Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

tinuska123
5. feb 2009

chvíľka pohody trvala fakt len chvíľku, potom bol vkuse jedoš, odmerala som mu teplotu, v ritke mal 37,8 tak neviem ☹ jasné že sa ešte vykakal, navlačovali sme sa stále. Už konečne spí uf, mne sa javí že mu idú horné zuby, má to tam zdurené, aj som mu dávala Mundisal večer aj v noci, možno tá zvýšená teplota aj soplíky budú z toho. Dávam mu physiomer baby, potom odsajem, keď sa mu to trošku uvoľní a potom dám Nasivin. Ale aspoň že Ťa Mati máme, kto by nám dával cenné rady 😀 😀 😀
Stani, tak toho sa drž, nech len Tami uspáva aj ocino. U nás to zatiaľ nehrozí, ani ocino sa okrem hrania a sem-tam obliekania moc nechytá.
Mati užite si to na chate, hádam to hore nie je také upršané ako tu.
Už je skoro 12, ja doma ako po výbuchu, a vraj čo tie ženy na materskej robia? /okrem chatu/

cherry01
5. feb 2009

susanka, som rodená rožňavčanka 🙂 ale bývam v Krh. poznáme sa?

Stanka, veru ...staré časy,...a pamätáš, ked som prišla v piatok alebo v sobotu k tebe s fľašou vína a išli sme trsať??? aj to boli fajn časy. Kedy si to zopakujeme??? 😀

sbosorka
5. feb 2009

Konečne Taminka zaspala...hodinu som ju uspávala v posteli a nič..tak som ju šupla do kočíka, pochodila 5 min. po chodbe a už aj odfukuje 😀 😉

Tinuš tak ten môj je presne taký istý. Sem tam niečo urobí, ale určite nie sám od seba. Iba keď to dostane rozkazom 😀 . Pred dvoma dňami si doniesol domov asi 40 filmov, a teraz si myslí, že jediné čo doma poobede zrobí bude pozeranie telky. No otras. Aspoň dcérka Ti pomáha??

Cherry no neviem kedy si to zopakujeme, my ideme von v sobotu. Pridáte sa?? Ale myslím, že ešte nebudeš chcieť nechať dvojky bez teba ani na 2 hodinky. Aj mne chýbajú tie časy, keď sme sa mohli len tak večer vypadnúť niekam sa zabaviť ...straaaašne mi chýbajú.

susanka28
5. feb 2009

tak uz mame za sebou prechadzku,obed a teraz sa tu mordujeme-mila Niki-je mi luto,ze kolko si toho musis vytrpiet,ale verim ze vsetko dobre dopadne
mila Cherry-nepozname sa ,ja ta oiznam iba s videnia-ja totiz som robila pred materskou v Krh.-vcera som si pozerala fotky a mate krasne duo-su zlate

niki29
5. feb 2009

ahojte kocky- tak co porabate? my sme uz trosku lepsi mala ma este sopliky a trochu hnacku ale nie tak casto aspon to. Inak som varila a nudila sa no hroza. mala pozerala rozprapvky uz sa tiez nudi. cakam na muza ako na bozie zmilovanie nech si ju aj on trochu uzije.

cherry01
5. feb 2009

susanka, a kde si robila?

niki29
6. feb 2009

ahojte tak co uz ste vyspinkane? my uz sme trosku lepsi no mala ma zase sopliky tak uvidim dokedy sa to bude s nami tahat. A to som ju chcela dat za tyzden do skolky na skusku . dufam ze uz bude dobra. Inak v noci celkom ok okrem par soplikov . no nas este prehana uvidim dokedy 😢

susanka28
6. feb 2009

ahijtr kocky-az teraz mi moj drobcek dovolil ,aby som si oddychla-zaspinkal,ale ako tak pozeram uz ma ock otvorene-takze asi budeme musiet ist trosku von-prechadzku ma rad-vzdy si vonku dobre pospinka-no uz plackame-noc sme mali v celku fajn-vsimla som si ze nas malicky uz vandruje v postielke-uz musim ist lebo je zle papa

tinuska123
6. feb 2009

ahojte, no my už búvame na balkóne, noc bola celkom o.k. len včera to bolo na nevydržanie- stopro to budú zuby, dnes mám aj muža doma, takže to bude lepšie. Stani on aj porobí všetko, len mu to treba povedať, aj poupratuje, nakúpi, malého nekúpe, lebo skúšal to raz nejak ho blbo držal, lebo mu malý plakal. Hrá sa s ním dosť, len väčšinou to sú samé šaleniny, tak sa potom hnevám, že ho rozbesnie a potom čo ďalej. Dcéra pomôže, ale nie žeby sa išla pretrhnúť. Ono aj to stačí, keď je dajme tomu už poobede doma, že sa v kľude najem a večer pomoc pri kúpaní , robení kaše, aby sa Oliver zatiaľ nejedoval. Ona sa už nevie dočkať kedy bude mať okolo 2 rokov, že s ním bude kecať, chodiť von a tak. Teraz ju prechádzky s kočíkom vôbec nenadchýnajú, to chodím len ja, aspoň sa dostanem na vzduch a pokecám sem- tam s babami.
Niki som rada, že je malej už lepšie, už nech sa z toho celkom dostanete.

gianni
6. feb 2009

ahojte,
mne malý teraz zaspal,nestihla som s ním ísť vonku,dala som mu zajačika so zemiakom a mrkvičkou,zapil mliečkom a hned zaspal,vstali sme o deviatej tak sa nečudujem že už bol unavený no už som ho nechcela teraz budiť,spravila som si kávu a zachviľu príde drahý z roboty,idem niečo pripraviť narýchlo na obed,tak sa majte

niki29
6. feb 2009

ahojte no co akosi to tu mrzne . Co robite nakupy? ked tu nik nieje 🙂 tak baby na chatu sa nejde definitivne mala je dost soplava , a teraz sa pytala kakat a zase ma hnacku. Tak mna asi porazi a to drzi dietu a doobeda bola uz ok. tak neviem, tak sme sa na tu chatu tesili a ako vzdy nam to nevyslo ☹ inak Marcelka napis mi pre ktoru skolu si sa rozhodla a este prosim ta ak budes mat cas napis mi tie skoly ktore su bez prijimaciek a bezplatne aspon kde ich najdem. Dakujem pekne

gianni
7. feb 2009

ahojte
som si myslela že zase nebudem stíhať po vás čítať ale ste asi zaneprázdnené,no ved ani ja nemám vela času,dopijem kávu,urobím malému papať a asi pôjdeme kuknúť na chalupu do Polomy ako pokračujú chlapi v práci(na brigáde),zajtra ideme asi do Košíc,treba nám vymeniť koleso na kočíku zase sa serie,hm no kupované na blšáku,ale ináč milá pani aj minule vymenila bez problémov,tak sa majte a príjemný zvyšok víkendu

marcela.m
7. feb 2009

Ahojte,
Niki,poslala som prihlasku na socialnu pracu do KE-Katol.univ.v Ruzomberku,Teol.fa v KE na Hlavnej.Ta je zatial bezplatna.Skoly som si pozerala na nete-dala som si "vysoke skoly",vybrala "zoznam vs na slovensku" a na kazdej su napisane prijimacky a odbory,aj bezplatne.V Presove na Pedagogickej je tiez asi bezplatne studium-viacero odborov,na Technickej v KE na niektorych fakultach.Vsetko najdes na nete.Na tu socialnu pracu treba poslat do konca februara.Tak zatial,manzel ma nahana,aby som isla obedovat.Ale to len preto,aby si on sadol k PC a hral sa 😠

sbosorka
7. feb 2009

Ahojte žienky, tak som Vás teraz trošku zanedbala, ale normálne nestíhačky 😀 .

Taaak už máme po oslave, super bolo až na ten záver.
Boli nás dokopy 14...hluk jak na trhu, ale dalo sa vydržať. Taminka po 2 hodinách oslavy už bola celá podráždená asi z hluku, takže sa len vešala na mňa. Aj sme mali naplánované, že pôjdeme večer von, no nakoniec sme boli všetci dosť unavení tak sa to zrušili. Môj drahý pravdaže z toho nadšený nebol, lebo už sa tešil, že sa trošku zabaví a taaak a nakoniec nič. Tak naštvaný šiel do postele. A pravdaže popratanie celého bytu (byt vyzerá ako po bombovom útoku) zostáva na mňa. 😠 No úžasný je....

Vo štvrtok sme kúpili v Kike koberec človeče nehnevaj sa, takže aspoň od synovcov bol na celý večer pokoj. V kuse sa tam hrali...fakt sa to oplatilo kúpiť. A postele do detskej sú už objednanééééé. O 5 týždňov ich máme doma, tak hádam dovtedy aj okná vymeníme.

No idem sa pustiť do upratovania...sa mi nechceeee...tak dobrú nôcku Vám prajem. Páááá

tinuska123
8. feb 2009

ahojte, normálne nič nestíham, dcéra je v Dobšinej u kamošky, muž v robote a malý bol celé doobeda taký podráždený, že som sa nestihla ani najesť, tak teraz raňajkujem, už sa mi robili kruhy pred očami od hladu. Chúďa je celý usoplený, idú mu tiež horné zuby, už mu ich kus vidno a ja som nascípaná tiež, soplím v kuse. Takže paráda. Stani normálne Ti závidím to nakupovanie, aspoň sa máš z čoho vytešovať.
Gianni ako malý, ešte Ti nesedí? Lebo Oliver ešte nie, iba chvíľu vydrží,keď sa podopiera dopredu rúčkami, ale nie je to ešte taký vystretý sed. Ale aspoň že už sa pretáča na obe strany a trošku sa poplazí. A včera spapal skoro celý jogurt- tak už je jasné, že je dosť vyberavý, zje len čo mu chutí. Taký špenát mu moc nereže. Idem žehliť, popratať, ešte že mám navarené, lebo to už by som fakt nestihla.

cherry01
8. feb 2009

ahojte. Ja som doložila nové fotky 🙂 čakám kým sa vyčasí a šup von kočíkovať!

Stanka, vy sa asi von zabaviť, tak ľahko nedostanete 😀

susanka28
8. feb 2009

ahojte babenky-konecne mam aj trosku volna-nic nestiham-varila som,pratala,zehlila-no proste kopa prace-este dobre ze nas tatinko je doma,lebo mi pomaha s drobcom-stihli sme aj prechadzku-bolo vonku prijemne-teraz sa Gabko napapal a spinka-ked vstane ideme sa kupkat ,papat a dufam ze hajat-kto vie aku budeme mat noc

azurmanka
8. feb 2009

AHOJTE DIEVCATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak uz sme doma,bolo uzasneeeeeeeeeeeeee!
Stani takze z hyrenia nic nebolo?HM,,,skoda 😖
Ale neboj,nabuduce to vyde.No Marco este stale soplavy a zahlieneny a Emmka pokracuje v jeho kolajach,takze" co viac si mozme priat"? 😠 😠 😠 😠 😠 😒 😒 😒 ☹ ☹ ☹ ☹

Mati vy uz se na tom lepsie?
A Vy Nika?

Susi dakedy by si sa mohla ku nam pripojit na prechadzku,hm???

sbosorka
8. feb 2009

Ahojte žienky..no cez víkend to tu riadne viazne 😝
Tamarka už spinká, konečne, dnes bola ozaj strašná...takú zlú náladu mala..len pišťala.

Azurmanka aj si si oddýchla cez víkend?? Takže Emmuška zase zostáva doma?? 😕 😕

azurmanka
9. feb 2009

No dobre ranko dievcata,ano sbosorka,malu som nechala doma.Kasle sice malo a aj malo sopli,ale pre istotu.
Ale pojdem dnes asi kuBeshirovi s Marcom,lebo este stale nie je fit a uz sa mi to zda naozaj dost dlho.

NO ci som si oddychla?Hehe,co myslis????? 😀 😀 😀 😀 😀 😝
Jasneze ani nie,lebo o deti sa sttarat musis,aj ked mala som tam vela pomocnikov ale zasa sme ponocovali a deti rano vstavali skoro,takze......
Ale pocit je dobry a to je zaklad 😉

sbosorka
9. feb 2009

dobré ránko 😀
No azurmanka, no vy nie a nie sa dostať z tých chorôb. ☹
My sa už od včera nekojíme a Tamarke to zjavne neprekáža 🙂, tak dúfam, že ani ja nebudem mať nejaké komplikácie a mliečko sa pekne stratí 😝 😀 .

azurmanka
9. feb 2009

A prexco si prestala?

sbosorka
9. feb 2009

No už mi ráno cuckala len veľmi málo a začalo robiť eee na prsník, takže sa odstavila. Mlieko už mám veľmi máličko a nebudem jej cici nanucovať, keď nechce. Však rok by mal stačiť ako základ nie??

azurmanka
9. feb 2009

Az,az.A inak ako sa amte?Co nove?

sbosorka
9. feb 2009

Ja práve maminke inštalujem všetky potrebné veci do notebooku a ona šla Tamarku uspať 😀 . Zatiaľ ako počujem sa jej to veľmi nedarí 😎
Dnes asi na prechádzku nepôjdeme, lebo zase fučí vonku. 😠

sbosorka
9. feb 2009

Kde ste všetky??? Halooooo.
No nič idem poupravovať fotky z oslavy 😉

azurmanka
9. feb 2009

tu som,len ked mam oboch doma,tak nejak nestiham.Prave sme sa naobedovali a ideme sa nachystat ku doktorovi.Mala sa zatial krasne drzi,v podstate jej ani nic zatial nie je,iba v noci je to kaslanie,tak uvidim co povie.

Som si objednala z inkuby obed a celkom dobre navarili.Son nejak nesztihala varit,lebo este prat a vybalovat z chaty 😲 a do toho oni dvaja....

Ale malemu som navarila a velmi mu chutilo.

Vy ste co varili?

Co porabas sbosorka? 🙂

gianni
9. feb 2009

ahojte
tinuska123-malý mi ešte samostatne nesedí,ale tiež sa pretáča aj na bruško aj na chrbátik
včera sme boli v KE a kúpili sme malému športový kočík a autosedačku
no a zase sa mi zapálil prsník,viete mi poradiť?ako mám postupne znižovať počet kojení ked po viacerých hodinách sa mi naleje prsník ,aj včera v noci už som čakala kedy sa mi malý zobudí,mala som aj teplotu,teraz ho mám trochu červený ale je to už asi o.k.,nechce sa mi to nejak samo upraviť,už som prestala piť aj tie čaje na kojenie a nič,celkovo aj málo pijem,som myslela že ked mu začnem dávať viac príkrmov že sa to bude samo nejak upravovať,sa mi toto stalo už druhý krát od zavedenia príkrmov

sbosorka
9. feb 2009

Mne Tamarka spinká, ja som si navarila bio cestoviny so zeleninou a syrom. Chutia inak ako klasické, tak som zvedavá či drahého nejak ošalím a či mi to nakoniec zje. 😀 Idem sa pustiť do žehlenia 😒 ☹ .
Z inkuby zvyknem aj ja objednávať, varia dobre 😉 . Čo si varila Marcovi??

Gianni ja Ti veľmi poradiť neviem. Mne sa zapálil prsník len raz a to bolo asi mesiac po pôrode. Ja som celý čas počas kojenia ani nepila čaj na kojenie ani žiadne iné také veci a mlieko sa mi nejak samo tvorilo len toľko čo Taminke stačilo. A teraz sa mi odstavovala sama. Neviem ako často kojíš ale skús dávať viac príkrmov, napríklad už za obedom nedokojovať, potom ani za desiatou. A ak sa Ti naleje prsník, tak si trošku mliečko odstreknúť.
Mne Tamarka vôbec po zavedení príkrmov nepotrebovala za obedom dokojiť, tak to šlo nejak samo. 🙂

niki29
9. feb 2009

ahojte tak co ako sa mate? co mate nove? nasa Nika je uz trosku lepsia ale stale ju drzia tie sopliky. Dufam ze to prejde bududci tyzden ju chcem dat do skolky na skusku. Dufam ze mi tam hned neochori. Inak pocasie je fasa raz je teplo ako na jar inokedy zima ako v rusku. Tak neviem potom tie deti maju byt z coho chore. Dneschcme aby sme isli na nakup take zakladne veci nam treba. som zvedava ci ked budem mat ten vodicak tak potom budem jazdit sama alebo nie. ci si ho nerobim zbytocne. Tak cavte a pekne poobedie. Azurmanka daj vediet ako ste dopadli u lekara. 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre