Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
22. jan 2009

Tina, skus sa opytat v St. Anna Spital, obvykle su ochotnejsi. Doktorovi povedz, ze vas posiela pediater, lebo ma podozrenie na neurologicky nalez. Na podrobnejsie informacie nech kontaktuje tvojho pediatra, ty tomu nerozumies 😝 (cize nevies, co presne sa pediatrovi nepozdava, nevinnost sama 😀 ) Alebo skus sukromneho neurologa, vysetrenie z velkej casti preplati Krankenkasse (mozno aj vsetko). AKH je spravidla preplnena a nebudu sa zvlast namahat (ak nebudes mat prave stastie na lekara). Momentalne najprazdnejsi je Wilhelminenspital (informacia z minuleho tyzdna), ale ja som u nich zatial spokojna nebola, takze to len tak opatrne spominam.....

tinavieden
22. jan 2009

Vroni ano presne to som mu aj povedala, ze nas posiela pediater ale on stale kluckoval.Ale ved zajtra to uvidi na vlastne oci v befunde.Ak nas nezoberia tak obvolam ine nemocnine alebo teda pojdem k sukromnemu neurologovi len tych je trocha pomenej(neurologov je dost)ja vsak potrebujem detskeho neurologa. Nejakych som uz nasla na nete tak to tam obvolam...ale rozcule ma to,ze Ta vsade odbiju....

maya01
22. jan 2009

Tina,to je sila... 😲
A ja som si myslela,ze slovenske zdravotnicktvo je totalne pozadu...ale asi nie... 😖

bejby29
22. jan 2009

Tinus, snad to nebude az take vazne, ze by mala obrnu alebo nieco hrozne ☹ ☹

maya01
22. jan 2009

Kocky...co poviete na tuto skolu...Vroni pocula si nieco o nej?
http://www.schulfuehrer.at/application/sf/popup...

Sme sa stretli s Viedencankou...sme trochu pokecali... 🙂

bejby29
22. jan 2009

Jeej Mayi, pridala si fotky, Samusko je zlatuckyyyy 😉 Boztek.. Ja som tiez pridala nejake fotky, no, dve..

bejby29
22. jan 2009

Povedz Samkovi, ze Stella nema chybu 😀

maya01
22. jan 2009

Jeeej Bejby,mala aka okana...krasna babika... 😵 Uz sa na vas zajtra tesim...
Stella,to je jeho prvaaa laska a kedze je v Nr. a Samkovi chyba,tak si ju asponn zo snehu postavil... 😀 Ale uz sa chuda roztopila... 😅

bejby29
22. jan 2009

aj my sa na vas tesime 😉

viedencanka
22. jan 2009

Caute baby,ja len ta narychlo,od nedele sme naspat vo Viedni kooonecne, a od pondelka behame po lekaroch,termin operacie mame posunuty o jeden den,cize v utorok budu operovat.Vcera sme boli na roznych vysetreniach tych usiek,nastastie sa to zlepsilo,nepocuje sice uplne na 100 perc., ale to zatial nevadi,je tam este mensi podtlak,ale nemusia to operovat,takze iba polypy.V ten isty den ma aj moj brat statnice,takze moja mama doma asi zosedivie.,ako bude na nas vsetkych mysliet.
Velmi rada by som sa zajtra s vami stretla,ale martinka sa snazim drzat len doma,aby mi do utorka nahodou neochorel,takze niekedy nabuduce.

Tina drzim ti palce,viem ako sa citis.
Vroni sice pise ze ma zle skusenosti s Wilhelminenspital,ale ja mam zase dobre- a prave s detskym neurologom.S Martinkom som tam chodila na vysetrenia hned po porode,lebo mi tam este z porodnice dohodli termin,im sa vtedy nieco nezdalo.Nastastie bolo vsetko v poriadku,vysetrovali ho dvaja lekari,dali si zalezat,robili podrobny ultrazvuk mozgu,dokonca boli velmi ustretovi aj po citovej stranke,pocas celeho vysetrenia mi hovorili,aby som sa nebala,ze vsetko bude v poriadku- tolko moja skusenost- to bolo pred vyse 4 rokmi.

Moj nazor na zdravotnictvo v Rakusku- vsetko zavisi od konkretneho doktora,bohuzial aj tu ziju nejaki sarlatani- vid vysetrenia mojho kolena-neviem ci som to uz tu pisala,ked som si v novembri potrebovala dohodnut termin u ortopeda,obvolala som ich asi 15, vsetci mali terminy volne az o dva mesiace najskor, a ako zazrakom jedna mala hned volny termin,tak som tam isla.Ani sa mi poriadne nepozrela na koleno,vobec si nepozrela befundy,ktore som jej priniesla a ako prve vytiahla zo skrinky take tie stahujuce obvazy a snazila sa ma nahovorit aby som si to kupila za 50 EUR,ked som odmietla,tak mi rukou napisala recept na nejaku mast s eterickym olejom a to bolo vsetko. A este v celej cakarni mala zapalene tie vonne lampy s eterickymi olejmi,v cakarni som stravila vyse 2 hodin,napriek tomu,ze som mala dohodnuty termin, a ako astmaticka si viete predstavit ako mi bolo....

No teraz neico pozitivnejsie- vcera sme boli s Lindou na MKP,krasne nam rastie,ma 69 cm a 6,9 kg - na 4,5 mesiaca je to dobre. Robi nam velku radost,krasne sa smeje,uz si chyta do ruky hrkalky a dudel a snazi sa posadit.Je to smiesne,lebo dokaze lezat v takomm polosede-pololahu aj vyse minuty-asi ma silny chrbat...Uz aj poriadne kope,a to prve dva mesiace len tak lezala bez pohybu.

Musim si este precitat,co ste popisali,este som sa k nicomu nedostala,kazdy den som rozlietana,este ze tu mam ocina,ktory babysituje-dnes vecer isiel do BA,ale pozaktra je tu naspat.

aj ja som pridala nejake foto.

viedencanka
22. jan 2009

Dufam,ze ste vsetky v poriadku, mamicky aj babatka,aj deticky,aj tehulky. zatial som si precitala len tuto stranku...

wienika
22. jan 2009

ahojte babulky,
ja len kratko a rychlo, my sa zajtra k vam nepridame, leuska ma znova horucky, tak som smutna....
snad nam nabuduce stretko vyjde....tak si ho zajtra uzite a urobte veeela fotiek....
pekny vecer.....
papa

maya01
23. jan 2009

Wieini,skoda... ☹ Ale hlavna vec,ze bude Leuska v poriadku...
Ja som zabudla fotak... 🙄

ronnda
23. jan 2009

viedencanka - jsem rada, ze ses ozvala a drzim vam moc palce!
wienika - to me mrzi, ze leuska zase horeckuje, myslime na vas!
maya - hned si davam fotak do tasky 😉
tina - nemam slov, bohuzel vsude je neco, jeste me napadlo, ze by to mozna bylo rychlejsi kdyz ma clovek zname, to funguje proste vzdy a vsude...

tinavieden
23. jan 2009

presne tak ronnda..svokor pozna vela ludi v AKH tak ked sa vrati z dovolenky tak mu dame bojovu ulohu nech nam tam on vybavi vysetrenie kedze to inak nejde.
Bejby neviem ci ma Leni obrnu, myslim,ze nie ale treba to dat dokladne vysetrit nech viem co vlastne mojej dcere je...zatial mi neurcili tu ziadnu diagnozu,len,ze je hypotonicka a to mi nestaci ☹
Ok baby tak si to dnes na tom stretku uzite, ja budem trocha oddychovat doma kedze si malu berie svokra a potom sa stretnem s kamoskou a pojdeme vklude na kavicku pokecat.Uz sa na to velmi tesim...troska relax

charlotka
23. jan 2009

Ahojte babulky,
tak vam prajeme super stretko, som zabudla napisat, preco sa my konecne raz nepridame 😅 dnes cestujeme na sk, mame tam nejake vybavovacky, tak kukneme aj jednych starych rodicov 😎 Dufam, ze nabuduce nam to uz vyjde 😉

tinavieden, viem si predstavit, aka si ustata, normalne to citit s tych riadkov. Myslim na teba, nech mas stale silu a nech ti je motivaciou prave pokrok, ktory mala Leni robi, pokladik 🙂 Ked si pisala, ze malu das vysetrit na sk, ze ked aj budes musiet platit, tak ma napadlo, mozno to uz mas vybavene, ale asi skor nie, ked by si mala platit. my mame s manzelom a teraz uz aj mala Livca take modre preukazy vseobecnej zdravotnej - je to preukaz poistenca poisteneho v zahranici a s tym preukazom mame zdravotnu starostlivost na sk zadarmo, resp. si to potom vsetobecna vyzdiada od wgkk. Vam by sa to tiez urcite zislo, pretoze aj ja si myslim, ze v rakusku maju lekari povedala by som trosku laxnejsi pristup. samozrejme nie vsetci, musim zaklopat, ze my mame dost vela dobrych skusenosti, ale aj nejake negativne, pri tolkych vysetreniach 🙂

viedencanka, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, tiez si tych doktorov uzijete dost. A Linduska je teda poriadny jedak 🙂 velka babika je uz 😉 nepisala si, ci si sa rozhodla ist s nou na tie vysetrenia... 😅 ale urcite je jej dobre, ked tak pekne prospieva a posiluje v polosede 🙂 si toviem predstavit, nasa sa sem - tam tiez uz o take nieco snazi, ale to su zatial len naznaky 😀

tak vam babulky prajem pekne stretko a tesim sa na fotky. pa a vsetkym pekny vikend 🙂

tinavieden
23. jan 2009

charlotka dakujem za tip na ten preukaz poistenca poisteneho v zahranici..co potrebujem k tomu aby som to vybavila?vies aby som bola na to pripravene ked pojdem na sk a mala vsetky papiere pri sebe

jasterka
23. jan 2009

Ahojte 🙂 Uff,tak som vas zase pri kavicke docitala a posunula zehlenie na dobu neurcitu. 😀

Tiez vam chcem zazelat super stretko a dobru zabavu,uz sa tesim na fotky,aspon tak vas uvidim.
My sa nepridame,lebo mi dnes pride maminka(a snad aj pozehli 😉 )...zajtra sa mienime ist vrhnut na zbytky vypredajov,tak snad nieco nakupime,uz sa tak tesiiiiiim 🙂

Viedencanka-fotky malej sufakt uzasne,tie vianocne nemaju chybu,si sa fakt vyblaznila,malinka je ako obrazok.
Tak v kresielku sa jej paci?Nasej Emmke tiez ,nastastie,ale niekedy mam vycitky ci tam nesedi az moc 😅 vydrzi podla jej nalady niekedy aj 2hodinky aj v nom zaspi,ale snazim sa ju davat aj na chrbatik,aj na bruskao aj sa nosime na striedacku,ale to kresielko je fantasticka pomoc ak si potrebujem nieco urobit 🙂
Takze uz ste aj po krstili,mala bola fakt za princeznicku 😵 ...aj mi budeme krstit 15.2.,uz sa neviem dockat,lebo pride moj brasko za krsneho po roku z Anglicka,tak bude velka oslava 🙂
V utorok drzime palce,a budem na vas mysliet,nech vsetko dobre dopadne.

jasterka
23. jan 2009

Wieni-tak predsa sa horucky vratili ☹ nebud smutna,zase rychlo prejdu a natrvalo.Drzim tiez palce,nech je Leuska cim skor zdravucka a nech vas uz teplotky a virozy obchadzaju nadaleko. 🙂

twix-to je super,ze si sa tak bezproblemovo vratila ku kojeniu,Dominik vie co je prenho najlepsie,sikulko. 😵

Bejby-mrkla som na fotky a mala ma fakt obrovske modre kukadla a krasnu tvaricku,uz vam tiez riadne vyrastla.

A main Samko- 😲 ten bude raz velky dospely fesacisko,je velmi pekny chlapcek,super snehuliacka Stella 😀 ..
juuj na taketo zimne radovanky sa uz tak tesim.A aj na to pecenie,taky maly pomocnik sa zide 😉 ...
kvoli malinkej budem ochotna aj piect 🙂 no nerobi to materstvo so zenou divy? 😀

miriam25
23. jan 2009

ahojte babulky,

wieni, to ma strasne mrzi, ze sa leuske vratili teploty, tak ste dopadlo uplne rovnako ako kamoskin maly ☹ ale snad sa to co najskor zlepsi a leuska bude uz uplne zdravucka 😉

no nic, idem si pozriet nove fotecky, som citala, ze ste viacere popridavali 😵

miriam25
23. jan 2009

teeeda, krasne fotecky ste pridali 😵

maji, ta stella nema naozaj chybu 😀 aky je ten tvoj samko zlatucky, ze na nu stale mysli a postavil si snehuliacika ako svoju kamaratku, naozaj zlatucke od neho 😵 snad si uz coskoro najde nejaku kamaratku v novej skolke, aby sa mu tam aspon ako tak pacilo 🙂

bejby, ta tvoja malinka je naozaj aka okana, ta bude balit chlapcov na krasne velke modre oci hned na prvy pohlad 😀 uz aby si tatinko zaobstaral nejaku brokovnicu na odhananie pytacov 😀

viedencanka, vy brokovnicu potrebovat nebudete, malinka ma super braceka, ktory sa o to postara 😉 strasne je zlaty, ako ju ludi 😵 dufam, ze aj moj samko rad bude taky pysny starsi brat 😵

maya01
23. jan 2009

Ahojte,

dakujem za stretko...bolo super...dufam,ze to v najblizsej dobe zopakujeme.
Vroni,Lenka velmi rada som vas spoznala... 🙂

Ronnda,dufam,ze mala Nici je ok a ze si nasla kluce... a teda musime uz dohodnut tie zasnuby...

Twix, Dominik je krasne babätko...

Bejby,no co dodat Natalka nema chybu...si aj nabuduce rada popestujem...

Lenka,maly Lukas je zlaty smejko...

Vroni,mala na 1**** 😉

Som strasne rada,ze som Vas vsetky videla.

lenka.pav
23. jan 2009

ahojte, maya, dakujeme za pochvalu 😵 .
aj ja som vas vsetky velmi rada spoznala a rada si take stretko znova zopakujem. uz sa ani vlaku nebudem bat, lebo cesta spat bola tak isto bezproblemova ako cesta tam 🙂
maly "padol" do postielky ako zataty a hned zaspal, asi ho to usmievanie sa na vas vycerpalo 😀
kocky, vsetky mate nadherne deturence, mame byt na co pysne! 😉
pekny vecer vam prajem

ronnda
23. jan 2009

ahojte i ode me,
taky jsem vas moc rada videla, poznala... i kdyz jsem s vama diky te nasi princezne moc nepobyla. nicole se tam mezi hrackami a detma moc libilo, tak jsem byla neustale v pohybu a litala vsude mozne s ni a za ni.
pochovala jsem si ta krasna mala miminka, nicole si "popovidala" s natalkou od bejby, ta je takovy smisek roztomily.

maya - nici celou cestu domu v aute manzelovi rikala AU AU AU, takze jsem musela s pravdou ven, ze dite spadlo na hlavu a strasne kricelo... klice jsem opravdu nechala v zamku v kocarkarne jak jsem dnes brala kocarek, nastesti je nekdo vzal a nechal je povesene v dome na nastence... no nekdy je proste takovy den... trochu zmatkuji 😉
samko si s nici opravdu padli do oka, tak uvidime jestli budou mit priste radost az zase jeden druheho uvidi 🙂

dnes jsem nejaka hotova, boli me strasne nohy, jako kdybych lyzovala (a to lyzovat neumim). asi i proto, ze jsem jeste od auta utikala zpet do kidscafe v domneni, ze tam treba najdu moje postradane klice.

miri - par fotek jsem udelala, dodam pozdeji...

lenka.pav - doufam, ze cestu vlakem zpet jste meli stejne tak prijemnou jako tu do wien. maly se na me tak krasne usmival... je zlaty.

twix - i dominicka jsem si stihla aspon chvilku pochovat.

vroni - ani jsem se nestihla zeptat, jak natalce chutnala kavicka? 🙂

tak pekny vecer, ja asi dnes brzy odpadnu, dite uz odpadlo v 18:15 🙂

miriam25
23. jan 2009

jej, tak ste mali super stretko, dufam, ze dodate co najskor fotecky, uz som zvedava 🙂

ronnda, tak teda prebiehaju zasnuby s majinym samkom? 😀 no vidis, tak my mame wienikinu leusku a vy mate samka, len ineho 😀 ako sa to krasne vyriesilo 😀

inak moj maly chcel ist dnes spat uz o 5 😲 😨 😅 boli sme u svokry a cez obed nespinkal, lebo nas pred obedom nechcela pustit domov a potom mu cestou domov zaspal v aute a doma uz spat nechcel. no nakoniec som ho ulozila (pre pokoj nas oboch) uz o pol 6 a pevne dufam, ze bude spinkat celu noc bez problemov az do rana, no uvidime.
MM je dnes na dvojnasobnej oslave 50-tky. jeho dvaja kamosi oslavuju spolu naraz, tak ten bude mat dnes ruku hore. ale nevadi, ja idem buduci tyzden so svagrinou, aspon sme sa tak dohodli 😎

nuz tak pekny vikend vsetkym!

wienika
23. jan 2009

ahojte kocky....

juj, ako vam to stretko zavidim.....urcite vam bolo super a tesim sa na fotky....nabuduce stretko snad nepremeskame....
nakoniec sme do blavy nesli, pojdeme zajtra doobeda.....
leuska je uz lepsie, ona nema ani nejako vysoke horucky, len zvysene teploty alebo nieco nad 37....nastastie, ale je stale umrncana, len by sa nosit chcela a nechce jest.....uz bola celkom taka normalna a zasa sme klesli s vahou pod 9 kg.....a to ma 17 mesiacov ☹

viedencanka, krasne fotky, tvoje deticky su strasne zlate......a tie vianocne, no na spapanie....
drzim palce, nech vam tie vysetrenia dopadnu dobre a nech uz to mate za sebou....

tina, to je teda sila, co si pisala...jasne, obuj sa do toho a nenechaj sa odbit....a neboj, urcite bude leni ok, ved uz teraz vidis pokroky, nie?
snad si si dnes trosku oddychla a zrelaxovala....

jasterka, potom daj vediet ako ste s maminkou ponakupovali.....ja by som tiez rada sla niekedy, ale ja vooobec nemam cas.....mozno zajtra v auparku, chcem tam vecer vylakat draheho, maminka bude varovat a my by sme sli do toho welness centra......jej, to je napad 😉

ozaj baby, co ste uz dali svoje deticky pokrstit, mohli by ste mi poskytnut nejake infosky ohladom krstu? ja sa priznam, ja nemam sajnu.....neviem ako to tu chodi, co vsetko treba mat a kupit.....
ja som sice tiez pokrstena, ale to je asi vsetko...v kostole som bola iba pri prilezitosti nejakej svadby alebo navstevy v nejakom cudzom meste(ako turista)..asi trapas, ze?
my mame totiz tiez vybaveny termin na 28 februara.....a ci sa potom robi nejaky obed alebo vecera v restauracii, alebo len nejaka kava a kolac....no ja fakt neviem.... 😖
dakujem vam vopred 🙂

wienika
23. jan 2009

bejby, natalka je krasna, a tie oci.....ozaj, nezbledli jej nejako vlasky? najprv sa mi zdalo, ze ma tmave a teraz tak svetle...nakoniec z nej bude blondinka 😉 ako mamina

maya01
23. jan 2009

Wieni,skoda ze si nebola...nabuduce dufam,ze sa pridate a Leuske prajem skore uzdravenie...

jasterka
23. jan 2009

Ahojte 🙂 tak stretko sa vam velmi vdarilo ako citam,daufam,ze nabuduce sa aj mi pripojime.
uz sa tesim na fotky 🙂

Wienika-my krstime na slovensku,robime krstinky vecsie kvoli rodine(25ludi),ze sa dame zase dohromady,aj pri prilezitosti,ze pride moj bracho domov z Anglicka.Takze spolocny obed,kavicka,torta ,fotenie a dobra zabava. 🙂
Je na vas ake krstiny spravite,u nas krstia vecisnou po sv.omsi,takze potom nasleduje obed.
Vecsina znamych co krstili robia len take male oslavy,rodicia,krstny rodicia a stary rodicia,pokrste spolocny obed doma.Takze je to na vas. 🙂 na Sk potrebujes krstnu kosielku s menom,a sviecku.Inak sme nepotrebovali nic,len sme boli na malom pouceni u fararka,ze ako si mame zodpovedne vybrat krstnych 🙂
To hlavne uz mate a to termin 😉

Tina-aj ja dufam,ze si dnes s kamoskou odychla,dosyta si pokecala a nacerpala nove sily.Dufam,ze svokra vidi co vsetko pre Leni robis a ako sa snazis,najlepsie ako vies a postrazi Leni castejsie,urcite potrebujes cas aj pre seba,je to dolezite,aby mala silu a psychicku pohodu,Leni ta teraz tak velmi potrebuje.Jasne ze bojujes za vase prava a pravo na vysetrenie urcite mas,nedaj sa!Ja vsak veri,ze to tím cvicenim zvladnete,ked sa tak rychlo dostavili pokroky,len cvicte neunavne dalej ,ked na vojtovku tak reaguje,aj ked je to tak narocne,uvidis,ze sa Leni ani sa nenazdas rozbehne a potom uz ju budes vsade len nahanat 🙂 Drzte sa.

ronnda
23. jan 2009

pekny vecer jeste jednou, ja proste nemuzu spat... tak jsem vytvorila nove album - stretka - tak kouknete jak nam to tam na tech fotkach vsem slusi 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre