Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

moookuska
23. okt 2010

apropo, býva niektorá z vás tu blízko múzea?

edinka20
24. okt 2010

ahojte, aj ja som z RV a som rada, že tu niekto píše z tohto mesta 🙂

moookuska
24. okt 2010

@edinka20 a skade z rv si?

edinka20
24. okt 2010

no nebývam pri múzeu, ale pri tescu 😎

elvera
24. okt 2010

ahojte, nema niektora z vas nahodou autosedacku britax evolva 9-36 kg, potrebovala by som ju pozicat na vyskusanie do auta. Dakujem

kaja79
23. nov 2010

Ahojte, konecne som nasla aj Roznavu a okolie...ja som to okolie 🙂 Hmmm, len nas je tu nejako malo.....ozve sa niekto?

styriprsty
24. nov 2010

@kaja79 ahoj, vitaj, naozaj tu chodí málo ľudí, ja som priamo z Rožňavy

elvera
26. nov 2010

ahojte a nie je tu nahodou niekto aj z gemerskej polomy?

kaja79
28. nov 2010

@styriprsty Asi Roznavcanky nemaju cas na MK....aj ja som bola teraz rozlietana 🙂

kaja79
28. nov 2010

@elvera Tak ja som z R. Bystreho. A nie je tu niekto z Bystreho? 😉

elvera
28. nov 2010

@kaja79 ahoj z bystreho poznam marienku uhrinovu, ale momentalne byva v rakovnicici a ma malicku Tamarku 🙂

gianni
13. dec 2010

ahojky,som tu dávno nebola,ale ani nikto dlho nepísal tak som aj pozabudla na mk

@elvera my máme v Polome chalupu,teda medzi Polomou a Henckovcami a býva tam aj moja kolegyňa

elvera
14. dec 2010

@gianni tak sa kludne ozvi, ak pojdete najblizsie na chalupu a mozme sa stretnut
🙂

gianni
21. dec 2010

@elvera o.k.,ideme aj zajtra ale to nám idú montovať vchodové dvere
baby viete mi poradiť ktorá je najlepšia škôlka v RV, počula som že na Štitn. a Rotha,môže byť?

elvera
21. dec 2010

@gianni tak mne chodi krstny syn na stitnicku a je spokojny on, aj rodicia 🙂

monikakovacova
30. dec 2010

Ahojte 😀 Ja som priamo z Rv - zatiaľ. Ak sa všetko podarí tak do roka sa sťahujeme do Betliara. Mám malého syna - teraz v januári bude mať rok. Bývam na Vargoške 😀
Inak elvera aj ja som počula len samé chváli na škôlku, ktorá je na štítnickej. Kamarátka tam chodieva aj štvrtky na anglinu s malou dcérkou.
Chodieva aj do materského centra na Juhu - do Medušky. Malý je tam rád a aj ja kus aspoň pokecám s mamičkami. Chodíte tam ešte niekto? Alebo ste boli v MC čo je na námestí? Tam som bola iba raz nakuknúť ale ani neviem kedy je to vlastne otvorené.
Tiež súhlasím, že treba oživiť komunikáciu na MK.
Ahojte zatiaľ 😉

gianni
30. dec 2010

ahojte, Monika tak ja som bola jedine v MC v RA,pretože som tam niekedy bývala a chodila som tam častejšie ,teraz ked už zase pracujem tak pomenej a malý je v jasliach v RV na juhu,no asi skúsime od septembra tú škôlku na štitníckej,hádam stihneme zápis 🙂
prajem vám krásneho Silvestra

monikakovacova
3. jan 2011

Ahoj gianni. Tiež rozmýšľam nad jasličkami pre malého - aj ja chcem v lete začať pracovať. Poznám jasličky len tu na vargovom - chodí tam dcéra mojej kamarátky. Vedela som len o týchto jedných. Aké sú jasle na Juhu? Si spokojná? Na ako dlho tam dávaš malého - myslím tým na koľko hodín a či tam malý chce chodiť. Ďakujem 😀

gianni
5. jan 2011

@monikakovacova AHOJ,tam na vargovom dáva malého kolegyna do jaslí,ďalšia do tých kde ja,ja ked som ho dávala boli len tie jedny jasle ,ale som spokojná,je to síce v byte,ale majú zase menej detí a môžu sa im viac venovať,malý tam je od 6:30 do 15:30,páči sa mu,ráno je to trochu horšie lebo prichádzame väčšinou prvý,ale potom o.k.,treba ísť pozrieť osobne tam aj tam a uvidíš

monikakovacova
8. jan 2011

Ahojte. Ešte mám otázku na vás rožňavčanky a ženy z okolia. Od začiatku chodíme k jednému a tomu istému lekárovi. Nie som však práve spokojná a hlavne máme aj ekzémik a snažím sa malého vychovávať zdravo a tiež uvažujem nad tým, že zavedieme aj vegeteraiánstvo. Poznáte nejakých dobrých pediatrov v okolí Rožňavy alebo priamo v Rožňave? Nevedeli by ste mi niekto poradiť niekoho fakt dobrého, kto verí aj na alternatívy a nie len na lieky, lieky, lieky?

moookuska
9. jan 2011

@monikakovacova ahoj. no my chodíme k Beshirovi, a som s ním veľmi spokojná 🙂 hlavne preto, že netlačí do syna hneď antibiotiká, ale skúša najprv so slabšími liekmi. ale niekedy sa im nevyhneš :( no ale s tým vegetariánstvom určite súhlasiť nebude 🙂 tak neviem..

monikakovacova
10. jan 2011

moookuska Ako s Bshirom som aj ja v celku spokojná. My chodíme tiež ku nemu. Akurát, že niektoré veci sa mi nezdaju 😠 Napr. on ani šatku na nosenie neodporúča ani o ekzéme podľa mňa toho veľa nevie, tiež má svoj názor na informácie dostupné mamičkám ( podľa neho to viac škodí ako pomáha, lebo teraz všetky mamičky len na internete študujú) a podobné veci. Preto som chcela len vedieť, či náhodou sa predsa len nenájde niekto lepší. Ale inak máš pravdu, že on sa snaží najprv liečiť iným ako antibiotikami.

kaja79
10. jan 2011

@monikakovacova Ahoj, my chodíme ku Spisakovej a je dobrá.....ATB tiež nenasadzuje hned, mali sme kozne problemy - nastastie ekzem to nie je a dr. nam s tym pomohla dobre- bez pokusov. S detmi to vie...no a chodila som k nej aj ja za davnych cias 🙂 A este! Ty satkujes maleho? My sa nosime v nosici - v manduce. V Rv som este nevidela ziadnu babu so satkou...tu este nosenie neleti asi.

monikakovacova
10. jan 2011

@kaja79 Ďakujem za ďalšiu radu. Jasne, že šatkujem a sme rovno dve. Vídavať nás dosť často, no vlastne celý minulý rok sme tak chodili (my osobne len doobedu, lebo malý znáša kočík v pohode) ale kamoška ona skoro stále len v šatke. Je to výborná vec. Študovali sme si viazania a vôbec to nie je také ťažké ako to možno vyzerá. A po preštudovaní zahraničnej literatúry ohľadom zdravého nosenia, tak my vychádza, že je to aj to najzdravšie čo môže byť. My sme vďaka noseniu - takmer od narodenia, vedeli držať sami hlavičku už ako dvojmesační 😀. A neviem či je to vďaka tomu, ale pekne vie chodiť aj sám - začal tak v polke 10-teho mesiaca. Som rázne proti chodítkam, vôbec sme ho nepoužívali.
A máš pravdu, že po Rv je to ešte vzácnosť. Zo začiatku sme sa stretávali s kadejakými reakciami. Niekedy sme už fakt strácali trpezlivosť s tými ľuďmi, ktorý to komentovali ale pritom o tom prd vedeli. Ale našťastie sme boli dve, takže sme sa držali navzájom.

gianni
10. jan 2011

ja som tiež niekedy pozerala tú šatku,ale tak skoro to ubehlo že som sa tomu nejak nestihla venovať že čo a ako,kúpili sme klokanku a bol v nej párkrát bo potom bola už zima a hned ju aj vyrástol,vela krát mi zaspal aj vo vajíčku ale ma to mrzelo lebo to asi nie je dobré na chrbticu,no ale bolo mi ho lúto zase budiť a potom trochu pochodil v chodítku,ved šatky sa vlastne používali odjakživa nie? ked ženy chodili na pole s detmi v šatke na chrbte....a nebolo im nič, 100 ludí =100 názorov ako na všetko...

monikakovacova
10. jan 2011

@gianni Tak ako vravíš, každý ma na všetko odlišný názor. Od toho sme ľudia samostatní 😉 Inak vo vajíčku je dobré spať. Náš malý tiež spinkal vo vajíčku keď sme cestovali (polhodinové až hodinové cesty a to každý týždeň). Mám to preštudované tiež. Lebo pre miminká je tá okruhlá poloha prirodzená a chrbát sa im vyrovnáva v 3 fázach behom prvého roku života. Takže v pohode.
A ešte ku tým šatkám, zober si napr. deti v afrike, skoro všetky sú nosené výhradne v šatkách a všetci majú rovné chrbty (odtiaľ pochádza koľko významných športovcov) - toto inak vravieva moja kamarátka s ktorou tak šatkujeme ( pred pár rokmi bola totiž v Keni - osobné skúsenosti).
Ty si sa prečo rozhodla pre chodítko? Vieš pri tom, že to nie je zdravé pre správny vývoj detí - chrbta a chodenia. Tieto deti zvyknú neskôr začať samé chodiť bez pomoci a majú tendenciu chodiť zo začiatku na špičkách okrem iného. Všetci lekári ich zakazujú. Či ten váš na to čo povedal?

gianni
11. jan 2011

@monikakovacova ani nie že rozhodla som sa pre chodítko,prišlo to tak nejak samo,dostal ho od známych a bol tam hlavne vtedy ked som potrebovala niečo urobiť a aby mi niekde nespadol,mali sme aj prenosnú postielku ,ale v tej nechcel byť ,už ako vedel pri nej stáť tak sa hned aj pýtal vonku,doktorka nám nepovedala nič či chodítko,alebo nie,no našťastie nám nešpičkoval

kaja79
11. jan 2011

najprv som tiež rozmyslala nad satkou, ale nakoniec vyhrala manduca. Vyhovuje mi viac, lebo uz byvame v Bystrom a ak ideme do RV nakupovat, po vystupení z auta Radka šupnem hned do nosica aj v tejto zime a v nosici ho ponosí aj muz. V podstate nosic a satka je skoro to iste. Dieta ma nozky na siroko a kolienka su tiez vyssie. Tiez ho viem nosit na boku aj na chrbte. V skratke pre dieta je to dobre a ak sa nosi spravne nicim sa mu neposkodi.

moookuska
27. mar 2011

hmm. to tu vazne nikto nechodi? :( skoda

gianni
5. apr 2011

sem tam kuknem,ale nikto nič...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre