Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

nika_ke
31. dec 2008

ahojte kocky,
prajem vsetkym stastlivy novy rok, vela zdravicka, stastia, lasky, porozumenia a splnenie vsetkych priani 😉

azurmanka
1. jan 2009

Vsetko dobre do noveho roku babenky....cmuk,cmuk,cmuk 😉
No ako ste silvestrovali?My sme boli u nas doma este s jednymi manzelmi s rovnako starou dcerko,ako je nasa.Bolo dobre.

o Ganni tak to teda nie je nic moc s tou holkou,verim,ze to emdzi Vami robi nedorozumenia,lebo priatel si ju urcite zastava.
Aj ked to s malym sa urcite stalo nechtiac a moze sa to stat hoci komu,ale ten strach co si vtedy pocitovala vyvrcholi az do hnevu 😒

Marcelka ta nehoda s Vasou babkou ma naozaj pobavila,aj ked to mozno nie je na smiech,lebo u starych ludi je to normalne,ale ked to su take situa;cie,ze nevies,ci mas plakat,alebo sa smiat 😀

Dnes sme boli na prechadzke ,fu,to je ale kosa -7 uz clovekaj pociti 😝
Maly este spi vo vchode,tak uvidime,ze dokedy potiahne.Ja este pojdem vymrzbut do katedraly,zatim papa

cherry01
2. jan 2009

ahojte, len som prišla oznámiť, že 4.12. prišli na svet moje dvojičky Kristínka 2700g a 47cm a Tomáško 3150g a 49cm, mám ich v albume 🙂

azurmanka
2. jan 2009

Cherry gratulujeme srdecne a prajeme drobcekom do zivota hlavne vela zdravicka a stastnych chvil prezitych medzi tymi,ktory ich miluju nadovsetko... 😉

Drobci su nadherni. 😵 Bravurne miery mali,uz teda vieme,preco bolo Tvoje brusko take obrovske 😉
A ako to zvladas vsetko?

sbosorka
2. jan 2009

Ahojte babenky všetko naj naj naj do v roku 2009, nejak nestíham písať 😀 😝 . Buď sme vonku, alebo v Slanej alebo u niekoho na návšteve 😉 . Tie sviatky taaak rýchlo prešli a teraz začína pre mňa ako účtovníčku najhoršie obdobie v roku. 😠 ☹
Cherry už sa strašne tešíííím, kedy deťúrence uvidím naživo...super fotečky a žasnem z Kristínkiných vláskov 😀 😉.

gianni
2. jan 2009

ahojte
aj ja sa pripájam a gratulujem cherry,Kristínka je riadna vlasaňa
tiež všetko dobré v novom roku

cherry01
3. jan 2009

azurmanka, tak zvládam to len s pomocou mamky, este kým bývame u našich. Prvý týžden mi nosila jesť priamo do izby, ináč by som asi ani nejedla. Ale teraz ked mi zaspinkajú , tak sa uz nebojím vyjsť z izby. Predtým som sa nepohla od postielky. Kristínka mi pospí aj 6 hodín, Tomi sa pravidelne budí 3 hodinky. Obaja sú bolebruchovia, Tomimu trvá dlho odgrgnutie, a Kristínka vyhltá flašku ako nič. Strašne pažravo...a potom grcká a tiež ju treba uspávať ...ale ked zaspí tak spí . Musím aj dokrmovať, ale cez den sa snažím dávať moje mliečko. Ale to sú spokojní len hodinku. Takže v noci Beba, lebo by sme nespinkali. Kristínke uz pomaly budem robiť copíky 😀 ved som si aj odgrgala svoje počas tehu.

sbosorka
3. jan 2009

ahojte žienky.....no zase som dnes dokopy nič nestihla 😔 . Zase sme boli v Slanej a teraz večer som sa už chcela pustiť do papierov, ale namiesto toho som 2 hodinky zabila vysvetlovaním švagrinej ako sa robí so Skype 😀 chi ... A zajtra ideme zase na návštevu..nejak sa v novom roku neviem donútiť pracovať..hádam ma to rýchlo prejde. Čo vy porábate celé dni?

azurmanka
4. jan 2009

Aj my zatial navstevujeme a vegetime,ale popritom samozrejme klasicke domace prace,tomu sa clovek asi nevyhne.
No cherry ,takze mavate aj koliky?No chudatka moje... 😒 tak to mas este o to viac roboty....u nas Emmka mala tieto problemy a to bolo placuuuuuuuuu.A pritom vraj to mavaju vacsinou chlapci a Marca to chvalabohu minulo.

Dnes sme boli doobeda vonku,ale poobede sme veru ani nos nevystrcili,brrrrrr zima.Marco dostal pod stromcek bundicku a uz mu je mala .No neslahne ma?Vtedy mu bola taka akurat a teraz uz ju ani nezapne a to som si myslela,ze vsak dokonca zimy ju urcite ponosi.... 😠 Nepoznate niekoho,kto by chcel kupit bundicku na 1- 1,5 roka?Lebo taka velkost to je.Mal ju 3 krat na sebe.

sbosorka
5. jan 2009

Azurmanka kde sa ten Tvoj drobec tak ponáhľa ??? 😀 😉 No rastie jak z vody..ešte ho kojíš?? Tak to aby si teraz zháňala novú bundičku, lebo asi sa zima ešte len začína.
Konečne som sa už včera prinútila pracovať a šla som do postele o pol druhej. Tamarka ako naschvál vstala už o siedmej, čo už sa dlho nestalo. Nedopraje mi spánok 😒 . Neviem ako vy, ale ja som mala počas tehotenstva toľko energie a teraz je to dosť biedne. No už som sa odhodlala a v stredu idem na taebo 😅 . Teda zatiaľ som odhodlaná, uvidíme do stredy 😀 . Moja kondička je už pomaličky na nule 😠 .

marcela.m
5. jan 2009

Ahojte,chcem vas poprosit,ci neviete o niekom,kto by tu v okoli kupil kocik.Je zn.Baby Lux,trojkombinacia s bohatou vybavou,vo velmi dobrom stave.Povodne stal 6500,-sk,teraz podla dohody.Stoji mi tu v izbe a zavadzia,tak by som ho chcela predat a samozrejme,lebo aj peniazky by sa zisli.Vdaka.

sbosorka
5. jan 2009

Ahoj Marcelka, ja mám u našich presne taký istý kočík a zatiaľ sa mi ho nepodarilo predať, ale ani som sa moc nesnažila. Skús dať inzerát do bazáru v Rv pri pošte a možno sa ti niekto ozve. Ja to mám tiež v pláne. 😀

azurmanka
6. jan 2009

No babenky asi to bude problem s tym predajom si myslim,lebo v RV je takychto podobnych asi aj dost,ale clovek nikdy nevie.... 😅 Ale ja som mala podobny,pri Emmke a pouzivala som ho len uplne chvilocku a po mne svagrina atej sa na prechadzke zlomil na 2 polky a takto podobne dopadol kocika aj este jednej holke v nasej rodine.Takze ja si myslim,ze tieto polske su len take jednorazovky....dufam,ze som Vas neurazila. 😕

nika_ke
6. jan 2009

ahojte kočky,

cherry, srdecne blahozelam k dvojickam, prajem vela zdravia a radosti vsetkym 😉

pridavam sa do klubu kocikov baby lux 😀 mojej tehotnej kamoske sa celkom pozdava a nema peniazky nazvys, tak sa mozno v lete dohodneme na predaji. ak nie, tak si ho necham v zalohe pre dalsie babo, na zahradu bude ako stvoreny 🙂
azurmanka, kvalita tychto kocikov je proste polska 😀 , myslim, ze toho si je vedomy kazdy, kto si takyto kocik kupuje.
Dufam, ze mne tento kocik vydrzi do jari, ked bude teplejsie, opat presedlame do golfaca.

sbosorka, moja kondicka je tiez v kybli, kebyze som mala kde chodit cvicit a muz by mi zostal s malou, tak idem hned. ja som chcela pocas tehotenstva iba spat 😔 , prvy Richellkin rok bol o drzku, ale teraz spinka celu noc, takze postupne sa to u mna s energiou zlepsuje. Zatial sa odhodlavam na cvicenie doma, ale akosi mi do toho stale nieco vojde 😀

sbosorka
6. jan 2009

Ahojte žienky...jasné, že kvalita sa nevyrovná tým lepším značkám, ale na zimu bol perfektný...tie drahšie kočíky majú takú malú vaničku, žeby sa mi do nej Tami naobliekaná a vo fusaku určite nezmestila 😀 .Nika ak náhodou budeš mať zájem tak sa ozvi a pošlem ti foto 😉

Mne sa manželík ponúkol, že bez problémov bude s malinkou kým budem chodiť cvičiť 😉 , no asi budem musieť popracovať aj na lepšej strave, hlavne na pravidelnej 😀

No idem niečo robkať, lebo sa mi toho toooľko nakopilo. Inak kedy dáme stretko?? Budúci týždeň, alebo ešte tento, ako Vám to vyhovuje??

sbosorka
6. jan 2009

Skoro som zabudla, nepoznáte niekoho kto v okolí pečie chutné a pekné torty??? Už začínam pripravovať oslavu 1. rôčika a neviem neviem, či by som zvládla sama upiecť tortu. 😅

azurmanka
7. jan 2009

Sbosorka na Paci pecie jedna pani prenadherne torticky.Svagrina tam dala upiect malej ,ked mala jeden rok a aj my Marcovi ku krstu a naozaj su nadherne.Ak chces,mozem Ti dat komtakt.Len uz je asi najvyssi cas objdnat,lebo uz o nejake 3 tyzdne to ma Tami,nie?
No mozme dat aj tento tyzden stretko,zajtra,hm?Aky Vy mate teraz rezim Sbosi?Mne isla dnes Emmuska do skolky,tak pebne dufam,ze mi zasa neochorie 😒

Ja mozem aj doobeda(co by mi asi viac vyhovovalo) a poobede o tretej chodim pre malu....
A s nou je to uz dost o drzku,to by sme si asi vela nepokecali.Ale tak prisposobim sa,ked bude treba. 😉

azurmanka
7. jan 2009

Hallo,kde ste kto?????Co vsetci tak pilne makate???Ja si aj pomaly robim,ale si aj uzivam trosku veget 😵

sbosorka
7. jan 2009

Jasné napíš mi kontakt...ešte jeden priateľ mal na svadbe krásnu poťahovanú tortu v tvare šachovnice aj s figúrkami tak mi pozisťuje, že kto ju robil. Už sa narodky riadne blížia, už nakupujem balóny a iné srandičky na oslavu 😀 😎 .
Zajtra by to šlo. My sme už pred sviatkami prešli len na jedno spinkanie, od 12-14 a zatiaľ to funguje. Aj teraz spinká...už mi nechcela doobeda zaspávať. Tak sa poprípade môžme dohodnúť na tú 11-tu alebo 12-tu a Tami si pospinká v kočíku. 😉
Emmka je taká živá, že musíš byť stále pri nej v strehu však?? 😎

marcela.m
7. jan 2009

Ahojte,sbosorka,my sme boli na Katarinskej zabave a nas stol vyhral super tortu.Taku dobru som este nejedla.Zajtra by som vedela zistit,kto ju piekol,asi nejaka farnicka,ktora sa venuje tomuto.Bola aj pekna aj velmi velmi chutna.

sbosorka
7. jan 2009

Super budem rada...a ak by si vedela, tak pozisťuj aj približné ceny 😉 . Tento týždeň už musím tortu objednať, ak chcem oslavu koncom mesiaca. Mám z toho aj trošku strach keď si predstavím koľkí budeme v jednom byte 😕

azurmanka
8. jan 2009

No super,vcera som pisala spravu a neviem kde sa podela.No mne chodi maly spavat o desiatej a spi tak do 11,30,mozno do 12 uplne max.by vydrzal.Tak ako sa dohodneme?

sbosorka
8. jan 2009

Bobré ránko...ja skôr ako o 11-tej nebudem môcť, už mám naplánované stránky.

azurmanka
8. jan 2009

nenechame to dnes tak?A presunieme to trebars na pondelok?Lebo uz mi je maly nejaky mrzuty,idem ho uz asi ulozit...

sbosorka
8. jan 2009

včera som našla na nete krásne torty..robí ich jedna pani v Ke...vyzerajú tak, že je ich škoda spapať 😀 napr. http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d... alebo táto http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...
Tebe tak dlho Marco spinká?? a aj poobede potom ešte spí?? A keď aj v noci Ti pekne buvinká tak máš riadneho spáča doma 😉

sbosorka
8. jan 2009

Jasné v pohode...však už hádam sa len raz stretneme 😀 . Tak sa dohodnime na pondelok.

azurmanka
8. jan 2009

To ej ina nadhera.Sbosorka ja mam spaca????????
Ved on ked sme doma,tak mi spi tak hodinku,ked uz hodinku aj pol,tak to je uz bonus.Ked sa prechadzame,tak dlhsie,ale viac ako 2 hodky,nie.A poobede tak isto1-2 hod.Ale to nie je vela,ved niektore deti prespia aj 3 hodiny vkuse-vid nasa kamoska Tinuska a maly Oliverko 😀 Ale oproti Emmuske je to bonus,lebo ona v jeho veku spavala 20 min a to naozaj neklamem.20 doobeda a 20poobede. 😖
No a v noci mi spi velmi zle trak kazdu hodku sme hore,niekedy aj po pol hodine.Tieti 2 posledne noci boli katastrofalnedo hodiny bol aj 2-3 krat hore,ja neviem,co sa to uz deje... 😠
Ty este kojis?

sbosorka
8. jan 2009

Mala som tu manželíkovho brata a ten mi okupoval pc s jeho pesničkami z 90-tich rokov...ale aspoň som si zaspomínala ešte na časay slanských disco na trojici a zoznámenie s manželíkom 😀 😉
Ešte kojím, ale už len ráno..nejak sa Tamarka sama odstavuje..už si len tak cucne a sem tam sa stane že aj cez deň, ale to je tak raz za 3 dni. Aj sa bojím či má dostatok mlieka, či jej nemám nejaké dávať 😒 .
Si pamätám keď aj mne takto Tami zle spinkala, ale nejako to prešlo samé...vtedy keď som skúšala tú metódu samozaspávania podľa knižky..odvtedy ju v noci nekojím..max. dostane čajík.

azurmanka
8. jan 2009

A ona ma mliecko iba to rano,co si cucne?Lebo by mala vypit 500ml na den.

sbosorka
8. jan 2009

Mne sa tiež zdá, že je to málo. Lekár mi už dovolil používať mlieko na varenie a denne papá jogurt, niekedy aj dve (jeden jej nestačí 😀 😝 ). Asi mu skúsim zavolať, že čo...asi si už zvykla, že papá aj iné a tak mi mliečko už nechce. Ty ešte kojíš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre