Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

tinuska123
10. dec 2008

Dnes spinkal do pol dvanástej, takže o pol druhej už vyrážam do mesta, Mati cinkni, bosorka, keď budeš čítať dohodni sa s azurmankou, ja už na net nepôjdem.

tinuska123
10. dec 2008

sbosorka, držím palce, nech ťa to rýchlo prejde, boli sme aj dnes v meste, takže myslím, že zajtra v poho... inač je čudné, že si príspevok písala skôr ako ja a mne sa nezobrazil.. 😝

azurmanka
10. dec 2008

Caute kocky,sbosorka skore uzdravenie prajeme ☹ Crevna chripky to je brutal.....

S tymi prispevkami sa to aj mne sem tam stava,dokonca mi niekedy ani moje vlastne nezobrazi a potom tam mam dva naraz jak depco 😒 😀

CHrustici spinkaju,idem zehlit 😖 🙄

sbosorka
11. dec 2008

ahojte babenky..no dnes je to už lepšie, ale včera to bol vážne brutál. Celý deň som skoro nič nejedla a čo som aj zjedla alebo vypila, tak vyšlo von. Už mi mama chcela večer pichnúť infúziu, no ešte pred tým sme zistili, že mi asi prišlo z očí. Nikdy som na to neverila, no už asi budem. Do pol hodiny sa mi uľavilo 😀 .
Dnes mám ešte žalúdok ako na vode, ale je to na neporovnanie lepšie.
Dnes máme výročie svadby 😉 , tak možno sa v sobotu s manželíkom konečne dostaneme niekam spolu von 😉 😀 😝

tinuska123
11. dec 2008

bosorka, ako si na to prišla, že Ti prišlo z očí? A čo ste potom robili? Ťažko je uveriť takým veciam, ale prečo nie?
Prišla mi sestra z Blavy, tak sa teším, že sa povenuje malému, lebo som unavená ako pes, tie noci sú čím ďalej tým horšie.... Ešte sa aj pokakal v noci, čo toľko bol na prsníku. A pritom mu zuby ešte nejdú, nič tam zatiaľ nevidím. Ale aj tak ho veľmi ľubkáme, naše slniečko.

sbosorka
11. dec 2008

Je na to taký malý rituál. Pamätám si že starká nám to stále robila keď sme boli niekde, kde bolo veľa cudzích ľudí. Ona tomu hovorila, že nás musí "pospľúvať" (hrozný názov, ja viem). To sa robia nejaké krížiky na čelo a niečo sa pri tom rozpráva, no neviem presne čo. A za tým zapáliš tri zápalky a horiace hlavičky nožom odrazíš do pohára s vodou. Jedna je za muža, jedna za ženu a jedna za dieťa. Ktorá zápalka spadne na dno, tak z človeka toho pohlavia ti prišlo z očí. Mne včera klesli všetky 3 dole.
Fakt nie som veľmi na takéto veci, ale asi začnem tomu veriť. Dokonca sa raz stalo, že sme boli v obchode a Tami nám tam začala straaaašne kričať, no proste úplne vrieskala, až mamka musela s ňou vyjsť von kým som pri pokladni platila. A za ňou vyšla predavačka a Tamarku "pospľävala" a hneď Tamarka prestala plakať a spala za tým 2 hodiny. Vraj niekto musel škaredo na ňu pozrieť.
Mne Tami tiež dnes horšie spala..stále sa budila a prehadzovala v posteli, ale prsník jej už v noci nedávam, už len ráno.

tinuska123
11. dec 2008

waw, to sú mi veci 😲

marcela.m
11. dec 2008

Sbosorka,neda mi nevyjadrit sa k tomu urieknutiu.Neviem,ci si veriaca,a ako ostatne mamicky,ale...Samozrejme Zlo existuje,tak ako existuje aj Boh-alebo ak chcete Dobro.Mna tiez zaujimalo ako to je s tym urieknutim /porobenim,z oci atd./Nasi a hlavne moja sestra pravidelne praktizuju "zmetovanie uhlikov do vody".Nutia k tomu aj mna a zvlast,ked Kajka bola zla,tak aj za mojim chrbtom jej moja mama zmetovala uhliky.Co mna poriadne sra..Oco mi zas hovori,ze ked verim v Boha,tak preco tomu neverim.A ja mu stale opakujem,ze verim,ze to moze byt,ale neuznavam tie sposoby,ako to napravit-teda tie uhliky atd.Aj cervenu snurku na ruku,naopak spodne pradlo a pod.Vyhladala som si na nete temu "urieknutie",a zaujimalo ma stanovisko Cirkvi.Pater Elias Vella-exorcita,velmi znamy,sa k tomu velmi dobre podla mojho nazoru vyjadruje.V prvom rade sa netreba bat,ale doverovat Bohu,nezit v hriechu,a zbavit sa toho tak,ze sa toho urieknutia zrieknes,odpustis tomu,co ta uriekol,a budes mu zehnat-priat dobro a nie zlo.Ale vraj je zriedkave ozajstne urieknutie,vacsinou si to ludia namyslaju,alebo je to psychickeho povodu...V kazdom pripade to existuje ako aj mnoho inych nadprirodzenych veci,ale Boh je silnejsi ako Diabol.Tak sa nebojte.Som byvala reholna sestra-bosa karmelitanka,tak preto sa do toho trocha rozumiem-teda do duchovnych veci,hoci momentalne o nejakom duchovnom zivote velmi hovorit nemozem,ale clovek nezabuda...
Inak citim sa uz lepsie,len vecer ma dost dusi - tak nasucho.Uvideme,ci to prejde.Inak sa asi necham poslat na RTG.Viem,ze mam chronicku bronchitidu,ale to sa mi nepaci,ako ma dusi.
Mam kamaratku,ktorej otec skoncil v nemocnici s dierou v plucach,lebo mu na to lekarka neprisla vcas,ze ma zapal pluc.Hroza,nie?Ked tak pozeram TV a to,ako zomrelo matke dieta este v brusku,alebo chlapcekovi nezistili nador ci co v mozgu a uz je na onom svete,tak ma ide porazit z tych mudrych lekarov,ktori nie su schopni poriadne vysetrit alebo poslat niekam tych ludi,aby ich poriadne vysetrili.A to len preto,lebo na prvy pohlad nic nenasvedcuje nieco vazne.No povedzte.Moze clovek este niekomu verit?

sbosorka
11. dec 2008

Azurmanka, však si bola dnes v KIK. Aj si prešla okolo mňa, len som sa nejak pozde spamätala a už som nechcela za Tebou kričať 😔 Inak si super ostrihaná, pristane Ti to. Aj ja idem zajtra pod nožnice, ale vôbec netuším čo chcem. ☹

azurmanka
11. dec 2008

Hm,heheheh, len co som prisla ku Kiku,hned mi padol do oka Tvoj kocik,ale Teba som fakt nevidela 😕

No co sa tyka toho urieknutia,tak aj ja na to verim a sem tam tiez deti zotriem,ale vacsinou mi to nenapadne.Co sa tyka toho vyjadrenia toho patra...no som veriaca a verim tomu,ze treba tomu doticnemu odpustit a veci s tym spojene,ale namyslim si,ze to pomoze z minuty na minutu....a zotretie vacsinou hej....tot moj nazor 😝 ....

Fajn ze Vam je uz dobre kocky. 😉

sbosorka
11. dec 2008

No s malou sa kočíkoval môj tatino 🙂 a my sme s mamkou nakupovali 😝 . To už je tretíkrát, čo sme sa skoro stretli 😀

tinuska123
12. dec 2008

Ja veriaca nie som, ale to neznamená, že neverím na záležitosti, ktoré nie sú vysvetliteľné jednoducho na základe poznatkov súčasnej vedy. Dobro a zlo existuje, zlých ľudí je veľa a odtiaľ pramení tá negatívna energia. Dospelý človek sa s tým musí vedieť vysporiadať, ale čo naši drobčekovia.
Dnes sme vstali o piatej, takže na nejaké filozofovanie som dosť vyčerpaná. Marcelka, určite sa choď dať vyšetriť, sama najlepšie vieš ako sa cítiš, to ti žiadny doktor nepovie. O dnešnom zdravotníctve škoda reči. 🙄

azurmanka
12. dec 2008

Caute kocky,tak ak my zajtra odchadzame ku naism,takze ak by sa mi uz nahodou nedalo ozvat,tak Vam prajem Krasne Vianoceuzite si ich naplno,oddychnite si v kruhu svojej rodinky a svojich najblizsich,teste sa z drobcekov,lubte sa so svojimi drahymi.....a nech sa Vam splni vsetko,na co si spomeniete pod krasnym vysvietenym vianocnym stromcekom 😉 ..

sbosorka
12. dec 2008

ahojte žienky...dnes mi mužík prišiel domov, no zase som sama 😠 . Majú vianočné posedenie z práce, takže mi zase zostáva len telka a koník 😀 . A ešte mi zabudol povedať, že zajtra ide na nejaký šachový turnaj na celý deň...ide ma z neho poraziť. Aj Vás niekedy Vaši muži taaaak vytáčajú???
Azurmanka takže sa vrátiš z Piešťan až po Vianociach??? Tak to Ti želám krááásne sviatky, poriadne si oddýchni a uži si svojich najbližších 😉

tinuska123
15. dec 2008

ahojte, my sme mali cez víkend veselo, boli tu sestra aj s manželom, mám rada keď nás je tak veľa. Veľa rúk, ktoré môžu zobrať malého. Ale malý má nejako problémy s bruškom, donedávna kakal tak raz za tri štyri dni, a teraz skoro v každej plienke- taká kyslá stolica. Neviem, čim to môže byť, veď je čisto kojený. Nestretli ste sa s tým, čo už máte väčšie detičky? Myslela som si, či to nebude zo zúbkov, ale stále tam nič nevidím.
Sbosorka mňa môj muž vytáča pravidelne, asi je to nejaký druh športu, alebo čo. To je stále hokej, potom pivo, biliard a tak. Nechodí síce toľko ako kedysi, ale keďže ja čupím stále doma, tak mi to pripadá dosť nespravodlivé. Veď máme dieťa obaja, no nie?
Mati, celej Tvojej rodinke krásne sviatky, splnenie tajných túžob a hlavne čarovnej atmosféry Vianoc Ti prajeme spolu s Oliverkom.

azurmanka
16. dec 2008

Babenky nejak to tu vazne!!!!!!! 😉 😀 😀 😀 😀 😀

No tak sa Vam trosku ozyvam od maminy z prace.Marco doma hajka,varuje ho babka moja a Emmuska spinka tu u maminy v skolke s ostatnymi detickami.To je zivot,nie,ina pohoda.... 😉 Keby som aj doma mala tolko pomocnikov okolo seba,tak ani 4 deti by nebol problem 😀

Inak sa mame fajn,vypekame vianocne kolaciky a tesime sa z tejto predvianocnej atmosky.Babenky co kupujete polovickam pod stromcek?Ja mam z toho riadnu dilemu 😖 Chcem mu kupit strojcek zastrihavaci,lebo sa nam nejak pokazil a este neviem co....hodte nejaky tip 😉
Tak zatim pa 😉

nika_ke
16. dec 2008

ahojte kocky 😉
pridavam sa k vam po dlhsej dobe, rozhodla som sa vratit uplne na rodicovsku dovolenku od noveho roka, takze sa tu pristavim castejsie a snad sa mi podari s vami niekedy v RV aj stretnut 🙂

azurmanka, ja som muzovi kupila holiaci strojcek. Zastrihavaci by sa nam tiez zisiel, ale brat ma velmi dobry, takze si raz za cas poziciavame od neho. Muz chcel este nejaky super mobil s navigaciou a neviem cim este, tusim samsung co chodil v reklame. Alebo samostatnu navigaciu.
Mojmu muzovi je tiez problem nieco kupit, lebo vsetko ma 😀 a konicky okrem PC nema ziadne, tak je to s nim ozaj tazke, vybrat mu nejaky osobny darcek 😒

tinuska, pokial ma Oliverko klasicku stolicu hoci castejsie, tak je to v pohode. Ak sa ti zda kysla, alebo hnackovita, tak pre istotu zober plienku a zbehni k dokine. drzim palce, snad to nic vazne nebude 😉

sbosorka
16. dec 2008

Ahojte žienky...taak ja mám za sebou nakupovací deň. Teda dokopy som toho ani nič nekúpila 😒 a zabila som tým skoro celý deň. Tami konečne zaspala tak chcem pokračovať v upratovaní, no nejak sa mi nechceeee. 😝
Chlapom sa strašne ťažko vymýšľajú darčeky, ani ten môj nemá okrem pc a šachu o nič iné záujem. Mám pre neho zatiaľ len tričko a fantázia mi už došla 😔 , no snáď ma ešte niečo napadne.
Nika prečo si sa rozhodla vrátiť na rodičovskú dovolenku??
Inak žienky, manželík nakoniec na tom šachovom turnaji vyhral 3. miesto 😀 , ako cenu dostal poháre na víno, obal na cd a 30 vajec 😀 😀 😀 . Zídu sa pri pečení 😉

nika_ke
16. dec 2008

ahojte,

sbosorka, tebe zostava dokoncit upratovanie a ja som ani poriadne nezacala 😀 ale aspon okna mam umyte 🙂
Mas sikovneho manzela, blahozelam k bronzovej medaile 😉 a vajicka su super cena pred vianocami 😀

na rodicovskej dovolenke chcem konecne aspon pol roka oddychovat 😎 mne to skutocne pripada ako dovolenka po stresoch v praci. Koncim v praci hlavne preto, ze tu u nas nie su jasle a po skusenostiach s predchadzajucou opatrovatelkou malu hocikomu nezverim 😖 teraz je sice u nas moja mama a velmi mi pomaha aj s varenim 😅 , ale takto sa neda fungovat rok. No a praca ma uz tiez nebavi tak ako za mlada 😀

sbosorka
16. dec 2008

Že za mlada 😀 ..už sa cítiš byť stará?? Mne sa to teraz konečne začína doma upravovať, myslím celý režim a tak a nejak všetko stíham 😉 . Dúfam, že to tak bude aj naďalej. A navyše manželík je teraz posledný týždeň v Topoľčanoch a už potom bude len normálne chodiť do práce, takže to bude ešte lepšie. 😉 😀
Škoda, že máš také zlé skúsenosti s opatrovateľkami, ale určite bude lepšie ak budeš s malou doma, aj pre Teba aj pre malú 😉

sbosorka
18. dec 2008

Ahoj ženičky, kde ste všetky??? To hádam celé dni neupratujete a nepečiete??? 😒 😀 😝

tinuska123
19. dec 2008

Ajeje, fakt to tu viazne... Ja síce ani neupratujem ani nepečiem, nejako som nestihla sledovať dátum a myslela som si, že mám ešte dosť času. Ale hádam to nejako postíhame. Včera sme boli v KE, ale malý nám tam nespal celý čas, takže to bolo o držku. Už nehnačkuje, to som rada. Drahý išiel von, lebo mu prišiel kamoš po 7 rokoch z USA, tak netuším, kedy dorazí. Už vidím, že bude zajtra nepoužiteľný.
Nika o práci ani nehovor, neviem si predstaviť, že by som sa mala vrátiť. V robote som sa cítila už tak vystresovaná, veď sa celý život narobíme dosť.

gianni
20. dec 2008

ahojte baby
tak narýchlo
tinuška:môj malý kaká bežne 2x denne,už mu sa mu aj prerezal prvý zúbok v stredu
no nič malý mrnká musím utekať ,nejako nič nestíkam,ved ani nie sme poriadne doma,včera v KE,dnes na chalupe....

gianni
24. dec 2008

prajem príjemné prežitie sviatkov a veľa darčekov

azurmanka
27. dec 2008

Caute kocky,prave som Vam napisala maxi dlhu spravu a zmizla mi svina.vidim,ze si uzivate idylku domova.my uz zajtra ideme domov,tak uz teraz mi je smutno.ale dufam,ze dame konecne nejake stretko.my inak pohodicka,maly je strarne zlaty,ale aj riadny vymyselnik. Emmuska sa raduje y darcekov,ani nevie co skor.prvy rok to tak naozaj prezivala a bolo to nadherne.tak zatim papa a skrtnite sem uy niekto.pa

gianni
27. dec 2008

ahojte
konečne som sa dostala aj k pc,lebo pri nás sviatkovala priatelova dcéra a to nemám šancu od rána do noci je zakvačená na pokeci,ale aj tak by som velmi nestíhala ,ved aj štedrú večeru sme mali o 18.30,ale malý bol na to všetko zlatý ked sme behali po byte a varili,stavali stromček......aspoň že on mi pomohol,tak dnes sme boli na chalupe.ale chlapi pracovne,zajtra ideme do Revúcej,je tam minirally či čo tak drahý ide fotiť a ja ku mame a trochu na prechádzku
tak zatial pa

azurmanka
28. dec 2008

No nazdarek. Tak my uz sme na ceste neznasam ,ked po takej dlhej dobe odchadzam od nasich,vzdy mi je smutno. Gianni jak staru dceru ma Tvoj priatel? A ako Ta berie ta holka? Ked uz pride,tak snad Ti aspon pomoye s malym...

sbosorka
28. dec 2008

Ahojte ženičky, tak sa po dlhej dobe hlásim aj ja 😀 . Ako ste si užili sviatky?? Škoda, že vôbec nebol sneh, lebo program v telke bol otrasnýýýýý 😠 . Už som aj rada, že sviatky končia, lebo som takááá prejedená 😅 😝 . Tami je po sviatkoch ešte viac na mne závislá ako doteraz... možno preto, že všade bolo veľa ľudí, hluk a tak a ja som asi bola záchytný bod 😀 chi chi.
Aké predsavzatia si dávate do roku 2009??

marcela.m
29. dec 2008

Tak caute,konecne sa aj ja dostavam k pisaniu.Kajku som ulozila,muz v praci.Na Stedry vecer sme boli sami,Kajka bola cely den zamurcana,lebo videla,ze mame inu robotu ako sa jej venovat.Nastastie stromcek som uz urobila v utorok.Tiez sme zacali vecerat az o 18.30h.To sa nezda,ale je co robit okolo tej vecere.Obdivujem mamu,ako to vsetko stihala,ked nas bolo tolko.A este sa aj v ten den zdobil stromcek,piekli bobalky,kolace...Sice babka piekla.V piatok rano prisli nasi aj s dvoma babkami.No...jedna z nich hned zasmradila cely byt,lebo kym sa stihla vyzliect z kabata,nestihla to na WC.Nastastie mala plienku...ale ta vúne...No prezili sme to celkom v pohode,az na ten nezvyk,ze nas je tolko a tak vela hluku 🙂 A ta ista babka rozbalila darcek pred sestru a zacala bastit zo sladkeho,co som jej kupila...Mali sme aj dobru srandu,ked nespoznala vecer druhu babku-ze vraj "to co za zena tam sedzi","nikda mi ju nevidzela"...Aj na smiech aj nie.Este ze nas pozna.V nedelu rano odisli.Stihli sme aspon madarsku sv.omsu.Tam som uz davno nebola...Este ako tehotna,na vyrocie svokrovej smrti.No a mam novinku,sama som si ani nemyslela,ze k tomu pride.Bola som s manzelom a Kajkou u svokry na druhy den.Pozvala nas na obed,ale isli sme len poobede.No nemam z toho lepsi pocit ani nic.Chlad a chlad...Ani ona sa nejako nehrnula do rozhovoru,len furt pobehovala hore dole,ani sme sa nezvytali,iba zdaleka pozdravili ani nelucili podanim ruky...Fakt ju nemusim a myslim,ze ani ona mna,aj ked pred Lacom sa snazi byt mila a zdrzat sa tak isto ako aj ja.Ale v ziadnom pripade sa tam nechystam na pravidelne navstevy - ako povedala Kajke pri odchode,ze moze prist aj kazdy tyzden.No nehrozi.Ved cakala,kedy odtial odideme...
Ale Laco mi povedal,ze chcel ist kvoli Kajke,aby vedela,ze ma este jednu babku.No to fakt ma...a este aku...
Kajka dostala krasne hracky od nasich,a mojej sestry-hojdaciu kravicku /nie konika/,a takeho krasneho bieleho psika,co chodi,steka,dava labku a vrti chvostikom.Bola z neho hotova.Ta radost deti je asi najkrajsia zo vsetkeho.A este kopu satociek,a babiku.Ale o nu pre toho psika ani nezakopla 🙂 Teraz je zas na rade taka drevenna skladacka,a kocky,ktore jej robi radost mi ich burat a to hlavou ako baran 🙂 lebo tie sfuknut nevie.

gianni
30. dec 2008

ahojte
trochu niečo napíšem,malý zaspal,priateľ ešte v práci ale máme ísť ešte dnes do KE,tak uvidíme
azurmanka, priatelova dcéra má 14 rokov,ale ku nám chodí dá sa povedať kvôli internetu,vieš doma nemá tak tu sa nevie nabažiť,či mi pomôže s malým?akurát sa mu prihovorí ked kolo neho prechádza,ja ani od nej viac nechcem aby mi pomáhala a tak,i ked priatel jej povie ked je v práci že mi má s niečím pomôcť,napr.umyť riad ale vidím že to robí nasilu tak nechcem aby ešte niekde rozprávala že tu musí robiť ,doma musí robiť to je fakt,ale to je na dlhšiu tému,no a čo sa stalo pred štedrým dnom tak už po nej nechcem vôbec nič,mala na rukách malého a my sme jedli guláš,hovorí že aký je ťažký tak ja na to že nech ho položí do vajíčka(dosť často ho používame ked niečo robím v kuchyni ....)a donesie do kuchyne,iba počujem rachot a rev,som vyskočila od stola a ona ho už dvíhala zo zeme som myslela že ma porazí,spadol jej z vajíčka tvárou na plávajúcu podlahu,reval ak tur,mal aj červené čielko,nezaistila rúčku na vajíčku a prevrátil sa jej dopredu či ako,no horor,proste nedá sa na nu spolahnúť to som vždy tvrdila priatelovi a potom sme sa aj povadili,v krátkosti tolko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre