Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
14. apr 2008

tak, zase som sa rozpisala. vidno, ze sa citim dobre 🙂 uz len malickost. v sobotu sa nasa mala prvy krat postavila
s pridrzanim (cize vytiahla sa na nohy 🙂 ). asi sme boli s muzom obaja v soku a ohureni 🙂 uz som ani necakala, ze ta nasa princezna raz bude stat a chodit. taka je pohodlna a tvrdohlava. 😠 ale teraz zacinam verit,
ze do leta spravi par samostatnych krokov 🙂

tak sa mavajte. drzim palce vsetkym tehulkam a snazilkam, nech sa vam dari!!

wienika
14. apr 2008

ahoj twix, no konecne si sa ukazala, uz som sa bala, ze co je......
tak fajn, ze ti je uz lepsie...to muselo byt dost zle...a manzel ti urcite pomohol s malou.
gratulujem k tomu, ze sa postavila...neboj, niektore deti chodia skor, niektore nie..ja som sama zacala az v 14tich mesiacoch....teraz, ked uz vie sa postavit, tak uz to pojde rychlo, asi sa len bala...

bejby, ako si dopadlau lekara, bolo to lespie s tym nagelem? isla som okolo tretej okolo, tak som na teba myslela...som aj kukala dnu, ci ta neuvidim..sice neviem ako vyzeras, ale eva povedala, ze si pekna holka s dlhymi blond vlasmi....a takych tu vo viedni moc nevidis a ak ano, su to cudzinky 😉

franziska, joj to si ma teraz dostala, vies, ze neviem? moj muz jej hovorieva, ze- püpchen alebo teufelchen, aj tak ju vacsinou vola lele alebo leuska...ked je hola tak jej povie- nackapatzi..to je viedensky slang, co asi znamena holacinka....neviem, mozno ti povedia ine babulky tu.....

wienika
14. apr 2008

a este som zabudla povedat, to najhlavnejsie, preco som sa prihlasila. moj manzel mi daroval k vyrociu naaaadherny nahrdelnik...skoro som odpadla, lebo som to vobec od neho necakala, vsak viete, ked som tu o tom pisala....zlaty moj...ale lubila by som ho aj keby mi vobec nic nedal, mne staci, ze urobil veceru a vyznal mi lasku......takze sa idem znova venovat.... 😀

dobru nocku vam vsetkym...

krajcoanka
14. apr 2008

tak ti prajem pekné chvíle s mangelom 😀 😵

lieska
15. apr 2008

Twix, strasne krasne dakujem vsetkym tvojim kompetentnym odpovediam! 😀 Uplne na vsetko co som sa pytala si mi odpovedala! 😉 Diky!

Franziska vitaj! Ja ti zial nepomozem, baby zatial nemam, manzel je Slovak a susedovu malu tu volaju jednoducho Sandra! 🙂 Ale ked na nieco narazim, dam vediet!

Wienika, wow!!!!!!!! Takto Ta prekvapil???? Vidis, ti muzi su nevyspytatelni!!!! To co od nich ocakavas x-krat neurobia a na druhej strane Ta niekedy dostanu niecim, co by si nikdy nepovedala, ze urobila!! Je to strasne mile a krasne gesto od neho!! urcite Ta lubi ako kona! 😉

Silvi, drzim palce na tu statnicu, len uz prezrad co to vlastne studujes!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

Babky, ahojko! Krasny (aj ked tu, v Salzburgu, strasne uprsany a sychravy) dnik vam prajem vsetkym.

maya01
15. apr 2008

Dobre ranko prajem,

Wieni,tak manzel sa posnazil.... Super 😉
Dufam,ze ste mali kraaaaaaaasny vecer.

Silvy,tak smola ze vam to s tym bytom nevyslo.
A vy chcete byt kupit,ci si vziat do prenajmu?

Twix,skus homeopatika,mne velmi pomahali,ked ma bolievala hlava.
A ani babu to neuskodi.

Bejby,ako si dopadla u dr.?

Tehulky,prajem Vam aby babätka boli ok a aby Vas netrapili nevolnost 😉

A vsetkym ostatnym pekny den.

silvia2406
15. apr 2008

dobre ranko babulky 🙂

twix, to je super, ze sa mala stavia na nozicky, lenivka leniva 😀 ale nie, ako hovori wienika, u kazdeho je to individualne 😉 este sa za nou nabehas, aj s bruskom 😉

wienika, tak manzel naozaj prekvapil. o to je to krajsie, ze to clovek necaka. dufam, ze ste si uzili pekny vecer. 🙂

franziska, ja ti tiez nepomozem aj moj manzel je slovak 😉 takze nemam tusenie, ale mozem sa spytat 🙂

lieska, studujem socialnu pedagogiku 😉

dievcata, aj ja vam prajem krasny dnik 🙂 snad vykukne aj slniecko.

ronnda
15. apr 2008

dobre ranko!

viedencanka - to je dobre, ze jsi jela do nemocnice na kontrolu, jsi tak klidnejsi a je moc dobre, ze je vsechno v poradku. Nas doktor se jmenuje Dr. Novak.

twix - taky te po nejake dobe vitam a jsem rada, ze uz se citis lip. Laura je sikullka, gratulujeme k prvnimu postaveni!

wienika - ty kukuricne krupky mam z Ceska. No tedy, vyroci jste si krasne uzili, to verim, ze jsi musela byt prekvapena, manzel je zlaty. Jinak kable a podobne veci jsou u nas take velice oblibene, proto uz ani tak nestiham psat jak driv, neustale za malou beham, ale pohyb mi neuskodi.

silvi - super, ze v nemocnici vysetreni dopadlo vyborne. A s tim bytem to nevadi, jiste se objevi jiny. Obdivuji te, ze mas jeste silu pripravovat se na statnice, ale ja vim, jinou moznost nemas... tak drzim palce!

nakouknu za vama zase az bude chvilka oddechu.

wienika
15. apr 2008

dobre ranko sa praje....

vy ste ine ranostajky 😉 to ja som vstala len preto, ze mala uz vykrikovala s postielky a chcela som nech si manzel este trosku pospi. lea teraz bruzga jeho pracovnou, strasne ju ta izba fascinuje, len on tam ma dost bordel a bojim sa, aby nieco nezjedla. teraz napriklad zuzle tie franforce z koberca( neviem ako sa to vola, na konci su take cvogle) 😉 vcera som ju tam nechala asi 30 sekund bez dozoru a uz si davala do pusy klinec..... 😲 teraz to zacina, uz ju ozaj nemozem nikde nechat samu.joj a ked zacne chodit, co potom? maminy vedia o com hovorim a tehulky, vychutnajte si tehotenstvo, lebo potom sa ozaj nezastavite. 😉

vcera sme mali krasny vecer, tatarak bol super, az na to, ze cela spalna smrdela od cibule a cesnaku, manzel to miluje...ja cibulu nejem, od malicka ma z nej napina, cize som dost obmedzena v jedle 😖 tak jem vsetko bez cibule, chudak, ked varim, tak tiez bez, ale nastastie on je typ, ze zje hocico, resp.vsetko co stvorim 😉

silvi, ked dostudujes, co mozes robit? teraz budes robit mamickovske povinnosti,ale rozmyslala si co potom? chcete sa s manzelom usadit natrvalo vo viedni?

lieska, u vas prsi? tu uz aj vykuklo slniecko.....ale mozno sa to este pokazi, an neviem, ake pocasie dnes bude...
maya, co mate s pc doma? ja by som bez netu asi nevydrzala....v podstate mam pc zapnuty cely den, vypinam az pred spanim...nie ze by som za nim sedela cely den, ale ked sa mala hra pri men alebo ked spinka, tak nakuknem, precitam spravy, pozriem co je nove na MK, poodpisujem a idem nieco porobit.....

tak a toto mi trvalo asi 40 minut kym som to napisala..... 😀

tinavieden
15. apr 2008

ahoj bambulky.Tak sa vam po case ozyvam. Priebezne si vas citam ale nejak nestiham prispievat.Nasa princezna sa sice este neplazi (myslim,ze pojde rovno na nohy)ale musim s nou chodit casto na prechadzky aby zaspala.Tak vcera som bola s nou von odpoludnia 2 hod.a popoludni 2 hod. a ona spala cely den 15min.no super nie a nie cez den spat a to mozem robit co chcem.Takze travim dost casu von.
Noci su chvalabohu lepsie budi sa tak 2 krat za noc a teraz mi este spi-tak asi dospava vcerajsi den 😀
Konecne mi kazdy den zje pol pohariky Hipp tak som rada,ze jej uz chuti.
Zajtra ideme do nemocnice na tu kontrolu srdiecka co som vam spominala,ze detska dok.nieco pocula na srdiecku tak to ideme skontrolovat tak drzte palce nech to dobre dopadne.
Vo stvrtok ideme do sonnentherme tak sa tesim,Leni sa bude urcite pacit ved aj z babyschwimmen je hotova aj ked v sobotu mame uz posledny krat.
Ok no musim koncit mala sa mi zacina budit 😲
Prajem vam vsetky pekny dnicek.

maya01
15. apr 2008

Wienika,tak ty takato zavislacka od Pc? 😉 Ved aj ja 🤐
Nechce nam prehravat,cd ani dvd ani napalovat. A to sme ho kupovali v dez.,teda manzel dostal odo mna na Vianoce. Tak sme ho zaniesli do predajne a tam nam povedali,ze 2-3tyzdne.Tak na porazenie 😒

Tina,dufam ze Vam to zajtra u tej dr. dobre dopadne. Drzim palce.

Co mate dnes vsetky na plane?
Dnes uz nema byt tak pekne.
A zajtra este horsie,zimaaaaa 😠

ronnda
15. apr 2008

ahoj tina - rikala jsem si, jak se asi mate. to s tim spankem je mozna takova faze a urcite se to zase zlepsi. vsak vis, nase nici v kocarku taky temer nespi, vcera jsem s ni byla tri hodiny venku a spala jen pul hodinky. ale zase spi vic pres den v postylce, to i pres hodinu, myslim, ze je to tim, jak ted leze, porad neco objevuje, tak z toho musi byt unavena. no a v kocarku chce vetsinou jen koukat a lezet ji nebavi...
zitra na vas budu myslet a drzim moc palce, at je na vysetreni vse v poradku, dej pak urcite vedet.
no a ve ctvrtek budete mit prima den v therme.

leni je sikulka, jak hezky papa a co vlastne lea - wienika, jak je to s papanim u vas, nejake zlepseni?

wienika
15. apr 2008

jej, tina sa ozvala 😉
tiez si myslim, ze je to len taka faza, mozno nie je unavena, presne ako ronnda pise, tym, ze sa nam plazia sa aj unavia a lepsie spia. aj mne spi v kociku tak asi len 45 minut, potom kuka..a to sme boli dve hodiny vonku.

s tym jedenim je to trosku lepsie, su dni kedy zje cely poharik, ale aj take ako vcera, ze mi nejedla skoro nic. mame problem s ovocim, to jej vobec nejde. ani vecere. vacsinou ide spinkat nalacno, lebo uz nic nechce. takze ani kasicky nemusim kupovat. v noci spapa tradicne tych 200ml....teraz si kazdy den pisem co zje..aby som mala prehlad.

no vidis tina, kazdy mame svoje trapenia s detickami...ale pokial su zive a vesele, tak asi im je dobre.
zajtra drzim palce, potom daj hned vediet..... 😉

maya, az tak zavisla nie som, ja napriklad vobec nepozeram telku, mam obcas pustene radio viva-kontakt s SK 😉
ooo a dnes ide s leou na prechadzku manzel....ja musim ist do roboty nieco podpisat... 😀

maya01
15. apr 2008

Radio mam rada aj ja,ja som vzdy mala naladene FunRadio...
Takze dnes mas veget.
A kedy nastupujes do prace?
Potom uz nebudes mat tolko casu na stretavanie sa ☹

Ozaj kocky a tie,kt.mate teraz male deti (Ronnd,Wienika,Tina...) planujete este aj druhe,alebo uz ste skoncili... 😅

wienika
15. apr 2008

no ani nie veget, to bude len na hodinku a pol. do prace nastupujem v septembri....ale urcite budem mat cas aj na stretko 😉

a s tym druhym dietatom, no, ja som vzdy chcela 2 deti, aby to prve nebolo same na svete, ke uz tu my nebudeme. manzel chcel tiez dve, ale nedavno povedal, ze uz nie, lebo ze to je narocne...ale to hovori len teraz, lebo je to pre nas nove, jasne, ze je to tazke, ale sa hovori, ze to druhe vyrastie ani nevieme ako....takze uvidime, ale teraz urcite nie...neskor,ak sa nam aj podari, lebo cim budem starsia tym to bude horsie..... 😉
a ty ako?

maya01
15. apr 2008

My chceme urcite druhe,ale kedy.... to je vo hviezdach.
Nechcela som moc velky vekovy rozdiel,ale asi sa nam to inak nepodari...
Vsetko zalezi od toho ci budem mat vo Viedni robotu a ked nie,tak sa dam mozno aj nahovorit 😉 uvidime....
Ale urcite ano,lebo ja som jedinacik a bolo to a je take...... chybal mi urcite surodenec. Moj maly by prijal aj hned,on je uplne nadseny z malych deti,len neviem ako dlho by mu to vydrzalo.... A moj muz,on chcel uz ked mal maly rok,ale ja som bola vtedy proti,urcite by som to nezvladla...
Twix,klobuk dole...

Ved uvidime,co prinesie buducnost.

Ozaj este otazocka Wieni,aku budes mat pracovnu dobu?
A mala ide od sept. hned do jasly?

wienika
15. apr 2008

ja by som tiez po roku nechcela mat druhe, preto obdivujem twix, ze to zvlada. ja mam problem teraz s jednou.....
ano, mala ide do jasli, uz sme dostali miesto, buduci tyzden sa tam ideme pozriet, vsetko nam ukazu a povedia. je to odo mna asi 3 minuty, akurat prejdem cez cestu a hned potom pokracujem do roboty, co je asi 10 minut peskom alebo 1 zastavka u bahnom. moja pracovna doba je rozna,od 10tej a ked mam vecer dienst, tak som o 14.20 hotova, niekedy aj skor, zavisi od mnozstva roboty. malu mozem aj tak az po tretej vyzdvihnut, lebo spinkaju. ked ale vecer nemam robotu, tak som do 17tej. ale to asi casto nebude stavat, ze by tam bola tak dlho, lebo manzel robi len do 13-14tej maximalne.
takze uvidime ako to pojde, uz teraz mam trosku strach a zly pocit, ze take male babo dam do jasli, ale inu moznost nemam a opatrovatelku nechcem ani za nic.

maya01
15. apr 2008

A preco nie opatrovatelku,mozno by si natrafila na nejaku dobru...
Ja osobne by som asi tiez nechcela,ale kebyze to vyzaduje situacia,neviem....
Ale neboj mala si rychlo zvykne,deti sa vedia ovela lahsie prisposobit takymto situaciam,ja mam este teraz niekedy strach a obavy,ze co maly v skolke.... ,ale su to zbytocne starost...
Ale stale neviem,co presne robis? Nejak mi to uslo 😅

ronnda
15. apr 2008

wienika - to je zvlasni, ze lea nechce to ovoce, u nas to bylo pak spis naopak, ale my jsme uplne jiny priklad, my jime vsechno a nejdrasi by to mala snedla i se sklenickou 🙂

ja bych malou taky nesverila opatrovatelce, vcera jsem se divala na porad Konkret, bylo tam tema babyschütteln, bylo ta hruza, sousedka hlidala jedenactimesicniho chlapecka a protoze kricel, tak s nim tak trepala, ze ma chlapecek dodnes nasledky, poskozeni mozku, je postizeny, nechodi, nemluvi... a tech pripadu bylo vic. uplne jsem u toho brecela, kdyz jsem to videla, pak sver nekomu dite... v tech jeslich je to prece jen asi jine, to jsou "odbornici," taky bych volila radeji tuto moznost, kdybych nemela opatrovatelku, kterou moc dobre znam.

viedencanka
15. apr 2008

Ahojte,
zase som napisala dlhokansky prispevok a ked som ho odoslala,tak zmizol...

Silvia-gratulujem ku skuske.Som rada,ze vysledky u lekara su tiez v poriadku. Ja idem nabuduci tyzden na Organscreening,zase som trosku napata,ale zatial to je v medziach.
Silvia-nerozmyslali ste aj o kupe Eigentum- namiesto Genossenschaft? U Genossenschaft su tie podiely dost vysoke,sice ti ich vratia,ked byt opat vratis, ale : pri Eigentumswohnung ceny bytov dost stupaju, takze to co by ste dnes kupili o napr. tri roky predate ovela drahsie. Ja som moj byt pred 4,5 rokom kupila velmi vyhodne za 65.000 EUR-kompletne zrenovovany,kuchyna zariadena,znackova,so vsetk. spotrebicmi,vsetko robene na mieru. Teraz by som ho predala podla cien na trhu za vyse 100.000 EUR. tiez som mala uver,ale ked sa clovek uskromni,da sa to zvladnut.A dolezite je,ze tu nemas ziadne Ablöse, co su podla mna uplne zbytocne vahodene peniaze, a v pripade potreby,keby ste odisli,byt mozte prenajat, co sa u Genossenschaft neda..Vsetko samozrejme zavisi na ponukach ake najdes.

lieska- presne ako pises, od zaciatku tahotenstva sa velmi tesime ale zaroven aj velmi bojime aby vsetko dobre dopadlo.A ked uz su deticky na svete,stale ssa strachujeme,aby sa im nic nestalo,sme zufale ked su chore a nevieme im pomoct, ale to je znam toho,ze ich mame velmi velmi radi. Bohuzial nie vsetky deti maju takych milujucich rodicov,pre mna je to uplne nepredstavitelne.

Ronnda-ako som pisala,v KH Lainz boli ku mne velmi mili a niekolkokrat mi ta lekarka povedala,aby som sa pozerala na monitor,ze naozaj sa hyba,srdiecko bije a aby som sa neznepokojovala. Odisla som odtial taka stastna, ako som uz davno nebola.

franziska- s tou nemcinou ti ani ja nepomozem,moj manzel tiez nie je rakusan.

viedencanka
15. apr 2008

Ronnda,Wienika - ja by som tiez uprednostnila jasle pred opatrovatelkou.Urcite tam maju viac skusenosti a su tam aj ine deti. Opatrovatelka. to by musela byt dobra znama,alebo na odporucanie niekoho zo znamych- aspon v tom malom veku. Ine je to,ked uz dieta ma 2-3 roky a hovori,tak ho moze postrazit aj baby-sitterka,kedze dieta ti potom povie,ci je spokojne,ci sa mu nieco nepacilo..

Ja som bola dnes doobeda na nakupoch- v CSC. Kupila som si krasne 2 tricka-neboli medzi Umstandsmode-tam maju vsetko take drahe, ale medzi beznou modou, ale kedze su strihane pod prsiami a potom tak jemne nabrate a dlhsie, velmi sa mi pacili a tiez velmi dobre sedia. No a pre Martina som kupila nove plavky a za tasku jarneho oblecenia....uz to mam z krku,uz mi snad ziadne teho-oblecenie nechyba...

Bejby- ja som si pri Martinkovi kupila odsavacku,nakoniec som ju ani raz nepouzila,teraz ju mam v zalohe pre druhe..

viedencanka
15. apr 2008

Maya- ja som vzdy chcela mat max. 1 dieta,nevedela som si predstavit, ze by niekto narusoval moju pohodu. A ked sa narodil Martinko a videla som,ake je to narocne- este on obzvlast ako velmi aktivne a nespave dieta, uz som bola este viac presvedcena ze staci. Ked mal asi 2,5 roka, uz bolo vsetko take zabehnute,Martinko uz vacsi,poslusnejsi atd..a vtedy som dostala chut mat este jedno.Moj muz vzdy chcel mat aspon 2-3 deti,ale ked tu bol Martinko a videl,ake je to narocne,povedal ze rozhodnutie necha na mne.V terajsej situacii,v akej sme, ze sa vidame len cez vikendy,vobec nie je idealne byt tehotna a cakat babatko,ale keby sme mali cakat kym sa vsetko vyriesi, potom by urcite do toho prislo zase nieco ine,praca a pod., tak jedneho dna sme to skusili-bez nejakych nadeji, no a na prvy pokus sa podarilo...Ale myslim si, druhe je aj posledne,kedze uz nie som najmladsia a energie stale ubuda...

viedencanka
15. apr 2008

Twix- obdivujem ta, s rocnym dietatkom a tehotna a vyzera ze to celkom v pohode zvladas, ucta..

wienika
15. apr 2008
https://www.youtube.com/watch?v=4lBrQuFUg0o

ked som si toto pozrela, tak som povedala, ze radsej jasle. ja som tiez bola v jasliach od roka, ako aj cela moja generacia a nemyslim si, ze mi o to nejako ublizilo.

ronnda
15. apr 2008

viedencanka - tak to jsi mela hezky den, takhle po nakupech. i ja jsem byla v KH Lainz moc spokojena, jsou tam opravdu hrozne fajn. pristi tyden budes zase klidnejsi - po organscreening.
wienika - ani jsem se na ten tvuj odkaz nemela divat, je mi z toho uplne zle...

wienika
15. apr 2008

zeee? hrozneee...ja som si este kukla aj tie ostatne videa, no bolo mi zle.... ja preto nikomu neverim, lebo ten clovek moze byt takto fajn, moze mat super odporucania, ale nevies, co s tym dietatom robi, ked je sama...v tych jasliach si taketo nieco podla mna nedovolia. inac na you tube je este video o tom ako jedno dievcatko zomrelo na nasledky trasenia...nikdy nesmieme triast babom, presne ako si hovorila ronnda v tej relacii...a to bol rodinny prislusnik, co varoval to dieta...takze komu mozes verit? ☹

wienika
15. apr 2008

btw.pridala som par aktualnych fotiek....ak sa chce niekto kuknut 😉

bejby29
15. apr 2008

Caute kocky, ja sa dnes citim cely den nejako divne, mala mi tlaci viac na lavu stranu pod rebrami a vsetko ma to boli. ☹ Cele telo, tak som podrazdena ako pes!!! Rano sme behali po bankach a teraz uz len spim a spim.. Wienika, to video je hrozne, ja som si tiez pozrela par predtym na Youtube.com a vacsinou su tie mexicanky take divne, tlcu babatka, mne keby to nejaka urobila mojej malej, tak jej hlavu otrhnem 😠 Oni si takto vybijaju svoje zatrpknutie

krajcoanka
15. apr 2008

wieninka to video-to je ďes!!!!! 😲

lieska
15. apr 2008

Wienika, mala je rozkosna, tie kukadla ma perfektne!!!

A to video .... ja len ze tak troska nakuknem, ja sa na take veci nemozem pozerat, ale veru som to ani nedopozerala! Fuj, normalne ma hlava rozbolela, to je na vracanie!!! Ja by som takym zenam neviem co dorobila, ved to je hrozne!!!!!!!! Aj ked verim tomu, ze take dieta niekedy dokaze dost cloveka vytocit, ale toto ... Juuj, uz take ani neposielaj!!! Prosiim! 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre