Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
27. jan 2009

Caute kocky, stretko bolo super, vsetky deticky su nadherne a mamicky cool 😉
Do mojho dietata voslo 10 certov tak ani nemam cas pridat fotky, este aj teraz sa po mne liepa...
Wieni, Nathalii zosvetleli vlasky, ma ich svetlo hnede teraz. K tomu krstu, my sme mali pohovor s fararom, mali sme doniest obidva krstne listy, od nas to vyzadovali.. Farar bol taky mily, tiez nechodime do kostola a vobec nemal namietky, asi bol rad, ze ma dalsiu ovecku, ako tu uz niekto pisal. Potom sme mali dve oslavy - jedna na SK pre dvadsat ludi a jednu tu vo Viedni pre nasich znamych, to bolo okolo 10 ludi.. Najprv bol obed a potom oblozene misy.. Takze nasa oslava bola dost velka.. Ale staci urobit uplne taku malicku pre najblizsiu rodinu a kamaratov, ak nechces robit nieco velke..
Viedencanka, malicka bola naozaj ako princeznicka na krste, krasne su tie saty, nehovoriac o malinkej.. Ja som tiez malu obliekla dvakrat do tych siat - raz tu a raz na SK.. Drzim ti palce s Martinkom, nech vsetko dobre dopadne a myslim na teba..

paola.o1
27. jan 2009

Ahojte zeny a co to je krippe? to je nieco ako jasle v SR? moc sa etse nevyznam, zijem v rakusku len par mesiacov 🙂

bejby29
27. jan 2009

Krippe su jasle

miriam25
27. jan 2009

paola, bejby ti dobre napisala ;) a kde v rakusku zijes?

bejby, malinka je teda riadne sidlo, co? ze 8 a pol mesiacia 😲 ten cas naozaj neuveritelne rychlo bezi, onedlho budete oslavovat prve narodeniny 😵

jasterka
27. jan 2009

Ahojte 🙂 To je dnes pocasie ☹ anoi von nejdem ,nezanasam takto zatiahnute 😝 v celom byte tma ☹

Lenka.w-aj ty si pridala krasne fotecky,maly ma krasne ocka a tiez ti teda zase vyrastol. 🙂

Bejby-ze sto certov 😕 ved Natalka vyzera ako maly anielik... zdanie niekedy klame 😀 ,aspon sa nenudis 😉

Viedencanka-juj tak na Martinka myslim,tfuj ,tfuj,nech vsetko prebieha bez problemov.
Drz sa ,on je silny chlapcek,zvladne to na jednicku.
Verim ,ze citis bezmocnost,ako mama uz chapem,nieje nic horsie ako ked sa nieco deje tvojmu dietatku ☹

Vsetkym choruckym zelam rychle uzdravenie.

bejby29
27. jan 2009

To ano, leti to ako voda..
Je to maly Duracell, ja ked citam, kolko tie vase deticky spinkaju tak vam tisko zavidim, ten moj cert spi raz denne aj to hodinku a potom chodi spavat o dvanastej, pol jednej.. Ja este teraz sedim v pyzame 😀

miriam25
27. jan 2009

bejby, ze duracell 😀 a ako ti spinka v noci? no niektore deticky naozaj nechcu moc spavat, ten moj maly je po mne, by len spal a spal, ale len ked nie je tatinko doma 😀 vtedy je tiez ako duracell a cez tyzden dobieha potom zameskany spanok 😀

jasterka
27. jan 2009

bejby aj ja este pyzamujem 😉 tak neboj ,ze si sama.
Mala zaspala a ja namiesto niecoho poriadneho tu zavyslacim a docitam co ste popisali.
Aj ja chcem pochvalit fotecky zo stretka 🙂 super sa vydarili a tesim sa ze aj stretko si pochvalujete,
fakt vsetky deticky krasnucke o tom niet pochyb.

Ronndi to si mala teda den,klucovy stres zazivam tiez ,tak tri krat do mesiaca 😅 hlava derava. 🙂

jasterka
27. jan 2009

a este som sa chcela spytat....nepoznate nejaku dobru cinu,ktory lifruju jedlo aj domov,mne do 3.bezirku?...ja uz pizzu nemozem ani citit. 🙂
tusim vroni byva ku mne najblizsie,tak snad ona 🙂

ronnda
27. jan 2009

bejby - no teda, natalka je vazne mala dablice, ona tak malo spinka? nechce, aby ji neco uniklo. a ze jeste sedis v pyzamu... dnes je na to zrovna pocasi, takove ospale, tma, jak psala jasterka, tak se ani neprevlekej 🙂

lenka.w - taky jsem si prohlizela fotky, luca opravdu hodne vyrostl, ta fotka jak mate tu nadilku v plince i na zadech je super, uplne jako bych to videla zive 😉

miri - s tou tagesmutter to ma urcite taky svoje vyhody. myslim, ze twix dava laurinku k tagesmutter. tak samkovi je uz lip, to je dobre.

jinak ke krstu... my jsme malou nekrtili, ani ja ani manzel nejsme krteni... no a sranda je, ze ji chceme dat do kirchliche kindergarten 😉 tam se nas ale na to vubec neptali.

ronnda
27. jan 2009

jasterka - ty taky pyzamujes, to je sranda 😀 😀 😀 to my uz pujdeme zase brzy do pyzama

miriam25
27. jan 2009

jasterka, to si na tom este dobre, ja mam klucove stresy min. raz za den, kedze moj najdrahsi malinky mi ich vzdy vezme a tajne niekam zahodi. minule som ich nasla v spajzi (netusim, akym zazrakom sa tam dostali, kezde tie dvere su stale zatvorene a maly si ich sam neotvori, zahada do dnes 😎 ), potom boli raz pod postelou, no ale nie je to sranda... este aj v kociku ich musi mat v ruke a nechce nic ine. ked mu dam ine kluce, tie ho nezaujimaju, len tie, ktore mam ja... ach jaj... tie deti 😉

inak, co je s lieskou? uz sa nam dlhsie neozvala.

ronnda
27. jan 2009

jasterka - to jsem rada, ze s temi klici nejsem jedina, musime myslet na tolik veci, kdyz mame ty deti, tak se pak nemuzeme divit, ze na neco "neduleziteho" zapomeneme.

ronnda
27. jan 2009

miriam - to je sranda, hlavne kdyz treba potrebujes rychle odejit z bytu a nemuzes najit klice... a samko se culi a ty hledas a hledas 🙂

ronnda
27. jan 2009

tak my jsme ted zase meli AUUUU, mala si privrela prstik do dveri... porad ji rikam, at tam ty rucicky nedava, tak ted uz se to stalo, takze predpokladam, ze se ponaucila a uz je tam davat nebude. ale jinak mame pohodu, takovou skoro pyzamovou. dnes asi ani my nepujdeme ven, musim vymyslet nejaky kreativni program, aby mala do vecera vydrzela.

bejby29
27. jan 2009

Miri, spi celu noc, co je super, ale cez den mam co robit.. Nemam na nic cas.. Jasterka, ako sa ma malinka? No, idem sa ja prezliect, nemozem tu sediet do zajtra v pyzame..
A s tymi klucami si nic nerobte, ja som raz zabudla nase kluce od rakuskeho bytu na SK a zistila som to az v Rakusku, takze sme museli volat nasej prenajimatelke.. No hroza, manzel liezol od nervov po stene 😉

maya01
27. jan 2009

Bejby,ako bolo na Sk a nabytok vam prisiel...ci este nie?

Miri,Lieska je asi este stale v Nr.spominala,ze tam ostane mesiac...sa mi tak zda...

Ronnda, juuuj chuda Nici...malinke prsteky...Samko si ich tiez par krat privrzgol a nikdy sa z toho nepoucil... 😅

Jasterka...jeeej tebe je ale dobre,ze este v pyzame,hned by som menila 😉

twix
27. jan 2009

Ahojte!

tak moje dietky uz od pol jednej spinkaju. ja som sa rychlo najedla, povrchovo upratala byt. od vianoc to tu vyzera ako v hrackarstve. mala kazdy den dovlecie vsetky hracky do obyvacky a vobec sa s nimi nehra ☹
preprala som v umyvadle pokakane veci. v noci som maleho dva krat prezliekala, lebo bol cely docikany, od rana sa dva krat tak dokakal, ze som mu tu pampersku ani nemusela davat, nic to nepomohlo ☹ a teraz rychlo citam, co ste popisali, kym sa mi deturence zobudia.

Viedencanka - drzim palce Martinkovi!! ani si neviem predstavit, co teraz prezivas. daj vediet, ako ste dopadli.

Miri -- mala chodi tri krat do tyzdna na take tri hodinky k Tagesmutter. strasne sa jej tam paci. je to v byte a je tam malo deti. najstarsie maju 3 roky. prijemna atmosfera. vzdy, ked pre nu pridem, tak sa skovava, nechce ist domov 🙂 dnes som bola prekvapena. rano hned klasicky utekala k hrackam, ani sa so mnou nerozlucila. zrazu jej Tagesmutter povedala po nemecky, nech sa rozluci s maminou a ona mi zamavala, ze "papa mama". taka som bola prekvapena, ze rozumie nemcine. nemyslela som, ze to tak rychlo pride. doma nemecky vobec nerozpravame.
niektore deti, co su u Tagesmutter mali preoblem integrovat sa v skolke. bol to pre nich velky stres.

Wieni - Laurinka si na braceka zvykla a ma ho uz rada. nevidim, ze by ziarlila. tento vikend v blave sme sa stretli cela rodina. vsetci sa prihovarali malemu a nosili ho na rukach a Laurinka bola v pohode, tiez ho sem-tam pohladkala po hlavicke a dala mu pusinku 🙂

maya01
27. jan 2009

Paola,vitaj... 🙂

Twix,teda malinka to zvlada super...musi byt zlata... 🙂

twix
27. jan 2009

Jasterka - ked sa mi narodila Laurinka, tak som tie prve tri mesiace travila skoro len v pyzame a na obed som si varila (ak bol cas) parky 🙂 ak cas nebol, tak bola zemla so syrom 🙂

Ronnda - chuda Nici, ale to je normalne. ani neviem, kolko krat si Laura privrela niekam prsty. potom chodila, ze AUA a ja som fukala a bozkavala prsteky. niekedy mi dala druhu ruku, ked uz zabudla, ktoru si vlastne privrela 🙂

twix
27. jan 2009

Wieni - my sme krstili vo Viedni. farat bol slovak. bolo nas asi 10-12 ludi. isli sme potom na obed do restauracie. omsa nebola. v kostole sme boli len my. ja som krstena ev., manzel kat. - to ale nebol problem. ani ich nezaujimal moj krstny list.

bejby29
27. jan 2009

Mayi, prisiel nam tento tyzden tak v piatok ideme znovu na SK.. Ja ale zostavam tyzden, pride aj moj nevlastny ocino, tak sa tesim.. Pojde sa prejst s malou a my s maminou budeme upratovat, lebo je to tam ako po bombe..
Ronnda, pofukaj Nici aj za mna prsteky, vzdy, ked vidim toho psika na mojom mobile, spomeniem si na Nici ako bola zlata ked robila Hau Hau 😉 😉 Na zozratie

twix
27. jan 2009

Miriam - asi som nieco zaspala, ale nechystali ste sa pracovat na slovensko? akosi nie som v obraze. iba sa vam to posunulo, alebo to uplne padlo?

twix
27. jan 2009

este sa chcem opytat, tie co mate kavovar Dolce Gusto, Tassimo, Senseo ... a neviem co este existuje. ako ste spokojne a ktory odporucate?

wienika
27. jan 2009

ahojte kocky...

veeeelmi pekne vam vsetkym dakujem za informacie ohladne krstu....ste mi pomohli...ja som v tychto veciach uplny dilino 😅
akurat stale nechapem, co sa robi s tou kosielkou....to ma dieta na sebe? alebo co? no uplny truhlik som...fakt....

viedencanka, daj nam vediet ako ste dopadli s martinkom.....drzim palceky....urcite vsetko dobre dopadlo.....

ronnda, my mame skoro kazdy den bibinko, lea ma maniu zatvarat vsetky dvere, mna stale zavre v nejakej izbe a potom place, ze chce ist za mnou....a popritom si privre obcas aj prsty..... 😝

twix, ani so mnou sa lea neluci....uz teraz ani nechce ist domov.....urcite je to pre teba velka pomoc, ked tam as laurinku..ona sa pohra a ty sa mozes venovat drobcekovi.....
s tym kavovarom ti neporadim......ja mam iny.....

wienika
27. jan 2009

maya, potom daj vediet ohladom tej sviecky.....tiez som o tom pocula, mna obcas bolievaju usi....vcera sa za ucho chytala aj mala, tak dufam, ze nebude mat zapal stredneho ucha....
samko je ok?

ozaj ako ste na tom s cokoladou? myslim pre drobcov......ja som zufala, lebo mne lea neje nic, ale ked vidi cokoladu ide sa zblaznit...snazim sa ju pred nou skryvat, ale ona je taka rafinovana, ze v kuchyni otvara sufliky a krici ham....tak jej ukazujem co by mohla, na vsetko kyva hlavou, ze nie a potom zacne revat a ukazuje tak ze ,,ham,, ona vie, ze tam su sladkosti....asi ich niekde presidlim😉
nie ze by som proti cokolade, ale zovsadial pocuvam, ze take male deti by nemali....tak neviem-.....priznam sa, ze jej obcas trosku dam 😉 pre pokoj v rodine 😀

lenkaw
27. jan 2009

ahojte,

ufff, ale ste toho riadne dnes popisali, je vidiet ze bolo skarede pocasie. Ani mne sa nechcelo ist von s malym, hoci ma uz mrle zrali doma, lebo chodime kazdy den 😖
Jasterka, Silvika, Bejby kedy pokocikujeme??? Snad bude zajtra lepsie pocasie!!!
Aj my uvazujeme ze by sme na jar spravili krst tu vo Viedni, takze aj mne pomohli tie vase informacie, DAKUJEEEEM
Viedencanka: cakame na info o Martinkovi, ale urcite to dobre zvladol.

tinavieden
27. jan 2009

ahoj babule. Opät sa vam po case ozyvam. Neviem kde mi hlava stoji, kazdy den mame nieco na plane. Bud terapie alebo iny termin u lekara ci pre mna ale pre malu...no nic nerobim iba lietam po doktoroch. V sobotu odchadzame do LM a ostaneme tam s malou 2 tyzdne nech si znova troska oddychnem a dam sa dokopy lebo uz mam toho dost...
Koncom februara nas cakaju rozne vysetrenia u neurologa atd. svokor vybavil termin hned kedze pozna primara osobne na neurologii tak to zrazu nebol ziadny problem a mame sa ukazat ked sa vratime z LM.Je to smutne ale ked clovek nema znamosti dalej sa nepohne...ako v mojom pripade...by som musela cakat 3-4 mesiace na termin a ktovie ci by ju aj poriadne vysetrili... no proste je to smutne...
Na SK si ju dam pozriet tiez u detskeho neurologa..cim viac doktorov si ju pozrie tym lepsie...
A musim sa vam pochvalit mala prespala 2 noci uz 🙂))tak som happy🙂
Skoda,ze som nebola na stretku,podla fotiek a to co citam muselo byt super..no ked sa vratim z LM tak mozme znova nieco spachat aby som vas konecne vsetky videla....uz teraz sa na vas tesim...neviem ci sa tento tyzden dostanem este k PC(mam ho dost nabity)tak sa tu majte krasne a hlavne zdravi..

korickana
27. jan 2009

ahojte kocky aj my byvame v rakusku ,v tirolsku a v maurachu na achensee a mame dievcatko misku ma 2,5 roka a prave som zacala pracovat a ona je v jasliach

miriam25
27. jan 2009

twix, neprespala si nic. slovensko sa len trosku posunulo a sef so sefinkou (dcerou) skonstatovali (vynimocne mudro), ze kym sa zacne robit na slovensku, bolo by dobre, keby som zacala na polovicny uvazok robit tu vo firme, aby som sa zaucila a vedela, co a ako a potom mohla prejst len na sk 😉 len kedy to bude sa stale nevie ☹

korickana vitaj 😉

tina, tesim sa s tebou, ze leni uz prespala 2 noci, len tak dalej ;)

wieni, my sme maleho krstili, ked mal nieco vyse 3 mesiacov, mala som ho na rukach v zavinovacke a tu kosielku len pocas krstu polozil farar na zavinovacku a potom ju dal dolu. Ja som too cele nejak nevnimala co hovori, len som sa mudro tvarila cely cas 😝 takze ti asi nepoviem, ze na co to vlastne je, ale ta kosielka sa neoblieka.
a co sa cokoladky tyka, tak samkovi obcas dam, ale nie kazdy den a nie vela, ked tak, tak len jednu malu kocku, to mu rozkrajam na viacero kuskov, aby mal pocit, ze dostal vela a tym potom koncime. A pokial mi nijaku cokoladku nenajde, tak na to ani nemysli a nedostane. Zrovna dnes nahodou nasiel jednu zabalenu este co padla zo stromceka a zakotulala sa za gauc, tak som mu ju rozbalila a dala a on potom siel a hladal za gaucom dalsie 😀 nastastie tam uz ziadne neboli 😉
neviem, podla mna je to individualne. keby mal samko oble tvary, urcite by som mu cokoladku nedala. nedostava ani ked ma tvrdu stolicu. ale kedze je mozne samkovi pocitat rebra a obcas mava uplne riedku stolicu, nemyslim si, ze by mal jeden kusok z casu na cas uskodit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre