Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

gianni
21. aug 2011

@sbosorka ahoj,sme skoro v rovnakom tyždni,ja som rodila tiež v r.2008,ale v Šaci,no teraz neviem kde budem,tiež ma RV a RA odrádza v tom že nedávajú epidurálku a to prostredie, i ked prvé som tiež odrodila cisárskym v spinálke

jenis
22. aug 2011

@bianca2 Ahoj, ja som rodila v RV. Prirodzeným pôrodom. Mala som ale svojho lekára. Nemám žiadne výhrady. Akurát ti odporučím sa pred pôrodom doma oholiť a keď manžel chce prísť k pôrodu, nech ide. Inak sa správajú sestričky keď je tam otecko. Starostlivosť bola v pohode. Niektoré sestričky milé, iné zasa nie. Ako s ľuďmi, ale to je asi všade tak. Pýtaj sa ak chceš. Ja tam pôjdem rodiť opäť.

jenis
22. aug 2011

@wewerka000 ja keď som bola na nadštandartnej izbe, tak muž chodil za mnou len okolo ôsmej večer (robil) a sestrička keď ho stretla na chodbe, tak sa opýtala či bude tu aj spať. Vraj si máme roztiahnuť posteľ (rozťahovací gauč tam bol) a kľudne môže ostať. Neostal, lebo ráno skoro vstával, ale prekvapilo nás to, nevedela som, že tam môže aj spať.
Malú mi na brucho nedali. Odniesli ju umyť a vyšetriť a asi na 20 min do inkubátora, aby sa trošku ohriala. Potom mi ju doniesli na sál, aby sa prisala. Potom ju odniesli späť do inkubátora. Večer sa prišli opýtať či ju chcem už na izbu alebo si chcem oddýchnuť. Spánok som potrebovala, lebo som celú noc predtým nespala, tak mi ju nosili len na kojenie.
@bianca2

sbosorka
22. aug 2011

dnes som sa dozvedela, že sa dá epidurálka vybaviť aj v Rožňave. Jednej známej to povedal Leško, tak skúsim za ním zájsť a popýtať sa.
Jenis koho si mala svojho lekára?

gianni
22. aug 2011

@sbosorka aj ja sa skúsim zajtra spýtať ,ale Prasličku na tú epidurálku

gianni
23. aug 2011

tak neviem nič nové za epidurálku,vyjadroval sa konkrétne k môjmu prípadu,ked že mám tehot.cukrovku,že čo a ako bude najvhodnejšie

bianca2
23. aug 2011

Ahojte, dik @jenis za rady, budem sa pytat priebezne ked budem mat otazky. snad sa spytam na sal, neviem ako si to mam predstavit, to viac mamiciek rodi v jednej miestnosti? dufam ze nie, ja potrebujem klud a tiche intimne prostredie, minimum ludi. chcem si zaplatit nadstandardnu izbu a urcite bude pri mne manzel. zvazujem ze spisem porodne prianie a prekonzultujem s praslickom ked ma moja lekarka k nemu posle, teraz som v 16-tom tyzdni, neviem od kedy sa chodi k porodnikovi kedze dr. Poradovska je gynekologicka ale nie porodnicka. ja som citala ze v Roznave nie je k dispozicii epiduralna analgeza. Dr. Lesko mi robil ultrazvuk v 14-tom tyzdni, zdal s ami velmi sympaticky, som zvedava na primara Praslicku. som inak dost hanbliva stale osm si vyberala len lekarky a v RV vyzera ze su len chlapi porodnici resp. tych mi odporucam moja gynekologicka. v piatok 26.8. idem k nej na triple test a 30.9. co bude koniec piateho mesiaca som objednana na 3D ultrazvuk do Kosic, zda s ami to strasne vela vysetreni.

gianni
23. aug 2011

@bianca2 ja som tiež chcela ísť predtým na 3 D,ale Praslička mi to velmi neodporúčal,že zase ohrievať dieťa o 2 stupne zbytočne,len kvôli fotkám keby som chcela,tak som ani nebola

jenis
24. aug 2011

@bianca2 Neviem ako to tam vyzerá teraz. Ja som rodila pred piatimi rokmi. Vtedy to bola jedna veľká sála. Rodila som sama, lebo všetky čo prišli po mne už stihli odrodiť a ja nič... 😠 Ale to, že tam bude ticho a kľud... Hmmm neviem si to predstaviť hlavne cez deň, keď je tam kopec sestričiek a doktorov. Ale garantujem Ti, že to vnímať nebudeš. Inak pred pôrodom si na tzv. "vzdychárni" a tam ste všetky mamičky spolu čo idete rodiť, takže sama budeš len po pôrode na tej nadštandartnej izbe. Ak sa ti nepodarí rodiť samej.
V RV rodia len chlapi. Leško... radšej sa nevyjadrujem. Ku mne bol zvášť nepríjemný, lebo som si zavolal svojho lekára k pôrodu a on z toho potom nemal peniaze. Takže toľko k nemu. Praslička je veľmi dobrý. Ak si môžeš vybrať, choď rodiť ku nemu.

bianca2
24. aug 2011

@gianni, no ja nechcem ist na 3D ultrazvuk a moja lekarka ma presviedca ze tam mam ist. ze je to na zistenie vrodenych vad. podla mna je na konci 5-teho mesiaca aj tak neskoro toto riesit. pytala som sa jej ci to neohrozuje dieta lebo som uz vselico citala o ultrazvukoch a ona tvrdi ze nie. nech si nedam robit CD lebo ze to ohrieva plodovu vodu, vysvetlovala mi rozdiel vo vlnach pri vysetreni a robeni CD, ja nechcem ani foto, inak doplaca sa za ultrazvuk 29 eur a fotka stoji 7 eur. ani tam nechcem ist a este mam za to aj platit, mam nevolnosti a musim s tym ist do Kosic. len lekarku tazko presviedcat, ona ma svoj nazor ktory jej nie je lahke vyvratit.este neviem ci pojdem. napis viac co povedal praslicka, necham si aj od neho poradit len neviem kedy ma k nemu posle.to bude asi az neskor.

bianca2
24. aug 2011

@jenis ja som citala na nete kde RV nemocnica pisala - praslicka, ze ked si predplatis nadstandard tak nejdes do vzdycharne ale mas to sama oddelene a moze byt pri tebe manzel. urcite bude mat poziadavku na cim menej ludi tj len na najnutnejsi personal, co bude predpokladam porodna asistentka a lekar dojde len na zaver. nechcem aby mi tam niekto iny bez mojho dovolenia chodil.

gianni
24. aug 2011

@bianca2 ináč 3D je aj v RV aj v RA,vôbec sa nemusíš trepať do Košíc a už vôbec nie ked tam ani nechceš ísť,je to len odporučenie od tvojej doktorky,mne tam neodporúčal ísť nikto ani pri prvom tehotenstve,ani vtedy som nebola,niektoré ženy písali že idú aj druhý krát,to už je fakt blbosť, Praslička mi povedal že tie vrodené vady sa aj tak zistujú hlavne z krvi na tých tripl testoch,že ked nie sú zle výsledky tak je to zbytočné , proste kto chce ide a kto nie tak nie,je to na tebe ako sa rozhodneš, neviem kedy ťa doktorke k nemu vypíše,lebo ja som začala pri prvom tehotenstve chodiť do Šaci(tam kde som chcela rodiť)až od 36 týždna,skôr ani neberú,teraz asi budem v RV,najlepšie by bolo pri tom Prasličkovi ale predplácať si ho nebudem

bianca2
24. aug 2011

dik @gianni, lekarka tvrdi ze posiela do Kosic niekde pri Zeleznicnej nemocnici ze tam su najlepsi tak preto. ale smerodajne pre mna je to ze ja som za cim menej vysetreni a od nej tam chodi kazda zena automaticky. ja si pockam na vysledok triple testu a ked bude ok tak to asi rovno zrusim, tak ci tam som tam nechcela a len ma do toho nuti. inak co si myslite oo domacom porode? ja uz pravdu povedia cmam dost vsetkych tych lekarov, stale len cloveka po vysetreniach psoielaju a pritom je vsetko ok, jasne ze vidia len rizika a tehotnu zenu vsade mocu a clovek nema trochu kludu. ja som za prirodzeny porod a rozmyslam aj o porode doma, samzorejme ste mali pocut reakciu mojej lekarky o vstekych rizikach. bola som v Kosiciach na prednaske Zuzany Stromerovej , porodnej asistentky z Ciech, kde to robia, v Holandsu 30% porodov je doma, v UK si zena taktiez vie vybrat, len v SR sme za opicami a zena len aby pocuvala lekarov, ved rodim predsa ja a nie oni a ked je vsteko v poriadku aporod ide hladko tak nevidim problem. nie som extremistka v ziadnom pripade ale mam dost tohoto kolotoca a chcem kludne tehotenstvo a kludny porod. nie je tu niekde diskusia o domacich porodoch? uz by bolo nacase to zaviest aj v SR. citala som par knih, jednu aj slovensku o domacich porodroch a pribehoch, teda deje sa to aj tu, len zeny maju problem najst porodnu asistentku.

sbosorka
24. aug 2011

@gianni držíš len diétu, alebo aj inzulín. Zvýšené hodnoty mám aj ja, no zatiaľ som len na diéte. Ja som na 3D bola tu v Rv pri Annovi, no malá si zakrývala rúčkami tvár, takže žiadne foto ani video nemám.

jenis
24. aug 2011

@bianca2 Vieš čo neviem ako to je teraz. Dúfam, že aj ja sa príjemne prekvapím. Pred piatimi rokmi to tak nebolo. Bola len jedna nadštand. izba a aj tú si mala len po pôrode k dispozícii. Manžel bol so mnou na vzdychárni, tam boli dve miestnosti, tak sme boli vždy v tej kde nikto iný nebol. Ale v ten deň sme rodili len dve. Tak som už aj ja sama zvedavá ako to teraz funguje. Len sa bojím toho, že "papier veľa znesie"

jenis
24. aug 2011

@bianca2
@gianni Ja chodím k Dr. do Revúcej, ten má 4D ultrazvuk priamo v ordinácii, takže mi ani nikam netreba chodiť.
Čo sa týka pôrodu doma. Nie som proti, ale ani za. Ja mám strach z toho, že by sa niečo mohlo stať a nechcem riskovať prevoz do nemocnice. Predsa keď rodíš priamo v nemocnici, tak máš všetko "po ruke". Ale ak sa na to cítiš, tak prečo nie. Hlavne nech je všetko v poriadku.

gianni
24. aug 2011

@bianca2 čo sa týka pôrodu doma som asi toho názoru ako jenis,je to každého vec ako sa rozhodne ,len u nás sa naozaj rozhodovať asi ešte nedá
@sbosorka pichám si inzulín už asi od 3 mesiaca,je tu na MK založená aj téma,neviem možno si to aj našla,sú tam väčšinou baby len s diétou a pár, čo si aj picháme,radíme sa čo a ako ,čo nám dvíha cukor a čo nie.....tebe sa darí s diétou? máš ju prísnu?kde chodíš či tiež ku Ľachovej v RV? ináč čo doktor to iný názor ,ale ako všade
na Annu som mala aj ja tel.číslo ked som chcela ísť na 3D,ale potom ma to odradilo od rozhovoru s Prasličkom
@jenis hej chodíš asi k Šestinovi nie? a rodiť chceš kde?

jenis
24. aug 2011

@gianni hej k nemu chodím. Rodiť budem v RV. Dúfam, že sa opäť podarí, že mi príde ku pôrodu. 🙂

wewerka000
26. aug 2011

ake mate este nazory naleska?a kolko sa zvikne davat v rv porodnikovy pri sekcii?

gianni
26. aug 2011

@wewerka000 neviem pri leškovi som bola len raz ked zastupoval Prasličku a kolko sa dáva pri sekcii tiež neviem, ja nedávam nikomu nič 😉

sbosorka
28. aug 2011

@gianni ani neviem ako sa volá tá lekárka a diéta...noo všetko čo mi povedala bolo že si mám dávať pozor na to čo jem a nejesť sladkosti a mám prísť za mesiac..nič viac...všetko som si nejak pokukala na nete a raz za čas po nejakom jedle si zmeriam, koľko asi mám cukor. Obmedzila som pečivo, len celozrnné a úplne sladkosti.

bianca2
29. aug 2011

baby, ja mam dilemu ku komu ist k porodnikovi - ci praslicka, lesko alebo spominate este Sestinu. lebo moja lekarka nie je porodnicka - Poradovska a ona odporuca ze by som sla potom k Praslickovi, ta poradana je potom na striedacku ale asi az od neskorsieho tyzdna. pri leskovi som bola na ultrazvuku, zdal sa mi sympaticky ale nepoznam ho, teda nepoznam ani jedneho lekara. manzelova sesternica rodila pri praslickovi a skoncila cisarskym v celkovej anesteze takze to bol dost nebezpecny porod, hovori ze nabuduce by sla k sestinovi, ze je jej aj nejaka rodina, tak asi preto. mne je viacmenej jedno ku komu pojdem, rodim predsa ja a lekara si predplacat nebudem, len ma zaujimaju dalsie nazory a skusenosti.

monika.ruszoova
29. aug 2011

@bianca2 ahojky, ja by som chcela ist urcite k Prasličkovi, pretoze som bola v 3 mesiaci v nemocnici, pretoze som mala nizko placentu no z pana doktora Leška som bola prekvapena pretoze mi vobec nic nevysvetlil ani nepovedal co mam za problem a co mozem ocakavat, proste nas tam bral ako nejake veci. Naopak Praslicka bol taky ochodtny, ze u kazdej sa zastavil vysvetlil vsetko aj upokojil ja mam z neho veelmi dobru skusenost. Je to prijemny clovek

bianca2
29. aug 2011

Ahoj Monika, tak sa stretavame aj tu? skvele. si tehotna, ktory mesiac? vies my sme mali svadbu tyzden po vas na Hradku min. rok v auguste 🙂 ja som na konci stvrteho mesiaca a termin mam vo februari. asi pojdem k Praslickovi, odporuca ho aj Poradovska, dik za tip, minimalne pojdem k nemu na konzultaciu ze by som ho spoznala a mohla sa rozhodnut. Lesko sa aj mne zdal pri ultrazvuku taky bez zaujmu ale ked som sa ho zacala vypytovat tak mi zrazu vsetko ochotne povysvetloval.

bianca2
29. aug 2011

@monika.ruszoova nedala som zavinac, tak davam teraz aby si si vsimla moju odpoved nad tym 🙂

monika.ruszoova
29. aug 2011

joooj to som rada, ze si to ty 🙂 ja som v 6. mesiaci a termin mam v decembri aj moja sesternica caka babatku vo februari a inac ako sa mas?ako to znasas?

sbosorka
29. aug 2011

@wewerka000 ja som rodila sekciou a operoval ma Praslička s Leškom. Ešte nie som pevne rozhodnutá, ale predplácať lekára si nechcem. Možno nakoniec aj druhý pôrod budem musieť mať sekciou, a pokiaľ viem tie robia len oni dvaja.

wewerka000
30. aug 2011

@sbosorka a po akom case ti priniesli babo,ako dlho si bola jiske,a popises nieco ohladom sekcie,kedy vzali ci v den sekcie ci pred,co ti robili atd kedy ta pustili

sbosorka
3. sep 2011

@wewerka000 ja som nemala plánovanú sekciu. Prišla som do pôrodnice v utorok v noci keď mi odtiekla voda, no nakoniec o druhej poobede mi robili sekciu. Na Jisku mi Taminku nosili na kŕmenie a bola som na Jiske asi do štvrtku ak si dobre pamätám. Taminku som mala na izbe od piatku už na celý deň aj noc a v pondelok ma nakoniec pustili domov. Pustili by ma aj skôr, no musela som čakať, lebo v pondelok bola veľká vizita na novorodeneckom. Ty máš plánovanú sekciu? Už to máš za pár dní 😉

wewerka000
9. sep 2011

Praslicka je jeden arogantny namysleny.......,bola som s neho sklamana a to co tu pisete aky je dobry,milí sa divim,na mna zvysil hlas bezdovodne za 5min som pocula xkrat ze on 25rokov robi porodnika a bol aj v kanade.....no ledva som sa tam nerozplakala z jeho pristupu.Hodnotim ho na 5 a Leška 1

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre