Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

nika_ke
19. jan 2009

gianni, uplne ta chapem. v tornali mam pocit, ze doobedu som vonku na sidlisku iba ja s malou, siroko daleko ani zivej duse ☹ obcas sa mihnu niektore mamicky s 2 rocnymi detmi. tesim sa, kedy bude konecne prijemnejsie teplo, vtedy sa mamicky vyroja ako huby po dazdi, posadaju na lavicky pred blokmi, klebetia a ja s Riskou a ostatnymi detmi sa budeme hrat 😀

sbosorka, muz robi vo francuzskej firme, v parizi bol na stazi este z vysky a zostal u nich pracovat, kedysi cestoval dost casto, nastastie minuly rok sedel doma.
my sme cakali s hrackami az na narodky, lebo do vtedy sa Riska velmi nehravala s klasickymi hrackami, viedli hrnce a varechy 😀 dostala kocik, hovoriacu babiku, drevene puzzle so zvieratkami, knizku ... viac si nepamatam. Keby sme mali vlastny byt, tak tiez by som najradsej zariadovala detsku. Mas predstavu, ako by mala Tamarkina izba vyzerat?

sbosorka
19. jan 2009

Mám zatiaľ len takú neucelenú predstavu. Musím už dopredu počítať s tým, že chceme druhé bábo a určite nebudem o pár rokov zariaďovať nanovo. Takže stále kukám na nete nejaké riešenia ako vyriešiť hlavne spinkanie. Detská neni veľká, takže to musím dobre naplánovať a konečne to zrealizovať, lebo už sa pomaličky nemáme kde v obývačke hýbať medzi hračkami 😀 😀 😀 .

niki29
20. jan 2009

ahojte kocky tak ako vidim skoro kazdy druhy vojak. Inak vy ste z tohoto okresu? Pretoze my s manzelom ani jeden . Nasa rodina je vzdialena nejakych 270 km takze ked nastupim do prace a mala bude chora / asi casto/ tak neviem ako to budeme riesit.Uz teraz mam toho skoro vyse hlavy , domov chodime tak raz za 2 az 3 mesiace mama chodi v lete a niekedy aj v zime. Takze neviem si to ani predstavit.Nam druhym babom aj rozmyslame ale mala sa nam narodila s raztepom pery takze je to velky strach. Hlavne aj preto ze som absolvovala geneticke testy vsetko bolook aj tak to tak dopadlo. nastastie ma len rastep pery co jej operovali v 2 tyzdnoch a dnes tam ma iba malu jazvu. Inak ma vestko ok Len to behanie po kontrolach a neviem vsade kde je dost vycerpavajuce.

sbosorka
20. jan 2009

Dobré ránko žienky,
Niki29 my s manželom sme obidvaja z dedinky pár km od Rv a ozaj vám čo ste tak ďaleko od rodiny nezávidím. Ja si neviem predstaviť, žeby som našich nevidela 2-3 mesiace. Oni sú u nás prakticky každý deň aspoň na 10 minút, vždy majú nejakú cestu do Rv. Už neviem ako by som si poradila bez nich.
Sa Ti nečudujem, že sa bojíš mať druhé, hlavne keď ten ráštep ani testy nezistili, ale všetko dobre dopadlo.

niki29
20. jan 2009

Tak to mas super ze si len kusok od vasich, my sme boli 2 mesiace u nasich v kuse pretoze muz bol v echach na kurze tak bolo strasne super ale rychlo to ubehlo. No ale uz aj toto skonci ked zacnem robit uz tu budem len sama ako nejaka ...

sbosorka
20. jan 2009

😀 aspoň nebudeš stále len doma, keď začneš robiť. Veď skoro po troch rokoch doma to už musí byť dosť stereotyp.

marcela.m
20. jan 2009

Ahojte,tak len narychlo,zila som vo Svajciarsku 9 mesiacov,blizko fr.hranic.Bola som reholna sestra-karmelitanka.Takze tam som sa naucila po francuzsky.Bola som tam sama,takze som musela hovorit ako som vedela,ale nakoniec som celkom slusne a hlavne rychlo rozpravala po fr.Ale clovek,ked nema moznost hovorit,tak zabuda.Uz je tomu viac ako 5 rokov,co som tam bola.Zaciatocnikov si este trufam ucit 🙂 Aj mne sa vzdy francuzstina velmi pacila a splnil sa mi sen naucit sa ju.Ale v zivote by ma nenapadlo,ze takto sa naucim.Isla som do Bulharska s tym,ze odtial sa nikde nedostanem,a vidite.
Inac aj moj svagor je vojak u chemikov.Teraz je na Cypre,ma sa v marci vratit.Vola sa Robo.Tak to sa asi poznaju vsetci.

niki29
20. jan 2009

tak to je pravda 3 roky su dost hlavne ked som mala este aj rizikove tehotenstvo takze pomaly su to 3 roky aj nejake mesiace

azurmanka
20. jan 2009

No caute kocky,Vy ste sa ale rozpisali 😀 😀 😀 😀 😀
Nika a vidis aka to je droga? 😀
Uz len Tinuska nam tu chyba,tej sa akosi nechce 😝
Marcelka a preco si potom odisla s radu?

Gianni zubaky vedia poriadne potrapit,my mame zatial 2 a tiez nam dali zabrat 😝

Sbosorka dost zalezi aj od roho,ako si tu matersku zariadis,ja som uz doma 3,5 roka alae vobec mi to tak nepripada.Ved my si vzdy s Nikou nejaky program najdeme,nie je tak??? 😀
Ale mozno je to aj preto,ze sa ciastocne venujem nasmu pubu(Retro pub),takze je to ,ako keby som robila s casti na polovicny uvazok.

Ta nasa Emmi je zasa chora,uz ma z toho svihne.Dnes som bola s nou u Beshira,zatial to ni e je na ATB,tak snad nam to tak vydrzi,lebo Atb by som sa naozaj rada vyhla. 😒

Aj teraz mi tu kasle,uz prisla za nami do obyvacky,ona a jej spanok,to je katastrofa ☹

sbosorka
20. jan 2009

Juuj, zase je chorá?? To už je asi 3x za poslednú dobu ak sa nemýlim. No škôlka jej dáva riadne zabrať a tebe s ňou ☹ .
Dnes som nestihla ísť pozrieť kamošku kvôli práci, tak hádam mi to zajtra vyjde a trošku s ňou poklebetím 😉 .
Celý deň nemôžem Tamarku ani na chvíľku z očí spustiť..ona zje čo nájde..dnes mi odkúsla z polystyrénovho vnútra termoobalu na flaše...no hrúza...ale včas som jej to vybrala z pusy 😀 😀 😀

azurmanka
21. jan 2009

Sbosorka ved nesetri na dietati a daj jej prosim Ta najest 😀 😀 😀 😀 Lebo potom chuda od velkeho hladu spapa vsetko co najde 😀 😀 😀 😀

Akurat pocuvam tu novu piesen od Kirchsner,to je naaaadhera.....

Tak dnes by si mala polavit a ist poklabosit,aj oddych treba!!!!

No sbosorka toto je uz 4x,lebo bola chora aj ked sme boli u nasich cez Vianoce.Ale nastastie aj vtedy to bolo bez ATB,tak pevne dufam,ze aj teraz.
Vcera mi hovoril Beshir,ze to je uplne normalka,ze su taky co od septembra do decembra boli 10x,staci Ti????Ze to sme ten lepsi priemer 😝
Ale je to na nervy ,to Ti poviem. 😠

Sbosorka posli mi prosim Ta aku znacku tej hojdacky to mas,chcela by som to niekde kuk....teda ak Ti to nerobi problem,dik.
Pekny den babenky Vam prajem,crta sa tam slniecko,takze sup von,aj ja by som isla,ale nemozem 😖

sbosorka
21. jan 2009

Ahojte žienky 😀 😀 😀 , že nešetri na dieťati...veď ten môj hladoš pomaličky zje viac ako ja a stále len opakuje mňam mňam a daj daj 😉

10x??? však to sú potom chorí vkuse. ... len nech nás choroba obíde.

Jááj hojdačka, ešte že si mi pripomenula, tá hlava moja deravá 😝 . Je to značka TAKO ale na nete to nenájdeš už som skúšala. Myslím, že je to výroba z Poľska, ale je naozaj dobrá.

Už si kúpila tú autosedačku??

azurmanka
21. jan 2009

No objednala som ,ju zajtra by mi mala prist,ale nakoniec som objednala unibaby,to je taka ista ako babypoint,len mala krajsie farby,ale aj dizajn ten isty.A nevies kde to Vasi kupili?

sbosorka
21. jan 2009

Spýtam sa, ale myslím že v Spišskej...
Teraz keď je Emmi zase choručká, tak budete musieť všetci trčať doma...nezávidím, lebo dnes sa naozaj črtá pekný deň 😉 😀 . Marco už v noci lepšie spinká??

azurmanka
21. jan 2009

Hehe,fakt sa to crtalo na pekny dnik a teraz taky lejak 😒

No veru ym musime byt doma 😖
Marco spinkal teraz 2 noci lepsie,iba 3-4x sme boli hore,co je bonus 😵
Co porabate?

sbosorka
21. jan 2009

Chi zaspala som pri uspávaní malej a teraz sme sa zobudili a kukám, že počasie na figu, preto som bola od rána taká unavená...keby som vedela, tak by som išla von doobedu.
Poobede pôjdeme s tatinom nakúpiť a k priateľom na návštevu. Dala som si kúpiť nový monitor, aby som si oči neskazila 😎 😉

niki29
21. jan 2009

ahojte kocky 🙂 Tak nam zase prsi to je ale nuda.. azurmanovci su chory a my sme ako odpisany bez nich!Tak Marco uz lepsie spi to som velmi rada. Nasa si zapla rozpravku vsak ty vies azurmanka ako to chodi 😉 ja som si zapla na chvilu net pretoze ked pride moj drahy tak sa tu zase nedostanem

niki29
21. jan 2009

inak azurmanka ma pravdu o tej materskej ked si najdes nejaky program tak to celkom ide

azurmanka
21. jan 2009

Hallo,kde ste kto?????Mne uz tu hrabe doma. 😝 😝 😝 😝 😝 😝

azurmanka
21. jan 2009

Sbosorka aspon si si oddychla,ved to Tvoje ponocovanie 😝

niki29
21. jan 2009

ano je riadna nuda doma a to my este volasl muz ze trci v Lucenci pokazilo sa im auto takze vobec neviem kedy pride

niki29
21. jan 2009

Azurmanka ako je Emmuske? volala som s Deniskou mala ma zapal priedusiek uz od piatku. Inak nika nachystala hracky pre Emmusku a caka ju a caka ☹

sbosorka
21. jan 2009

Žienky aj ja som tu a využívam chvíľku kým sa Tami baví.
Super, že ste také kamošky. Ja mám 4 dobré kamošky zo strednej s ktorými sa viac menej pravidelne stretávame a otehotnela som ako prvá. Žiadnej z nich sa do toho ešte nechcelo, až nakonie cherry01 😀 😀 😀 . Takže som nepoznala nikoho s dieťaťom, ak nerátam švagrinú 🙂 . Teraz už má cherry01 dvojičky a dve sú tehotné 😉
Azurmanka no to ponocovanie je ozaj des ☹ , aj včera som chcela ísť skôr do postele no tak som sa nejak pozabudla pri pc a šla som spať o jednej. Keď jedine v noci mám kľud na prácu.

niki29
21. jan 2009

to spanie deti vam teda vobec nezavidim. My sme boli celkom v pohode nasa spavala dobre aj teraz ide spat o tej 19.30 a spi do 7.30 no ale v noci byva raz hore a pyta mlieko to musi byt ked nie tak dalej nespi. takze vzdy ked idem spat o tej 22.00 tak ho prevarim a nachystam si ho a mala ked sa zobudi o tej druhej je take akurat , vypije ho a spi dalej.

niki29
21. jan 2009

no ale poobede uz nespi a niekedy je vecer uz taka zla ze s muzom posuvame cas ocami len aby bolo aspon 19.00 hod aby isla spat

azurmanka
21. jan 2009

Ty si expert,ze o jednej 😀
No veru my sme sa s Nikou nasli 😉
Takze Jozi trci v Lucenci????No pekne 😖
Ja uz neviem ani aky mam malej spravit program,nic sa jej uz nechce.Maly teraz spi,Jozi bol na hokeji a teraz ide na futbal,takze si samotu uzivame dalej 😖

sbosorka
21. jan 2009

😀 azurmanka, tak mužíka si tiež veľmi neužiješ doma 😀 . To ešte aj muži sa vám rovnako volajú?? tak to je osud 😉
No vymyslieť program pre také dieťa dá pekne zabrať, ja som tak raz dávala pozor na Romanu a všetko čo som vymyslela, tak ju bavilo asi tak 20 minút

niki29
21. jan 2009

ano trci v lucenci a este my ani nevolal ze pre nich uz prislo auto takze sama som zvedava kedy pride ☹ mala tu stale spekuluje s DVD stale nieco zapina prepina vsak ti vies Mati ako to je 😉 Inak ano s Matou sme sa nasli bez nej si to tu neviem ani predstavit.

azurmanka
21. jan 2009

Veru,veru,tak sdaleko od domova je bonus mat taku spriaznenu dusu.Mne hrozne chyba rodina. ☹

No veru Sbosorka vsetko ju bavi tak max.20minut 😒
Uz si videla dvojicky Cherry?
Teraz uz asi nema velmi cas surfovat 😝

niki29
21. jan 2009

idem sa trochu hrat s nasou Nikou pretoze uz nenormalne vystraja uz nevie co by vyparatila nejdem riskovat ze si nieco zlomi 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre