Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

azurmanka
28. jan 2009

Ja to tam nemam do kelu!!!NO veru,asi ani ja by som nesla,ked fuci a este nie su zdravi uplne ☹ Zasa byt cely den dom azatvoreny....uz mi to lezie krkom 😠
Co idete robit?
My sa hrame v detskej ...

sbosorka
28. jan 2009

Nemáš??? tak potom neviem...
mne o chvíľu príde klientka, tak jej musím niečo povytláčať a Taminku som dala do cest. postieľky, aby sa trošku zahrala a zapla aj videá na mobile, nech si to môžem v kľude dokončiť a nič nepokaziť 😉
Naši by mali prísť pred obedom tak sa aj oni trošku s ňou pobavia, lebo má dnes ozaj zlú náladu a cez obed si asi ľahnem s ňou spinkať.

azurmanka
28. jan 2009

To mas super,ked Ti ma kto pomoct,my si pomahame iba s Nikou a sem tam v popoludnajsich hodinach,ked nam treba ist na nakup,alebo tak,tak posrtrazia svokrovci,ale to fakt len sem tam.... 😖
Maly mi prave zaspinkal,takze idem uvart polievku,lebo ta sa vcera zjedla a zahrame sa zasa nieco s Emmuskou.

sbosorka
28. jan 2009

Veď som rada, že ich mám tak blízko, škoda, že svokra tiež nie je taká 😒 , bolo by mi ešte lepšie 😀
Taminka sa tak strašne zľakla tej klientky, asi naozaj nemá dnes svoj deň, lebo inokedy sa na každú návštevu usmieva.
Idem aj ja nejakú zeleninkovú uvariť.

vevusiatko
28. jan 2009

Ahoj babenky....nestiham...vsetci ste chory ja zatial musim zaklopat my nie ale aj mne je dnes strasne zle ☹
V piatok uz ideme do Rv tak dufam ze u vas nezmrznem...
Panelak aj ordinaciu vzdy sledujem v archive na nete pocas kojenia ale teraz ako to neslo som sledovala priatelov a simpsonovcov 😀
Vy sa mate ze vam chlapi jedia aj nieco ine ako maso , lebo u nas to nehrozi on my ani spagety nezje ☹

vevusiatko
28. jan 2009

azurmanka..hej to bola najskor nahoda alebo skor by som povedala, ze to bolo tym ze malicka bola velmi lahka a mala lahke telicko tak jej to asi nebolo take tazke.....

azurmanka
28. jan 2009

no t ano vevusiatko.A tesis sa do Rv?Ja varim droozdovu polievocku so zeleninkou..A Sbosorka das mi prosim recept na tie plnene sampiony?Dakujem

vevusiatko
28. jan 2009

ALe tesim sa na zmenu a ze konwe ne nebude chlap od rana do vecera v robote 🙂
A sbosorka aj ja si prosim ten recept pokial to nie je tazke urobit lebo ja nie som az taka sikovna 😀

sbosorka
28. jan 2009

Droždovu polievku??? Tak to som ešte nejedla. Inak to je celý recept na tie šampiňóny čo som vyššie napísala. Klobúčiky očistíš, vydlabeš aj vnútro a to spolu s nakrájanými nožičkami upražíš na cibuľke spolu s mrazenou zeleninou, napr. mexická zmes. Klobúčiky som naplnila, dala na vymastený pekáčik, posypala syrom a šup do rúry. 😀
Azurmanka odkedy sa môže používať vegeta?? Keď už teraz od roka môžem Taminke soliť, tak len klasickú soľ mám používať alebo môžem aj vegetu. Som z toho trošku jeleň a nemám veľmi čas to študovať na nete.
Vevusiatko super, že prídeš. Dnes by si tu určite zmrzla, riadna kosa je a fučíííííí vietor. Dones pekné počasie so sebou zo západu, nech môžme spolu vyraziť na nejakú prechádzku 😉 .

vevusiatko
28. jan 2009

Ani tu nie je dvakrat pekne...Prsiiiii ☹ Ale tak isto sa vidime aspon niekde pri vytahu 😀 😀 😀

azurmanka
28. jan 2009

No drozdova je velmi mnamkova,ja ju zboznujem.Tak tie sampiony musim niekedy vyskusat.Aj ja sa pripajam k Vam na prechadzku, 😉

azurmanka
28. jan 2009

No pockaj este tak do roka a pol a potom mozes pouzivat vegetu,ale bezglutamanu sodneho.Solit mozes,ale tiez to velmi neprehanat 🙂

sbosorka
28. jan 2009

Ako sa robí drožďová?? Ak bude zlé počasie, tak sa môžme všetky stretnú u nás 😀

vevusiatko
28. jan 2009

A co lavicka kde vam vysedavaju susedky :DDD Tie mali zo mna sou ked som tam vychadzala z brany a oni vsetky na mna a nechapali ze kto som a co tam hladam s velkym bruchom a suskali si tam nieco 😀 Jednoducho mile tety 🙂)

sbosorka
28. jan 2009

To je jasné, že so soľou nepreháňať..teraz som čítala o tom, že čo všetko sa ešte nemá podávať..napr. jahody. Však aj výživky sú s jahodami...ja to kašlem..už som z toho šiši.
Dávala si malej už aj normálnu dospelácku stravu??ˇ

azurmanka
28. jan 2009

ako kedy myslis?

vevusiatko
28. jan 2009

sbosorka netrap sa nasi rodicia nas od pol roka tlacili jedlami co jedli aj oni a zijeme 😀 😀

sbosorka
28. jan 2009

No myslím po roku...pravdaže nie niečo ťažké alebo tak..ale napríkla cestoviny so zeleninkou, alebo také halušky - kedy môže tie?? Už som našla na www.alinka.sk nejaké recepty, tak povytláčam a nakoniec budeme aj my jesť to čo Tamarka 😀 😝

azurmanka
28. jan 2009

No robila som to tak,ze to,co som varila pre nas som neochutila,iba uvarila a odobrala pre Emmku a nakobniec ochutila pre nas.A halusky s bryndzov myslis?No kedze tam je udenina(slanina)tak este urcite nie,pocitam tak okolo 2 rokov.Ja uz si to pravdupovediac az tak nepamatam.A etse tomu nasa Emmka je veeelmi zly jedak,ona keby nemusi,tak ani neje.....Takze ja ju do dnesneho dna krmim,ked chcem do nej nieco dostat 😒
A ta polievka,na masle poprazis zeleninku,mrkvu,petrzlen,karfiol,por,brokolicu,zeler,proste co chladnicka da a ptom tam pridas polku drozdia,alebo stvrt,podla toho kolko jej robis.Pockas,kym sa rozpusti,zalejes vodou,pridas vegetu,sol,popripade cele korenie neňa vyvarenie.Pred dokoncenim pridas ovsene vlocky a papas,mnam 😉

nika_ke
28. jan 2009

azurmanka, este mas velke pismena? skus CTRL+"MINUS" aj mne to mala zvykne robit, ale aspon sa naucim lepsie ovladat windows 🙂 najlepsie bolo, ked mi obratila celu plochu hore nohami, to este aj muz musel hladat, kde sa to nastavuje 😀
tiez varim pre malu tak ako ty, odoberiem a potom dochutim 😉
halusky ani ja nejem so slaninou, to sa da tiez spravit osobitne, moj muz si da slaninu az na svojom tanieri.

sbosorka, neviem, ci si uz skusila dat Tamarke bielok, my sme zacali davat 1cele vajicko raz za tyzden v nejakom jedle. cestoviny robim radsej bezvajecne, aby Riska nemala prilis vela vajec v jedle. v podstate uz moze Tami vsetko okrem korenia, udenin, alergenov (podla toho, naco ste vy s manzelom alergicky) My sme po roku zacali aj s pangasiusom na masle, vsetkym nam velmi chuti.
vegetu ani bujon nedavam a zrejme do 3 rokov nebudem, ale obcas sa jej nieco nezdrave podari zjest u nasich alebo v restike.
mna osobne najviac vytaca, ked Riska vyjeda s muzom kysle uhorky 😠

vevusiatko, casom si snad tvoj chlap zvykne na tvoju domacu stravu. moj hundral prvy rok ako chora vrana, lebo ja ochucujem jedla hlavne bylinkami a on bol z domu zvyknuty na pikantne. teraz neda na moje bylinkove polievky dopustit 😅 a ked sa raz za rok naje u matky, tak mu je 2 dni zle 😝

sbosorka
28. jan 2009

Tak tú polievočku skúsim aj ja. Robila som tie cestovinky s baklažánom a dala som ich ochutnať aj Tamarke, no jej neokorené bez smotanky a soli a chutili jej 😉 . Mňam
Presne tak budem robiť ako si napísala...lebo čím viac čítam rôzne články o strave, tým viac mám z toho chaoz.

vevusiatko
28. jan 2009

NIka no som velmi zvedava on ani neochutna ked si urobinm salat ..a to cestovinovy nielen zelenina ...aj sunku a syr tam davam koli nemu a on nic nehrozi..radsej neje 😀 😀

azurmanka
28. jan 2009

Nika teraz uz mam uplne mega pismena,ked som to vyskusala,pomoooc!!!!!!!!!!!

vevusiatko
28. jan 2009

😀 😀 Azurmank pusti k tomu Emmku na isto to opravi....

nika_ke
28. jan 2009

azurmaka musis drzat MINUS kym nebudu take male ako chces, to plus znacilo, ze mas drzat naraz aj CTRL aj

nika_ke
28. jan 2009

MINUS

azurmanka
28. jan 2009

wawa,uz to maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!!!§Zdravi Vas Nika 😉

sbosorka
28. jan 2009

A ja že čo tu dnes Nika ani nezavítala a ona vysedáva u teba 😀 😀 😀
Vevusiatko môj drahý tiež nejedol nič okrem mäsa a aj to chcel len kuracie prsíčka, dokonca ani stehná nechcel a nejak sa to postupne zmenilo a teraz si dokonca sám zapýta sóju. 😉 😎

sbosorka
28. jan 2009

Joooj zabudla som jednu zlú správu. Cherry01 je v nemocnici v Šaci, idú jej zajtra ráno 8:15 vyberať žlčník ☹ . Držte prstíky nech všetko dobre dopadne 🙂

vevusiatko
28. jan 2009

sbosorka to presne ako moj aj z kurata chce len biele masko 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre