Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

nika_ke
24. júl 2008

no zistujem, ze v saci je asi bezny taky postup...
ja som zostala v saci az 7 dni po porode, tak som sa aspon nemusela vracat na vyberanie stehov.

vy sa teda riadne nacestujete, ale inak sa to asi neda, ked byvate v mensom meste. Kde mate Dodkovu lekarku? my v rimavskej, lebo tam sme byvali, ked sa mala narodila a sme s nou spokojni.

myslela som si, ze plesivec je vacsie mesto, ked tam stoji rychlik 😕 ale krcmu pri kostole isto mate 😀

pri kocikovani som si zvykla na uplne pomalinke tempo, len aby som nemusela chodit dva krat po tej istej ulici 😀

teraz mi napadlo, ze pekne ihrisko je v agteleku pri jaskyni - neviem ako sa to spravne pise. Raz sme tam boli, celkom sa nam tam pacilo, len tie ceny v bufetoch 😒

gianni
24. júl 2008

my máme detskú lekárku tu v Plešivci našťastie,som myslela že budem musieť chodiť do RV,práve zajtra ideme do poradne,bola som tam už 3x lebo sme chodili na kontrolu s pupčekom,neviem či nezačína mať malý koliku lebo aj teraz už chudáčik spí po urputnom plači až z toho začne kašlať,už to mal aj minule,určite ho bolí bruško ma ide vtedy poraziť ked neviem čo s ním mám robiť,
to ihrisko pri Domici,no naposledy som tam bola ešte tehotná išli sme okolo ,vlastne sme boli už na Maďaroch vybehať psa,vyzeralo to pekne,určite sa tam pôjdeme pozrieť
tak aj ty si mala cisársky?plánovaný?ja nie ale ináč sa nedalo,mala som vlastne spinál

nika_ke
26. júl 2008

gianni, to mate super, ze lekarka je v Plesivci, aspon za niecim nemusis s malym cestovat 😉
koliky su potvory 😖 u nas pomahalo, ked s malou pocvicil muz, pri nom sa ukludnila, lebo ja som z toho bola tak isto na nervy ☹ nastastie mi sme ich nemali casto, tak drzim prsty, nech aj vam rychlo prejdu.
Skus si vsimat, ci to nema po nejakom tvojom specifickom jedle. Moja Riska plakala vzdy, ked som si dala kysnute jedlo, kolace, buchty na pare a tiez brokolicu. Kapustu som radsej ani neskusala. Predtym som neverila tomu, ze sa nejake neprijemne zlozky mozu dostat do mlieka, ale toto som mala riadne odpozorovane, takze do mesiaca som sa "provokacnym" jedlam vyhybala uplne. Od tretieho som pomalicky zacala zobkat aj z tychto a od siesteho mesiaca je to uz v pohode.
Neboooj, ono to prejde, len treba vydrzat 😉

cisarsky som mala neplanovany, neotvarala som sa, po 1,5 dni mi dali vyvolavacku, nepomohlo, ked som bola otvorena konecne aspon na nejake 3prsty, tak som si vyziadala epi a potom to uz bola brnkacka 😀
keby som vedela, ze to takto dopadne, tak si vybavim rovno cisarsky kvoli ociam ...

aj u vas je stale tak skaredo? ☹

gianni
28. júl 2008

ahoj,no s tým jedlom,za 1 deň zjem rôzne potraviny,ale snažím sa vyhýbať ako paradajka,paprika,uhorka,kapusta,strukoviny,ale bez čokolády nebudem,z ostatného tak po kuse
ten pôrod:2 dni mi odtekala plodová voda,dali mi vyvolávačku,kontrakcie boli ale som sa tiež neotvárala,bola som už rada že ma berú na cisársky,keby to fakt človek vedel vopred ako to bude tak sa ide na ten cisarák rovno
konečne je lepšie počasie,teraz z piatka na sobotu som bola v Revúcej,hned je to iné sa tam prechádzať stretla som kopec známych,ináč je tam aj materské centrum

nika_ke
13. aug 2008

ahoj gianni, ako sa mate? Dodko pekne rastie? Zlepsilo sa mu brusko?

my sme mali dva tyzdne celozavodnu dovolenku, boli sme u nasich v KE a tyzden v chorvatsku, bolo super.

S jednou panou z materskeho centra v revucej som si pred par mesiacmi pisala. Mali vtedy rozbehnute cvicenie pre deticky od jedneho roka, my sme na to boli este mali. Ak by to este fungovalo, tak sa planujem pridat s Riskou od septembra. My sme chodili v KE na cvicenie pre deti do 1 roka na fitloptach, malej sa to velmi pacilo. Len skoda, ze sme mohli ist asi len raz za mesiac, zriedka castejsie.
Aj v Roznave je nejake materske centrum, skusim sa aj s nimi nakontaktovat na jesen. Lebo s takym velkym sidlom to bude pocas skaredych dni na nevydrzanie doma.

Aka to bola pohodicka, ked bola nasa bambula este taka malinka ako tvoj Dodko 😵

cherry01
14. aug 2008

Ahojte... ja som takmer z RV, a som aktuálna tehuľka... je tu ešte niekto pred pôrodom? 🙂

gianni
17. aug 2008

ahojte,nika,no bruško nás trápi len niekedy,ale asi aj práve dnes,ináč bola som v Revúcej,pri mame,postretávala som tam kamošky,no bolo super,ale potom začal asi hodinu plakať chudáčik,tak sme išli domov a v aute už zaspal,
ako bolo v CHorvátsku?aj my by sme chceli ísť na rok aj s malým na dovolenku ale trošku sa toho bojím či ešte nebude na to malý,ako ste to zvládali?
12.8. sme mali už 5,1kg,na to kolko vygrcne tak fajne,boli sme aj v RV na vyšetrenie klbov,je to zatiaľ o.k.

daniela84
20. aug 2008

Ahojte baby ja som presovcanka, urcie ste uz poculi o tom ze maminky sa obuli proti tomanovej nezmyslom a vyhlasili boj, vznikla peticia a mozte ju podpisat aj vy prostrednictvom netu, tu je link, pridajte sa k nam
http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

sbosorka
1. sep 2008

ahojte, práve som našla túto tému, som priamo z RV 😀 no vidím, že už tu dosť dlho nikto nepísal ☹

nika_ke
1. sep 2008

ahojte roznavcanky,
vidim, ze ste sa pridali dalsie, to ma tesi, snad sa tu pokec predsa len rozbehne 😉

cherry, asi si si vsimla, ze tehulka tu momentalne nie je ziadna. Ale snad ti to nevadi a obcas tu skocis 🙂

bosorka, Tamarka je zlatucka 🙂 ked si priamo z RV, to by si mohla hodit nejake aktualne info o aktivitach pre nase deticky. Bola by som ti velmi vdacna 😉

gianni, Dodko je uz taky veliky a ako krasne pribera 🙂 nasa mala tolko vazila asi okolo 4. mesiaca 😒
Na dalsi rok si kludne naplanujte dovcu pri mori. Ja som sa bala hlavne cesty, lebo nase sidlo neobsedi na jednom mieste ani 5 minut (cisty ocko 😠 ), ale sli sme aj cez den v obdobi jej spanku a zvysok cesty v noci. Riska to zvladla celkom dobre, sice cestou tam asi 2 hod spala len tak na sedadle, lebo dost plackala zo spanku (pripisujem to zubku, ktory jej par dni na to vysiel). Cestu spat prespala uplne celu v autosedacke. No a na plazi bola ako v raji, presypala kamienky, kyvala ludom ... v restauracii pri kazdej veceri hadzala vselijake ksichtiky na casnicky, len aby sa s nou rozpravali. Malej sa velmi pacilo a mne tiez padlo dobre, ze som niekam vypadla 😎

gianni
4. sep 2008

nika,dík za skúsenosť z dovolenky,hádam keď dožijeme v zdraví tak sa niekam vyberieme 🙂

sbosorka
5. sep 2008

ahojte, o aktivitách pre detičky v RV veľa neviem ☹ , ale zistím a dám vám info 😉 . Kukla som na stránku materského centra Margarétka, ale posledný program je tam z apríla 😠 .

nika, richelle je strašne zlatunká, páčia sa mi straaašne tie foto z ateliéra..hotová modelka 😀. Aj my sa budúci rok chystáme s Tami niekam k moru, teraz je ešte veľmi maličká 😵

nika_ke
5. sep 2008

caute zienky,
my sa chystame buduci tyzden do MC Stvorlistok v Revucej, som zvedava ako to tam vyzera. Sice pohybove aktivity s byvalou ucitelkou budu az od oktobra, ale aspon sa tam rozkukame.
http://www.mcstvorlistok.szm.sk/

sbosorka, z Richellky teda modelka asi nebude, vkuse utekala z placu 😀
S Tami by ste mohli aj teraz niekam vyrazit. Zatial ju este najdes tam, kde ju polozis. O rok to uz bude ine kafe 😒 😀

gianni
7. sep 2008

ahojte,
nika dík za stránku,potom daj vedieť ako tam bolo,moja mama býva hned vedla toho MC,ked budeme väčší pôjdeme sa tam pozrieť,aj dnes som bola v Revúcej trochu na návšteve

nika_ke
11. sep 2008

caute,
vcera sme boli v MC. Je tam celkom pekne, maju 2 velke spojene herne, aspon 5 smykaliek aj s minilezeckou stenou. Nemaju tam mineralku pre mamicky a detsku stolicku 😠 (na toto som bola zvyknuta v MC v KE, sebe som vodu nevzala, takze som bola smadna jak tava) Cast na jedenie je v uplne inej miestnosti, takze Riska nechcela desiatovat broskynu, aby jej nahodou nieco neuslo 😖 😀 (v KE je jedalenska cast spolu s hernou, len je tam gumolit a pri papani sa moze Riska pozerat na ine deti)
Boli sme tam len my a opatrovatelka so svojou 4,5 rocnou dcerou. Neskor prisla este statutarna zastupkyna a nechala tam svoju dcerku, tipujem 3 rocnu. Opatrovalteka dala dievcatkam nieco na desiatu normalne v herni, ale mna s Riskou "usmernila" do jedalne 😠 Potom si isli dievcatka kreslit a Riska ako velka s nimi, podarena bola 😵
Na Riske ma najviac udivuje to, ze ked ma nejakej navstevy dost, tak sa normalne zdvihne, zbali svoje hracky, ide k dveram a vola na mna brrrm-brrrm. To znamena,ze mame ist autom domov 😅
Urcite tam planujem s Riskou chodit 1x do tyzdna, ma tam byt od oktobra pohybovo-rytmicke cvicenie, tak dufam, ze sa to aj zrealizuje.
My sme parkrat boli v KE na takomto cviceni pre rocne deti, ked Riska bola este asi 8 mesacna. Velmi sa jej to pacilo a mala snahu napodobnovat vacsie deti. Vtedy este nelozila po 4, iba sa plazila, ale bolo na nej vidiet, ako by sa hned rozbehla za detmi, keby to slo 😀
Tiez sa Riske pacilo cvicenie na fitloptach pre deti do 1 roka. Doma ma stale zhadzuje z lopty, ked si chcem na nej trosku oddychnut a musim ju trochu pohopsat. 😅
Kedze mam odskusane, ze sa Riske taketo aktivity pacia, tak by som v nich chcela pokracovat.

azurmanka
30. sep 2008

Caute babenky,mozem sa pridat??????

gianni
30. sep 2008

čauko,no jasné,pridaj sa

azurmanka
2. okt 2008

Chodievas sem casto?JOOJ,SOM RADA,ZE KONECNE AJ ROZNAVA OZILA.
Ja som pred dvomi rokmi zalozila Roznavu,ale nik tu nebol.A teraz ma to velmi milo prekvapilo,ze uz aj anse mesto ozilo 😉
Si priamo z Roznavy?

gianni
3. okt 2008

no nejak často tu nechodievam,len ked je času,
ja bývam v Plešivci,budú tomu 3 roky,ináč som z Revúcej,ale v Rožňave pracujem,teda momentálne na materskej,ale od septembra začínam znova pracovať 😒
a ty si priamo z Rožňavy?

nika_ke
6. okt 2008

ahojte,
azurmanka, mas krasne deticky, vsimla som si, ze ste aj toto leto pouzivali trojkolku. Jazdi na nej Emmka casto aj takato velika? Tiez som rozmyslala, ze nejaku kupim vo vypredaji, lebo toto leto Richellku trojkolky akosi nezaujali, ale neviem, ci pre dvojrocnu nebude takato trojkolka s tycou mala ... ake s nou mas ty skusenosti?

gianni, pracujes uz teraz, ci sa chystas az dalsi rok v septembri? Kto sa bude starat o Dodka? Pojdes do prace rovno na 8hod, alebo len na skrateny uvazok?
Vela sa vypytujem, co? 😉 mna totizto velmi nahanaju do prace, ale mne sa od malej tak nechce ist ☹ zatial by som sla na par hodin tyzdenne, ale neviem pozhanat opatrovatelku.

nahodou nepoznate dobru pani, ktora by sa rada postarala o nase sidielko?
alebo neviete o sukromnych jasliach v roznave? hladala som na nete, ale zatial marne.

gianni
7. okt 2008

nika
začínam pracovať na rok v septembri,na 8 hodín menej sa asi ani nedá,ale už teraz som bola dať v práci písomne žiadosť kedy nastúpim,tak sa to u nás robí,všetky baby nastupujú u nás po roku,dala som si aj ja,tak uvidíme,bude to lepšie asi aj pre mna aj pre Dodíka nakolko tu fakt nepozname nikoho,pokecať chodíme do Revúcej, no a malého dám do Rožňavy do jasiel,aj kolegyňa tam nosí dcéru a sú z Revúcej(tam že jasle nie sú),nesťažuje si tak uvidíme,len dúfam že nebude často chorí,rozmýšlala som aj nad opatrovatelkou,ale chcem aby bol s detmi

azurmanka
8. okt 2008

No caute kocky.No co sa tyka tej trojkolky,je to super vec 😵 😵 😵 😵 Ja som to velmi vyuzila uz od 1,5 roka malej.Ona mi nechcela sediet v kociku,tak sme sa vozili v trojkolke a tam sa jej pacilo.No pre dvojrocnu mala este nebude,ale je na zvazenie ci sa ju oplati uz v takom veku kupit,lebo od dvoch rokov sa uz deticky zvyknu bicyklovat na bicykliku s pomocnymi kolieskami........takze 😕
Neviem Ty si poznas malu,ci sa jej bude chciet samej tahat na bicykliku,alebo sa radsej necha tlacit od Teba.Lebo nasa sama tahat nechce a pri tom bicyklik mame.Takze sa stale pohodlne vyvaza tak,ze ju tlacime.Ale aby som nezabudla dodat,na tej trojkolke sama tahat nebude moct,lebo pedale su na prednom koliesku a to sama neutiahne.Takze si to radsej zvaz,lebo nie je to mala polozka a zasa aby Vam to stalo v garazi.....Ale zasa Tvoja mala bude mat na jar este len rok aj 8 mesiacov,takze si myslim,ze este je mzne o tom uvazovat...... 😉

Nika Ty byvas v Revucej,ci Roznave?
Nechod este do prace......uzi si to doma s malou, to sa Ti uz nikdy nevrati..... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Gianni aj sem tam chodis do Roznavy?Lebo ak hej,tak by sme sa mohli stretnut,co Ty na to?
A inak jaslicky tu v RV su vraj naozaj dobre,to som aj ja pocula.....Mne Emmka chodi do skolky na Stitnicku a tam beru deticky od dvoch rokov.A inak velmi dobra skolka..... 😉 Mala mi tam chodi od tohto septembra..

nika_ke
8. okt 2008

ahojte kočky,
azurmanka, díky za obšírny výklad k trojkolke. 😉 Nevedela som, že už dvojročné deti sa bicyklujú 😨 To jej už asi radšej kúpim ten bicykel a nech šlape hneď z jari 😀 Malá je dosť akčná, vysedávanie nie je pre ňu. Aspoň mám tip na darček od babky na meniny 🙂

ja momentálne bývam v Tornali, predtým sme 2 roky bývali v Rimavskej Sobote (aj si píšem s babami odtiaľ), pôvodne som Košičanka a keď všetko dobre pôjde, tak o 2 roky budeme bývať v Čečejovciach - to je pri Moldave.

pracujem v podstate bez prestania cez net po sieti, nič nerobenie na materskej som si "užila" len 3 týždne, aj to som bola 1 týždeň v pôrodnici. Dnes ráno som bola prvý krát fyzicky v práci na 2 hod. S malou bol zatiaľ muž a potom sme sa vystriedali. Zatiaľ neviem, či budem chodiť do práce každý deň, alebo len občas ... keby to záležalo len odo mňa, tak som doma s malou 3 roky... už stokrát sme sa s mužom kvôli tomu pohádali...

neviete náhodou web stránku tých detských jaslí Slniečko v Rožňave? akosi ich neviem nájsť.
Chcela som dať Richellku do jaslí v Rimavskej, ale majú plno až do jari ☹

gianni, viem si predstaviť, ako ti je, bývať ďaleko od známych ☹ nerysuje sa vám bývanie v Revúcej, keďže si odtiaľ, alebo v Rožňave? To by ti bolo asi lepšie, ak tam plánuješ ďalej pracovať a dávať Dodka do jaslí?

azurmanka
8. okt 2008

Aha,takze si si matersku velmi neuzila,ze? ☹ Ale mozno pri druhom babatku to bude inak 🙂 😉
Ale neviem o tom,ze by tu boli sukromne jaslicky 😕
A v Cecejovciach staviate domcek?

nika_ke
8. okt 2008

azurmanka,
vyssie pises, ze jaslicky v RV su dobre ... tak neviem teraz ako si to myslela...? 😕
Najradsej by som nasla k malej opatrovatelku, mam uz nejake kontakty, tak snad sa zadari 🙂
V Cecejovciach mame zatial len pozemok, ktory pouzivame ako zahradu. Predchadzajuca majitelka sa o nu dobre starala, takze sme mali teraz kopec ovocia. Planujeme postavit domcek, ale az o par rokov. Do vtedy potrebujeme zarobit prasule aspon na IS, lebo tie tam zial nie su. Konecne sme sa s drahym zhodli na projekte domu, to je neskutocny uspech u nas doma 😅 Tak krasne ho nakreslil, ze si ho viem zivo predstavit.

inac, moji rodicia pochadzaju z RV. Mamka sa tam narodila a nejaky otcovi pribuzni ziju v Cucme 😉

nika_ke
8. okt 2008

azurmanka, ty si priamo z RV?

cherry01
9. okt 2008

Ahojte, ja som priamo z RV, ale bývam uz 7 rokov v Krh.Podhradí. Do témy sa zatiaľ neviem veľmi zapojiť, kedže ma to všetko ešte len čaká. Budem rodiť v Šaci cisárskym, aby boli moje deťúrence vonku skoro a v poriadku 🙂

azurmanka
9. okt 2008

No Nika myslela som to tak,ze ano su tu jaslicky,ale neviem o tom ,ze by boli sukromne.Mysli,ze su normalne statne,ale zasa nie som si na 100% ista.Pocula som na ne iba dobre nazory. 😉
Prepac,hlupo som sa vyjadrila 😉 😀 😲

No ja pochadzam z Piestan a do Roznavy som sa pristahovala pred tromi rokmi,laebo som sa sem prividala.Manzel je priamo z Roznavy a momentalne aj priamo v Roznave byvame 😉

Takze opatrovatelku????A nebojis sa?Ja neviem,ja som voci tomu taka nedvoverihodna 😖
Ale zasa ked mas overeny tip,tak nie je o com.... 🙂

Juuuuuuuuuuuuuuuj rodinny domcek 😵 uuuuprimne Ti zavidim 😉
Aj aj bysom chcela.Ja som vyrastala v rodinnom domceku a teraz byvame v bytovke.....aj ked mame malu zahradku za bytovkou,ale to nie je ono.....

azurmanka
9. okt 2008

Ale v pohode sa zapajaj,ved neriesime stale len drobcov 😉 A si psichycky pripravena,na to,ze budu dvaja drobcekovia? 😉

nika_ke
9. okt 2008

ahojte,
azurmanka, zatial nemas co zavidiet, s domcekom mame zatial len plany... Pochadzas teda z peknej dialky, Piestany su pekne mesto 😉

Malu uz bola parkrat kocikovat jedna pani ucitelka zo skolky a pravdepodobne ona bude s malou aj ked budem v praci. Takze to mam v podstate jedno, ci jaslicky alebo opatrovatelka 😉
Dnes sme ju akurat stretli vonku na prechadzke s detmi a cela trieda sa vrhla na Richellku, zacali ju hladka a chuda mala nevedela, kam sa rychlo schovat 😕

cherry, obdivujem vsetky mamicky, ktore maju dvojacata a viacercata. To musi byt riadny zaberak... Ale s dobrou organizaciou to urcite zvladnes 🙂

Tiez som rodila v saci cisarskym, kapitola sama o sebe ... hlavne, ze sme s malou v poriadku.
Priprav sa na to, ze ti deticky mozno len prilozia na prsnik cca 30 min po porode a potom ti ich nebudu nosit na JIS-ku na kojenie ☹ Dolezite je "vybavit si" postel na sestonedeli, aby si na JIS-ke bola co najkratsie a tiez si nastuduj podporu laktacie, lebo sestricky tam nemaju cas prvorodickam pomahat 😒

cherry, v ktorom tyzdni mas naplanovany cisarsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre