Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

marcela.m
7. nov 2008

Sanky maju v RV v Tescu.Vcera som videla.Operadlo je osobitne,asi sa namontuje na sane.Stali myslim 1999,-Sk.My sme minuly rok vozili Kajku na takych,ale este nasich a v super stave.Dali sme jej fusak,pekne sa oprela a podme...Uz sa tesim aj na tento rok.

azurmanka
7. nov 2008

No nazdarek kocky,Tinus vitaj 😉 😉 😉 😉 😉
Dnes som a vykrkala na namesti a Teba nikde,asi sme sa tesne minuli,lebo som sa stretla s Beou a hovorila,ze ste boli spolu 🙂
No na tu stolicku z ikei som pocula dobre ohlasy a zasa my mame tu Cam Futura a som s nou velmi spokojna 😉
Ale kazdopadne sa Ti neoplati podla mna investovat tolko do toho vnutra.
Sbosorka ta stolicka vyzera dobre a este za aku bezkonkurencnu cenu
😲 😉 😉 😉

No cherry tak to sa Ti uz naozaj velmi krati,o chvilu su drobci na svete....a tie vydavky Vam urcite dali riadne zabrat,lebo vsetko dvojmo nakupit nie je ziadna sranda 😖

No dufajme,ze nam teda sniezik napadne a fijuuuuuu na sankach....to bude parada,uz sa na to tesim.....my mae sanky este po mne,su vo velmi dobrom stave,akurat operadlo sa prasklo,tak to dokupime.

O materskom centre som pocula,ale tiez som tam este nebola,ale myslim si,ze sa tam da ist aj s takymi malickymi detmi.A chcela som pozistovatm,ci sa chystaju pozvat aj Mikulasa ako to bolo minuly rok tu na namesti v tom MC,bolo to super!!!

😉 😀
No tak pekny vecer vsetkym.....

tinuska123
7. nov 2008

Pekný večer, ak ste ešte niekto hore. Nám sa podarilo zaspať o pol deviatej jupííí, dokonca som drobca kojila len dvakrát kým zaspal.
Azurmanka v meste som nebola, len sme sa pomotali po parku, išli sme pozdejšie, lebo som sa nevedela vymotať z bytu
Cherry až teraz som si všimla, že čakáš dvojíičky, bude to krásne, uvidíš. V septembri mi kamoška porodila tiež dvojky, keď som ich videla prvý krát až mi slzy skoro vyhrkli, také boli rozkošné. Tiež chalan a baba.
Gianni u nás je to ešte viac komplikovanejšie, dcéra je z 1. manželstva, môj terajší manžel má tiež z prvého 14 ročnú dcéru a teraz máme vlastne spoločné dieťa. Jeho dcéra žije s mamou, ale navštevuje nás a všetko klape tak ako má.
Stoličku som omrkla, vyzerá veľmi dobre. Práve mi prišla dcéra domov zvonku. Poviem vám žienky, mať dokopy starosti a radosti s bábätkom a s puberťáčkou stojí za to.
Idem už asi spať, pápá dobrú noc... 🙂 😉

sbosorka
7. nov 2008

Ahojte, no ja som ešte hore. Už som chcela ísť spinkať, no Tami sa zobudila a vôbec nevyzerá, že by bola unavená 😒 . Dnes zaspinkala už o šiestej tak asi preto.
Tinuska to máte doma určite veselo. Dcérka nemá už aj nápadníka???
No idem skúsiť nejak bambuľku uspať, mali sme dnes návštevu tak som akási unavená 😝 😔 Dobrú nôcku

azurmanka
8. nov 2008

NO nazdarek!!!!Tak ako vikendujete?Ja som rano navarila,rychlo sme poupratovali a sup na nakupy.Presla som cez vikend cele Piestany,dnes Rv a pre Emmku nemozem zohnat pekne zimne topanocky 😠 Jej cislo zo ziadnych schopnych nemaju 😠
Tak uz nam zostavaju len Kosice.Buduci tyzden tam maem ist gratulovat na svadbu,tak skocime asi nieco kuk,lebo aj ne treba.Nevideli ste niekde nieco schopne?
Mati a do kolkej zvycajne pustas malu(velku)von?
Tohto sa ja strasne bojim,ze ako to bude,ked bude mala v puberte,ci to budem zvaladat spravne vychovavat atd... 😖
UZ teraz je drza jak "plostica"tak neviem ako bude mavat s nami neskor 😠
Sbosi,to aj nasa mava,ze sa jednoducho prberie o desiatej a vobec nema v plane ist dalej spat a ja mam vtedy mierne nervy 😀
Teraz mi maly tak hnackuje z ATB,ze ho nestiham ani prebalovat,chudatko moje ☹ a to davam od zaciatku aj probiotika.Vcera som bola kupit este kbalitnejsie,tak snad nam to zaberie ☹

sbosorka
8. nov 2008

Ahooj...no víkend nezačal moc dobre, Tami má dnes zase "super" náladu 😠 . Konečne zaspala.
V noci mi zaspala o pol druhej a to už som bola dosť vytočená a hlavne unavená 🙄 😝 . A manželík si kľudne spal.
😠 Ja som v obchodoch okrem tých na Juhu nebola už asi dva týždne, možno aj dlhšie. Všetko väčšinou kukám na nete. Ja som Tami jedni pekné objednala ale zistila som, že ich nezapne. Je to asi na užšie nožičky 😝 .
Chodíte na nákupy s oboma drobcami??? Nevyvádzajú v obchodoch? Mne je Tamča hneď nervózna.
Chudatko Marco...my sa stále trápime len so soplíkmi a hlavne s odsávačkou. BOJ
Ja sa najviac bojím toho, že keď bude v puberte, tak s nej bude nejaká punk v kanadách a s reťazmi alebo nejaký iný extrém. Keď vidím niektoré decká vonku, no des.

azurmanka
8. nov 2008

No presne sbosorka,aj mam presne z tychto extremov strach.A teraz ani nebies d akej otrasnej partie zapadne 😖 😲
To o pol druhej Tamka zaspala???? 😨 Tak to je riadny brutal!!!!!!!!!!
My sme boli dnes gratulovat na svadbe v Betliari manzelikovej kolegyni,tak sa mala vytesovala nevesticke.
Aj ja objednavam sem tam nieco cez net,ale boty si netrufam,lebo mala ma vysoky nart,tak mametrosku problem 😝

sbosorka
8. nov 2008

No asi aj ja budem už topánočky kupovať s vyskúšaním 😉 .
Snáď dnes v noci bude Tami spinkať kľudne, taká bola nervózna celý deň, azda jej nejdú ďalšie zúbky von.
Už by som tak šla von na prechádzku s malou, ale až v stredu mám ísť na kontrolu a dovtedy sa určite počasie zhorší ☹ .
Objednávaš cez MMA a MMB?

marcela.m
9. nov 2008

Sanky v tescu su uz v akcii o 600sk lacnejsie!Za 1399 sk.

azurmanka
9. nov 2008

Tak skore uzdravenie Sbosi 😉
My ideme zajtra s malym na kontrolu,tak uvidme co nam povie.Ale este stale kasle ☹
Mala by uz maala ist do skolky,tak sand uz bude zdravucka 😉
Dnes mi prisla svygrina aj s malou,tak sme boli skoro cely den u svokorovcov.
Sbosi a Ty sa ako volas?Lebop saom sa pytala ciTa pozna,ale meno malej jej akosi nic nehovorilo 😀

sbosorka
9. nov 2008

Ahoj, no ani sa nečudujem, lebo Tamarku videla asi len 2x 😀 . Volám sa Stanka 😝 . Pozdrav ju odo mňa.
Inak mne už nič nie je, ale môj drahý chce zostať ešte som mnou doma (nechce sa mu ísť na kurz) tak budem musieť trčať doma. No čo by som pre neho neurobila 😅 😉 .

azurmanka
9. nov 2008

To ams dobreho manzelika 😉 Musis to brat z toho hladiska ,ze chce byt s Vami 😉
Pozdrav odovzdam,dakujem 😵

sbosorka
9. nov 2008

No hej..aspoň nemusím byť s malou sama 🙂 . Normálne bol taký rád, že nemusím ráno znova cestovať, no už nejak ten týždeň vydržím doma. Keby som sa nebála kontroly tak by som aj von šla. 😉
Koho máte detského lekára??

azurmanka
10. nov 2008

My mame Beshira a som nadmieru spokojna 😉 A Vy?Predpokladam ,ze tiez,ked ste z juhu,nie?Mala Ti uz chodi za rucky?

sbosorka
10. nov 2008

Aj my, a je fakt milý a nemusím sa trepať až do mesta. Nie nechodí, buchtička malá, ešte sa jej taaaak podlamujú nožičky a vypúča bruško 😀 . Už by chcela, no nevládze sa.
Dnes sme mali zase jednu zo zlých nocí. Biola hore od pol tretej do piatej a to už sme sa s manželom smiali od zúfalstva. Asi vysadím kávu, môže to byť z toho???

cherry01
10. nov 2008

DOKEDY SI NA PN MOJA?

cherry01
10. nov 2008

☹ ☹ ☹ Asi pôjdem nakupovať len so zoznamom 😒 a musím si začať robiť predoperačné vyšetrenia.

cherry01
10. nov 2008

a kukni moje nové fotky...už mám brucho ako fitlopta 🙂 nechápem ako sa v noci otáčam 😀

sbosorka
10. nov 2008

ahoj moja...som asi do konca týždňa, ale v stredu idem na kontrolu tak môžme ísť nakupovať 😀 😎 .
NO ty si už riadne veľkááá, juuuj, tak v stredu??? Okolo deviatej pôjdem k lekárke a doobedu môžme íst. Tami nechám s drahým oki???

azurmanka
10. nov 2008

No myslim si,ze to moze byt aj akvou,ale to by si s tym zasa mala problem pravidelne.Ja som zo zaciatku nepila ateraz pijem iba 3v1,to sa mi zda take slabucke oproti normalnej nescafe.
Ved skus vysadit na par dni a uvidis,co to spravi.... 😵
Aj my sme mali velmizlu noc,maly bol vkuse hore,neviem,co sa zasa deje 😖 😔
Cherry to je riadne bruseno,davaju Ti urcite zabrat,nosit taku tarchu 😀 Mas krasne zachytene tvaricky 😉

sbosorka
10. nov 2008

No skúsim vysadiť a uvidíme. Keď tak rozmýšľam tak vlastne kávu pijem odkedy sa narodila a pijem strašne slabú nescu a musím tam mať veeeľa mlieka, tak neviem či to bude tým. Kúpim si bezkofeínovú a uvidím. 3v1 nemám rada, je to veľmi sladko na mňa, ja vôbec necukrím.
A čo povedal lekár?? už je malý zdravý? nepôjdu mu zúbky??

marcela.m
10. nov 2008

Tak zdravim,aky ste mali vikend?Ja som sa v sobotu uz nervovo zrutila.Vyplakala som sa a vykricala z celeho hrdla...boli tu nasi a mama si to aj s mojim manzelom schytali.Ocko bol nastastie v meste.Neviem ako vy,ale ja uz mam plne zuby tej materskej.Kajka vsade za mnou lezie,neda mi ani vydychnut.Vo stvrtok ma hrozne vecer bolela hlava a este mi prislo aj zle od zemiakovych placiek,a ona ma nenechala ani na sekundu na pokoji.Lahla som si na gauc,ona po mne lezie,skace mi po tom zaludku...na WC ide so mnou,sprchujem sa-ona stoji pri vani...proste uz jej mam niekedy plne zuby-chuda Kajka.Inac ju samozrejme velmi velmi lubim...citim sa ako poviazana s retazami.Vsade s nou...uz uvazujem,ze ju dam do jasli aspon na 4 hodiny,lebo skoncim na psychiatrii.No este stale visi na dide,ta ju ma uz ako cumel,ktory nepouzivame vobec.Neviem,co mam robit...Kamoska,ktora ma asi 5 mesacneho chlapceka,mi pisala,ze by aj chcela druhe dietatko.A ja jej na to,ze ja radsej slucku,ako druhe...Aj vas to tak depta,alebo len ja som "ina",ako hovori moj manzel 😉

tinuska123
10. nov 2008

Ahojte babenky po víkende, ste toho popísali 😉 V sobotu sme mali návštevu, malý sa držal celkom statočne, nepredviedol síce celý svoj repertoár, spočiatku sa tváril ako anjelik, potom mu však už bolo dlho, takže sme sa dosť navlačovali na rukách. Dostali sme nové pyžamká. Marcelka klídek, takéto stavy sú úplne pochopiteľné, je zbytočné tváriť sa ako supermama, aj mamy sú len ľudia a stereotyp pri deťoch je veľmi vyčerpávajúci. A vôbec nie si iná, tiež by som niekedy najradšej utiekla od všetkého...
Ku tej káve ešte, v tehu som pila bezkofeinovú aj keď bol ešte drobec menší, teraz pijem ráno jednu nescu a nejak ho to neovplyvňuje.
Cherinka to bruško vyzerá, že už väčšie ani byť nemôže, iste sa už nevieš dočkať.
Azurmanka pôjdete von? My určite okolo pol tretej, lebo krpec ešte stále spí. Tiež bol v noci asi hodinu a pol hore, veselo si rozprával, usmieval sa, skrátka ani trochu na spánok to nevyzeralo. Normálne mi bolo z neho smiešne.

sbosorka
10. nov 2008

Marcelka neboj, také depky sú podľa mňa úplne normálne. Mne tiež už niekedy z toho trošku šibe. Mne malá nezaspí bezo mňa, keď sa prebudí, tak sa ukľudní len keď prídem ja ku nej a keď ju má niekto iný na rukách tak vystiera rúčky ku mne. Celý deň treba vymýšľať ako ju zabaviť aby sa nenudila a aby som si stihla niečo porobiť. Keď počujem, ako niekto povie, že žene na materskej je super, že nič nerobí tak ma to úplne vytáča. 😠
Ja ťa úplne chápem. Možno musíš Kajku viac brávať medzi iné deti alebo ju daj na pár hodín rodičom.
Zaspávajú vaše detičky samé v postieľke??

tinuska123
10. nov 2008

Oliver nezaspáva ani sám ani v postielke, asi tak. Spí s nami v posteli- lebo pri každom preložení sa budil a zaspával sám len asi do mesiaca, potom bolo treba hojdať na rukách, teraz s prsníkom v ústach, alebo keď už je celkom prepchatý z mlieka, tak zakaždým dávam cumel, ktorý vyplúva a je pri mne pritúlený. Učiť som ho to nechcela, lebo je to veľmi nepraktické a to je ešte fakt malý, čo bude keď bude väčší ani nechcem pomyslieť. Pri dcére som ju len nakrmila, dala pusu, položila do postieľky a odišla. )Ciže každé dieťa je iné a každý skúša niečo čo zaberie, aby tie malé bambuchy zaspali.

tinuska123
10. nov 2008

Ozaj práve som jedla halušky s kyslou kapustou /kyslá kapusta- prvý krát/ tak som zvedavá, ako Oliver zareaguje.

sbosorka
10. nov 2008

No ja som Tami tiež dávala samú do postieľky, no potom prišlo obdobie keď mi bola hore aj desaťkrát za noc a chcela prsník. No to už som fakt nevládala stále vstávať a dávať ju späť. Možno to znova skúsim, len už teraz viem, že to bude riadny krik. Neviem či to zvládnem. ☹ 😝 .
Snáď mu kyslá kapusta nič neurobí. Ja som od začiatku viac menej papala všetko. Si pamätám, že na prvej poradni mi lekár povedal, že nemám jesť žiadne citrusy, nič vyprážané a mastné a pred tým ako som tam šla som mala ráno pomaranč a na obed vyprážané rybie filé 😀 . Akurát sa snažím nejesť orechy a veľa čokolády 😉 .

gianni
10. nov 2008

ahojte
ste sa rozpísali,ja som bola zase v sobotu v Revúcej
včera mi malý ťažko zaspával,dala som si fazulovú polievku 😒 ,možno preto
tie sánky už musím ísť pozrieť,dnes som bola v RV,ale len niečo vybaviť v práci,do mesta som už nešla,chcela som už malého nakojiť doma
no musím končiť bo mám malého na rukách a už je nespokojný

azurmanka
10. nov 2008

No vidim kocky,ze to len ja tu tak poctivo "kojaco"dietujem 😀 Ja nafukovadla uplne vynechavam,citrusy tiez este nic,akurat coko to si fakt neodopustim 😀
Marcelka v prvom rade by som malu odstavila od prcnika,myslim si,ze je najvyssi cas.Lebo inak sa naozaj z toho zblaznis a cim bude mala starsia,tym bude rozumnejsia a odvykanie bude velmi tazke.Kamoska teraz odvykala tak,ze si potrela prsia cajovnikovym olejom a malej to straaaasne smrdelo(to ma fakt taku specificku vonu)a povedala,ze cici je pokazene a vybavene...nieco vyskusaj 😕
Ja neviem,ja taketo dlhe kojenie velmi neuznavam,bo potom su taketo problemy.ja som Emmku kojila do 8 mesiacov,ale to som mliecko stratila optom.Ale teraz ak by som kojila dlhsie tak max 10msiacov a uplny strop 1 rok,ale aj to sa mi uz zda vela..... 😲 tot moj nazor 😀
Mati tak ako kapusticka,uz uraduje????? 😅
Nasi drobci uz hajaju(som zvedava dokedy)Tak snad nas caka lepsia noc ako vcera 😒 😨

tinuska123
10. nov 2008

Práve sme zaspali,počítam, že ešte to definitívne nebude, tak sa idem ešte rýchlo navečerať. Trošku si malý poprdkal, ináč v pohode. Dúfam, že pri ďalšom prebudení nezaspím s ním, lebo sa teším na kliniku Grace. Manžel išiel do nočnej, dcéra je u kamošky- susedky, vychutnávam si chvílky kľudu. 😝 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre