Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

biancarv
autor
10. okt 2012

@edinka20 hej to viem 😉 len ja som myslela košeľu na pôrod. Ďakujem

bianca2
12. okt 2012

@biancarv ahojky, ja som bola v Rv nemocnici hospitalizovana 1 den, vdaka primarovi, ktory mi uz chcel pomaly robit cisarsky rez. nemam s nimi dobre skusenosti absolutne, pretoze kazdu zenu co tam bola len zbytocne vystresuju a takmer kazdej robia cisarsky. naviac ani primar Praslicka sa nevie zhodnut v diagnoze s doktorom Leskom, nevedia ani termin vypocitat, jeden povedal babe co vedla mna lezala, ideme vyvolavat porod, druhy ze este nie a aj tak jej ho vyvolali. no cisty chaos. jediny lekar, ktory nestresuje je Seres a ked tak k nemu by som sla. Sestina je podla mna hrozny lekar, pozor. ja som bol auplne v pohode a primar ma odchytil ked som s nim sla prebrat porodne priamie, ze malo plodovej vody, prestanuta placenta a zle prietoky a treba robit zatazovy test s oxytocinom, vystrasil ma, tak som sa dala hospitalizovat. ale vrtalo mi to v hlave, nesedelo mi to celkom, kedze ja som sa dobre citila, odisla som z RV do Sace a tam ma vysteril primar Richnavsky, ktory mi potvrdil ze idealny stav a idelane babatko. upln einy pristup v Saci. v Roznave nemaju peniaze tak si privyrabaju cisarskymi. Saca a RV mi pripadaju velmi rozdielne a jednoznacne by som volila Sacu. v RV ma vysetrovali 4 lekari vratane mojej gynekologicky a akzdy hovoril nieco ine. podla mna nevedia o com rozpravaju a kazdy sa len snazi dostat zenu do nemocnice na cim dlhaise aby nemocnica zarobila, cisarsky je pre nich istota, ale to je operacia. ja som mala nakoniec o tyzden na to krasny prirodzeny porod uplne bez zasahov, s porodnou asistentkou, na ktory budem cely zivot spominat. som rada ze som sa nedala tym masiarom v RV. jediny koho odporucam je Seres, kludny lekar, ktory nerobi zbytocne zakroky.

bianca2
12. okt 2012

@biancarv a sestricky su uzasne. ked chces prirodzeny porod, nedaj sa nimi zastrasit, zvol Seresa a je jedno ktore setsricky, co som tam bola a stretla viacere tak vsteky boli skvele.

biancarv
autor
12. okt 2012

@bianca2 ďakujem za odpoveď, presne nad Seresom som rozmýšľala, ale nemôžeme si to bohužiaľ dovoliť zazmluvnit si porodnika, keďže idú vianoce a už doma mám 5 a pol ročného chlapčeka. Takže musím brať toho kto bude mať práve službu. Nie som z toho nadšená. Prvý pôrod som mala tu v Rv pritodzenou cestou, ale bol to horor. Praslicka má skoro zabil. Bolo to hrozné, pripadala som si ako kus mäsa v masiarni. Snáď to prežijeme :-/ pa

bianca2
15. okt 2012

@biancarv drzim palce 🙂 drzte sa aj s babatkom, prajem vsetko dobre 🙂

biancarv
autor
15. okt 2012

@bianca2 ďakujem

adona71
15. okt 2012

@biancarv mna odrodil Lesko a myslim,ze bol fajn..aj ked cisarskym..a sestricky su tam fakt perfektne..hlavne Zuzka..drzim palceky

gianni
15. okt 2012

@adona71
kukám že si z Polomy,my tam máme chalupu,teda za dedinou na samote 😉

adona71
16. okt 2012

@gianni a chodite tam?ja len ci vam tam cierny neprespavaju 🙂

gianni
16. okt 2012

@adona71 nechodíme pravdaže každý deň,čierny zvyknú tade prechádzať z jednej dediny do druhej,ale zatial si nič nedovolili,našťastie 😉

styriprsty
25. okt 2012

ahojte, viete mi poradiť, kde v rv kúpim dobré lacné koláče?

adona71
26. okt 2012

kolače čí zakusky?

simonkulos
23. dec 2012

ahoj mamicky a buduce mamicky, hladam kamosky na kocikovanie a podobne nakolko som v roznave velmi kratko a poznam tu malo ludi a zien ktore cakaju babatko, ozvite sa rada sa pridam, malycky sa narodi v januari

gianni
24. dec 2012

šťastné a veselé...

sbosorka
7. jan 2013

@simonkulos ahoj a odkiaľ pochádzaš?

simonkulos
9. jan 2013

ja pochadzam so spisskej novej vsi ale zijeme tu v roznave, a ty si priamo z roznavy???

sbosorka
9. jan 2013

@simonkulos áno bývame na Juhu 😀 Ako si si zvykla na Rv, kedy ste sa prisťahovali?

simonkulos
11. jan 2013

ahojky🙂) my sme sa pristahovali v lete 2010, VLASTNE SME TU ZACALI PRERABAT BYT A PRERABALI SME HO DO NESKOREJ JESENE, TAKZE SME V PODSTATE PENDLOVALI HORE DOLE, A ZVYKNUT SOM SI CELKOM ZVYKLA AJ KED RV JE MESTO KTORE JE VELMI OSPALE A PODLA MNA JE V NOM VELMI MALO PRILEZITOSTI A VYZITIA, CO JE VELKA SKODA, NO MALA SOM STASTIE NA PRACUV ZAKLADNEJ SKOLE V GEM.POLOME A DOBRY KOLEKTIV HNED PO VS TAKZE SOM SA CELKOM UCHYTILA.-))) A TY SI ROZNAVCANKA ALEBO ODNIEKIAL POCHADZAS??? MY BYVAME PRI KASARNACH NA TOM SIDLISKU VOJENSKOM- MANZEL JE VOJAK, SOM RADA ZE SI SA OZVALA.-)))

monikakovacova
26. jan 2013

@simonkulos Ahoj. To si poznamela celkom presne. V Rv je toho málo a hlavne tie detské ihriská .... No nemá to chybu, prídeš na to keď ti bude malý chodiť. Ja som celkom rada, že sme sa pred Vianocami presťahovali do Betliara. Lebo druhého malého keď budem kočíkovať, tak si užijem aspoň prechádzky v parku. Pozerám, že by si mala už ísť rodiť. Držím palce :D A ideš rodiť tu do Rv? Ja som sa rozhodla, že druhého idem odrodiť do Šace... Tak hádam to nepríde na mňa v noci a že tam stihneme dôjsť.

gianni
27. jan 2013

@simonkulos
ahoj,ja som tiež len prisťahovaná do Plešivca,sme tu síce 7 rokov,ale ešte som si nezvykla,bývali sme v Revúcej,čítam že manžel ti je vojak,ale asi u chemikov však?bo ja som tiež vojačka,ale u druhého utvaru a na tom vojenskom sídlisku býva vela mojich kolegov,aj kolegyna(V.Čierniková,možno poznáš)
v Gem.Polome máme zase chalupu-na polosamote

@monikakovacova
ja som zase v Šaci odrodila prvého a fakt sa to nedá porovnať s RV

monikakovacova
27. jan 2013

@gianni Dúfam, že v dobrom :D Lebo zatiaľ čo som ja počula, tak v Šaci je to na vyššej úrovni a aj prostredie je neporovnateľne kvalitnejšie, tak ako jedlo. To ma asi najviac presvedčilo. Akurát neviem, podľa čoho si vybrať pôrodníka :( žiadneho nepoznám. Ty si u koho rodila? A kedy si tam začala chodiť?

gianni
27. jan 2013

@monikakovacova
jasné že v dobrom,nie je tam ten klasický nemocničný zápach,tmavé chodby ako v RV.......
ja som tam tiež nepoznala nikoho a preto som si nikoho ani nezajednávala,proste kto mal službu ten ma odrodil,ale mená som bohužial zabudla,rodila som sekciou,začala som tam chodiť od 36tt myslím,tak je to aj na stránke asi napísané,som tam vtedy volala a potom ma už objednali
tu na mm je aj stránka kde rodili a idú rodiť do Šaci,viac sa tam dozvieš,predsa ja som tam bola pred 4,5 rokom...

monikakovacova
27. jan 2013

@gianni Ďakujem. Idem kuknúť :D

simonkulos
13. feb 2013

@monikakovacova
ahoj rodila som v saci tu v roznave som sa bala, nepochadzam z roznavy ani moj manzel a ta nemocnica sa nam nepaci a nie sme s nou spokojni ☹(( inak vsetko dopadlo OK v saci

simonkulos
13. feb 2013

@gianni ahoj ano je chemik, a tych vojakov tu na sidlisku byva dost🙂)) no nepoznam tu ciernikovu ale viem ze jedna manzelova kolegyna sa vydala za vojaka a byvaju tu vola sa Ivana a teraz uz Dzupirova tusim po svadbe. a v gemerskej polome som doteraz ucila, skvely kolektiv na zakladnej skole, aj ked je tam ,,tmavsie" .
a tam v plesivci ako sa ti byva? , prechadzali sme cez tu obec ked sme sli do atteleku (neciem ako sa to pise spravne) a domice, mas tam moznost vyzitia sa? asi nie ked je to take malicke ze? v revucej to iste bolo lepsie mam odtial kolegynku a ta si svoj domov stale len chvali, ze hoc je to male mesto ale zilo sa jej tam velmi dobre,teraz zije v RV a nie je s nou zžita ani po 10 rokoch

simonkulos
13. feb 2013

@monikakovacova ahoj ja som teraz rodila v saci tak skus pozriet co som napisala na tu stranku,, porod v saca" mozno sa rozhodnes aj ako ja a budes spokojna, keby este nieco si chcela kludne napis odpoviem rada🙂))

gianni
14. feb 2013

@simonkulos ahoj,no možnosť vyžitia tu nemám, v RA mám zase veľa známych,ale o 2 mesiace nastupujem znova do práce tak to bude zase o inom....

simonkulos
14. feb 2013

@gianni tak ti drzim palce aby si stacila sklbit dve deti aj pracu, bude to narocne urcite ale potom sa clovek zabehne

gianni
18. feb 2013

baby boli ste niektorá v RV v solnej jaskyni? chcela by som tam ist s detmi...

monculka
12. mar 2013

ahpjte baby 🙂 chcem len reagovat @simonkulos ze si dobre napisala svoj nazor na Rv...tu sa nikdy nic nedeje...nikam sa neda chodit...je to tu ZLE 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre