Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

marcela.m
23. nov 2008

No,uz su vsetci prec.Ostala len sestra.Hra sa s Kajkou.Manzel pred chvilou odisiel do prace.Prezili sme ten vikend celkom v pohode.Ani som necakala,ze tak to zvladneme.Katarinska zabava bola super.Odisli sme az o 3.40 rano.A to sme neboli posledni.Vyhrali sme dvakrat v tombole.Take sviecky,a druhe vino a psenicu.Nechcete niekto kupit? 🙂 My uz negazdujeme.A ani u babky uz nic nechovame.
S Kajky sa samozrejme tesim,nedala by som ju ani za cely svet,ale na druhe si fakt netrufam.Po porode som este chcela druhe,ale cim dalej tym viac sa utvrdzujem,ze nie.Joj sestra ma vola pozerat TV,slovensko ma talent.Tak mi ten cas utiekol,ze som si ani nevsimla kolko je hodin.Ide reklama,tak este idem malej umyt rytku.Povodne som ju chcela okupat,ale vcera v noci zacala soplit.Asi prechladla,zase 😠 V noci sa furt odkopuje a potom je ladova.Uz som pozerala spiace vaky.Alebo jej nejaky usijeme s mamou.Lebo ked pozeram tie ceny...Tak caute.

azurmanka
23. nov 2008

AK vite sit,tak Ta to asi naozaj vyde lacnejsie 😉
Vraj aj Barborka bola na plese?Super,ze ste sa dobre zabavili,to je zaklad 😉
A dobra vyhra v tombole 😀

sbosorka
23. nov 2008

Ahojte žienky...dnes som sa už chcela na celý režim vykašľať, ale vydržala som, no chce to naozaj pevné nervy počúvať ako diťa plače a dokonca kričí ma-maaaa. No strašnéééé
Marcelka super výhra v tombole, naši si raz doniesli z tomboly metlu, ale pšenica to je už fakt niečo extra 😀 😀 😀 .
Ja tiež kukám talent, som zvedavá na toho, čo bude recitovať s tým maď. prízvukom. Popri tom robím manželíkovi domácu úlohu.
Inak v KIK majú spacie vaky ak som si dobre všimla po 250,-, tiež sa mi Tami odkopáva tak nad tým rozmýšľam.
Práve mi mamka poslala sms:
Pamiatkový ústav bude zbierať po polnoci vykopávky. Preto vyveď svojho starého von. Pošli správu aj iným ženám nech tam nestojí sám. Môj je už obutý. 😀 😀 😀
No idem asi buvinkať, už sa mi zatvárajú očká. Dobrú nôcku 🙂

tinuska123
24. nov 2008

čaute baby,
a máme po víkende, som rada, lebo viac si vychutnávam materskú, keď som s malým sama. Malý je v pohode, klasika- večerné zaspávanie na tri-kojenia-cucania, ale teraz sa budí v noci až okolo tretej a potom o šiestej, ale to ešte pospí- dnes napr. do 7.40. Včera ráno o 6, keď papal tak som si hlasno kýchla, až som ho zobudila a tak mi chúďatko zaspal o 8 úplne sám bez dudy pod hrazdičkou. Marcelka, takých dní , keď budeš naštvaná bude ešte viac, v podstate viac detí mať nemusíš, tak si uži poriadne to čo máš. Ja som druhé nechcela ani náhodou a vidíš.... Teraz je to oveľa krajšie, teším sa z každého pokroku, každého úsmevu a chcem aby toto obdobie bábätkovania trvalo čo najdlhšie.
Mati, Ty si iná šikulka- môžeš prísť umyť okná aj ku nám. Hehe... Ako deťúrence, už sa to polepšilo?
Bosorka teším sa s Tebou, že sa Vám tak s Tami darí. Príde mi dosť smiešne ako zaspáva posediačky- musí byť zlatučká.

tinuska123
24. nov 2008

Nevšimla som si desiatu stranu, tak preto opozdené reakcie z mojej strany 😝
K tým spacím vakom- my máme, ale zatiaľ nepoužívame, ešte sa neodkope. Len rozmýšľam, potom sa dá aj spací vak aj paplón? Zdá sa mi, že tie vaky sú pomerne tenké.

azurmanka
24. nov 2008

No ans maly spava vo vaku od 2 mesiacov,lebo uz vtedy sa mi odkopaval.A dam ho do vaku a prikrijem s dekou.No a ak sa aj odkope,tak ma este vak.No a jasneze ma pyzamko pod tym-tie "ruky-nohy" 😀
Ale ak dam flisovy,tak to uz len vak,lebo je velmi teply,ale v tom sa mi velmi poti tym ,ze ho ma pod sebou a je mu v nom teplo.takze ho pouzivam,len ked ten druhy periem.

Pred chvilou som sa vratila s malou z ORL,takze uz je to lepsie,uz aj von mozme ist-chvalabohu.Ale povedala,ze kym pominu priznaky to bude trvat este aj nejakych 12 dni 😖

No a s malym kontrola v stredu,tak uvidime,ale zatial bezzmeny 😒 ☹

Dnes mi obaja vstali o 5.15 a nechceli zaspat 😠 Takze maly uz spi od rana 3x a to po 40min.Uvidime,kolko bude teraz.Mam trosku veget,bo aj mala zaspala,bola unavena,bo u ORL revala jak tur 😲
Ale vcera mi uz jasneze nespala poobede,to uz bol naznak,ze sa blizi uzdravenie 😉
Takze tot vsecko zatim 😉

marcela.m
24. nov 2008

Ten vak pojdem do kik pozriet.Celkom dobra cena.Na nete som nasla viacero druhov,podla teploty v izbe.No uvidim.Kajka mi pokracuje v sopleni,obcas zakasle.Ked sa to bude zhorsovat,tak pojdeme k dr.Beshirovi.Davam jej to,co naposledy ked bola tak isto prechladnuta.Ani to nebolo tak davno.Asi pred mesiacom a zas...hruza.Clovek tak dava pozor a aj tak je zas chora.Hoci nie az tak strasne chvalabohu.Ale je to neprijemne,ked jej tecie z nosa...a nevie ani didat,lebo nevie dychat aj jest zaroven.Naposledy to trvalo dva tyzdne.A chytlo to aj mna.Teraz sa zatial aspon ja drzim.V sobotu chcem ist do ke konecne.Nasi idu aj s babkou prec,tam kde ona byva,pri sobranciach.Tak sa uvolni byt 🙂 a budeme mat kde prespat.Tento rok budeme prvykrat sami na stedry vecer.Pride mi to take zvlastne.Tak chceme kupit stromcek.Zatial sme mali len taky maly na stol.Vraj na blsaku su dobre ceny.150 cm za 800 sk.A tu v tescu...aj po zlave su drahe 😠 Uz sa idem venovat kajke a pojde panelak.

azurmanka
24. nov 2008

Marcelka to kedy Ti chodi buvkat mala,ked pises,ze sa jej ides venovat o osmej?

Skus kupit tu odsavacku na vysavac,je to uzasne,odsaje to aj tie zadne sopliky 😉 Neviem soi predstavit,ako by sme zvladli tuto chorobu bez toho...a nanajvys,ked malej stekaju tie hlieniky do hrdla,tak jej moze vzniknut zapal priedusek...

Akde ste boli minuly rok na Stedry den Marcelka?

My budeme asi u nasich v Piestanoch,ja to tam zboznuje,my sme velka rodina a vzdy po stedrej veceri si chodime v spolocnom dvore "koledovat"a sa pije ,keca ,smeje..... 😀 a nanajvys mame kopec mladych v rodine a este aj deticiek tym padom,takze je veselo 😉

Mati co kupis malemu na Vianoce?

sbosorka
24. nov 2008

ahojte ženičky ☹ , dnes som to už nezvládla a Tami mi večer zaspala pri telke na kolenách. 😢 a až tak som ju šupla do postieľky. Dnes bola od rána úúúplne nervózna. Nemohla som sa od nej pohnúť takmer ani na krok. Zdá sa mi, že je teraz ešte viac naviazaná na mňa. 😒 Už plače len čo sa skláňam s ňou nad postieľku 😠 .
Dnes sme mali aj návštevu, môjho bývalého spolužiaka zo základky aj s rodinkou. Ich synček Tobias si zrobil z Tamarky ťažného koníka, stúpol si na chodítko a zavelil, že ideme. A ona ho vozila po obývačke, a tak sa zabávala pri tom 😉 .
Teraz usilovne účtujem, lebo zajtra musím na Dú a potom ideme so segrou po obchodoch. Prišla aj s frajerom tento týždeň na dovolenku, takže možo v stredu pôjdem do Slanej až do piatku.

sbosorka
24. nov 2008

Pozeráte na markíze to Dvaja v tom??? 😀 😀 😀

tinuska123
25. nov 2008

To nám teda nasnežilo 😉 Uf
Vzduch je síce super, ale ste ma mali vidieť dnes ako som si to futášovala s kočom dole naším kopcom /bývame na Slnečnej/. Skoro mi ušiel kočík, lebo sa mi dosť šmýkalo. Ale to bolo nič oproti tomu, keď som šla domov. Stála som bezradne na začiatku kopca, vôbec som nevládala, už som to chcela otočiť a ísť naokolo, našťastie išiel okolo sused a galantne sa ponúkol, chudák tiež mal problémy...

No ináč baby, som kukala Dvaja v tom a bola som strašne nervózna z toho Paviela- taká fiflena ako máloktorá baba.

Vianoce zatiaľ neriešim, už by som síce mala, času je dosť málo. Ale malému kúpim asi iba symbolicky nejakú hračku, veď rodiny máme dosť- takže oni nech sa ukážu. Veď on si to ešte moc uvedomovať nebude.

Nejaká som dnes unavená, cítim sa úplne bez energie- zase sme boli hodku a pol v noci hore.

azurmanka
25. nov 2008

No caute kocky,ja som to nepozerala do kelu!A Pritom som chcela videit,ze co je do za debilina 😀

No veru snieziku nam navalilo riadne.Ja som bola doobeda s malou vonku,uz nam lekarka povolila vychadzky.Svokra mi zatial varovala doma maleho.Som chcela ist cim skor,lebo o chvilu sa aj tak roztopi,tak nech ma mala aspon aky taky zazitok 😀

Som zvedava,ako ja budem chodit s kocikom v predu s tym malym kolieckom(sesternica mala tento isty kocik a povedala,ze sa s nim chodi dobre aj v sneho,tak uvivime,ci ho nebudem musiet predat) 😖

No Matka noc mi ani nespominaj,otras!!!!!!Maly bol vkuse hore a stale chcel prso.....uz som mu ani nemala co dat.Dnes sme mali mrkvicku na obed a spapal asi 4 lyzicky a potom uz vypluval.Takze celkom uspech 😉
Snad bude lepsi jedak ako mala,lebo ma svihne,uz z nej mam nervy na koncoch 😠

Rozmyslam,ci mu uz nedam na noc kasu,ci to nie je z hladu to vystrajanie v noci 😨
Matka dnes nejdete von?Ja sa chystam s malou okolo 16,00 na anemstie trosku,tak ak si to precitas a budes vonku,tak sa mozno aj stretneme 😉

tinuska123
25. nov 2008

Mati, pôjdeme, cinknem Ti. Počítam, že okolo 3.

nika_ke
25. nov 2008

ahojte roznavcanky 😉
som sa velmi dlho neozvala, lebo mame doma dost rusno 😒
azurmanka 😉

stihla som mrknut len tuto stranu, viac nestihacky ☹
my mame golfac chicco lite way, s ktorym by som teraz nepresla asi ani 2 metre a mame este polsky kocik s gumenymi kolesami 😀 ten som dnes vytiahla, malu narvala do fusaku a v pohodicke sme sa povozili aj po snehu 🙂 v tornali je nastastie rovinka.

Riska uspavam vecer vylucne ja, lebo ocka odmieta ☹ do 12 mesiacov som ju uspavala na rukach a od cca roka zaspava na velkej posteli, zaspi za 15 minut pri mojom spievani uspavaniek 😅
Raz som skusala nechat ju vyplakat podla metody 1,3,5 ... co je aj tu na MK, ale mala bola po 20min uplne hystericka az sa dusila soplikmi, tak som sa na to vykaslala.
Od 11 mesiacov jej davam na noc UM, takze sa obcas stalo, ze prespala celu noc. Asi od 15 mesiacov spava uplne kazdu noc vo svojej postielke az do rana 😅 Verim, ze raz sa nauci aj zaspat sama.

V noci spi Riska v body s kratkym rukavom a v pyzamku z tesca, vacsinou je odkopana, rano ladova - mame asi 20 stupnov v spalni - zatial je zdrava, klop-klop 🙂 vak som neskusala a odradza ma ta neskutocna cena 😒

sbosorka, skusas tu spankovu metodu 1,3,5...?

azurmanka, ja som dala Riske kasu asi po 7mesiacoch a nepomohlo ☹ aj tak kym som ju kojila, bola v noci minimalne 2-3x hore 😝 aj dokina mi vravela, ze dieta v noci bud spi, alebo nespi, vraj kasa to nespravi 😕 v nasom pripade mala pravdu.
ale vsak pomaly mozes skusit ryzovu a uvidis, ci bude Marco lepsie spinkat 😉

marcela, mas rodinu v ke?

sbosorka
25. nov 2008

Ahojte žienky...no vonku už ani neni sneh, ale kaša a to neznášam. 😠
Dnes som bola na DÚ, takže zase taký týždeň budem mať menej práce, no už teraz sa bojím januára až marca.
Na noc tu ostane segra aj s frajerom takže budem mať aj zábavu pre malú a ja môžem niečo poupratovať 😀 😝
Ja dávam kaše Tamarke každý večer asi od šiesteho mesiaca 😉 , lebo tiež sa mi zdalo, že jej len mliečko nestačilo.

sbosorka
25. nov 2008

Ahoj nika, no skúšala som tú metódu, ale už som s tým asi skončila. Zdá sa mi že Tami kričí každý deň hlasnejšie a dlhšie. Ale včera som ju dala do postieľky, keď zaspala a spinkala tam celú noc, len sa trošku raz pojedovala. Takže aspoň na to to bolo dobré, že v noci sa vie ukľudniť aj sama.

nika_ke
25. nov 2008

ahoj sbosorka, ved vam to ide celkom dobre, skus vydrzat, ked ste uz par dni vydrzali 😉

Riska zacala spavat 1x denne asi od 13 mesicov, ale ked jej isli zuby a bola velmi unavena, tak sa par krat stalo, ze mi zaspala aj doobedu.
Myslim, si ze Tamarka 2 spanky este potrebuje.

ako si organizujes pracu? robis len ked Tamarka spi? alebo ti s nou niekto pomaha?

ja som planovala opatrovatelku - ucitelku z MS, ale ona robi na zmeny, takze to padlo. Potom sme mali opatrovatelku z dost vzdialenej dediny, takze sme mali rozhadzany rezim s malou, kvoli vozeniu opatrovatelky. Mali sme aj jeden konflikt, cize sme to vzajomne ukoncili. Po tejto skusenosti mam dost velke obavy zobrat k malej dalsiu opatrovatelku.
Celkom by sa mi hodili nejake dobre tipy na zorganizovanie prace, ak nejake mas 😉

sbosorka
25. nov 2008

Skúsim vydržať, ale neviem či to pôjde. Už normálne chytám kŕče keď počujem Tami plakať a celý deň sa len na mňa vešia, asi sa bojí, že jej niekam odídem alebo čo. Určite aj ona má z toho stresy.
Prácu si ani moc neorganizujem, proste robím keď mám voľnú chvíľku. Mám doma zapnutý pc hneď od rána, takže keď vidím, že sa Tami pekne hrá a je spokojná tak trošku pracujem. Mám tú výhodu, že naši prídu väčšinou každý deň ku mne a trošku ju zabavia. Hlavne teraz je to super keď manželík je na týždňovkách.
Stále večer rozmýšľam ako si to lepšie zorganizovať, no Tami velí takže zostáva to len pri plánoch. 😀 😀 😀
Tieto dni sa cez deň Tamarka vôbec nevie ukľudniť a zaspať, takže už pomaličky týždeň spáva len raz denne a možno aj preto je taká mrzutá.
Škoda, že ti to s tými opatrovateľkami nevyšlo. Ty pracuješ???

nika_ke
25. nov 2008

sbosorka, presne kvoli vystresovaniu dietata som skusila tu metodu uspavania iba 1x.

ano, pracujem pocas celej rodicovskej dovolenky z domu. v oktobri som chodila do prace 2x do tyzdna na 3hodiny. v novembri som zacala chodit kazdy den na 3hodiny rano + 1 hodinu doma. v decembri mi pride z KE pomoct moja mamka, kedze ide do dochodku, ale nemoze tu s nami zit az kym pojde mala do skolky ☹

ty to mas super, ze ti vasi pomahaju 😉 a tvoj akcny ocko nakupovac fusakov je zlaty 😀

nika_ke
25. nov 2008

marcela, tiez mam momentalne pocit, ze mi 1 dieta uplne staci. Ale moznoze po nejakom case obe zmenime nazor 😉

marcela.m
25. nov 2008

Kajka chodi spat o 21hod.Inac by mi velmi skoro vstavala rano.A aj to sa jej este niekedy nechce ist tak "skoro".
Nika mam rodicov a sestru v KE.Tam som prezila najvacsiu cast svojho zivota.A babky mam obe pri Sobranciach na vychode.Ale jedna je teraz u nasich v Ke.
Vianoce sme stale travili na vychode u babky.Dvor,sneh...dom...vela miesta...vsetci spolu.Ale teraz to uz nepojde.Nasi tiez uz nebudu tam,ked je babka u nich,a druhu pojdu navstivit.A mama po skuske na narodky rozhodla,ze na vianoce sem babku trepat nebudu.Ona je potom na tom este horsie-dezorientovana...Tak tiez len pridu na navstevu alebo mi do ke.Uvidime.Tak stedru veceru budeme chystat prvykrat sami.Ale aj sa trocha tesim.Mam uz svoju rodinku a zacneme si po svojom vytvarat vianocnu atmosferu.

nika_ke
25. nov 2008

marcelka, o ktorej ti rano Kajka vstava, ked chodi spat az o deviatej?
My sme tiez kosicania 😉 a tiez to vyzera tak, ze budeme prvykrat sami na stedry vecer a mam z toho trochu zmiesane pocity 😕
Urcite ste zazili vela romantiky na dvore so snehom 🙂 babicka nech sa drzi.

sbosorka
26. nov 2008

dobré ránko ženičky...akú ste mali noc??? my celkom v poho, len večer bol horší. Moja segra sa pohádala s frajerom takže sa večer skoro vôbec spolu nerozprávali, pozerali sme horor, ktorý som vôbec nepochopila a ušiel mi panelák 😠 . No fakt nic moc. Ešteže Tami v noci nevyvádzala.
My budeme mať prvé Vianoce s Tamarkou, tak už som zvedavá, či to vôbec už bude vnímať a ako dlho nám vydrží stáť stromček 😝

marcela.m
26. nov 2008

Kajka rano vstava tak o pol osmej.Niekedy o 8 a vynimocne o 8.30.Ale budi sa mi este v noci na didu.Alebo nad ranom a potom spinka dalej.

marcela.m
26. nov 2008

Musim koncit.Ani na pocitaci nemozem byt v klude 2 minuty.Kajka sa pytala na nocnik a teraz mi tu pobehuje polohola.Lebo sa aj vyzliekla.Uz aj to vie,huncut maly.Je sikulka,ze? 🙂 Mam kamaratku a maly je starsi,a este sa sam nevyzlecie.Ale to je asi indi vindi.Keby sme uz aj plienky nemuseli vobec kupovat by bolo super.Ja som minula skoro 4 tisicky za tri dni 😀 Doslata som na narodky peniazky a nakupila si veciiii...Pokial su treba kupovat,lebo ako sa poznam,miniem ich na muzicka a Kajku a ja zase budem holou ri...Az som pri tych nakupoch ozila.Hovorim vcera manzelovi,ze to nam zenam treba-nakupovat 😀 a zabudnem na vsetky stresy.A hned mam super naladu 😅

azurmanka
26. nov 2008

No cau Niki,vitaj konecne,uz som sa Ti musela ozvat,ze co sa s Tebou stalo,lebo mi to nejak neslo do hlavy 😉 ,ze kde si sa nam podela 😉

Hned to tu ozilo 😀 😉

No Marcelka aj ja som presne taka ista,akonahle si mozem nieco kupit na seba,naladicka je v pohode a svet je zasa krajsi 😵 😵 😵 😵 😅

No my sme boli dnes na kontrole a este stale nie sme good. ☹ Von uz mozme ist,ked bude pekne slnecno a nebude mrznut,tak aspon to,lebo uz nas tu doma" certi brali" 😠
Marca lekar odvazil k pol roku,takzue mame 9500g,celkom slusne 😅 😀

Dnes sa nam uz podarilo spapat asi 10lyziciek mrkvicky a na veceru z 2 lyzic kacsicku,takze parada 😉

Uvidime,ako to pojde dalej.

Nika s tymi opatrovatelkami je to tazke...celkom sa mi pozdavalo,ked si pisala o tej,co uci v MS,skoda,ze to nevyslo 😖

sbosorka
26. nov 2008

Marcelka, no deti sú na takéto veci šikovné, vždy sa rýchlo naučia to čo nemajú robiť 😀 , mne Tamči hádže cumlík za posteľ 🙂 A čo si si pokúpila??? Ja som dnes bola v Takko, no nič som si nevybrala....manželík sa poteší 😀 😝 .
Konečne som dnes večer sama. 😉 Mám svoju sestru rada ale pri jej povahe mi stačí jeden deň. Ona je ako klbko nervov..pre hocičo vybuchne...je úplne iná povaha ako ja. 😎 Nezávidím jej frajerovi.

sbosorka
26. nov 2008

No Marco je naozaj dobre živený 😀 😝 ... máš čo nosiť na rukách 😉 . Sama to dobre poznám, minulý týždeň som mala od nosenia Tamarky svalovicu na prsiach a ramenách. 😅 😅 😀

nika_ke
26. nov 2008

ahojte,
ja mam klasicky frmol, v utorok budeme mat zakaznicky audit, tak mam uz teraz stresy 😖 teraz som si dala 5minutovu pauzu v praci 🙂

azurmanka, Marco vazi tolko ako Richellka 😀
booze, kolko som sa ja nanervacila pocas prveho roka 😨 😀 pri druhom (ak bude) uz urcite nebudem tak chaosit.
drzim palce, nech Marcovi chuti vsetko, co mu ukuchtis 😉

marcela, pekne sa rano vyspite 😉
to boli casy, ked my sme takto pansky o osmej vstavali ☹ mala teraz vstava solidarne so mnou o 6:15 😀

niet nad uspesny shopping 😵 idealny liek na vsetky zenske problemy 😅

sbosorka, rodinu treba davkovat iba v rozumnej miere, niekedy staci aj jeden den 😉
u nas bude mama 3 tyzdne v decembri, aby mi pomohla s malou ... mame zatial celkom pekny vztah, tak snad nam vydrzi aj po tejto akcii 🙂

Richelllka sa zatial nevie vyzliect, ani pytat na nocnik ☹ momentalne ma fazu ucenia sa obliekat, aspon nieco 😅

tinuska123
27. nov 2008

Ahojte,
táákáá som dnes unavená... Drobec opäť v noci buntošil a tiež bol stáe hore- aspoň mne sa tak zdalo. To, že ide Kajka spať o deviatej mi vôbec nepripadá čudné, niektoré deti chodia aj neskôr, čo viem. Aj Olinko tak včera zaspal, lebo poobede spal do pol piatej- a to je už pre neho zrejme dlho.
V Takku bol zrejme včera každý, my sme boli tiež doobeda nakupovať, ale mne nič. Uvažujem, že by mi mohol niekto na Vianoce kúpiť termoprádlo- lebo na tých poobedňajších prechádzkach mi je fakt dosť zima.
Marko má krásnu váhu, to som zvedavá, či mu to takto pôjde aj po tej mrkve 😖 My ideme do poradne bud. týždeň, aj očkovanie nás čaká, tak som zvedavá, že koľko malý váži.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre