Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

azurmanka
24. feb 2009

Zalezi na tom,v akom stadiu je to nachladnutie,ale ked to nie je s teplotami ,tak si myslim,ze by si mohla ist.Ja osom najskor nechodila,ale teraz uz v pohode chodim.Ale nesmie byt velmi zima,iba ked je tak okolo 0,ked je nizsia,tak radsej nie a nie v hmle a nie vo vetre. 😉
Nejak to tu vazne,kde je kto????

vevusiatko
24. feb 2009

Ja neviem co je s vami zeny 😀 😀 😀 😀 Ved to, ze teraz je dost na figu pocasie tak len otavaram okno a vetram 🙂

susanka28
25. feb 2009

Ahojte zeny-Vevusiatko-kludne mozes ist von-ja som sa docitala ze s babatkami by sme mali stale chodit von-ci je teplo,ci zima,ci pada sneh-ja s mojim drobcom chodim von,a to vzdy,aj ked husto pada sneh-ze vraj ten vonkajsi vzduch pomaha-proste my ten vzduch potrebujeme,a zda sa mi ze nam aj pomaha-nie sme vzdy dlho-niekedy polhodinku,inokedy hodinku alebo dve,podla toho ako je na tom drobec-ked velmi sopli tak tych 30-40minut

vevusiatko
25. feb 2009

susanka dakuem len mala je fakt riadne prechladnuta brala aj tie kvapky pamycon do vcera ale lekarka vravela ze by sme nemali....No zajtra ak bude dobre pocasie pojdem.....Bojim sa toho najma preto ze mala je este mala.... 🙂

niki29
25. feb 2009

Ahojte kocky tak nejako tu nestiham chodit ucim sa do autoskoly no a v pondelok zacinam pracovat takze mam riadnu depku z toho ze my konci MD. Tesim sa do prace no ale je mi aj smutno ze uz to konci. Mala chodila do skolky minuly tyzden celkom dobre uvidime co bude v pondelok, teraz su tam prazdniny takze je doma.Robila som si testy na vodicaku a zistila som ze sa mam este velllla ucit aby som ho spravila. Tento tyzden sme s Nikou same tatik odisiel v nedelu na vycvik a pride az v piatok. Majte sa babenky
😉

niki29
25. feb 2009

Ahojte kocky tak co porabate ? deturence uz urcite spia ja som pozerala panelak no a samej doma je nuda, snazim sa ucit, inak som si dala prihlasku na predskolsku a elementarnu pedagogiku a az teraz som zistila ze prijimacky sa asi budu robit zo slovenciny no co je horsie aj z matiky a to je pruser pretoze ja som na matiku riadny pako . 😀 takze predpokladam ze nespravim

sbosorka
25. feb 2009

ahojte ženičky..ja si idem panelák kuknúť teraz na nete.
Včera nám boli meniť okná a museli sme odstrihnúť anténu od TV, takže ani vôbec kukať telku nemôžeme ☹ . Dnes idem ešte doupratovať kuchyňu, no neviem či sa mi to veľmi oplatí, lebo cez víkend chceme maľovať 😝 . Dobrú robotu sme si vymysleli takto v zime, ako keby som toho aj bez toho nemala dosť 😀 😀 ☹ 😠

azurmanka
25. feb 2009

Vevus ak ste boli par dni s malou vo vnutri a je po chorobe,tak ju daj najskor ku otvorenemu oknu a az na dalsi den chod s nou von,aby to nebol sok,lebo ten vzduch je naozaj studeny.Tak mi to poradil lekar,ze tak to mam robit s malym.

Stani Vy to vaaalite s tym obnovovanim pribytku,supeeeer!!!!!!!Len tie upratovacie prace by sa mi nechceli 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄

Ale konecny pocit je fajn.... 😉

Nika s tou matikou je to show 😀 😀 😀 😀 to by nebolo nic pre mna.o dnes sme boli u lekara,Marco bojuje zatial bez Atb a Emmulik ma zapal priedusiek a Atb,takze sa ideme popasovat s dalsou chorobou 😢 😢 😢 😢

Teraz vecer som dala Marcovi lieky,povracal sa komplet,nanovo som ho vakupala ,prezliekla,dala spinkat.Na to isla buvat Emmuska a len co manzel vysiel z izby,zacala kaslat a jasneze sa povracala,no nesvihne ma uz?????

Kedy uz bude u nas koniec vsetkym chorobaaammmm 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ????????????

niki29
25. feb 2009

No ja dufam azurmanka ze uz to mate vybrate aspon 20 rokov dopredu vsak to je hroza, no len aby za mesiac a aj skor som aj ja nebola vo vasom klube s malou..... Inak ta matika ma velllmi potesilla 😀 😀 vsak ja neviem pomaly ani kratit a nieto este riesit nejake slovne ulohy a rysovanie to co je 😀

sbosorka
25. feb 2009

no však..riadne sme sa rozšupli 😀 😀 😀 no to upratovanie je fakt hroznééééé.

Mati tak vy ste mali fakt náročný večer a Emmka zase na atb, no nemáš to vôbec ružové. My teraz trošku zápasíme s exémom. Má ho trošku na stehnách a nejak nechce odísť ☹ . Asi zajtra alebo v piatok pôjdem s tým znova k lekárovi.

sbosorka
25. feb 2009

Niki budeš mať čo dobiehať 😕 ... matika ešte na strednej sa dá pochopiť, ale už matika na výške, to už je taká blbosť, nikdy to človek nepoužije...Však ešte do príjimačiek máš času a času..to zvládneš.
A kde nastupuješ do práce?

niki29
25. feb 2009

sbosorka matika je iba na prijimackach inak co mam informacie tak potom uz nieje , no a nastupujem na ORL detsku ambulanciu . Inak stale boli iba pohovory na tu skolu a zevraj maju dat tento rok prijimacky no ale este to nieje na 100% ale moja smola urcite budu normalne to tusim. Inak mati to zvracanie ti vobec nezavidim vsak vies o com rozpravam 😉

tinuska123
25. feb 2009

ahojte babenky, hlásim 3 zúbok, horný sa prerezal, tak dúfam, že aspoň chvíľku bude pokoj. Ráno som skúšala dať malému mliečko z fľašky, tak vypil 30 ml. Hádam si zvykne.... Tiež už chcem pomaličky odstavovať.
Niki tak to Ťa čakajú riadne zmeny, mne už by sa učiť nechcelo. Brrrrr 😖 Ale takú autoškolu by som si mala kus zopakovať, vodičák síce mám, ale sama by som sa neodvážila ísť ani do obchodu. U koho si robíš?
Stani paráda, ja strašne zbožňujem, keď je niečo nové, alebo pomenené v byte, dá to človeku nejakú novú chuť do života. Držím palce v boji s exémom. Čo jej na to dávaš, lebo aj Oliver má nejaké suché miesta na rúčkach?
Mati, no comment. Chápem, že je potrebné získavať imunitu, ale takto brutálne?! Naši známi chodia k jednému homeopatovi niekde okolo Revúcej /alebo priamo tam/. On je pritom detský lekár a veľmi pomohol ich deťom. Tiež fungovali ATB jedno za druhým a teraz chodia už len k nemu, keď sú detváky choré. Boli síce už väčšie, ale aj tak. A do tých Piešťan ideš?
Vevuš, my chodíme vonku stále, aj keď soplí. Možno by sa nemalo, ale doma mi nezaspí, takže asi tak.

niki29
25. feb 2009

Tinuska robim si u Soldosa, zatial je len teoria uvidim ked budeme jazdit, no ja si tiez neverim ze budem potom jazdit ale uvidime mozno ma nieco prinuti. Inak Stani aj my sme najprv mali atopicky exem , potom sa vysypala este viacej isli sme na kozne a bola z toho alergia, ale aj pokozka atopika. Teraz ju mastim Lipolotion aj niekolkokrát denne ma velmi ale brutalne suchu pokozku. chystame sa na laergologiku do LM mame tam vybaveneho znameho doktora. Tak uvidime co este vsetko nam zistia.

tinuska123
25. feb 2009

Niki, tiež som si robila u neho, bol veľmi v pohode, taký kľuďas. Problém bol v tom, že som nezačala jazdiť hneď po autoškole, potom som si už netrúfala. A teda nech malej Nike už nič nového nepozisťujú.
Dobrú nôcku.

azurmanka
26. feb 2009

Dobre ranko kocky,Mati nevies my nejak zohnat kontakt na toho homeopata,ja uz sa to pokusam od jesene a nikto mi nevie poradit.Ja velmi zastavam homeopaticku liecbu a chcem to vyskusat na Emmke.

Inak aj nasa mala ma pokozku atopika podla lekarky ,ale mne to pripada,tak,ze ked ides ku koznej,tak automaticky si atopik,maslim dieta 😝 A to bola 2x vyhadzana zo stravy.Niekedy to podla mna az prilis prehanaju ti lekari. 😝

Matuska inak Oliverkovi gratulujeme k zubku dalsemu 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Tesime ,tesime........
A aj super,ze vypil mliecko,aj my sme zacinali s 30ml a potom postupne sa to zvysovalo a teraz rano vypil dokonca 200ml,co sa u neho nestava 😀

Neviem ,co s tymi Piestanmi,rozmyslam,ze pojdeme az o 2 tyzdne a uz tam rovno aj zostanem,mam dilemu 😕 🙄

Mam uz vsetkeho plne zuby,ked si mam predstavitmze nas caka este jeden takyto rok-buduci,tak uz mi je teraz zle 😖

Som si mylsela,zeza 1.rok sa to nejak stabilizuje a Beshir s usmevom na tvari mi povedal,ze to nech necakam,vraj treba ratat aj s buducim rokom 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sbosorka
26. feb 2009

Dobré ránko žienky...

no k tomu exému, Tamči sa mi vyhádzala keď mala 2 mesiace, no odvtedy bol relatívne kľud. Sem tam sa jej trošku vyhádzalo na brade, ale to možno aj preto, že sa tam stále potila a sa jej to šúchalo o šatstvo.
No teraz to má na jednej nohe už dookola stehienka na druhej len trošku a už som si všimla aj zozadu na krku ☹ .
Neviem či to nemôže byť náhodou z toho umelého mlieka, alebo preto, že som prestala kojiť. 😕

O tom homeopatovi som už počula, švagriná k nemu chodila s Romankou. Ona mala príšernú pokožku...mala brutálny exém a na nôžkach si ho doškrabala až do krvy. On jej dal nejaké kvapky a fakt má pokožku na nerozpoznanie...nie je to ešte celkom ok, ale je to oveľa lepšie.

Ja ju natieram excipialom a do vody dávam oilatum. Dal nám lekár aj jednu hormonálnu mastičku, no ani tá moc nezaberá.

Tinuška gratulujeme k tretiemu zúbku. Nám sa ešte tie stoličky neprerezali potvory a v noci asi z nich asi 10 minút príšerne vrieskala a nič ju nevedelo ukľudniť.

S tým šoférovaním sme na tom rovnako ☹ no snáď raz sa odhodlám, niekedy by mi to tak bodlo vziať si auto a ísť povybavovať čo potrebujem.

sbosorka
26. feb 2009

Mati to číslo Ti zistím, len počkám kým sa švagriná zobudí..oni dve sú spachtošky a vyspávajú niekedy aj do desiatej 😀
No Beshir Ťa potešil...ale však možno nebude mať pravdu 😉 😉 😉

niki29
26. feb 2009

Dobre ranko kočky tak čo Mati ako je Emmuške? a čo Marco? no ja si tiež myslím že lekári veľmi preháňaju/ hlavne čo sa týka našej Niky / ako keby jej silou mocou niečo chceli najsť a mňa to len zbytočne znervozňuje. Mati tak Piesťani padajú? Už aby bolo leto lebo toto počasie je hroza, už nechcem zimu!

tinuska123
26. feb 2009

dobré ránko, nemali sme bohvieakú noc, zhruba hoďku nevedel zaspať /žeby ďalší zub?/ a ráno z fľašky nevypil vôbec nič ☹ ☹ ☹
Mati, to číslo Ti zistím aj ja, možno je to ten istý, čo písala Stanka. Potom Ti cinknem.
S tým exémom asi skočíme ku dokine.
Som príšerne unavená.

vevusiatko
26. feb 2009

azurmanka ja cele dni vetram no dnes to urobim tak ze ju dam do okna a zajtra na 15 minut von pojdem....Tiez som na nervy z tych soplikov a prechladnutie....Uz nam lekarka predpisala aj ten pamycon a ten sme po tyzdni dobrali no ziadna slava...snad to s pocasim prejde....
Tinuska mne lekarka povedala , ze kym sa to nezlepsi nemam ale podla mna ked je uz tyzden daco zavreta tak jej to dobre nerobi podla mna.....
Sbosorka ako sa mate???
Niki ja mam vodicaK treti rok a jazdila som razz 😀 😀 😀 Aj to stalo za to

azurmanka
26. feb 2009

Vidim,ze sme sa tu zisli vsetky aktivne vodicky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Keby aspon jedna z nas bola,zeby nam dodala odvahu.....

Matus takze zubky morduju????Asi aj nas,lebo uz mame trosku nekludnejsie noci 😒 Ale oproti tomu,ked sme bolo kojeny sa to enda porovnat....

Aj svagrina ide dnes s maliou ku koznej,sa jej cela vyhadzala.Ale mne vtedy kozna hovorila,ze to je typicky jav jary 😝 😝

vevusiatko
26. feb 2009

Azurmanka ja vam dodam odvahu urcite anio jedna z vas nejazdi tak zle ako ja takze baby do tohoooo 🙂)
Vies co ale v roznave by som si trufla po par hodinach trenovania asi...Lenze ja som robila vodicak v BA a ten blb ma hned na druhu jazdu zobral do centra...a na tretej ze zaparkuj :DDD skoro som ho zabila 😀

gianni
26. feb 2009

ahojte baby
čítam že ste poniektorí chorí ☹ ,ja sa toho bojím ked pôjdem do práce bo potom fakt neviem,kto by bol furt s malým
malý mal velmi suchú pokožku ked bol menší,predpísala nám striedavo natierať modrú indulónu s excipialom,teraz je to o.k.
s vodičákom- baby hor sa do toho ,je to super ked nie ste na nikoho viazaný,ja mám vodičák 12 rokov,ale častejšie som začala jazdiť až ked som bola tehotná,lebo tu kde bývam mi bolo dlho samej doma a ked som chcela ísť do RA tak som sa musela prinútiť,zo začiatku som sa nechávala "vyvážať"bolo to pohodlnejšie,treba len znova začať a človek si časom začne aj viacej veriť,i ked ani teraz sa nedám na cestu ked je zamrznuté,hlavne ked cestujem s malým,to by som radšej neriskovala
baby neviete poradiť ako naučiť piť malého z pohárika s náustkom?z fľašky nevie piť a už ho ani nechcem velmi na to učiť skôr by som z toho pohára ale on ho len kúše nevie že má ťahať,čaj a vodu mu dávam sem tam aj to z lyžičky

marcela.m
26. feb 2009

Ahojte,
niki tak si daj este rychlo na tu socialnu pracu prihlasku 🙂
Co sa tyka atop.exemu,aj my mame,ale odkedy som ju zacala natierat modrou indulonou mala krasnu kozu.Uz som sa tesila,ze je to prec,ale zas sa zacina vysypovat.Kupila som aj zivu sol v lekarni,aj to jej asi zabralo.Musim zacat znova s tou solou.Jedla vsetko a nic,a teraz zas trocha ma.Ale verim,ze sa z toho dostane ako ja,ked som bola mala.Ta modra indulona a ziva sol s magneziom urobila zazrak.Nikdy nebola tak dlho taka cista.Tak vyskusajte.
S poharikom sme my problem nemali,skor s cumlom.Takze v tom neviem poradit.Ale skus mu do toho dat nieco,co mu chuti,daco fajne,tak mozno to zaberie.Alebo mu nic ine nedaj,a bude musiet nakoniec pit z poharika.
Mne ked Kajka nechcela mlieko,nedala som jej nic ine na pitie,a neboj sa ci sa od smadu nenapila.A teraz mi vypije aj tri pohare denne.Konecne.
Boli sme dnes trocha vonku,ale museli sme sa vratit,lebo mi spadla do vody,tak bola cela mokra.Dufam,ze neprechladne.Cislo male.Uz tolko novych slov vie...bude ukecana ako mamka 😀

azurmanka
26. feb 2009

Gianni ani mne maly nehcce pit z poharika,iba z flasky 😒

My mse dnes boli na oslave svagrininej dcerky,mala 2 roky,tak drobci sfukovali sviecky o dusu 😀

Emmka nemoze spat,vkuse kasle a grca,uz som zufala,ledva sme do nej natlacili vecer kustik chleba a sunku za cely den a aj to mi teraz vsetko vygrcala....som z toho uz na nervy ☹

sbosorka
26. feb 2009

Ženičky ani moja malá nechce piť z pohárika. Už som vystriedala 3 flaše s náustkami a nič...ani si nechlipne. Takže tiež len z flašky ak chcem aby vôbec niečo cez deň vypila.

Juj tak tu je riadny klub nešoférujúcich mamičiek. Ženy mali by sme sa odhodlať a konečne šup do toho. Cez víkend pôjdem trénovať, sľubujem. 😀 😀 😀

vevusiatko
27. feb 2009

azurmanka zase sa trapite???
s bosorka...tak drzim palce, nieze niekoho prejdes 😀

tinuska123
27. feb 2009

Stani, keď pôjdeš šoférovať, daj vedieť, aby sme nevychádzali z domu 😀
dnešný pokus s fľaškou dopadol rovnako, zase nič, ale včera nezjedol ani kašu večer, doobeda nechcel jablko, tak neviem, čo mu je. Zje pár lyžičiek, potom zamkne ústa na sedem zámkov a krúti hlavou, že nie nie nie. Možno bol problém v kaši, lebo som mu dala z Nestlé /ryžovú s banánom/ a dosť sa mi porobili hrudky. Tú z Hami má rád, táto je nejaká divná.

sbosorka
27. feb 2009

Heeeej...však by ste mi mali odvahu dodať a vy takto 😠 😀 😀 😀

My už sme vyskúšali toľko kašičieeek. Taminke najviac chutia tie Babylove kašičky hlavne vanilková, ale ani Humanna nie sú zlé. Akurát jej nechutila tá na zdravé zažívanie, už ani neviem od akého výrobcu.

Takže Oliverko Ti teraz drží diétu??? Prekukol Ťa, že ho chceš odstaviť od prsníka, tak trucuje 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre