Rodíme v decembri 2014 v sanatóriu Koch

sziwi
10. nov 2014

Prípadne v novembri, v januári 🙂 Koľko nás je? Možno sa tam niektoré aj stretneme 😉 Popíšme si o svojich pocitoch, poradniach, lekároch, poslíčkoch, pôrodoch, detičkách, proste o všetkom, čo nás napadne alebo trápi...

@chichinka 😎

ingusa
10. nov 2014

@sziwi Ja by som rada isla rodit do Kocha,nakolko mam jeden porod tam za sebou a u mna max spokojnost🙂

chichinka
10. nov 2014

@sziwi jej kochacka temicka 🙂 som veru zvedava, ktore sa tam stretneme 🙂

Inak nebol niekto dnes na pouceni o epi? Ja ano 😀

@ingusa toto bude tiez moj druhy porod v Kochu, 1.x tiez max spokojnost a krasne spomienky (v ramci moznosti 😀 )

r_adulik
11. nov 2014

Ahojte, my mame termin 6.1. v Kochu, doufam, ze tam v decembri jeste nebudeme

sziwi
autor
11. nov 2014

@ingusa @chichinka @r_adulik Vitajte baby 🙂 Som rada, ze ste sa pridali. Dufam, ze nas bude casom viac 😉

@chichinka JA som bola 😀 Ty si sedela asi tam uplne vzadu pri okne, vsak? Podla fotky usudzujem 😝 Ja som sedela zase uplne vpredu pri okne 😉

ingusa
11. nov 2014

@chichinka kedy mas termin?aj sa ti vyrazne menil?🙂

ingusa
11. nov 2014

@sziwi a ty termin kedy mas?menil sa ti?
;)

chichinka
11. nov 2014

@sziwi jaaaaj skoda, ze mi netrklo ked som sla na to poucenie sa popytat, ci tam nejdes...ano bola som uplne vzadu v rohu a aj som vlastne po chvilku odisla kedze som to uz absolvovala.
@ingusa nie nie, termin sa mi nemenil, moja doky proste podla cyklu stanovi termin a potom to uz neriesi, aj ked malicka vyzerala o dva tyzdne starsia, uz sme to nemenili, drzala sa merani v 12 tyzdni.. no a moj interny termin porodu je 6 december (podla ovulacie - merala som si bazalku), takze ja sa este rodit nechystam, aj ked ktovie 😀
Tebe sa menil termin?

sziwi
autor
11. nov 2014

@ingusa Ja mam termin 8.12. 🙂 Zatial sa mi nemenil, ked mi malicku merali naposledy (v 30.tt) bola presne podla poslednej menstruacie aj podla USG narovnako velka 😀 Tak uvidime, tento stvrtok mam poradnu, bud spravia monitor alebo UZV. Mozno sa dozvieme viac. Ale hrozi mi aj planovana sekcia, takze ak to bude takto, pojdem asi skor. Aspon podla toho sudim, co som citala...

@chichinka To je v pohode 😉 Ja som sa rozhodla ist na poslednu chvilu, povinne to nebolo. Ale sla som na odbery, tak reku, ved tam uz ostanem a vypocujem si. Ale chcela by som to skusit bez epiduralky, no nemienim sa hrat na hrdinku, alebo tak, kedze vobec netusim, co ma caka a neminie. Preto som to aj radsej podpisala, istota je gulomet 😝

sziwi
autor
11. nov 2014

Inak baby, zazmluvnujete si lekarov? A pisete si aj svoj porodny plan?

chichinka
11. nov 2014

@sziwi ano sekcie sa zvyknu robit takych 10 dni pred terminom...vsak uvidis, drzim palceky 🙂 no poucenie o epi je povinne, nie? 😕 ja by som urcite chcela ist bez epi, ale clovek nikdy nevie... pri prvom som tiez bola odhodlana bez epi ale kontrakcie som mala od 18tej vecer a o 11tej na dalsi den som sa zlomila ze uz nevladzem, nech mi epi pichnu 😀 cize ani teraz nevravim, ez urcite nie, aj ked som rozhodne odhodlanejsia ako vtedy. totiz mi epi pichli a moje kontrakcie sa oslabili natolko, ze nestacili na vytlacenie, cize som potrebovala umely oxytocin a ten bolel ako slak aj cez epiduralku = cize som bola opat tam,kde pred pichnutim epi 😀 😝 a nechcem ju aj kvoli vplyvu na babatko, aj ked syn ju super zvladal, ale proste nie, ak sa da, vydrzim bez. uvidime, nechame sa prekvapit 🙂 inak sa rozhoduje ked je clovek uz v danej situacii a preziva to naplno 🙂 vtedy som bola vycerpana od bolesti a epi my umoznila si pozviechat sily, oddychnut si trosku, takze zas to mi pomohla dost.

zazmluvnujem si mudr. Zavodsku, mala som ju zazmluvnenu aj pri synovi. Bola perfektna. No a porodny plan si chcem napisat,len neviem kedy 😀 este som sa k tomu nedostala 🙂 ono to treba dat aj na schvalenie vedeniu,t ak to neviem ci stiham...ale zas pri synovi som si plan nedavala schvalit a moje priania mi splnili, tak snad uplna tragedia to nebude ked to nestihnem.

sziwi
autor
11. nov 2014

Az 10 dni pred terminom? 😲 Som myslela, tak max tyzden... Och, ale ja chcem decembrove babatko, tak sa musim asi vo stvrtok s lekarom dohodnut 😝 Mne lekar o epi povedal, ze si mam precitat ten informovany suhlas a ak by som mala dalsie otazky, viac sa mozem dozvediet na tej prednaske. Ale povedal, ze na to, aby mi ju mohli pichnut im staci iba ten podpisany papier. Tak neviem 🙂 Presne, presne. Nikdy nevieme, ako sa to cele vyvinie, tak radsej sa poistit, ako potom trpiet jak pes. Aj ked teda citam, u teba bolo presne to, co vcera lekarka spominala, ze by sa stavat nemalo. Ze vlastne ked uz sa blizi 2.faza porodu, tak uz bud nepichnu dalsiu davku, alebo len minimum, prave preto, aby zena citila tlaky a vedela tlacit vtedy, kedy treba...

Kamoska si tiez na poslednu chvilu zazmluvnila dr. Zavodsku, hoci isla nakoniec sekciou 😎 Ale bola s nou spokojna. Mne robila v 20.tt morfo UZV, naozaj je velmi mila. Len vies. Ja chodim do Kochu k Maresovi, uz 3.rok. A viem, ze si zazmluvnuju hlavne Ondackovu, Marcisovu, Sebikovu, ale mne by to bolo voci mojmu dr. proste blbe... Tak som povodne zvazovala nezazmluvnit a nechat to na nahodu. Ale cim blizsie k porodu, tym viac zvazujem, ze si ho predsa len zazmluvnim.

Co sa tyka porodneho planu, ako ja nemam ziadne vyhrady k tomu ich planu, ktory mi dr. vytlacil. Ale chcela by som si s nim prediskutovat niektore body a pripadne par doplnit. Tak si to radsej nachystam, ak by to bolo fakt take nutne dat to schvalovat dopredu. Aj tak je otazka, ci mi to k niecomu bude, ak sa predsa len rozhodnu pre sekciu 😒 No, ale nevadi. Aspon budem mat dusu na mieste, ze som to skusila...

lubig
11. nov 2014

ahojte, ja som tiez decembrovka rozhodnuta rodit v Kochu 🙂 Super, ze ste zalozili tuto skupinu! Minuly stvrtok som som bola na poradni / konzultacii u dr. Ondackovej, kedze moja doktorka ma odradzala od porodu v Kochu a musim povedat, ze maximalna spokojnost. Ondackova ma objednala na poradnu o dva tyzdne (buduci stvrtok) s tym, ze som tento pondelok isla este ku svojej povodnej doktorke, lenze ta ma uz odmietla vysetrit, ze naco, ked som bola vo stvrtok u Kocha a mam sa objednat tam na tento tyzden. Tak ja teraz neviem, ci sa mam este skusat tento tyzden niekde vtesnat, alebo normalne ist az ten buduci tyzden, ked som objednana.. to budem 36+5.. Nevedeli by ste mi nahodou niektora poradit? Dnes som tam volala 2x a neviem sa dovolat ani do Ruzinova ani na Partizansku... :(

sziwi
autor
11. nov 2014

@lubig Vitaj ;) Mna lekar tiez objednal tak, ze som bola v 35.tt a dalsiu mi dal v 37.tt. Takze podla mna ak ta takto uz objednala dr. Ondackova, staci to. Samozrejme pokial nemas nejake problemy, to by som radsej isla hned. A dovolat sa tam je niekedy ozaj dost problem, mam s tym svoju skusenost. Ale skusaj volat skor poobede, alebo navecer ako rano. Su tam len dve recepcne, ktore stale niekoho vybavuju pri pultiku, alebo si nieco vybavuju sukromne (aj to som zazila 😉 ), tak potom nezdvihaju telefony...

A kedy mas termin porodu?

sziwi
autor
12. nov 2014

Jaj baby, dnes nas caka obhliadka Kochu. Tak snad sa tam dostaneme, lebo vraj to funguje tak, ze ak sa zrovna bude rodit, pristup je tam zakazany. A vlastne hocikedy v priebehu dna nas mozu odvolat, ze chodit nemame. Tak drzte palce, aby nam to vyslo 😉 Potom napisem svoje dojmy... 😝

Inak, vcera som mala vtipny vecer. Som zehlila a brutalne ma potom rozbolelo brucho. Uz nic nevydrzim, katastrofa 😒 A mala potom take rodeo davala v bruchu, ze som chvilami myslela, ze sa snad prediere von a take supy, ze som len predychavala... No, cim dalej, tym horsie fakt 😔

sziwi
autor
12. nov 2014

@inirontas A nechces si popisat tu s nami? Ked mas termin 24.12. 😀 Inak, superny termin!!!

mliecnapena
12. nov 2014

ahojte dievcata.... ja mam termin 8.1. a tiez chcem u kocha. este chodim ku svojmu gynekologovi, nakolko som len v 32 tyzdni... neviete mi prosim poradit, kedy najneskor si treba zazmluvnit lekara u kocha a zaplatit vsetky poplatky?

ingusa
12. nov 2014

@chichinka @sziwi

Ja mam podla PM 10.12.,no podla ovulacie mi to vychadza na 14.12.a podla velkosti babatka 2.11..tak teraz si vyberte")
Snad sa tam stretneme🙂
A zazmluvnujete si dr?

lubig
12. nov 2014

@sziwi dakujem za odpoved 🙂 problemy zatial, nastastie, nemam a snad ani uz nestihnem mat 🙂 takze uz to necham na buduci tyzden 🙂 termin mam 13. decembra

sziwi
autor
12. nov 2014

@mliecnapena Vitame ta 🙂 Tak co ja som sa docitala/dopocula, od 36.tt by si mala zacat chodit do Kocha do poradne. Uz asi priamo k tomu lekarovi, ktoreho si chces zazmluvnit. Ako presne toto funguje, ti mozno povedia skor baby, ktore s tym maju osobnu skusenost. Ja som totiz ich pacientkou uz 3.rok, takze vsetky poradne mam priamo u svojho dr. az do konca 😉 No a podla papierov, ktore mi dal lekar k porodu by sa mal poplatok zaplatit 4 tyzdne pred terminom porodu, mozes kartou, v hotovosti alebo prevodom na ucet. V pripade predcasneho porodu sa plati hned pri prijme. Ale napr. kamosku necakane hospitalizovali tak, ze sla len do poradne a zrazu, ze hop idete rodit, takze potom to cvakla jej sestra nasledujuci den po porode 😉 Pripadne si tam skus zavolat, najlepsie poobede alebo navecer volat.

Ja napr. este tiez nemam zaplateny a moc ma to zatial netrapi 😀 Zajtra mam poradnu, chcem si s lekarom prebrat este nejake body k porodnemu planu a pripadne si ho aj zazmluvnit. Takze uhradim potom asi az najblizsie, ked pojdem znovu do poradne. Ale osobne si myslim, ze oni s tym platenim az take problemy nerobia, takze sa bat nemusis 😉

sziwi
autor
12. nov 2014

@ingusa Podla velkosti babatka termin 2.11.??? 😲 To mas akoze o mesiac vacsie babatko? Ci to len preklep a malo byt, 2.12. 😀

Co sa tyka zazmluvnovania... Ja som bola najskor presvedcena o tom, ze nebudem zazmluvnovat. Ved vsetci lekari su tam dobri, no a dat dalsich 300 eur bolo pre mna dost 😒 Ale co som citala a aj pocula, nie je to celkom pravda a je lepsie si lekara zazmluvnit dopredu. Ja som napr. vahala aj preto, lebo mi hrozi planovana sekcia, tak v tomto pripade mi prislo ozaj zbytocne davat dr. 300 eur za to, ze mi rozreze brucho a vyberie babo... Ale asi je to vec pohladu.

No suma sumarum, cim blizsie k porodu, tym viac uvazujem, ze si svojho lekara predsa len zazmluvnim. Uz niekde tych 300 eur naskrabem 😉

ingusa
12. nov 2014

@sziwi hej hej preklep🙂2.12.:)
Presne som bola toho isteho nazoru ze uz nezazmluvnim predsa ta celkova suma..omg..ledva sme na to naskrabali..no tiez nakoniec radsej som si predsa zazmluvnila;)

ingusa
12. nov 2014

@lubig to ti staci za tie 2 tyzdne...ja idem tento piatok este k mojej a na ten dalsi piatok k Ondackovej v Kochu uz kazdy tyzden..ked som este bola u mojej dr.objednana tak pojdem..ona este nevie ze tam chcem rodit..inak chodi aj ona rodit tam externe mudr.Durinova velmi dobra dr.
;)aj ja mam TP ako ty

sziwi
autor
12. nov 2014

Tak baby, obhliadka za nami. Dokopy to netrvalo snad ani 10min. Akoze mila bola tetuska aj vsetko, ale je to tam ozaj velmi malicke. Dva porodne boxy, jedna sala na sekciu, jedna vysetrovna pre babo. Izby fajn, ale dost je to tam tesne. A len jeden trezor. Akoze vraj sa snazia umiestnovat mamicky primarne samostatne na izbu, ale ked je natresk, tak daju dve na izbu. Sprevadzajuca osoba tam moze byt s vami hned od zaciatku, a ak su tam dve mamicky, je to na ich dohode, ci im vadi alebo nevadi pritomnost sprevadzajucich osob... Ale ako fakt je to tam velmi tesne. A to ked tam chcete mat este aj babatka a nedajboze dojdu navstevy naraz, fuuuu - neviem si to dost dobre predstavit, ak mam byt uprimna.

Inak na niektorych izbach je pultik, ktory sluzi ako stol na jedenie a zaroven ako prebalovaci pult (bola na nom polozena prebalovacia podlozka). Na inych izbach toto nie je, takze sa babatko musi prebalovat na posteli a jest asi v jedalni? Ak som dobre pochopila.... Socialne zariadenie ok, niekde je bidet s WC, niekde samostatne. V pripade, ze rodit budem v case 21:00 do 09:00 moze byt so mnou sprevadzajuca osoba len na porodnej sale (2hod), v pripade sekcie (max hod) a potom musi ist domov. Ak by chcela prespat na izbe moze, ale zacvaka si dalsich 120 eur navyse (je v tom plna penzia).

Navstevne hodiny su od 09:00 do 21:00, ale v den porodu moze byt s vami len sprevadzajuca osoba. Po prirodzenom porode vas postavia po 5-6hod a po sekcii po 12hod. Samozrejme zavisi od toho, ako na tom zdravotne ste. Babatko mozete mat pri sebe ihned, ak si to zelate, vraj dokonca maju skusenost aj s tym, ze aj mamicky po sekcii si toto vyzaduju. Takze podporuju 24hod rooming - in. A vraj aj vizity sa robia priamo na izbe. Jaj no a pytala som sa este, ze ci moze byt sprevadzajuca osoba aj pri sekcii na sale. Tak to vraj zavisi na dohode s lekarom, ale skusenost maju taku, ze vacsinou cakaju vo vedlajsej miestnosti a potom idu s babom na vysetrovnu. Aha a este co sa tyka holenia a klystiru. Vraj ho robia iba vtedy, ak s tym mamicka suhlasi.

Asi jedina vec, ktora mi tam vadi najviac je, ze tam nie je absolutne ziadna moznost na prestravovanie sa pre sprevadzajucu osobu. Je tam len automat na vodu a kavu. Inak jedlo si musite priniest so sebou. Teda jedlo pre partnera. U mamiciek moc nepovoluju jedlo, kvoli tomu, ze ak by bola potrebna celkova anesteza... Ale pit dovolia, ci uz vodu, mineralku alebo mierne sladeny caj.

A ine mi uz nenapada 😀

ingusa
12. nov 2014

@sziwi no asi sa to zmenilo lebo ja som rodila v noci a manzel bol cely cas pri mne..kvoli tomu chcem ist rodit sem opat..dufam ze to nie je novinka ze moze byt len na sale:(ma porazi!to uz mozem ist rovno do statnej nemocnice:(na vytlacenie baba tam ani nemusi byt chcem ho pri sebe predtym ked to je najhorsie..ach jaj

pawli712
12. nov 2014

ahojte, ja mam v plane rodit u kocha 🙂 termin mam 1.decembra 🙂

sziwi
autor
13. nov 2014

@ingusa Nie, nie - ja som sa asi zle vyjadrila. Po porode uz musi ist partner v noci domov 😉 Pocas porodu (1.+2.doby) je tam cely cas s tebou 🙂

ingusa
13. nov 2014

@sziwi juj to si ma potesila🙂)))uz som myslela ze zasa nieco odvtedy menili;)
No tie mensie izby su fajn tak pre jednu ale pre dve neviem neviem...ja som bola sama(Koch bol otvoreny 2 mesiace)tak neviem porovnat..prebalovaci pultik som nemalaa prebalovala som v tom boxe v com je babatko..to sa dalo..Ta strava som myslela ze sa viac vyznamenaju kvoli kojeniu ale mam pocit ze to bolo skoro ako inde len chutovo o cosi lepsie..podavali priamo na izbe a polozila som si to na nocny stolik..bolo malo miesta pre to;(ale celkovo mi bolo velmi dobre..to sa zasa so statnou nemocnicou neda porovnat🙂

sziwi
autor
13. nov 2014

Ahojte baby, tak poradna a CTG za nami. Ale som total K.O. Prisla som tam o 09:40 a odchadzala o 12:00!!! 😠 Lekar nestihal s poradnami a potom, ked uz som bola na rade ho odvolali na porodnu sal, takze som ho cakala dalsich 15min, fasa ☹

Vysetrenie ok. Tlak fajny, moc aj streptokok negativny, krcok drzi, CS skore 3 a vraj este vobec nie som otvorena. Len zial malu mam stale ako KP, takze si musim ist vybavit interne predoperacne kvoli moznej sekcii... Dohodli sme sa, ze si ho zazmluvnujem k porodu. Zdalo sa mi, ze ho to prekvapilo a aj potesilo, akurat len. Ked si vsimol moj TP, tak zareagoval stylom... "No, no, no.. Sakra praca. Len ja som mal zrovna v tom obdobi v plane si vziat dovolenku". Tak ja ze, aha no tak to je skoda. A on mi na to:" Len, aby ste vedeli, co je za tym. Musim si do konca roka vycerpat 20dni dovolenky. Ale nechystam sa nikam prec. Takze ak by ste aj rodili zrovna v tom obdobi, poviete na recepcii, ze sme dohodnuti a ja pridem. Dobre?" No, tak som zvedava! Porodny plan sme nestihli prebrat, lebo sa ponahlal. Buducu poradnu mi chce spravit aj UZV, tak vraj potom sa porozpravame.

No a CTG. Sestricka ma napojila, ale lezala som na chrbte cely cas. Malo to byt povodne 20-25min. Prisla sa na mna pozriet po 35min a vraj mala vobec nespolupracuje, ze tam nie je ziadna aktivita. Tak, este raz! Skoro ma vystrelo 😠 Nastastie mi uz dovolili si lahnut aspon na bok, lebo na chrbte ma chytali totalne mdloby a priserne zle sa mi dychalo. No a sestricka mi triasla bruchom, aby sa mala zobudila a potom to rodeo, co videli, vraj taky zaznam uz davno nemali 😀 Len zase to trvalo 20min. Potom so zaznamom dole naspat k lekarovi na konzultaciu, nastastie vsetko ok, tak som mohla ist uz domov. Ako stacilo mi!!!

Este som musela ist do prace odovzdat nejake veci a podpisat papiere, potom na nakup a domov. Prve co bolo ked som prisla, sadnut a vylozit hore nohy. Brucho tvrde jak kamen, ale niet sa co cudovat po celom dni 😖

Takze tak nejako sme dopadli 🙂

sziwi
autor
14. nov 2014

@chichinka @ingusa @r_adulik @lubig @mliecnapena @pawli712 No halo, halo babizne! Ako sa mate? Co nove? Nejako ste sa odmlcali...

maja031
14. nov 2014

baby super rozhodnutie, chodte tam 🙂 ja som v kochu rodila v oktobri, neviem si to vynachvalit 🙂 ozaj a maju tam velkych fesakov detskych lekarov 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre