa na podmienkach zmluvy, tak sa tesim, ze dalsi krok dopredu...

maji, kedy idete so samkom pozriet tu skolku? som zvedava, co na nu povie... bol dnes zasa plac? stale bojkotuje? jaj, chuda malinke... ja sa len bojim toho, ze aj nas samko to bude tak tazko znasat, ked sa vratime z SK... ☹ ked vidim u teba tento priklad... nuz nie je mi vsetko jedno...

viedencanka, myslim si, ze pokial ma linduska uz teraz vsetko v poriadku, tak ju nemusis trapit nadalej s tymi vysetreniami. jasne, ak by mala problemy, je to nutne, ale ked nema, preco ju trapit??? ty vies najlepsie, ako jej je, preto som presvedcena o tom, ze sa spravne rozhodnes...

vroni
27. nov 2008

Baby, ja sa skusim poobede pridat, len este neslubujem na 100%, ale budem sa snazit. Poslete mi niektora telefon do IP, aby som sa mala komu ozvat, kde ste?

maya01
27. nov 2008

Dobre ranko,

Miri,dnes bolo zase placu... 😢
Celu cestu do skolky je ok...ale ako nahle stojime pred dverami,tak spusti taky plac...a mne je ho tak luto...chuda,kazdy den sa pyta,ci uz je piatok.
No nebudete to mat ani vy lahke,ked sa budete vracat spät...
Skolku sme zatial neboli pozriet,musim tam zavolat a dohodnut,kedy mozeme prist.

Kocky,my sa k vam dnes asi nepridame...Samko je cely soplavy...manzel ho ide vyzdvihut na obed a ide s nim k dr.,lebo zacal aj kaslat...len dufam,ze to nebude nic vazne.
Viedencanka,kde sa presne nachadza ten dr. my sme sa tam boli prechadzat a nie a nie to najst... 😒

miriam25
27. nov 2008

maji, to mi je luto ☹ vazne to nemate teraz lahke... ale ved samko si zvykne, neboj. chce to len cas a pevne verim, ze to nebude dlho trvat. a mozno sa mu druha skolka tak zapaci, ze tam bude chodit s radostou. myslim na vas kazde rano, ked vstavam, ci dnes bolo vsetko ok pri prichode do skolky alebo nie 😉 a drzim palce, aby sa to naozaj co najskor zlepsilo. a mozno, ked ho teraz lekar vypise, tak si aj on trosku oddychne a potom bude fajn. mozno by mohol aspon do konca tyzdna zostat doma 😒 hlavne ale, aby to naozaj bolo len lahke prechladnutie...

ronnda, aj malej nici zelame uz skore uplne uzdravenie 😉 samko posiela pusinku 😉

ronnda
27. nov 2008

lenkaw – to me tesi, ze zu ma luca vyrazku pryc, super, ze vam ten krem od dr. pomohl.

miriam – ani nicole nerostou zuby tak nejak standardne, nejdrive vylezly spodni jednicky, pak horni dvojky a ted jedna spodni dvojka, stolicky jsem zatim zadne neobjevila, ted to vypada snad zu konecne na horni jednicky.
Noci jsou u nas podobne, i nicole spi velice neklidne kdyz ji jdou zoubky, kazdou ctvrthodinku treba place ze spani a porad cestuje po postylce, pak se vetsinou k ranu probudi a sedi a povida si, dam ji mlicko a vetsinou usne a spi pak klidneji az do rana. Dnes byla vzhuru od ctyr do pul seste, mlicko nepomohlo, ale nemrcela, jen si uz asi myslela, ze je rano, pak ale prece jen zabrala az skoro do osmi.
Jakou jste vy dnes meli noc, spinkal samko klidneji?
ekujeme za praci bzkeho uzdraveni, je to uz lepsi, hlavne ze jsou uz horecky pryc.

Wienika – preji vam at se tech sopliku a kasle brzy zbavite. S tou inhalaci si to dokazu zive predstavit, cipky na noc jsme taky od dr. dostali, ale zatim jsem je nemusela pouzit, po navsteve dr. spala celou noc a zakaslala jen jednou, to byla asi lecba sokem. Dnes tedy sopli paradne a chrapti, ale neni to tak hrozne, chodime i na chvilku ven.

lieska – mate opravdu krasnou holcicku, ta se vam povedla 😉

maya - ja kdybych davala placici nicole do skolky, bylo by mi jiste nanic, ja si neco takoveho zatim ani neumim predstavit. chapu, jak te to trapi. ze zacatku byl v te puvodni skolce spokojeny ze? ze by opravdu to prostredi? je tech zmen na neho v posledni dobe hodne, nemate to jednoduche. tak i my vam drzime moc palce! a stejne tak at nejste nemocni.

ronnda
27. nov 2008

miriam - pusinku od samka predam nicole az se vyspinka, urcite ji to moc potesi 😉

miriam25
27. nov 2008

ronnda, no tak my sme vas zasa so zubkami trosku predbehli, mame ich 6 😉 i ked ten 6 je stolicka, ktora este nie je cela prerezana. Ja som si myslela, ze zostavajuca horna jednotka je uz vonku, ale neviem, nie som si celkom ista. nahmatat sa neda, lebo okolo su uz zubky dost vonku a opticky to vyzera tak aj ano aj nie... tazko povedat. ak by bola aj ta vonku, tak by sme mali 7 zubkov...

inak dnes spinkal samko tiez nepokojne, vecer, ked sme si lahli, tak mrncal zo spanku, uz som si myslela, ze bude hore a potom prestal a spal do 5 do rana, dostal flasu a spinkal uz pokojne do 9, takze fajn. no ale tak este si uzijeme s tymi zubkami, ked pojdu von ocne... uz teraz sa "tesim" ☹

tinavieden
27. nov 2008

Ahoj babulky.Tak dnes o 16.00 na Karlsplatzi pred Operou hlavny vchod ok?
Tesim sa na vas vsetky aj Leni.
Maya skoda,ze sa nepridas uz som sa na Teba tesila.
Wienika no chapem,ze ked mas volno tak treba nahanat darceky ale skoda aspon na chvilu si mohla prist. No snad nabuduce. Leuske prajeme skore uzdravenie..
Ok baby musim koncit Leni ziarli na PC.
Tak sa na vas dnes tesim.

wienika
27. nov 2008

caute kocky,
tak co stretli ste sa?
aj som na vas myslela, aj rozmyslala, ze predsalen prideme, len nerada cestujem s leou metrom alebo elektrickou, lebo ju to dost nebavi a potom spusti scenu.....dost zavidim maminkam, ktore maju take kludnejsie deticky, dost casto cestujem hromadnou a je to prijemnejsie , ked je dieta pokojne.
autom by som mala zasa problem so zaparkovanim.....
vsak ako som vcera pisala, trhy este nekoncia a nieco este podnikneme.

maya ako samko a choroba? dufam, ze nie je chory....a co skolka? ked pre neho prides, ako sa sprava? je tam pokojny alebo place stale...? ja som na zaciatku vzdy leu pozorovala, hned ako som zasla za roh, prestala plakat a hrala sa....ale to bolo na zaciatku, teraz ide sama do triedy a uteka do narucia jednej z tych tiet tam....tak sa mi hned lepsie odchadza.....
chudak samko, musi byt zmäteny z toho, snad si zvykne....alebo ho mozno ocari ta nova skolka....

ronnda, tak co nici? sopliky este ma?

tina, ako leni? stale rovnako? este sa nechysta na nozicky?

maya01
27. nov 2008

Dobry vecer,

ako bolo na stretku? Aj ja som na vas myslela...no dufam,ze nabuduce sa budeme moct pripojit aj my... 😉

Samko je v pohode,ked ho pridem poobede vyzdvihnut...sa hra a nevidno na nom,ze by plakal. Takze myslim,ze on len rano robi take divadlo.
No uvidim co bude s tou gemeinde skolkou....normalne mam zle svedomie,ze ho chcem znovu prelozit.
Ale v kazdom pripade sa tam pojdeme pozriet a uvidime,co a ako.
Inak Samkovi,uz nic nie je...zajtra ide do skolky a cez vikend dame ten soplik do poriadku a potom uz len 2 dni a ideme na Sk...neviem,kto sa viacej tesi...ci ja alebo Samko.... 😅

Ja som mala dnes konecne v robote tolko roboty,ze mi den usiel velmi rychlo...bodaj by to bolo kazdy den tak... 😎

bejby29
27. nov 2008

Caute kocky, na stretku bolo fajn, Vroni zabavna, mala Natalka je rozkosne dievcatko. Leni ako vzdy pohodicka a Tina cool.. Akurat ta zima! Brrr!
Wieni, nakupila si darceky?
Mayi, pre Samuska je to asi dost tazke teraz, urcite mu je smutno za kamaratmi, starou skolou a babinkou, asi potrebuje trosku casu, pokial si zvykne 😉

maya01
27. nov 2008

Jeeej, Bejby,tak vam bolo super....skoda,ze sme sa nemohli pridat...dufam,ze nabuduce...
A fotky nemate...?

wienika
27. nov 2008

jej, prisla aj vroni......skoda, ze sme tam neboli.....snad nabuduce....

bejby, dareky som nakoniec nekupila, vobec sa mi nechcelo, prisla som domov a konecne som mala cas aj na seba, umyla som si vlasy, urobila kavu a vychutnala si pocit nic nerobenia(asi tak polhodinku) a potom som sla po leu a sli sme na prechadzku......

maya, tak fajn, ze je samko ok...inac ja si tiez myslim, ze deticky robia rodicom radi teatro pred skolkou, moja sestra to ma doma tiez....takmer kazde rano......a mama zajde za roh, decko akoby nic sa zacne hrat....... 😉 ale mozno to samka naozaj bolo teraz trosku dost, tych zmien, ale myslim, ze si zvykne a bude vsetko ok.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre