Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

vevusiatko
27. jan 2009

ahoj tinuska 🙂

nika_ke
27. jan 2009

ahojte zienky,
prisla som vas pozdravit 😉
nam velmi pomohlo, ked bola Richellka cca 6 mesacna, ze sme chodili do MC na cvicenia s rehabilitacnou sestrickou a ona nam pekne ukazala, ako chytit babo za nozicku a pomoct mu presupnut sa z chrbatika na brusko. Tie co mate uz druhe babo, tento hmat isto poznate, ale ja som cumela ako puk 😀
ja si myslim, ze niekedy sa mozete aj na hlavu postavit a deti zacnu robit veci (pretacat, chodit, hovorit) az ked pride ich cas 😉
napr. my sme si mysleli, ze nasa mala nevie sama sediet a v 7 mesiacoch na prehliadke nam dokina ukazala, ze aha ako pekne sedi... pretoze len sedela a ricala na plne hrdlo 😀 doma ju nebavilo len tak sediet, stale sa na bruchu natahovala za hrackami a takto nas osalila 😅 a tiez sa jej nejako extra nechcelo otacat hoci to vedela, najradsej lezala na boku s podopretou rukou. A 1. zub jej vysiel po 10.mesiacoch.
takze baby klud, netreba deticky porovnavat, hoci aj ja stale citam "terminove" babatka, ci nie sme pozadu 🤐 🙂

vevusiatko, nasa mala schudla v porodnici 500g ☹ neboj, ona to dozenie 😉

vevusiatko
27. jan 2009

nika no hej len ona ani doma nepriberala velmi takze teraz musi papkat aj umele mliecko ale tak uz sa tym netrapim hlavne ze sme obe spokojne 🙂 Mne sa mala pretocila z bruska na chrbatik ked mala mesiac aj nejaky tyzden,vtedy sa otocila asi aj 5x a odvtedy to neurobila asi zlenivela 😀 😀

azurmanka
27. jan 2009

Baby,ale pisete o dusu 😀 😀 😀 😀 No Tinus vitaaaj!!!!!Aj Nika!!!!
No Nika ke ja neviem nic o nijakom hmate na pretacanie a to uz mam starsiu dceru 😀

Fialkova ,oze byt.....to bola aj moja najoblubenejsia farba v detstve 😉

Pupocnikovu krv nemame...za vakciny sme dali nehorazne peniaze,vtedy sa za jednu doplacalo 1700Sk,parada,nie?Ale co rodic neda za to,aby to bolo pre dietatko menej bolestive,no nie?

Vevus to pretacanie tak skoro je len nahoda,aj mne to maly robil a lekar povedal,ze to je len nahodne a nim nepodmienene....

Idem daco robit,kym deturence posluchaju 🙂

niki29
27. jan 2009

ahojte kocky tak co porabate - my len tak sedime pozerame telku hrame sa s malou , . No dnes je neskutocne zla robi si co chce a neposlucha Dufam ze zajtra bude mat lepsi den. Ahojte kocky a pekny vecer.Mne dnes bezi panelak takze hor sa pozerat. 😀

sbosorka
27. jan 2009

Čaute ženušky...
Tinuša no konečne si sem nakukla 🙂
Dnes si už ani ja nenechám ujsť panelák, dúfam, že Tamarka rýchlo zaspinká, lebo dnes spala dokopy len pol hodinu..ja ozaj neviem, čo jej je 😲

nika_ke
27. jan 2009

azurmanka, skus sa spytat najblizsie doktorky 😉 robi sa to presne tak isto, ako sa dietatko samo obracia - lezi na chrbatiku, pravu nozicku mu pokrcis k brusku, za zadocke v bedrovom klbe pomaly obratis do lavej strany, trup by malo dietatko otocit uz samo - tak zhruba som sa ti to pokusila vysvetlit 🙂

my s malou sme tu asi jedine ruzovucke 😅 no a co 😝 este tak rok jej budem vyberat oblecko ja a potom si bude moct vybrat, co len chce. aj teraz uz obcas vystraja, ze si nechce obliect to co jej vyberiem, ale co si vyberie ona sama 😖
na tmavom obleceni sa mi nepaci to ako strasne pusta farbu, prvy rok som nic take malej nedavala. az minulu jesen som jej kupila v h&m tmavofialove nohavice a tiez strasne pustaju 😖 naivne som si myslela, ze znackove nebudu pustat

pupocnikovu krv nemame, s vakcinou proti pneumokokom sme pockali do jari a vysla nas 95 Sk

panelak by som si pozrela aj ja, lenze uspavam malu od 20h do 20:30, zaspi iba so mnou, ani ocka nechce 😖

azurmanka
27. jan 2009

No tak uz konecne sedim,som si zacala fajnove roboty,odmrazovat chladnicku a mraznicku a acistit sporak 😒 😒 😒 😒 Otras!!!!

azurmanka
27. jan 2009

Nika takze ziadny Panelak?To je skoda,lebo je to fakt dobry serial.Keby bolo zajtra v pohode,dame stretko?

sbosorka
27. jan 2009

Azurmanka, to len tak si sa pustila do takej roboty??? Ja sa musím na také niečo aspoň jeden deň prehovárať 😀 😝 Mne sa už dnes nejak nič nechce a to som chcela ešte navariť na zajtra. 😒
Panelák je super..už som sa nevedela dočkať kedy to znova spustia a ešte mám rada aj ordináciu 😉 .
Kedy chceš ísť zajtra von?

sbosorka
27. jan 2009

Nika u nás je to s uspávaním rovnako...stále zaspáva len so mnou...drahý ju ešte ani raz neuspal, hoci sa o to pokúšal, ale vždy sa pri tom ešte viac rozjašila.

azurmanka
27. jan 2009

Do urciteho casu aj mala chcela zaspavat len so mnou,ale potom som par krat isla s babami von a naucila sa aj s ocinom a teraz ja uspavam Marca a aon Emmku,takze super.
No neviem este,uvidim,ako na tom bude Marco,ale snad uz lepsie a o kolkej...skus navrhnut..Vies ako zhruba spavame,okolo desiatej a potom o druhej..

azurmanka
27. jan 2009

Hehe,s tou robotu je to tak,ze sem tam si zmylsim a idem na to.A hlavne ked mam dostat mrchu,A bolo mi dnes podozrive,ze od rana som v upratovacom svungu a vecer uz mi to bolo jasne 😖

sbosorka
27. jan 2009

😀 😀 😀 Tebe sa chce vtedy upratovať??? To akože 5 dní máš chuť upratovať?? Ja som vtedy pažravá 😔 aj teraz mi začína obdobie pažravosti 😀 .
Tak si dajme stretko okolo pol druhej, druhej...doobedu idem ku kamoške. Príde aj Nika???

nika_ke
27. jan 2009

no, panelak sa dnes nekonal, mala zaspala az o 21h 😒 ale uz sa tesim na dalsiu seriu ordinacie, tu si pozriem hoci aj z archivu na dalsi den, ak vecer nestiham 🙂
kedysi daaavno uspaval Richellku 2x do tyzdna pocas ordinacie moj muz, ale potom sme sa prestahovali do tornale a nejako sa to zvrtlo 😒

azurmanka 😨 to je pre mna vikendove upratovanie 😀
najviac ma vie nastvat moj muz, ked vydrhnem sporak a on mi ho este v ten den zaspini 😠

sbosorka, co sa chystas varit? hod inspiraciu 😉

sbosorka
27. jan 2009

Nika ešte presne neviem čo, ale niečo z baklažánu. Nechám si to už len na zajtra a zavolám kamoške čo by som z neho mohla urobiť. Ona chodila asi 3 roky s vegetariánom, takže má skúsenosti 😀. Alebo skúsim na nete niečo nájsť.
Vy sa čo chystáte zajtra variť??

azurmanka
27. jan 2009

No maly mi nejak pokasliava prave pocuvam ..... ☹ ale ak,tak kludne o pol druhej mozme.Mal a Tvoja uz bude hore?Ci seste len pojde spat?
Ja som dnes robila kuracie prsia zapekane so sunkou ,smotanou a syrom+ ryza a rajcinkova polievocka 🙂

azurmanka
27. jan 2009

Ja robievam take cestovina z baklazanu,podusim ho na olivovom oleji spolu s inou zeleninou...olivy,rajciny,paprika,brokolica,podla toho,co mas doma,das korenie na zeleninku grilovanu,alebo staci iba sol a oreganom a ked chces,mozes,ale nemusis to podliat so smoTanou na varenie a zmiesas s cestovinami,posypes syrom.MNAM,JA TO ZBOZBUJEM 😉

nika_ke
27. jan 2009

baklazan som v zivote nerobila, ale mozno skusim azrumankin recept, vyzera to jednoducho 🙂
ja budem robit vajcovu polievku, drahy si zapytal a druhe netusim 😨 ak ma neosvieti, tak asi vytiahnem z mrazaku kuracie sote

sbosorka
27. jan 2009

To môže byť dobrééé. To vyskúšam zajtra, len doobedu musím dokúpiť zeleninku, lebo mám len brokolicu. A ten baklažán nakrájaš nadrobno???
Keď pôjdem doobedu von tak určite si v kočíku zdriemne a nebude mi chcieť naobed spať, takže si môže pospinkať na poobedňajšej prechádzke. Snáď bude zajtra Marcovi lepšie 🙂
Ja som robila dnes plnené šampiňóny a som myslela, že budú aj na zajtra, no len sa tak po nich zaprášilo 😀

azurmanka
27. jan 2009

No toto mas hotove za pa minut. ano,to nakrajas na pasiky,alebo na kocky,ako sA Ti viac paci 😉
Plnene sampiony?Smazene?

sbosorka
27. jan 2009

Nie zapekané v rúre. Nožičky som upražila s cibuľkou a mrazenou zeleninkou a naplnené posypala tvrdým syrom 😉 mňam
Vonku riadne fúka vietor 😖 , len nech zajtra takto nefučí.

azurmanka
27. jan 2009

Jeeej,tak to chce recepis 😉 Idem haji,lebo Emmka mi uz sedi na kolenach,ten jej soanok 😒 Dobru

sbosorka
27. jan 2009

Dobrú nôcku...nech Ti spinkajú drobci pekne až do ráááána. 😉

tinuska123
27. jan 2009

Ahojky, tak som čítala vyše hodiny, čo ste popísali, zhruba som už v obraze... Bubáčik zaspal o deviatej, teraz pred chvíľou bol hore, čo ja na neho super. Dcéru mám na lyžiarskom, manželíka v nočnej, tak som mala času čítať. Ale ako pozerám na hodinky, asi je aj čas ísť spať. Tak dobrú noc všetkým.

sbosorka
28. jan 2009

Dobré ránko ženušky...asi na mňa niečo lezie..som jak oťapená, bolí ma hlava a strašne ma šteklí v nose 😒 .
Po polnoci som aj zistila, prečo som včera bola taká pažravá a zjedla čo som videla. Neznášam týchto 5 dní v mesiaci. Takže ma bolí aj brucho a kríže.
Navyše počasie je na trt a Taminka je mrzutá a od siedmej len piští. No krásny deň sa nám črtá 😠 .

azurmanka
28. jan 2009

Dobre ranko kocky,tak ako sa mame?Sbosorka takze sme na tom rovnako,ja nevladzem ani malejho nadvihnut,krize v kely a brucho ani nehovorim 😖 😖 😖 😖
Sbosorka hadam nebudes chora 😨 😨 😨 😨 😕 😕 😕 😕 😲

sbosorka
28. jan 2009

Tak to dúfam aj ja...už som si navarila 0,5 l čaju na prechladnutie, tak hádam zaberie.
Môj drahý sa už teší, že pôjde so mnou na OČR 😠 . Aj na Taminke som ráno počula, že je zachrípnutá, tak dúfam, že sa to nezhorší.
Takže budeme tieto dni prežívať rovnako 😀 😀 😀 Ako je možné, že niektoré ženy to nedostanú aj 2 roky kým koja.
Ako je Marcovi?? a akú ste mali noc?

azurmanka
28. jan 2009

Noc sme mali prisernu,maly sa dost budil 😠 Ale zda sa mi,ze uz mu je llepsie.Maly mi na nieco klikol a mam vsetky pismena velke a tym celu stranku roztahanu 😠 neviem co s tym do kelu.
Takze von sa asi nejde,co?

sbosorka
28. jan 2009

😀 To mne tiež Taminka zvykne prestavovať jediným klinknutím a kým som na to prišla tam mi to trvalo. Daj si hore zobraziť a voľkosť textu a daj si strednú 😉 .
Idem zrušiť aj stretko s kamoškou, lebo kým takto fučí tak s ňou von nechcem ísť. Ešte chytí nejaký prievan. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre