Rodili ste v Revúcej?

mimkaz
19. sep 2011

Ahojte, sú tu nejaké mamičky, ktoré teraz nedávno rodili v Revúcej? 😉

kristinaanna
19. sep 2011

@mimkaz ahoj, jasom rodila pred 3,5 rokmi a tiež som zvedavá ako to tom teraz funguje, 😉 keď zistíš daj vedieť 😉

mimkaz
autor
19. sep 2011

@kristinaanna , veď aj ja som tam rodila pred vyše tromi rokmi, vtedy to bohviečo nebolo nebola som spokojná s lekármi a ich prístupom, jediné čo ma tešilo že som sa na posledné tri dni dostala na nadštandardku 😝
no teraz si vraj lekárov chvália .Koho máš gynekologa?

katecameron
19. sep 2011

ta ja by som tam nesla ani za nic mam kamosku co ma 1rocneho chlapceka a ta radsej isla rodit do kosic lebo na RA nepocula nic dobre a este spoluziacka ma asi 6mesacneho syna rodila v RA skoro zomrela pri porode ja mimochodom som rodila v Banskej stiavnici 😉

mimkaz
autor
19. sep 2011

tak ja zase neviem, podla takýchto skúseností by som to zase nehodnotila, lebokeď majú byť komplikácie a problémy tak môžeš ísť rodiť aj neviem kde a ked to má byť bezproblémové, tak môžeš aj doma nič sa nestane...určite by sa našlo množstvo mamičiek, ktoré rodili napr. v košiciach a nie sú spokojné a možno im tiež išlo o život, takže to sú už zase také extrémne situácie...
ja som tiež pred tromi rokmi rodila v RA a nebola som spokojná, no teraz je tam iný personál tak snáď
Ale každopádne ďakujem za tvoj názor 🙂

kristinaanna
19. sep 2011

@mimkaz no ja poviem tak, ja som mala ľahký pôrod, s ľudmi všeobecne nemám problémy, takže mi sestričky ani doktorky nevadili, 😉 švagriná mala problémy už v tehotenstve pri provom a teraz aj pri druhom, a revúcka pôrodnica nie je vybavená na predčasne narodené deti, aspoň podľa mňa, takže ona hne´d vedela že tam rodiť nebude,
ale čo sa týka starostlivosti o narodené deti spĺňa štandardy, možno je o niečo lepšia ako niektoré iné

kristinaanna
19. sep 2011

@mimkaz chodím ku Rusovej, a vtedy ma rodila Sedláková

mimkaz
autor
19. sep 2011

@kristinaanna ja chodím k šestinovi
ja som rodila sekciou robil mi ju Slíž so Sedlákovou a to prečo som nebola spokojná bolo, že som vôbec nemala plodovú vodu, predčasne mi po častiach odtiekla čo mi zistili až pri UTZ a až na piaty deň sa rozhodli dačo robiť štyri dni pred tým mi síce pichali injekcie na vyvolanie, ale tie vôbec nezabrali a už na tretí deň mal malý vysoké ozvy no aj tak čakali až do pondelka, napichli mi oxytocín, ktorý mi po štyroch hodinách kvapkania tiež nezabral a malému už nebolo dobre tak mi urobili sekciu...velmi som sa bála aby sa mu nič nestalo, takže z toho pramení tá moja nespokojnosť ale zo sestričkami som bola maximálne spokojná a tiež z novorodeneckého takže tak 😒
preto ma teraz zaujím, že ako zvyknú postupovať týto noví, či davajú vyvolávačku hneď, po kolkých dňoch prenášania, ako dlho čakajú či zaberie a tak

kristinaanna
20. sep 2011

niekde som počula že tiež čakaju, jedna známa rodila 24 hod

mimkaz
autor
20. sep 2011

jaj ved toho sa bojím najviac, ale dnes mám od rána také zvláštne pocity a bolesti, zajtra mám druhý termín podla UTZ tak možno by z toho aj mohlo niečo byť....vo štvrtok mám poradňu a dr. povedal že poslednú tak som zvedavá či ma pošle na príjem alebo čo.... 😝

kristinaanna
23. sep 2011

@mimkaz ahoj, tak ako už to máš za sebou? daj vedieť ako ste dopadli, držím prsty aby všetko dobre dopadlo 🙂

mimkaz
autor
23. sep 2011

@kristinaanna ahoj, tak zatial stále nič, ešte som doma.Včera som bola v poradni, tak doktor povedal, že sa budeme riadiť teremínom 21.09. ten mi vyšiel podla UTZ.Prietoky mám OK, akurát plodovej vody mám už len hraničné množstvo.Tak ma ešte objednal na týždeň v stredu do poradne ak dovtedy nič.Potom ma už hádam pošle na vyvolávanie....mám aj obavy aj by som to už chcela mať za sebou...už mi to velké brucho a to že ma stále niečo bolí lezie na nervy...tak uvidíme, či si nakoniec nezopakujem sekciu, kedze aj pri malom som to mala s tou plodovou vodou také že jej bolo málo a nakoniec nebola žiadna.... ☹ 😒

kristinaanna
23. sep 2011

a neponúkol ti plánovanú sekciu ked si rodila tak aj prvé a boli problémy?

kristinaanna
23. sep 2011

@mimkaz a neponúkol ti plánovanú sekciu ked si rodila tak aj prvé a boli problémy?

mimkaz
autor
23. sep 2011

@kristinaanna hovorili sme o tom, lebo dôvod mojej prvej sekcie bol nepostupujúci pôrod, bola som aj otvorená aj všetko. len malý nezostúpil nižšie ani po vyvolávačke a slabli mu ozvy ...
takže povedal, že ked to bolo pre nepostupujúci pôrod tak je vysoko pravdepodobné, že sa to bude opakovať, ale že určite sa bude skúšať prirodzený pôrod....tak som zvedavá a viac menej aj preto ma zaujíma aký sú títo noví doktory na gynekologii, dúfam že to bude všetko dobre
akože ja sa tej sekcie ani nebojím, prvá bola v pohode, len sa bojím, že ked to hned nepojde prirodzene, že ma nechajú dlho vytrápiť 🙄 😝

mimkaz
autor
12. okt 2011

@kristinaanna ahoj, tak už to mám za sebou, nakoniec to bola zase sekcia.Čo sa týka lekárov super, môj doktor ma na 29.9. poslal na hospitalizáciu, o pol desiatej som dorazila do nemocnice, hned prišli aj obaja lekári, vyšetrili ma a boli zhrození, prečo ma moj doktor neposlal skôr, lebo som už mala jednu sekciu a bábo už bolo penášané a velké takže to bolo pre mňa nebezpečné.Rozhodli sa okamžite mi urobiť sekciu, takže o 14.03. bol náš drobec na svete.Takže som maximálne spokojná, že ma nenechali čakať a hned konali.Prístup majú milí, a podla mna sú naozaj super tak ako som to o nich aj počula.Čo sa týka sestričiek tiež som velmi spokojná, sú velmi milé a prívetivé.Aj sestričky z novorodeneckého sú ok.Bola som na nadštandardke, takže super, ale aj ostatné izby sú porobené, na každej su maximálne tri postele a vlastná sprcha a wc.Takže tolko moje skúsenosti....

kristinaanna
13. okt 2011

@mimkaz gratulujem k malému, som rada že všetko dopadlo ok, teraz 5.10 sa tam narodil aj synovec, švagrina mala tiež cisársky, bola spokojná, aj s doktormi a sestričkami, nebola síce na nadštandarde ale vyjadrila sa že len TV a koberec a je to také isté, bola totiž sama, 😀
tak sa držte a nech sú chlapci zdraví

betka25
6. okt 2015

Ahojte...ja som tiež rodla v Ra ale už davno je to 4 roky.... no teraz v marci budem rodiť zase...chcela som sa opytať či už niekto bol z vas na tej nadštandartnej izbe...

ajsa20
18. júl 2016

ahojte, mate niekto nejake aktualne info z porodnickeho oddelenia v Revucej? Celkom sa ho obavam.

coccinelle1805
30. okt 2019

Ahojte žienky tak sa idem zveriť so svojimi skúsenosťami ... No nemocnica hmm nič moc samo o sebe ale gynekológia pôrodníctvo super sestričky doktorka primár. Filkor Dakujem skvelý prístup

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre