Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

sbosorka
10. nov 2008

No dnes som skúsila dať Tamarku do postieľky. Po hodinke spánku sa prebrala s takýýým revom, že až. Teraz je už zase s nami hore 🙄 , ale lepšie teraz ako o druhej ráno 😀 😝 .
Aj ja by som chcela kojiť tak do roka, od januára mám v pláne začať chodiť cvičiť a už aj manželík nebude chodiť cez týždeň preč. 😉

sbosorka
10. nov 2008

Juuj Tinuska tú chvíľku kľudu ti ticho závidím 😉 , tak si to poriadne uži a oddýchni. Ja mám v pláne ešte dnes horúcu vaňu.

azurmanka
11. nov 2008

No dobre ranko kocky.Tak Mati,maly ma dobry metabolizmus,takze super,tym padom by nemal byt problem ani pri prikrmovani,nie?Dnes si asi pojdem kupit tie mandarinky,uz sa tesim...snad sa nevyhadzeme 😅 😨
Takze Stani aj Vy to mate ruzove s tym spanim 😖 Ja neviem co to mame za deti 😅
Mam kamosky v PN,co vecer o siedme maleho ulozia do podtele a rano o osmej ho vyberu z postielky vyspateho 😠
Ideme asi s malymtrosku von,je krasne slnecno,tak to rychlo ideme vyuzit 😉
Pekny dnik 😉

azurmanka
11. nov 2008

Mati pojdete dnes von?Ak ano,daj vediet....

sbosorka
11. nov 2008

Azurmanka my asi nemáme knižkové deti, robia si čo samé chcú. Tamarka včera zaspala o pol jednej 😠 , takže vaňa sa nekonala ☹ .
Aj ja som drahého vyhnala s malou von, kým je pekne a ja idem rýchlo polietať po byte a navariť.
Dnes máme výročie - 9 rokov čo sme spolu začali chodiť - nechápem ako som to mohla s ním tak dlho vydržať 😀 😝 . Tami nám už aj dala darček, prvý krát sa sama postavila v postieľke...veľkýýý úspech... 😎

tinuska123
11. nov 2008

Ahojky, my sme dneska spali klasicky dvakrát hore o pol jednej a o pol štvrtej, teraz už sladko spinká na balkóne od pol desiatej. Knižkové deti má asi málokto, tak sa vytešujme z toho čo máme / môže byť aj horšie/ Jednej známej malý vstával asi 15-krát v noci- tak to je na slučku. Sbosorka blahoželám ku krásnemu pokroku, my sa ešte načakáme. A tú vaňu si dáš niekedy inokedy...
Azurmanka vonku pôjdeme, okolo druhej, pol tretej, prezvoním Ti. 😀

azurmanka
11. nov 2008

No vidis aka je mala sikulka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Gratulujeme 😉
Aj my uz sa konecne bezproblemov gulame z bruska na chrbatik 😉 Tomu nasmu valibukovi sa moc neccelo.
No a Mati este nevies,ci sa dlho nacakas na to vstavanie v postielke,kamoskina mala v 5,5 zacala svornozkovat a v 6 sa stavat,dobre nie????? 😉 A jej rovesnik druhej kamosky to iste.Obidvaja februarovi,asi to bol nejaky zazracny mesiac 😨 😵

tinuska123
11. nov 2008

No keď bude malý taký ako dcéra, tak štvornožkovať vôbec nebude 😝 . Ale však sa necháme prekvapiť. Inak ohľadom spania bábätiek aj detičiek je tu dobrá téma " Každé dieťa sa naučí spať" - nejak tak sa volá a je to o nejakej knižke, ktorá dáva návod ako sa dieťa naučí samo zaspávať v postieľke a aj pekne v noci spinkať. Podľa vyjadrení tých báb, čo to skúsili, to funguje. - na tej téme na str. 56 je link na stiahnutie tej kničky,tak si ju asi stiahnem a uvidím, čo múdreho píšu.

azurmanka
11. nov 2008

No aj ja som uz o tom pocula a vraj to naozaj funguje na naucenie samostatneho zaspavania 😉

sbosorka
11. nov 2008

Žienky ja tú knižku mám už stiahnutú a už som to aj skúšala, ale nevydržala som nejsť za Tamarkou keď plakala. Po siedmych minútach som to vzdala, treba na to asi silnejšie nervy.
Február je taký zázračný mesiac?? no keby Tami počkala ešte 3 dni tak by tiež bola februárová 😀 😝

marcela.m
11. nov 2008

No ja nestiham citat,tak ste sa rozbehli.Ja mam rodicov v KE-som z KE,a tu nikoho nemam,teda nikoho,komu by som mohla a chcela malu nechat.Okrem manzela,teda,ked je doma.Kajka mi zaspava na prsniku este vzdy.Niekedy sa nam podari aj v postielke,no chce,aby som s nou kyvala-je na kolieskach.Nevie sa sama ukludnit a zaspat.Alebo je pri nas na posteli a jemne ju skrabkam po chrbte.Aj to vcera zabralo.Potom som ju dala do postielky,ale v noci sa zobudi,musi mat didu,a tak je zase s nami v posteli.Nechce sa mi ju stale prekladat.

marcela.m
11. nov 2008

Tu knizku mam stiahnutu,no este som sa nedostala k citaniu.Len tak som prebehla ocami.Vyzera byt dobra.No ja tiez nemam take nervy.A moj manzel ani tolko,aby Kajku nechal ricat.On ju lutuje viac ako ja,a este aj ja si to schytam... 😉

sbosorka
11. nov 2008

Marcelka no teraz si ma nepotešila, ja som sa utešovala, že tak po roku sa to spinkanie nejak samo upraví 😀 😝 . Asi si idem znova prečítať tú knižku a niečo skúsiť. Tamarka vôbec nevyzerá byť unavená ani dnes, krúči tu veselo v pavúku po obývačke. ☹ 🙄 😒 .

azurmanka
11. nov 2008

Marcelka skus jej dat v noci flasku s mlieckom-Nutrilon,alebo France Beba......jedine tak ju idnaucis od prsnika....a nechavaj pomaly mliecko odchadzat,alebo chod na gyndu a nasad si lieky na zastavenie laktacie.Alebo pre zaciatok aj homeopatia existuje.... 🤐
A kolko Ti spava cez den Tamka?

sbosorka
11. nov 2008

Nespáva cez deň veľa, niekedy len raz za deň a niekedy 2x a to maximálne po hodinke, ale akonáhle príde večer tak vidno na nej, že chce spať, zlostí sa, no nejak sa nevie skľudniť a zaspať 😒 Idem aj ja do postele, už aj Tami zaspala. Zajtra idem konečne vooon. Sa teším jak malé decko, len dúfam, že manželík to s ňou zvládne aspoň pár hodín 😀

azurmanka
12. nov 2008

A nemala si ani vychadzky pocas PN?Tak to Ti teda vela nespava cez den 😖 Ale zaujimave je,ze cez den malicko hajka a vecer tiez ide dost neskoro spinkat,nie?
Aj my sme mali rusnu noc,Emmka sa zobudila o 21,30,potom o 22,00 uz z totalnym placom,tak jasneze aj Marco bol hned hore 😠 potom mlady pan uz nechcel zaspat.Tak potom sa nam to horko tazko podarilo,no a jasneze o 00,30 opat hore a potom este 2x a o 5,45 definitivny budicek... 😠 vrrrrrrrrr,som chytala mierne nervy 😝
Neviem co mam kupirt Mrcovi pod stromcek,poradte... 😨

tinuska123
12. nov 2008

Pozerám, že s tým spaním je to veselo asi všade. My sme včera pekne zaspali okolo ôsmej, čo z toho, keď drobec bol hore od pol jednej tri hodky. Ani cico medzitým nepomohlo, na ruky som ho nezobrala, nech si nezvyká, potme bol umrnčaný, ale keď sme zapálili svetlo, tak si rozprával, usmieval sa akoby sa nechumelilo. Ale potom spal až do pol ôsmej. Ani nehovorte baby, že to učenie na samostatné spanie je také brutálne, ja som sa na to dosť spoliehala, že keď bude väčší, tak to vyskúšam. Po skúsenostiach s dcérou som druhé dieťa nechcela ani za svet, ona sa mi budila v noci do 2 rokov. Najprv kojenie, potom sunar / to bolo v časoch ešte dávno minulých/, potom čajíky, neskôr dudy / tri naraz- jedna v ústach a dve v rukách/ až keď sa odučila od cumla začala pekne spávať celú noc. Tak som sa nádejala že u Olinka to nedopustím a vyskúšam nové metódy, lenže ste ma veľmi nepotešili. Asi treba mať fakt silné nervy. Kamoška čo to u malej skúšala, tvrdila, že to funguje, trvalo jej to 3 večery, ale malá sa tak vyrevala, že zaspala od vyčerpania v úplne skrútenej polohe, ruky nohy von z postieľky. Nevydržalo im to stále, lebo pri najbližšej chorobe to vzadala a vzala malú do postele.

azurmanka
12. nov 2008

Tak ale to je brutal,to by som nedokazala nechat decko revat a revat...a to mi aj psychologicka zakazala....Vraj mozes nechat dieta mrnkat,ale ked uz sa spusta silny plac,treba hned prist,pohladit ,pomojkat a zasaodist.A stale tie intervaly predlzovat...no neviem ale s istotou,ze aj toto zaberie 😀
Som zacala citat tu knihu,tak som zvedava,co sa nove dozvieme 😝
Dnes som bola hore v KIKU a kupila som tam amlej celkom pekne mierne zateplene gatuse(len dufam,ze jej budu dobre) a cena ze 279,- no neoplati sa? 😉
Oni tam maju brutalne ceny hlavne tych destkych veci....a neviete aka je to vyroba?Je to nemecko?Dufam,ze nie cina,... 😖 😕

cherry01
12. nov 2008

čína nečína...ved to je už fuk. Všetko sa vyrába v číne !! Som prala a žehlila 25ročné košielky po mojom manželovi, a je tam made in China - a to bol ešte za socializmu.. 😀 takžee

cherry01
12. nov 2008

vypereš, vyžehlíš...a vyrastú z toho aj keby to bolo za 1 000,- Sk.. nie? ved aj veci v Tescu sú z číny, a dnes som tam kúpila také krásne podbradníky vianočné...však bosorka?

sbosorka
12. nov 2008

Ty mi čítaš myšlienky, presne to som chcela napísať 😎 . Drahý dnes dokázal normálne Tamarku aj uspať 😕 , len som tak žasla. Idem dnes konečne už aj vonku na prechádzku, snáď ma nikto nepríde skontrolovať. 😅 .
Idem aj ja dnes pokukať čo majú nové v KIK.
Pre Marca pod stromček napríklad trojkolku, alebo máš po malej? Alebo nejakú peknú hračku. My sme Tami kúpili sloníka od Fisher Price takého čo sa dá aj ťahať, s tým sa určite pohrá. Alebo taký hrací stolík, čo má rôzne funkcie - zvuky, svetielka a tak, alebo nejaké odrážadlo. Aj tak všetko čo také malé dieťa potrebuje sa mu kúpi, takže to je ťažko podariť, asi najskôr hračky.
Inak sánky majú v KIKE v KE za 849,- bez oprierky a opierka stojí 219,-.

marcela.m
12. nov 2008

Aj na namesti nad agrom,kde je svadobka janka,v liworde maju super veci za velmi dobre ceny.A je to turecka vyroba.Ja som spokojna.V detskom raji mali mencestraky za 570,- a tam tiez velmi pekne za 230,-sk!Aj v Italy style uz maju detske veci a tiez super ceny.Ja Kajke kupim aj cinske,to co nejde priamo na telo,lebo mame este trocha problemy s exemom.Supravicku teplaky,pulovrik a vesta bez rukavov za 99,-sk.
Azurmanka,Kajka mi ziadne mlieko nechce pit,a uz vobec nie tie umele.To nechcela ani ked bola mala.Este mam sunar pre deti od 12.mesiaca nerozbaleny.Ak by ste niektora chceli,tak vam darujem.Mlieko zje len v podobe privarkov,omacky a jogurty.Aspon nieco.
A inac.Bola som dnes v materskom centre na namesti.Super vybavene,prijemne prostredie,nove.Odporucam.Kazdy den je otvorene od 9-13 hod.A je tam velmi mila pani.Tak tam mozme chodit.Vraj teraz po lete tam chodi menej ludi.Ale ked bude zaujem,tak budu robit aj Mikulasa a tak.Ja osobne tam urcite budem chodit.A budu vybavovat aj pre vacsie deti miestnost s pocitacmi,atd,kuchynku...Tak podme sa tam stretavat.

sbosorka
12. nov 2008

To nie je zlý nápad. 😀 Ja sa rada pridám. Budúci týždeň už manžel bude zase preč, takže aspoň mi rýchlejšie prejde čas. Už len sa dohodnúť na dni 🙂 A môžme potom skúsiť a MC na Juhu 😝 😀

azurmanka
12. nov 2008

Marcelka Ty mas na mylsi to evanjelicke MC?Ale pokial viem to je otvorene len 2x do tyzdna.alebo kede je inde?Ja som za,mozme sa stretavat hocikde.A na faru este chodis?
No co sa tyka tych veci...tak ako pises Maci,co nejde na telo...ale aj tak mam voci tomu vyhrady.Je rozdiel co prejde kontrolou a co nie...nie je cina ako cina...
Ale to je vec nazoru 😉
Tescovske veci mam veeelmi rada,jemnucka bavlnka,to mozem. 😉 Som videla tie podbradnicky a su naaadherene.Ja som chcela kupit malemu ten Mikulasky overal,ale mali len male cisla a na naseho valibuka to nebolo
Tak ako bosorka,dufam,ze kontrola neprisla 😕
Aj si nieco nakupila?
Baby mne dnes maly doobeda prepsal od 7,45-9.45,ja som normalne nechapala,ze co sa deje 😲 😀
A inak Mikulasa v Mc by som prijala,aj minuly rok bola a bolo to super!!!!!

sbosorka
12. nov 2008

Kúpila som Tamarke knižku. Bola som pozerať manželíkovi tenisky pod stromček, ale tie čo sa mi páčili tak mali len v malých číslach, tak nabudúce.
Ten overal som chcela aj ja, ale presne ako píšeš, len malé čísla ☹ 😒 .
Kontrola neprišla našťastie a dnes som si dokonca dopriala aj vaňu. No len na 10 minút, lebo Tami sa zase zobudila s takým krikom, že ju museli počuť až na osmičke. 😠 . Ona je niekedy jak klbko nervov, nič jej asi nie je a len to na nás skúša. Môže byť už dieťa tak skoro rozmaznané???

sbosorka
12. nov 2008

Teším sa s Tebou, že aspoň Marco začína pekne spinkať. Nie, že to zakríkneš 😀

azurmanka
12. nov 2008

No veru nestras,snad nie.Ale podla mna jak ho poznam to bolo len vynimocne 😀
No nemyslim si,ze by uz cielene vedela takto vydierat,ale clovek nikdy nevie 😀
Pozeravate panelak?
Manzelik siel uspavat malu a uz tam je dobrych 20 min,tak pocitam,ze coskoro to vzda 😝
Ale som si mylsela,ze bude prioblem,lebo ucitelka hovorila,ze pekne spinkala poobede,takze... 😖

sbosorka
12. nov 2008

Jasné pozerám...a medzi tým aj pracujem 😀 . Mám podozrenie, že Tami nás vydiera. 😀 😀 😀

azurmanka
12. nov 2008

Hm....tak to nie je bohvieco.... 😖 obdivujem Ta ako zvladas aj tu pracu 😨

sbosorka
12. nov 2008

Dá sa to, už som pracovala popri škole a teraz mám po škole, ale už mám Tamarku. Takže sa to nejak len vyrovnalo 😉
NO podarilo sa manželovi Emmku uspať???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre