Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

sbosorka
26. jan 2009

Azurmanka presne tam som sa prechádzala aj s ockom, sme čakali do 12:30 kým otvoria jeden obchod, už
si zisťujem ceny na tie plastové okná 🙂 .
Emmuška je šikovná...ale môžeš byť rada, že ti nepopísala aj niečo iné.
Ďakujeme za prianíčko 😉 😀

sbosorka
26. jan 2009

Mne sa najviac nepáči keď veci pre deti vyzerajú veľmi vyčačkane...brrrrr...mám rada, keď sú to také zmenšeniny dospeláckeho oblečka. Už aby bolo teplo, len musím Taminke pozrieť nejaké šatočky, lebo zatiaľ má len nohavice 🙂 .

vevusiatko
26. jan 2009

Ja zase malej vsetko kupujem skor take chlapcenske...tiez ako sbosorka nemam rada vycackane veci skor take zmenseniny dospelackeho ale aj to take jednoduche 🙂

azurmanka
26. jan 2009

No co je decka,dke ste vsetci?????Ja zehlim,deturence uz hajkaju a idem kuk Panelak 😉

sbosorka
26. jan 2009

Zmeškala som dnes panelák a taaaak som to chcela vidieť 😠 ...dúfam, že zajtra budú opakovať...
joooj aj ja by som mala žehliť..už mám takú kopu..azurmanka nechce sa Ti prísť aj ku mne požehliť???
Boli sme v Slanej pri svokre a trošku sme to pretiahli, takže Taminka zaspala len teraz, takže možno ráno potiahne aj do deviatej..trošku si pospinkám 😝 😀

niki29
26. jan 2009

ahojte kocky- takze dnes zacal Panelak no tak som radsej net ani nezapla - zato sa tu nastahoval moj manzelik a az teraz ma tu pustil na 10 min. 😠 ma vraj nejaku pracu takze kocenky dobru nocku az vam deti spinkaju celu nocku.

gianni
26. jan 2009

ahojte žienky
a zároveň asi aj dobrú nocku,iste už všetky spíte ,pôjdem si aj ja ľahnúť,malý zaspal až o 22.00hod,má to nejako pomýlené ,spí doobedu asi hodinu-dve,no a potom až o tej šiestej do siedmej a pravdaže sa mu potom nechce spať,ked už konečne zaspal tak som mu dala mraziť zajaca do mrazáka(svokor dnes zabil) a ešte brokolicu,prečítala som niečo na nete a kopec hodín,cez deň ani nestíham zapnúť pc,
volala som aj do tej RS na neurológiu tak nás objednala na pondelok-som zvedavá,niektorá ste sa pýtali či sa prevracia-áno ale len z chrbátika na bruško ale ešte mu ostáva rúčka pod sebou i ked niekedy sa mu ju podarí vytiahnuť
mne sa tiež nepáči ružová farba,páči sa mi modrá,mám aj pre seba vela vecí v modrej,som rada že máme chlapca,priateľ ešte radšej,možno ked sa niekedy ešte zadarí aj druhé bábo(ak už na to nebudem stará 😉 )tak potom asi už dievča do páru, ale ružové veci nebude mať aj tak 😀
tiež prajem všetko najlepšie k meninám i ked už včerajším
azurmanka,kolko krát sa ti budí Marco v noci?mne sa to zdá dosť často ked malý vstáva ešte stále každé 2-3 hod.,dávam mu doobedu zel.príkrm ,potom na olovrant ovocný a za ním po hodine ešte mlieko bo nezaspí,asi mu dávam málo ale sa bojím viac ,dnes mal napr.na olovrant pol banánu a k tomu malé jablko,tak neviem ,asi bude hladoš po mne
tak naozaj už idem hajať

niki29
27. jan 2009

ahojte babenky tak co vyspinkane? dnes vyslo slnko mozno bude pekny den uvidime . co mate na programe? 🙂

niki29
27. jan 2009

azurmanka este spite alebo uz ste vstali ked si neni dostupna na telefone

sbosorka
27. jan 2009

Ahojte babenky...tak Tami vstala už o pol ôsmej a to som dúfala, že potiahne do deviatej ☹ .
Dnes to ozaj vyzerá na pekný deň..konečne...
Dnešný program nič mimoriadne...upratať, navariť ( 😖 ) a ísť s Tami von. A vy??

azurmanka
27. jan 2009

No dobre dopoludnie praeme.Gianni,tak nas maly sa vo veku Tvojho Dodka bbudil aj kazdu hodinku,aj kazdych 20minut,takze to ste este dobry.Teraz je tak 3-4x za noc hore a to spi od 19,45-06,30-7,00.

Ale asi nas aj zubky mordovali vtedy.Ale on zvykne mavat take pauzicky v noci,niekedy aj 2 hodiny,co nechce zaspat 😲

No vidis,takze sa Ti krasne prevracia,my napriklad prevracanie ani nahodou,uz je totalne na boku,ale aby sa dal na brusko,tak to nehrozi 😝

Ja upratujem od rana,som vyhodila periny von,ked je atk krasne,nech sa prevetraju a teraz idem varit,pride manzelika aj s kamaratom an navstevu a potom idem eku Nike na navstevu.Neviem ci uz mam ist s malym von.Emmka by uz aj mohla,ale maly...neviem.Som sa zabudla vcera opytat doktora... 😝

azurmanka
27. jan 2009

Ganni som sa pytala Ta,ze kedy sa chystas do rv,ze by sme sa aj s tebou stretli?

azurmanka
27. jan 2009

A Nika Ke nam sem preco chodi len tak postriedmo???????

sbosorka
27. jan 2009

Azurmanka no Ty si šikulka...ja sa od rána bavím s Tami v obývačke na zemi...
Skús zavolať lekárovi, či môžeš ísť s ním von, ale pokiaľ nemá horúčky a je tak pekne tak myslím, že môžeš.

vevusiatko
27. jan 2009

Ahojte baby ....MY sme dnes boli na poradni malicku ockovali dostala dve injekcie do noziciek...chudatko aj ja som skoro plakala .Teraz spinka a vzlyka....Konecne nam zacala riadne priberat..Uz vazime 4160 g ....
Gianni aj mne sa paci modra a preto som chcela chlapceka...take frajerske oblecenie maju pre chlapcov...My malej len obcas davame ruzove lebo kazdy nam take veci pokupil aj napriek mojim zakazom 😀

sbosorka
27. jan 2009

Chúďatko Draganka...inak to očkovanie je fakt hrozné, hlavne potom ten plaaaač.
No my sme našťastie ešte nemali žiadne reakcie na očkovania...klop, klop, klop 😎 Skôr bola stále taká ospalá po očkovaní.

azurmanka
27. jan 2009

No napriklad ja tiez vyslovene ruzovu az tak nemusim,ale dievcenske veci robia v takych sviezich farbach a chlapcenske su zvacsa tmave,ja by som prijala zlte,bledomodre,zelenkaste...a vacsina je hneda a tmavomodra... 😝
Takze o chvilu z nej bude velka kocka vevus... 😉
Ked si predstavim,ze nas maly ma 4160g,ked sa narodil...a Vy to mate v 2.mesiacoch....
A kolko mala,ked sa anrodila?

azurmanka
27. jan 2009

Emmka nam vobec nereagovala na ockovanie,ale Marco mal teplotku...
To je hrozne ,pozerat sa ako sa nas drobcek trapi,nie? 😢

vevusiatko
27. jan 2009

Tak mi jej je luto som citala o vselijakych reakciach a neviem co, ze to suvisi so syndromom nahleho umrtia ci co dajaka baba tu pisala na nete...Radsej ani necitam....Aj mne malicka spinka terazchodim ju stale pozorovat nastastie mame monitor dychu 🙂
Sbosorka to je dobre ze tvoja malicka to tak dobre znasa....a co oslavovali ste?
Azurmanka ja mam zase rada tmavu ale mala ma vela veci zelenych bielych bezovych a zltych a co sa mi velmi paci je taky fialovy komplet co ma..Je tam sice aj ruzova v rtom ale nevadi pekne to ladi aj lekar nam ju minule chvalil ked v tom bola ze konecne nie ruzova princezna mu prisla 😀 😀 😀
No malicka mala 3030 g, na to ze sa narodila o mesiac skor bola dost velka...Ale potom nam schudla na 2720 ☹

sbosorka
27. jan 2009

My sme mali 4100 asi už 2 týždne po pôrode a priberala dosť rýchlo 😀
Mne lekár stále vravel, že jej mám dávať po očkovaní veľa piť a nebude mať teploty a dávala som jej zimné obklady na nožičky 😉 . Nepáčilo sa jej to, ale bolo to pre jej dobro.
Včera sme neoslavovali, ale oslávime v piatok meninky a budúci týždeň v sobotu bude mať zase narodeninovú oslavu, ale ona to aj tak ešte tak veľmi nevníma 🙂

sbosorka
27. jan 2009

Ja už som pre Tamči nakúpila na jar vecičky aj vo fialovom 😉 . Páči sa mi tá farba.
Vevusiatko presne ako Tebe aj mne každý doniesol ružové vecičky. Svokra mi minule doniesla jedno tričenko pre ňu a hodinu som strávila len tým, že som ho z neho odstrihovala flitre 😠 . 😀 😀 😀

vevusiatko
27. jan 2009

Hehe no vsetky deticky su take velke vidis idem jej urobit fenikovy cajik a ked sa zobudi jej ho dam.... a ake su zimne obklady???
No tak tomu ver nam tiez take vycackane veci zvyknu ludia obcas doniest....
Fialova bola moja naj farba ked som bola mala....Vxsetko som chcela v tej farbe dokonca aj izbu mam namalovanu na fialovo 🙂

sbosorka
27. jan 2009

Ja som jej ich robila tak, že som zabalila do plienky gél z mrazničky čo mám k depilačnému strojčeku 😝 a to som jej prikladala na miesto, kde ju pichli. Takže môžeš použiť niečo čo máte v mraziaku, napr. mrazenú zeleninku 😉 .

vevusiatko
27. jan 2009

dajake kura vytiahnem....hehe no nieco vymyslim...

sbosorka
27. jan 2009

No Tamča mi nechce spať. Už som si naplánovala, že čo všetko stihnem porobiť, kým bude od 12 do takej 14 spať a ona nespolupracuje 😠 . Už ani spievanie nepomáha...dúfam, že to bude len dnešná výnimka.
Idem rýchlo dovariť a šupnem ku do kočíka. 😉

niki29
27. jan 2009

ahojte kocky - pozeram ze rozoberate dievcenske oblecenie- no ja si zas potrpim na to aby Nika mala nieco dievcenske nemyslim ruzove fialove ale take typicke pre dievcia aj ked ma vela takych sportovych veci - co su skor ako chlapcenske, inak co sa tyka toho ockovania tak my sme tiez nemali nijaku reakciu bolo to ok. Ja inac tiez mam radsej sportovy styl ako taky vycackany.inak studene obklady su dobre a pomozu. Tieto vakciny niesu tak agresivne ako tie co boli predtym- my sme si za tie nadstandartne museli zaplatit / myslim tie ktore sa pichaju teraz vtedy boli nadstandar a jedna stala 1500 SK 2 sme zaplatili 3 uz bolo zadara .Vsak azurmanka este si to pamatas pri Emuske 🙂

sbosorka
27. jan 2009

No je dobre, že teraz sa za očkovanie nemusí doplácať a aj za to proti pneumokokom. Veď keď je to pre zdravie dieťaťa, tak by si to nemali vedieť dovoliť len niektorí.
Tak iste je to aj s odberom pupočníkovej krvi. Dali ste si to urobiť niektorá??

niki29
27. jan 2009

no sbosorka to je dobre mne mala nespava poobede asi od decembra a ked bola taka malinka tak som ju konecen po hodine uspala a ona po pol hodine bola hore som myslela ze ma vzdy porazi. Teraz je uz fajn ked je taka vacsia mozem pracovat aj s nou. Myslim varit upratovat a tak 😀

vevusiatko
27. jan 2009

my sme to nedali, ja som chcela ale nakoniec ma lekar odhovoril 🙂
ja idem upratovat ma dojst kamoska mi poobede

tinuska123
27. jan 2009

Ahojte kočky, konečne som späť, nejako neúmyselne som nestíhala, sviatky, prázdniny a tak... Zatiaľ len čítam, nové baby, nové bábätká - vitajte. Aspoň pár strán dozadu musím prečítať, čo ste popísali aby som bola v obraze. No my máme nové odvtedy čo som nebola: 2 spodné zuby, prikrmujeme sa- desiata- bieda /nechce ani jablko ani banán, tak 4-5 lyžičiek, obed sa mu už sem-tam zadarí spapať, olovrant ešte mliečko, večera spáše celú kašu, potom o hodku sa ešte kojíme. So spaním sme tak na striedačku- jedna noc každé 2 hod, ďalšia 2x hore. Motorika: otáča sa z chrbátika na bruško- zatiaľ len do ľava, dáva si nohy do pusy a na brušku sa točí dookola za hračkami, dvíha riťu, nožky ťahá pod seba. Hovorí dada, aďa. 🙂 😀 😝 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre