Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

kaja79
5. apr 2011

....veru nikto nič 🙂 Baby, hladam nosic - turisticky na dieta, aj s uloznym priestorom. Napr. Deuter, Vaude....neviete o niekom, kto ho uz nepotrebuje. kupila by som.

carly
4. máj 2011

halo halo... 🙂 ja som z rv .......

monikakovacova
5. máj 2011

@kaja79 Ahoj.Tak žiaľ neviem o nikom takom. My sme ho tiež kupovali (deuter II) ale fakt je výborný. Malý mi tam pekne čuší a sleduje okolie ( už v šatke som ho nanosila dosť a teraz nastúpil batoh) 😀

@carly Už som si ťa dala medzi priateľov 😉 Ako som tak pozerala tvoje fotky, tak ťa viac menej poznám z videnia (aj my chodíme naháňať holuby).

Baby, čo sa niekedy nezastavíte v materskom centre Meduška? (http://www.facebook.com/pages/Materské-centrum-...) Je tam fakt výborne a hlavne aj my mami sa vieme poriadne vykecať (poohovárať mužov napr.)

gianni
5. máj 2011

carly ahoj,som čítala že si objednala X lander XA,už ho máš? ja mám XT,ale r.2008,teraz som dokupovala k nemu vaničku ,lebo sme mali len šporťák

kaja79
5. máj 2011

@monikakovacova Uz sme nakoniec kupili Salewu koala, vyzera byt super, dnes odskusam. Len vcera nam dosiel....jooooj tesim sa 😀. A do MC by som aj prisla kuk, ale kym je muz v robote som bez auta a autobusom je to aj s malym komplikovane 😒

carly
5. máj 2011

@monikakovacova ..... Ok 🙂 no ty nemas albumy, takze ja si velmi nespominam 🙂 ano chodime nahanat holuby :D

carly
5. máj 2011

@gianni Ahoj, jasne mam ale ja som kupovala len z ruky, cez Mimibazar, tiez je to rocnik 2008, ale to som zistila az pozde, inak by som chcela novsiu verziu 🙂 ale aj tento je dobry, som s nim velmi spokojna

monikakovacova
5. máj 2011

Už som si aj ja spravila nejaké tie albumy tak môžeš kuknúť 😎

monikakovacova
10. máj 2011

Všetky mamičky a detičky z Rožňavy a jej okolia, ste srdečne vítaní na oslavu narodenín Materského centra Meduška (kuk bližšie info o centre a jej činnosti http://www.meduska.prezentilia.com/). Bude sa konať v pondelok 23. mája, so začiatkom o deviatej hodine, miesto konania na ihrisku pri Podnikateľskom inkubátore na sídlisku Juh. Pre deti je prichystaný pestrý program (skákanie vo vreci, maľovanie - aj nohou, kreslenie na tvár,...) a hračky, pre šikovné mamičky sú pripravené tiež všelijaké odmeny. Stačí, ak prinesú so sebou ukázať niečo zo svojej činnosti vo voľnom čase. Oplatí sa prísť. Tešia sa na vás Medušky.

bianca2
5. aug 2011

Ahojte, pridavam sa k Vam, som z blizkosti RV a planujem rodit v RV. Ake mate skusenosti s porodnicou v Roznave?

bianca2
5. aug 2011

@monikakovacova, tema vyzera dos neaktivna, je tu este niekto aktivny? ja som prave v 13-tom tyzdni a rada by som pocula Vase nazory na porodnicu v Roznave. mam zaujem o prirodzeny porod, pocula som ze v RV by to malo byt mozne.

gianni
5. aug 2011

@bianca2 ahoj,hej sem tak tu nakuknem ale nikto nič
ja sa neviem rozhodnúť kde budem rodiť ,prvé som odrodila v Šaci,nedá sa porovnať s RV nemocnicou a teraz neviem, v RV som ležala týžden a mala som dosť z toho prostredia tak ma to odrádza,keby som vedela že sa dostanem na nadšt.izbu tak by som rodila hádam aj v RV
prirodzený pôrod? šak ten je možný a teda preferovaný všade ked sa dobre chápeme či?

kaja79
7. aug 2011

@bianca2 ahoj, ja som rodila v Saci...RV som zamietla kvoli prostrediu( raz som tam bola na UZ a stacilo ☹ ) V RV je to tak, ze ak nemas komplikacie, tak si pod dozorom por. sestry, ta informuje lekara a len na finale dr. dobehne. V Saci je to podobne.

bianca2
8. aug 2011

Ahojte @gianni @kaja79, ja som pocula ze v Kosiciach si kazda zaplati porodnika, okolo 500 EUR a potom sa samozrejme snazi porodit na jeho smene. kamaratku som mala v Saci, nestihali to, porod umelo vyvolavali a nakoniec skoncila cisarskym rezom aby sa vsetko stihlo na danej smene. toto su veci ktore sa mi priecia a pocula som ze v Roznave to takto nefunguje. ci aj tu sa zvykne platit? ja nemam ziadne preferencie koho budem mat pri sebe lekara, uplne mi staci len porodna asistentka, tak si myslim ze je to aj spravne. nechcem aby mi bol podavany oxytocin, teda nechcem medikovany ale prirodzeny porod. chcem aby mi dieta nechali po porode a vysetrili ho na mne, prilozili na prve prisatie a nechali ho jednoducho pri mne, nechcem aby ho niekam odniesli. urcite chcem nadstandardnu izbu a rooming-in. spisem si porodny plan/prianie. su moje poziadavky realne na roznavsku nemocnicu? na gyn. chodim k doktorke Poradovskej a ona mi odporucila Mudr. Praslicku, primara, zatial som za nim nebola, ze on nechava porody prirodzene plynut a nenahli ich. su tam este aj ini lekari/lekarky? preferovala by som zenu. dik za tipy.

gianni
8. aug 2011

@bianca2 ahoj, ja som v Šaci zajednaného nemala nikoho ,tak neviem ako to tam je z tej stránky,chodila som tam od 36 tt,nikoho som nepoznala tak mi bolo jedno pri kom odrodím,síce pôrod mi museli vyvolávať to si presne nenaplánuješ ako skončíš,tiež som chcela prirodzene,ale plodová voda mi odtekala po kuse už den pred tým a hrozila infekcia plodu tak preto vyvolávačky,kontrakcie prišli ale som sa neotvárala tak som skončila sekciou,dieťa ti určite zoberú na vyšetrenia a tak,doniesli mi ho síce na prisatie ,ale za cca 20min.brali preč,videla som ho o 2 dni a potom bol už so mnou,kupali ho oni,v RV neviem ako to je,ale myslím že podobne,ked odrodím tak ti môžem napísať,ja teraz chodím k Prasličkovi,ostatných nepoznám

wewerka000
9. aug 2011

@gianni ahoj akky je praslicka.chystam sa za nim.kolko ma rokov?

bianca2
9. aug 2011

Ahoj @gianni, pozri si tehotenstvo.rodinka.sk je tu sprievodca porodnicami, tu uvadzaju ze polozenie babatka na brucho bezprostredne po porode a prve prilozenie babatka ihned po porode k prsniku je mozne. ked budem mat rooming-in tak dieta by mi mali nechat. v texte hodnotenia porodnice ze prve 2 hodiny je pri mame a vysetrenia tiez prebiehaju v blizkosti. vypisoval to Mudr. Praslicka ten dotaznik. dakujem za vsetky rady, urcite budeme v kontakte. ja si spisem to porodne prianie a uvidim ako s nim pochodim 🙂

bianca2
9. aug 2011

jedna mlada lekarka v RV nemocnici teraz nedavno spomenula, ze lekari v porodnici cakaju 200 EUR aby sa o zenu dobre postarali. ja som pocula ze predtym zeny v RV neplatili lekarom.dost ma to zarazilo, ved predsa neviem kedy budem rodit a kto prave bude mat smenu. aky vyznam ma platit jednemu ked porod sa moze konat u druheho.

gianni
9. aug 2011

@wewerka000 neviem kolko má rokov ,ale je to milý solidný starší pán
@bianca2 hej jedna vec je čo píšu a druhé realita,ale v RV fakt neviem,ako to funguje,tu je aj téma ale o Šaci,tam píšu baby konkrétny a aktuálny stav v nemocnici ako to funguje,tam bol tiež rooming-in,ale nie hned po pôrode a hlavne nie po cisárskom,mne ho napr.ukázali už čistého som ho pohladkala a niesli ho preč,žiadne priloženie na telo,možno v RV je to ináč,ale velmi tomu neverím,ja určite platiť žiadnemu doktorovi nebudem,dnes som bola v poradni a Praslička má 2 týždne dovolenku bol tam asi Leško či kto to bol

wewerka000
10. aug 2011

@gianni ach jaj Praslicka ma dovcu? a ja som chcela za nim zajtra ist.nevies kedy presne pride,alebo dobreho dr odporucit na cisarsky nevies.?
to tu nikto neodrodil v rv?ake su nadstan.izby kolko stoja,moze byt aj partner pri mne za priplatok cez noc?kolko stoji zazmluvnenie lekara?

gianni
10. aug 2011

@wewerka000 myslím že nastupuje 22.8,ja idem 23.8 to by mal byť utorok,ako som spomínala ostatných doktorov nepoznám,najlepšie bude asi ked sa popýtaš osobne čo ťa konkrétne zaujíma

wewerka000
10. aug 2011

@gianni dakujem za odpoved

bianca2
10. aug 2011

@wewerka000 - z tej web stranky co som uviedla vyssie sa vies o RV nemocnici nieco dozvediet, je tam aj cena 13,50 eur/noc za nadstandardnu izbu, su tam fotky, ked chces partnera pri porode, plati sa 50 eur, dopredu postovou poukazkou. ked by si chcela rodit pri konkretnom lekarovi plati sa 150 eur. neviem sice ako je to zrealizovatelne, ale je to tam uvedene ze je taka moznost.

wewerka000
10. aug 2011

@bianca2 kuknem a nevies ci je vo zvyke dat okrem tych 150e aj mimo nejake eurace?

wewerka000
10. aug 2011

@bianca2 a kde su tam fotky?

bianca2
11. aug 2011

@wewerka000 posli mi do IP tvoj email a ja ti preposlem dookument co som si z tadial stiahla aj s fotkami. resp. tu si preklikaj: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=spri... apriamo roznava aj s fotkami dole: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
to mi prave ta mlada doktorka z RV nemocnice hovorila ze sa zvykne platit 200 eur porodnikovi bokom, ze to cakaju. tak ja teda platit nebudem, pretoze ja predsa neviem na koho smene budem rodit a aky vyznam to ma potom niekomu platit. zas ty ked si chces zazmluvnit porodnika, tak oficialne podla tej web stranky platis 150 eur a potom neviem ako to funguje, ta lekarka hovorila ze oni cakaju 200 eur, spytaj sa praslicku, ked chces byt pri nom, ze ako je mozne porodit na jeho smene. aby to nebolo tak ako moja kamaratka v KE, ktorej to umelo vyvolavali aby stihla na doktorovej smene a potom skoncila cisarskym.

bianca2
11. aug 2011

@wewerka000 potom sa mi ozvi, ja som zatial v 14 tt tak sa k praslickovi est enechystam, ale chcem si prirpavit porodne prianie a prebrat to s nim, uvidim co vsteko je v RV mozne. chcem si to ale dopodrobna prezistit aby som vedela do coho pojdem a co mozem cakat. pojdem si nemocnicu aj pozriet, pisu tam ze da sa urobit prehliadka priestorov. manzelova mamka tam dlho pracovala ako zdravotna sestra na novorodeneckom tak aj ona je pre mna zdroj informacii.

wewerka000
11. aug 2011

@bianca2 150 a 200 som v soku 350e-10000sk za porod len pre porodnika tak to urcite nie,ked mi toto povie tak sa postavim a odchadzam.tak uvidime 😒

bianca2
12. aug 2011

@wewerka000 kamoska v Saci platila 500 eur vsimne ked chcela porodit u konkretne dohodnuteho lekara, hovorila mi ze ta suma je tam bezna. ale je tu tema o Saci tak tam bude asi viac info a nie kazdy plati. kedze ja nechcem konkretneho lekara, platit nebudem.

sbosorka
21. aug 2011

ahojte..ja som rodila v rv v 2008. Nemala som dohodnutého žiadneho lekára, proste som tam len šla keď mi odtiekla plodová voda. Kvôli komplikáciám som rodila nakoniec cisárskym v spinálke. Teraz som v 34 tt a asi pôjdem rodiť do Šaci, kvôli tomu, že tu v Rv nedávajú epidurálku a pri prvom pôrode som mala brutálne bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre