Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
13. máj 2009

pinkina, pokial si ta nevsimnu admini, tak je dobre, ale ked si ta vsimnu, urcite budu mat nieco proti tvojej fotke v pase. mala by to byt fotka teba,pripadne teba a babatka, ale nie len dietatka 😅 apropo, kristinka je kraaaasne dievcatko 😉

pinkina
13. máj 2009

Dakaujem za kompliment. 😉 Co sa tyka tej fotky musela som dat ju,lebo na kazdej kde sme spolu mi vyhodilo,ze bohuzial je prilis velka a nezmestisa tam. Takze som sedela asi 30min. vyberanim fotky a stale mi len vyhadzovalo, ze sa to nezmesti a takisto som potrebovala asi dalsich 30min, kym konecne som nasla nejake meno, ktore tu este nie je. Myslela som, ze ma porazi. 😠 😠 😠 Mam v plane to zmenit. Samozrejme nas Papa musi najskor cez vikend odfotit, chcem tam dat nejake aktualne foto.
Aj tvoj Samko je zlatucky. 😉

pinkina
13. máj 2009

Uz som zmenila fotku. No ale, Kristinka uz je ina. 🙂 Tam mala len 6.tyzdnov.

lieska
13. máj 2009

Caute babule!
Ja len tak rychlo dnes..stale som na SK, moja milovana stara mama odisla v sobotu, v pondelok sme mali pohreb, takze mi je momentalne dost na prd! Zostavam este do zaciatku juna, kvoli mamine, ta sa starala o nu od decembra, aj tam spavala a ona je ten typ, ze ked ma nastat akoze uvolnenie, tak pridu zdravotne problemy! Tak nechcem teraz odist... Okrem toho Mimi je teraz uplna terapia pre nas vsetkych!

Pinkina ahoj, tak uz sme 4 co mame deti v skoro na vlas rovnakom termine, moja Mimi sa narodila 8.11., Jasterkina Emmka a Twixin Dominik 9.11. a tvoja Kristinka 11.11. No super! 😉 Silvinka ma o 2-3 tyzdne starsiu Teresku a Charlotka Livku. Tak sme tu pekna pocetna skupinka s detickami, ktore sa narodili v rozmedzi jedenho mesiaca.
Ja som rodila v Salzburgu, aj tu (zial) byvame... Zial kvoli tomu, ze sa tych stertiek nemozem zucastnovat.
My mame uz dva zuby, zacali sme minuly tyzden s prikrmami, dnes mi zosrotovala cely poharik Hippky (pastrnak), normalne som nechapala. Ja dvam ale najprv zeleninku, az potom mliecko.
Prevaluje sa uz ostosest, najnovsia moda je, ze lezi na boku , na jednej ruke...hovorim, ze ona bude na triednych fotkach ta co tam bude vpredu lezat "sregom" (poznate ten vyraz alebo j eto cista "nitrancina"?) a drzat tabulku s napisom 1.A. 🙂
A vcera zacala blabotat...celym bytom sa ozyva mocne ba ba ba ba ba"! Krasne obdobie!

Babule idem, bru noc... hadam sa dostanem aj k odpisaniu na ostatne veci co tu zazneli...

zdenka73
14. máj 2009

Aaaaaaaaaaaahojte! Babyyyy ja som dnes najšťastnejší človek pod slnkom, na testíku sa ukázali // čiarky, síce sú ešte také slabulinké, ale sú. Hurááá.

zdenka73
14. máj 2009

Ooh Lieska, to je mi ľúto s tvojou babkou, prajem ti úprimnú sústrasť. Viem, čo to je ja už som pochovala všetkých starých rodiťov, a aj moju najdrahšiu maminu, tak viem cítiť so všetkými.
Maya- tak to bol otrasný zážitok a riadny šok.
Mali ste stretko? Ako bolo? Fotil niekto?

vroni
14. máj 2009

Lieska, to mi je luto, uprimnu sustrast....

My sme boli vcera s dietatom u psychologicky, lebo nas zahorak nehovori a nehovori (teda hovori, ale malo a vety netvori vobec), psychologicka dieta vysetrila a skonstatovala, ze rec je na urovni 20 mesacneho dietata !!!! a kde v pekle sme boli doteraz 😠 😠 😠 Tak som jej musela vysvetlit, ako mi kazdy tvrdil, ze to je v norme, ona sa rozkeca, este mi bude luto, ze som ju podporovala a tak dalej a tak dalej..... Krpana rozumie perfektne, dorazne odporucala viest ju dalej viacjazycne, psychicky ani fyzicky blok nema, motoricky je na urovni 4-5 rocneho dietata, inteligencne, zial, tiez 😝 , takze si spocitala, ze rozpravat jednoducho nestoji za namahu, okolie ju pochopi aj z naznakov... Takze ju musime "drezurovat", vyzadovat odpovede celou vetou (boze, ako v skole 🙄 ) a o dva tyzdne prijst na kontrolu a po dalsi postup.... A mame to pisomne, ze mame doma zvlast inteligentnu a zvlast lenivu bestiu 😀 😀 😀

jasterka
14. máj 2009

Ahojte 🙂

Lieska-uprimnu sustrast ☹ ...krasne si to napsiala,ze Mimi je teraz vasou terapiou,zelam vam nech dokaze svojim carovnym usmevom aspon miernit bolest a smutok a nech maminku nezlozi prekonany stres,nech ste vsetci zdravi!
-sregom pozname aj u nas na zahori 😀...ja som bola na fotkach casto tak 🙂proste vzdy IN...A 🙂
tak krasne prikrmujes,nehc len Apettit mimi vydrzi 🙂

Zdenka 😵 gratulujem k tym palickam,velmi sa tesim,zachvilku nam Trdlo odtehotnie 😀 tak treba prevziat stafetu 😉

twix
14. máj 2009

Dobre ranko!

to je ale pocasie ☹

Lieska - prijmi moju uprimnu sustrast. a verim, ze v tomto tazkom case je tvoja mala pre vsetkych balzam na dusu. drz sa!!

Zdenka - velmi sa tesim a blahozelam!! urcite tie ciarocky budu o par dni silnejsie a tebe bude pri mene namiesto "snz" svietit "tt" !! 🙂 🙂

ake bolo vcera stretko? mate fotky?
ja som sa este vecer stretla s jednou kamoskou na kavu a bol z toho velmi prijemny vecer. videli sme sa skoro po 10 rokoch 😲 tak sme si mali co povedat. z kavy bola vecera s dezertom a doma som bola vdaka taxiku o 23 hod. nas tatino strazil deti a robil Dominikovi dva krat flasu, z ktorej si maly asi tri krat cucol a radsej isiel spinkat. je mi teraz jasne, ze sa v noci nebudi od hladu, ale len kontroluje, ci som tam so svojim mliecnym barom 😖

silvia2406
14. máj 2009

ahojte baby 🙂

tak vcerajsie stretko sa vydarilo, konecne sme sa stretli v hojnom pocte 😵 bolo super 🙂

lieska, prijmi moju uprimnu sustrast 😔 mamka ta teraz urcite potrebuje a ked mimi dokaze zahnat vsetky chmary, tak je super, ze si na svk zostala.
deticky su strasne zlate, ked zacinaju objavovat pohyb a zvuky 😵 nasa sa dnes rano posunula stvornozky aj dopredu, sice nasledoval pad na nos 😅 ale zaobislo sa to bez placu, asi preto, ze pristala do makkeho 🙂 a vyraz sregom pouzivame aj my na strednom slovensku 😉
super, ze ti mimi tak dobre papka, ja som dala malej pauzu od jedla, aj tak mi nic nechce, a nejak sa vyhadzala, takze sme opat len na mliecku 😒 snad sa aj mi casom dostaneme k zosrotovaniu celeho hipp poharika 😅

zdenka, blahozelaaaam ku // 😵 😵 😵 pekne fazulku v brusku hyckaj, nech je jej tam dobre 🙂
naozaj je tato tema plodna, ja sa asi potichucky vytratim, lebo to tu zacina byt pre mna nebezpecne 😅 ale nie, len tak dalej, prajem, aby si kazda zena tuziaca po babatku raz nasla tie svoje vytuzene dve // 😵 je to uzasny pocit 🙂

miriam, asi na teba caka nieco lepsie. neboj, si naozaj na zaciatku hladania roboty, takze urcite to pride 😉

wienika, teraz ked miriam spomenula to blumau, dosli nam nejake prospekty a v nich prave brozurka o blumau, tak som rozmyslala, ze by sme tam isli aspon na nejaky predlzeny vikend. mohla by si mi odporucit nejaky hotel alebo penzion? pacilo sa vam tam? je to vhodne aj s takym malym babatkom ako je tereska? a ako dlho trva cesta? nasa tereska totiz takmer celu cestu domov na svk place, takze nechcem, aby to bolo nejak daleko 😉 dakujem 🙂

a este jedna otazocka na babulky, ktore maju starsie deticky, aku autosedacku ste kupili v kategorii od 9-18 kg?

a ozaj som sa "nepochvalila" aku noc sme dnes mali ☹ bola jedna z tych horsich, tereska zacala plakat zo spanku, nedalo sa ju vobec utisit, az po zapnuti svetla a vyslovene skricaniu sa ju podarilo prebrat ale az do rana neustale zo spanku plakala, ukludnila sa len na rukach. cielko mala teplejsie ako obvykle a rano som namerala 38,1 v ritke, teraz trosku klesla, prave spinka, tak som zvedava, aka bude teplota po prebudeni. snad ten moj drobec nebude chory ☹

vroni
14. máj 2009

Zdenka, gratulujeme!!!

jasterka
14. máj 2009

teda vroni 😕 ako to tak vyzera mala svami "vyhupala"....takze musite aj vy snou a vsemone ju motivacne nutit...nahodou to vzdy fungovalo,ked nieco chces musis si upratat,inak nebude to a to.... 😉 ...tak ty podobnym sposob,ked sa inak s hereckou neda...a ona chce denne urcite X-veci... 😉
-bohovsky inak tí doktory tu 😒 😝 ...kde ste boli doteraz??? 😲 to je potom ich oblubena fraza...akoby bolo najednoduchsie vydupat si tu adekvatne vysetrenia 😖 vecsinou preferuju ,ze ved pockajme... uvidime 😝

Miriam-ty si sa pisala,ze si Samkovi nasla uzlinku...my ich mame za krckom na pravej strane co viem nahmatat 5.
boli sme to dva krat ukazat aj pani doktorke,coto som aj vygooglovala,lebo som sa teiz velmi prestrasila...
vysledok-su to lymf.uzlkinky,ak su vo velkosti hrasku,alebo ceresnickovej kostky,nebolestive,niesu cervene(okolie na kozi v tom mieste) tak je to v poriadku.Mozu byt jemne zvecsene ako reakcia po infekcii,ockovani,zubky...mne povedalap.doktorka,ze ich tam Emmka moze mat cele detstvo az pokial jej pojdu zubky,dolezite je ze inak prospieva.Samozrejme ,ze to ukaz vasemu doktorovi,ja som ta len chcela ukludnit,ze viem ako sa citis,tiez som mala hrozny strach ked som jej tu hrcku objavila,a potom dalsie... ☹ ...ale veim pani dokotrke,lebo vsetko co mi povedala sa aj zhoduje stym co som si vygooglila...

stretko bolo super,teda mne sa velmi pacilo a dobre mi padlo,
niet o com- vsetky mamicky a dedicky su krasne a uzasne 🙂

zdenka73
14. máj 2009

Baby ďakujem za gratulácie a už len dúfam, že všetko dobre dopadne a dotiahnem to do úspešného konca.

pinkina
14. máj 2009

Ahojte vsetky,

Lieska to mi je luto s tvojou starou mamou.

Je to super, ze mame rovnako stare miminka aspon sa mam s kym poradit. Vy uz mamte zubky? My este stale nic. Ja prikrmujem Kristinku uz od polky aprila. Doktor mi povedal, ze uz mozem zacat. Zacali sme najskor zeleninkou na obed a potom vecer aj grissik. Vsetko jej velmi chuti. Normalne ju kojim dalej. Ma 7500g a 68cm. Je riadne sidlo, vala sa uz po celej obyvacke. Velka deka a na nej 2 Krabbeldecke jej vobec nestacia. Rozmyslala som, ze jej kupim pavucika. Ale baby mi poradili, ze radsej nie a aj nas doktor mi to neodporucoval. Cely den robi motorku. Brrrr,brrrr, brrrr az kym nie je cela opluta. No a rada este kvika. No a ked place tak uz pocujem maaaaa, maaaa.
Budem rada, ak budem na buduce moct aj ja prist s vami na stretko. 😉

pinkina
14. máj 2009

Zdenka gratulujem 😀

tinavieden
14. máj 2009

Ahoj babule.Tak vcerajsie stretko bolo ozaj super,zislo sa nas ozaj dost a tak to ma byt.Len skoda,ze nam zatvaraju kidscafe ale premiestnime sa do ineho podniku ten co spominala Lenkaw niekde v Pratri.
Musim povedat,ze vcera stretko bolo ozaj vesele, tak dobre ako vcera este nebolo...Ja som mala z toho taky fajn pocit,ze sme sa ozaj nasli spravne baby a sme dobra partia...len tak dalej a aby nam to dlho ostalo.
Vcera padol navrh,spachat nejaku "zurku"bez deti 😀 no Ja som za 😉 a myslim,ze nam dobre padne niekde vypadnut a oddychnut si od nasich ratolesti a troska zamestnat manzelov nech sa staraju.
Tak co babule,piste navrhy kde by sme mohli ist a kedy...mne by to vyhovovalo kedykolvek aj cez tyzden.

tinavieden
14. máj 2009

Ja mam jeden napad.Za mojich bezdetnych cias som casto chodila do Passage Burgring 1
1010 Wien 1.
Ecke Babenbergergasse
tam bolo vzdy super a fajn publikum 😀 a najlepsie tam bolo v utorok to hrali 70roky a vstup bolo do 22.00 zdarma.
Alebo mozme ist aj cez vikend 🙂
Tak babule piste kedy vam to vyhovuje a ak mate ine dobre navrhy na podnik tak sup s nim 😉

twix
14. máj 2009

jeej, to je super napad, vyrazit si bez deticiek 🙂 ja som prave vcera hovorila chlapovi, ze generalku zvladol, tak mozem castejsie vypadnut do ulic 😀 ja mozem aj cez tyzden. kazdy druhy vikend sme v blave, a nerada by som ten zur prepasla 🙂

twix
14. máj 2009

Pinkina - ja tiez prikrmujem asi od polovice aprila. poriadne ale papame, odkedy pridavam mäsko. takze na obed zeleninka s mäskom a poobede davam ovocie (jablcko s bananikom). ja este kojim, ale uz sa chystam odstavovat. moj ciel, kojit min. 4 mesiace, som dosiahla. zubky este nemame, aj ked to uz mesiac vyzera, ze nam lezie prvy, zatial vonku nie je. dcera mala prvy v 8. mesiaci a moja neterka bude mat o dva tyzdne rok a este nema ani jeden, aj ked to uz dlhsi cas vyzera, ze jej lezu aj horne aj dolne, stale sa nevedia prerezat. Dominik vazi asi 8,5 kg a meria asi 69-70 cm. uz asi mesiac sme neboli u lekarky, tak len tipujem 🙂 vazila som sa doma s nim na normalnej vahe.

ronnda
14. máj 2009

ahojte holky, stretko se opravdu vydarilo, bylo to takove fajn rozlouceni s kidscafe.
i kdyz me trochu mrzi, ze jsem s vama nemohla pokecat vic, protoze jsem byla porad s nici v te herne, tak snad jsem omluvena 😉
moc rada jsem taky poznala trdlo, brisko ji moc slusi a uz to ma za par...
jeste ze byla s nama lenkaw a jeji luca, jinak bychom tam byly same baby 🙂 je to velliky fesak, jak jsme se shodly, takze holcicky se o nej jiste brzy budou prat.
vsechna miminka jsou kouzelna, jsem rada, ze jsem pak i videla emmku, ktera tak hezky spinkala a taky ze jsme se s jasterkou poznaly uz osobne. tereska je taky kouzelna, jasminka krasne koukala, natalka je sladoucka a bejby tehotenstvi moc slusi. zapomnela jsem na nekoho? jasne, leni a lea, s temi jsme si to uzivaly v herne a tam mely moznost si trosku popovidat.
fotky jsem nejake urobila, jen jeste nejsou v pc, tak dodam pozdeji...

s tim napadem sejit se nekdy vecer bez deti nadsene souhlasim Loca 🙂 🙂 🙂 lokal doporucit nemuzu, takze je mi to jedno, jen kdyby to bylo nekde centralne… ten 1.bez. je ok. A vyhovovalo by mi to spis pres tyden, vikendy jsme vetsinou pryc.

lieska – to me moc mrzi, ze jste meli takovou smutnou udalost v rodine. Nedavno to bylo podobne u Miriam, ted u vas… udelas dobre, kdyz s mimi jeste zustanes doma, deti nam nedaji moc sanci na to vsechno myslet. Tak to zvladnete co nejlepe!

zdeni – to je krasna zpravicka! Moc ti gratuluji!!! to je pravda, tato tema je krasne tehotensky nakazliva 😉

miriam25
14. máj 2009

Ahojte babulky, tak som si vas docitala....

lieska, moc ma to mrzi, prijmi aj odo mna uprimnu sustrast, viem si zivo predstavit, co prezivas, pred dvoma tyzdnami som si prezila to iste. je super, ze zostavate na sk, tvojej mamine si uz urcite moc pomohla a este aj pomozes a Mimi prinesie usmev na vase tvare, aj ked to nie je lahke, ale deticky prinesu vsade vela radosti, aj ked vase srdiecko smuti...

zdeni, blahozelaaaaaaam... juuuj, tesim sa s tebou, naozaj super spravicka. tak na seba davaj teraz veeelky pozor!!! takze predsalen nezostaneme bez tehulky 😵 trdlo sa cochvila prida k nam maminkam, tak aspon ty budes udrziavat s kafulienkou klub tehuliek. a mozno sa k vam este aj niekto prida 😉

som rada, ze ste mali take super stretko. tesim sa na fotecky. a teda naozaj super napad si niekam vyrazit bez deticiek, normalne rozmyslam, ze by som prisla aj ja, ale ja cez tyzden nemozem, kedze drahy chodi na tyzdnovky ☹

ronnda
14. máj 2009

miri, taky jsem na to myslela, ze by sis treba mohla udelat vylet do vidne a stretnout se s nama huraaaa 🙂

miriam25
14. máj 2009

ronnda, no zalezi na tom, kedy sa dohodnete. ak by to malo byt cez tyzden, to zrejme nebudem moct prist. ale ak cez vikend (pripadne bud. tyzden je vo stvrtok sviatok, tak by som mohla aj vo stvrtok prist), to by som nejako mohla sklbit... este draheho presvedcit a bude 😉

twix
14. máj 2009

jasterka, co sa tyka lepku, mozno ta bude zaujimat:
http://www.parents.at/forum/showthread.php?t=53...
ja som mala info, ze sa moze od 8.mesiaca, ale vyzera to tak, ze co clovek/lekar, to iny nazor 😖

charlotka
14. máj 2009

Ahojte babule!!! 😉
dnes sme nesli von, kedze prsi, tak som malu uspala v kociari na balkone, akurat ze sa kazdu chvilku budi, ked ju nevozim, ze co je mami??? podme podme 😀 tak som si vas chcela precitat, ale zvladla som iba par stran... a idem radsej hned aj nieco napisat, lebo zas nestihnem 😅

nie som celko v obraze, ale vitam nove dievcata! 🙂 ja byvam v 1140 bez. je to kusok od 1160, obcas sa tam chodime aj prechadzat, tak pinkina mozeme ist niekedy kocikovat spolocne 😉

miri aj lieska, je mi naozaj luto, ze ste stratili stare mamy, ja som o tu moju milovanu starku prisla minuly rok a este stale to citim ako straaaaasnu nespravodlivost a doteraz som sa s tym nezmierila!!! inak presne v tych dnoch ako starka zomrela som ja otehotnela s livi, neplanovane ale krasne prekvapenie.... viem si predstavit co prezivate, drzte sa!

zdenkaaa!!! to je nadherna sprava! blahozelam 😉

odkedy sme doma z nemocky, nestiham vobec, mala zle spava, takze sa budi niekedy aj kazdu hodinku - hodinku a pol, tak 3 -4 krat chce papat a tak celkovo nepokojne spinkava, no co uz musime nejako vydrzat, aj cez den je to slabe, takze ja som ako vypluty sliz, nevyspata 😎 mozno su to zubky, neviem, stale mame pocet 0 😀

okrem toho mame ekzem, uz to ma niekolko mesiacov, a doky stale tvrdil, ze je to lisaj a ze to trva kym to zmizne, akurat ze uz to mala hrozne, tak sme sli ku koznemu a ten hned povedal ze ekzem, nastastie nie z jedla, lebo uz to ma dlho a prikrmujeme len asi tak 3 tyzdne.

inak este stale nemame ani 7 kg, ale kedze pocas tych nasich pobytov v nemocke stratila Livi tak okolo 1 kg, nejak sa nestresujem, ved aj doky povedal, ze je ok, a ze nie je dolezite mat tucne dieta ale zdrave a spokojne babo, ktoremu chuti papat a to je teda nas pripad 🙂 mala je strasne zlata,asi uz na 4 den otvarala usta ako vrata, mrkvicka jej chutila, ale postupne sme zacali pridavat zemiaciky, cuketku a najnovsie aj brokolicu, tak uz si vybera 😀 ked jej nechuti, tak spapa len tak 40 ml, ale ked jej chuti tak aj 180 ml tak som rada 🙂 dnes jej chutilo, spapala 170 ml zemiacika s cuketkou, tu ma najradsej. na buduci tyzden zacneme hadam uz aj masko pridavat a potom na ten dalsi asi aj druhy prikrm - ovocny. varim jej zatial doma, je to sice namahave, ved preto asi nestiham 🙂 ale ked som jej skusila dat hipp mrkvicku, tak ju natiahlo, tak som to ochutnala a natiahlo aj mna 😀 mam moznost kupovat bio zeleninku, tak teda varime doma 🙂 ale hippky urcite vyskusame ked bude papat aj masko, na cesty alebo na dovolenke to nie je zle 🙂 a mozno aj doma, ked nebudem stihat navarit, vyskusame uvidime 🙂

charlotka
14. máj 2009

co sa tyka toho lepku, tak ja som citala, ze tak ako nie je dobre zacat priskoro, nie je dobre ani zacat prineskoro, to moze mat tiez negativne dosledky, takze my planujeme tak okolo ukonceneho 8 mesiaca zacat lepkovat 🙂 dovtedy vyskusame kukuricnu mucku a ryzove vlocky a tak. uvidime, ci to bude livi chutit. ale ak je dietatko alergik, tak sa odporuca v prvom roku lepok nepodavat.
co sa tyka masielka, aj ja mam materialy, ze je mozne po troske pridavat, tak zatial davam oliv. olej a potom tiez tak okolo 8 - 9 mesiaca zacnem asi zivocisne masielko.

co ma ale trosku trapi je, ze sa mala prestala pretacat, od operacie. pred tym sa z bruska na chrbatik tocila kazde 3 sekundy ale od op vobec 😒z chrbatika na brusko sa tiez netoci, hoci sa vala na stranu, uz je chyba len kusok, ale stale nic. zato na brusku sa toci do kruhu 🙂 aj spavala iba na lavej strane, aj sa natahovala iba na havu stranu, ale za posledne dni sa uz par krat v noci otocila aj na pravu, tak sa to hadam zas zlepsi.neviem ci ju boli ta jazva... ale vyzera byt spokojna 😀

ale ako rozpraaaaaava, to je sranda, to som necakala ze taketo male babo bude vediet takto kvakotat 🙂 to bude mat asi po mne 🙂 a tiez pluje a robi brrrrrrrrr a brrrrrrrrrr ale sradna konci, ked to robi pri papani mrkvy alebo brokolice 😀 to sme boli dva dni cele oranzove a zelene a straaaaaaaaasna zabava je to 😀 a uz dlhsie sa nahlas smeje ale vcera vecer to bolo neuveritelne, to sa smiala asi pol hodinu, ale naaaaaaaaramne nahlas, az sa zadusala 🙂 manzel ju mal na rukach a ja som jej rozpravala a zakazdym ked som hocico povedala, tak naaaramny rehot, no to bolo kraaaaaaaaaaaaasne 😀

tini, drzim palceky, nech ti tie tyzdne cakania rychlo ubehnu, ale hrozne sa tesim, ze tie prve vysledky tak dobre dopadli!!!! 😉 hlavne je, stanovit diagnozu, aby ste konecne vedeli, proti comu treba zacat bojovat a potom to urcite vsetko zvladnete, ved ste bojovali doteraz tak to nevzdate a nakoniec urcite vsetko zvladnete! 😉

juj, ani neviem rychlo, co som komu chcela napisat...

silvy, som ti zabudla povedat, ze ten imazol si kup krempastu, lebo existuje aj krem, tak ten nie! a skus umyvat ritku v repiku, ten vysusuje alebo ti mozem dat extrak z dubovej kory, to tiez vysusuje, mam este skoro plnu flasticku 😉 hlavne to chce trpezlivost, ta plesen to je dlhodoba zalezitost, ale nakonie prejde, neboj! ako pisala ronda, aj my sme mali niekolko masticiek s nistatinom (aj mykostatin) ak nic nezaberie, tak ti mozem dat vyskusat tie nase, su v podstate neskodne, akurat ze maju ucinnu latku ten nistatin. imazol ma ucinnu latku clotrimazol, ja si myslim, ze ten nam lepsie pomohol...

jasterka, ako sa mate? paaaani, my sme sa nevideli ani nepamatam, uz sa musim niekedy skutocne dokotulat na stretko, lebo inak neviem 😀....

a mala este spinka, tak idem pridat nejake foto

charlotka
14. máj 2009

livi je uz hore, takze foto hadam vecer...

pinkina
14. máj 2009

Ahoj Charlotka, tak to mozme spolu kocikovat. ja byvam blizko Kongresspark. Viez kde to je? Ja tam chodim casto. Bohuzial tam furt sedim opustena. ☹ Manzel stale pracuje. Prestahovali sme sa sem minuly rok do novych Gennosenschaftswohnung, tak tu este nemam tolko znamych. A odkial si zo Slovenska. Ja z Banskej Bystrice. 🙂

charlotka
14. máj 2009

pinkina, to by bolo fajn, to kocikovanie 😉 sice Kongresspark som nasla len prstom na mape, este som tak daleko nedosla, ono je to totizto ku vam do kopca 😀 a kedze moje orientacne schopnosti hodnotim tak na - 127 bodov, mohli by sme sa stretnut niekde na pol ceste, napr. pri Wilhelminenspital. tam som uz raz zasla a potom odbocila kade tade a prisla do takej zahradkarskej oblasti, je tam aj nejaky park a cyklisticka cesticka a tusim aj nejake jazero, ale kde to presne je, neviem 🙂

idem pridat tie foto, mala sa celkom bavi, ten Laufgitter je super 🙂 pekne sa tam zahra 🙂

wienika
14. máj 2009

ahojte babulky,som rada, ze nam stretko tak super vyslo, skoda len, ze sme museli byt stale v herni a nemohli sme si vsteky v pohode pokecat.....
chcem vam povedat, ze vsetky mate krasne babatka....... 🙂

lieska, uprimnu sustrast ti prajem...viem co prezivas, ja tiez uz nemam ani jedneho stareho rodica.....
esteze mate mimi, ktora vam robi radost......

zdenka, jupiiiiii, zo srdca gratulujem......to je krasna spravicka.......tesim sa.... 🙂

charlotka, veru uz som si myslela, ze co je s vami, ked si sa tak dlho nehlasila......chvalabohu ste v poriadku a mala je spokojna. tie okamihy, ked sa dieta zacne ,,priam rehotat,, su uzasne..... 😀

pinkina, tak dufam, ze ta coskoro spozname aj osobne......

miri, inac uz by si si konecne mohla najst cas aj na nas 😉 a zavitat na nejake to stretko......ved vieden nie je az tak daleko, hmmm?

tina, ja passage poznam, chodievala som tam casto, teraz uz pomenej, ale tam si moc nepokecame.....ale zasa ked sa chceme vyblaznit, tak ten utorok je ozaj najlepsi..
ja by som navrhovala sky bar, je to v stefli hore, krasny vyhlad na centrum, no prost super bar s chillout muzikou.....ale v 1 bezirku je vela podnikov, kde by sme mohli zakotvit 😀
ja mozem tiez len cez tyzden......

silvy, my chodime priamo do hotela blumau, pozri na nete blumau.at a tam sme spokojni.....je sice trosku drahsi ako ostatne penziony, ale stoji za to...aj tereskou tam mozte ist kludne...vodicka je super teplucka.....a vynikajuce ranajky a vecere, bufetovy styl.....takze odporucam..... 🙂

vroni, tak krpatej sa nechce rozpravat? zlata...asi sa setri, mozno z nej bude politicka...... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre