Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
3. mar 2008

kvetinka, blahozelaaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 😵
maly je kuzelny, naozaj to bol maly valibuk
prajem ti skore zotavenie po cisarskom reze a vela krasnych dni s vasim syncekom 😵

alexa27
3. mar 2008

kvetinka, gratulujeeeeeem, maly je prekrasny 😵 😵 ...tesi msa na dalsie fotky a zelam vsetko dobre 😵 .

silvi, ja tiez dufam ,ze to pojde uz teraz rychlo, u mna bolo podstatne sa dopracovat k ovulke, teraz uz snad nebudu prekazky. jedine teda to, ze sme s muzom malo spolu 😒 . nuz ale co sa da robit, snad to niekedy trafime aj cez vikend 😉.

hovoris, ze uz zacinas mat prve bolesti? no, drz sa mojka, ale ako pises, mal by to byt znak toho, ze je vsetko v poriadku a babatko sa vyvyja tak ako ma, takze moc drzim palce 😵 .......inak, ze 7tt 😵 , za chvilu si v tretom mesiaci 😵

jasterka
3. mar 2008

Ahojte,dakujem vam setkym za odpovede a za povzbudenie,aby som sa tehotenstva v rakusku nebala 🙂
Pustila som sa do citania tejto temy,aby som vas neobtazvala stale tymi istymi otazkami,ktore ste uz isto rozoberali,ale dostala som sa zatial len na 12stu stranu. 😔 takze mi to asi este trosku potrva.

Vidim,ze tu mate tehotensky boom,takze s celeho srdca gratulujem a dufam ze sa u vas nakazim vasim nadsenim a prekonam strach do toho ist.

jasterka
3. mar 2008

Inak,ten Dr.stefanovic je privatny lekar,t,j plati sa uplne vsetko,nic nepreplati Krankenkasse?
Kolko potom stoji vysetrenie?dakujem.

silvia2406
3. mar 2008

ahoj jasterka, stefanovic ma zmluvy s tymito poistovnami WGKK, KFA, SVA a VA. ja som konkretne vo wgkk a ta nepreplaca sono, za jedno sa plati 33 eur, ale ja som na zaciatku zaplatila 110 eur a v tom su zahrnute vsetky sona a myslim, ze aj vsetky testy. 😉 takze uz by som nemala nic platit. lekar je inak fajn, ak by si k nemu isla, myslim, ze by si bola spokojna.

jasterka
3. mar 2008

ahoj Silvi,dakujem za info,tiez mam WGKK,uz som sa bala zeby sa to vysplhalo na inu sumu,takto je to v pohode,rada to zaplatim,ked budem moc byt u lekara,co hovori sovensky.
Uz len pre ten pocit.Neznasam gyn.vysetrnia,a k tomu ten stres,ze co kde nieco povie a ja nebudem vediet na isto co.....
ja rozumiem po nemecky,ale vzdy sa najde nieco,co nestihnem rychlo zaregistrovat,alebo slovo,ktore som este nepocula ☹ ...mam pocit,ze s tu nemcinu na uroven materskej reci aj tak nikdy nenaucim..

Ma este Dr.Stefanovic to cislo a adresu,co bolo napisane niekde tu na prvy strankach?

silvia2406
3. mar 2008

jasterka, jeho adresa je Wagramer Strasse 173, my sme tam isli U6-kou a vystupna stanica Rennbahnweg, potom uz len prejst cez tu nieviemkolkoprudovu cestu a si tam 😉 od vystupenia z u-bahnu su to asi 3 minutky.

twix
3. mar 2008

Kvetinka, blahozelam!! malinky je zlatucky!! 🙂 uzivaj si to, deti velmi rychlo rastu. drzim palce, nech sa
vam dari!!!

lieska
4. mar 2008

Ahojte baby!! Kvetinka, gratulujem z celeho srdca k malinkemu, velmi sa tesim, ze ti to tak dobre a bezproblemovo dopadlo! Fotky som sice nenasla (bud som slepa alebo si ich dala prec?), ale verim, ze je rozkosny!

Silvi, dakujem za vysvetlenie a link, prestudujem!
Teraz toho budem mat na "studovanie" asi dost, ani neviem odkade zacat, lebo: s mojimi dvoma ciarockami, ktore som pred necelou hodinou zbadala na teste sa hrdo pripajam k tehulkam na tomto fore!! 😀 A volam ... este taake slabucke, lebo mi to nedochadza ... JUPIII!!!

twix
4. mar 2008

lieska, blahozelam!! to je super! 🙂 tesim sa s tebou!

ronnda
4. mar 2008

hezke dobre ranko!!!
lieska - skvela zprava, dalsi tehulka, moc gratuluji, holky to je vazne bezva!!! Volam s tebou JUPIIII!!!!!
kvetinka - gratuluji ti, maly je opravdu rozkosny, a je to vazne "kus chlapa" a uz jak tu bylo napsane, uzivej si to, ono to strasne rychle utika...

holky tehulky, prozivam to uplne s vama, jako bych byla sama tehotna 🙂 davejte na sebe vsechny pozor.

silvia2406
4. mar 2008

lieska, blahozelaaaaaaaam, to je krasne, ako sa nam to tu roztehotnieva, len tak dalej 🙂 😵

lieska
5. mar 2008

Dobre ranko!! Dakujem babule!!! Fakt to je svanda, Silvi, asi sa to s tym zalozenim tradicie a roztrhnutym vrecom tehuliek fakt potvrdilo! Len aby nam to vsetkym dobre dopadlo! Vcera som to tak namatkovo ratala, sme tu tusim t.c. 4 tehu? Silvi, viedencanka, twix a ja + Janka, kt. uz ale o chvilenku ide rodit! No a Alexa s ovulkou, takze mozno o chvilku ... 😉

Silvi, inak ja by som asi tiez mala byt teraz v 7 tt (podla tehotenskej kalkulacky na webe). Len som zatial nebola u lekara, tak som si to este ani tu nezapisala "do pasu"!
Ja si tu musim rychlo niekoho najst, vsetko robim dost na knap, ale zatial stiham (aj s tym poistenim). Vyzera to sice blbo, ze som len mesiac poistena a uz "v tom", ale kaslem na to! 🙂
Ja mam zatial iba cele dni taky "plavajuci zaludok" a pobolieva ma stale brucho, aj ked zatial tiez mi nebyva zle a velmi dufam, ze ani nebude (ja som ten typ, co sa radcsej bude 2 dni zvyjat v krcoch akoby si mal strcit prsty do hrdla a ma to za 10 minut za sebou)! No a dost som unavena, normalne zo seba nechapem!

ronnda
5. mar 2008

no teda, to bude miminek! Drzim vam holky vsem palce, at jde vse tak jak ma.

Silvi - ja jsem byla na zacatku taky porad unavena, to jsem jeste netusila, ze jsem tehu, bylo zrovna pred vanocema a ja tahala vsechny zname na punc a na svarak a vubec mi ten alkohol nechutnal, zkousela jsem jine druhy punce, no a bylo mi po tom zle, tak jsem si rikala, ze uz asi starnu, kdyz mi nesedi alkohol 🙂 vubec me nenapadlo, ze bych mohla byt tehu! No a bolesti v podbrisku (jako pred menses) jsem mela hodne dlouho, ze zacatku dost velke, to jsem se i bala, ale bylo vse v poradku, jen ty bolesti trvaly dlouho a byly neprijemne, proto jsem pak ani nechodila do prace a mela jsem se spis setrit. Ten "plavajuci zaludok" znam, ja jsem prozvracela prvni tri mesice, dokonce jsme koupili i nove prkynko na zachod - s rybickama - protoze to nase uz jsem nemohla ani videt, jak casto jsem byla na WC 😀 Ted uz se tomu smeji, ale bylo to narocne, ale!!! stalo to za to. Holciny, uzivejte si kazdickeho dne tehotenstvi.
A jestli jsi unavena a mas moznost si odpocnout, tak si proste lehni a pospi si.
Uz mas vyhlidnuteho nejakeho doktora?

ronnda
5. mar 2008

omlouvam se - odpoved byla urcena pro liesku 🙂 ale mozna se bude hodit i tobe silvi 🙂

lieska
5. mar 2008

Ronnda ahoj! Aj som si myslela, ze to pises asi mne! 😀
Ale si ma potesila, ze si mala podobne priznaky, mna uz tiez dnes napadlo, ze ci to je ok, ked ma kazdy den tak pobolieva brucho, striedaju sa mi take tie "predmrchove" bolesti s miernymi krcami! A aj ze "plavajuci zaludok" je OK! Inak s tou WC misou si ma pobavila!!! 😀
Ja si len stale otvaram okno, ked mi pride "makko" a snazim sa to predychat, zatial je to celkom ok! 😉

Lekara este nemam, prave ma tom pracujem. Na Slovensku mam gynekologa, ktory dlhe roky pracoval v Passau. Pytala som sa ho, ci mi nevie niekoho tu, v Salzburgu, odporucit. Odporucil mi Frauenklinik, tak teraz hladam nejakeho konkretneho lekara tam. Neviem sa ale z toho vymotat, u nas na Slovensku su gynekologovia, ktori maju vlastnu sukromnu prax, v kt. ordinuju napr. 3 dni v tyzdni alebo len doobedia a poobede su v nemocnici, su zaroven aj porodnici. A potom su aj taki, co maju ambulanciu priamo v nemocnici. Neviem ako to bezi tu, musim to vypatrat!
Inak az teraz zistujem ake to je super, ked zijes x rokov v jednom meste (ja som z Nitry) a poznas tam pomery, lekarov a podobne!!! Tu sa trocha citim ako dilino! Ale zvladnem.... 😎

wienika
5. mar 2008

ahoj ronnda, aj mna si pobavila tym prkynkom, skoda, ze to aj mna nenapadlo, tiez som to nae uz nemohla ani citit. ale mne bolo dlhsie zle, az do 6 mesiaca...strasneee, stale som vracala, hlavne vecer, nic som nejedla, lebo mi nechutilo a tu trosku, co som vedela zjest, som aj tak splachla. ale ako hovoris, stalo to za to...mala mi robi taku radost, ze som uz aj na to zabudla.
a babulky tehulky, setrite sa a vela spinkajte...prve tri mesiace budete urcite strasne unavene, potom sa uz budete citit lepsie v 2 trimestri a zase v tretom uz vam bude tazsie, ale len kvoli rastucemu brusku... ten 2 trimester bol pre mna fajn. podarilo sa mi v nom pribrat az dve kila 😉
teraz som rada, ze som tolko nejedla pocas tehu, aspon som nepribrala a dva mesiace po porode som bola na povodnej vahe. tak s jedenim opatrne , ak mozem poradit, lebo tie kila sa tazko zhadzuju..hlavne, vela vitaminov a lahkych jedal.....drzte sa!

ronnda
5. mar 2008

lieska - presne jak pises, predmenstruacni bolesti spojene s krecemi, ja jsem takove priznaky mela normalne pred menses, takze proto me nejdriv ani nenapadlo, ze jsem tehotna (to bych si ten punc nedala!) Jakmile jsem zjistila tehu a bolesti porad pokracovaly, sla jsem hned k doktorovi, mela jsem strach, ze je neco v neporadku, ale pak jsem se uklidnila, pry je to tim, jak se roztahuje deloha. Ale byla jsem klidnejsi, kdyz me doktor prohlidnul.
S tim lekarem ti bohuzel poradit nedokazu, zkus se treba podivat na forum www.parents.at, kde je vse kolem tehotenstvi, porodu, deti a jsou tam ruzne diskuse, mozna tam najdes informace o nejakem Frauenarzt v Salzburgu.
Neboj, urcite to zvladnes! Vim, jake to je v cizim meste, prozivala jsem to stejne tak. Drzim moc palce at mas fajn doktora!

ahoj wienika - jsem rada, ze jsem vas s prkynkem holky pobavila. Ja jsem tedy jedla v tehu hodne, mela jsem chut na vsechno, zvracela jsem hlavne z pachu, hlavne z cigaretoveho koure, nemohla jsem byt vubec vedle osoby co je jen nacuchla kourem, to jsem pak proste hned letela na zachod... nekdy to bylo docela trapne, treba v praci sefova-kuracka... jednou jsem musela i do jineho vozu v U-Bahn, ale ani tam to nebylo o moc lepsi 🙂 Nemohla jsem kvuli tomu nikam moc chodit, skoro vsude se kouri a nebo jsou lide co po cigaretach "smrdi."
Jinak ja jsem pribrala 12 kg, po porodu mi zustalo 5 kg a ty byly rychle dole, jsem zase na puvodni vaze. Ani jsem to neresila.

jasterka
5. mar 2008

Ahojte,tak ja neviem,ci som sa od vas nenakazila baby 😕 mne meska menses 4dni,a na tehotenskom teste mam 2.palicky,ale ta djena je strasne slabucka.
Som stoho zmetena. 😲
Kupim dalsi test a zajtra to skusim znovu,a asi budem k tomu Dr.tefanovicovi musiet co najskor.
Silvia,je on aj porodnik?

ronnda
5. mar 2008

jasterka - no teda, to je opravdu neuveritelne hezke holky! Gratuluji a drzim moc palce!

silvia2406
5. mar 2008

jasterka, v prvom rade ti blahozelam 🙂
a aj ked je ta druha ciarocka slabsia, pravdepodobne budes naozaj tehu, na mojom prvom testu tu druhu ciarku nebolo takmer vôbec vidiet 😉
co sa tyka stefanovica, neviem ti povedat ci je aj porodnik, ale ak vydrzis do buduceho tyzdna do utorka, môzem ti to zistit 😉

rosi
5. mar 2008

Babulky tehulky gratulujem 😵 juuj to je ale super, tusim ste sa (alebo manzelia dohodli 😉 )
jasterka gratulujem, zeby Tvoje chute na pikantnu polievku vysvetlili Tvoj testik? 😉 😀

silvia2406
5. mar 2008

ahoj rosi, dlho si sa neozvala 😉
vela prace? ako sa inak mas, co nove?

lieska
5. mar 2008

Ronnda, diky!!! Si zlata! Ten link prestudujem!
... aj za vysvetlenie! To je super pocut, ze u niekoho to prebiehalo poodbne!!
Prave som ale napisala email na Frauenklinik, nech mi poradia co a ako! Urcite niekoho najdem, len momentalne zvazujem, ci je lepsie mat lekara, ktory robi priamo v nemocnici a je aj porodnik alebo takeho co ma prax, ale k porodom nechodi. Doma mam takeho a bola by som bez mihnutia oka u neho (keby ma nedeli 500 km)! Ale tu, ked nemam ziadne referncie, tak len tak naslepo tapam! No uvidim, budem vas informovat!

Jasterka!!! No tak aj ja sa pridavam k Silvi a hovorim, ze tehu asi budes!!! 😉 Ja som si prvy test robila po 5 dnoch co mi mrcha meskala. Vysiel mi negativny, ale po nejakom case sa tam ta druha palicka predsa len objavila, aj ked veeeelmi slabulinkava! Myslela som si, ze to "zoxidovalo"! 😝 😀 😀
Dalsi test som si robila az po tyzdni od toho prveho a pomaly som ani na neho nedocikala a uz tam svietili dve ciarky ako hrom!!!!!! 😀 Tak asi par dni pockaj, ona sa ta hladina HCG zvysuje len postupne!
Inak to je naozaj totalna svanda!!!!!

Rosi, prave som na teba s vdakou pred nejakymi par minutkami myslela, lebo som vyuzila tvoje web linky, co si mi poslala! Diky, pomohli! 😉

jasterka
5. mar 2008

Tak ja neviem,bojim sa este tesit a zaroven som cela zmetena,mysleli sme si z muzikom ze to bude trvat tak sme si uz moc nedavali tento mesiac pozor,ale ze by to vyslo hned...? 😕 cely den sedim na modrom konikovi a citam a citam,a nejak mam strach,co ma caka.Takze zajtra skusim,ci sa mi to potvrdi.

kvetinka28
5. mar 2008

Ahojte kocky,

lieska, jasterka, gratulujem k dvom ciarockam, je to super! Ked tu o tom tak pisete, spominam si na svoje prve dni a tyzdne tehotenstva a chce sa mi plakat, ze je to uz prec. Uzivajte si to, strasne rychlo to ujde, Tiez som bola strasne unavena, to bol vlastne prvy priznak mojho tehu, vobec som nechapala, preco som taka unavena a preco placem, ked nemam ziaden dovod. Trochu ako teraz 😅 A stym zaludkom, nikdy som nevracala, len mi nic nechutilo, okrem ovocia, ktore som pred tehotenstvom velmi nemusela.
Inak mam pocit, ze vsetky ste otehotneli, ked som porodila (okrem Silvie). Ze by som to tu nejako blokovala? 😀

Dakujem za gratulacie, uzivam si to plnymi duskami, lebo drobcek uz ma 2 tyzdne a mam pocit, ze kazdy den je iny. Strasne to leti, ved len teraz sa narodil. Noci si tiez uzivam, lebo maly dostal odo mna nadchu este v nemocnici. Taky maly a uz sa musi tak trapit. Nastastie sme mu na noc trochu zdvihli hlavicku, tak sa mu da dychat, horsie je to s papanim. Ale snad uz to coskoro prejde, lebo uz ju ma 8 dni.

Tak sa vsetky tehulky aj netehulky drzte, davajte na seba pozor a nech su drobcekovia zdravi.

lieska
5. mar 2008

Kvetinka, a mas tu ten album??? Vsetky baby sa rozplyvaju nad tvojim malinkym a ja som ho nevidela, lebo neviem najst album!! Som slepa? 😅

tehulka4
5. mar 2008

kocky, neviem ci som spravne pochopila, ale zijete v rakusku????

alexa27
5. mar 2008

lieska, fotoaparat vpravo pri prispevku kvetinkynom 😉

tehulka, hej, vacsina, alebo sa chystame.

kvetinka ahoj 😉
pridaj nejake nove foto ;), maly je fakt nadherne babatko. drzim vam palce nech nadcha cim skor prejde.

silvi, ako?

tehulka4
5. mar 2008

chcela som sa spytat, ze sa da v rakusku nakupit dokonca lacnejsie ako u nas detske oblecenie...co je na tom pravdy???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre