Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

sbosorka
3. feb 2009

Tak raňajky už máme za sebou a dnes som chcela ísť s Tamči vonku 2x. O desiatej idem na prechádzku s kamoškou, má do 11-tej vychádzku a evidentne ich zanedbáva, tak ju trošku vytiahnem von. 🙂
Potom by bolo dačo aj navariť pre manželíka (ani netuším čo).
Ty ideš dnes s Marcom von?

sbosorka
3. feb 2009

Čo sa to vonku robí?? To mi snáď to počasie robí naschvál.

tinuska123
3. feb 2009

dobré ránko vospolok, my sme boli hore od pol tretej do piatej a potom potiahol do pol deviatej....
cherry drž sa a hlavne sa šetri, určite ti drobci dajú zabrať
niki, v takom počasí je čudo, že nie sme všetci chorí, aj mne prišla dcéra z lyžiarskeho celá usoplená, tak dúfam, že to Oliverko neschytá

azurmanka
3. feb 2009

Tinus tak snad Vas to minie....Ja som chcela ist von a to co je za pocko 😠 😠 😠 😠 Snad poobede bude v pohode.

Ni ka ma choru malu,vraj nejaka viroza,grcka,hnackuje a do toho ma aj zapalene hrdielko ☹ A to maju prist za nami v piatok na chatu 😖
Dufam,ze sa yvzdravie...

sbosorka
3. feb 2009

Tak mi sme sa vrátili z prechádzky...vonku sa riadne rozsnežilo 🙂 . Taminka si aj pol hodinku pospinkala 😎 takže určite mi nezaspinká na obed. Nevadí zdriemne si poobede ak sa mi bude chcieť ísť ešte von.
Teraz sa pekne hrá môj pokladík, ani si nevšimla, že som jej ušla k pc.
Nika to ma veľmi mrzí, že je malej tak zle. Už aby prišla jar, lebo toto počasie je na figu.

susanka28
3. feb 2009

ahojky babenky-to ste ale sikulky ze uz ste tu-nasa noc bola tiez v pohode raz sme vstali o 4tej-a stal sa zazrak lebo drobec mi spi aj teraz-o 8mej sa napapal a zalomil o desiatej-no pomali ho budem musiet zobudit lebo ideme k pani doktorke-nieco ma na tvaricke-su to take male cervene bodocky-nemokvaju ani nesvrbia-pai doktorke som volala vcera -zevraj sa nemam strachovat-asi od jedla alebo od kremu...-tak nas objednala na dnes-mozno som ja daco zjedla-s tym kojenim to nieje lachke-a este ani nemam take dobre mliecko a aj dokrmujeme-asi prestanem kojit-to moje mlieko je iba ako voda-co uz-a to pocasie je fakt na prd-teda ziadna prechacka-ale svihom do auta k pani doktorke a domou-skoda lebo prechacka by prisla vhod-uz by mohlo byt leto no nie?????

azurmanka
3. feb 2009

Susi mala Ti malo pribera?Alebo ako vies,ze mas vodnate mliecko?

Sbosi tak ste boli predsa vonku?Super!
Ja sa tu nudim,ale veru von sa mi nechce ist,ked tak snezi,keby bolo minus,ze sa to udrziava,ale nemam rada take snezenie o nicom.
Ale mozno poobede pojdem,lebo uz mi tu je fakt dlho 😠

azurmanka
3. feb 2009

Som mala ist s muzikom na obed,ale maly spi a spi...tak asi mi prinesie,lebo som si dala pauzu od varenia,nejak sa mi dnes nechce.

sbosorka
3. feb 2009

Susi presne to isté som sa chcela spýtať ako azurmanka. Ja som tiež mala viac menej vodnaté mliečko a kojím až doteraz. Takže pokiaľ Ti malý pekne priberá tak ho koj aj naďalej. Jasné, že sa treba s jedlom trošku obmedzovať, ale ja som postupne začala jedávať všetko a mala som šťastie, že malej nič neškodilo.

Tie vyrážky môžu byť aj od potu. Aj mne Tamarka mala v 2 mesiacoch na líčkach také fľaky a Cherryna Kristínka to teraz mala tiež. Vraj ide o seboroickú dermatitídu a má to niečo spoločné s potnými žľazami. Veď uvidíš čo Ti povie lekárka.

Azurmanka jak Ti super, že Ti príde obed rovno domov 😉

azurmanka
3. feb 2009

Veru,veru,parada.Zajtra sa navarim viac nez dost,lebo chcem nieco navarit na chatu,aj nejaky salat cestovinovy spravit,tak dnes som si dala pauzu.Sbosorka kedy ides poobede von?

chuchu86
3. feb 2009

Ahojte baby - chcem sa Vás opýtať, ako ste boli spokojné s nemocnicou kde ste porodili Vaše miminká ?

Ja bývam v Moldave, ale svokru mám z Krasnej hôrky, ktorá pracovala v RV v nemocnici sv.Barbory, vedela by mi vybaviť miesto tam.
Zatial iba uvažujem o tom, neviem aké su tam podmienky, ako to tam vyzerá, ja som chcela rodiť v Šaci.
Ďakujem za všetky príspevky

sbosorka
3. feb 2009

Na ako dlho idete na chatu? Na celý víkend?? Lebo to potom máš čo robiť zajtra 😕 . Von pôjdem asi okolo druhej, teraz mi Tamči spať nebude, takže si zdriemne potom. Pridáš sa k nám??

Chuchu ja som bola s pôrodnicou v Rv spokojná. Rodila som cisárskym a mala som nadštandard izbu. Sestričky boli veľmi milé a pomohli mi aj s kojením aj s kúpaním a aj celkovo.

Ak chceš vedieť niečo bližšie o pôrodnici v šaci tak napíš cherry01, ona si tam pobudla skoro mesiac 😔 .

azurmanka
3. feb 2009

Ahoj Chuchu,ja som rodila v Roznave a bola som velmi spokojna.Je pravda,ze som bola dohodnuta s lekarom u ktoreho som chcela rodit a odrodila som u neho obe deti.Ale asi by som u ineho nerodila,alebo by som to aspon nenechavala na nahodu,ze kto tam bude.
Porodna sala nevyzera lakavo,ale v tych bolestiach je Ti jedno,ci rodis na novej ,alebo starej koze,len nech to uz mas za sebou.
Ak mas manzela pri porode,je tam vyhradena izba speci pre Vas,s radiom,fit loptou a tam to mozte spolu pekne predychavat.Za to sa ale plati,myslim 1500 Sk to bolo.

Sestricky a porodne asistentky bez chyby,starostlive,mile.....tak isto aj sestricky na novorodeneckom.

Na oddeleni je dost tmavsich pacientok,preto je lepsie platit si VIP izbu,na ktorej mas Tv,vlastnu sprchu,wc,co po porode veeeelmi ocenis,lebo sa sprchujes aj viac krat za den.

Jedlo si mozes priniest az na izbu a ak si bola sita,tak to opat ocenis,lebo sadnut si pohodlne vtedy velmi nehrozi a tak si an izbe spravis pohodlicko.
A aby som nezabudla,navsteva moze prist rovno na izbu a moze tam byt kolkokolvek,myslim,zze za priplatok aj spat(trebars manzel).
Samozrejme stale pisem ba o VIP izbe.

Pre dietatko dostavas plienky bavlnene,ktore perie nemocnica,takze naklady ziadne,iba vlhcene obrusky a krem.
Tot moje postrehy a zazitky,ja maximalna spokojnost.....

azurmanka
3. feb 2009

Sbosi,chcerry bola tak dlho s nimi v nemocke?Preco?A teraz po operacii este koji?
No mohla by som sa pridat,ale maly mi este spi,normalne nechapem,co sa mu robi,uz 2 hodky 😀
Ale mohla by som ist,aj ked bude hore,aspon trosku popozera.
A pojdes so mnou pre malu do skolky?

sbosorka
3. feb 2009

Azurmanka no Ty si sa rozpísala...
Chuchu tie nadštandard izby sú ozaj super a teraz myslím pred vianocami to tam aj nanovo vymaľovali, len zlé je tam to, že sa tam celý deň nudíš a nemáš s kým pokecať...ale to tých pár dní vydržíš.

Cherry mala teploty, a nevedeli zistiť z čoho tak preto si ju tam tak dlho nechávali. Nakoniec to asi bolo z toho žlčníka. Teraz už nekojí, nevadí, hlavne že sú všetci traja už teraz ok.

Tak dlho spinká?? Asi mu dobre robí to počasie. Jasné pôjdem s Tebou. Kde a o koľkej sa stretneme??

azurmanka
3. feb 2009

No pospal mi az 2,5 hodky,ja nechapem 😀 😀 😀 😀 No neviem,skus navrhnut Ty.

cherry01
3. feb 2009

chuchu, ja som rodila v Šaci, a bola som nadmieru spokojná. "Nadštandard" v RV a v Šaci sa nedá ani porovnať.Sestričky aj na šestonedelí aj na novorodeneckom sú zlaté. A lekári - klobúk dole, sú veľmi ľudský. Tešila som sa na každú vizitu 😀 Ale ináč nemám nič proti RV.😕

Baby, dnes mal môj Tomi rekord- spal od 21.00 do 3.30 !!!anjelik môj.
Doložím nové fotky , dnes sa vyhrajkali prvýkrát na hracej deke...až tam zaspali , tak ich to zmohlo.

tinusa, dakujeme.
susanka, neboj, moja mala také vyrážočky, až som plakala, ale teraz je to už ok 🙂

sbosorka
3. feb 2009

Baby no ja som tak premokla kým som prišla z mesta domov že až. Už som mala premočené obe topánky. Práve som vypila horúcu kávu, horúci čaj, večer si dám horúcu vaňu a po nej prevarené víno (nato sa teším asi najviac 😎 ).

Cherry fotečky sú super...vidno, že sa im pod hrazdičkou páčilo. A Kristínka neurobila žiaden rekord??? 😝 Inak Kristínka vyzerá teraz úplne inak ako na prvých fotkách, aj tie líčka už má krásne. 🙂

cherry01
3. feb 2009

Kristínka má rekord 7 hodín. Ešte nie je prekonaný 😀 ale to už bolo dávnejšie

cherry01
3. feb 2009

ináč s tými horúcimi vecami.. dala by som si - ale horúcu kávu a čaj nemôžem - kvôli žlčníku (iba vlažné), horúcu vaňu kvôli zalepeným jazvičkám, a horúce víno zas kvôli žlčníku!!!! Takže neprovokuj!!!!!!!!!

niki29
3. feb 2009

ahojte kocky sa velmi nudite co ked tolko pisete? ja som si nestihla ani zapnut pc mala uz sice nevracia ale hnacku statocne. Ma dietu no ona aj tak dohromadi nic neje. Iba pije cajik. A aby toho nebolo malo tak ma este teplotu pred pol hodnkou skoro 39. mam uplne nervy v piatok mame ist s azurmanovcami na chatu a neviem neviem ci sa to podari. Inak Mati maly Marco je uz ok? Cherry drz sa dufam ze uz si budete iba uzivat s detickami. ja som mala nieco podobne len ja som nebola na operacii ale mi operovali malu ked mala 2 tyzdne - to bolo hrozne. Co budem hovorit. Deticky vam robia pokroky konecne lepsie spinkau - vsak si uz konecne zasluzite sa poriadne vyspat /vsak azurmanka/- tak mi chybaju stretka s tebou doma je horor !!!!Inak my sme mali teiz hroznu noc mala bola nepokojna- vsak ja uz ani neviem co je to nevyspat sa no vcera som to zazila. No moj chrobacik za to nemoze tak co uz . Papa dufam ze sa tu este dnes dostanem medzi behanim na zachod s malou 😀

azurmanka
3. feb 2009

Caute dievcata,vsak Ty uz si bola mokra Sbosorka v meste,ja som mala sice cialpku,ale pod nou som mala vlasy mokre.My sme tiez expertky,v takom pocku sa prechadzat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Cherry super,ze tak dopbre maly spinkal,chlapci su so spankom na tom vzdy lepsie.

Nika 39??????Fuha,ved to je na zabal!!!!!Nech ste rychlo O.K!!!!!Ja Vas chcem na chateeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!§

azurmanka
3. feb 2009

No Marco uz haja a ja idem hodit sprchu.Chystate sa na Panelak?Uz aby davali Ordinaciu,uz sa na to tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

niki29
3. feb 2009

ahojky mala zaspala o 19.30 dostala zabal uz je lepsie no ale ona je uplne ko. neviem akosi ju to dostalo idem aj ja pozerat panelak dobru nocku 🙂

susanka28
3. feb 2009

krasni vecer babenky-tak drobec mi zaspal pednedavnom,tatko nas je v sprche a ja mam toska casu-u p.doktorky sme pochodili dobre-vraj tie cervene bodocky mavaju deticky v tomto veku-od tepla ,takze male potnicky-dala nam masticku-a s tym kojenim nemam prestavat aj ked to mlieko nieje ono-dnes som si kupila odsavacku mlieka-tak baby neuverite-dnes som nekojila a odsala som si len 150ml-ani necudo ze ten moj drobcek bol stale hladny-takze ho budem nadalej dokrmovat-inac sme zdravi a krasne napredujeme podla p.doktorky-maly ma uz 4,90 a o t.mame 2 mesiace-Niki,dufam ze s malou bude lepsie a ze sa v noci vyspinkate-tak krasni vecer vam prajem-papa a dobru noc

cherry01
3. feb 2009

susanka gratulujem k váhe. My máme zajtra dva mesiace, a môj Tomi má 5 kg a Kristínka 4,80kg. 😀

azurmanka
3. feb 2009

Susi skus si kupit homeopatiu Ricinus Communis 5CH,podporuje to tvorbu mliecka velmi dobre a jasneze + cajiky na podporu dojcenia,a vela vinei pi,Caro kavu,bryndzu papaj.Toto vsetko su podpory dojcenia.Ak by si sa rozhodla pre tu homoeo,napis a ja Ti napisem sposob uzivania(ak mas samozrejme zaujem)

Asi nas caka zla noc,maly bol uz 2x hore a nechcel sa utisit,pomohol iba prsnik,ttkaze uz teraz mam strach 😲 😲 😲 😲
Asi pojdem radsej spat ☹
Susi Ty kde byvas?

azurmanka
3. feb 2009

Ale Vam tie deticky obom krasne prosperuju,naaadhera 😉 😉 😉 😉

azurmanka
4. feb 2009

Dobre ranko 😉

niki29
4. feb 2009

dobre ranko kocky- tak ako som predpokladala mala spala rozne zaspala v postielke o 21.00 sa zobudila s takym revom ze som sa az zlakla co sa stalo /nikdy tak nerevala / bola cela horuca a zase teplota vysla na 39. Takze zase zabal no v noci uz spala s nami nechcela ist do postielky a straaasne zle spala kazdu chvilu bola hore a ja snou stale som jej davala caj a caj no chudatko este aj teraz polehuje taka je hotova. zurmanka neviem neviem ci bude nieco z tej chaty sa bojim aby sa nenakazili tvoje deti . Som dajako zakrikla no uvidime. takze dnes sedime doma poobede mam tu autoskolu uz vcera mi suseda /marica vravela ze pride k nej / no uvidim aka bude podla toho. Cavte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre