Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

sbosorka
18. nov 2008

NO neviem..najlepšie by bolo asi vidieť a omakať 😝 😀 , ale nechce sa mi kvôli fusaku motať do Ke..no uvidíme, musím sa rozhodnúť, lebo vonku sa riadne ochladilo..dnes len 3 stupne
Máme Speedi 😉, som si všimla na foto, že ty máš Buzz.
Tami sa napapala na prasknutie, tak ideme vooon..sa mi normálne nece do tej zimy. 😒 😀

azurmanka
18. nov 2008

no veru treba vidiet asi 😀 Ale emitex Ti vrelo odorucam,ved ho budes vidiet,ked sa stretneme 😉
Vy idete von?Vm zavidim,aj ja chcem ist 😖
No my mame buzz a tiez som chcela original fusak,ale s tymi cenami to trochen prehanaju 😠
A kvoli napisu nie som ochotna priplatit 1300Sk

sbosorka
18. nov 2008

Už sme späť. Tamči spinká v spálni v kočíku pri otvorenom okne 😉 , tak mám chvíľočku. Riadne som ju naobliekala na von, len som trošku zabudla poriadne obliecť aj seba 😝 😔 .
Skúsim pokukať ešte na nete aké sú ohlasy na ten Kaiser a rozhodnem sa 😀 . S tým nápisom máš pravdu, veď len taška na kočík stojí 2000 a nič extra na nej neni. 😒

gianni
18. nov 2008

ahojte baby
čítam že riešite fusaky,našťastie malý má po mne 30 ročný,dala som ho do čistiarne a vybavené,minule som sa len tak spýtala na cenu že čo stojí lebo som nemala ani šajnu ,no dobrá pálka
dnes som bola pri ženskom lebo ma bolí v podbrušku a mám aj výtoky ,povedal že tam nevidí zápal,že to môže byť aj predzvesť blížiacej sa menštruácie ☹ ,vy ste kedy po pôrode dostali menšt.,viem je to individuálne ale mali ste nejaké príznaky?povedal že mám prísť na ster,
marcela.m:ked sa smiem spýtať ako sa volá tvoj švagor či ho náhodou nepoznám,ale asi bude od chemikov a tých väčšinou poznám len z videnia,od nás je len veľmi málo ľudí na misii
no zase musím utekať bo malý ešte nespí ale vykrikuje z postieľky

tinuska123
19. nov 2008

ahojte baby, čo dneska tak usilovne upratujete, alebo varíte, že tu nikto nie je? Tiež som pár dní nebola, lebo akonáhle zasadnem k PC, tak len čítam hore dole, kukučkujem bazáre a robota stojí. Sa nám zatiaľ ozimilo riadne, už teraz mi je vonku zima, uvidíme, čo bude,ak začne mrznúť. Chúďa Oliver- toho nechávam spať stále na balkóne- bude z neho malý eskimák. 😅 😕
Marcelka, Tebe blahoželám k narodkám- nastupujú Ti najkrajšie roky /vraj- takto sa utešujú ľudia po tridsiatke/ Ja mám 35- ale krajšie sa mi zdalo okolo 25. Čo už......
Gianni, mrchy ešte nemám, pri prvom díteti som kojila cez deň do 4mes, ešte v noci do 6mes a až o 2 mesiace som ich dostala. Ale ako hovoríš je to indiv. Nemala by si dostať kým kojíš, ale vraj stredoeurópanky dostávajú aj skôr. Ale ak mám pravdu povedať, vôbec mi to nechýba. 😠

azurmanka
19. nov 2008

Ja tu tasku nemam,lebo buzz ma dole ten buzz box,takze mi to sluzi ako taska.
Baby moja Emmuska je tak brutalne chora.Dnes s nou bol manzel na ORL,lebo vcera ju aj usko uz pobolievalo,takze ma anginu-na mandliach hnisave ostrovceky,zapalene dutiny,zapal stredneho ucha a zapalene oci.Chudatko moje,taka je unavena z toho vsetkoeho.V nedelu sme boli na pohotovosti a lekarka nam dnes povedala,ze tu davku atb co nam predpisali na pohotovosti ani nemusela uzivat,lebo na jej hmotonost je to slabe.Takze pol tyzdna za nami a malej sa stav este zhorsuje ☹

azurmanka
19. nov 2008

Gianni ja som pri Emmke dostala kramy hned mesiac po prikrmovani,lebo uz menej mliecko papala-cize ked mala 7 mesiacov.Ale je mozne ,ze dostanes skor 😖
A Marcelke vsetko naj,naj k narodkam-uprimne Ti musim povedat,ze Tvoj vek ma prekvapil,lebo som si myslela,ze si zhruba moja rovesnicka.Vy zeras velmi mlado na30 rokov 😉

sbosorka
19. nov 2008

Marcelka všetko najlepšie 😀
Emmuška je taká chorá??? To máš teraz riadne veselo doma, nezávidím Ti. Prajem nech sa rýchlo uzdraví
Gianni ja som svoje dni dostala v júli, to mala Tami vyše 5 mesiacov..sa poponáhľali 😠 ..som dúfala, že aspoň rok neprídu 😝 .

sbosorka
19. nov 2008

Dnes som mala dosť zlý deň. Bola som u očnej a odišla som z tadiaľ úplne nas... 😠 po dvoch hodinách čakania. Ani som sa nedostala dnu, asi vymením lekárku, je to u nej strašné. Ľudia tam čakali od pol ôsmej a ona prišla až o jedenáctej...každý tam bol taký podráždený.

azurmanka
19. nov 2008

No to teda potesi 😠 niekedy si fakt robia co sa im zachce!!!!!!!Ty nosis sosovky?

marcela.m
19. nov 2008

Dakujem za blahozelanie 🙂 No,to dufam,ze ma caka ta lepsia polovica zivota.Ked sa dozijeme vobec v dnesnej dobe tej dalsej tridsiatky 😠 Ale to pochybujem.Svagor sa vola Robo Mezei.Taky nizsi,tmavsej pleti-nie rom 🙂 ,a nosi taku imidz fuzy a briadku.Ma dvoch synov a silnejsiu manzelku Noru.Robila v pizerii Saune.Teraz je v Bille.Utekam uz pozerat Panelak,Kajka mi sedela na rukach,didala a zaspala.A je oblecena a obuta,tak ju skusim aspon vyzut a preniest tak,aby sa nezobudila.Dnes sme vonku vymrzli.Brr.Idu na mna zle casy-zimaaaaa.Neznasam zimu.Teda sneh by mohol byt,ale ta kosa...to fakt nemusim.

sbosorka
19. nov 2008

Nie..okuliare..ale len pri práci, ak si ich nezabudnem dať..mám len 0,5-ky, takže slabučké..ak sa mi nezhoršil zrak. ☹ Ty si aký mala deň?? Je už Emmuške lepšie?

azurmanka
19. nov 2008

Ani nie,vobec nevidim ziadne zlepsenie,co ma nenormalne vytaca...a jasneze maly uz ma soplikov plno a kasel z toho,musim s nim zajtra skocit ku Beshirovi

sbosorka
19. nov 2008

To Ti verím, toto obdobie je ako stvorené na choroby 😠 .
Marcelka, ja tiež neznášam zimu, a hlavne to obliekanie..kým Tami oblečiem všetky vrstvy, tak je taká nervózna. Tamča práve zaspala, držte prsty nech aspoň túto noc prespí..včera v noci sme pozerali rozprávku 😀

azurmanka
20. nov 2008

No nazdarek!!!!
Tak mi hruza noc,malemu som musela sopliky odsavat,stale kaslal chudatko.Amala tiez stale kaslala a usila sa,chuda male az mi zvracia z toho kaslu ☹
Uz by som tak rada vypadla von.Zajtra asi budem musiet ist aj ja ku doktorovi zasa,lebo to hrdlo ma priserne boli,ale dnes mi nema kto postrazit deturence.
No uz si sa rozhodla aky fusak?

tinuska123
20. nov 2008

Krásny deň vospolok, aj keď to tak vôbec vonku nevyzerá!
Mati, máte to doma veselé, veď nedávno ste boli chorí a teraz zas. Škoda, že Marko to tiež chytil, chúdence deti. A Ty s nimi. S čím malému odsávaš soplíky a nechá si? My sme zaspali včera o desiatej, o tretej papať a o 6.20 hore. Celkom dobre, mohol potiahnuť do tej siedmej. Včera bol taký zlatučký, dobručký, pobúdal si v lehátku, úplne dlho až som sa čudovala, ale potom som pochopila- naložil do plienky a bol celý spokojný.Mati, vonku asi nejdete, čo? Včera mi malého zobrala na prechádzku mama, ja že si knižku prečítam, ale kým som sa k tomu dostala, už boli doma.

sbosorka
20. nov 2008

Maťka (dúfam, že som dobre pochopila, že sa tak voláš) my sme tiež mali zlú noc, ale oproti Tvojej to nič nie je, snáď už lieky zaberú a bude sa to zlepšovať. Škoda, že nemáš nikoho kto by Ti s detičkami pomohol.
S tým fusakom mi to skomplikoval ocko..bol príliš aktívny a kúpil včera fusak, dnes mi ho donesie ukázať tak som zvedavá. Navyše už mu peniaze vrátiť nechcú, len za iný tovar 😠 , tak neviem. Strašne ma tým nahneval, nemám rada, keď mi niekto vnucuje niečo, najmä keď hodiny strávim na nete hľadaním dobrého fusaku. 😒
Tinuška Oliverko mal včera naozaj dobrý deň 😉, ja dnes mám tiež v pláne poslať môjho ocka s malou na prechádzku a ja s mamčou ísť do Takka 😀 😝

azurmanka
20. nov 2008

No Mati ja odsavam tou odsavacou,co sa da pripojit na vysavac(je to super)
No a v noci klasickou hadickovou,lebo tak vtedy vysavac nemozem zapnut 😀
No dnes lekar malemu diagnostikoval anginu, a uz ma chytene aj priedusky,takze "parada.
Uz mi to fakt lezie maximalne na nervy 😠 chudence moje male ☹
Najviac ma stve,ze malej sa stav absolutne nezlepsuje,uvidime,co zajtra povie ORL a mozno budeme musiet zacinat odznovu s novymi ATB.

No veru,keby mi mal aspon kto pomoct,ledva cakama na muzicka kedy sa vrati z roboty,co vcera prisiel az o piatej a to este chcel ist na futbal,ale som ho zrusila,ze uz mam toho fakt plne zuby 😠

No a dnes uz pekne o 16.00 prisiel za nami 😉

A to kupil Tvoj otec,alebo manzel ten fusak Stani?

Mala tu este mulatuje s nami,zaspala mi o 17.00,ked som kojila maleho,tak si lahla s nami a zaspala azobudila som ju ja o 18.15 a som veeelmi zvedava,kedy ma v plane ist teraz spat. 😲

Som si zatuial aspon poupratovala,lebo pri nich oboch nic neurobim,ked som s jednym place druhy a naopak... 🙄

Skolka je "svina" v tychto virusoch,cakala som chorobnost,ale nie take 2-tyzdnove brutalne zapaly 😖

sbosorka
21. nov 2008

Dobré ránko ženičky, musím sa Vám pochváliť s úspechom. Zavolala som si na noc mamku a vyskúšala som tú metódu uspávania podľa knižky a ono to naozaj funguje 😉 . Malú som o ôsmej uložila do postieľky (v ktorej nespala asi 5 mesiacov), dala pusinku, zhasla svetlo a odišla. Za tým straaaašný plač, len nám tak trhalo srdce ale sme sa navzájom držali aby sme ju nešli vziať. Plakala 20 minút a potom zaspala najprv posediačky a potom na brušku a spinkala až do tretej 😝 😔 . Tak som ju nakojila a chcela som ju nechať v posteli, aby nepopudila susedov, ale keď plakala aj tak, tak som sa na susedov vykašľala a dala som ju do postieľky. Zase si poplakala 20 minút a zaspala. Sama by som to nezvládla určite a dnes to cez deň skúsim znova. 😝 Dnes príde drahý tak dúfam, že mi celú snahu nepokazí 😀 😎 .
Fusak kúpil môj ocko, on je taký aktívny, no kúpil malý fusak. Už mi sestra kúpila čierny Kaiser a ten od ocka vymeníme za niečo iné.
Takže Emmke vôbec neni lepšie??? Zlatíčko malé, no Mati nemáš to teraz vôbec ružové, ešteže ide víkend, a manželík Ti bude doma.

cherry01
21. nov 2008

Gratulujem k úspechom moja! 🙂

tinuska123
21. nov 2008

Čaute žienky, nám sa opäť nejako mení režim, teda Olinko si ho mení ako chce, teraz zaspáva hneď po kúpaní, pospí hodinku a potom je hore do desiatej, sám nevie zaspať, včera som ho hladkala on mi hladkal ruku a tak zaspal, v noci opäť dvakrát hore ale ráno potiahol do ôsmej, čiže som celkom vyspatá. Super 😀 Došla nám hrazdička /objednala som ju tu na koníku/. Malý je taký rád, normálne sa vydrží hrať aj hodinu. /Teda zatiaľ- vďaka za takéto vynálezy/. Keď si predstavím, že dcére som len viazala nad postieľku na šnúrke hračky....
Mati, tak to je hrúza. Chudák Marko, taký malý a už druhý krát takto chorý. Berie zasa antibiotiká? Nerozmýšľaš, že by si malú chvíľu nedávala do škôlky, ja viem, že sa Ti bude doma nudiť, ale predsa, tie choroby nie sú bohviečo. 😕
Sbosorka, blahoželám!!! Len vydrž, má to vraj zabrať za pár dní. Už sa neviem dočkať, keď bude Olinko väčší, že to vyskúšam, lebo aj keď spal dobre, predsa len s tým miestom v posteli to nie je až také ružové. Síce je krpatý, ale rozťahuje sa dosť. 😝

azurmanka
21. nov 2008

No suoer Sbosorka 😉 😉 😉 😉 😉 ,musim uz aj ja docitat tu knihu do konca,lebo sa k tomu nejak neviem dostat. 🙄
A to tam je take drasticke,ze nechas dieta uplne vyrevat,fuuuha.....to je fakt brutal,ale snad to bude mat efekt 😉

azurmanka
21. nov 2008

No rozmyslam,ze uz malu nedam do konca roka do skolky...neviem co mam robit,ale ona sa mi stale pyta ,ze tam chce ist 😔
Dokonca dnes sla ku susedke,ona ju stale vola a Emmka nikdy nechce ist a teraz uz jej je doma dlho,tak aj ku nej sa vypytala 😀
Aku si kupila hrazdicku?Aj nas maly sa velmi rad hrava s hrazdickou,mala som aj tu,co hracky plysove vyseli,eale to ho az tak nebavilo a teraz mam po Emmke hraciu a to ho bavi 😉 Ale azsa nejak extra dlho v nej nevydrzi 😨
My noci relativne dobre na to aky je chory.tak 3-4x sme hore.

marcela.m
21. nov 2008

No ked tak citam,stale viac sa utvrdzujem v tom,ze druhe dieta ani nahodou.Prave dnes aj mna mala nastvala,nechce mi jest,od rana nic nejedla,museli sme este ist na nakupy aj s nou,tak len vypila troha mlieka,v meste bola samozrejme hladna,tak som jej dala bebe keksik,aj to nezjedla,potom v bille ukradla rozok,tak z neho trocha zjedla,a doma ani polievku nechcela.Tak som sa nastvala,ze nakoniec ju musel manzel krmit,po tom co sa fajne vyrevala...A muzovi som povedala,ze sa dam sterilizovat,aby som si v zivote nerozmyslela mat druhe dieta,a potom nadavala,ze aka som sprosta,ze som si to nakoniec rozmyslela.A aby sme si mohli normalne zasexovat...a usetrime aj na kondomoch.Lebo tabletky nechcem brat,a na prirodzenu metodu sa nespolieham ani na prerusovanie.Joj,ale som nastvana,pekne povedane.A on siel do roboty a ja zas sama...Aspon ze Kajka spi.Som zvedava ako dlho.Vcera skoro 3 hodiny spala.To je tak raz za cas.Dnes cakame mojich rodicov z Ke aj so sestrou a s babkou.Toho sa trocha obavam,lebo s babkou je to horor,dufam,ze nebudem mat cely byt od jej mocu,ktory vypusta aj zo zavedeneho vrecka,lebo je jej tazko ho nosit...Zajtra pridu svagor s manzelkou a synovcami,tak nas tu bude ako hub po dazdi.Este ze kmotrovcov sme naplanovali na nedelu.To som zvedava,ako to vsetko dopadne.Aj nafukovacie matrace nam treba na spanie.Uz teraz mam stresy...aj z toho som urcite taka nervozna.A moj muzicek ani ostrihany nie je a zajtra ideme aj na ples.Vsetko nechava na poslednu chvilu,hoci uz ho aj dva tyzdne posielam ostrihat sa.Ale nie.A potom nech nemam nervy.A nech nie som harpia 😀 Sestra zostane do utorka,ma dovolenku,tak sa tesim.

sbosorka
21. nov 2008

Tak sa hlásim, že ako pokračujeme. Doobedu som ju o desiatej uložila do postele, plakala asi 10 minút, ale už to bol len slabý odvar toho čo večer a nakonec zaspala a zobudila sa presne 11:30 ako som to plánovala 😀 😝 . Po obede sme boli von a poobede mala spinkať, ale ani po hodine nič, takže poobede vôbec nespala. Tá metóda má aj tú výhodu, že vieš si presne naplánovať deň, vieš kedy spí, kedy má papať, a keď aspoň týždeň vydržím tak si ako tak zvykne na určitý režim.
Mati ťažko Ti poradiť s Emmkou, lebo doma sa Ti asi bude veľmi nudiť a v kolektíve sa zabaví, no zase na druhej strane sú časté choroby. 😒
Marcelka no máš to zábavné s Kajkou, trošku si ma aj pobavila tým sterilizovaním, ale ja si myslím, že neskôr zmeníš názor. Po pôrode som aj ja bola rozhodnutá, že Tami bude jedináčik, no pomaličky mením názor. Predsa len samej by jej bolo smutno 😉 Budeš mať cez víkend doma veselo. K nám, keď príde manželova rodina na návštevu tak mi ešte hodinu potom hučí v hlave. 😀 😀 😀 Musím priznať, že nemám rada, keď mám doma veľa ľudí, som z toho nervózna.
Manželík je už doma, tak som zvedavá ako dopadne večerné uspávanie, no Tamarka je už osem hodín hore, tak dúfam, že sa skoro unaví 😉 😀 .

azurmanka
22. nov 2008

o nazdarek kocky.Hehe marcelka Ty si iny expert,nemozes si to tak pripustat s tou malou.Nahodou podla toho co poznam Kajku a co Vas vidavam tak ona nevyzera nejak extra neposlusne dieta.Nie je ani hyperaktivna,takze v podstae to nemas az take zle.Treba sa na to pozerat z tej druhej strany,mas krasne ,zdrave dietatko,plne chute do zivota a energie.....treba sa z toho tesit.Kolko je takych rodin,ktore maju chore ,postihnute deticky a aj napriek tomu sa z nich dokazu tesit....

Nechcem nejak filozofovat,ale ked mi je najhorsie a mam nervy v kybly,tak si to presne takto poviem a hned sa na vec pozeram inak.Ale je pravda,ze kazda sm e ina povaha...

Takze super sbosorka,ze to ako tak ide,len tak dalej.

Ja dnes od rana makam,som si umyla 2 zostavajuce okna,periem,zehlim,upratujem a popri tom nasi drobci(aspon,ze je manzeilk doma),no uz mam toho celkom aj dost 😀 😖

Deti bez zlepsenia,uz mam obavy,ci neskoncime v nemocnici ☹

sbosorka
22. nov 2008

ahojte žienky...Mati z nemocnicou ani nestraš, neboj sa určite sa to už začne zlepšovať 😔 Nechápem, že ATB ešte nezabrali ☹ Inak máš úplnú pravdu, je veľa rodín, ktoré nemali to šťastie na zdravé detičky a nad týmito našimi malými problémami by sa len pousmiali. Inak Vy sa všetky spolu poznáte?????
Včerajší deň čo sa týka uspávania dopadol super. Večer zaspinkala znova posediačky po 20 minútach a noc bola perfektná. Ja som sa síce nevyspala, lebo som bola celú noc ako na ihlách a len som čakala kedy sa Tamarka preberie a začne vyvádzať. No ona sa 2x zobudila, trošku sa pozlostila, povzdychala, pomiesila a znova zaspala. Žiaden plač sa nekonal 😉 😀 . Bola som z toho úplne šokovaná. Spinkala 11 hodín. 😲 😎 😀 .
Doobedu zase celkom rýchlo zaspala, ale poobede vydržala plakať skoro hodinu, takže zase nespala 😒 .
Odkedy spinkajú detičky len raz denne?? Môže byť, že už nepotrebuje spať 2x???
Som zvedavá na večer, idem na tú rozlúčku tak hádam mi to Tamči neskomlikuje 😉 😒 😔

azurmanka
22. nov 2008

Nemyslim si Sbosorka,ze by jej bol treba len jeden spanok.Vacsinou po roku sa to zacnemenit na jeden spanok,ale myslim si,ze ona ma este cas,urcite by bola potom mrzuta. 😝
No ci sa pozname,ja poznam Matku-Tinusku a aj Marcelku 😉
A to ked sa Ti v noci zobudila mala,nechcela ani papat,ani nic,len sama opat zaspala???????
Tak pekny vecer Ti prajem,uzi si ho 😉

sbosorka
23. nov 2008

Ahojteeee
Večer bol naozaj super, Tamarku sme uložili o siedmej do postieľky, lebo keďže poobede nespinkala tak už bola unavená a ona bez protestov tichúčko sedela v postieľke a po 10 minútach zaspala. Dala som ju ležkať a spinkala...ani som nedúfala, žeby to mohlo ísť tak rýchlo. Asi tušila, že mamka sa chce ísť trošku zabaviť 😀 😝 .
A na rozlúčke bolo ozaj super, bola som nakoniec do viac ako jedenáctej, ale to už aj ja som bola unavená. Sme si super pospomínali, čo všetko sme povyvádzali na babincoch 😉 😀 😝 .
No v noci sa Tamka budila častejšie a aj s plačom, ale vždy sa sama ukľudnila. Len problém je v tom, že stále zaspí v sede a keď ju dám ľahnúť tak sa preberie ☹ Ešte sa nenaučila, že lepšie sa zaspinká poležiačky 😔 😀
Uvidím dnes ako to bude so spinkaním poobede a keď zase nezaspí tak zajtra skúsim ju dať spinkať o 11-tej aspoň na dve hodinky.
Ona mi už poslednú dobu nechcela papať v noci a na čaj v noci si tiež nezvykla a dokonca už nepotrebujeme ani cumlík. Už sme ho 2 dni nepoužili 😀 😀 😀

azurmanka
23. nov 2008

Tak to ste naozaj dobry.... 😉 😉 😉 😉
Moja mala bola velmi naucena na cumlik,zaspinkavala sama v postielke,ale s cumlikom.Vsetko sa to pokazilo,ked sme kupili velku postel,z ktorej vedela zist dolu sama a uz se ju museli uspavat my a trva to az dodnes ☹
Ale zasa trosku tulenia nezaskodi.Ja vacsinou s nou pred spinkanim citam a ocino uspava.

NO a od leta uz nemala cumlik,povedali sme,ze zobral bager .No a sem tam si pocumlala Marcov a ja som ho potom vyvarila.Lenze teraz jak je chora,tak bola taka ubolena a Marcovi casto brala dudku,tak som jej dala inu,co Marco nepouziva a teraz ju chce stale a som z toho dost na nervy 😠

Ledva sme to prekonali a zasa problem 😠 No ale odoprite jej ,ked bola taka smutna a ubolena ☹

Som,rada,ze si sa odreagovala na stretavke,super!!!!! 😀 😵 😉
Taky akcii by clovek prijal aj viacej,nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre