Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
19. máj 2009

Lotka-juj krasne si to napisala,ja zdielam tvoje pocity ohladne kojenia,asi prave preto,ze sme tiez tak o mliecko bojovali,ked si predstavim ako som si kazdu hodinu v nemocke odsavala,az mi slzy padali ako hrachy a myslela na Emmcu ako dostava UM ked ja mam plne prsia 😢 ...taktiez chem kvoli moznej dedicnej alergii kojit dovtedy ako sa to prirodzene postupne odstavi samo...aj stym rizikom,ze ked bude vecsia ,nebude to lahke odstavovnie,zvladli to ine,zvladneme aj my,snad nebude chcet cucat do 18stky 😉 ...moja mamina ma kojila do 2rokov iba rano a vecer,medzitym som bola v jaslich a ona v robote. 🙂 ...

ano Silvinku chapem aj ja,je to naozaj krasny pocit blizkosti a nehy,ale vtomto pripade bolo dolezitejsie respektovat Terezku 😉 dieta je vzdy prve,az potom nase pocity 😉 a na Terezke vidiet spokojnost a nic jej nechyba...sa smejem 😀 ze aj my ked sme s Terezkou Emmca obkukava a na druhy den predvadza novinky....
takze sa musime viac spolocne stretat. 🙂 ...vcera sa mi otvorili oci ako nesmiermne je kontak s inymi pre deti dolezity,mala som na navsteve spoluleziacu maminku z porodnice,nase baby su v jeden den narodene...a ten rozdiel 😲 oni su stale same,rodina daleko...a mala plakala pri kazdom Emmkinom pohybe,usmev len taky opatrny,nikomu na ruky,stale nalepena na maminke...som presvedcena o tom ,ze pre nase deti je dolezite aj aby spoznavali inych dospelakov a ine deticky uz v tomto veku.... 🙂

miriam25
19. máj 2009

ahojte kocky,
no vidim, ze je tu aktualna tema kojenie 🙂 a sedenie/pavuk/kocik, tak pridam aj ja par skusenosti...
kojenie bolo krasne obdobie, kym sa mi "neminulo" mliecko. mala som ho tak strasne malo, ze maly bol v jednom kuse len prisaty a to teda vobec neprehanam, len co som mu prsnik vzala, uz aj plakal od hladu a nic netieklo, teda tak strasne malicko, ze ho to vobec nezasytilo, takze sme naozaaj skoro museli prestat. ale to obdobie, kedy som mala dost mliecka bolo naozaj nadherne. ja som si povedala, ze pokial bude vsetko ok, tak max. do pol roka ho kojit budem a potom som uz nechcela, aj ked zasa teraz ked tak citam vase prispevky, mozno by som aj casom zmenila nazor, keby sme sa k tomu pol roku prepracovali. tazko povedat...

nas samko mi v kociku vo vanicke tiez brusakoval okolo pol roku, tak som mu vanicku vybrala, nastavila kocik na najnizsi stupen zdvihania a to sa malemu vtedy naramne pacilo a boli sme spokojni obaja. on v podstate lezal, ten sklon bol naozaj minimalny, ale uz nebol vo vodorovnej polohe a nieco aj viac videl, takze potom bol spokojny. a neskor sme tu opierku zvysovali.
v pavuku bol, ale neprehanali sme to. on bol velmi rad aj na deke v kuchyni, ked som varila, aj sa pekne pohral v ohradke, aj si posedel, takze sme to stredali. ked moc mrncal (co nebolo casto), tak som ho dala do pavuka a mrncaniu bol koniec.
na lozenie sa vobec nechystal, nerobil ziadne nacviky na 4, proste vobec nic, az som sa onho zacinala bat,ci je vsetko v poriadku, potom sa mu zachcelo chodit, ked mal 9 mesiacov, chodil za jednu ruku a ked mal 10 mesiacov, zacal chodit uplne sam a podotykam, ze sme ho k tomu nijako nenutili ani neviedli, jednoducho si to sam vyzadoval, kedze nelozil. boli sme u lekara a ten povedal, ze je to v poriadku, no tak naco mu branit vo vyvoji 😀

o tych autosedackach som este nepocula, ze by boli nejako skodlive. my sme ju mali hlavne na nakupy, na cestu k nasim do nr a k svokrovcom, ktori su nejakych 15 min. autom od nas, takze samko tu autosedacku ani nestihol nijako znicit, ci zaspinit. strasne rychlo z nej vyrastol, mal nieco vyse 7 meesiacov, ked mu zacinala hlavicka vykukat a ja som sa zacala obzerat po druhej sedacke.
pocula som, ze su velmi dobre tie römer könig, ako to tu uz niekto pisal, stoja vyse 200 eur. my mame inu (ani neviem, aky je to nazov), kupovali sme ju na sk v nr v jednom specialozivanom obchodiku. ta sedacka presla vsetkymi najnovsimi testami rovnako dobre ako tieto spominane römer könig, ma sice len dve polohy (sedenie, lezanie), ale v podstate viac poloh ani nepotrebujeme. maly aj tak najradsej sedi a ked vidim, ze mu klipkaju ocka, tak ho dam na lezanie, nech mu hlavicka nepada dolu.
no nic, idem este rychlo nieco porobit, kym maly spinka, obavam sa, ze bude o chvilu hore, kedze nas domovnik si prave teraz zmyslel nam kosit travu pod oknami 😠 😠 😠 kurnik, vzdy cez obed, ked maly spi musi robit volaco nenormalne hlucne 😠

pinkina
19. máj 2009

Ahojte, no aby ste ma zle nepochopili s tym kojenim. 😒 Ja som si s tym tiez dost vytrpela, mala stale pri kojeni spala a nechcela pit. Chodila som kazdy tyzden k doktorovi, lebo malo priberala a ked som chcela kojit musela som si odstriekat a dat malej vypit z flasky. Takze som v podstate celych 5mesiacov prezilia len kojit alebo pumpovat. 😝 😝 Doktor mi hned na zaciatku poradili, ze mam zacat s PreAptamilom, ale ja som chcela za kazdu cenu kojit. Teraz je to chvalabohu uz pohodove, bez stresov. No, ale stalo to za to. Vysledok Kristinka ma 7660g a konecne super papa. Co sa tyka toho prikrmovania, no ja chcem tiez potom prejst na normalnu stravu. Na zaciatku mi to pride ok. Take specialitky ake su tam, by som asi nezvladala kazdy den vymyslat, to by som asi stala asi kazdy den len pri sporaku. 😠 Napr. dnes spapala cely poharik Hipp Menu Pasta Bambini 😝 😝 Tak sme mali viac casu ako keby som sa s tym babrala. A potom sme mohli ist na stretko so Charlotkou a Livkou.
Uz sa nase deticky spoznali. 🙂
No musim uz frcat za Kristinkou, lezi na deke a riadne vyska. 😀

jasterka
19. máj 2009

pinkina 😵 neboj nikto ta zle nechape,ak aj mas pocit ze by ste postupne mali prejstat s kojenim je to len a len spravne,len ty vies aky mate rezim,co potrebujes ty aj malinka,nikto znas tu nikoho nesudi neboj....len si vymiename nazory,poradime,popripade si ukazeme aj inu stranku veci a ked treba tak si vylejeme srdiecko alebo pochvalime nase uspechy...nemusis sa ani bat pisat tvoje nazory 🙂 ...
moje ody na kojenie boli myslene tiez uprimne,tak ako to citim,proste je teraz faza ,ze je to bezproblemov,co sa vsak moze rychlo zmenit lebo Emmcu uz zaujima vsetko ine,rychlo zazenie hlad a uz sa vrti ako paragraf 🙂 ...

proti hippkam a inym poharikom tiez nic nemam,tiez sa mi nechce vyvarat,radsej ist von,len to chcem striedat aj s domacou stravou,aby mi nahodou/ ako sa bezene stava/Emmca potom neodmietala domace a chcela len kupovane,ved by sme dosli do minusu 😀 ...zacali sme domacou,nech ju nerozmaznam,ale aj kvoli moznej alergickej reakcii(muzik ma tazku potravinovu alerg.)...zajtra bude Hippka Fruh karotka 🙂 ...
super,ze ti Kristinka tak krasne papa,len tak dalej...takze Liviku a Lotku uz poznas,aj ja sa tesim ked sa zoznamime,akurat som pozerala v tschibe velku piknik deku,juuj tak sa tesim ze je leto....mozme ist piknikovat
🙂 takze navrh 😵 urobme coskoro piknikstretko.

vroni
19. máj 2009

Ja citam, citam a nestiham pisat 😀 😀 😀 U nas chaos ako vzdy, dam vam vediet, ci sa v streduzajtra pridam, len musim vypacit nejaku rozumnu odpoved z toho pana, co s nami byva 😠 😠 😠

pinkina
19. máj 2009

Ok. Jasterka super. Uz sa tesime, ze spozname aj Emmku. Mam prave dost, objavila som Kristinke nejaku alergiu na pleckach,rucickach a chrbatiku. Vyzera to ako nejaky ekzem. Uz raz nieco podobne mala, ked bola niekolko tyzdnova na nozickach. Povedal doktor, ze je to atopicka dermatida, dostali sme len Fettcrem a zmyzlo tol. No ale teraz to vyzera ovela horsie. ☹ ☹ Zajtra s nou frcim hned k doktorovi. neviem co to moze byt, ale potnicky to urcite nie su. Aj ked predpoklad na to ma. Ja ju totalne babusim. Kristinka nosi este pod nohavice pancusky 😅 a body s dlhym rukavom. 😅 No chudatko moje cele pliecka ma cervene. ☹ ☹
Dufam, ze to nebude nic schlimme. 😕

zdenka73
19. máj 2009

Ahojte! Tak dnes som robila ďalší testík, a bola tam taká krásna čiarka 😀 . Chcela som si založiť album, ale tie fotky sa mi tam nezmestia, a stále som neprišla na to ako to spravím 😠 . Viem, že ste to tu niekde písali, ale akosi sa mi to nechcelo hladať. U doktora som ešte nebola, lebo som na Slovensku, a som tu až do konca mája, tak len dúfam, že bude všetko v poriadku 😉 .

lenka.pav
19. máj 2009

zdenka, blahozelam z celeho srdca! uvidis, vsetko bude ok!
pinkina, preco malu tak obliekas? 😕 . lucasko uz davnejsie nemava pancusky, dokonca sme uz raz boli vonku aj bez ponozticiek. a body ma uz len s kratkym rukavom. a aj tak sa poti...
jasterka, stale dojcim. doobedie, ked som v robote riesim tak, ze maleho osmej pred odchodom nadojcim, potom ma ovocie a potom zeleninku a na dalsie papanie som uz doma a kojim cele poobedie a na noc dostane flasku s ryzovou kasou a v noci moje mliecko. takze to takto nejak funguje. zajtra ide maly 1x na cele doobedie k Tagesmutter, som zvedava, ako to zvladnu.....trosku sa toho bojim ☹. doteraz bol malinky bud pri manzlovi alebo pri mojej mamine, alebo u kamosiek....

miriam25
19. máj 2009

ahojte babulky,
lenka.pav, neboj sa, maly to zvladne lepsie ako ty 😀 ty budes nanho stale mysliet, ci nahodou neplace, ci je dobrucky a spokojny a on sa bude pekne hrat u tagesmutter 😉 ale klobuk dolu, ako to vsetko zvladas, naozaj.

zdenka, tak este raz blahozelam. neboj, vsetko bude a je v poriadku, preco by nemalo byt? musis mysliet pozitivne a nic sa nestane 😉
tie fotky zmensis tak, ze si na ne kliknes pravym tlacitkom mysky, pojdes do öffnen mit a tam kliknes na paint. to ti otvori danu fotku a das si to ulozit. nie vzdy to staci na zmensenie fotky,ale vo vacsine pripadov ano.
to som mudra, ked nam to sem ronnda napisala, ze? 😝 😎 🙂

ja som sa teraz len pekne rozculila a ani sa mi to sem nechce pisat, lebo by som sa rozculila zasa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 niektori ludia mi naozaj totalne piju nervy a vidia len seba sameho, ale druheho ani najmenej nie a este nanho aj hadzu svoju vlastnu vinu a to ma rozculuje do nepricetnosti 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 by som im najradsej vykrutila krky.. ale dost bolo.
idem asi zehlit, vyburit si energiu. dobru noc vam zelam.

wienika
19. máj 2009

ahojte baby,
takze ja zajtra predsa len hram, takze by som sa dovalila az o tej desiatej...budete este v tom skybare? dufam, ze ano, snad s vami stihnem aspon jeden drink......uz sa na vas tesim..... 😉
este sa ale cez den sem pozriem, ci ste to stretko nahodou nezrusili 🙂
tak pekny vecer, idem si lahnut, lebo som dost unavena...papa

lieska
19. máj 2009

Miri, kto Ta vytocil? Svokrusa zasa??? 😉

Jasterka, Charlottka...ja zdielam tiez vase pocity ohladom kojenia a to som ani problemy nemala nikdy (klop klop klop). Je to take super vidiet ako sa mala upokoji, ked dostane papat a ako sa popri tom ukludnuje (najprv sermuje rukami nohami, taha mi nos, usta a vesteko co ma v dosahu a pomalinky sa ukludnuje az zaspi, drobatko!) Je to take bezproblemove a ja si uzivam to jedinecne a nenahraditelne postavenie, ktore ako kojaca matka voci svojmu babatku mam! 😀
Pinkina, ako Jasterka pisala, nastastie sa v tejto teme stretli vsetko super baby, ak tu ma niekto iny nazor, je to uplne v pohode, nemusis mat obavy o tom pisat!
O tom Maxi Cosi som aj ja pocula dost, ze cim menej v tom nechat babo, tym lepsie. Ale s pribudajucim vekom je to myslim viac OK. Moja Mimi si evidentne na to zvyka, tu v Nitre je v sedacke kazdy den!

viedencanka
19. máj 2009

Miriam, ja typujem ze ta tiez vytocila svokra,alebo svagrina? Nemysli na to,mne sa to lahko povie,ked ja mam svokra a svagrinu daleko 😉 ,ale ked som v Taliansku,tak mi tiez dobre piju nervy. ☹

Pinkina,to ako obliekas tvoju malu- ja som v tom podobna,stale sa bojim,aby jej nebola zima,to je asi z toho,ze ja som zimomrava 🙂 Snad jej ten ekzem rychloo zmizne,ja som tu uz pisala,ked som dala Linde Hippku,cela sa vyhadzala,po case som skusila zase a znova sa vyhadzala. Niektorym babatkam kupovana strava vyhovuje,niektorym nie. Minule som nestihla navarit a dala som malej kupene: zeleninkuu s bio pute a na zaver mi to cele vyvratila,co mi este nikdy nespravila. Musis len odsledovat,co mohlo malinkej uskodit,nemusi to byt zo stravy,moze to byt aj reakcia na dotyk niecoho,co ju podrazdilo.Mne sa Martinko nedavno cely vyhadzal potom,ako si u nasich v kupelni na chvilku sadol neobleceny na synteticky koberec,vytvorili sa mu na celom tele pluzgiere.Dr povedal,ze by som mu napr. pancusky,ktore maju tesny kontakt s pokozkou,mala kupovat len biele,pretoze tie farebne viac drazdia.... Prajem ti,aby vam ekzem zmizol a aby s tym Kristinka uz nemala problemy.

lenka.pav- takze v praci sa paci? Spominala si,ze u vas Tagesmutter berie len 3 EUR na hodinu,to je super cena. Ja som si nasla od septembra jednu cer Kinderdrehscheibe a tam su jednotne ceny- do 10 hodin tyzdenne 105 EUR + 40 na stravu, to vychadza 14 EUR na hodinu.to je hroza.

Twix- ty davas Laurinku k Tagesmutter. Nasla si ju cez Kinderdrehscheibe, alebo kde este mam hladat? Vies poradit? Ako to funguje s tou stravou? Ked sa tam dieta necha doobeda,povedzme 3-4 hodiny,musis platit aj obedy?

viedencanka
19. máj 2009

Vroni,tak ty si stihla si uz najst novu pracu? V tej istej oblasti alebo presedlavas inde?

Silvia,ako ti zavidim,ze Terezka sa uz naucila posadit sama. Linda nie a nie. Sedi/stoji tu na styroch aj hodinu,plazi sa,presuva,ale nesadne si. martinko je tu uz predcvicuje,zabava sa,ako ho pozoruje,ale nie a nie zopakovat 😉

viedencanka
19. máj 2009

Jej baby,ja som to stymi Tagesmutter zle pochopila,tie ceny (105 EUR) je na cely mesiac,cize asi za 40 hodinak 10 hod./tyzdenne,takze v podstate je to lacne 🙂

pinkina
20. máj 2009

Ahojte baby,

som smutna ☹ ,lebo Kristinka ma vyhadzany cely chrbatik a rucicky. Chudatko, no ideme teraz k doktorovi. Tak potom napisem viac.

Lenka: neviem preco tak Kristinku obliekam. No proste sa bojim, ze takemu krpcekovi je zima. 😕 Tak aspon nie som sama taka, Viedencka je so mnou v klube 😉 😉

Ozaj kocky, vy uz niektore aj robite??? 😲 😲 No super a to ako vsetko stihate?

ronnda
20. máj 2009

ahojte holky, mrzi me to, ale dnes mi to s tim stretkem nevyjde. takze tentokrat budu mit absenci, tak treba priste... preji vam super zabavu a tesim se na dojmy a treba i nejake fotky 😉

tinavieden
20. máj 2009

Ahoj Ronna, skoda,ze sa nepridas...naozaj sa Ti neda prist?
A co vy ostatne baby?Tak stretko o 21.00 pred Stefflom ok?

twix
20. máj 2009

ahojte,

my sme v noci boli zase X-krat hore ( uz to ani nepocitam). takze ja som extremne nevyspata 🙄 , ale tesim sa na stretko. dam si kavicku, alebo nejaky energydrink, aby som vam tam v bare nezaspala 😉

pinkina - moja laura bola tiez raz vyhadzana na nohach, som dostala sok, ked som to videla, najprv take pluzgieriky a potom sa to zlialo do jedneho velkeho cerveneho flaku. mala vtedy nove teplaky, ktore som jej dala, bez toho, aby som ich najprv vyprala, tak asi to mala z toho. bola som aj u lekarky, predpisala nejaky liek, ale dalsi den to zmyzlo.
co sa tyka toho kojenia, tak ja som pred par dnami zacala maleho odstavovat. a nemyslim si, ze som preto zla matka, ved sest mesiacov kojit nedokaze hocikto 😉 je to naozaj krasny pocit kojit babätko a aj mi to urcite bude na zaciatku chybat (zazila som to pri laure), ale pre mna to nie je dovod, aby som kojila este dlhsie.
a k tomu obliekaniu. ja som tiez bola dost opatrna. uz davnejsie som videla, ze maju niektore deticky kratky rukav, zatial co moje deti mali cez to aj svetrik. teraz sa postupne osmelujem, ved uz je aj poriadne horuco 🙂

viedencanka - TM som nasla cez kinderdrehscheibe. bola som pozriet dve a vybrala som si, teraz vidim, ze velmi dobre. maju tam rano Jause a potom obed. ja ked pre malu pridem o pol dvanastej, uz su naobedovani a deticky, ktore tam ostavaju sa chystaju ist spinkat. tie ceny su na mesiac. ale mozno ich bude od septembra tiez financovat mesto??
inak, laurinka sa mi posadila az niekedy v 10 mesiaci a hned potom zacala lozit, dovtedy ani naznaky lozenia, ani ze by sa jej chcelo samej posadit. u nej to vseko prislo akosi zo dna na den 🙂

twix
20. máj 2009

zdenka, este raz blahozelam !! a miriam ti uz napisala, ako sa fotky daju zmensit.

jasterka
20. máj 2009

Ahojte 🙂 tak ani aj sa na stretko nepridam,lebo muzik dostal na piatok volno,tak idem domov este dnes,tak nabuduce 😔 ....lebo taky predlzeny vikend dobre padne,musime ho vyuzit,zajtra chceme ist do BA povybavovat,co inak nestihame.Vam alezelam krasne stretko,dajte si drink navese aj za mna 😉

twix-ani nemas najmensi dovod sa citit ako zla matka 😲 😲 😲 dufam,ze si po nasom kojacom chvalospeve nemala ten pocit,ze si nieco take myslime.... 😕 ty si cool zabehnuta mamina,nie ako my zaciatocnicky.... 😀 preto to asi beries aj tolko z nadhladom 😉,Dominko je uz krasne rozpapany,takze mliecko uz u vas nieje zaklad stravy,my sme este len na zaciatku tejto vedy-prikrmy,treti den,par lyziciek,no dufam,ze aj Emmke zachuti a mliecko bude len doplnok.
Na ake mliecko ste presli?a aku kasicku ste vyskusali? mne sa emmka budi v noci kazde dve- tri hodinky este na kojenie,casom asi tiez nebude zle skusit nejaku kasicku,nech je sytejsia,evidenten ju uz mliecko nezasyti...
-to je super,ze si nasla taku tagesmutter,kde sa Laurinka tak dobre citi,v ktorom bezirku to byvate...prepac 😔 skleroza ,moj zostatok po tehu 😅 ...

boldy
20. máj 2009

ahojte baby,

ak bude to stretko, tak vam prajem pekny vecer, ja sa pridam snad ked bude jasminka trosku starsia a nebude vysiet na ciciku 🙂 dnes mi prespala v noci 7 hod. 😉 zacina byt po rodicoch spachtoska... ja som rada, ze kojim, aj ked som mala problemy na zaciatku, kedze mi mlieko zacala az na 5ty den... dr. vravia vraj najpodstatnejsie je kojit do 7 mesiacov, potom to vraj nema ucinok, no ale ja sa bude snazit ako to pojde 😉

k tomu obliekaniu, ja tiez malu obliekam asi viac ako treba, ale neviem, lebo ja vidam deticky v jej veku uplne hole nozky z kociara alebo len take lahke oblecko, tak neviem 😒
moja susedka je tagesmutter, a baby no niekedy mam dost, ked zacnu tie deticky vystrajat a moja mala spi, ale do buducna to moze byt fajn, ze je tak blizko 🙂 inac 14e na hodinu je vela podla mna
pinkina> snad to nebude vazne, tie vyrazky

silvia2406
20. máj 2009

ahojki 🙂

pridavam sa do klubu tych, ktore nemozu na stretko ☹ manzel musi aj zajtra do prace a ja sa dnes citim "mierne" unavena po dnesnej noci. twix plne ta chapem. my sme mali pauzu v spani od 2-hej do 4:30 😠 tesula chcela kecat, potom plakat, potom ked uz aj zaspala, tak sa neustale metala, krutila, nariekala zo sna, spat len na rukach, takze zabava 🙄

co sa tyka obliekania, ja malu vobec ale vobec nebabusim, pancusky mala naposledy asi vo februari 😅 ona vyslovene neznasa teplo. aj dnes v noci jej bolo horuce, takze sme spali pri otvorenom okne, mne uz bolo aj celkom zima, ale tereska sa len vtedy konecne ukludnila, spavame v pyzamku s kratkym rukavom aj nohavicami. o tom, aby spala mala zakryta mozem len snivat. na mna na svk pozeraju ako na krkavciu mater, ktora nechce obliect svoje dieta. nie raz sa mi stalo, ze ma zastavili ine maminky s otazkou, ci malej nie je zima alebo s ironiou v hlase mi povedali, ze jeeej ako letne mate babatko oblecene 🙄 🙄 🙄 ale je to vzdy len a len o dietatku, keby som videla, ze malej je zima, ma studene ruky nohy a je kludnejsia, ked ma viac vrstiev, tak neriesim a obleciem, ale takto by ma od nervozity zjedla 😅

a co sa tyka kojenia, musim este raz zopakovat, moje dieta mi je prednejsie ako cokolvek na svete, jasne, ze jej potreby su pred mojimi, preto som ju dalej netrapila kojenim, ale zvolila som UM a flasu, to ale neznamena, ze mi to nie je luto, kedykolvek si na to spomeniem. tym, ze tereska nebola vobec mojkacie dietatko, bola strasne zvedava a akykolvek uzky telesny kontakt (s kymkolvek) ju obmedzoval, kojenie bolo jedinou moznostou ako si s nou vychutnat pocit blizkosti. aaaale malou nahradou mi je manduca, ak sa v nej chce nosit, musi byt chtiac nechtiac na mne nalepena ako kliest 😀

vroni
20. máj 2009

Viedenčanka, tá cena je za 10 hodín u TM šialená (hlavne tých + 40 € za stravu), ale od septembra by mali byť hradené štátom aj TM, tak to potom bude už jedno. Inak naša berie (už posledný mesiac) tiež 3 € na hodinu + strava... (30 € desiata, obed a olovrant)
Ja mením kompletne profesiu 😉, cestovný ruch asi ostane moja láska na celý život, ale z lásky sa žiaľ vyžiť nedá (a z lásky k tejto práci už vôbec nie), takže idem inam, vraciam sa k pôvodne vyštudovanému (matematika) a idem sa rýpať v organizačných systémoch 🙄 🙄 🙄 Okrem toho mám na programe zastrešiť jedno organizačné stredisko programov pre deti (lebo ponuka pre deti vo Viedni je otrasná - nie len málo ale aj mizerné 😠 ), tak snáď sa mi to bude páčiť......
Inak k tomu lozeniu a sedeniu - mne opička začala naraz loziť (teda plazeniť sa v jej prípade) aj sedieť (teda vedela sa sama posadiť) v siedmom mesiaci. Ale stáť sa naučila až po roku (ani neviem kedy, lebo dodnes málokedy postoji 😝 )
Ja sa večer skúsim pridať, chlap sa vraj poteší, že budú mať s Natálkou voľno 🤐, ale krpaňa mala včera večer teplotu, tak snáď nebude chorá.....

tinavieden
20. máj 2009

babule,kedze väcsina z vas nemoze tak to stretko rusime,pisala mi aj maya,ze sa nemoze pridat takze to presunieme niekedy na inokedy ok?

twix
20. máj 2009

tak ja ze si idem lahnut, nech som vecer fit, ale ked nikto nepride, tak to asi naozaj presunme na inokedy 😢

silvi - moj maly bude asi ako tvoja Tereska. ked ho zakryjem, napriek tomu, ze tvrdo spi, za minutu je odkryty a ma vyzute ponozky 😅 on ma stale teple rucky, nozky a hlavicku, opak je Laurinka, ta je asi po mne, stale ma studene ruky a nohy ako zaba 😉

viedencanka - som sa teraz rozpravala s TM a vraj budu podporovani do rovnakej vysky ako skolky. ak tam das dieta na pol dna, tak dostanes len polovicu prispevku ...

boldy - aj moj maly sa "kedysi" budil 1-2 krat za noc. kde su tie zlate casy?? 🙄

jasterka - nakoniec sme zase na Milupe, ako u Laurinky. odmietol Bebu aj Hipp, tak som kupila Milupu 2 (jednotku mi tiez nechcel) no a ta dvojka vyzera, ze mu pasuje. skusala som Gute Nacht Brei, ale to sa mi zobudil po troch hodinkach. inak v noci sme hore po 1-2 hodinach. niekedy si len 10 min. zdriemnem a uz sa budi. neviem, ci je to nejaky Wachstumsschub, alebo ci je mu teplo, ako Tereske? skusim tiez otvorit okno, ako to robi Silvia. inak byvam v 21.

miriam25
20. máj 2009

ahojte babulky,
tak pozeram, ze nakoniec ani stretko nebude a mozno na to dalsie budem moct aj ja prist 🙂

u nas berie TM za 20 hodin tyzdenne 160 eur na mesiac plus 34 eur za obedy. Rano vraj maju prist deticky uz naranajkovane, olovrant dostanu v ramci ceny a obedy sa platia extra. Na ine som sa nepytala, kedze stale nemam pracu, chcela som len orientacne vediet ceny. U nas v Steiermarku maju deticky od 3 rokov TM gratis, platia sa len obedy. Deti do 3 rokov platia plnu sumu. Neviete, ci sa to neplatenie bude vztahovat aj na nas od septembra? teda mam na mysli u nas...

twix, sranda, moj maly chcel len milupu 1, ked osm kupila dvojku, tak mi vypil o polovicu menej a samozrejme bol skor hladny, takze sme sa potom museli vratit naspat k jednotke a neskor sme presli rovno na trojku...

baby, vcera ma nenastvala svokruska (vynimocne, ta ma len mierne napaprcila predvcerom, ale to je nic 😀 ), mna vcera nastvali majitelia toho domu, co chceme kupit a makler, ktory mi nedokaze ani len zdvihnut telefon ani zavolat nas5 😠

twix
20. máj 2009

miriam, ta skolka zadarmo sa tyka len viedne. ostatne spolkove krajiny (Steiermark) si same urcuju, kolko prispeju. ale pises, ze od troch rokov to mate gratis, tak to je fajn 🙂
ja mam tiez velmi zle skusenosti s jednym maklerom a mohla by som tu o tom napisat velmi dlhy prispevok 😠 mozem ti len poradit, ze ked uz teraz sa vam ten makler nezda, tak ak mozete, tak ruky prec od neho !!

wienika
20. máj 2009

ahojte babulky, tak skoda, ze sa to dnes rusi, nabuduce to dozenieme 😀
pekny dnicek vam prajem

pinkina
20. máj 2009

ahojte baby, no bolo som dnes u doktora. Kristinka ma atopicky ekzem. Chudatko ☹ . Ma to po celych plieckach a rucickach a nechapem z coho. Ja vsetko robim, ako treba. ☹ Kupem 3-krat do tyzdna a len oljcek do vody,pouzivam len bavlnu a periem v spec. prasku pre Baby.Dostali sme len Fettcre, tak dufam ze jej to zmyzne.
Jasterka mi mame rovnako stare miminka.Kristinku normalne kojim a uz od polky aprila prikrmujem. Na obed zje Hipp Menu posledne 2 dni uz kompletne cele a vecer este zje aj celu misku grissu. Jej to vsetko velmi chuti. Spat ide o 20h a spi durch az do 05:00h potom sa napapa a spi hned dalej do 07:30hod.

Vy sa mate, ze idete na SK aj ja by som isla. No mne sa da az asi juni ☹

Ozaj je tu niektora z BB?? 🙂

miriam25
20. máj 2009

ahojte babulky, tak mne prisiel drahy domov, osprchoval sa, obtelefonoval par ludi, ktori ho prisli vyzdvihnut a uz aj utekal na tu kamaratovu rozlucku so slobodou... takze som doma zasa sama a tak si tu sedim pri pc a je mi dobre 😀 horsie to bude zajtra, ked maly uvidi papinka spat a bude sa neustale dobijat do spalne 😝 urcite pojdeme von, ale budem musiet aj navarit, hlavne dobru polievocku na draheho prepity zaludok 😀

pinkina, vidim, ze si si malinku dobre naucila 😀 moj samko spinkal veelmi podobne s tym rozdielom, ze chodil spavat medzi 6 a 7 vecer 😉 on bol a aj je uz od narodenia spachtosko, co mna ako maminu veeelmi tesi 😎
ja som z nr, aj maja01 aj lieska. wienika je z ba a o ostatnych ti neviem presne povedat. roonda je z ciech, inak naozaj takto z hlavy neviem... dufam, ze ten ekzem malinkej co najskor zmizne. skus ju trosku menej obliekat, ved vonku je uz kraaasne teplucko. ja sa priznam, ze patrim medzi zamrznutych a tiez podla toho aj samka obliekam, ale zasa ked vidim, ze sa poti, tak sa to snazim trosku zredukovat.
na noc mu ale davam body s dlhym rukavom, pancusky, tenke pyzamko a hodim ho do spacieho vaku a este ani raz sa mi nespotil ani sa mi nebudil na to, ze by mu bolo teplo, tak to zatial ani menit nebudem. samozrejme, ze ked bude aj v noci teplo, budem ho menej obliekat. zakryt ho nemam sancu, kedze je to postelny cestovatel a prekutra v spanku kazdy roh postielky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre