Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
28. apr 2009

ahojte

miri, drzim palce - aj s babkou, nech to dopadne ako najlepsie moze... ☹ a aj s robotou. snad ti to vyjde.

charlotka, boze, az mi zle bolo, ked som citala, co ste si vytrpeli. teda o hadicke, ktora ostala pri vyberani v tele, som este ani ja nepocula, mate teda smolu. ale snad ste si tu smolu uz vycerpali a uz vas bude sprevadzat zivotom len stastie 😵

bejby, ty uz mas pomaly polovicu tehu za sebou! strasne rychlo to leti....

lenkaw, snad si dobre uzivate v taliansku a luca pekne zvladol let a mate pekne pocasie 😉

silvi, to je super, ze si si doma oddychla. my ideme domov v piatok na tyzden, snad si aj ja oddychnem 😅 . inak, mala je uz dobra?

jasterka, ako sa mas? mavas este niekedy problemy po tej operacii alebo uz je vsetko ok?

kocky, mam novinu. kedze dostavam len matersku a mame kredit na auto a kopec inych vydavkov, chcela som zacat robit na teilzeit. u nas v robote momentalne nic volne nie je, tak som skusila jeden inzerat v caritase a hned na druhy den sa mi ozvali. uz mam za sebou aj pohovor, dnes som bola aj u samotneho riaditela a od 11.5. nastupujem!!! len teraz neviem, ci sa mam tesit alebo zacat bat...je mi smutno, ze maly je este taky malilinky a idem od neho prec a na druhej strane si uvedomujem, ze bez toho prijmu to nejde ☹ . tak snad to nejak zladime ku spokojnosti vsetkych.

maya01
28. apr 2009

Leni,teeeda to su novinky... 🙂
Drzim ti palce,nech to vsetko super zladide a ste vsetci spokojni...hlavne Lucas...
A kde ho budes mat,ked budes v robote?

lenka.pav
28. apr 2009

no, maleho bude mat v pondelky tatko, potom este jeden den v tyzdni mava volno, tak aj vtedy by na neho daval pozor. tym budeme mat pokryte dva dni. a potom trosku pocitam s pomocou starkych. potom sa mi slubili kamosky, tie to zvladaju na jednotku - maly bol u nich uz xkrat na 5_6 hodin a v pohode. a este mame v panelaku o poschodie vyssie tagesmutter, vcera som bola u nej a v pohode mi maleho zoberie. stoji 3 eura na hodinu. myslela som si, ze to je podstatne drahsie. takze asi tak, preto dufam, ze to nejako zladime.... 😉

maya01
28. apr 2009

Tak to mas super zorganizovane... 😉
Urcite to zvladnete...a budes robit kazdy den? A kolko hodin?

maya01
28. apr 2009

Kocky...dnes fandiiime...Slovenskooooooooooo. Sice na zazraky neverim... 😅 ale mozno sa nejaky pritrafi... 😉

lenka.pav
28. apr 2009

mala by som robit v pracovne dni na polku v kancli, na polku v terene, ide o poradenstvo ohladom legalizovanej 24hod. starostlivosti v rodine. cize by som bola doobeda par hodin v niektore dni na telefone a radila. a potom by som chodila do rodin, ktore by mali o tuto sluzbu zaujem, robit taku prvu vizitu a zistovala, v akom stave je pacient, ake su podmienky na byvanie, ake maju poziadavky na opatrovatelku a tak. a potom by som hladala vhodne kandidatky pre konkretneho pacienta a vybavovala pre ne vsetky papiere. vyzera to dost zaujimavo, tak vsetranne. snad to aj bude fajn. ale ved ked nie, tak to robit nebudem, ale aspon to vyskusam.

maya01
28. apr 2009

Leni,no znie to super...tak dufam,ze to splni tvoje ocakavania... 🙂

miriam25
28. apr 2009

leni, to neznie zle a zasa povedz si to tak, ak by ti ta praca casom nesedela, mozes sa poobzerat po niecom inom a kym si nieco ine nenajdes, tak to tam snad vydrzis ;)

bejby, teda vazne, ze polovica tehu za tebou 😕 ten cas neuveritelne leti... ani sa nenazdame a uz budeme citat spravy od teba, ze mas krasny maly uzlicek v naruci... 😵

maji, kedze nemozem chytit ziadny slovensky kanal, tak hokej nemam ako pozerat, ale myslim, ze sa to ani neoplati, staci si len pozriet stav kanadanov 15:1 budeme radi, ak dame aspon jeden gol 😅 ani len bielorusov nedokazali porazit ☹ 😠 ani sa mi to nechce pozerat. keby dobre hrali, bola by som uplne mimo, hoci aj radio by som si naladila, ale takto ... 😒

wienika
28. apr 2009

dobry vecer...

maya, ano fandime.......ale myslim, ze zbytocne.......teraz som pozerala cas.sk a tam je napisane, ze vysielaju online tento zapas.....tak som zvedava....inac to asi nebudem ani v radiu pocuvat.......radsej si pozriem panelak 🙂

miri, tak ti drzim palce s tou robotkou.....a je super, ze ides s malym k vasim, ocina to trosku rozptyli.......
je mi to luto.....

lenka.pav....uzasne, ze si si nasla robotu, ved to je super, uvidis, ze ti to dobre padne, trosku vypadnut z domu, urobit nieco uzitocne a potom utekat k tvojmu pokladiku.....a pokial to mas takto zladene aj s muzom a opatrovanim vseobecne, tak nie je o com....a vobec nemusis mat vycitky...... 😉

silvika, tak tereska uz cuva...no uzasneeee.....babulka malinka...a tu ohradku kupte, budete ju potrebovat.... 😉
fajn, ze si si oddychla u vasich, aj mne to vzdy dobre padne....

tina, ako sa mavas? mas nieco nove ohladom malej? je uz aktivnejsia? chybas nam tu......

bejby, aj tak ta obdivujem......na jednej strane to, ze si tak skoro otehotnela, do toho ta stahovka...a este aj kurz...sikulka......aj mne by sa taky kurz zisiel, ja som kedysi vyvarala, ale uplne som sa zabrzdila, robim tri jedla dokola a vooobec ma to nebavi..uplne rpim, ked musim vytiahnut hrnce.....to moj manzel to mlcky pochopil a vzdy navrhne restauraciu...zlaty....ale je mi to luto, lebo moja mamina je vynikajuca kucharka a manzel hikava hned nad prvym sustom.....skoda, ze som nezdedila tieto geny 😉

wienika
28. apr 2009

aha , tak online zapas na cas.sk sa nekona...oni len pisu, co sa aktualne deje 😒

wienika
28. apr 2009

baby, dajte si stv2, online vysielanie......IDE TOOOOO....ale trosku mi to sekaaaaa

maya01
28. apr 2009

Wieni,diky za tip,idem to hned mrknut... 🙂
Na DSF davaju tiez hokej...ale nie nas zapas... 😖

wienika
28. apr 2009

dokelu......ani to nema vyznam pozerat ani pocuvat...este ani nehrame 7 minut a uz 2-0 prehravame

maya01
28. apr 2009

Wieni,no mne to nastastie nejde...a ked som si precitala,ze 2:0 prehravame...tak ma uz presla aj chut 😠
do kelu...to co za hokej hrame.... 🤐

ronnda
28. apr 2009

ahojte, dnes je tu samy hokejovy fanousek, ja jsem osamocena doma a budu koukat na cesky serial.

leni - tedy, ty uz se chystas do prace, ale jasne, penize jsou potreba a kdyz mas tak super zorganizovane hlidani a praci na pul uvazku, zni to opravdu zajimave, uvidis jak se ti tam bude libit. takze moc gratuluji a drzim palce!

miri - a tobe taky drzim palce. urcite jsi na pohovoru zapusobila, o tom neni pochyb. je dobre, ze pojedes na slovensko, samko rozptyli celou rodinu, i my ted jezdime do ceska casto, tatka je hrozne stastny, kdyz muze byt s nicolkou. deti jsou proste nase radost a daji nam tak aspon na cas moznost zapomenout na tu bolest...

wienika - tak tu restauraci omrkni a budu rada za tip, my mame ted po dlouhe dobe "volny" vikend, tzn. bez deti, tech manzelovych, nicolku samozrejme mame 🙂 a nejedem do cr, zatim nemame moc plany, v patek chceme jit na praterfest a pak resime program vetsinou spontanne, tak kdo vi, treba si do blavy udelame vylet uz tento vikend...

mayi - s tou schweinegrippe me taky zachvatila panika....

maya01
28. apr 2009

No pustila som si aspon slovensky rozhlas...aspon,nech viem ako to dopadne...sice na zazraky neveriiiim...
Kde je ten stary,dobry slovensky hokej... ☹

maya01
28. apr 2009

Ronnda...neboooj,ked vypadneme...tak budeme urcite drzat cechom.... 🙂 🙂

wienika
28. apr 2009

ronnda, ta restika je na heydukovej ulici a vola sa grande milano....aspon tak nejako....urcite viem, ze je kvalitna, ten majitel chodi pravidelne do rakuska,kde kupuje vsetko cerstve a kvalitne..

maya, dobre, ze to nekukas.....ani ja...strasne mi to sekalo, ani sa to nedalo kukat, tak to pocuvam cez rozhlas...na nete samozrejme......

wienika
28. apr 2009

co sa tyka prasacej chripky, ze vraj sa to prejavuje ako chripka, soplenim, kaslanim, kychanim....treba si hlavne umyvat ruky a vyhybat sa mnozstvam ludi.....ak sa da...ale zatial u nas nie je potvrdeny ziaden pripad......tak dufam, ze to k nam ani nepride.....

wienika
28. apr 2009

3-0

maya01
28. apr 2009

Juuuj otrasneeee.... ☹

ronnda
28. apr 2009

wieni - diky za kontakt, pokud se tam vypravime, uz se aspon dopredu trochu nachystame kam bychom mohli zajit, abychom tam zase nebloudili jak posledne.

maya01
28. apr 2009

A goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool.... 🙂 🙂 🙂

lenka.pav
28. apr 2009

super, takze prehravame uz len 3:1?

boldy
28. apr 2009

ahojky,

hlasime sa, sme v poriadku, mala je zlata obcas hoci vystraja, ale celkom v norme, len by papala... ja som bola trosku chora zachripnuta aj priedusky boleli, tak sme mali nejake herbal cukriky 😝

charlotka> 😨 zabudli hadicku ... hrozna predstava, az ma zmrazilo... snad ste si uz vytrpeli dost a teraz uz len sa bude malinka mat dobre 😉
miriam> dufam, ze ta vezmu do novej prace, drzim palce... je mi luto tvojej babky, nie je to lahke, ked si tak daleko ☹
jasterka> tu istu doktorku co ty a silvy 🙂
silvy> vitajte spat babulky...doktorka mi povedala, ze ako sa rozhodnem, nie je to povinne... platili ste zato nieco? ci to plati kkassa?
lenka> ozaj super fotocky z plavania, ja rozmyslam, ze sa prihlasime na september... prida sa niekto? 🙂
susan> dakujeme 😉

wienika
28. apr 2009

to je strasna hanba......nasmu hokeju..... ☹

wienika
28. apr 2009

baby, tak toto ma ozaj vystrasilo....
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/aktualne-prasaci...

wienika
28. apr 2009
zdenka73
28. apr 2009

7:2 😲 no hrôza, hanbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

maya01
29. apr 2009

Dobre ranko,

tak nakoniec 7:3...aj tak nam je hanba... 😠 V piatok hrame bud proti cechom alebo finom...no ziadna vyhra...uz si mozeme balit kufre smer sk.
Moja kolegyna isla z muzom kvoly sampionatu do Svajciarska a boli na tomto zabase...urcite uz olutovali,ze sa tam vobec trepali.... 😒

Juuuj Wieni,ani nehovor o tej chripke...ja uz mam teraz z toho paniku...len co rano otvorim noviny o nicom inom necitam...a uz je to aj vo Viedni... 😖
Wieni...Leuske vsetko najlepsie k meninkam....nech Vam robi len a len radost... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre