Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

cherry01
9. okt 2008

AZURMANKA, dá sa na to pripraviť? 😀

cherry01
9. okt 2008

nika, deti mi donesú na izbu, budem mat len spinálku, takze ich budem kojiť....🙂
cisársky mi naplánujú na 38 az 39 tt. Asi to bude 39tt, lebo som uzavretá a krčok je dosť dlhý, takže nemám problemy. Dufam ze vydržíme az do 39tt. Držte palce 😅

nika_ke
9. okt 2008

cherry, neviem, mozno sa v saci za rok nieco zmenilo... ale ja som mala spinalku a bola som na JIS-ke 48 hodin, lebo mali kopec rodiciek a malo posteli 😒 za ten cas mi malu nedoniesli, aj ked som si to ziadala, az ked som zacala hystericit, tak sa zrazu nasla volna postel 😕
... pritom som nebola jedina, ktora bola na JISke tak dlho a ani inym mamickam nenosili babatka, tie to vsak brali sportovo, len ja som vyvadzala 😀

drzim prsty, nech ste pokope do toho 39tt 😉

sbosorka
9. okt 2008

Ahojte žienky 🙂
som rada, že sa to tu už trošku rozbehlo. Ja som tu už dlho nebola ☹ Tami mala zlé obdobie, išlo jej naraz von niekoľko zúbkov, takže bola prííííšerne mrzutá. Ale od včera je to už zase usmievavé, veselé dievčatko. Dnes sme jej dali nastreliť aj náušničky, takže je z nej fešanda.
nika, ja som tiež rodila so spinálkou a Taminku mi pekne na JIS-ku nosili na kojenie a po štyroch dňoch som ju už mala aj na noc a na celý deň 😉 Neviem ako vy, ale ja som tú prvú noc vôbec nespala, stále som ju kontrolovala 😅 😀

gianni
9. okt 2008

ahojte

azurmanka:do RV chodím málo,teraz naposledy aj to som bola v robote ked som bola dať tú žiadosť že kedy nastúpim do práce,ale stretnúť sa pravdaže môžme,ináč na týždeň ideme s malým na kontrolu kĺbikov do RV,asi v piatok

nika:sťahovať sa asi tak skoro nebudeme ,i ked ja by som hned,z RA sme sa sťahovali kvôli práci,no a do RV asi tiež nie lebo vela sa investovalo tu do domu,no škoda,pred rokom sme boli niekde tam pri Čečejovciach pozrieť psí hotel,chceli sme tam dať nášho hafana ked sme išli nadovolenku 🙂

cherry:ja som tiež rodila v Šaci cisárskym so spinálkou a ako píše nika tiež som čakala 2 dni kým som sa dosatala na šestonedelie a tam nenosili na kojenie len hned po narodení ,bála som sa aby som nestratila mliečko ale našťastie sa to rozbehlo a ešte stále kojím,ale ináč si nesťažujem ,tak dúfam že ty tak dlho čakať na detičky nebudeš

azurmanka
9. okt 2008

A sbosorka Ty si rodila tiez v Saci?
No veru prve noci boli vesele.A ja som mala vesele hlavne pri Emmke,ona mi vobec v noci nespavala,totalne mala prehodeny den s nocou.Ale aj potom mi velmi malo spinkavala aju cez den,aj v noci.A v noci plakala plakala 😢

Tak super,ze uz mate zubky vonku,snad uz tie ostatne Vas nebudu toklo trapit ☹

A sbosorka Ty si priamo z Roznavy?
No nika to mas super,ze budes mat taku odbornu opatrovatelku,to fakt nevahaj a ber 😀
No veru mas pravdu,Piestany su velmi pekne mestecko,tazko sa mi odtial odchadzalo ☹
Noo veru Cherry drz sa a doma si to musis dopredu zariadit tak,aby vsetci boli v strehu,ked sa vratite z porodnice

😉 😀

cherry01
9. okt 2008

no uvidíme... ci mi ich donesú či nie... len aby sme boli všetci v poriadku 🙂

sbosorka
9. okt 2008

Jasné som z Rožňava a rodila som v Rožňave a s oddelením som bola spokojná, aj keď pôvodne som chcela rodiť v Saci.

Snáď budeme mať aspoň chvíľku pokoj od prerezávania zúbkov 😉. Našťastie v noci spinká pekne, sem tam sa trošku zlostí, ale dá sa to vydržať 🙂

nika_ke
9. okt 2008

co to? kopec prispevkov za jeden den 😉

cherry, jasne hlavne nech ste zdravi 🙂

sbosorka, kolko to uz ma Tamarka zubkov? My sme v 8 mesiacoch o zuboch ani nechyrovali. Richellka ich ma zatial 8, snad zvladneme v relativnej pohode aj ostatne a vy s Tamarkou urcite tiez 😉
... a asi si si vybrala lepsiu porodnicu nez ja. Zeby som druhe babo rodila v Roznave? 😀

sbosorka
9. okt 2008

Nika, nám prvé dolné jednotky vyšli v štyroch mesiacoch 😀 Teraz nám vychádzajú dolne a horné dvojky 🙂 a asi aj horné jednotky, má také navreté dasienka. Takže vonku je ich 6. 🙂
Inak čo sa týka tej pôrodnice, keby som vedela, že v RV mi nedajú epi tak idem do Sace 😠. Druhé už len s epi.

nika_ke
9. okt 2008

sbosorka, ja som mala epi, ked som bola otvorena asi na 3 a po 5 hodinach som postupila na 4 prsty 😒 malej zacali klesat ozvy, takze som skoncila na cisarskom. Akurat som v nejakom casaku citala,ze toto su presne komplikacie pri epi. 😖
pri porode som si vychutnala vyvolavacku, epi, spinal ... bolo este nieco v ponuke, co som nedostala 😀

nika_ke
9. okt 2008

sbosorka, zubky v 4 mesiacoch 😕 sa cinili teda 😉

azurmanka
10. okt 2008

No nazdarek,ale to tu zije 😀
Ja som rodila tiez v Roznave a som bola velmi spokojna.Odrodil nas Seres aj v prvom,aj v druhom pripade a lepsie si to ani neviem predstavit.A sestricka tiez velmi dobre,aj porodne asistentky.....To prostredie sice nie je podla najnovsich casopisov,ale tym,ze uz aj tu su nadstandartky,tak je to fajn 😉
A inak o tych komplikaciach s epi som pocula aj ja.Asi na tom nieco bude.

Aj Emmke isli zubky ked mala 4,5mesiaca a Marco uz to tam ma tiez zabelene.A slintaaaaaaaaaa 😀
Tak pekny dnik kocky 😉
Sbosorka a Ty kde byvas na juhu?

sbosorka
10. okt 2008

Nika, tak ty máš vážne odskúšané všetko 🙂. Ja som išla rodiť normálne, len keď Tamarka po 13-tich hodinách nie a nie ísť von a bolesti už boli faaaaakt úžasné, tak som išla pod skalpel ☹ .
azurmanka ako si si tipla, že bývam na Juhu??? 😉 ale uhádla si, bývam hneď pri obchode CBA 😎 Ty si tiež z Juhu?

azurmanka
10. okt 2008

Nie,ja byvam na Safarikovej v tej bytovke ako je videopozicovna.Neviem ci vies? 😕
Neviem preco som si myslela,ze juh,asi preto,ze skoro vsetkych co poznam,tak byvaju na juhu 😀

nika_ke
10. okt 2008

ahojte,
aj my byvame na juhu, len o 30km dalej 😀

azurmanka, podla coho ste vybrali meno Marco? V porodnici bola som mnou na izbe mamicka tiez s Marcom 😉 Mne sa tato podoba mena paci viac ako Marek.

pekny den, mam kopec roboty, tak nech to stihnem, kym mala spi 🙂

azurmanka
10. okt 2008

Co ja Ti viem,mne sa to uz velmi dlho pacilo a tak som to spomenula pred drahym,este ked som ani tehu nebola,ze chcem maleho Marcaa aj jemu sa to velmi pacilo 😉
A presne tuto otazku chcem uz od zaciatku polozit Tebe,preco Richelle? 😉

nika_ke
10. okt 2008

U nas to bolo podobne 🙂 este ani s muzom som nechodila a mala som pre chlapceka vybrate meno Richard. Muz suhlasil, babo v brusku volal Risko a obcas zasrandoval, ze ak by bolo nahodou dievcatko, tak nech sa neurazi a obcas jej povedal Riska 😅 . No a tusim v 6. mesiaci sa potvrdilo dievcatko a na nete som nasla takyto variant od Richarda. Rozmyslali sme aj nad Rachel, ale to by som si stale spomenula na serial Priatelia.
Pohravala som sa aj s menom Paris, lebo tam nasa bambulka vznikla 😵 ale to by si zase evokovalo Paris Hilton.

azurmanka
10. okt 2008

AHAAAAAAAAAAA,takze to ma normalne historiu,co?Ale je velmi pekne.Ja inklinujem k takymto menam,pokial to naozaj nieje nejaky vymysel,alebo telenovela,ktora prave ide v telke 😀

sbosorka
11. okt 2008

dobré ránko,
azurmanka, viem presne, kde je vaša bytovka 😉
inak pokiaľ ide o tie mená, keď som bola v pôrodnici, bola mamička už s 13-tym dieťatkom a dala mu meno Diego 😀. Myslím, že niekedy vtedy išla telenovela, kde jeden Diego hral...bolo to s niečo s kávou a Palomou 😎

azurmanka
12. okt 2008

S 13-tym?????? 😨 fuha......Na ten serial si velmi dobre pamatam 😉
Zvyknes chodit s malou aj na namestie sbosorka?Alebo lepsie povedane,kde travite prechadzky?

nika_ke
12. okt 2008

caute kocky,
clovek musi mat teda riadnu fantaziu davat meno uz pre 13-te dieta. necudo, ze cerpa inspiraciu v TV 😀

my sme planovali ist cez vikend do Roznavy na nakupy, ale vyhrala to hypernova v RS, tam mali pre nas tentokrat lepsie akcie. Obcas si zajdeme na namestie v RV do cukrarne, len sme este neprisli na to, ktora je lepsia, ci horna alebo spodna? Netusim ako sa volaju 😕

vy ste mali aky vikend?

sbosorka
12. okt 2008

Víkend bol hroznýýýý ☹ . Zúbky sa opäť ozvali a tentoraz to bolo cez horúčky. Celý víkend mala Tamarka teplotu okolo 38 a keď už sa vyšplhala na 39,5 už aj sme leteli na pohotovosť 😢 . Konečne teraz večer to kleslo pod 37. takže už som pokojnejšia 🙂 .
Najhoršie na tom je, že sme vôbec nemohli ísť von a bolo taaaak krásne.
Nika jednoznačne cukráreň Piroška, pri kostole 😉 aspoň podľa mňa, v tej druhej som pár mesiacov aj pracovala po strednej, ale to už je dááávno. Dostala som chuť na medový krémeš mňam 😀
azurmanka, väčšinou sa s malou túlam po juhu ale chodíme aj do mesta.

nika_ke
12. okt 2008

sbosorka, to ste mali teda perny vikend, nech ten zubok konecne vylezie 😉
my mame momentalne bezzubkove obdobie, tak si to uzivam, lebo nas cakaju este stolicky a ocne.
diki za tip na cukraren, nabuduce budem hladat Pirosku 😉
my sa tento vikend napchavame domacim jablkovym kolacom, este aj na zajtrajsi olovrant mi zvysilo.

azurmanka
13. okt 2008

No nas vikend sa tiez nezacal nejak uzasne.V noci z piatka na sobotu mi bolo hrozne zle od zaludka,uplne na zvracanie.Takze som celu sobotu doobeda stravila v posteli,lebo som fakt nebola schopna nicoho.Ale som si davavla Smectu a to mi pomohlo.Esteze i muzicek zobral obidvoch drobcov a asiel s nimi do Betliara na Hubertovu jazsdu 😉
Mala sa tak tesila zkonikov ,aj hladkala 😵 A mne bolo luto,ze som nebola s nimi 😖 Ale potom poobede mi uz bolo lepsie a kedze bolo tak krasne,tak sme sa vybrali do Dobsinej,tam boli furmanske dni,ale to tam nebolo velmi pre deticky.No ale videli sme 😀 .
No a potom u starkej v Slanej,tam maju kozicky,byka ,sliepocky,tak tam je Emmka v siedmom nebi 😀
A vcera Betliar park,ja to tam milujem 😉
Baby nerobte mi chute s tymi sladkostami 😠 Ja som nenormalny pazravec 😀

No to mi je luto,ze mala Tamarka taaake vysoke teplotky ☹ Snad uz bude dobre.Davali ste aj zabaly?Lebo u nas to najlepsie zabera. 😉
A co sa tyka tych cukrarni,no neviem,ja si neviem zvyknut na tuto zmrzku,ani zakusky.Uplne inachut ako v Piestanoch,takze neviem co by som Ti odporucila.Ale jedno je iste,ze Piroska ma vacsi obrat,takze asi je to tam cerstvejsie. 😕

gianni
13. okt 2008

ahojte baby
my sme piatok začali poradňou,máme už šesť a pol kila a ešte nás aj očkovali do jednej aj druhej nožky,to bolo plaču,ale nie dlho,našťastie horúčky neboli,do soboty pobeda sme boli sami bo priateľ išiel do KE fotiť preteky áut 😒 ,no a v nedeľu sme boli na otočku v Revúcej a potom sme išli ešte na chalupu do Gem.Polomy,no a víkend za nami
tie zúbky asi sa mám na čo tešiť

sbosorka
13. okt 2008

ahojte, dnes sme boli u lekára a nakoniec sú teploty z hrdla. Dnes je to zatiaľ bez teplôt tak dúfam, že to aj tak vydrží 😉. Zábaly sme nerobili len
Tak mi je ľúto, že ten víkend nevyšiel, tatino nám je teraz zase preč, tak dúfam, že bude Tamarke lepšie a pekné počasie vydrží aj ďalší víkend a vymyslíme nejaký program.
Azurmanka vy máte starkú v Slanej?? V Nižnej alebo Vyšnej. Ja pochádzam z Nižnej 😀 .

azurmanka
14. okt 2008

No moj manzelik ma starku z Niznej Slanej.Nakoniec sa este aj poznate 😉 A ocino Vam chodi na tyzdniovky?
Tak Dodko je uz riadny chlap 😉
No my s tou nasou vahou by sme Vas asi rozpucili, 😀 Nas maly ma uz 8700g....fu,to je co nosit 😀

sbosorka
14. okt 2008

Asi sa nepoznáme, aspoň podľa fotiek ho nepoznám, možno skôr ocino 😎 . Ocino nám chodí od septembra do Topoľčian na kurz angličtiny až do vianoc ☹ . Je to o ničom takto byť sama, obdivujem tie ženy, ktorým manželia chodia stále na týždňovky alebo na dlhšie obdobie.
Tamarka váži teraz 9800 a stále bola taká buchtička už od narodenia 😀 . Ani nám po očkovaní nič nebolo klop klop klop akurát bola viac ospalá 🙂 .
Gianni tvoj priateľ je fotograf??? 🙂

azurmanka
15. okt 2008

No dobre ranko kocky.Tak ako sa mame?Ja rozmyslam,ze idem dnes umyvat okna. 😖 Velmi sa mi nechce,ale zasa uz nema byt velmi dlho pekne pocasicko a potom v zime 😖 Ach jo,tak podme na to... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre