Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

azurmanka
16. jan 2009

No caute kocky.Hihi sbosorka,takze zmorena???? 😀 Ja take absolvovavam kazdyx den,takze som uz asi zvyknuta a niekedy aj dve 😀
No aj ja som uz bola s Veronikou 2x v taku a kupila som Emmke ciapku,ponozky atd...ale chcem si aj ja ist pozriet rifle,len sa tam neviem nejak dostat 😖
Rozmyslam,ze ci si nekupim klokanku Manducu,lebo maly je velmi mrzuty a potom aj ja som z toho nervozna a nosim ho na rukach a vsetko robim s jednou rukou a to je fakt o nicom a krize moje v haji.
Sbosorka Ty si mala klokanku?

sbosorka
16. jan 2009

No jednu klokanku som si kúpila, no hneď som ju šla vrátiť, lebo som ju s Tami na rukách ani zapnúť nevedela 😀 😝 . Tú Manducu som pozerala aj ja, ale aj tak si neviem predstaviť, žeby som Tami nosila tak dlho na sebe.
Marco Ti už sedí sám?? Ja keď si chcem niečo porobiť, tak Taminku dám do obývačky do cestovnej postieľky plnej hračiek, síce niekedy začne strašne plakať, ale nemôžem byť s ňou v jednom kuse.
No jasné, že si zvyknutá, ak takú trasu zvládneš aj dvakrát denne 😀 😉 , aj ja sa musím začať viac hýbať.
Dnes som bola u zubárky, straašne som sa bála a už som bola po 2 hodinách čakania rozhodnutá ísť domov, ale nakoniec som to prekonala. Fakt radšej chodím na gynku ako k zubárke a keď zapla tú vŕtačku už som len na strop kukala. 😀 😀 😀

gianni
16. jan 2009

ahojte
malý už spí,ale asi sa nám predierajú aj vrchné zúbky,viacmenej jeden
priateľ dnes odišiel na tzv.dovolenku,išiel fotiť do Monte Carla rally,keby bolo leto tak mu aj závidím,ta že sme sami,príde až niekedy koncom budúceho týždňa,ale pôjdem do Revúcej k mame,no v utorok sa musím vrátiť bo v v stredu mi treba ísť do poradni
klokanku mám doma ale malý bol v nej asi 2 krát,už mu bude aj malá lebo je do 9 kíl,možno by som ju viac využila v lete,no a na doma sa mi to zdá zdlhavé kým ho tam napracem a potom von a asi by som sa nevedela tak s ním hýbať v kuchyni ,to ho radšej niekde položím ,potom ked mu je dlho tak zas preložím inde,potom kus na ruky......,zbytočne som to kúpila,hm tak čo už

sbosorka
16. jan 2009

Gianni, presne aj ja to tak s Tami riešim. Skúšam čo ju zabaví, raz je v postieľke, potom v chodítku, v hojdačke, alebo len tak v obývačke na zemi, no to väčšinou stále lezie všade za mnou. 😎. Takže Ti je Dodko teraz trošku mrzutý?? No zúbky to je des, už teraz sa bojím, kedy sa začnú nám tlačiť ďalšie.

azurmanka
16. jan 2009

Ja som tiez mala ri Emmke jednu klokanku,ale ta bola o nicom.Aaj ja som doteraz maho tak prekladala,ale teraz je to uz extrem,este len dopapa a to uz nervaci v stolicke pri papani,idem ho dat do jeho hracieho kutika,alebo kam kolvek a uz je strasny rev 😝 Uz neviem ,co mam robit 😕
Jeeej gianni,Tvojmu priatelovi normalne tak tochu aj zavidim 😅
Sbosorka maly mi sedi sam krasne uz od 6 mesiacov a jedneho tyzdna,ale momentalne nam ani to nepomaha,som bezradna 😨

sbosorka
16. jan 2009

Ale ani pri klokanke ešte nemáš zaručené, či Ti v nej bude chcieť byť. Lebo zase škoda peňazí keď už o pár mesiacov Ti začne chodiť a možno má len teraz také obdobie. Najlepšie by bolo keby si si vedela, len od niekoho požičať a vyskúšať.
Takto toho veľa cez deň nestíhaš porobkať, a tým bolestiam v krížoch sa nečudujem.
Babenky aké máte plány na víkend?

marcela.m
18. jan 2009

Tak caute,my sme chceli ist na Hradok kupata sa aj s kamoskou,ale muz jej ochorel,tak to padlo,a samym sa nam nechcelo.Nakoniec sme boli doobeda na Juhu a v Taku som si kupila dlnu vetrovku za 602 sk.Fakt tam maju rifle za 150sk zo 700sk ci kolko.Len su bedrove,a mne nepristanu,vyzeram ako podrezana.Skoda.Aj na deti mali krasne vetrovky za 150sk.Mala som chut kupit Kajke,ale bolo velke cislo a manzel povedal,ze nevieme,aka bude na rok velka.Prave mi volala mama.Tak som to skratila 🙂 ,lebo ona je nezastavitelna.Tak idem dalej.Peknu nedelu prajem.My budeme mat poobede navstevu.Laco je do 15h v praci.

marcela.m
18. jan 2009

A este ma napadlo,my uz musime tento rok zapisat Kajku do skolky.Vy kde mate deticky tu v RV.Ste spokojne?My uvazujeme o Pionierke,lebo to je nam blizko,Laco robi v BFZ Trio,tak to ma kusok a ja neviem,kde sa zamestnam.Aj Zeleneho Stromu je blizko,ale tam su vsetky deti v jednej triede-vsetky vekove kategorie,tak neviem.A posledny rok by sme ju museli dat do inej,lebo oni nechodia ten posledny rok do skoly atd.Aj Stitnicka je vraj dobra.No neviem.Asi bude najlepsie si ist pozriet skolky.Na co by som sa mala pytat?Vdaka.

niki29
19. jan 2009

Zdravim Roznavu pridavam sa k Vam mam jednu dcerku Veroniku volame ju Nika ma 2 roky aj 9 mesiacov. V marci by mala ist do skolky ale este nevieme . Podla toho ako pojdem do prace. Manzel je vojak takze sme dost casu sami. Inak my sme z Kysuc takze zabava.

sbosorka
19. jan 2009

Ahoj niki, vítam Ťa
...môj manžel je tiež vojak...Už dlho bývate v Rv? Zvykla si si tu??

azurmanka
19. jan 2009

Caute kocky,Nika vitaj 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀

Sbosorka ja som tu manducu nakkoniec objednala,lebo dufam,ze ju vyuzijem aj na jar na tury a tak....mala by mat nosnost az do 20kg.
My sme mali vijkend v pohode.sobota u svokrovcov na obede,lebo svokra robila pirohy,co ja zboznujem 😉 a potom prechadzka a podvecer a aj vecer navsteva dalsia 😀 .
Vcera sme sa boli sankovat pri pionierke a potom sme boli u Niki29 na navsteve,pravda Niki 😀
Emmuska mi zasa chorlavie,taks om ju dnes ani nedala do skolky,zatial len pokasliava,tak sand sa nam to nezhorsi... 😠
Ta skolka nam dava riadne zabrat 😠
A Vy ako?

Marcelka mne mala chodi na Stitnickua vrelo odporucam,az na par drobnosti som velmi spokojna a chodime aj na anglictinku,takze super.
A jedine v Roznave je zaradena do projektu zelena skolka....skus najst na nete co to zahrna,nechce sa mi rozpisovat....Ale o to by az tak neslo,skor o tu anglistinu,ale aj pani uc.su fajn.Ja som naozaj spokojna 😉

sbosorka
19. jan 2009

Azurmanka, tak Ty si dokopy ani nebola doma cez víkend 😀 😉
Emmuška má nejak riadne oslabenú imunitu ☹ , snáď to nič nebude. Nás včera prepadla celá manželova rodina. Taak ma za tým hlava bolela. Boli tu aj naši, takže 13 ľudí pokope a keď si predstavím, že na oslave tu budeme ešte o 2 viac, tak z toho vážne začínam mať strach. No snáď to pár hodín vydržíme.
Idem dať tej mojej hladoške papať..už sa pomaličky s jedlom skrývam..ona by snáď jedla vkuse.

marcela.m
19. jan 2009

Ahojte,
tak vitaj niki29 🙂 Uz aj my musime prist niekedy k vam.Manzel robi tento tyzden poobede,takze sme od12.30 do neskoreho vecera /22h/ same.Zajtra bude doma,ale poobede pride kamaratka,ktoru ucim francuzsky.
Azurmanka,a ake drobnosti ti vadia v skolke?Mozes aj do IP,ak nechces pisat verejne.Ale asi nikde to nie je dokonale.
Ja sa snazim ucit na prijimacky na VS.Dufam,ze sa mi niekam podari dostat.V nedelu pojdem s nasimi do KE na cely tyzden.Konecne.Babka by mala nastupit do nemocnice,tak mozme ist.A Laco bude mat nocne,takze moze spat kolko chce 🙂 Ako ho poznam,cele dni prespi.

gianni
19. jan 2009

ahojte kočky
vítam niky29,čítam že jednej manžel vojak,druhej,ja som tiež vojačka,no skoro ako na vojne 🙂 ,vaši manželia sú od chemikov?lebo tích velmi nepoznám
marcela.m, ty vieš francúzsky?je to krásny jazyk,si chodila na nejaké kurzy alebo si tam aj bola?
ja mám na návšteve moju mamu,chceli sme ísť do Revúcej ale sa bojím ked sú také šmyklavé cesty a ešte aj nasnežilo,hlavne kvôli malému že keby sa niečo stalo,hádam v stredu,ale hlásia zase dážď,no futr dačo

azurmanka
19. jan 2009

Maci Ty vies po francuzky?????To je nadherny jazyk 😉 A na ako vysku sa chystas?
Gianni Ty si vojacka,?To som ani nevedela
😕
A ozaj,ako Tvoj maly?Poslucha?A ake mate noci?
Sbosorka u Vas to muselo byt vesele 😀 Tolko ludi po kope v takom malom bytiku 😀 Ale vzdy lepsie,ked je rodina pokope,akoby ste sa mali obchadzat,no nie?

sbosorka
19. jan 2009

No môj je pri chemikoch 🙂 ...gianni prečo si sa rozhodla ísť k vojsku..môj drahý stále na to tam nadáva, že je to jeden chaoz.
Azurmanka, NO či to bolo veselé ani neviem, ale hlučné určite. Dokonca môj otec sa ma dnes spýtal, či to ozaj myslím vážne s tou hromadnou oslavov, vraj ho celý večer bolela hlava 😀 😀 😀 .
Je to dobré, že spolu super vychádzame ale aj rodinu treba dávkovať opatrne 😎 . Zajtra idem kuknúť tehotnú kamošku na PN a trošku ju rozptýliť. Možno bude musieť ísť na rizikové, ale aspoň si oddýchne od roboty v ktorej má riadne veľa stresov.

niki29
19. jan 2009

ahojte tak som sa aj ja konecne dostala na net ... moj manzel ked pride z prace tak vyuziva internet a ja sa sem akosi nedostanem . Ano je aj on u chemikov a v Roznave sme si uz celkom zvykli. Mam tu dost kamosiek ale Azurmanka je ta najlepsia je ako moja sestra. Takze kvoli nej sa my v Roznave celkom paci.

niki29
19. jan 2009

Moj manzel je celkom spokojny u vojska ani sa moc nestazuje. no nema ani moc na vyber este ma zavazok neakych 5 rokov - odvtedy ako skoncil vysoku skolu. Tak musi posluchat.

gianni
19. jan 2009

no som tu zas, ešte stále som odbehovala k malému k postielke,cez deň je zlatý ale večer nevie zaspať,to budú tie zúbky,už sa mu aj jeden hore prerezal ale ešte sa mu tlačí druhý,chudák malý,som ho dokojila a hádam už bude spať
že prečo som sa rozhodla k vojsku? predtým som pracovala v Revúcej v jednej rešte,ale to nebola zaplatená robota,nabehala som sa ako kôň a mala som ledva na zaplatenie účtov,v tom čase ešte pracoval môj priateľ tiež ako vojak v Jelšave,tak som si dala žiadosť ,momentálne je už na výsluhovom dôchodku(po 15 rokoch),tiež aj jeho švagor,ale on pracoval na Sliači,teraz pracuje priateľ v RV na STK,hned vedla kasární tak máme aspoň spoločnú cestu,je pravda že väčšinou je tam chaoz,vždy sa niečo deje ale kde tolko zarobím?priateľ ma niekedy musí krotiť ked začnem doma hrešiť a nadávať že som horšia ako chlap 🙂 ,ale aspoň to vie pochopiť ked tam aj on pracoval,

niki29
19. jan 2009

takze uz pracujes. Ja sa chystam do prace ale este stale som neni rozhodnuta ... Mala by som nastupit do nemocnice vies zdravotna sestra. Ale neviem ci este nepotihanem do septembra aj ked uz by som rada isla do prace.

niki29
19. jan 2009

Na jednej strane by som rada isla do prace na druhej strane som neni este pevne rozhodnuta. Mala sa pyta do skolky ale ci tam bude chciet chodit aj potom tak to sa este len uvidi.

sbosorka
19. jan 2009

Gianni no to máš pravdu, v tomto okrese je to naozaj dobre platená práca, veľa možností tu nie je 😒 . Minule som čakala manželíka pred útvarom a počula som niektoré baby-vojačky nadávajú a hrešia..no sila...
Niki a ty neplánuješ druhé bábo??

nika_ke
19. jan 2009

ahojte zienky,
prisla som vas aspon pozdravit 😉
to je skoro kazdy v RV vojak, ci je to len nahoda, ze ste sa tu zisli? 😕 😅

ahoj nika, ake krasne meno si dala dcerke 😵

gianni, dodkove zubky sa teda poponahlali, davas mu nieco na dasienka proti bolesti?

marcela, obdivujem ta, ze ovladas francuzstinu 🙂 znie tak krasne, hlavne ked nou rozprava nejaky sympaticky francuz 😅 ale pre mna to je spanielska dedina ☹ ktora cast francuzska sa ti paci najviac?
pariz patri medzi moje najoblubenejsie miesta... vznikla tam nasa bambulka 🙂

sbosorka
19. jan 2009

No v RV je asi naozaj vojak každý...stále sa s manželom smejeme, ža najviac sa ich stretne v Tescu po výplate 😀 😀 😀
Nika_ke vy ste boli na svadobnej ceste v Paríži?? To musela byť romantika 😕 😉

gianni
19. jan 2009

jój niki29 ešte nepracujem možno to tak vyznelo ked som písala príspevok,nastupujem v septembri a malý pôjde do jaslí,dúfam že všetko bude o.k. a nebude chorľavý(až tak veľa),teším sa už na ľudí z práce zopár krát som bola aj v robote na kávu,ale ked si predstavím zase ten chaoz a to všetko tak možno ešte budem ľutovať že som neostala dlhšie doma ,ale táto samota ma tu ubíja,
nika-ke,na dasienka mu nedávam nič,niečo som čítala o nejakom géli že sa dáva,ale ja mu klasicky len hryzátka

sbosorka
19. jan 2009

Gianni a nebude ti ľúto, že tak skoro dáš Dodka do jaslí?? Mne by sa to zdalo strašne skoro, ešte že pracujem doma a nemusím sa nikam ponáhľať.

nika_ke
19. jan 2009

sbosorka, nie, na svadobnej ceste sme boli v egypte. prvykrat v parizi som bola na takej predsvadobnej dovolenke 2 mesiace pred svadbou, muz tam vtedy pracoval 4 mesiace vkuse 😖 povodne sme planovali, ze sa v parizi aj vezmeme, ale nechcelo sa nam vybavovat papierovacky. nasa Richellka sa nam zadarila na spolocnej sluzobnej ceste 2 roky po svadbe 🙂

tesco 😀

sbosorka, nepostrehla som, ake darceky mas nachystane pre Tamarku na prvy rok?

sbosorka
19. jan 2009

Škoda, že ťa odradili papierovačky, mohlo to byť fakt super. Tvoj manžel tak veľa cestuje? a čo robí??
Ešte netuším aké darčeky...chceme zariadiť detskú izbu tak asi niečo do nej, momentálne má Tami všetko čo potrebuje.
Čo dostala Richelka k 1. narodkám?

gianni
19. jan 2009

sbosorka, pár stránok do zadu som asi spomínala môj prípad že tu do Plešivca som sa len prisťahovala a nikoho tu nepoznám,strašno mi chýba spoločnosť ,nebaví ma ani chodiť na prechádzky fakt to robím len kvôli malému aby bol na čerstvom vzduchu,už sa nemám ani kde prechádzať,v Revúcej mám kamarátky,tak aj preto chcem ísť už do práce že budem medzi ludmi a malý tiež medzi deťmi,tu by bol sám,bolo by to asi horšie aj pre mna aj pre neho,myslím že by sa na mna velmi potom naviazal,asi tak

sbosorka
19. jan 2009

Gianni tak to sa potom nečudujem, tá samota doma ozaj neni dobrá ani pre teba ani pre Dodka. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre