Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

azurmanka
17. feb 2009

Maci brrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!Nesmies tak zhurta,aj ja mam niekedy nervy na prasknutie,ale proste deti su take a s tym nic neurobime.Len nesmies dat malej najavo svoju nervozitu,lebo ona to velmi preziva....

V takychto pripadoch je naozaj lepsie dat malu niekomu ,kto je po ruke a aistsa vyventilovat..... 😀

Vevus,ze si sa aj ozvala,ja uz ze co sa s Tebou stalo 😕

Vevus,kolko Ty mas rokov?

sbosorka
17. feb 2009

Marcela, presne ako píše azurmanka, treba to predýchať, však deti sú deti...a aj keď sú hocijako poslušné z času na čas nás vytočia.

Nikus naši nám kúpili tento stolík so stoličkami http://www.kika.sk/db/5/a/6/16708656_2_z.jpg a ešte sme my pred tým kúpili dve stoličky v asku také menšie no tiež také farebné, že to všetko dokopy ladí. Pozerala som také súpravy aj na nete, no sú dosť drahé. V septembri predávali takéto podobné komplety aj na rožňavskom jarmoku.

azurmanka
18. feb 2009

Dobre ranko prajeme,ozaj aj ja som chcela k tym stolikom,ze my mame tie farebne z iki a su velmi pekne,aj prakticke a neboli ani drahe....

No c sme mali nic moc,Emmka stale mrncala a prehadzovala sa,maly papal 2x,to bolo v celku O.K.Uz som ho nekojila ani rano,ani v noci,ani vecer....zvlada to celkom fajn zatial,tak uvidime...
Co dnes planujete?Emmusku som dala do skolky.

sbosorka
18. feb 2009

Ahojte babenky...my sme mali trošku horšiu noc, aspoň pre mňa...Tamarka bola od 3-4-tej hore...asi ju tie zúbky trápia...takže som sa zase nevyspala... 🙄

Dnes idem kuknúť švagrinú a trošku budem s Taminkou vonku, aj mne to prospeje 😀

Marco to odstavovanie super znáša 😉, len tak ďalej. Teraz mám chvíľku čas, lebo Taminka sleduje ako perie práčka 😀 😝 , tak si idem dať kafe.

vevusiatko
18. feb 2009

Ahojte ...No ospravedlnujem sa , ze som tu nebola ale priatel bol doma este tyzden dlhsie a az vcera odisiel do roboty teda na nete bol stale on a mne sa nechcelo 🙂 Ale napravim sa....
Azurmanka ja mam 21 🙂 Takze som trosku mladsia....
Chcem sa opytat tusim ty si spominala ten sinupret ako si ho daala deckam lebo mne ho mala vypluva ☹

azurmanka
18. feb 2009

Ke dho nechce,tak ho daj na lacno,aby Ti ho nevyvratila a daj si ho trebars do striekacky a pomalicky jej ho pustaj po uplne minimalnych davkach....Mne maly pravidelne vyvati lieky a samozrejme s tym aj vsetko ostatne.Aj vcera vecer,uz bol okupkany ,natrety,vyvonany a sups sabla a nanpvo cely proces.

😒

vevusiatko
18. feb 2009

No to poznam.....no davam jej nalacno ale ona to vyslovene vypluje....vcera sme jej to napchali nasilu a necedela sa nadychnut....no nieco vymysliime..len som zufala.........doteraz jej ani odsavanie soplikov nevadilo a teraz je ako diva ☹

sbosorka
18. feb 2009

Mne Tamarka tiež pred tým pekne lieky vypila, no teraz ani za nič..no nám pomáha, že jej to zmiešam s troškou čajíka a tak to z flašky vycucká. Odsávanie je aj u nás hrúza...ani by som neverila, že taký malý človiečik má takú silu.

vevusiatko
18. feb 2009

sbosorka tomu ver...ja sa len bojim ze jej ublizim ked tak trepe s tou hlavickou....prve dva mesiace aj viac sa mi pri tom smiala a tesila sa tomu a teraz hroza ☹ Dufam ze to coskoro prejde..... Inak zaciatkom marca asi prideme mozno aj skor sice len na par dni ale aspon nieco 🙂

tinuska123
18. feb 2009

ahojte babenky, ja mám dnes také nervy, Maci sa Ti nečudujem, že nechceš o druhom ani počuť. Včera som si myslela, že Oliver skoro večer zaspí, poobede spal asi do pol piatej, nakoniec som ho uspávala hodinu, a to som z izby vyliezla o 21.50, hladná, na záchod mi bolo treba, chrbát ani nehovorím, po piatich minútach bol opäť hore, potom o pol hodinu, v noci o 1, 3, 4, o pol šiestej sme odsávali sople o šiestej zaspal a spal do 9.15. Režim v keli, tak ani nedesiatoval, rovno dostal obed o 12 a dala som ho spať. Takže dnes druhé spanie asi nebude, ani von nepôjdeme. Keby som mala mať toto dvakrát, asi sa už dakde ukvačím. Cherry, máš môj obdiv, že to takto zvládaš. K tomu odsávaniu, Oliver reve, už len keď počuje vysávač. Začínam byť z toho na nervy, ten Sinupret som nasadila, tak uvidíme.

marcela.m
18. feb 2009

Sbosorka,kajka ma nevytaca z casu na cas,ale vkuse.Keby to bolo z casu na cas,tak by som tak neuvazovala.Aj teraz,furt vymysla.Cely den by pozerala rozpravku na DVD z Popronu-fakt su krasne,ale nemoze sediet len pred tv a kazit si oci.Tak som jej povedala,ze sa ideme hrat do izby a spustila rev.Tak sme sa zacali s muzom hrat,ze sa prida,ale trucuje a rici,a "mama pod tu".Tak nakoniec s nou siel Laco pozerat tv.Aj to nemoze od nej odist,lebo uteka za nim a reve...neviem,co bude robit v skolke.Ved kazdemu ucitelky vyhoviet nemozu a bude sa musiet prisposobit.A potom mi budeme vyzerat,ze sme ju zle vychovali.Netvrdim,ze som dokonala matka-ani zdaleka nie,ale tak nemoze vystrajat a domahat sa vsetkeho revom.A muz ju lutuje,vsak je este mala,tak to nechape.Ale chape,a velmi dobre vie,co robi.Podla mna jej musime dat jasne najavo,ze s nami nemoze tocit a nepovolit v takych situaciach.Vsak potom ju uz vobec nezvladneme,ked bude starsia.Alebo mam na to ja zly nazor?Podla mna uz od mala treba zacat.

A dnes som jej kupila v tej obuve pri Piroske topanocky za tych 10eur.Tak sa tesim... 😀

A este nieco.Na fare su dva vrecia detskych veci zadarmo.Ja som si vybrala plnu tasku,niektore ako nove.Fakt super vecicky.Tak ak s tym nemate problem,tak sa tam mozte ist pozriet a odvolajte sa na mna,ked nepoznate dekana.

micimacko55
18. feb 2009

🙂 Čauky kočky.Som tu prvý krát.Je tu niekto ,kto čaká na druhý pokus IVF?

gianni
18. feb 2009

ahojte
vítam ďalšiu babu,hm neviem že by tu chcel niekto otehotnieť,hlavne po týchto posledných príspevkoch 😉 -srandujem
micimacko55,s prvým si problém otehotnieť nemala?
ináč baby mám trochu obavy či to má naozaj malý tú 6 chorobu a nie alergiu na tie ATB
dnes ma prišla pozrieť mama, aj požehlila 🙂 ,aspoň mi nebolo smutno bo priateľ mal v práci dnes dlhý deň a vonku sme ešte pre istotu neboli,možno zajtra trochu vybehneme

tinuska123
18. feb 2009

gianni, to sa Ti nečudujem, veď doktorka prvý krát sama priznala, že urobila chybu. Na druhej strane, presne toto som čítala, že kedysi veľa prípadov horúčky a následne vyhádzania sa vyrážkami uzavreli ako alergia na antibiotiká. Tak si vyber.... 🙄
Vitaj micimacko, zatiaľ tu taký nikto nie je, ale nevadí, môžeme aj tak pokecať, možno nejaké baby aj čítajú, ale zatiaľ sa nezaregistrovali.

azurmanka
19. feb 2009

Dobre ranko dievcata,Tinus to co ste mali vcera za noc??????Co Vas zasa zuby morduju???? 😖
Ale sranda je,ze on aj ked v noci nespi,tak si to rano dozenie.U nas to tak vobec neplati,ked v noci nespi,rano aj tak vstane skoro 😠

Gianni,fajn,ze prisla mamina,aj ja ked som tu s drbocami zatvorena a ledva cakam,ze kedy prisde manzelik z roboty a on mi zhlasi,ze pride neskor,tak mi je kolkokrat az do placu.... 😢

To je uplne na depku,byt zatvoreny doma sami s chorymi detickami....

Micimacko vitaj,asi tu naozaj nie je nikto,kto momentalne chce babinko,ale kecat mozme tak ci,tak....
Ale gianni to riadne vystihla,ze po poslednych prispevkoch to uz tak ani zdaaaleka nevyzera 😀 😀 😀 😀 😀

My sme mali celkom fajn noc,papkla z flase o 1.00 a potom o5.45.Uz som 2 dni a 2 noci nekojila a zatial to berie uplne v pohode-klop,klop,klop.....
Len je to oprpti kojeniu veeeelmi neprakticke a u nas ,ked idem zarabat mliecko,tak musi ist ku nemu manzelik,aby neplakal a potom sa aj mala zobudi,takze divocina.....

Co mate dnes na plane??? 😉

marcela.m
19. feb 2009

Caute kocky,prave som dozehlila kopu veci.Kajka si uz zapla tv a nariadila mi jej olupat jablcko,tak mam aspon chvilu pokoj.No,musim povedat,ze dnes je celkom zlata."Dohodli" sme sa rano,ze dnes ona nebude plakat a vystrajat,a ja nebudem na nu kricat.Zatial to funguje 😉 Zajtra konecne pridu nasi z ke.Minuly tyzden neprisli,lebo mama ochorela.Vcera mali ist uz po babku do nemocnice.Zas budu mat veselo v byte...Pozeram,ze je vonku pekne,svieti slniecko,tak asi idem s Kajkou vonku.Nejdete niektora?

tinuska123
19. feb 2009

dobré ránko sa praje, Marcelka Ty si iná šikulka, keď už máš požehlené, ja pijem ešte len kávu.
Azurmanka, super, teším sa, že odstavovanie znáša Marko tak krásne. 🙂 😉
Oliver včera zaspal o pol ôsmej / včerajší jediný spánok bol od pol jednej do tretej- potom už nič/ Bol 4x hore, z toho raz v kuse 1a pol hodiny. Hm, vyzerá to na zuby, lebo už ani soplíkov toľko nemal. Teším sa vonku, keď je tak krásne, normálne mi to chýba, keď som včera nebola. Hoci mám čo robiť, lebo sa ozvali kolegyne z práce, že prídu pozrieť drobca. /To neboli ešte vôbec od narodenia. Už sme sa smiali, že sa mu budú zbierať na školskú aktovku/.

marcela.m
19. feb 2009

Tinuska,mi sme hore od 6.30h.Takze stiham.Citala som temu "bili vas vase ratolesti?"Niektore skusenosti mamiciek skusim aplikovat na Kajku.A mam pravdu,a to muzickovi poviem,ze uz od mala jej treba dat najavo,ze nemoze s nami kyvat...a nepovolit jej kvoli placu.Ked on je taky makky...dobrak.Az to nie je dobre 😀 Inac by sme ani v podnajme neskoncili a bez vratenych penazi...ale to je uz o inom.Idem uz vonku,lebo potom bude unavena,a mi zaspi po ceste domov v kociku.

azurmanka
19. feb 2009

Mati aj nas maly je nejaky nervozny,uz mu vidim tie ocne zuby,ale este sa neprerezali a od rana je fest mrzuti,tak uvidime aka bude noc.Ked mu idu zuby,tak sa nemozem pohnut ani na sekundu prec,vkuse ma hlada.

Tak to kolegyne naozaj vcas idu 😀 😀 😀 😀 😀

Marcelka vek okolo 2.rokov je velmi vzdorovity,aj nasa mala bola taka.Prave som minule aj Matke hovorila,ze den co den som prala zimnu bundu,lebo amla sa z trucu hadzala o zem a vsade vonku blato a voda a ja este k tomu brusisko velke,lebo som uz cakala Marca...Bolo to tazke,ale zasa ten usmev,ktory potom ten drobcek vycari je neopisatelny....

Ale mas pravdu,ze s vychovou sa musi zacat uz teraz,lebo ked teraz vsetko povolis,tak neskor uz tym duplom neposluchcne a bude si robit po svojom.Len to musi byt stale v ramci normy a neprehanat to.

Mala tiez zopar krat dostala po zadku,ale zistila som,ze to nema ziadny vplyv na nu,tak om s takymi praktikami aj skoncila a teraz skor posielam do kuta,ale do izby a nech porozmysla nad svojim spravanim a az potom moze prist...
Ale nie vzdy to tak funguje,casto krat si aj ja idem hlas vykricat,ked uz mi rupnu nervy a jej odpoved je"maminka nekric,ja uz budem dobra"....su vybabrane deturence nase,ale ako sa hovori:"MALE DETI ,MALE STAROSTI,VELKE DETI,VELKE STAROSTI".
Co Ty na to Tinus,asi by si vedela k tomu nieco povedat,hm?????

niki29
19. feb 2009

ahojte kocky- tak co ako ze sa mate, nejako som nestihala sem chodit a ked som si chcela zapnut PC tam tu pracoval muz.- nieco potreboval do prace. my sme zacali chodit do skolky musim poklopat za tial dobre uvidime ako sa to vyvinie. Inak aj ja mam niekedy na malu nervy ale radsej idem do druhej izby tam sa vyzurim a potom pridem k nej a zacneme si vysvetlovat . Aj ona s nami toci hlavne s muzom ten je riadny makkos este jej ani na zadok nedal a hlas tiez asi na nu nezvysil. Ja jej dam aj po zadku ked si zasluzi. Dnes idem pobehat doktorov potrebujem si potvrdit prihlasku na VS a nieco overit- uvidime ako to tu pracuje hlavne som zvedava na doktora som tu 3 roky no este ani raz som tu nebola dobre nie??? Tak ahojte kocky a pekny dnicek

vevusiatko
19. feb 2009

Ahoj baby ja sa zacinam bat co bude ked Draganka vyrastie 😀 😀 😀 😀
Ale pokial bude dobra aj nadalej tak vlete chcem druhe babo 🙂 Takze micimacko mozno budeme tehulkovat spolu 🙂) Teda ale dufam, ze tebe sa podari skor 🙂

azurmanka
19. feb 2009

Vevus v lete chces pracovat na druhom babatku,alebo uz pracujete????

cherry01
19. feb 2009

azurmanka, ešte šťastie že moje dvojky sa navzájom nebudia. Zatiaľ. Dokonca boli v jednej postielke, teraz sú uz dva tyzdne kazdy vo svojej... jeden ričí, a druhý spinká 🙂 U nás je to tak - Tomi zaplače, hodím ho ku nám do postele, potrasiem manželovi plece, on sa k nemu otočí, hned ho bozkáva z polospánku, a utešuje kým spravím mliečko - potom prídem a krmim ho. O tri hodinky to isté - a vtedy uz narobím mliečko pre oboch, a zobudím aj Kristínku - bo tá by spala možno aj 12 hodín v kuse 🙂 a krmime obaja 😀 , potom ich uspíme - v noci to ide celkom rýchlo, potom sa túlime a spíme dalej aj my 😉

sbosorka
19. feb 2009

Ahojte ženičky...tak som tu konečne aj ja. Dnes bol super deň a straaašne rýchlo mi prešiel.
Tamarka konečne teraz zaspinkala, no uspávanie trvalo hodinku, nič neviem z ordinácie. 😒 Aspoň panelák kuknem kľudne. Manželík je už tiež v posteli, bol s Tamarkou skoro 3 hodiny sám, tak ho to riadne zmohlo 😀 😀 😀 .
Vevus hneď tak hupnete na druhé???
Micimacko vítam Ťa aj ja medzi nami 😉 😀

cherry01
19. feb 2009

Stanka, kukam Panelák.
Kukni nové fotky. Kristínka mala rehotací den

sbosorka
20. feb 2009

Dobré ráno...tak akú ste mali noc ženičky. My fajn, len som musela Tamarku stále prikrývať, stále sa odkope. A ráno zase vstala už o pol siedmej, ja neviem prečo teraz tak skoro vstáva, asi ma chce zničiť a spraviť závislú na kofeíne 😀 . No idem si dať jednu dávku kafča.
Tinuška ako je Oliverkovi?? A aká bola včerajšia návšteva??

azurmanka
20. feb 2009

Dobre ranko dievcata,aj ym sme hore uz od 6.30,ale u nas to beriem ako bonus,lebo mňmoje deti dost casto maju budicek od siestej.Maly bol hore o 1.15,a potom o 4.45,len problem bol v tom,ze ked sa ten 1.x napapal,tak potom zacal kaslat,takze vsetko vyvratil,takze prezliect celu jeho úpostielku a aj jeho a jasneze bol potom prebudeny,som myslela,ze nebude chciet zasoat,ale pohoda nastasie.A to sme mu este aj sopliky odsavali vo vedlajsej izbe s vysavacom... 😒
Idem si aj ja dat cafe

sbosorka
20. feb 2009

My sme tiež už ráno odsávali, už som prišla na to aku ju mám sama chytiť aby sa mi nevyšmykla 😀 😎
Ste ho v noci tak zošokovali s týmto všetkým 😀 😀 😀 a Emmka sa vám na to všetko nezobudila??

marcela.m
20. feb 2009

Ahojte,
azurmanka,my sme dnes hore od 6.12h 🙂 Taaak sa mi nechcelo vstavat,ale kajka hned prve zacala mnaucat,ze je hladna.Este len oci otvori a uz chce jest.Hladoska jedna... 🙂 Ale furt lepsie,ako keby nechcela jest,nie?

Dnes ma prist ten makler a mame ist kupit nabytok.Som zvedava,co zas vymysli,lebo furt chce nieco ine.Najprv jeden velky pisaci stol,potom dva male,najprv dvojkreslo,teraz dve kresla...a pod.Ten chlap nevie,co chce a mne komplikuje zivot.Ale pojdeme spolu,tak nech si vyberie.Som zvedava,kolko mi zaplati za ten cas straveny v obchodoch.

Inac rozmyslame o uvere a o kupe bytu,ale uz v KE.Do 1,5mil.sk sa uz da kupit aj na terase alebo na juz.triede aj s plastovymi oknami.Dokonca jednen za necelych 1,6 mil.sk aj prerobeny.Neviem,ci este cakat,ci nepojdu dole.Dokonca v Saci za 1,1 mil.sk v Saci aj prerobeny.Nemusim byt v centre KE.
Uvidime.Este neviem,co bude s nasimi,ci nepridu o pracu a nepojdu do RD u babky a byt by bol,sice je tam aj sestra.Cas ukaze.
Fakt neviem,co by bolo najlepsie.Uz sa bojim cokolvek podniknut,ze urobime dalsiu somarinu.A uz sme ich urobili dost...ci zostat zit v rv,ci ist na Hornu do RD,ci do KE...ale najradsej by som sa asi vratila do KE,tam sa citim doma a Laco nema nic proti,len nech si najde pracu aspon s takym platom ako tu.A ja tiez.

Tak zatial sa majte a drzte sa...

tinuska123
20. feb 2009

Dobré ránko, žienky 🙂
Tak včerajšia návšteva dopadla super, Oliver sa vôbec nebál /Mati, vieš o čom hovorím/, bol dobručký, dokonca sa nechal varovať od kolegýň. Išiel spať o pol desiatej, aj to vyzeral, ako keby sa mu vôbec nechcelo. No aj tak bol 3x v noci hore. V noci so soplíkmi už dobre, odsávali sme večer a až ráno, v noci už nechrčal.
Čo sa týka mojich skúseností s výchovou, žiadna sláva, puberťáčka ma vie vytočiť do nepríčetnosti, pričom ona je v maximálnom kľude. A to bola ako malá veľmi dobrá, žiadne hádzania o zem. 😝
Dnes máme neurológiu, ozvem sa ako sme dopadli. pá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre