Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

veronika71
8. feb 2015

Ahojte, je nejaká skupina mamičiek v salzburgu? ďakujem

lentilka21
10. feb 2015

https://www.modrykonik.sk/group/5664/ baby pridajte sa cimviac nas bude tym lepsie si budeme radit

kattyy3
19. feb 2015

ahojte baby pridavam sa k Vam, konecne po 2MA cakame znova maleho anjelika teraz som v 12t a dufam ze je vsetko ok. Byvame v Hainburg an der Donau a sme tam stastny. Je tu niekto odtial?

marlene
19. feb 2015

@veronika71 Ja byvam 25 km od salzburgu, ale viem ,ze v meste je viac sloveniek.

nika006
1. mar 2015

Ahojte ste tu nejaka zijuca vo viedni?????potrebujem poradit nejakeho gynekologa dobreho dikes

lubike80
4. mar 2015

Dobry den,
mozem poprosit o radu. Som na druhej materskej a pracovny pomer stale trva v SR. Trvaly pobyt mam este aj v AT aj SR. Takze zatial matersku a rodicovsku mam platenu v SR a rozdiel RP mi chodi z AT. Mala by som otazku k maminkam, ktore si odhlasili pobyt v SR:
1) ci rodicak po zruseni trvaleho pobytu v SR bude nadalej chodit zo SR a rozdiel dorovnany v AT (ci sa to posudzuje, kde je clovek ekonomicky cinny)
2) ak Vam formular E411 vystavia s dvoma pobytmi aj SR aj AT, nema s tym uradnik v AT problem, lebo v Bratislave ma teta na UPSVaR ubezpecovala, ze 90% ziadateliek ma dva trvale pobyty, ze rusit trvaly pobyt v SR nie je potrebne?
3) ma niekto skusenost, ze ho Finanzamt alebo BGKK poziadala o doklad o zruseni pobytu tu v SR a ten na zaklade tejto poziadavky bol zruseny nasledne, tak musel dovtedy uskustocnene davky z AT (doplateny rozdiel k RP) vratit (k datumu zrealizovania zrusenia pobytu v SR), pripadne mu bola vyrubena pokuta?
3) ked zruzi sa trvaly pobyt na SR pocas rodicovskej dovolenky a teda za matku uz neodvadza dalej poistne stat, a v pripade, ze sa nepripoisti...v pripade otehotnenia dalsieho alebo straty zamestnania, ma narod do buducna na tieto davky zo SR? Pytala som sa aj na pobocke Socialky, len mi nevedeli poradit, tak len ci nahodou to uz nejaka maminka neriesila....pripadne ci sa to da poriesit pripoistenim (nem. a doch.)
Dakujem za akekolvek info, pripadne zodpovedanie aj len niektorej otazky....

allya
27. apr 2015

Ahojte žienky, pred pár mesiacmi sme sa sem celá rodina presťahovali. Nepoznám ešte všetko, ako to tu chodí v Rakusku, ale zaujímalo by ma do buducnosti - ak viete a máte už s tým skusenosť, tak Vás chcem poprosiť:
1. sme poistení všetci v GKK, prepláca poisťovňa pobyt v nemocnici - dieťa alebo aj na dospelu osobu (pobyt, lieky, strava)?
2. ak by som chcela ostať s dieťaťom v nemocnici - musim si niečo doplácať(myslim v tom aj stravu)?
3. a prosim ako je to s pôrodom tu v AT - treba si niečo hradiť alebo za pobyt v porodnici niečo, za stravu - ja alebo za dieťa?
4. a ešte jedna otázočka - často jazdíme aj na SR, takže ak by sa niečo vyskytlo tam, že by sme museli niekto do nemocnice - prepláca to potom rakuska poisťovňa (dajme tomu všetky tri vyššie uvedene situácie)?
žienky vopred Vám dakujem za odpoved, ochotu a čas. Pýtam sa preto, lebo dcérka býva dosť často chorá, skrátka chcem vedieť dopredu ako to tu je... dakujem!!!

orchidea111
2. jún 2015

@nika006 ahoj.. trosku neskoro, ale predsa :D uz si mozno aj nejakeho gynekologa nasla.. tak mozes poradit ty mne, pretoze ja som sa dnes rozhodla, ze od mojho odchadzam :D

orchidea111
2. jún 2015

caute kocky, chcem sa opytat, ci niektora z vas riesila umele oplodnenie v nejakej klinike vo viedni.. dakujem pekne ;)

nika006
3. jún 2015

@orchidea111 ahooooj dr.Markovič 21 bezirk..prijemmy,priatelsky dr a odbornik hlavne!!! 🙂

orchidea111
3. jún 2015

@nika006 ten je pre mna trosku daleko :( ale dakujem ;)

mishelita
3. jún 2015

@orchidea111 a co Goldenes Kreuz? http://www.goldenes-kreuz.at/
my sme tam boli len na pokeci, v tom case som bola uz tehotna, tak sme potom vsetky terminy rusili

orchidea111
3. jún 2015

@mishelita tam sme boli na info Abende ;) velmi dobry pocit som z nich mala.. lenze oni potrebuju vysetrenia, ktore nie su starsie ako 6 mesiacov, musim si si zase vsetky porobit a moj sprosty doktor ma okrikol v telefone, ze on mi nemoze tak casto davat überweisung... nasrata som :D

mishelita
3. jún 2015

@orchidea111 ale Überweisung ti moze vystavit aj GK - zavolaj tam a vypytaj si. Ja som dostala aj od nich

orchidea111
3. jún 2015

GKK myslis?
@mishelita

mishelita
3. jún 2015

@orchidea111 nie, Goldenes Kreuz -GK 😉 sorry s kolegynou pouzivame tuto skratku. mozno aj zalezi aku Überweisung ti treba, ale ja som od nich dostala. Skus zavolat a daj vediet, ze ci ti pomohli. Boli ste na vseobecnom Infoabende alebo sami na pokeci s doktorom - pokec stoji, ale zase ti vsetko vysvetli 😉

orchidea111
3. jún 2015

@mishelita aha.. takto.som nevedela, dakujem za info 😉 zatial sme boli len na info abende, ale vela sme sa uz tam dozvedeli. Chvilu sme sa aj s lekarkou rozpravali, velmi mila.. no viem, ze prvy pohovor stoji 100 eur.. to je to najmensie, aj ked stale dufame, ze to klapnee normalne 😉

mishelita
3. jún 2015

@orchidea111 ja ti poviem moju skusenost- snazili sme sa rok a stvrt asi a potom som uz naozaj zacala na MM tlacit, ze asi by sme to mali zacat riesit. tak sme zacali chystat podklady na umele, lebo MM mal dost zly spermiogram na jeho vek, za co ho aj dr mierne zfukol 😀 ja som este objednala nejake vitaminy a gel Conceive plus a riesili sme potrebne vysetrenia do GK. ten gel sme pouzivali pri kazdom styku a 16.12. sme mali prvy pokec v GK. isli sme ku rodine a kramy nechodili, tak ked sme sa vratili som si s malou dusickou robila test a hned boli mega vyrazne dve ciarky. takze uz na pokeci v GK som bola tehotna a podarilo sa normalne 😀 . neviem ci to suvisi s tou psychikou, lebo obaja sme vypli a riesili ine veci alebo ci aj ten gel pomohol, ale ak ano, tak to klaplo uz na druhy cyklus gelom. no a teraz sa nam uz hromadia detske veci po byte 😀 tak hadam budes mat aj ty take stastie ako ja. drzim palce 😉

orchidea111
3. jún 2015

@mishelita super 😉 tak ta lekarka hovorila, ze niektori sa uz ani nevratia, lebo sa to medzicasom podari aj normalne. . Mozno staci taky rozhovor s odbornikmi, nech sa clovek ukludni. U nas to bude uz rok a pol.. zatial vsetky vysledky ukazkove, tak neviem kde to viazne.. a v ktorom spitali ides rodit?

mishelita
3. jún 2015

@orchidea111 ked to spocitam, tak sa nam tiez podarilo po roku a pol. a mozno je naozaj aj ta psychika klucova- tiez som tomu nechcela nejako verit, ved vsak to nejde, nedokazes vypnut gombik 🙂 ja sa chystam do Mödlingu, my nebyvame vo Viedni, ale v okrese Mödling, tak je to pre mna najblizsie

orchidea111
3. jún 2015

Nieco na tom bude.. ale ako hovoris, vypnut sa to gombikom neda.. iba okolnosti ta donutia, aby si sa tacal koncetrovat na nieco ine.. tak prajem vsetko dobre a moc dakujem za info 😉

minix
20. jún 2015

ahojte baby, mala by som otazku, ci by si niektora z vas nechcela privyrobit a prevzat mi par zasielok na najblizsich 5-10 dni. Byvam sama v Rakusku, ale nema mi kto doma preberat zasielky, nakolko idem prec na par dni. Ide mi o to, ci by som si mohla na adresu niektorej z vas nechat poslat baliky. Bolo by to na moje meno, vsetko dopredu zaplatene mnou, vasa uloha by bola jedine prebrat od kuriera, dala by som vam presne info, kedy kurier pride. Za kazdu prebratu objednavku ponukam zaujimavu financnu odmenu. Idealne dediny do 30 km od SVK hranic, Wolfsthal, Kittsee, Hainburg, ale vieme sa dohodnut aj na inom. Napiste mi prosim sukromnu spravu, poslem vam viac info. 🙂 dakujem.

nika006
23. jún 2015

@orchidea111 Markovic sa prestahoval do 9 bezirk.Spitalgasse 1A keby nahodou este si potrebovala gynek.😉

rybecka
24. jún 2015

Ahojte,su tu mamicky co ziju v okoli Innsbrucku ???

strelnica
6. júl 2015

Ahojte, mate niekto skusenost s podobnou situaciou, ktora nastala u nas? Sme v AT dva a pol roka, manzel pracoval v obchode. Majitel vsak pred rokom obchod zatvoril a odvtedy si manzel marne hlada pracu. U niektorych zamestnavatelov je prekazkou, ze medzitym zacal dialkovo studovat na vysokej skole. Cez zimnu sezonu pracoval aspon ako lyziarsky instruktor, ale to boli len tri mesiace. Preto po pol roku prestal dostavat podporu v nezamestnanosti a dostava socialnu podporu. Co nas ale velmi prekvapilo, bolo, ze s podporou v nezamestnanosti mu stopli aj Familienbeihilfe a Kinderabsetzbetrag. Viete mi niekto potvrdit, ze na tieto prispevky uz teraz nemame narok? Ja som s dvojrocnym synom doma (teda tu v AT). Vopred pekne dakujem.

zanetamatej
26. júl 2015

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť ohľadne ultrazvukových vyšetrení v tehotenstve v rakúsku, ktoré sú povinné - nepovinné? Mám gynekológa vo Viedni, som v 20 tt a poslal ma na Organscreening Ultraschall - do nemocnice kde budem rodiť- no ale v Hainburgu to vraj nerobia, tam robia len nejaký Entwicklung Ultraschall, neviete či je to to isté, či to stačí? Lebo ten Organscrreening na iných klinikách stojí 200-300 eur tak je to dosť. Mohla by som ísť namiesto toho na Morfologický uzv na Slovenku? čitala som že je to v podstate to isté..ďakujem

gabrielkabj
14. aug 2015

Ahojte ženy chcem poprosiť o radu kde sa dá vo Viedni ubytovať za normálnu cenu? Chystáme sa navštíviť Prater. Dik vopred za radu. Pa

marianandidi
14. sep 2015

Ahojte,zijeme vo viedni,dnes ma dr.stefanovic poslal do labor.k dr.Gabriele Greiner v 22.bez. mate s nou niekto skusenosti??prosim rp..a este otazocku..je tu niekto kto ma dieta na sk a pracuje tu..ako je to s rod.pridavkami???dakujeem

feist
28. sep 2015

Ahojte baby 🙂 chystame sa s mojou minirodinou stahovat do viedne.. Momentalne pozerame byty,zatial podnajom. Vedeli by ste mi odporucit, kde hladat? Pripadne ktorym bezirkom sa vyhnut.. Mame maleho synceka, takze by sme najradsej nejake take mile rodinne okolie, ale nevadi ani centrum.. Diik 🙂

orchidea111
28. sep 2015

@feist ahoj. Skus sa pridat na fb k skupinke chcem byvat a pracovat v rakusku.. davaju tam linky na byty.. ale poviem ti, hladala som podnajom pre segru a reda riadna makacka.. po troch mesiacoch sa podarilo.. drzim palce, nech nieco najdete.. a mozes skusit aj willhaben.at 😉 vela stastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre