Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

sbosorka
15. okt 2008

Ahojte 🙂 . Dnes bol celkom fajn deň, konečne sme mohli ísť už von a tak sme boli pri starkých v Slanej a pomohli sme pri vyberaní zeleninky 😉 Noo mne by sa tiež zišlo umyť okná a aj veľké upratovanie spraviť, ale to by som potrebovala aby mal deň viac ako 24 hodín 😀 . Už takto chodím spávať najskôr o polnoci ☹

azurmanka
16. okt 2008

Tak to Ti verim,aj u nas je to tak.A hlavne mam pocit,ze nic ine nerobim,len zehlim a periem a zehlim a periem..... 😀 A cia si Ty za slobodna?Ja verim tomu,ze moja svokra Vas bude poznat,ona pozna snad kazdeho zo Slanej 😀

sbosorka
16. okt 2008

No to mi hovor..ja žehlenie neznášam a čo sa dá to nežehlím 😀 . Mne sa skôr zdá, že som celý deň za pc, mám živnosť, takže žiadna materská dovolenka nebola 😠 ☹ . Za slobodna som bola Beňová 😎 . Nechýba
Ti, že nemáš na blízku rodičov??

azurmanka
16. okt 2008

Chyba a velmi,ja som vyrastala iba s maminou a o to pevnejsi vztah bol medzi nami a toto odlucenie mi dava zabrat,aj ekd som si uz ako tak zvykla,ale je to tazke...No ale co uz "laska hory prenasa" 😀
Aha,takze Ty pracujes?????A to ako vsetko stihas?Mas moj obdiv... 😉

gianni
16. okt 2008

ahojte
sbosorka:no dá sa povedať že priateľ je už fotograf,snaží sa,baví ho to,ale strávi vela času pri pc úpravou fotiek,bol už fotiť aj na Sardínii,má aj svoju stránku,môžte kuknúť www.dodo-foto.sk ,ale sú to väčšinou autá,možno vašich chlapov to bude skôr zaujímať,ale máme tam aj nášho hafana
no tie okná by sa aj mne zišlo poumývať,joj sa mi nechce,ale hlavne kedy?

sbosorka
16. okt 2008

azurmanka veru pracujem, aj keď už som to viackrát oľutovala. Niekedy to tak na mňa príde, keď som už úplne unavená a poobzerám sa okolo seba a vidím, čo všetko ešte potrebujem stihnúť, no je to o držku niekedy naozaj 😀 . Ale na druhej strane peniažky sa stále zídu a už keď som to zvládla do teraz, tak už si nejak poradím 😎 . A nemysli si, že všetko stíham...robím len to čo už fakt horí 😉 a poväčšine je to v noci.
gianni stránku som si kukla, hafánek je strašne zlatý..má také smutné oči. Takže on sa volá gianni???

gianni
16. okt 2008

hej celým menom sa volá Gianni Aquila Bojnice,meno na MK som si už nevedela dať aké, lebo už bolo všetko možné ako Jana,Janka...,oči možno vyzerajú byť smutné,lebo ich mal operované a má trošku nižšie zošité dolné viečka,pred tým ako som otehotnela bol na 1 mieste(pravdaže po priatelovi 😉 )on,no teraz určite Dodko,ved predtým spával v dome ,teraz musel vonku,teda do kotolne,lutujem ho ale čo už,ja mám strašne rada psov

azurmanka
17. okt 2008

Aj ja mam rada psikov,ja som si kupila Kokrspaniela anglickeho este ked som byvala u nasich,no a ked som sa odtahovala,tak som ho tam nechala a nasi ju maju starsne radi,ale aj sa hnevaju,lebo som ju naucila tiez byvat vo vnutri a je s tym dost starosti 😲 ,no co uz,ale aspon im je veselsie 😀
Sbosorka a co robis,uctovnictvo?

sbosorka
17. okt 2008

ahojte ženičky 🙂 😀 .
azurmanka, no Ty si snáď jasnovidka 😀 😀 😀 , noo účtovníctvo, mám 7 firiem ☹ .
Ja som stále chcela psíka, ale ako môj drahý vraví, neviem kedy by som stíhala aj to. Tak možno keď bude Tamarka väčšia. 😉
gianni a hafánek nežiarli, keď už nie je on stredobodom tvojej a priateľovej pozornosti??? My keď ideme s Tami na návštevu ku kamoške tak jej Happy ide zošalieť, že sa jej nevenujeme. Stále sa snaží hocijako k Tami dostať. 😀

gianni
17. okt 2008

ahojte,
no zatiaľ asi nežiarli,i ked prídu do styku len na dvore aj to je malý v kočíku, alebo ho mám na rukách,tak mu ovonal nožky,uvidíme ked bude malý chodiť,budem musieť dávať velký pozor,aby mu aj nechtiac neublížil,predsa je len dosť velký

azurmanka
17. okt 2008

No vidis,aky presny tip 😉 No 7 firiem,tak to je naozaj viac nez sdost popri malej.
No veru gianni,to veru budes musiet davat pozor.
Dnes mi maly spal 2 hodky doobeda ,co som totalne zizala,ze ako dlho a poobede iba 15 min.Ale bol dobrucky,ani som nevedela,ze ho mam. 😉 Tak na tak malo spanku je to fakt obdivuhodne. 😉

sbosorka
17. okt 2008

Mne Tami spala cez deň tak dokopy hodinku a teraz od ôsmej spinká. Bola taká unavená, že ani nepočula ako sa v obývačke bavíme s návštevou 😀 . Snáď jej to vydrží celú noc.
Kým je bábo malé tak je to super...kde ho položíš tam ho nájdeš 🙂 😉 . Teraz treba len striehnuť.
Azurmanka, pri tých tvojích schopnostiach určite aj uhádneš koľko mám rokov 😀 😝 .
Gianni možno z nich budú tí najväčší kamaráti 😉 a hafánek ti bude Dodka strážiť 😎 .
Prajem vám dobrú nôcku. 🙂

sbosorka
18. okt 2008

azurmanka nemá Tvoj manžel sestru Ivanu?? 😉

azurmanka
18. okt 2008

Uhadla si!A te vek....tak to si naozaj netrufnem....No skus mi pomoct 😉

sbosorka
18. okt 2008

Mám 25 🙂 aj keď minule si jedna mamička myslela, že som Tamarkina staršia sestrička 😎 . Aký ste mali dnes deň babenky???
My sme boli na takej menšej oslave narodenín a Taminka bola celý deň taká veselááá...bláznila sa s bratrancami a sesterničkou..boli takí zlatí. Večer úplne unavená zaspinkala a ja práve varím jabĺčkovú výživku 😀 mňam 😝 .

azurmanka
19. okt 2008

Tak to sme rovnako stare.A co keby sme dali stretko?A ozaj,Ty poznas Ivanu?My sme boli vcera na hriby v lese a to aj s kocikom,bola to fakt sranda.Ale neslo tam o tie hriby,ale o tu srandu 😀

sbosorka
19. okt 2008

Jasné, Ivanu poznám. Predtým kým ešte chodila s bývalým zo Slanej tak som ju stretávala častejšie, potom už pomenej, ale Tvojho muža som asi v živote nevidela 😎 . Len sa mi na jednej fotke zdalo, že mi strašne niekoho pripomína, tak som dala foto kuknúť manželovi a on ho poznal 😉 .
Na hríby s kočíkom??? Tak to musela byť vážne sranda. Inak dnes sme videli celú Vašu rodinku. Šli sme do Betliara do parku a Vy ste šli po ceste smerom ku kúpalisku 😀 😝 .
Na stretku sa môžme dohodnúť, síce tento týždeň to budem mať viac nabité kvôli práci 😠 , ale určite sa voľný čas nájde. 😀

azurmanka
20. okt 2008

No SLI SME DO SAUNY NA SMYKACKU.Emmka sa zboznuje smykat.Mas nove foto v pase,vsak?No Ivi zije teraz v Cechach a ma 1,5 rocnu dcerku 😉

sbosorka
20. okt 2008

To viem, keď bola naposledy doma s Viktorkou, tak sme sa náhodou stretli v Slanej. Noo mám nové foto, to predtým už bolo staré, ešte z promócií 😀 a hlavne bolo bez Tami 😉 .

azurmanka
20. okt 2008

Aha,cize Vy sa dokonca poznate osobne,hej?

sbosorka
20. okt 2008

No áno 😉 😀 . Inak nejak tu diskutujeme už len my dve 😀 . Aký si mala dnes deň? Kedy ti začala Emmka štvornožkovať?

azurmanka
21. okt 2008

No veru uz len my dve.Ale nechapem preco sem nikto z Rv nechodi.Vsetky mesta ficia o dusu a tu len my. 😠
No nasa Emmulka zacala stvornozkovat az v 10 mesiacoch ,ale uz od 8,5 mesiaca chodila za ruky.
Vcera bolo celkom fajn.som bola doobeda urobit inventuru v nasom pube(Retro pub) a potom doma zehlila.O tretej pre Emmku do skolky a potom na namestie,ku svokrovcom a domov 😉
A Ty?Aky zvyknete mat rezim dna?

azurmanka
21. okt 2008

A Tamka uz stvornozkuje?

sbosorka
21. okt 2008

V RV je celkovo dosť nuda, ale na to si si už si aj zvykla. Náš režim dňa je skoro stále rovnaký. Okolo siedmej budíček, ranné kojenie a ešte sa ju snažím prehovoriť, aby trošku pospinkala 😉 väčšinou bez úspechu. Potom sa ona hrá v postieľke a ja lietam po byte, aby som stihla popratať, kým ju to baví 😀 .
Potom desiata a spánok, alebo naopak. Spí asi tak hodinku, to sa snažím účtovať, ale väčšinou stihnem len popísať na nete a kuiknúť niečo pre Tami.
Potom obed a prechádzka von. Spánok, olovrant a večer zvykne zaspinkať do ôsmej.
Potom do nocíi dobieham čo som nestihla 😀 😎 .
Ešte neštvornožkuje, asi sa nevládze buchtička malá. Len sa dá na štyri, pohopká a ľahne naspäť. Na nôžky sa dvíha ale neprekladá nôžku pred nôžku. Dnes je od rána nejaká podráždená, asi z toho počasia.
Retro pub je vedľa Átria však?? Ty celkom fajn všetko stíhaš, ja si zvyknem napísať plán čo chcem stihnúť ďalší deň, ale nič mi nevychádza, stále som akoby pozadu. 😀 😝

gianni
21. okt 2008

čaute baby
už som tu ,ale nejako nestíham,ked malý spí tak som s ním vonku a ked je hore tak papáme,hráme sa ,behám po byte,ideme na chatu,alebo som v RA,niekedy zase v KE,no furt dačo,zajtra ideme zase do Revúcej ku strarkej ,ale ja hlavne ku zubárke na preventívku 😒 ,zachvílu sa nám mení čas,tak uvidíme či sa nám poruší aj denný,alebo nočný režim
zatial sa majte,idem vysávať ☹

sbosorka
21. okt 2008

ahoj gianni 🙂
si naozaj nejaká rozlietaná 😀 . Zubárku mi ani nespomínaj, mám strašný strach zo zubárky, to radšej každý deň u gynekológovi, ešteže mám zuby ok a už 3 roky mi na preventívke nič nenašla klop, klop, klop, nech to nezakríknem. To už sa opäť mení čas?? no hádam nám to denný režim nenaruší, som rada, že ho máme ako tak stabilný 😀 😝 .
Tamarka bola dnes hrozná, myslela som, že zošaliem. Stále sa zlostila, nechcela spať a keď konečne zaspala, tak o 20 min. bola hore. Už mi dochádzali nápady ako ju zabaviť. 😉 😎

azurmanka
22. okt 2008

Fuuuuj neznasam zubarov 😖 Ja som bola minuly tyzden a este ma zopar navstev caka.Chce mi povymienat satre blomby za nove 😲
To aj nasa mala mavala take dni a hlavne zubky ked isli ojojoj...... 😖
Nasa Emmka dnes bola n apocudovanie dobra,az nechapem.Ona je totizto šidlo prvotriedne..... 😀

sbosorka
22. okt 2008

ahoooj 🙂 ja preventívku zatiaľ odkladám, v novembri ma čaká návšteva očnej a asi ma nepochváli, mala som prísť v decembri. V tehu sa mi trošku poškodil zrak a každodenné vysedávanie pri pc tomu len pridáva 😔 . Dnes bol celkom fajn deň, malú zobral na prechádzu starký a ja som stihla povysávať, umyť podlahy, zrobiť pre Tami mäsové kocky do mraziaku a aj účtovať 😀 . Musím ho poslať s ňou von častejšie 😉
Ako to zvládaš s dvoma detičkami, ja už teraz rozmýšľam nad tým aké to bude ak budem mať druhé bábo, musím si to všetko asi lepšie zmanažovať 😎

azurmanka
23. okt 2008

No je to dost narocne,to nepopieram,ale da sa to.Len si v jednom kolobehu,za cely den sedim iba teraz pri rannej kave a pri kojeni a to je vsetko.
A teraz mam nervy,lebo mala mi pekne spinkavala poobede a potom vecer isla spinkat okolo osmej.No a teraz ked spi poobede ,tak vecer tu este vyskakuje o deiatej a nie a nie spat 😠 Velmi sa an to hnevam,lebo podla mna nema co taky drobec hladat o takom case hore.Ale neda sa zabranit ani ppoludnajsiemu spanku,lebo to spi v skolke.Ale aj tak si myslim,ze este je malicka,aby pooobwede nespavala.No neviem....
To mas dobre,ze Ti ma kto zobrat deti,jňsvokra moja robi a aj svokor,takze smola.Max.ked ideme poobede na nakup,tak im nechame Emmku.

sbosorka
23. okt 2008

No celkovo to s tým spánkom u detí je komplikované. Už keď si človek myslí, že ako tak má dieťa nejaký režim, tak sa to všetko zmení. Mne keď sa Tami narodila, tak spinkala v noci aj 8-9 hodín, potom zrazu bola každé 2 hodiny hore a chcela jesť 😠 . Teraz sa zobudí v noci už len raz, dvakrát, ale niekedy chce byť hore aj 2 hodiny. A to už ja taká unavená pením. 🙄 . Najhoršie na tom je, že sme si ju naučili spať s nami v posteli ☹ a viem, že odnaúčanie bude ťažké. Ani mi nechce zaspinkať sama, musí sa ku mne pritúliť, hrabká sa mi vo vlasoch (pomaličky mi ich všetky vytrhá) a ja jej pritom spievam. 😝 . Aj som skúšala tú metódu podľa knižky, že nechať dieťa plakať, ale po 10 minútach keď už sa Tami až zadúšala od plaču som to vzdala, nemala som na to dosť silné nervy.
To sa Ti nečudujem, že sa ti nepáči ako pozde chodí Emmka spávať, tak by si aspoň večer mala trošku kľud. Moje krstňa Romanka je približne taká stará ako Emuška a chodí pravidelne spávať okolo 10-11 večer, potom ráno vstáva o desiatej. Ale švagrinej to zjavne nevadí, no som zvedavá ako si Romanka zvykne od marca na vstávanie do škôlky.
Marco Ti spinká pekne??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre